Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
  jasiek z toronto o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  Maverick o Oblicza totalniactwa
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemiecki sektor górniczy jest 7-krotnie mniejszy niż polski, ale otrzymał 13-krotnie większą pomoc publiczną!

Posted by Marucha w dniu 2016-01-07 (Czwartek)

Słuchając telewizyjnych ekonomistów można odnieść wrażenie, iż polski sektor górniczy jest najmocniej dotowanym przez pieniądze podatników sektorem ze wszystkich, jakie istnieją na terenie UE.

Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że w latach 2010-2013 niemieckie górnictwo, które wydobywa 7-krotnie mniej węgla niż polskie, otrzymało od swojego rządu aż 13-krotnie większą pomoc publiczną niż polski sektor górniczy!

Żeby była jasność – co do zasady nie jestem zwolennikiem dotowania z pieniędzy publicznych jakichkolwiek branż czy sektorów gospodarki tylko po to, by mogły latami funkcjonować nie przynosząc w zamian żadnej wartości dodanej. Wyjątki widzę jedynie w sytuacjach kryzysowych, kiedy rentowna i przynosząca zyski branża o charakterze strategicznym nagle musi walczyć o przetrwanie, co jest wyłącznie efektem zmieniającej się koniunktury.

Górnictwo w Polsce aż do 2013 roku było bardzo zyskowną gałęzią gospodarki. Zgodnie ze statystykami Polishcoaldaily.com w latach 2008-2012 wydobycie węgla kamiennego w naszym kraju przyniosło dla właścicieli kopalni prawie 6,8 mld złotych czystego zysku, a w latach 2007-2015 branża górnicza przekazała do budżetu centralnego aż 61 mld złotych tytułem różnego rodzaju podatków i danin publicznych. W zamian w tym czasie sektor mógł liczyć na około 5 mld zł rządowej pomocy (największe państwowe dotacje zaczęły się po 2013 roku, czyli po tym jak branża górnicza znalazła się w kryzysie).

W kontekście powyższego można odnieść wrażenie, iż polskie kopalnie są najmocniej dotowanymi pieniędzmi podatników kopalniami ze wszystkich, jakie istnieją na terenie UE. Wrażenie takie jest potęgowane wypowiedziami różnego rodzaju telewizyjnych ekonomistów. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że w latach 2010-2013 niemieckie górnictwo, które wydobywa 7-krotnie mniej węgla niż polskie, otrzymało od swojego rządu aż 13-krotnie większą pomoc publiczną niż polski sektor górniczy!

Zgodnie z danymi Polishcoaldaily.com – niemieckie kopalnie mogły liczyć we wspomnianym okresie na 6,32 mld euro pomocy publicznej. Polskie kopalnie otrzymały w tym czasie jedynie 0,48 mld euro pomocy.

Warto o tym pamiętać, szczególnie wówczas gdy ktoś mędrkuje o tym, że polskie kopalnie są najdroższe w utrzymaniu i pochłaniają najwięcej pomocy publicznej ze wszystkich kopalni w całej UE.

(TelewizjaRepublika.pl)
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 29 do “Niemiecki sektor górniczy jest 7-krotnie mniejszy niż polski, ale otrzymał 13-krotnie większą pomoc publiczną!”

 1. Toni said

  Niemcy mają pakiet „kontrolny” w spółce pod nazwą UE i robią w niej, co chcą. Natomiast inni muszą się liczyć z sankcjami i odsądzaniem od czci i wiary, gdy zrobią u siebie dokładnie to sami, co Niemcy. Tak to jest. Tym, co mają zbyt krótką pamięć historyczną przypominam, że to właśnie PiS, PO oraz SLD były w roku 2004 za akcesją Polski do UE, czyli za tym, by inni decydowali o sprawach polskich w zamian za złudne miraże „współdecydowania” o spawach europejskich.

  Rzeczy zasadniczych, które są do zrobienia, by Polska odzyskała podmiotowość polityczną, PiSiory nie zrobią, czyli nie przeorientują polityki zagranicznej, by umocnić np. Grupę Wyszehradzką, gdzie wspólnie moglibyśmy się trzymać przed zakusami Niemiec i ich koncepcją mitteleuropy oraz w polityce monetarnej, gdzie państwo polskie, emitujące za pośrednictwem NBP pieniądze, udostępnia je prywatnym bankierom, by następnie u tych bankierów zadłużać się na słony procent, biorąc od nich te pieniądze (wcześniej im przekazane). Ot, geszeft banksterski jako rzekomy standard polityki monetarnej… Podwyższanie im podatków nic zasadniczego nie zmienia, a tylko sprawia, że samo państwo, samorządy oraz ludność kraju będą musieli płacić banksterom wyższe odsetki.

 2. AlexSailor said

  @Toni
  To nie jest tak z tym pakietem kontrolnym.
  Można mieć w spółce 99% , a nie można przekraczać postanowień statutu.
  Rzadko jednak zdarza się, by ktoś się wtrącał, skoro ten 1% udziałowców ma w tyle i nie korzysta ze swoich praw.

  A tak się dzieje.
  Trzeba zrobić wrzask na całą Europę, żądać kar, rekompensat, korzystnych decyzji, itp.
  Jak się trzyma mordę w kuble w nadziei na unijne posady, no to mamy, jak mamy.

  Pamiętam wypowiedź kanclerzycy Merkelowej, gdy po likwidacji polskich stoczni mającej zakryć zaginięcie 5 miliardów złotych, które wyszły w ramach pomocy ze Skarbu Państwa, a do stoczni nie doszły, zdziwiona powiedziała, że przecież tych stoczni wcale Polacy nie musieli likwidować.

 3. NyndrO said

  Generalnie branie UE na logikę jest jakby brać na logikę lot na LSD.Wiem,co mowie.

 4. Watazka said

  Znaczy sie w Niemczech moze byc socjalizm a w Polsce musi byc kapitalizm??

 5. NyndrO said

  Nie! Jednak lot na LSD jest o wiele logiczniejszy. Sory.

 6. klimek said

  Ekonomistow ? Nie zydowskich poltrukow ekonomicznych ! Polska nie ma w przestrzeni publicznej i rzadzacej ekonomistow ! Sa Sa to zydwskie pismaki uzasadniajace kryminalne oszustwa rzadzacych Polska zydowskich szajek bedacych przy korycie Ten Petru zydowska odrajaca miernot, glupek, prymityw i cham ,Orlowski oslizly zenujcy politruk wywolujacy wymioty i inne sfory zydowskich szczekaczy !

 7. Watazka said

  My mozemy ujadac na Niemcy i jest duzo powodow.
  Niemniej jednak Niemcy zawsze stoja wyzej gospodarczo od durnowatych Anglosasow i ich sluzalczych sprzymierzencow poniewaz Niemiaszki juz dawno wymyslily godpodarke planowana. Niektore przedsiebiorstwa w Niemczech maja nie piecioletnie plany: niektore zaklady planuja juz na 20 lat do przodu!.

  Nas ciagle pociaga romantyzm ekonomii burdelu: zawsze jest szansa, ze moze sie jakas trafic przyzwoita panienka z dobrego domu i z trudnym dziecinstwem.
  I tak traktujemy ekonomie kraju. Od Sasa do lasa niech se kutas hasa. Dzis gaz lupkowy ale moze byc pendolino. Juz nie chcemy tarczy rakietowych za ktore zaplacilismy; wciskaja nam wieze obserwacyjne – to kupimy wieze a jak juz sie zadluzymy na te gwizdki dla zolnierzy o ktorych wspomnial pan Mordka – to mozemy sobie pozwolic na zakup calej bazy amerykanskiej.

  Od Niemcow kupilismy czolgi z demobilu za co powinnismy byc Niemiaszkom wdzieczni bo swinia Merkelowa przekazala te czolgi na zlom. Ona sie po prostu nie zna na biznesie i chciala Niemcom zaszkodzic.
  Wmowili jej handlarze, ze lepiej podmalowac te lepardy, podrasowac elektronike i sprzedac Polakom bo Polaki sie ruskich boja i kupia na pniu co leci..albo sie czolga.

  A gdy chodzi o planowanie jakiekolwiek – to my nie tylko nie pamietamy co jedlismy wczoraj na obiad i kto nam i kiedy wyrzadzil wielka krzywde nawet w niedalekiej nawet przeszlosci.

  My nawet nie wiemy co PiS wymysli jutro w nocy.

  Wiec rozchodzi mi sie o to, ze pyskujemy na tych Niemcow nie za to co trzeba.
  Na nastepna uroczystosc na Westerplatte zaprosimy znowu Merkel i jankesowska soldateske.
  Ale na razie czekamy na instrukcje.

  Bo a nuz Kulczyk sie pojawi z propozycja biznesowa nie do odrzucenia.

 8. Watazka said

  Jak zwykle szarpia mna watpliwosci

  My mozemy ujadac na Niemcy i jest duzo powodow.
  Niemniej jednak Niemcy zawsze stoja wyzej gospodarczo od durnowatych Anglosasow i ich sluzalczych sprzymierzencow poniewaz Niemiaszki juz dawno wymyslily godpodarke planowana. Niektore przedsiebiorstwa w Niemczech maja nie piecioletnie plany: niektore zaklady planuja juz na 20 lat do przodu!.

  Nas ciagle pociaga romantyzm ekonomii burdelu: zawsze jest szansa, ze moze sie jakas trafic przyzwoita panienka z dobrego domu i z trudnym dziecinstwem.
  I tak traktujemy ekonomie kraju. Od Sasa do lasa niech se kutas hasa. Dzis gaz lupkowy ale moze byc pendolino. Juz nie chcemy tarczy rakietowych za ktore zaplacilismy; wciskaja nam wieze obserwacyjne – to kupimy wieze a jak juz sie zadluzymy na te gwizdki dla zolnierzy o ktorych wspomnial pan Mordka – to mozemy sobie pozwolic na zakup calej bazy amerykanskiej.
  Od Niemcow kupilismy czolgi z demobilu za co powinnismy byc Niemiaszkom wdzieczni bo swinia Merkelowa przekazala te czolgi na zlom. Ona sie po prostu nie zna na biznesie i chciala Niemcom zaszkodzic.
  Wmowili jej handlarze, ze lepiej podmalowac te lepardy, podrasowac elektronike i sprzedac Polakom bo Polaki sie ruskich boja.

  A gdy chodzi o planowanie jakiekolwiek – to my nie tylko nie pamietamy co jedlismy wczoraj na obiad i kto nam i kiedy wyrzadzil wielka krzywde w niedalekiej nawet przeszlosci.

  My nawet nie wiemy co PiS wymysli jutro w nocy.

  Wiec rozchodzi mi sie o to, ze pyskujemy na tych Niemcow nie za to co trzeba.
  Na nastepna uroczystosc na Westerplatte zaprosimy znowu Merkel i jankesowska soldateske.
  Ale na razie czekamy na instrukcje.

  Bo a nuz Kulczyk sie pojawi z propozycja biznesowa nie do odrzucenia.

 9. MatkaPolka said

  Nigel Farage o polityce Merkel i Hollande’a

  http://karasekus.blogspot.com/2015/12/nigel-farage-o-polityce-merkel-i.html

  To nie jest Europa pokoju. To Europa podziału. To Europa dysharmonii. To Europa, która jest przepisem na gniew. A mimo to, w obliczu całej tej klęski, oboje z was powiedziało dziś to samo. Powiedzieliście: Europa nie działa, więc musimy mieć więcej Europy – więcej tej samej porażki.

  ► Parlament Europejski, Strasburg – 7 października 2015 r.
  ► Mówca: Nigel Farage, UKIP, przewodniczący grupy EWDD
  ► Debata: Obecna sytuacja w Unii Europejskiej Oświadczenia prezydenta Republiki Francuskiej François Hollande’a i kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angeli Merkel

  Nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że było rzeczą rozsądną, aby Francja i Niemcy zasiadły razem do stołu, przełamały się nawzajem chlebem, miały wzajemną umowę handlową – w latach 50., i aby pracowały jako suwerenne, demokratyczne narody razem dla pokoju. Wszystko to było absolutnie słuszne i szlachetne. Niestety, cała ta rzecz uległa zepsuciu.

  Tony Blair powiedział, że w dzisiejszej UE nie chodzi już o pokój – chodzi o władzę. Jakąż miał słuszność, i jak ta władza się przesunęła. Gdy Kohl i Mitterrand przyjechali tutaj, reprezentując swoje kraje 25 lat temu, było to partnerstwo równych. Ale już nie jest. Francja jest teraz znacznie umniejszona, zamknięta w pułapce waluty, z której mówiąc otwarcie już się nie podźwignie, a francuski głos w tej relacji, i w Europie, jest teraz niczym więcej, szczerze mówiąc, niż piśnięciem. Żyjemy… I jest ironią , czyż nie, że projekt, który nakreślono, aby ograniczyć niemiecką potęgę, dał nam teraz Europę całkowicie zdominowaną przez Niemcy.

  Wystarczy spojrzeć na euro. Niemcy mają walutę niedoszacowaną o 20%, olbrzymią i rosnącą nadwyżkę handlową. A główna część wzrostu niemieckiej gospodarki, od krachu w 2008 roku, to w istocie eksport do innych krajów strefy euro, tak jak wasza bardzo duża sprzedaż broni do krajów takich jak Grecja. Kiedy zaś mamy wybory, które mówią, że kraj taki jak Grecja chce zmienić kierunek, cóż, przykro mi, ale to teraz trzeba odsunąć na bok, bo Niemcy tego nie chcą.

 10. MatkaPolka said

  Marine Le Pen: Ja pani nie uznaję, pani Merkel

  http://karasekus.blogspot.com/2015/12/marine-le-pen-ja-pani-nie-uznaje-pani.html

  Ja pani nie uznaję, proszę pani, tego prawa do rozporządzania nami w absurdalnej próbie niemieckiej dominacji Europy. Obrona niemieckich interesów nie uzasadnia wasalizacji innych narodów Europy.

  ► Mówca: Marine Le Pen, grupa Europa Narodów i Wolności, Francja
  ► Parlament Europejski, Strasburg – 7 października 2015 r.
  ► Debata: Obecna sytuacja w Unii Europejskiej Oświadczenia prezydenta Republiki Francuskiej François Hollande’a i kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angeli Merkel

 11. MatkaPolka said

  Ryszard Legutko wygarnia Angeli Merkel

  http://karasekus.blogspot.com/2015/12/ryszard-legutko-wygarnia-angeli-merkel.html

  Pani krytycy mówią natomiast – i może mają rację – że czasami zapomina pani o różnicy pomiędzy przywództwem a dominacją.

  I odnoszę wrażenie, że w całej Unii Europejskiej ludzie są zaniepokojeni tym rozróżnieniem, bo staje się to coraz bardziej istotną kwestią, i to jest jeden z powodów, dlaczego mamy do czynienia z tym
  kryzysem odnośnie przyszłości Europy. Ludzie obawiają się, że ich punkt widzenia nic nie znaczy.
  Niektórzy są ignorowani, inni zastraszani, jeszcze inni są szykanowani. Ludzie niepokoją się, bo słyszą tę ogłuszającą federalną retorykę, nie zakorzenioną w rzeczywistości, a przez tę cienką zasłonę retoryki widzą bezwzględną grę o władzę z prezydentem Hollande i kanclerz Merkel jako głównymi aktorami, potężniejszymi od tych, którzy mają formalne stanowiska, rzekomo wyższe w hierarchii politycznej.

  Kanclerz Merkel, spędziła pani swoje wczesne lata w kraju komunistycznym. Ja również. Pamiętam powiedzenie z dawnych złych czasów, że komunizm jest to system, który dzielnie rozwiązuje problemy, które sam stworzył. Toute proportion gardée, myślę, że to samo można powiedzieć o Unii Europejskiej. Stworzyliśmy system euro i od pierwszego dnia zmagamy się z problemami, jakie wygenerował, a rozwiązywanie tych problemów doprowadziło do większej dominacji i większego braku poszanowania dla elementarnych zasad współpracy.

 12. MatkaPolka said

  Janice Atkinson: To nie są uchodźcy, to migranci ekonomiczni

  Głównym zmartwieniem tych migrantów nie jest bezpieczeństwo, ale korzyść ekonomiczna.

  http://karasekus.blogspot.com/2016/01/janice-atkinson-to-nie-sa-uchodzcy-to.html

  ► Parlament Europejski, Strasburg – 27 października 2015 r.
  ► Mówca: Janice Atkinson, grupa Europa Narodów i Wolności, UK
  ► Debata: Konkluzje z posiedzenia Rady Europejskiej w dniu 15 października 2015 r., w szczególności jeśli chodzi o finansowanie funduszy międzynarodowych , oraz z posiedzenia przywódców poświęconego szlakowi zachodniobałkańskiemu z dnia 25 października 2015 r., oraz przygotowania do szczytu w Valletcie w dniach 11-12 listopada 2015 r.

  Lewica i pan Pittella osiągnęli dziś nowe niziny w tej Izbie, nazywając nas wirusem. Z kolei mamy pana Schulza, który najwyraźniej uważa, że to niedobrze jest bronić interesu narodowego. Mnie tu w istocie przysłano, abym broniła naszego interesu narodowego i w rzeczy samej Brytyjczycy będą głosować za opuszczeniem tego miejsca, ponieważ widzą, że nasze narodowe interesy nie są załatwiane w tym miejscu.

  A pan Juncker: w razie wątpliwości – zrobić szczyt. Oczywiście, trzeba mieć szczyt. I do tego człowiek z Luksemburga. No więc to świetnie, że zjawia się człowiek z Luksemburga, aby pogadać o migracji, ale nikt, ani jeden migrant nie wali do drzwi, aby dostać się do Luksemburga.

  Dosyć często jeżdżę do Calais, a obecnie liczba migrantów w Calais, usiłujących dostać się do UK
  podwoiła się do sześciu tysięcy. Powiedziałam to już przedtem: większość z tych ludzi to nie są uchodźcy. To są migranci ekonomiczni.

  – Zdaje się, że nie ma tłumaczenia na francuski.

  – Cóż, to nie ma znaczenia, będę kontynuować, bo moją publicznością jest Brytania.

  Jak powiedziałem wcześniej, ci ludzie to nie są uchodźcy; to migranci ekonomiczni. Głównym zmartwieniem migrantów nie jest bezpieczeństwo, ale korzyść ekonomiczna. Zaś w Calais ludzie szturmują tunel, spośród których większość to agresywni młodzi mężczyźni.

  Byłam wczoraj w Eurostarze, a gdy wjechałam do Francji, grupa migrantów siedziała na torach po tej stronie. Policja ich nie zatrzymała, nie deportowała, a to nieprawidłowe. I dlatego to miejsce upadnie.

 13. wandaluzja said

  Polacy ciężko pracują na NIEMIECKIE płace, co nazywa się Inżynierią Finansową. RATUNKIEM ma być przyjęcie obywatelstwa niemieckiego.

 14. akej said

  A czegoz innego mozna sie od EuroReichu spodziewac. Przeciez zabili nasze stocznie, ale swoje subsydiowali jak wsciekli.

 15. oldman said

  W Orzeszu na Śląsku Niemcy budują kopalnię, to powinno dać do myślenia o stanie posiadania ale żeby dało to trzeba myśleć. Może i niemieckie kopalnie są chwilowo nieopłacalne i dotowane ale nie są w tak barbarzyński sposób likwidowane jak nasze. Niemiecka kopalnia nie fedruje ale jest utrzymanie ruchu i w każdej chwili można ją uruchomić czego nie można powiedzieć o naszych. Widziałem kopalnie likwidowane w Zagłębiu, to wołało o pomstę do nieba. Tak zniszczonego złoża już nie można eksploatować. Nie mamy ropy, naszym jedynym surowcem energetycznym uniezależniającym nas jest i pozostanie węgiel dlatego trzeba go szanować. Likwidacja branży górniczej to likwidacja suwerenności. Nieopłacalność? Górnictwem rządzą układy mafijne dlatego branża jest nieopłacalna, jeżeli ktoś zna temat od środka to wie o czym mówię. Tu nie ma sentymentów.

 16. MatkaPolka said

  Polski węgiel kamienny na tle Unii

  Polska zajmuje dość szczególne miejsce wśród europejskich (unijnych) zasobów węgla kamiennego. Otóż na tle krajów Unii jesteśmy praktycznie monopolistą. Polska posiada (wg EIA) zasoby 4,8 miliarda ton węgla (short tons), co stanowi 85% unijnych zasobów.

  Wykład: Bezpieczeństwo energetyczne – podstawy

  http://www.szczesniak.pl/Bezpieczenstwo_Energetyczne_wyklad2015

  Jedną z moich specjalizacji jest Bezpieczeństwo energetyczne. W ramach tego tematu przygotowałem kilka wykładów i raportów.
  Wykład podstawowy na rok 2015 zajmuje około 6 godzin, i obejmuje całość problemu – od uwarunkowań globalnych do spraw polskich. Proszę się zapoznać z tematami i przykładowymi slajdami

 17. ERROR 404 said

  Ad. 9,10,11,12,16 MatkaPolka

  Jak zwykle wartość dodana ….

  Pozdrawiam z Podlasia…

 18. MatkaPolka said

  POLSKA KUWEJTEM EUROPY, jesteśmy najbogatszym krajem świata …

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych.

 19. Kar said

  do Matki/18

  zapomniala pani dodac/opieczetowac kazdy znak gorniczy/rejon tym oto:

  https://www.google.co.uk/search?q=photo+of+kosher+stamps&espv=2&biw=969&bih=421&tbm=isch&imgil=5tOUSxBJ5huFyM%253A%253BhkR4YTQjoO9r6M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.shutterstock.com%25252Fpic-260898977%25252Fstock-vector-kosher-passover-grunge-rubber-stamps-traditional-jewish-holiday.html&source=iu&pf=m&fir=5tOUSxBJ5huFyM%253A%252ChkR4YTQjoO9r6M%252C_&usg=__UQQTLoV2sdpFVr_szMc6i0JP6xY%3D

 20. Siekiera_Motyka said

  Ad. – 9 – Nawet jeżeli te jego przemówienia nie mają realnego wpływu na bieg polityki, to cholera chłop mówi tak jak jest. Merkundel i Hollerand muszą siedzieć, słuchać i udawać.

  A Bieńkowska jest tu bardzo zajęta w 2:44 tego filmiku. Widoczne wysyła sygnał Tuskowi o której będzie na kolacje.

 21. Watazka said

  12
  Matka Polka

  Ja to nie bardzo rozumiem te pania Atkinson.
  Jak kazdy Angol jest perfidna i zaklamana.
  Nie o to chodzi czy ten najazd na Europe to emigranci, pol-emigranci, cwierc-emigranci, azylanci czy po prostu holota i prowokatorzy.

  Chodzi o to kto ich do Europy sprowadzil. I kto obiecal, ze ich sprowadzi i slowa dotrzymal.

  I pani Atkinson dobrze wie ze Anglia ” w imie narodowego interesu” maczala paluszki w zniszczeniu Libii, Iraku, i Syrii i przepedzeniu mieszkancow Bliskiego Wschodu z ich wlasnego panstwa.
  Z Libii, Iraku i Syrii kazdy kto ucieka ma prawo prosic o azyl.

  I niech nam pani Atkinson nastepnym razem opowie ile mozna zarobic na przemycaniu emigrantow.
  Ale zeby byl biznes trzeba stworzyc sztuczne zapotrzebowanie -popyt.
  I nie pomoze, ze publicysci i rozni dziennikarze bija od lat na alarm. Tych nikt nie slucha bo wojna to znakomita okazja do biznesu nie tylko zbrojeniowego ale i miliardy zarobione na przemycie ludzi

  https://www.rt.com/shows/worlds-apart-oksana-boyko/323858-capitalizing-industry-profits-business/

  http://www.crikey.com.au/2015/10/30/how-the-govt-border-force-greased-the-palms-of-people-smugglers/

 22. Siekiera_Motyka said

  Ad.21 – „Chodzi o to kto ich do Europy sprowadzil. I kto obiecal, ze ich sprowadzi i slowa dotrzymal.”

  To jest klucz całej tej sprawy.

  Kto dał sygnał Merkundlowi by to ogłosić. USrael robi bałagan na Bliskim Wschodzie ale za to nic nie płaci (tak naprawdę to nie do końca patrząc tylko jak niszczy się przemysł wydobywczy ropy/gazu w USraelu) Demokratyczne kraje UE płacą a małe ludziki myślą że Merkundel „zrobiła błąd”.

 23. MatkaPolka said

  @22 Siekiera_Motyka

  Zniszczenie Europy uchodźcami – spisek agentów NWO i czcicieli szatana

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zniszczenie-europy-uchodzcami-spisek-agentow-nwo-i-czcicieli-szatana-2015-09

  Barbara Lerner Spectre wzywa do destrukcji chrześcijańskich połeczeństw Europy

  Teraz, pomyślmy o kolejnym agencie NWO o nazwisku Barbara Lerner Spectre, założycielce-dyrektorze Paideia, Europejskiego Instytutu Badań Żydowskich w Szwecji. W szeroko pokazywanym programie TV, Spectre zadeklarowała na długo przed wojną syryjską:

  „Europa nie nauczyła się być multikulti, i uważam, że my [Żydzi] będziemy częścią tej transformacji, która musi nastąpić. Europa nie będzie społeczeństwem monolitycznym jakim była w ostatnim stuleciu.

  „Żydzi będą w samym centrum tego. Jest to ogromna transformacja Europy i ona teraz ma być multikulti, i Żydzi będą odrzucani z powodu naszej wiodącej roli, ale bez tej wiodącej roli i bez tej transformaji, Europa nie przetrwa”.

  Skoro „Europa nie będzie społeczeństwem monolitycznym jakim była w ostatnim stuleciu”, to jak Spectre zamierza zdekonstruować strukturę społeczną Europy? Cóż, „multikulturowość” Spectre postrzega jako broń. Dlatego kiedy kilka lat temu rozpoczęła się wojna z Syrią, Spectre była na pewno zadowolona. Jak wszyscy wiemy, jedną z pośrednich skutków wojen jest zmuszanie ludzi do migracji do innych regionów świata.

  Kiedy ludzie migrują en masse, to stwarza poważne problemy dla istniejącego porządku, bo ci którzy próbują migrować en masse ogólnie wyznają inne wartości i inne sposoby życia. Jak ostatnio ujął to brytyjski pisarz Peter Hitchens, masowe ratowanie uchodźców oznacza zniszczenie Europy. [23] Nawet żarliwy neokon Thomas Sowell nie zawahał się napisać:

  „Z uchodźcami jest jak w przypadku wszystkich innych istot ludzkich, obecna generacja zejdzie ze sceny… Całe nowe pokolenie [uchodźców] dowie się, że nie żyje im się tak dobrze jak innym ludziom w kraju w którym żyją. Dowiedzą się także, że wartości ich kultury zderzają się z otaczającymi ich wartościami kultury zachodniej”. [24]
  Ale Sowell nie mógł napisać tego, że to agenci NWO i czciciele szatana starannie skonstruowali i zorganizowali wojnę syryjską, która wywołała kryzys uchodźców na pierwszym miejscu.

  W rzeczywistości „filozof Mosadu” Henry Bernard Levy, który wcześniej przechwalał się tym, że zawsze „zgadzał się z ruchem marksistowsko-leninowsko-maoistycznym”, [25] który szalenie postulował by Heinrich Himmler miał proces w Norymberdze, [26], i który żarliwie wierzy, że „Talmud to demokracja w praktyce” [27] – jeździł po kraju mówiąc, że Assad musi odejść. [28]

  Barbara Spectre wyjaśnia, kto stoi za multi-kulti w Europie

  W rozwinięciu pod wideo również link – David Duke -Jak syjoniści dzielą i podbijają
  Posłuchajcie uważnie słów tej żydowskiej aktywistki o żydowskiej roli w tym wszystkim.

 24. MatkaPolka said

  @22 Siekiere_Motyka

  Zniszczenie Europy uchodźcami – spisek agentów NWO i czcicieli szatana

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zniszczenie-europy-uchodzcami-spisek-agentow-nwo-i-czcicieli-szatana-2015-09

  Barbara Lerner Spectre wzywa do destrukcji chrześcijańskich połeczeństw Europy

 25. MatkaPolka said

  Barbara Spectre wyjaśnia, kto stoi za multi-kulti w Europie

  W rozwinięciu pod wideo również link – David Duke -Jak syjoniści dzielą i podbijają
  Posłuchajcie uważnie słów tej żydowskiej aktywistki o żydowskiej roli w tym wszystkim.

 26. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/matka-polka/

 27. MatkaPolka said

  Barbara Lerner Spectre wzywa do destrukcji chrześcijańskich połeczeństw Europy

  Teraz, pomyślmy o kolejnym agencie NWO o nazwisku Barbara Lerner Spectre, założycielce-dyrektorze Paideia, Europejskiego Instytutu Badań Żydowskich w Szwecji. W szeroko pokazywanym programie TV, Spectre zadeklarowała na długo przed wojną syryjską:

  „Europa nie nauczyła się być multikulti, i uważam, że my [Żydzi] będziemy częścią tej transformacji, która musi nastąpić. Europa nie będzie społeczeństwem monolitycznym jakim była w ostatnim stuleciu.

  „Żydzi będą w samym centrum tego. Jest to ogromna transformacja Europy i ona teraz ma być multikulti, i Żydzi będą odrzucani z powodu naszej wiodącej roli, ale bez tej wiodącej roli i bez tej transformaji, Europa nie przetrwa”.

  Skoro „Europa nie będzie społeczeństwem monolitycznym jakim była w ostatnim stuleciu”, to jak Spectre zamierza zdekonstruować strukturę społeczną Europy? Cóż, „multikulturowość” Spectre postrzega jako broń. Dlatego kiedy kilka lat temu rozpoczęła się wojna z Syrią, Spectre była na pewno zadowolona. Jak wszyscy wiemy, jedną z pośrednich skutków wojen jest zmuszanie ludzi do migracji do innych regionów świata.

 28. savin said

  24
  Ta Barbara Spectre i jej rewelacje znane sa od kilku lat. Mnie zastanawia dlaczego nikt jej nie wierzy i dalej znakomita wiekszosc roznych piszacych po blogach obwiniaja muzulmanow ale tylko tych nieszkodliwych.
  Do wahabitow w Kosowie i Bosni nikt nie ma pretensji. Arabia Saudyjska moze mordowac w Jemenie, Arabii Saudyjskiej, w Syrii. Bahrain i Katar moga finansowac wszystkich terrorystow swiata. Jakos nie ma wielkich protestow i oburzen na mordercze rzady w tych krajach.W Bahrain i Katarze rzadza od lat te same rodziny – nikomu do glowy nie przychodzi, zeby zamiast Asadem – zajac sie rodzina panujaca w Katarze i w Bahrain, juz nie wspomne o Saudich. My bedziemy gaz kupowac z Kataru.

  Ale jak zajdzie potrzeba to bedziemy potepiac Chiny za lamanie praw czlowieka. I bedziemy pieprzyc trzy po trzy o biednym Tybecie, ktory jest caly szczesliwy ze sie pozbyl Lamow.

  Handel kobietami nas nie wzrusza. Ale pijacka noc sylwestrowa w Niemczech, gdzie chamstwo bylo oczywiste ale nikogo nie zarzneli ani ne zgwalcili – oblecialo caly swiat i dostalo sie na pierwsze strony gazet.

  Dlaczego nikt sie nie oburza, nie protestuje nie krytykuje Barbary Spectre publicznie, ktora wraz z cala swoja organizacja probuje zniszczyc nie tylko Szwecje ale i cala EUrope; przyznaje sie do tego i przyznaje, ze Europa nie bedzie zadowolona ze zmian – ale zydzi sa odpowiedzialni za te „zmiany” bo takie maja poslannictwo dziejowe.
  Jak to sie dzieje, ze zydzi prowokuja wszystkie napady i zamieszki ale propaganda dalej wini uchodzcow? I jak to sie dzieje, ze tyle ludzi powtarza te zydowska propagande?

 29. ussus said

  Art 107 ust. 2 pkt c Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej:
  Zgodna z rynkiem wewnętrznym jest pomoc przyznawana gospodarce niektórych regionów Republiki Federalnej Niemiec dotkniętych podziałem Niemiec, w zakresie, w jakim jest niezbędna do skompensowania niekorzystnych skutków gospodarczych spowodowanych tym podziałem. Pięć lat po wejściu w życie Traktatu z Lizbony, Rada, na wniosek Komisji, może przyjąć decyzję uchylającą niniejszą literę.
  Ust. 1 – Z zastrzeżeniem innych postanowień przewidzianych w Traktatach, wszelka pomoc przyznawana przez Państwo Członkowskie lub przy użyciu zasobów państwowych w jakiejkolwiek formie, która zakłóca lub grozi zakłóceniem konkurencji poprzez sprzyjanie niektórym przedsiębiorstwom lub produkcji niektórych towarów, jest niezgodna z rynkiem wewnętrznym w zakresie, w jakim wpływa na wymianę handlową między Państwami Członkowskimi.

  Nie rozumiem o co ten krzyk. Takie jest prawo, że Niemcy mogą bez ograniczeń pompować swą gospodarkę. Tak stanowi traktat. Polaczkowie głosowali za wejściem do UE. Polaczkowie też negocjowali ten traktat, a teraz jakieś pretensje…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: