Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Seria napaści na kobiety w różnych częściach Europy

Posted by Marucha w dniu 2016-01-08 (Piątek)

Świat obiegły informacje o napaściach seksualnych i rabunkowych na kobiety w Kolonii. Tymczasem okazuje się, że do podobnych sytuacji doszło także w innych częściach Europy. Liczne skargi na molestowanie seksualne złożyły kobiety w Finlandii, Szwajcarii oraz Austrii. Fińskie służby mówią o „niespotykanej” skali zjawiska.

[Oczywiście zjawisko nie ma nic wspólnego z napływem tłumów ubogacaczy kultury – admin]


Fińska policja: niespotykana skala molestowania seksualnego w sylwestra

W noc sylwestrową w Helsinkach odnotowano niespotykaną skalę molestowania seksualnego kobiet – poinformowała fińska policja. Przekazała, że do incydentów doszło m.in. na głównym dworcu, gdzie zebrało się ok. 1000 ubiegających się o azyl.

Służby patrolujące helsińskie ulice 31 grudnia stwierdziły na centralnym placu, gdzie bawiło się ok. 20 tys. osób, „wiele przypadków molestowania seksualnego”; dotychczas nie wpłynęły jednak żadne skargi w związku z tą sytuacją.

Trzy przypadki napaści seksualnych, z których dwa zakończyły się formalnymi skargami, zgłoszono natomiast po zajściach na największym dworcu w stolicy Finlandii, gdzie zebrało się ok. 1000 imigrantów, głównie Irakijczyków – wynika z policyjnego komunikatu. Aresztowano trzech podejrzanych – ubiegających się o azyl.

– Takich przypadków molestowania nie było w czasie sylwestra w ubiegłym roku, ani przy żadnej innej okazji… To całkowicie nowe zjawisko w Helsinkach – powiedział mediom Ilkka Koskimaki, zastępca komendanta stołecznej policji.

Policja poinformowała w komunikacie o prowadzonych „w sposób wyjątkowy” przygotowaniach po ostrzeżeniach, że „ubiegający się o azyl mieli podobne plany” jak uczestnicy zajść sprzed dworca w Kolonii w Niemczech.

Tamtejsza policja przekazała dziś, że zidentyfikowała 16 podejrzanych, w znacznej części” pochodzenia północnoafrykańskiego”, i zarejestrowała 120 skarg po dziesiątkach przypadków napaści na kobiety w sylwestra. Podobne incydenty odnotowano także w Zurychu w Szwajcarii oraz w Salzburgu w Austrii.

Skargi na molestowanie seksualne także w Zurychu

Skargi na molestowanie seksualne i kradzieże w noc sylwestrową, podobne do napaści w Kolonii, złożyły kobiety także w Zurychu – poinformowała w komunikacie szwajcarska policja, która wszczęła śledztwo.

Zgłoszono około 25 kradzieży. Policja, badając je, wykryła, że kobiety padły też ofiarą agresji i molestowania seksualnego. Sześć kobiet zeznało, że zostały otoczone i były napastowane przez „wielu mężczyzn o ciemnej skórze”, którzy wmieszali się w tłum.

Policja potwierdziła, że większość skarg złożono od wczoraj. Zaapelowała do świadków wydarzeń i ewentualnych ofiar o składanie skarg i informacje. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia na ulicach Zurychu bawiło się ok. 120 tysięcy osób.

„Jest to scenariusz trochę podobny” do tego, co stało się w Kolonii i innych niemieckich miastach – powiedział agencji AFP rzecznik policji w Zurychu, Margo Cortesi. Podkreślił jednocześnie, że liczby ofiar w tym mieście nie można porównywać z dziesiątkami kobiet, które oskarżyły migrantów w Niemczech o molestowanie seksualne. Tylko w samej Kolonii złożono ponad 120 skarg, w tym dwie o gwałty.

Także w Austrii wiele kobiet poskarżyło się na molestowanie seksualne przez cudzoziemców w okresie świątecznym, zwłaszcza w sylwestra.

W Austrii zajścia podobne do tych w Kolonii

Również w Austrii wiele kobiet poskarżyło się na molestowanie seksualne przez cudzoziemców w okresie świątecznym, zwłaszcza w sylwestra – poinformowała dziś policja. Do takich napaści doszło w Salzburgu. Konkretna liczba zgłoszeń nie jest znana.

– Zgłoszenia te napłynęły dopiero kilka dni po napaściach, po obszernych doniesieniach mediów na temat podobnych zajść w Kolonii w Niemczech – powiedziała rzeczniczka policji w Salzburgu Valerie Hillebrand.

– Krajowy Urząd Kryminalny sprawdza, czy doszło do zorganizowanych napaści bądź czy można znaleźć powiązania między pojedynczymi sprawcami lub grupami sprawców – dodała Hillebrand.

Jak informuje austriacka agencja APA, 4 stycznia 22-letnia mieszkanka Salzburga złożyła skargę na policji w tym mieście na dwóch nieznanych mężczyzn, którzy dopuścili się wobec niej molestowania seksualnego. Mężczyźni ci byli „zagranicznego pochodzenia” i należeli do grupy ok. 10 osób. Kobiecie ukradziono też wtedy telefon komórkowy.

Wczoraj policja w Salzburgu otrzymała mailem zgłoszenie podobnego zajścia. Dziś ujawniono, że w noc sylwestrową 28-letni Afgańczyk molestował seksualnie 58-letnią mieszkankę Salzburga oraz że 23-letni Syryjczyk dopuścił się w Salzburgu molestowania 20-letniej kobiety z Bawarii.

Wczoraj policja zatrzymała 24-letniego Afgańczyka, który tego dnia molestował seksualnie 28-letnią mieszkankę Salzburga w jednym z lokali. Ochrona zatrzymała sprawcę i przekazała go policji.

Dziennik „Oesterreich” poinformował dziś, że 26 grudnia w Salzburgu dwie młode kobiety zostały napadnięte przez „15 młodych cudzoziemców”, gdy nad ranem wracały z jednego z klubów.

Austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner zapowiedziała, że policja będzie postępowała zgodnie z zasadą „zerowej tolerancji”. – Jedno jest pewne – my, kobiety na pewno nie pozwolimy ani na milimetr ograniczyć naszej swobody poruszania się w przestrzeni publicznej – podkreśliła Mikl-Leitner. [To się zobaczy – admin]

W Kolonii w noc sylwestrową grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji oraz świadków wydarzeń „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej”, zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję.

Policja zidentyfikowała dotychczas 16 osób podejrzanych o udział w napaściach seksualnych i rabunkowych na kobiety w sylwestra w Kolonii. Liczba zawiadomień o popełnieniu przestępstwa składanych przez ofiary molestowania wzrosła do 121. W Hamburgu, gdzie miały miejsce podobne incydenty, zgłosiły się 53 poszkodowane. Trzy czwarte zgłoszeń dotyczy napaści seksualnych.

(AG; bs)
http://wiadomosci.onet.pl

Komentarzy 30 to “Seria napaści na kobiety w różnych częściach Europy”

 1. lopek said

  Najgorsze jest to, że państwa europejskie są już w tak dalekim rozkładzie, że nie ma już komu bronić owych kobiet.

 2. NyndrO said

  Panie lopek,ale niech Pan nie zapomina,ze czesc Kobiet zamienila się w kurwy.Przykro.Kiedys byly kurwami,ale matkami. Dzis zmienily się w bakterie.

 3. anonim said

  Czy niema nikt wrażenia że to jest sytuacja win win dla unych rządzących Niemcami.
  Obudzą ich tak że znów staną się posłuszni i agresywni win nie obudzą tylko całkowicie spacyfikują jednocześnie asymilując ciapatych np za pomocą „chcesz tu zostać wstąp do armii” również win.

  ps. a w TVP ubawiło mnie wczoraj „niema dowodów że ataków tych dokonali imigranci”
  myślę sobie pewnie byli to czarni Belgowie…

 4. klimek said

  Cos pan Gajowy mowi jak rewolucjonista ! T wedlug prasy np w Finlandi grupy neonazistow robia zamieszanie i sieja niepokoj

 5. Polo said

  Tym złapanym polać wacki świńską krwią;))))

 6. revers said

  ps. a w TVP ubawiło mnie wczoraj „niema dowodów że ataków tych dokonali imigranci”

  No wlasnie wczoraj TVP, tydzien po zajsciach , tak samo jak na niemieckim ZDF, cos jak TVP2 obok ARD Niemcy dowiedzieli sie bez manipulacji o zajsciach, wczesniej informacja byla blokowana, tylko dzieki pltaformom spolecznosciowa nie do otrzymania blokada informacyjna na dluzsza mete.

  Takie srodki blokad i manipulacji informacjami stosowal wczesniej z powodzeniem Goebbels, minister propgandy III Rzeszy Niemeickiej.

  Za to Burmistrzowa Koloni, naet po tym jak zostala napastowana nozem przez „uchodzce”, nadal utrzymuje ze nic sie nie dzieje, ze to ofiary gwlatu sa sobie winne ze chodza w goliznie, nie stosownie ubrane, prowokuja seksuanie spawcow.

 7. Tekla said

  http://napimigrans.com/video-ilyen-egy-eroszaktevo-bevandorlo-a-valosagban/

 8. Tekla said

 9. revers said

 10. Nieważny said

  Następny sylwester będzie tam bardziej wybuchowy.

 11. olagordon said

  koniecznie zobaczcie to: http://www.dlapolski.pl/zrodla-obecnego-kryzysu-migracyjnego-w-europie

 12. revers said

  „Polka, która w Kolonii została zaatakowana przez imigrantów: Wyśmiewali nas, obrażali i rzucali nam pod nogi ognie sylwestrowe …”

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4970-polka-ktora-w-kolonii-zostala-zaatakowana-przez-imigrantow-wysmiewali-nas-obrazali-i-rzucali-nam-pod-nogi-ognie-sylwestrowe

 13. Pitagoras said

  A Onet.owcy już urabiają publikę, właściwie to my jesteśmy winni. Propaganda w zenicie!
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/tu-jest-pieklo/23e4mm

 14. Dictum said

  Toż to niewinne incydenty, których absolutnie nie wolno nam kojarzyć z nieszczęsnymi uchodźcami. Na tym właśnie polega multi-kulti i terefere-kuku. Wtapianie się kultur musi potrwać, aż wszystkie folklorystyczne obyczaje przenikną się nawzajem i będzie wesoło.
  A mówiąc poważnie – czekam niecierpliwie, kiedy te zwyrodniałe przybłędy zaczną bić i gwałcić urzędniczki i żony urzędników, którzy te wybryki aprobują.

 15. Dictum said

  Dziękujemy za brukselską debatę o Polsce

  Piątek, 8 stycznia 2016 (12:37) I żeby nikomu nie przyszło do głowy odwołanie tej debaty, bo gdzie, jak nie tam, będzie lepsza okazja, by powiedzieć, że:

  1) Demokratyczne wybory w Polsce nie zostały zlikwidowane, niedawno się odbyły.
  2) Demonstracje antyrządowe nie są zabronione, też niedawno się odbyły, spokojnie, bez strat w ludziach ani sprzęcie.
  3) Mamy rząd, a nie wszyscy w Europie aktualnie mają.
  4) Mamy Trybunał Konstytucyjny, który też nie wszyscy mają, w dodatku w tymże trybunale większość sędziów pochodzi z wyboru opozycji (opozycja chciała, żeby wszyscy).
  5) Na ulicach jest bezpiecznie, masowe rabunki czy gwałty są nie do pomyślenia, nie było też – odpukać – zamachów terrorystycznych na redakcje czy dyskoteki.
  6) Media są wolne, nie do wyobrażenia jest ocenzurowanie ich przez rząd czy na przykład zablokowanie informacji o masowych gwałtach. Zwłaszcza wszechobecne media niemieckie mają w Polsce więcej wolności niż u siebie.
  7) Panuje tolerancja, nie płoną ośrodki dla azylantów, nie było zabójstw na tle rasowym, etnicznym czy homofobicznym, jedyne zabójstwo z nienawiści politycznej miało miejsce 5 lat temu, jego ofiarą padł działacz Prawa i Sprawiedliwości.
  8) Prawa kobiet są przestrzegane, żaden prezydent ani burmistrz nie radzi kobietom, żeby nie wychodziły same na ulicę, nie prowokowały strojem i żeby poruszały się w tylko większych grupach. Zagrożeniem dla kobiet oraz dzieci jest natomiast niepłacenie alimentów, choć przez niektórych usprawiedliwiane walką o wolność i demokrację.
  Pozostanie rozłożyć ramiona i zapytać – o co chodzi właściwie? Że trzeba płacić podatek od hipermarketów i bankowy?

  Janusz Wojciechowski
  Autor jest wiceprzewodniczącym komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego.

  za: Naszym Dziennikiem

 16. kuntakinte said

  Wszystko idzie zgodnie z planem, tak jak kiedys Ilja Erenburg, stalinowski propagandysta zydowskiego pochodzenia, nawolywal sowieckich zołnierzy do tego, aby poprzez gwalty „zlamac dume kobiet niemieckich”. Tak teraz do tego samego nawoluja na zachodzie, narazie tylko te o prawicowych zapatrywaniach tylko chyba imigranci maja problem z rozruzniemiem i molestuja jak leci. http://pikio.pl/francuski-doktor-niech/

 17. Zygmunt said

  O Sylwestrze pod kolońską katedrą pisze się dużo. Dziennikarzom poluzowano kagańce, mają wewnętrzne sprawozdania policji. Wygląda na to, że już wieczorem było wiadomo że spokojnego sylwestra nie będzie. Szeregowi policjanci starali się coś zdziałać a szefowstwo starało sie wszystko zataić.

  ad 1,2
  Kobiety były bronione, raporty policji mówią o tym że z pomocą przechodniów udało się zatrzymać sprawców i doszło „tylko” do prób gwałtów a nie do zgwałceń *1

  ad 3,6
  Ustalono tam od 22 do 5 rano personalia ponad 100 osób *1, 71 wylegitymowano, 10 kazano opuścić teren, wydano 32 wnioski o ukaranie, 11 zatrzymań i 4 osoby zaaresztowano *2. Większość to uciekinierzy z Syrii, najnowsi imigranci.
  Odnaleziono już pierwsze telefony komórkowe skradzione ofiarom tej nocy, niektóre w domach uciekinierów *3. Wygląda na to, że dowodów udziału imigrantów w atakach jest wystarczająco dużo.

  ad 10
  Przed Sylwestrem jest Rosenmontag (08.02.2016), impreza w Kolonii o wiele większa niż Sylwester.

  Parę zdań z raportu:
  Rok temu pod Katedrą było 38 policjantów, w tym roku było ich 76 (miało być 114).
  Byli w akcji od 21:45 do 7:30
  Od początku byli w akcji – już w czasie dojazdu do katedry obrzucono ich samochody petardami, od razu meldowali się u nich pierwsi poszkodowani.
  Od 22:45 było tam coraz więcej uchodźców, zdaniem policjantów przejście tego miejsca dla kobiety to była ZOMOwska „ścieżka zdrowia”.
  Obawiano się, że dojdzie tam do wypadków śmiertelnych, od 23:30 do 00:15 policja usuwała tłum ze schodów pod katedrą, obrzucano ich butelkami i petardami.
  Mnóstwo bójek, rabunków, napaści seksualnych. Przed próbującymi przyjść napadniętym na pomoc nagle gromadziła się gęsto zbita masa niewinnych cywili, okrzyki „jestem Syryjczykiem. Musicie mnie miło traktować. Pani Merkel zaprosiła mnie”. Wśród ofiar jest jedna policjantka która miała tam w cywilu pilnować porządku.
  Zaaresztowano by więcej osób, ale nie było ich gdzie trzymać i jak odwieźć
  Więcej na http://www1.wdr.de/themen/aktuell/dokumentation-bundespolizei-100.html

  *1 http://www.rp-online.de/nrw/staedte/koeln/polizei-passanten-stoppten-vergewaltigungen-in-koeln-aid-1.5676936
  *2 http://www1.wdr.de/themen/aktuell/uebergriffe-polizeibericht-100.html
  *3 http://www.spiegel.de/panorama/justiz/koeln-spur-gestohlener-handys-fuehrt-auch-in-fluechtlingsheime-a-1071075.html

 18. Parva said

  „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej”, ocierajaca o farse ostroznosc w okreslaniu podejrzanych.

 19. leo69 said

  Brawo zachodnie tęczowe dupokracje. Ciapaci wyruchają Wsze , córk, żony, siostry, matki i babcie. Potem wyruchają Was europejskie cioty!!! Już trenujcie nadstawianie się .

 20. Listwa said

  @ 11 olagordon

  Kiedyś strefa morska między Turcją a Grecją była zaminowania, żadne pontony nie przepływały, a żeby mogły poplynać ktoś zdementował miny.

 21. ojojoj said

  My tak naprawde nie wiemy jaki bedzie wynik tego wszystkiego. A wynik moze byc taki: ue sie rozleci, powstana granice miedzy panstwami, patrioci zaczna rzadzic, pedalki i pedofile beda scinani jak w arabii, pejsy dopiero zaczna sie bac zyc w europie, no i jeszcze wiele dobrego moze z tego wyjsc.

  Poza tym, niemki nie musza juz jezdzic nad morze srodziemne podrywac sniadych tubylcow. „Egipt” teraz maja u siebie. Nie rozumiem skad to sylwestrowe oburzenie niemek.

 22. Listwa said

  @ 21 Ojojoj

  Po częsci tak, jednak to wszystko nie takie proste i nie bez bólu.
  Jest film rosyjskiego reżysera pt. Frankofonia, jest to glos Rosjan do Europy, jak powiedział reżyser, ten film powinien nakręcić Francuz lub Niemiec, ale nikt tego nie zrobił więc musiał on. Film traktuje o ratowaniu dziedzictwa Europejskiego
  w kontekście migrantów. Przestawia autentyczne zdarzenia i postacie. Reżyser pyta , i kto tę wojnę wygrał ?(chodzi o II św, tacy jak postacie z filmu czy ci co noszcżą Europę i jej dziedzictwo ). Niestety nie znalazłem z polskim tłumaczeniam , ale taka na pewnia jest .

 23. Listwa said

  Miało Być:
  „Przestawia autentyczne zdarzenia i postacie. Reżyser pyta , i kto tę wojnę wygrał ?(chodzi o II św, tacy jak postacie
  z filmu czy ci co niszczą Europę i jej dziedzictwo ). Niestety nie znalazłem z polskim tłumaczeniem , ale taka na pewno jest” .

 24. ojojoj said

  Panie Listwa, odp. jest prosta – wojne wygrali pejsy, a przegrali chrzescijanie. W dzisiejszej sytuacji moze byc tak samo – ale tez moze byc odwrotnie, tak jak napisalem powyzej.

 25. durny goj said

  @21 Panie ojojoj. Polki też nie były święte, a nawet wychodziły za mąż na czas wakacji w Egipcie, Tunezji. Po powrocie do domu usiłowały odszukać tego „męża na niby” przez ambasady pokazując świadectwo ślubu po arabsku co rozbawiało polskich pracowników tych ambasad. Pozdrawiwm

 26. Pitagoras said

  Sokurow w tłumaczeniu polskim
  (https://youtu.be/Dmy2nyE-GdM)

 27. anonim said

  ojojojj.
  Patrioci przejmą rządy? Dalej przestałem czytać przyznaję się.
  Ta czarna tłuszcza to są kozły ofiarne mające posłużyć do obudzenia skryzysowanej jewropy, są do tego idealni nie znają języka są agresywni więc nikt nie będzie z nimi rozmawiał a gdy zrobi się z nimi porządek to tak zydowscy patrioci z pewnością przejmą rządy i wezmą białe goistwo za twarz.

 28. KUBA said

  Jak to dawno zauważono, część kobiet (także w Polsce) zachowuje się bardzo dziwnie. Latają same bez męskiej obstawy, no to czego się spodziewać? Minie jeszcze kilkadziesiąt lat i Polki będą musiały grzecznie siedzieć w domu, jak dawne Słowianki. Albo prosić o odprowadzenie do domu. Szkoda też, że do takich napaści dochodzi dopiero teraz – może niektóre panny trochę otrzeźwieją

 29. Joe said

  28#Panie Kuba…Rozmawialem dzisiaj z synem ktory mieszka w Niemczech od 25 lat,30 km od Kolonii.
  Bandy dzikusow grasowaly od 3-ch conajmniej lat.Atakowaly kobiety w roznych sytuacjach.Media milczaly jak zaklete .Ostatni atak to wczesniej przygotowana akcja na duza slale….Kolo 500s..synow czekalo na przechodniow ktorzy wracali z zabaw.Sila oddzielano mezczyzn od kobiet bo mieli przewage.Slamazarnosc celowa?? POlicji byla POmacna tym draniom,dlatego takie oplakane skutki.Mam 2 wnuczki w wieku 16 i 18 lat ktore tam w poblizu mieszkaja ,stad moj niepokoj.Na szczescie ich tam nie bylo i wszystko jest OK.Ale jak dlugo media beda w jawnej kooperacji?…smutne .Szczesc Boze.

 30. NICK said

  P. Joe. (29).
  To jest ŚWIADECTWO!

Sorry, the comment form is closed at this time.