Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rycerze Niepokalanej – Apostołami Fatimy

Posted by Marucha w dniu 2016-01-08 (Piątek)

Drodzy Rycerze Niepokalanej!

Jak już często mówiono: rok 2017 jest ważnym rokiem dla Kościoła. Gdy sto lat temu bestia z Apokalipsy rozpoczęła swój triumfalny pochód przez cały świat, przeciwstawił się jej „znak wielki na niebie: Niewiasta obleczona w słońce…”. Na komunizm Maryja odpowiada w Fatimie, wolnomularstwu założeniem Rycerstwa Niepokalanej!

Dzisiaj, po stu latach, obie bestie apokaliptyczne praktycznie zakończyły swój zwycięski pochód: porządek naturalny i nadprzyrodzony są w większości zrujnowane. To, co Chrystus zapowiedział przez apostołów, stało się rzeczywistością: Wszystkie ludy i narody podporządkowały się ideologiom smoka, pozostała tylko niewielka reszta tych, którzy jeszcze nie skłonili głowy przed nowym Baalem.

Tą resztę nazywa św. Ludwig Maria „apostołami Maryi w czasach ostatecznych”, a św. Maksymilian „Rycerzami Niepokalanej”.

W Fatimie Niebiańska Matka ukazała się we własnej osobie, aby objawić światu, że JEJ NIEPOKALANE SERCE zatriumfuje nad wszelkimi atakami złego wroga. W tych czasach jest ONA nie tylko naszą ostatnią nadzieją, „naszą ucieczką i drogą, która prowadzi do Boga”, lecz ONA życzy sobie również – bardziej niż kiedykolwiek – spuścić duszom pełnię łask, których jest pośredniczką. A do tego potrzebuje narzędzi, które poddadzą się Jej kierownictwu i będą wypełniać posłusznie Jej życzenia. To jest szczególnie widoczne u dzieci z Fatimy, u św. Bernadety z Lourdes itd.

Dla nas oznacza to, że mamy całkowicie pójść w ślady dzieci z Fatimy: To, o co Matka Boża prosiła je sto lat temu, o to samo prosi ONA nas dzisiaj! ONA przyszła sto lat temu, żeby przez swoje posłannictwo niezliczoną ilość ludzi nawrócić i uświęcić. Dzisiaj chce ONA z całą pewnością tego samego. Rok 2017 musi stać się rokiem nawróceń i dlatego nas nawołuje, abyśmy stali się Jej apostołami. Nawracanie dusz oznacza wypowiedzenie wojny złemu wrogowi! Tak jak sto lat temu, tak również i rok 2017 będzie rokiem walki – być może decydującej walki.

Niewielka armia naszej Pani z Fatimy powinna udać się na bitwę w pełnym rynsztunku i dobrze przygotowana pod Jej potężnym przewodnictwem, żeby każdego dnia coraz bardziej umacniać Jej królowanie w naszych sercach i każdego dnia wyrywać wiele dusz śmiertelnemu wrogowi. Tak więc rok 2016 jest rokiem przygotowania: Przed rozstrzygającą grą drużyna musi być dobrze wytrenowana, przed wystawieniem sztuki teatralnej aktorzy muszą przejść wiele prób, w przeciwnym razie nie powiedzie się.

Ponadto ONA sama pokazała w Fatimie, jak ważne jest takie przygotowanie. Dlatego też w roku 1916 posłano z nieba aż trzy razy anioła, który miał nastawić dzieci na wielkie wydarzenia roku 1917. Tak właśnie rozpoczyna się jubileusz 100-lecia w tym Nowym Roku. Razem ze świętymi aniołami, szczególnie z „Aniołem Stróżem Portugalii”, świętym Archaniołem Michałem chcemy wkroczyć w te wielkie tematy Fatimy.

Jak ma wyglądać to przygotowanie?

Musimy najpierw przyswoić sobie głęboką wiedzę o wydarzeniach w Fatimie, ponieważ „nikt nie może dawać tego, czego sam nie posiada”. Uwaga, istnieje ogromna oferta literatury o Fatimie, niestety często skażona ideami modernistycznymi, częściowo również sentymentalna czy też powierzchowna. Dlatego przygotujemy dla Państwa listę pism, które rzeczywiście wprowadzają w głębię objawień fatimskich.

Później musimy wyćwiczyć się w sztuce walki: żeby walczyć z wrogiem i go pokonać, musimy nauczyć się właściwie wykorzystywać naszą broń. Musimy osiągnąć taką sprawność, która nam ułatwi trwałe i skuteczne jej zastosowanie. Znają Państwo tę broń: „Módlcie się i ofiarujcie, tak wiele dusz idzie na stracenie, bo nikt za nie się nie modli ani nie ofiaruje!”.

W końcu musimy kiedyś sprawdzić się w walce, tzn. konkretnie wyjść do świata i spróbować prowadzić ludzi do Boga: To będą nasze pierwsze działania apostolskie.

Teraz należy wbić sobie do głowy i do serca postanowienie na ten rok, żeby każdego dnia wciąż stawać się na nowo apostołem naszej Pięknej Pani z Fatimy. Przy tym nie możemy się zniechęcać, jeśli nie od razu będzie nam się udawało. Rozpoczynajmy każdego ranka ochoczo i w ufności do NIEJ. Wieczorem zdajmy sobie krótko sprawozdanie z wykonania zamiaru i odnówmy go, z mocnym postanowieniem, żeby następnego dnia wykonać go jeszcze lepiej.

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 2016

1. INTELEKT:
a) Jeśli to możliwe codziennie kilka minut – jednak co najmniej tygodniowo jedną godzinę – czytać dobrą książkę o Fatimie.
b) Jeśli to możliwe, raz w miesiącu przeczytać opublikowane na stronie teksty o Fatimie.

2. WOLA I SERCE:
a) Jak najczęściej odmawiać akty strzeliste o nawrócenie grzeszników, szczególnie: „Jezusie, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze.”
b) Codziennie przynajmniej trzy razy odmawiać Modlitwę Anioła Fatimskiego.
c) Codziennie różaniec w intencjach Naszej Pani z Fatimy.
d) (Jeśli możliwe) raz w miesiącu post w intencjach Maryi, a mianowicie w środę, przed 13. danego miesiąca.

Poza tym:

e) Sobotnie nabożeństwa wynagradzające są dla apostołów Fatimy święte, tzn. jak tylko to możliwe uczestniczą w nich.
f) Apostołowie Fatimy ofiarowują możliwie często Komunię św. w duchu Fatimy jako wynagrodzenie za zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. DZIAŁANIE:
a) Starać się rozdawać Cudowny Medalik gdzie tylko to możliwe. Jeśli możliwe, brać udział w akcjach apostolatu MI.
b) Starać się pozyskać jak najwięcej wiernych dla MI.

Tym samym mamy bardzo głęboki i pobłogosławiony przez Niepokalaną program, jak konkretnie być JEJ rycerzami w roku 2016 .

Na koniec jedna prośba: Proszę zaprosić w roku 2016 jak najwięcej ludzi do udziału w tym przedsięwzięciu. Proszę zachęcić ich, żeby stanęli pod sztandarem Niepokalanego Serca Maryi i żeby zostali RYCERZAMI NIEPOKALANEJ.

Nawet jeśli ci ostatni zgłoszą się 31.12.2016, to przecież „ostatni będą pierwszymi”. Proszę pamiętać, że chcemy w roku 2017 Niepokalanej położyć u stóp 100 000 rycerzy – tym samym czeka nas niemała praca.

Z okazji Nowego Roku życzę Państwu z całego serca przeobfitych łask Bożych i opieki Niepokalanego Serca Maryi! Niech w naszych sercach, na naszych ustach, a przede wszystkim w naszym działaniu wciąż rozbrzmiewa hasło: CZEŚĆ NIEPOKALANEJ!

x. Karl Stehlin FSSPX  [Były przełożony FSSPX na Polskę – admin]
Madras, Boże Narodzenie 2015

*                           *                                 *

POLECANE LEKTURY (lista będzie uaktualniana):

Historia objawień w Fatimie

ROZWAŻANIA ,,KU FATIMIE 2017″:

Ku Fatimie 2017 cz. I
Ku Fatimie 2017 cz. II
Ku Fatimie 2017 cz. III
Ku Fatimie 2017 cz. IV 

PUBLIKACJE:

Książki dotyczące objawień Fatimskich do nabycia w Te Deum

Na temat Fatimy pisze  ks. K. Stehlin w książce – Kim jesteś Niepokalana?
o. Ludwik Kondor SVD, Siostra Łucja mówi o Fatimie, wyd. Fatima Press

ARTYKUŁY z Zawsze Wierni dotyczące Fatimy:

Fatima i wielka kara
Fatima wzgardzona. Poświęcenie Rosji wciąż nie dokonane.
Ekumenizm w świetle objawień Matki Bożej w Fatimie
Fatima i kryzys w Kościele
Trzecia Tajemnica Fatimska – dwa manuskrypty siostry Łucji

WYKŁADY  NA YOUTUBE:

WIelka Tajemnica Fatimska – wykłady z pielgrzymki do Częstochowy 2014
Maksymilian Kolbe, Fatima i osobiste poświęcenie się Matce Boskiej
Trzecia Tajemnica Fatimska

http://militia-immaculatae.org

 

Komentarzy 19 to “Rycerze Niepokalanej – Apostołami Fatimy”

 1. JO said

  +++

  https://gajowka.wordpress.com/czwarty-zakon-meski/

  Zapraszamy do Polak-Ortodoks Konfraterii Swietego Rozanca. Zapraszamy wszystkich rozbitkow zyciowych, ktorzy decyduja sie na walke z samym soba – ciala namietnosciami, Swiatem na czele ktorego kroczy Szatan…Zapraszamy…..by latwiej zadoscuczyniac wyrzadzonym krzywdom…, jako jednemu z warunkow osiagniecia Raju i Zycia Nadprzyrodzonego tu na ziemi….

  Zachecamy do przystapienia Sakramentu Pokuty oraz spowiedzi u JE Biskupa R. Williamsona.

  https://gajowka.wordpress.com/

  –JE Biskup R. Williamson odprawia Msze Święte, głosi kazania tradycyjnie katolickie, spowiada w Londynie – adres:

  London Mass Centre

  Earlsfield Library Hall,
  276 Magdalen Road, London SW18 3NY

  Email – respicestellam2015@gmail.com

  Each Sunday there is a traditional Mass at 11am with Confessions beforehand

  https://respicestellam.wordpress.com/

  ————-

  Nie bylem u spowiedzi u Ojca Pio, ale wyobrazam sobie, ze skutek Spowiedzi Swietej u JE Biskupa Willamsona jest wlasnie taki jak u tego Swietego.

  JA

  P.S.

  Rozaniec to rozwazania Jego Swietych Tajemnic, modlitwa ale i idacych za tym mocnymi postanowieniami oraz uczynkami….indywidualnym oraz grupowym wspolnym dzialaniem.

  Bez tego nie oczekujmy „many z nieba” a na pewno mozemy sie spodziewac piekielnego ognia powodujacego nasz na ziemi upadek….

  Nie sila tylko miesni ale Sila Ducha pokunuje problemy, kazde problemy…

  –JE Biskup R. Williamson odprawia Msze Święte, głosi kazania tradycyjnie katolickie, spowiada w Londynie – adres:

  London Mass Centre

  Earlsfield Library Hall,
  276 Magdalen Road, London SW18 3NY

  Email – respicestellam2015@gmail.com

  Each Sunday there is a traditional Mass at 11am with Confessions beforehand

  https://respicestellam.wordpress.com/

  Miesnie mozemy wycwiczyc i powiekszyc zywnoscia , ktora np. kupimy w sklepie… – Jednak Pokore, Milosc , Wiare, Pragnienie Nieba, Rozum, Cierpliwosc, Roztropnosc, Ufnosc do Krolowej Polski, …..i wielu innych – nie kupisz a jedynie mozesz to otrzymac z NIeba pod warunkiem podjecia wysilku.

  Podejmij ten warunkowy wysilek z nami. Razem jest nie tylko latwiej ale wskazane jest dzialac razem….

 2. JO said

  Rozpoczniej z nami produkcje Tradycyjnych Rozancow Swietych oraz Cudownych Medalikow, ktore skladaja sie na czesc Tradycyjnych Rozancow…:

  ***

  ***

 3. JO said

  Podnos z nami to co Masoni wyrzucaja, niszca…. i przywracaj wlasciwe im miejsce…:

  ***
  Wielki Mszal Rzymski z czasow Piusa X i Piusa XI wyrzucony z Kosciola posoborowego:

  ***

 4. JO said

  Relikwiarz-Pasoral wyrzucony do kosza z rupieciami na sprzdaz…( Anglia-Walia):

  ***

  Relikwiarz-Pastoral poswiecony ponownie prze JE Biskupa R. Willamsona.

  ***

 5. JO said

  Czytajmy Tradycyjny Katechizm Kosciola Katolickiego i wdrazajmy wspolnie jego zalecenia w zycie:

  ***

 6. JO said

  Tradycyjny Krucyfiks w jego artystycznej formie – symbol „Drzewo Zycia”, ktorym jest Pan Jezus Chrystus, poza ktorym jest tylko Smierc…. Krucyfiks odkupiony w sklepie ze starociami w GB:

  ***

 7. JO said

  Swieta Relikwia Piusa X .., odkupiona przez jednego z Gajowiczow…:

  +++

  +++

 8. JO said

  JE Biskup R. Willamson :

  +++

  +++

 9. oldman said

  Dziękuję Gajowemu że zamieścił ten list. To prawda że nikt nie wie kiedy nastąpi koniec ale po znakach na ziemi i na niebie możemy dużo wywnioskować do czego nas zobowiązuje Pan Jezus na kartach Świętej Ewangelii. Rok 2017 to sto lat objawień fatimskich, to 500 lat protestantyzmu, to 300 lat masonerii czyli kościoła szatana. Jestem daleki od jakiejś tam numerologii ale swego czasu Geremek powiedział że w 2017 roku masoneria chce przejąć całkowitą władzę na świecie, krótko po tym nie żył, pomijam okoliczności śmierci ale ta wiadomość nie powinna wyjść na światło.
  Prośba NMP z Fatimy nie została spełniona, Rosja nie została poświęcona z imienia a błędy rozlały się na cały świat, opisana w trzeciej części Tajemnicy Fatimskiej apostazja dokonuje się na naszych oczach i już nie ma czasu na czekanie, widzowie są po stronie szatana.
  Pan Jezus powiedział, -kto nie jest ze Mną jest przeciwko Mnie, w tej wojnie nie ma neutralnej pozycji. Ks Karl Stehlin, jak dobry oficer Pana Boga daje konkretne rozkazy (to już nie prośby) i od nas zależy czy zdezerterujemy czy staniemy do walki z szatanem. Walka bardzo trudna- Pan Jezus powiedział- będą was prześladować i do synagog wodzić, wydrwią, wyszydzą, syn przeciwko ojcu, matka przeciw córce….to się już dzieje. Kard. Hlond napisał- Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję a NMP w Fatimie zapewniła- na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje.

 10. Listwa said

  Ksiądz Karol Stehlin to rzeczywiście godny następca ojca Kolbe i kontynuator jego dzieła.
  Często przywołuje Polskę i Niepokalanów pracując w Azji.

  Tu strona w kilku językach:
  http://militia-immaculatae.asia/

 11. Listwa said

  @ JO

  To co pan JO pokazuje , wydawałoby się, że to jakieś mało istotne i stare krzyże, książki, relikwiarze. Jakiś osamotniony biskup.
  Ale tak odbudowuje się siłę i potęgę, a raczej takimi krokami powraca się do źródła siły i potęgi do Glory & Honor.

 12. Listwa said

  O ”rodzinnych” rytuałach satanistycznych. Relacje ofiary. Filmik.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17164&Itemid=46

 13. Nieważny said

  Co ma się na myśli pisząc o tej prośbie z Fatimy na temat Rosji? Kompletne unicestwienie Rosji wraz z jej mieszkańcami, czy wiary prawosławnej? Lata wszech ogarniającego ateizmu to za mało?
  Nie rozumiem tego.

 14. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal te zalaczniki z artykul na temat 3 tajemnica.

  Czy jest jedna 3 tajemnica czy dwie to chyba jest malo istotne, waszne jest sze 3 tajemnica ciagle jest wielki sekret.

  Co jest ruwniesz bardzo waszne to zachowanie sie panuw papieszy od czasuw Jan XXIII do obocnie.

  Panowie papiesze sie gibają w te i nazad ale szaden nie chce tejemnicy opublikowac.

  Mosze panowie papiesze sie boje sze straca robotę w Watykan.

  Niech czlowieki zwruca uwage na opis piekla:

  “Nasza Pani pokazała nam wielkie morze ognia, które wydawało się być pod ziemią. Zanurzone w tym ogniu były diabły i dusze o ludzkich kształtach, podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli, wszystkie sczerniałe albo błyszczące na brązowo, unoszone pożarem, wzbijające się w górę w płomieniach, które wydostawały się z nich razem z wielkimi kłębami dymu, to znów spadające we wszystkie strony jak iskry z wielkiego ognia, bez ciężaru ani równowagi, pomiędzy wrzaskami i jękami bólu;”

  Czy to nie pszypomina nasz swiety i blogoslawiony Jan Pawel der Zwei poniszej na zdjeciu?

  http://fakty.interia.pl/news-jan-pawel-ii-ukazal-sie-w-plomieniu,nId,829182

  https://www.google.ca/search?q=jan+pawe%C5%82+2+w+ogniu&biw=1388&bih=723&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiNtdSaqp3KAhXFHR4KHcUeB4IQsAQIGg&dpr=1

 15. Dictum said

  http://msza.net/i/godzinki.html

 16. Dictum said

  ad.14
  Rzeczywiście sylwetka przypomina JP2.
  Ale czy miejsce w ogniu to właściwe miejsce dla świętego? Jak należałoby to interpretować? Aż się boję myśleć.

 17. Mordka Rosenzweig said

  re 16

  Szanowny pan Dictum,

  Ja pan Mordka sugeruje aby nie myslec bo moszna dojsc do straszne wnioski.

 18. oldman said

  Jak zobaczyłem to zdjęcie to aż mnie ciarki przeszły…jak kiedyś gdy ma Mszę trydencką przyszła osoba opętana, nie pytajcie co się działo ale ciarki zapamiętałem. Matyska, taaak..
  dla tych co nie widzieli

 19. Dictum said

  ad. 17.
  Dlatego już dalej się nie posuwam.
  Tylko – OREMUS!

Sorry, the comment form is closed at this time.