Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
  jasiek z toronto o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  I*** o Zniewoleni przemocą
  I*** o Zniewoleni przemocą
  Bezpartyjna o Judejczykowie falą na nas…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Możliwości Rosji ograniczają się do tych które od zawsze decydowały o jej mocarstwowości

Posted by Marucha w dniu 2016-01-07 (Czwartek)

W wyniku zachodnich sankcji i secesji Ukrainy z porozumień o wspólnej przestrzeni społeczno-gospodarczej w ramach rosyjskich koncepcji współpracy Euro-Azjatyckiej, Rosja powoli ogranicza swoje możliwości geostrategiczne do tych, które od zawsze decydowały o jej mocarstwowości.

Pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej od początków swoich rządów, robił wszystko, żeby Rosja mogła się modernizować stopniowo, bezpiecznie dla samej siebie i w sposób zgodny z logiką własnego systemu społeczno-gospodarczego. To znaczy w sposób absolutnie różny od okresu bałaganu, destrukcji i złodziejstwa bezpośrednio po zlikwidowaniu ZSRR w wyniku strategicznego błędu kierownictwa państwa. Było to możliwe do końca Igrzysk Olimpijskich w Sochi, które były wielkim programem modernizacji państwa głównie pod względem infrastrukturalnym.

Niestety nieprzyjazne umacnianiu się Rosji czynniki zewnętrzne, zrobiły wszystko żeby najpierw poniżyć Rosję z okazji organizacji Igrzysk na ile się dało, a zaraz potem doszło do eskalacji dramatycznych wydarzeń na Ukrainie. Na szczęście dzięki przemyślanej strategii i nadzwyczajnej cierpliwości rosyjskich władz państwowych nie udało się wrogom – wciągnąć Rosji w wojnę na Ukrainie.

Rosja wyszła z pierwszego etapu konfrontacji zwycięsko, nie używając siły. Dlatego nałożono na Rosję bezprawne sankcje, jak również na rynkach doszło do cudu z ceną ropy naftowej, która pomimo wojny na Bliskim Wschodzie cały czas taniała. Gospodarcze uderzenie w Rosję skoncentrowano na odcięciu finansowania dla sektora nafty i gazu, podejmującego akurat mające globalne znaczenie inwestycje na dalekiej północy.

W wyniku działania państw zachodnich, rosyjskie przedsiębiorstwa przyzwyczajone już od lat do działania w warunkach globalizacji nie mogły się zadłużyć na rynku międzynarodowym w celu zrolowania dotychczasowych kredytów i pozyskania nowych pod nadzwyczajnie obiecującą nową działalność. Ponieważ równolegle zachodnie instytucje finansowe odmawiając nowego kredytu żądały zwrotu tych wcześniej udzielonych, rosyjskie firmy zwróciły się o pomoc do państwa.

Rosjanie przeżyli zdewaluowanie waluty, nadwyrężono gromadzone przez lata w wyniku mądrej i rozważnej polityki władz pieniądze z federalnych funduszy rezerwowych. O dziwo jednak bankowi centralnemu udało się opanować panikę na Rublu dzięki doskonale przeprowadzonej akcji podniesienia stóp procentowych, wszyscy którzy cierpliwie trzymali rosyjskie obligacje i inne papiery denominowane w Rublach odnotowali pod koniec roku nadzwyczajne zyski, po prostu nieosiągalne ani w strefie Euro, ani Dolara.

Jednak pomimo sukcesu jakim jest przeciwstawienie się globalnemu rynkowi i przetrwaniu tej próby, Rosjanie dzisiaj wiedzą, że dalsze poleganie na paradygmacie partnerskiej współpracy z Zachodem jest niemożliwe, ponieważ właśnie tak się kończy rozumienie partnerstwa – Zachód prawdopodobnie przestraszony sukcesami rosyjskiej stopniowej transformacji łamie własne zasady, łamie to na co się zgodził w ramach międzynarodowych porozumień handlowych i robi wszystko, żeby gospodarczo rzucić Rosję na kolana.

[Czy należy oczekiwać moralności od kurwy, uczciwości od złodzieja i dotrzymywania obietnic przez Zachód? – admin]

Wielkim obciążeniem dla rosyjskich finansów publicznych jest pomoc humanitarna dla Donbasu, który bez rosyjskiego wsparcia byłby skazany na głód. Jednak Rosjanie po raz kolejny udowodnili sobie i światu, że są godni pamięci swoich Ojców i Dziadków, którzy niezłomnie bronili Ojczyzny przez faszyzmem. Opanowanie, spokój i zaufanie do władzy, ponowie zjednoczyły cały Naród, jak w najmroczniejszych latach faszystowskiej nawały.

Rosjanie nie dali się rzucić na kolana, ani poprzez ekonomiczne sankcje – realnie odbijające się na sile nabywczej ludności, ani percepcyjnie w wyniku oddziaływania kłamliwą propagandą o bardzo podstępnym charakterze.

Dzisiaj jednak już wiadomo, że dotychczasowa strategia tolerancyjnego współistnienia z Zachodem, opartego na polityce zrozumienia i współpracy – pomimo jego „dziwactw” nie jest sposobem na dalsze zapewnienie możliwości modernizacji Rosji. Dowodzi tego akt terroru powietrznego nad przestrzenią powietrzną Syrii, gdzie NATO-wski samolot zestrzelił rosyjski już nieuzbrojony powoli lecący samolot, a bandyci prawdopodobnie współpracujący z władzami Turcji zamordowali bestialsko rosyjskiego żołnierza.

POMIMO TAK BEZWZGLĘDNIE JAWNEJ PROWOKACJI ROSJA NIE DAŁA SIĘ WCIĄGNĄĆ W BEZPOŚREDNIĄ KONFRONTACJĘ. Tym sposobem wszelkie mity o nienawistnej Rosji, której władze pragną odbudować ZSRR pod gradem termojądrowych głowic licznych rakiet – to jedno wielkie kłamstwo i fikcja wykreowana na potrzeby straszenia widzów zachodnich telewizji śniadaniowych.

Co więcej dzisiaj już wiadomo, że nie ma powrotu do status quo sprzed sankcji, czy jak kto woli nazywając rzecz po imieniu – wojny gospodarczej przeciwko Rosji. Zachód dość późno to zrozumiał i został z problemem Ukrainy, której oligarchiczne władze już ledwo panują nad społeczeństwem a cały kraj może pogrążyć się w bezlitosnej wojnie domowej. Kraj jeszcze niedawno szanowany na Wschodzie i na Zachodzie dzisiaj stał się sam, na własne życzenie klientem Zachodu, któremu można po prostu mówić z Berlina lub Paryża, co ma mieć zapisane we własnej Konstytucji.

To jest rzecz niesłychana, bo takich numerów nie robili nawet Bolszewicy! Jest to ostateczny dowód na to, że tzw. ukraińska rewolucja nie ma już nic wspólnego z ukraińskim Narodem, nie można mieć wątpliwości, że to już walka o przetrwanie oligarchów, którzy chcą zachować uprzywilejowany status – w pełni świadomości konieczności doprowadzenia do kolejnego przesilenia, bo czymś trzeba głodnych ludzi zająć.

W wyniku bezwzględnych działań inspirowanych z Zachodu, Rosja została postawiona przed szeregiem faktów dokonanych, przy pełnym braku poszanowania dla ukraińskiego prawa, nie mówiąc już o prawach człowieka tych Ukraińców, którzy nie zgadzają się ze stwierdzeniem, że Stepan Bandera to bohater narodowy!

Uratowano jedynie Krym, Donbas zapłacił straszną cenę, za to żeby jego dzieci nie podzieliły losów rosyjskojęzycznych z Odessy, gdzie jak wiadomo i to trzeba powtarzać do końca świata 2 maja 2014 roku doszło do LUDOBÓJSTWA – SPALONO LUDZI ŻYWCEM, DOKONAŁ TEGO UKRAIŃSKO JĘZYCZNY TŁUM. Donbas dał odpór i za wielką cenę uratował się przed złem idącym wraz z niektórymi ukraińskimi oddziałami odwołującymi się do tradycji Ukraińców walczących po stronie hitlerowskich Niemiec w ostatniej wojnie.

To jest dzisiaj sąsiedztwo Rosji, ukształtowane przez ludzi, którzy jeszcze wczoraj potrafili jeździć do Moskwy się bawić, uczyć, robić interesy i udawać przyjaciół. To jest niesamowita historia, której wielu ludzi w Rosji i na świecie nadal nie potrafi zrozumieć, albowiem to jest mniej więcej tak, jakby chora ręka zaatakowała własne ciało – korpus, głowę, szyję. To niesłychane wydarzenia, które zdecydują o pewnych procesach na trwałe, a jeszcze inne przyśpieszą szybciej niż się nam wszystkim wydaje. Przy czym Rosja, cały czas stojąc z boku nie dała się sprowokować i wciągnąć w wojnę, chociaż ukraińska propaganda świadczyła o czymś zupełnie innym.

Z dzisiejszej perspektywy widać, że gra na Ukrainie to było zagranie va banque zachodniego soft power, słynne „Fuck the EU – exactly!” pani Victorii Nulland, będzie na długo zapamiętane, chociaż niewielu – zwłaszcza w Kijowie chce rozumieć właściwie jego znaczenie. Za wszelką cenę, nawet decydując się na strzelanie do ludzi, – bo jak wiadomo także ze źródeł ukraińskich zwłoki wielu męczenników Narodu ukraińskiego poległych na Majdanie miały otwory wlotowe po kulach z obu stron, niestety tego nie wyjaśniono do dzisiaj.

Tutaj nie mogło być przypadku, to była celowa gra w rodzaju kolejnej „wiosny” agregowanej poprzez skupienie emocji ludzi w mediach społecznościowych, której celem był chaos i docelowo przeniesienie go na Rosję. Jednak ze względu na niezłomność Narodu rosyjskiego to okazało się niemożliwe. Jednak problem Ukrainy dla Rosji pozostał, jak również dla Zachodu, tylko o tym się nie mówi.

Tymczasem nie trzeba być analitykiem wojskowości, żeby łatwo zrozumieć, że Ukraińcy mogą stosunkowo szybko wejść w posiadanie np. broni jądrowej i środków jej przenoszenia. Co w przypadku, gdyby o jej użyciu decydował rząd odwołujący się jawnie do tradycji faszystowskich? Co w przypadku jakby terroryści opanowali elektrownie jądrową? Takich pytań eksperci stawiają setki, a dzisiaj na Ukrainie nie można mówić o pewności jutra – więc właśnie w tym zakresie Ukraina stała się problemem dla regionu.

Rosja tymczasem zapłaciła straszną cenę za wiarę jej elit w możliwość modernizowania państwa przy pomocy inspiracyjnej i technologicznej Zachodu. Jest bardzo wątpliwe, żeby rosyjskie władze państwowe zdecydowały się na powielenie tego eksperymentu. Drugi raz pan Władimir Putin – Prezydent Federacji Rosyjskiej raczej nie złoży zachodowi propozycji wspólnej przestrzeni społeczno-gospodarczej od Lizbony do Władywostoku. Dzisiaj ciężko byłoby przekonać Rosjan, że takie działanie byłoby w ich interesie, a na Kremlu nikt już nie uwierzy w to, że Zachód traktuje Rosję, jako równorzędnego partnera.

W praktyce to wszystko zaczyna się przekładać na okoliczność, że możliwości działania Rosji ograniczają się do tych, które od zawsze decydowały o jej mocarstwowości. Czy to oznacza wojnę – trudno powiedzieć, natomiast na pewno możemy się spodziewać twardej i sztywnej postawy Rosji w przypadku dowolnych prowokacji, z których niektóre stały się już pewnymi standardami.

Jest jeszcze szansa na porozumienie i jakiś powrót do charakteru relacji sprzed tego sztucznie wywołanego przez Zachód kryzysu. Jednakże, jeżeli Zachód się nie pośpieszy, to może się okazać, że nikt nie będzie chciał z nim nawet rozmawiać. W praktyce oznacza to, że Rosja powinna otrzymać wymierną rekompensatę za straty z tytułu sankcji. Inaczej Rosjanie naprawdę nie muszą siadać do stołu rozmów i to jest w zasadzie większy problem Zachodu niż ich, albowiem Rosja już swoją cenę zapłaciła – teraz nadchodzi czas na wystawianie rachunków…

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl/

Komentarze 22 do “Możliwości Rosji ograniczają się do tych które od zawsze decydowały o jej mocarstwowości”

 1. Joannus said

  ”albowiem Rosja już swoją cenę zapłaciła – teraz nadchodzi czas na wystawianie rachunków…”
  Mimo wszystko sprawiedliwość ma miejsce również na ziemi, dlatego przyjdzie czas na zapłatę za ”zafundowanie” rewolucji bolszewickiej.

 2. revers said

  „To znaczy w sposób absolutnie różny od okresu bałaganu, destrukcji i złodziejstwa bezpośrednio po zlikwidowaniu ZSRR w wyniku ”

  … zabraklo przymiotnika „kurestwa”, to za Clintona Rosja Jelcyna okazala sie byc demokracja, a rozni eksperci finansowi od Sachsa, Sorosa po IMF
  organizowali bankietowe dwudniowe orgie, gdzie mozna bylo nachlac sie, i podubczyc w zaleznosci od preferencji seksualnych chlopcow lub panienki, przy tym zalatwiac kupno calych galezi przemyslu wydobywczego zlota, diamentow, srebra innych metali rzadkich, surowcow energetycznych, a nawet rozbroic sie w niektorych regionach jak Ukraina, Czeczenia, Arbedzejnistan,Gruzja.

 3. markglogg said

  Czy putinowska Rosja zrealizuje „zamówienie z Waszyngtonu” na likwidację „reżymu Assada”, oraz (noszącej cechy socjalistyczne) Konstytucji Syrii do wiosny roku 2017?

  (US Sees Assad Staying in Syria Until March 2017 http://www.nytimes.com/aponline/2016/01/06/us/politics/ap-us-united-states-syria-.html?_r=1)

  Cytuję:

  – W Syrii, zgodnie z planami Waszyngtonu, odbędą się nowe wybory w licu 2017.
  – Departament Stanu twierdzi, że taki plan został przygotowany jako wskazówka dla Johna Kerry’ego i innych dyplomatów pracujących nad zmianami politycznymi w Syrii.
  – Taki plan nie wskazuje sposobu, w jaki Assad opuści swe stanowisko, ani jak będzie wyglądać jego los po-prezydencki.
  – Zarówno Rosja jak i Iran mogą się sprzeciwiać opuszczeniu przez Asada swego stanowiska na pół roku przed planowanymi wyborami.
  – Dokument uzyskany przez AP (Associated Press) wskazuje, że już tego miesiąca rozpoczyna się, zaplanowany na 18 miesięcy, proces przejściowy, zgodny z planem potwierdzonym przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Rozmowy Syryjski Rząd – opozycja (zbrojna) maja się rozpocząć w Genewie 25 stycznia.
  – W maju parlament Syrii ma zostać rozwiązany. Rada Bezpieczeństwa uzna nową przejściową władzę i przygotuje kolejne etapy transformacji.
  – Kolejne sześć miesięcy do listopada 2016 – czyli momentu wyboru następcy Obamy – będzie przeznaczone dla przygotowania nowej konstytucji Syrii. Naród syryjski będzie miał szansę ją przegłosować w referendum w styczniu 2017 roku.
  – Dopiero wtedy ten proces doprowadzi do zakończenia rządów Assada w Syrii., Ten plan działania przewiduje, że w marcu 2017 „Assad rezygnuje z prezydentury, jego bliski krąg odchodzi (w niebyt?)”.
  – Syryjski nowy rząd przejmuje pełnię władzy od ciała przejściowego po parlamentarnych oraz prezydenckich wyborach w sierpniu 2017.

  MG – I to jest to, co zapewne między sobą ustalili, w listopadzie 2015, John Kerry z Siergiejem Ławrowem w Moskwie. W najbliższych miesiącach – a być może już tygodniach – zobaczymy jak ten plan „tandemu Kerry-Ławrow” (a w szerszym aspekcie Putin-Obama) będzie się realizować. Jak to zauważył przebywający obecnie w Syrii – na uchodźctwie z Paryża po opublikowaniu przezeń książki „L’effroyable imposture” o zamachu 9-11 na Pentagon – Thierry Meyssan, „zasada strategiczna (Waszyngtonu) polega na tym, że by złupić bogactwa naturalne jakiegoś kraju w dłuższym okresie czasu, nie należy okupować tego kraju, ale zniszczyć jego państwowość. Bez państwa nie ma armii. Bez wrogiej armii nie ma jakiegokolwiek ryzyka klęski. Stąd też cel strategiczny armii USA i NATO, któremu ona przywodzi, polega wyłącznie na zniszczeniu państw.” (A plan „Waszyngtonu” w wypadku Syrii polega na usunięciu nie tylko Assada, ale i całego korpusu syryjskich dowódców wojskowych, którzy tego prezydenta podtrzymują u władzy – http://www.voltairenet.org/article187402.html .)

 4. Marian said

  Panie Mekong, nie ma co czytać tych bzdur. To są tylko żydowskie marzenia. Jak na razie, to Prezydent Syrii przetrwał wszystkich swoich adwersarzy. Przeżyje też jankeską małpę, terrorystę Erdogana czy wahabicki reżim. Tego Asadowi należy życzyć oraz trzymać kciuki za dumny naród syryjski i Wielką Syrię.

 5. Joe said

  Przychylam sie do opini Pana Mariana…J.Kerry to smieszna POstac bardziej syjonisty chazara niz Zyda.Obama i Clinton celowo POsadzili go na to stanowisko…zeby zrobic na zlosc premierkowi….Bibi.Od czsu jak to male panstewko na terenie Palestyny zaczelo otwarcie „decydowac o losach swiata”Polityka bardziej zasluguje na okreslenie PROSTYTUCJA niz Polityka…Rosja i tamtejsi dyplomaci dobrze o tym wiedza .Dlatego w tym aspekcie nalezy oceniac ten artykol.

 6. Czołgista said

  http://landdestroyer.blogspot.com/2016/01/washington-quietly-lifts-sanctions-on.html

  Upokorzony Waszyngton znosi po cichu sankcje na rosyjskie silniki do rakiet. USA nadal nie potrafią wytwarzać równie efektywnych silników.

  @Markglogg
  „MG – I to jest to, co zapewne między sobą ustalili, w listopadzie 2015, John Kerry z Siergiejem Ławrowem w Moskwie.”

  Nie. To są żądania i plany USA względem Syrii. Nie przeczytałeś nawet dobrze artykułu w NY Times, gdzie wyraźnie wskazują, że jest broszurka dla amerykańskiej administracji, a bawisz się w wielkie geopolityczne analizy.

  Polecam lekturę oryginalnego tekstu, a nie wyrwane z kontekstu strzępy:
  „And his chief backers, Russia and Iran, have resisted all efforts by outside powers to determine Syria’s future leadership, insisting that is a decision for the Syrian people. Russia and Iran may object to the U.S. timeline’s call for Assad to leave six months before elections would be held.”

  Dziobania Putina ciąg dalszy. Mam nadzieję, że Żydzi docenią starania Pana Marka na tym polu 🙂

 7. Czołgista said

  Cytat w oryginale:
  „And his chief backers, Russia and Iran, have resisted all efforts by outside powers to determine Syria’s future leadership, insisting that is a decision for the Syrian people. Russia and Iran may object to the U.S. timeline’s call for Assad to leave six months before elections would be held.”

  Prawdziwe brzmienie cytatu.
  [Syria] i jej kluczowi sprzymierzeńcy, Rosja i Iran, oparli się wszystkim wysiłkom sił zewnętrznych, które miały wybrać przyszłe władze Syrii, wskazując, że jest to decyzja samych Syryjczyków. Rosja i Iran mogą się sprzeciwić zaproponowanym przez USA ramom czasowym dla odejścia Asada, sześć miesięcy przed przeprowadzaniem wyborów.

  USA kombinują w ten sposób z usunięciem Asada, bo wiedzą, że nawet jeśli się wybory odbędą to wygra on i jego ludzie miażdżącą większością, a Rosja i Iran, i tak uzyskają to, co chcieli od początku.

  ‚Tłumoczenie’ Markglogg’a
  „Zarówno Rosja jak i Iran mogą się sprzeciwiać opuszczeniu przez Asada swego stanowiska na pół roku przed planowanymi wyborami.”
  Ot, taka mała manipulacyjka. Propozycję wysunęły USA, a jeszcze nie wiadomo jak zareagują Rosja i Iran. Amerykańska administracja przewiduje, że będą stawiali zaciekł opór jak to było do tej pory, ale tego już wam Markglogg nie powie, bo przecież trzeba wciskać nam, czyli „gojówkarzom”, że Kerry i Ławrow dzieli skórę na niedźwiedziu.

  Ładnie to tak tyłek obrabiać Ławrowowi ? Moralność ateistyczna pozwala na takie triki propagandowe ? Czy może po prostu ktoś tutaj nie nadaje się do tłumaczenia angielskojęzycznych tekstów ?

 8. Borys said

  Dariusz Kosiur już dawno powiedział w Gajówce, że Markglogg to Żyd.

 9. Siggi said

  Wpis internauty na jakimś forum:……

  Józef Wissarionowicz Stalin-najgenialniejszy z polityków, działaczy państwowych i dowódców wojskowych XX wieku. Pod jego kierownictwem w Związku Radzieckim zbudowano socjalizm, a w latach II wojny światowej rozgromiono niemieckich faszystów, co przyniosło narodom Europy wyzwolenie od hitlerowskiego jarzma i zapewniło pokojowe bytowanie ludzkości na całe pół wieku. Wbrew machinacjom burżuazyjnych propagandzistów, w miarę upływu czasu coraz bardziej dostrzegalnie na tle dziejów świata wznosi się majestatyczna postać Stalina, coraz więcej młodych ludzi zaczyna samodzielnie zaznajamiać się z działalnością tego wielkiego rewolucjonisty i dostrzega, że burżuazyjna propaganda fałszuje i przeinacza historię w interesie degeneratów, którzy zagarnęli władzę w byłych krajach socjalistycznych. Stalin był, jest i na zawsze pozostanie symbolem walki o sprawiedliwy świat, o godne życie dla każdego uczciwego człowieka pracy. Naród polski, który Stalin ocalił przed zagładą i dla którego wydarł z rąk faszystowskich bandytów Górny i Dolny Śląsk, Pomorze, Warmię i Mazury, zachodnią Wielkopolskę i Ziemię Lubuską, ma powody, by żywić wobec swego wybawcy i obrońcy szczególnie ciepłe uczucia. Nieśmiertelne imię Stalina-Wyzwoliciela Narodów-żyć będzie zawsze w sercach całej postępowej ludzkości. Ludzkości, którą uratował przed zaplanowaną przez hitlerowców rzezią i zniewoleniem. Stalinie, Ty wznosisz się ponad niebo a przewyższają Cię jedynie myśli Twoje bardziej promienne niż słońce.

  ————
  Gdyby ktoś chciał mnie krytykować za te słowa,to uczciwie oznajmiam,że nie jestem ich autorem,choć w pełni podzielam opinię internauty-autora tegoż.
  Np.w publicystyce rosyjskiej jest sporo opinii pochlebnych Stalinowi opartych na rzeczowej analizie okresu,faktów,dokonań .Lata gorbaczo-jelcowszczyzny unaoczniły czym był ZSRR,a co zrobiono z RF w latach 90-tych.Geopolityczna katastrofa ,to mało powiedziane,ale skoro stał się upadek,to i stanie się podniesienie,czego jesteśmy świadkami.

 10. markglogg said

  Ależ dziadostwo. Przecież ten cały, trwający już 5 lat „cyrk” z likwidacją SOCJALISTYCZNEGO reżymu w Syrii, to kolejny etap „oczyszczenia’ Planety z „zarazy” komunizmu, która dominowała na świecie przez wiek XX-ty. Rosja – za czasów prezydenta-liliputa Miedwiediewa i premiera Putina – ułatwiła, swym poparciem w ONZ dla nalotów NATO na Libię, likwidację, po tylko 5 miesiącach wspartych z powietrza „walk libijskiej opozycji”, charyzmatycznego przywódcy libijskiego Kadafiego. Projekt budowy socjalizmu na Kontynencie Afrykańskim został, dzięki aktywnemu działaniu NIC (Nowego Imperium Carów) zakończony.

  A mnie interesuje w jaki sposób, obecnie PROGRAMOWO ANTYSOCJALISTYCZNA Rosja, z jej Oligarchatem, bardzo blisko związanym – poprzez sektę Chabad Lubawicz – z centrami decyzyjnymi USA, będzie bronić Socjalistycznej Syrii? Robiła by to ona wbrew KLASOWYM INTERESOM okupantów Kremla „nasadzonych z USA” przez sektę Lubawicz, z jej centralą na nowojorskim Brooklynie. (To twierdzi Edward Hodos, z którym miałem dłuższą dyskusję na ten temat w Kijowie w 2004 roku.)

 11. Czołgista said

  @8
  Niestety przegapiłem ten moment 😦 Pamięta Pan chociaż pod jakim artykułem umieścił ten wpis Pan Kosiur ?

 12. Czołgista said

  @9
  Geniusz polityczny też może być psychopatą. Dla mnie taką osobą był Stalin. Inaczej pisałby oni ten jego fan, gdyby znalazł się w otoczeniu Stalina, a potem podpadłby mu z powodu jakiejś błahostki lub stałby się ofiarą anonimowego donosu.
  Nie zapominajmy, że najpierw Stalin rozwalił Rosję razem z bolszewikami.

 13. Siggi said

  11/Czołgista,
  Moim problemem jest to,że skróty myślowe ciężko rozbieram na czynniki pierwsze,żeby cokolwiek z tego pojąć.
  Np.”Nie zapominajmy, że najpierw Stalin rozwalił Rosję razem z bolszewikami.”

  Bardziej jak udział w Wojnie Światowej Rosji to nic innego jej tak nie rozwaliło.Do tego należy dodać jeszcze wojnę z Japonią w l.10905-06 i napięcia społeczne z tym związane ,które doprowadziły do 1917roku.
  Należy być obiektywnym w ocenie tego czego dokonano w ZSRR poczynająć od pułapu po wojnie domowej 1922 ,l.30-te ,II WŚ i 1950 rok Związek Radziecki jest super mocarstwem nuklearnym równy USA.To okres dyktatury Stalina.W zasadzie nie PKB,kurs waluty,a potęga nuklearna i technika z nią związana decyduje o pozycji danego państwa w świecie.
  Paradoksalne to,a klasycznym przykładem jest Korea Płn.Gdyby np.Libia miała te „zabawki”byłaby nietykalna.A tam jest to,co jest.

 14. Zerohero said

  Broń jądrowa ma niezaprzeczalne zalety, ale

  – jest dość nieporęczna. To tak jakby w arsenale środków mieć tylko dźgnięcie nożem w serce i rezygnować z sierpowego, szturchnięcia itp. Załóżmy, że amerykańskie myśliwce naruszają przestrzeń powietrzną atomowej Libii. Albo aresztują libijski statek na morzu. Od razu walić z atomu?
  – może być zniszczona w ataku uprzedzającym. Utrzymanie porządnej obrony przeciwlotniczej sporo kosztuje
  – aby była użyteczna musi mieć nosicieli. taki arsenał sporo kosztuje i w zasadzie trzeba go zbudować samemu. To samo odnosi się do obrony plot. Bo jak ufać kupnym rakietom?

 15. WI42 said

  @13 Siggi
  „Bardziej jak udział w Wojnie Światowej Rosji to nic innego jej tak nie rozwaliło.Do tego należy dodać jeszcze wojnę z Japonią w l.10905-06 i napięcia społeczne z tym związane ,które doprowadziły do 1917roku.”

  I do tego należy dodać Lwa Bronsteina-Trockiego z jego komisarzami, prawdziwymi twórcami czerwonego teroru. Można o wielu czynach Stalina dyskutować, jeden jest bezdyskusyny – wygranie rozgrywek w walce o władzę z dominującą większością zwolenników Trockiego i właściwie uratowanie Rosji.

 16. Siggi said

  &-15 WI42,
  Jest faktem bezspornym,że Stalin rozegrał Trockiego po mistrzowsku.Na fali rugowania Trockiego i trockizmu już po jego wydaleniu z ZSRR,kompensowano przywództwo ideowe osobą Lenina,który już dobre parę lat zakonserwowany był w Mauzoleum.Nikomu w przywódców bolszewickich nie zagrażał.
  Chcę przypomnieć,a nawet uświadomić,że głównym organizatorem zbrojnego powstania 25pażdz.1917r(wg starego stylu) w Petersburgu był Lew Trocki nie Lenin,który musiał się ukrywać w Rozliwie.Przez kilka lat po zdobyciu władzy w Petersburgu we wszystkich ważnych gabinetach różnych szefów,różnych instytucji nowego państwa zawsze wisiały dwa portrety;…Lenina i Trockiego.Trocki był bardzo popularny w masach żołnierskich,robotniczych.Jak się pojawiał na masówkach,to towarzyszyła temu specjalna oprawa ,zwłaszcza jego ochrona osobista,która składała się głównie z dryblasów po 2m Łotyszy.Lenin był szefem rządu jako przewodniczący Rady Komisarzy Ludowych,ale jego operatywność,była mocno zredukowana zwłaszcza po strzelaniu do niego przez tą babę Kapłon,plus do tego kłopoty na podłożu choroby wenerycznej z jaką Ilicz się zmagał.Ostatnie dwa lata był w Gorkach,na wózku inwalidzkim.Ostatnie miesiące,tygodnie to wył z bólu.Historycy tego okresu musieli dla potomnych ten okres życia przywódcy przedstawić w strawny sposób,np….że Lenin pisał listy do KC,do Zjazdu itd.
  Stalin był sekretarzem generalnym(organizacyjnym) partii i tytanem tej roboty ,którą wykonywał.Ustawiał sprawy kadrowe,kordynował robotę partyjną komitetów wszystkich szczebli ,faktycznie sprawował pęłną władzę polityczną.Trockiemu powierzono ważne sprawy początkowo zagraniczne potem wojskowe.Na tle różnic narastał spór między Trockim i Stalinem.Stalin kierując aparatem partyjnym po śmierci Lenina odsunął Trockiego od funkcji państw.pozbawił członkowstwa w partii i spowodował w 1929.wydalenie z ZSRR..
  Trocki był silną osobowością,który był na usługach aglosasów i kto wie,gdyby on faktycznie kierował partią i jej aparatem a potem faktycznie państwem radzieckim,czy jego dyktatura nie była by jeszcze bardziej bezwzględna niż Stalina.
  U Stalina w grudniu 1927r prof.W.Biechtiarew rozpoznał paranoję i po tym prof.szybko i nagle zmarł.

 17. Czołgista said

  @13
  O ZSRR można mówić w miarę pozytywnie dopiero po zakończeniu dyktatury Stalina. Jednocześnie nie podoba mi się, że doprowadzili do takiej ateizacji społeczeństwa i wypromowali aborcję, która poważnie osłabiła ich potencjał ludnościowy.

 18. Jacek said

  Trochę jest w tym tekstcie przesady („nawet bolszewicy”), trochę „pobożnych życzeń” odnośnie radykalnego zerwania Rosji z „zachodem”.

  Trzeba jasno powiedzieć, ze ustanowienie „rosji jelcynowskiej” było realizacja rosji bolszewickiej „nowymi środkami” (tzn za pomocą ‚pieniądza” wspartego „demokracja”). Oczywiście rosja jelcynowska była logicznym krokiem na drodze „postępu” ponieważ rosja bolszewicka przejęła już własność w „ręce ludu”. Należało więc jedynie te własność „zprywatyzować” na rzecz tych samych „właścicieli” dla których zrabowali ja i zarządzali nią bolszewicy. Przeciwstawiane więc rosji jelcynowskiej rosji bolszewickiej jest idiotyzmem maskującym ich wspólna genezę. Analogicznie ma się sprawa z komunistyczna okupacja Polski (pod nazwa prl) i jaruzelsko-geremkowska „demokratyczna” iii rp.

  Co do „pobożnych życzeń” to odcięcie się Rosji od „zachodu” jest niemożliwe, ponieważ Rosja nie jest samowystarczalna pod względem ludnościowym ( a co za tym idzie również intelektualnym, technologicznym i gospodarczym). Na dodatek Rosjanie jako naród są demograficznie i kulturowo w sytuacji tragicznej, pomijając pozłotko pokazowego rosyjskiego prawosławia.

  Dlatego Rosja musi szukać wartości religijnych, intelektualnych, technologicznych i gospodarczych, z których może czerpać, poza swoimi granicami. Problem polega na tym, ze wartości te, „odkryte” przez Rosję po „przemianie ustrojowej”, okazały się zatrute, co wynika z praktycznie kompletnej talmudyzacji zachodu na podłożu herezji protestanckiej. „Wartosci” te nie mogą więc stanowić odtrutki na talmudyzm bolszewicki, który opanował w swoim czasie Rosję ,na podłożu schizmatyckiej religii rosyjskiego prawosławia (i ktory w takiej czy innej formie Rosja stara sie utrwalic w swojej „tradycji narodowej”). Dokąd to błędne kolo nie zostanie w Rosji jak i w Polsce dostrzeżone i nie zostanie przyjęta strategia wyrwania się z niego, możliwa do skonstruowania jedynie w oparciu o Prawdziwa Religie, dotąd zarówno Polacy jak i Rosjanie skazani są na miotanie ich między „konkurującymi” formami talmudyzmu, aż do smutnego końca kompletnego ich „przerobienia” na materiał biologiczny.

 19. Czołgista said

  @18
  To Zachód na razie nie może się odciąć od Rosji. Kto im zbuduje silniki rakietowe do rakiety – nosicieli satelitów ?

 20. durny goj said

  8. Borys said 2016-01-07 (czwartek) @ 19:48:02
  Dariusz Kosiur już dawno powiedział w Gajówce, że Markglogg to Żyd.

  Dariusz Kosiur
  https://www.google.pl/search?q=Dariusz+Kosiur&client=ubuntu&hs=Erw&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj-kdbr0prKAhVFv3IKHWRZCNYQsAQIJw&biw=1855&bih=985

  Markglogg – to ten z lewej
  https://www.google.pl/search?q=Dariusz+Kosiur&client=ubuntu&hs=Erw&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj-kdbr0prKAhVFv3IKHWRZCNYQsAQIJw&biw=1855&bih=985#channel=fs&tbm=isch&q=Markglogg

 21. Siggi said

  (17),
  Za dyktatury Dżugaszawill’ego Józefa Wissarionowicza (Stalina)obowiązywał prawny a nie tylko zwyczajowy Z A K A Z dokonywania przerywania ciąży na terenie ZSRR.Wiele lat po śmierci Stalina (marzec-1953) poluzowano.

 22. Czołgista said

  @20
  Takie zdjęcia to nie dowód. Wiem jak oni wyglądają.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: