Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
  jasiek z toronto o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  I*** o Zniewoleni przemocą
  I*** o Zniewoleni przemocą
  Bezpartyjna o Judejczykowie falą na nas…
  Piotr B. o Brak pomysłów na Ukrainę
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dlaczego Kulczyk musiał zniknąć …

Posted by Marucha w dniu 2016-01-07 (Czwartek)

Artykuł dotyczy spraw sprzed kilkunastu lat – admin

Szef WSW, generał Edmund Buła, przekazał Rosjanom kartotekę operacyjną polskich wojskowych służb tajnych, Wojskowe Służby Informacyjne wciąż działały w sposób dla Rosjan całkowicie „przezroczysty” i podporządkowany.


Źródła wskazywały też, że zagraniczny aparat wywiadowczy Zarządu II SG WP został przejęty przez Rosjan, co z kolei potwierdzały służby wywiadowcze innych państw NATO, na przykład francuski wywiad wojskowy DST.

Francuzi przekazali pułkownikowi Zdzisławowi Żyłowskiemu z Zarządu II SG WP listę dwudziestu osób pracujących na terenie Francji dla polskiego wywiadu wojskowego, spośród których aż piętnaście przejęły rosyjskie GRU. Formalny, utrzymany w ostrym tonie postulat strony francuskiej dotyczył rezygnacji przez polski wywiad wojskowy z wszelkich działań we Francji, które mogłyby służyć rosyjskim służbom wywiadowczym.

Sprzedaż Telekomunikacji SA konsorcjum France Telecom / Kulczyk Holding, która to sprzedaż na „wynegocjowanych” warunkach była czymś znacznie gorszym, niż „tylko” skandalem prywatyzacyjnym. Wiązała się bowiem z przekazywaniem infrastruktury obronnej Polski innemu państwu bez żadnych istotnych zabezpieczeń w umowach i bez najmniejszego sprzeciwu ze strony służb ochrony państwa, w szczególności ze strony Wojskowych Służb Informacyjnych. [Jakiemu „innemu państwu”? Rosji? – admin]

W przekazaniu infrastruktury TP SA na rzecz konsorcjum aktywny udział brali wyżsi oficerowie, którzy byli delegowani przez szefa MON do pracy w Departamencie Spraw Obronnych w Ministerstwie Skarbu Państwa.
W departamencie pracowało trzydziestu wyższych oficerów, z których ponad połowa przeszła przeszkolenie w Moskwie – tak jak pułkownik Stanisław Reczyński, naczelnik w Departamencie Spraw Obronnych Ministerstwa Skarbu Państwa, który w 1981 roku ukończył studia podyplomowe w ZSRR.

W zakresie obowiązków pułkownika leżał udział w przetargach i ocena doradców prywatyzacyjnych Ministerstwa Skarbu Państwa. Pozostali oficerowie „obstawiali” równie newralgiczne stanowiska i rady nadzorcze, w tak licznych zresztą spółkach, że nawet gdyby chcieli, nie mieliby możliwości czasowych na kreowanie polityki obronnej kraju.

Bo kiedyż politykę obronną kraju miał kreować na przykład pułkownik Józef Nawolski, jeśli w tym samym czasie, w którym pełnił obowiązki w Ministerstwie Skarbu Państwa, był członkiem rad nadzorczych w spółkach PZL Rzeszów, Ruch, Bumar, Kopex, PERN i na dodatek w Agencji Rozwoju Przemysłu?

Równie „zapracowany” był pułkownik Jan Stanisław Szczęsny, który oprócz zasiadania w radach nadzorczych PZU i PLL LOT, został jednym z kreatorów procesu prywatyzacyjnego w Polsce w połowie lat 90. Na odcinek ten został skierowany bezpośrednio po wykonaniu zadania, które realizował pod przykryciem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, między innymi na placówce dyplomatycznej w Tokio.

W Polsce jego zadaniem był nadzór nad prywatyzacją kluczowych polskich spółek i tworzenie siatki powiązań, złożonej głównie z byłych żołnierzy i współpracowników Zarządu II Sztabu Generalnego LWP, WSW i WSI. Pułkownik Szczęsny był szkolony do podobnych działań, gdyż przez wiele lat pozostawał oficerem pod przykryciem, najpierw w Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Techniki, a następnie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Ogniwami sieci powiązań, którą współtworzył w MSP, byli tajni współpracownicy wojskowych służb tajnych, oddelegowani z Ministerstwa Obrony Narodowej. Nieformalna struktura zarządzania polską gospodarką została zbudowana hierarchicznie, a każda sieć powiązań niższego szczebla była zarządzana przez ogniwo znajdujące się w sieci wyższej hierarchii.

W przypadku Telekomunikacji Polskiej S.A. centrum kierowania prywatyzacją spółki znajdowało się w rękach tajnych współpracowników Zarządu II Sztabu Generalnego LWP, ulokowanych w polskim oddziale banku ING Bank N.V., którego siedzibą był Amsterdam. Prezesem Zarządu ING BSK N.V. w Warszawie był wówczas Marian Czakański, który po powrocie z placówki w Kanadzie został skierowany do sektora bankowego.

Jego przypadek stanowił potwierdzenie reguły, według której najbardziej sprawne zasoby ludzkie WSI były przechowywane „w okresie przejściowym”, na początku lat 90., na placówkach poza granicami Polski. Dopiero gdy sprawy w kraju służby tajne „poukładały” według wcześniejszych założeń, „zasoby ludzkie” na powrót ściągnięto do Polski i skierowano do nowych zadań w tak zwanej „wolnej Polsce”…

Pod koniec lipca 2000 roku sprzedaż TP SA weszła w kluczową fazę. I właśnie wówczas doszło do szokującego „zaniechania” ze strony szefa MON, Bronisława Komorowskiego, które nie tylko doprowadziło do utraty przez Polskę kontroli nad systemem stanowisk kierowania państwem na czas bezpośredniego zagrożenia militarnego czy konfliktu zbrojnego oraz utraty kontroli nad liniami łącznikowymi pomiędzy jednostkami wojskowymi i węzłami Telekomunikacji Polskiej, ale też sprawiło, że budowany w największej tajemnicy system kierowania państwem na czas wojny został zdekonspirowany.

Chodziło o obiekt 09120, który był sercem Krajowego Systemu Łączności (KSŁ) na czas zagrożenia militarnego, a którego realizację rozpoczęto jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Obiekt 09120 zbudowano w okolicach Warszawy. W jego podziemiach umiejscowiono tak zwany „Węzeł Łączności” na potrzeby ulokowanych w różnych miejscach kilkudziesięciu stanowisk kierowania państwem w warunkach wojny.

Były to stanowiska Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, organów administracji rządowej, pozarządowych organów administracji centralnej i kierowników instytucji państwowych wykonujących zadania obronne, a także organów samorządu terytorialnego i kierowników jednostek organizacyjnych wykonujących zadania ustalone przez ministrów i wojewodów.

Klucz do wypełniania swojej funkcji przez 09120 stanowił system łączności, bez którego obiekt ów był niczym więcej, jak tylko zamkniętym na głucho bunkrem, głuchym i ślepym.

Innym, nieomal równie ważnym jak 09120, elementem Krajowego Systemu Łączności były tak zwane linie łącznikowe pomiędzy Garnizonowymi Węzłami Łączności, a węzłami Telekomunikacji Polskiej. Cały szkopuł polegał na tym, że zarówno obiekt 09120, jak i linie łącznikowe przekazano na własność podówczas państwowej jeszcze spółce Telekomunikacja Polska S.A., którą następnie sprzedano Francuzom.

Zapisy o przekazaniu rzeczonych aktywów oznaczały de facto przekazanie ich na własność innemu państwu, a to stworzyło lukę szybko zapełnioną przez rosyjską firmę telekomunikacyjną GTS Energis Polska, która mogła w krótkim czasie stać się operatorem alternatywnym dla TP S.A.

W efekcie począwszy od 2000 roku spółka GTS stopniowo, krok po kroku, przejmowała obsługę telekomunikacyjną najważniejszych instytucji państwowych, a już szczyt patologii stanowił fakt, że w okresie kierowania Ministerstwem Obrony Narodowej przez Bronisława Komorowskiego GTS rozpoczęła obsługę …Wojskowych Służb Informacyjnych, w tym najbardziej wrażliwą obsługę łączności dla ataszatów MON.

Sprawie tej poświęcono tajną naradę ministrów z udziałem premiera Jerzego Buzka, której dokumentację miałem właśnie przed sobą. Wynikało z niej, że jeśli w warunkach zagrożenia państwa polskiego operator odmówi usług, to państwo polskie może dochodzić swoich racji w trybie… kodeksu handlowego.

Podczas narady stwierdzono, że nie zrobiono nic, by uzyskać opcję tzw. „złotej akcji”, czyli uzyskania w wypadku zagrożenia kraju możliwości nabycia większości akcji przez Skarb Państwa.

Podczas tej samej narady minister Komorowski przyznał, że „nie ma wiedzy”, jak należy zabezpieczyć interesy państwa w obszarze obronności i bezpieczeństwa przy sprzedaży spółek typu TP S.A. i poprosił premiera Buzka o zasięgnięcie informacji w polskich ambasadach w krajach NATO, jak robią to inni.

Bronisław Komorowski tłumaczył się, że podobne problemy wystąpią przy prywatyzacji przemysłu zbrojenioweg, jednak w odpowiedzi od kilku uczestników tajnej narady usłyszał, że przecież w przypadku przemysłu zbrojeniowego mamy alternatywę zakupu elementów i urządzeń gdzie indziej. Nie można natomiast kupić systemu łączności, który był budowany przez długie lata. Jeden z uczestników narady zapytał Radę Ministrów, co zrobić w sytuacji, w której inwestor, czyli France Telecom, po uzyskaniu udziału większościowego odsprzedałby swoje udziały bez zgody rządu polskiego. Na to pytanie nikt z obecnych nie potrafił odpowiedzieć.

Tajne posiedzenie Rady Ministrów wykazało jedno: całkowicie bierną postawę Ministra Obrony Narodowej Bronisława Komorowskiego i absolutny brak reakcji ze strony służb ochrony państwa w całej sprawie.
Dopiero w dniu podpisania umowy o sprzedaży TP S.A. wyszło na jaw, że nie podnoszono wcześniej w należyty sposób sprawa przekazania stronie francuskiej strategicznej infrastruktury kilkuset masztów i nadajników radiowo-telewizyjnych.

Z zeznań osób uczestniczących w podpisywaniu umowy wynika, że po burzliwej wymianie zdań Premier Buzek wydał ustne polecenie przedstawicielom Ministerstwa Łączności, by ci udali się do siedziby prywatnej spółki Kulczyk Holding przy ul. Kruczej 24/26 w Warszawie na spotkanie z prezesem France Telecom, celem podjęcia dyskusji o nieuzgodnionych do ostatniej chwili zapisach do umowy prywatyzacyjnej.

W rozmowie z Francuzami próbowano rozważyć możliwość wyłączenia ze sprzedaży infrastruktury kilkuset stacji nadawczych. Prowadzone na zasadzie „za pięć dwunasta” rozmowy przeciągały się. Powstał pat. I wtedy w spór po stronie konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding włączył się uczestniczący w spotkaniu generał Gromosław Czempiński, który swoją obecnością w biurze Kulczyka w krytycznym momencie aktywnie poparł Francuzów i Kulczyka.

Później, w czasie przesłuchania przed Sejmową Komisją Śledczą generał Czempiński wypierał się faktu doradzania Kulczykowi przy sprzedaży TP S.A .

http://ligaswiata.tumblr.com/

Komentarze 32 do “Dlaczego Kulczyk musiał zniknąć …”

 1. wanderer said

  Dobrze, artykul duzo tlumaczy. Tylko dla mnie nadal nie jest jasne dlaczego Kulczyk musial zniknac. Te informacje nie sa wystarczajace. Musial byc jeszcze inny powod jesli zakladamy ze Kulczyk zostal sprzatniety przy okazji.

 2. RomanK said

  To raczej bylo znikniecie.. pardon samoznikniecie.Poniewaz bylo bardzo udane ..beda nastepne.
  Cala ta sytuacja jest powtorka Sprzedazy Rzeczypospolitej Szlacheckiej w trzech transzach////I go 1772….rozbioru..II giego1793..wszystko legalnie zachowaniem wymogow formalnoprawnych , pieniadze do kiezani , nadania i podpisy ..samolikwidacja Panstwa..wlacznie z emerytura dla krola, pensjami…gwarancjami…
  Dzis obietnice wyborce PiSu prekroslono przyjeciem budzetu…z 50 mld deficytem….za ktory beda placic odsetlki wnuki dzisiejszych Polakow, badz zaplaca przejeciem za dlugi… Czy ktos to widzi????.
  Czy wtsraeczty ba zabawa z ogladania walk swin o koryto…do ktorego leja zlewki na koszt Polakow….

 3. NICK said

  Zniknięcie zatem. Kiedy ‚zniknie’ „balcerowicz”?

  Cieszę się, że Pan RomanK jest w remisji a nie zaostrzeniu. I to od dłuższego czasu. Ma Pan jeszcze wiele zadań Panie Romanie. Jasne, że ma Pan podstawy aby być ponad wszystkimi, nabijać się, naśmiewać, drwić.
  Czekamy na Pana wiedzę i doświadczenie a nie na naigrywania, które do niczego nie prowadzą. Szacunek.

 4. oldman said

  Re 1-3
  Kulczyk „zmarł” a dzieci parę dni później bawią się w najlepsze. Zniknął to dobre słowo. Ktoś ostatnio napomknął o raku trzustki Balcerowicza, następny w kolejce do zniknięcia. Tylko o jednym zapomnieli- piekło czeka.

 5. Czołgista said

  @4
  Wie Pan. Ja się osobiście nie bawiłbym w ocenę, czy czyiś żal jest szczery lub nie.

 6. oldman said

  Re 5
  Myślę że nie zrozumieliśmy się. Zniknięcie bynajmniej nie oznacza rozstania się z tym światem a raczej zmianę tożsamości i to bez programu ochrony świadka. Nie oceniam w tym wypadku żalu bo nie było powodu by był. Numery Dawida Copperfielda weszły do użytku codziennego.

 7. klimek said

  Jak to jest ze ten gnoj pseudogeneral Czempinski, zlodziej ,oszust dylentant( jego raporty wywiadowcze Z USA sa funta klakow warte ! ) jeszcze chodzi po wolnosci ? Sa przeciew niemu zarzuty ze te bydle wzielo milion euro oraz milion dolarow za prywatyzacje ? Widac co sa warte scierwa z PYYSS ktore doskonale znaja te sprawy z gnida Maciarewiczem na czele Cale akta wywiadu wojskowego ? I znowu gnida i scierwo Maciarewicz i jego ferajna zgnilkow z PYYYS ktore o tym wszystkim tez doskonale widza ! Widac kolejny niezliczony raz co sa warte ich zaklecia o Polsce i,jej intresach ,patriotyzmie ? Choc z patriotyzmem to moze przesadzam bo oni patriotami sa …z Gory Synaj !

 8. Dictum said

  ad. 6.
  Czy należy rozumieć, że on może żyje?

  To niewykluczone.
  Admin

 9. sherman.potter said

  ihaha, kon by sie usmial. przecie to nie pierwsza tzw ofiara… ktora teraz wiadomo… w cieplych krajach… no a my ludu pracujacy wio kurwa do roboty i zebyscie mi tam telefunkena na unitre nie zamienili jak to ostatnio bylo!!! HAHA tera juz sie nie myla!

 10. NICK said

  A czy wiemy, że nie żyje?
  A jak wiemy to z jakiego ‚źródła’?
  Czy ktokolwiek widział trupa?
  A nawet jak widział, dotknął? Czy to nie sobowtór? Był? Testował np. DNA?

  Z innej mańki. Takie różne – Roc… ,Rot… ,War…, no i miłościwie nam panująca Elizabeth number two (twice). Trupami nie są, nieprawdaż? Aaaa. Bo rządzą a i organa swoje, dowolnie wymieniają. Krew przetaczają.

 11. Trak said

  Kulczyk, Kulczykiem ale ja bym już z tego bunkru nie korzystał.
  Cała ta „tajna” robota funta kłaków warta i a propos „Warta”. Co z kulczykowym udziałem w tym reasekuracyjnym towarzystwie? Jak mu się to pięknie udało?
  Pewnie tak samo, jak babce serek w nogawicy. Straszny szczęściarz.

 12. Trak said

  Ad 8.
  Jeśli na apelu powiedzą – „Jest wśród nas” – to znaczy, że skubaniec żyje.

 13. Watazka said

  Ja z tego nic nie rozumiem. Takie szczegoliki do ktorych ktos mial dostep a najwazniejszego szczegoliku brak: dlaczego Kulczyk zniknal?
  Zdaje sie, ze komus chodzilo o wcisniecie wszelakich podejrzen na Moskwe a nic na inne stolice.
  Troche pogmatwane i nieczytelne.
  A nie ma nic o Kulczyku i Ukrainie.

 14. NyndrO said

  Panie NICK,Pan jest na tyle wporzo,ze powinien się Pan wyrzec kompleksów związanych z Panem Romanem. 🙂

 15. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal ten artykul i tak sobie mysli dlaczego czlowieki pisza takie bzdury.

  Jaki strategiczny wezel łacznosci jak w Polsza jusz byla NATO i miala dokladne rozeznanie co i gdzie, oraz dostep do wszystkie tajemnice.

  Jaki wezel łacznosci? Pomiedzy stragan na Szmulki a synagoga pod Lublinem?

  Pszeciesz TPSA to byl od poczatku do konca dobry interes spszedaszy i kupna.

 16. Grucha said

  Można wywnioskować z newsów tuż przed i po jego zniknięciu, że chodziło o „interesy na Ukrainie”. Jak zniknął, jego firma wycofała się z szeregu takich „interesów”, co jakoś tłumaczy powód jego zniknięcia. Pewnie właził w rosyjskie strefy wpływów i tak się to skończyło. Związki z WSI i Rosjanami wcześniej mają się nijak to świata biznesu, w którym to decyduje doraźny i długofalowy interes.

 17. NyndrO said

  A Ch*j wie. Z tymi kuta*ami wszystko możliwe .Oni żyją na Innej Planecie.Najśmieszniejsze,ze oni się bardziej boja Nas,niż My ich.Popaprance,choc może nawet czasem porzadni koledzy.Ale śmiecie. I dlatego na koniec zawsze samotni.

 18. anonim said

  ad 16. Grucha
  Ot i znamienna wiadomość. Znamienna bo w Polsce jest masa takich co to jest święcie przekonana że Polskie firmy wykupią na pniu Ukrainę.
  Skoro nawet tak „Polskim” jak kluczykowi nie wolno było to nam tym bardziej nie ale weź takich przekonaj że robimy tam za murzynów geopolityki a frukty zgarnie zapad.

 19. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – „Jaki strategiczny wezel łacznosci jak w Polsza jusz byla NATO i miala dokladne rozeznanie co i gdzie, oraz dostep do wszystkie tajemnice.”

  No właśnie Panie Mordka, myśli Pan bardzo logicznie w prawidłowym kierunku. Jak to Polska ma sekrety kiedy mamy chamów z USraela U NAS po nosem,

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/sensacyjne-odkrycie-tajny-szpiegowski-system-echelon-dziala-na-terenie-polski

  Tak że te dybanie w tym artykule jest tylko dybaniem bo wiadomo że WSZYSTKO na Polskim podwórko było, jest i będzie pod kontrolom innych.

  Spytam retorycznie bo nie może być pozytywnej odpowiedzi na to pytanie. Czy Polska powiedziała to samo Francji ?

  „Formalny, utrzymany w ostrym tonie postulat strony francuskiej dotyczył rezygnacji przez polski wywiad wojskowy z wszelkich działań we Francji, które mogłyby służyć rosyjskim służbom wywiadowczym.”

  W Polsce nie ma szpiegów ZŁAPANYCH z Zachodu.

 20. JO said

  ad.2. Panie Romanie.
  Rzeczpospolita znikala juz wiek wczesniej a wiek osimnasty to proba juz nie zachownia panstwa ale Narodu. Pan przywolal postac Krola, negatywnie oceniajac jego postac jak sadze po wstawce z „pensja”. Pan ma taka wlasnie „pensje” zyjac w USA. I to nie przeszkadza Panu troszczyc sie o losy nasze.

  Porownaniedzisiejszego stanu z osiemnastym wiekiem jest trafne. I dzis juz nie o pansto ale o Narod walczymy, bo Panstwa juz nuie mamy. Ziemie Polskie w Umowach Miedzynarodowych sa juz tylko li PROWINCJA wielkiego mocarstawa Unii Europejskiej, ktora mozemy przeziec nazwac Drugim Izraelem, bo to mocarstwo jest rzadzone przez Zydow Syjonistow przeciez.

  Krol Stanislaw Poniatowski ratowal Narod Polski I zrobil to najlepiej jak tylko mozna bylo zrobic w uwczesnym czasie. Oddal wladze nad Narodem Polski ROSJI, bo tam Narod mogl tylko przetrwac , co widzimy po owocach newet w dzisiejszych czasach a co bylo jasno I klarownie omowione I udowodnione w Gajowce.

  Wzywam, bysmy odrzucili masonska wersje historii I tamtych czasow, ktora jest przeszkoda w podejmowaniu decyzji dzis.

  Nasladujmy Ostatniego Krola Polski…., on pokazal nam droge, ktora dzis kazdy Polak powinien isc.

 21. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/historia-iii-rp-iii-rzesza-bis-unii-europejskiej/#comment-2073

  https://marucha.wordpress.com/2015/11/05/aleksandra-i-przygoda-z-polska/#comment-524072

  https://gajowka.wordpress.com/msza-w-obrzadku-wschodnim-naszych-dziadow-krolow-polski-carow-rosji-cerkwie-koscioly-modlitwy/

 22. Glock said

  Ot bladzie nastojaszcze .Smiecie

 23. JO said

  Osiemnasty wiek, to przeciez z nazwy okres w literaturze, filozofii, sztuce – wiek OSWIECENIA – masonskiej (zydowskiej)rewolucji we francji ale I calej Europie w tym w Rzeczpospolitej, ktora miala miejsce pod postaciami wojen domowych a potem prowokowanych masonskich rewolucji pod nazwami „Powstan Narodowych”, ktore tyle mialy wspolnego z Narodowymi Powstaniami co „Powstanie Solidarnosciowe” w PRL….I „wyjazdy na Papieza” – gorszace nas spedy organizowane przez Judeoepiskopat I JPII…

  U podloza tej masonskiej folozofii XVIII wieku …- , ktorej przedluzenie mamy dzis w Demokracji Liberalnej (tyranizujacej „masy ludzkie” ) oraz w Kosciele Rzymskim jak I Wschodnim ( w tym obrzadku slowianskim) – Ekumenizm, Modernizm ,.. – jest antychrzesnijanska doktryna przede wszystkim demoralizujaca ludzi…., Masonska filozofia uderza w przykazania Boze i niszczy nas popychajac do lamania przykazan .., przede wszystkim zaczynajac od lamania szostego przykazania: Nie codzoloz….czego wyniem jest ( Katechizm Katolicki Gaspariego):
  -zacmienie rozumu
  -odrzucenie bojazni Bozej
  -wstret do rzeczy Bozych I do cnoty
  -zatwardzialosc serca
  -utrata wiary
  -..czesto trwanie w grzechu lub bez sakramentu pokuty az do SMIERCI…

  . , ale I popycha nas do lamania przykazan Koscielnych, ktore w Polsce sa ostoja naszej polskiej kultury….., co powoduje utrate tozsamosci narodowek I w konsekwencji utrate Panstwa, Smierc Narodu, Rodu, Rodziny ….

  To od nas indywidualnie ale I zbiorowo zalezy, czy jako Narod znikniemy czy tez nie. Nie sila ekonomiczna tylko, nie sila wojskowa…, ale sila moralna kazdego pojedynczego Polaka, Slowianina I sila moralna zbiorowa nas przezwyciezyc tylko moze Zydo-Masonski but….smiertelny ucisk buta…

  To nasze morale wydaje dobre lub zle owoce….

  Przestanmy byc Hedonistami. Przestanmy ublizac Panu Bogu , pozwalajac naszemu cialu nas wodzic, a Pan Bog da nam napowrot nasze Krolestwa tu na ziemi. Nasze dzieci splodza nam Wnuki I umierac bedziemy w Lasce Bozej..

  Wiele osob nie rozumie co oznacza zaprzestanie byc Hedonista. Wielu z nas nie rozumie, co oznacza zaprzestanie ublizanie Panu Bogu. Dla wielu tu z nas to niezrozumiale slowa. Gdybysmy my tu rozumieli je, to wielu tu z nas buntowalo by sie na wklejanie zdjec z polnagimi kobietami a Gajowka juz dawno wydala by Owoce Budowy silnej Organizacji Polskich Tradycjonalistow, ktora nie byla by do przemozenia….

  Jak slabi jestesmy I jak slaba jest nasza, to wiara odzwierciedla sila naszych wrogow , sekt I innowiecow panaszacych sie w kolo nas. Oni potrafia pomagac sobie nawzajem I nie jest wazne, ze uzywaja do tego strachu z piekla rodem. …

  My nie potrafimy sie organizowac I pomagac sobie nawzajem, bo nie mamy BOJAZNI BOZEJ, zrzucamu Slodkie Jarzmo Chrystusa.

  Nie dziwmy sie, ze odrzucajac to Slodkie Jarzmo, wpadamy wprost pod smiertelny scisk naszego gardla Zydomasoneskiego Buta.

  https://gajowka.wordpress.com/jaktak-walczyc-indywidualnymi-dzialaniamilista-dzialan/

  Nasze cialo to Biologiczna Maszyna, taki computer, ktory albo jest nasza wola programowany przez Slowa Prawdy – Slowa Boze, albo programowane jest przez Dzwieki, klamliwe slowa, obrazy pochodzace ze Swiata, rodem z piekla…

  My lekcewazymy ten fakt I dajemy sie manipulowac, hedoniostycznie sluzac namietnosciom naszego ciala zamiast z nimi walczyc I osiagnac dzieki temu prawdziwa wolnosc I przyszlosc dla nas I naszych dzieci.

  1. Czy stac nas na zaprzestanie ogladania Masonskiej TV, Holywoodzkich deprawujacych filmow, muzyki..?
  2. Czy stac nas na ubieranie sie godne..nosic naktycie glowy, okryc spodnica lono I krocze wlasciwym ubiorem.
  3. Czy stan nas na zaprzestanie robienia zakupow Niedziele….byc poslusznym Koscielnym przykazaniom..
  4. Czy zglebiamy tajemnice Boze czytajac I wprowadzajac w zycie Katechizm?
  5. Czy stac nas…, czy jestesmy w stanie….?

  Rozmowy w Gajowce, biadolenia daja wielu z nas ulude buntu, walki…a tak naprawde KOMFORT psychiczny, usprawiedliwienie, ze niby nie godzimy sie z rzeczywistoscia I niby „cos robimy”….

  NIc mylego. Rozmowy w Gajowce bez Bozego indywidualnego I wspolnego, nieustajacego dzialania sa niczym I powoduja, ze my sami stajemy sie „niczym”….

  Niech kazdy tu sobnie odpowie kim jest.

 24. oldman said

  @JO
  My lekcewazymy ten fakt I dajemy sie manipulowac, hedoniostycznie sluzac namietnosciom naszego ciala zamiast z nimi walczyc I osiagnac dzieki temu prawdziwa wolnosc I przyszlosc dla nas I naszych dzieci.

  1. Czy stac nas na zaprzestanie ogladania Masonskiej TV, Holywoodzkich deprawujacych filmow, muzyki..?
  2. Czy stac nas na ubieranie sie godne..nosic naktycie glowy, okryc spodnica lono I krocze wlasciwym ubiorem.
  3. Czy stan nas na zaprzestanie robienia zakupow Niedziele….byc poslusznym Koscielnym przykazaniom..
  4. Czy zglebiamy tajemnice Boze czytajac I wprowadzajac w zycie Katechizm?
  5. Czy stac nas…, czy jestesmy w stanie….?

  Otóż to, pokutę rozpoczynamy od siebie a walka to trudna i ciężka bo linia podziału często przebiega przez środek rodziny.

 25. Joe said

  Re 15..”Sprzedazy i kupna” POdlega cala „POlsza”…Panie Mordka….A na jakiej BAZIE to opieram?Skoro prezydent panstwa stal na swiecy i przyjmowal zaplate za „oprawianie ludzi” w Starych Kiejkutach ..gdzie lamano prawa czlowiekow identycznie jak w Arabii Saudyjskiej…to o czym my marzymy Panie Mordka ??O Panstwie Polskim ? Czy o kolonii POd kuratela malego kraiku na terenie Palestyny….Widzi Pan Mordka na wlasne oczy ze wszyscy niewygodni umieraja a ten SUKINSYN coraz bogatszy.

 26. marrkerr said

  Re 7
  Przecież zarzuty w stos. do gen Czempinskiego się przedawniły – postarali się o to koledzy generała z PO. W tej sprawie o ile pamiętam jest nawet wyrok sądowy?

 27. chudy byk said

  Bo kiedyż politykę obronną kraju miał kreować na przykład pułkownik Józef Nawolski, jeśli w tym samym czasie, w którym pełnił obowiązki w Ministerstwie Skarbu Państwa, był członkiem rad nadzorczych w spółkach PZL Rzeszów, Ruch, Bumar, Kopex, PERN i na dodatek w Agencji Rozwoju Przemysłu?

  Kurwa, pięść się zaciska.

 28. JO said

  ad.24.

  Przede wszystkim musimy przyjac, zrozumiec, ze jestesmy zindoktrynowani przez Masonska Filozofie I odbiegamy od normalnosci jaka determinuje Chrystus, ktory jest wzorem dla czlowieka, … Odbiegamy od normalnosc tak daleko, ze nie zdajemy sobie z tego „dalego” sprawy..

  Musimy zrozumiec, ze kazdy dzis film produkowany, kazda muzyka, kazdy ubior, kazdy wysruj sklepu, moda wspolczesna, dziedzina sztuki – powoduje, ze nasze cialo wysyla do naszego mozgu sygnaly poychajace nas do zycia w konsumpcji I rozpusty.

  Jak zdamy sobie z tego sprawe, to teraz od nas zalezec bedzie, czy bedziemy poszukiwac srodkow by temu zaradzic…, a srodkami zaradczymi na pierwszy ogien sa SRODKI NADPRZYRODZONE, bez ktorych, sami nie damy rady walczyc z ciala namietnosciami, nie bedziemy potrafili rozpoznac co jest dobre a co zle..

  Jezeli zdecydujemy sie na WYSILEK, to bedzie to , czego od nas wymaga Chrystus – WYSILKU. Wowczas bedzie asysta Ducha Swietego, ktory bedzie nas prowadzil. Wowczas bedziemy dokonywac wiekszych I wiekszych wysilkow w drodze do DOSKONALOSCI I jak trzeba, bedziemy widziec jak rozpoznac I zaradzic z problemami plynacymi od wlasnej Rodziny.

  Ostatecznoscia jest rozstac suie z rodzina, To bywa przeciwnie, rodzina sie rozstaje z walczacymi, gdyz my majac sily nadprzyrodzone, damy rade trwac ale Klamstwo w obliczu Swiatla Prawdy ucika….

  Coz, jak rodzina odejdzie, to trzeba sie modlic, zawsze modlic, w kazdej sytuacji modlic, bo walka jest przede wszystkim w Stella Haeven (miejscem pomiedzy ziemia a Niebem), gdzie Anilowie Walcza z Ksieciami Ciemnosci – Demonami.

  To dlatego tak wazna jest modlitwa, tak wazna jest modlitwa Rozancowa – rozwazanie jej Tajemnic, gdyz Aniolowie bez naszego Rozkazu, naszych Dyrektyw NIC nie moga zrobic, a jedynie stoja ze zlozonymi rekoma czekajac na nasza Modlitwe Myslana, Ustna oraz przede wszystjkim Czynna.

  Husaria wygrywala bitwy, wojny nie dlatego tylko , ze miala technike…ale ze walczyli w niej ludzie Bogobojni, ktorzy zawsze modlili sie przed Bitwa….patrz tez na „Cud nad Wisla” I porownaj z Powstaniem Warszawskim…

  Na „odbudowe” swojego Ducha tez potrzeny jest czas oraz Laska Boza a przede wszystkim nasza Decyzja, nieustajaca decyzja, nasze nieustajace dzialanie.

  https://gajowka.wordpress.com/czwarty-zakon-meski/

 29. […] za:  https://marucha.wordpress.com/2016/01/07/dlaczego-kulczyk-musial-zniknac/ […]

 30. Waldemar said

  O matko, to nie może być prawda… 😦

 31. watazka said

  A co sie stalo z majatkiem pana Kulczyka? Czy spadkobiercy sie nie kloca?

 32. NICK said

  Uważny i uważany P. Watażko. (31).
  To przecież „drobiazg”. Jest. Ktoś zostawił „testament”, wedle którego kaska pójdzie gdzie trzeba… . Tylko ta kaska to niby jest a jakoby jej nie było.

  Ech te wieści. Ech ten internet.
  Pozdrawiam.
  P.S. Odczytywać mnie należy w najlepszej wierze!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: