Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Parodia pojednania polsko-ukraińskiego

Posted by Marucha w dniu 2016-01-10 (Niedziela)

Jednym z ważniejszych filarów lobby ukraińskiego w Polsce jest Fundacja Otwarty Dialog (Open Dialog Foundation-ODF), kierowana przez Ludmiłę Kozłowską. Instytucja ta należy do międzynarodowej sieci Open Society Foundations George’a Sorosa i zajmuje się „wspieraniem społeczeństwa obywatelskiego” na Ukrainie oraz w krajach byłego ZSRR.

„Szczególną uwagę – czytamy na stronie ODF – Fundacja skupia na największych krajach regionu: Kazachstanie, Rosji i Ukrainie (…). Fundacja prowadzi aktywne działania we współpracy parlamentarzystami zaangażowanymi w sprawy zagraniczne, prawa człowieka i relacje z krajami postradzieckimi w celu wsparcia demokratyzacji i liberalizacji ich polityki wewnętrznej”.

Jak ta demokratyzacja i liberalizacja wygląda w praktyce możemy obserwować od przełomu 2013/2014 roku na Ukrainie.

ODF posiada swoje biura w Warszawie (przy alei Szucha), Kijowie i Brukseli. Ściśle powiązane z ODF są tzw. centrum „Ukraiński Świat” i organizacja EuroMajdan Warszawa, którą kieruje Natalia Panczenko – funkcjonariuszka ODF, oficjalnie przyjmowana swego czasu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Najbardziej jednak pani Panczenko jest znana z gościnnych występów na wiecach organizowanych przez warszawski klub „Gazety Polskiej” pod ambasadą Rosji (m.in. 17 września) oraz publicznego wychwalania Ukraińskiej Powstańczej Armii i oskarżania przedwojennej Polski o rzekome dokonywanie masowych zbrodni na Ukraińcach [1].

Środowisko ODF, „Ukraińskiego Świata” i EuroMajdanu Warszawa nie kryje zresztą – tak jak i polityczne kierownictwo pomajdanowej Ukrainy – swoich sympatii dla nacjonalizmu ukraińskiego. Wynika to stąd, że George Soros już w 2004 roku przy okazji tzw. „pomarańczowej rewolucji” wybrał sobie – oprócz polskiej „klasy politycznej” – banderowców jako narzędzie realizacji swoich planów wobec Ukrainy, Rosji i innych krajów byłego ZSRR.

Z charakterem oficjalnej działalności warszawskiego biura ODF każdy może się zapoznać wchodząc na jego stronę internetową. Poczesne miejsce w tej działalności zajmuje ukraińska propaganda, znana dobrze z większości polskich mediów, które poza Ukrainą są jej najwierniejszym przekaźnikiem na świecie. W galerii zamieszczonej na stronie internetowej warszawskiego oddziału ODF zwracają uwagę m.in. fotorelacje ze spotkań z Micheilem Saakaszwilim, Ihorem Kołomojskim i samym George’m Sorosem. Zwraca też uwagę informacja, że ODF i EuroMajdan Warszawa zebrały w 2015 roku 93864,54 zł. na pomoc „wojskowym i cywilom w strefie ATO na wschodzie Ukrainy”. Pomoc ta – przynajmniej w roku poprzednim (2014) – polegała na zakupie hełmów i kamizelek kuloodpornych dla neobanderowskich formacji ochotniczych, które pacyfikowały Donbas.

W normalnym kraju skończyłoby się to postępowaniem karnym, ale nie w Polsce, gdzie ODF ma potężnych protektorów związanych głównie z dawną Unią Wolności, ale także z PiS. Należą do nich m.in. Małgorzata Gosiewska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Janusz Onyszkiewicz Sławomir Sierakowski, Jacek Szymanderski (doradca zarządu ODF), Marcin Święcicki, Andrzej Wielowieyski (członek Rady ODF) czy Henryk Wujec.

Moją uwagę zwróciła przede wszystkim zamieszczona 3 grudnia 2015 roku na stronie ODF fotorelacja pt. „Polsko-ukraińskie pojednanie. Złożenie wieńców na Skwerze Wołyńskim”. Dowiadujemy się z niej, że „Na zaproszenie Fundacji Otwarty Dialog do Warszawy przyjechali deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, Vitaliy Kupriy oraz adwokaci Aleksandra Orłowa, Julian Chorunżyj i Jewhen Hruszowets. Podczas wizyty delegacja z Ukrainy wraz z Prezes Fundacji Otwarty Dialog, Lyudmylą Kozlovską, złożyła wieńce pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej na Skwerze Wołyńskim w Warszawie. To kolejny symboliczny gest wyrażający wolę pojednania i intensyfikacji dialogu pomiędzy Ukrainą a Polską”.

Dwa dni po tym „symbolicznym geście” na Skwerze Wołyńskim w Warszawie poświęcono w Humaniu ogromny pomnik ku czci przywódców koliszczyzny – osiemnastowiecznego pierwowzoru ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego. Natomiast 1 stycznia w Równem na Wołyniu położono kamień węgielny pod kolejny na zachodniej Ukrainie pomnik Stepana Bandery. Przy okazji odsłonięto tam tablicę ku czci Bandery, ufundowaną przez członków jednej z banderowskich formacji ochotniczych walczących w Donbasie (zniszczoną cztery dni później przez nieznanych sprawców).

Należy jeszcze przypomnieć ustawodawstwo z 9 kwietnia 2015 roku, gloryfikujące OUN-UPA, czczenie na Ukrainie rocznic urodzin Bandery, powstania UPA i utworzenia dywizji SS-Galizien, heroizację postaci Romana Szuchewycza, Jarosława Stećki czy Dmytro Kłaczkiwśkiego oraz wiele innych przykładów dowodzących tego, że zbrodnicza tradycja banderowska jest fundamentem, na którym pomajdanowa Ukraina buduje swoją tożsamość polityczną i narodową.

Nasuwa się w związku z tym pytanie, jaki sens miał ten „symboliczny gest” z udziałem pani Kozłowskiej i jej gości oraz do kogo był skierowany? Do tych Polaków, którzy oczekują autentycznego rozliczenia się Ukrainy ze zbrodni banderowskich czy do tutejszej kompradorskiej elity politycznej, będącej narzędziem realizacji niepolskiej polityki?

W latach 90. XX wieku i później co bardziej odważni publicyści krytykowali parodię polsko-niemieckiego pojednania zwracając uwagę, że sprowadza się ono do teatralnych gestów, podczas gdy w konstytucji RFN nadal figuruje zapis o Rzeszy Niemieckiej w granicach z 1937 roku, rząd niemiecki hojnie dotuje Związek Wypędzonych i firmuje politykę historyczną, której rezultatem jest m.in. Centrum przeciwko Wypędzeniom („Widoczny Znak”) oraz serial „Unsere Mütter, unsere Väter”.

Jednakże w porównaniu z parodią pojednania polsko-niemieckiego parodia pojednania polsko-ukraińskiego przekracza granice zdrowego rozsądku. To nie jest nawet parodia, ale kpina.

Deputowany Bloku Poroszenki Witalij Kuprij głosował 9 kwietnia 2015 roku za ustawami uznającymi OUN-UPA za „bojowników ruchu wyzwoleńczego”. Ten sam deputowany osiem miesięcy później składa kwiaty pod pomnikiem ofiar ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego w Warszawie. Jaką wymowę ma ten gest w kontekście jego postawy i poglądów politycznych? Dla mnie szyderczą. Na stronie internetowej ukraińskiej telewizji „112. Ukraina” (tv.112.ua) można zobaczyć deputowanego Kuprija w programie typu talk-show. Jest ubrany w zdobioną wzorami koszulę, będącą elementem stroju ludowego, która na Ukrainie nosi nazwę soroczka, a w Rosji rubaszka. Tak na Ukrainie ubierają się tylko nacjonaliści (banderowcy). To jest ich znak rozpoznawczy.

Mam zatem do pani Kozłowskiej prośbę, żeby dała sobie spokój z „symbolicznymi gestami”. Może wymagają ich od niej George Soros i Marcin Święcicki, ale ci Polacy, którzy nie są na liście płac George’a Sorosa takich gestów nie tylko nie potrzebują, ale ich sobie nie życzą. Najpierw musi nastąpić całkowite odrzucenie przez Ukrainę tzw. integralnego nacjonalizmu we wszystkich wydaniach (melnykowskim i banderowskim), zaprzestanie jego heroizacji i przynajmniej symboliczne osądzenie jego zbrodni. Dopiero wtedy mogą nastąpić symboliczne gesty.

Oczywiście hucpa pod Pomnikiem Wołyńskim w Warszawie nie była skierowana do narodu polskiego, ale do rodzimej „klasy politycznej”, którą takie gesty w pełni zadowalają jako surogat „pojednania polsko-ukraińskiego”. Pojednania fałszywego, bo dyktowanego z zewnątrz przez tych, dla których Polska i Ukraina są pionkami rozgrywanymi na geopolitycznej szachownicy przeciw Rosji. To tylko świadczy o tym, że niepodległa Polska po 1989 roku jest bardziej podległa niż PRL, a nawet niż Królestwo Kongresowe i Księstwo Warszawskie.

Bohdan Piętka

1. Organizatorka EuroMajdanu w Warszawie: UPA walczyła z Polakami za niepodległą Ukrainę, http://www.kresy.pl, 3.04.2014.

http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 17 do “Parodia pojednania polsko-ukraińskiego”

 1. Joannus said

  O jakim u licha pojednaniu mowa. Aby miało miejsce winowajcy i ich następcy winni dać w słowie i czynie zadośćuczynienie, uprzednio przyznając i uznając swe winy.
  Takie gesty jak położenie kwiatów to kpina, wobec tego co się dzieje za wschodnią granicą.
  Brakuje tylko apelu – przebaczamy i prosimy o przebaczenie, a ”pojednanie” stanie na jeszcze wyższym poziomie.

 2. Marek said

  grzebiemy w życiorysach:)
  Marcin Święcicki, ur 1947, żydowski polityk i ekonomista!

  W latach 1965–1972 działał w Klubie Inteligencji Katolickiej haha
  Od 1967 członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, usunięty w 1968 za uczestnictwo w wydarzeniach marcowych haha
  Od 1971 do 1979 należał do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej hahaha
  Od lipca 1989 do stycznia 1990 pełnił funkcję członka Komitetu Centralnego PZPR haha
  od lipca do września 1989 był sekretarzem KC[10]. W 1989 uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu po żydowskiej stronie rządowej haha
  W żydowskim rządzie żyda Tadeusza Mazowieckiego objął stanowisko ministra współpracy gospodarczej z zagranicą haha
  negocjował warunki przystąpienia Polski do żydowskiej Unii Europejskiej haha
  Od 1991 działał w żydowskiej Unii Demokratycznej, później w żydowskiej Unii Wolności i w żydowskiej Partii Demokratycznej – demokraci.pl haha
  W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany na radnego sejmiku mazowieckiego z żydowskiej listy Lewicy i Demokratów. haha
  W wyborach samorządowych w 2010 uzyskał reelekcję do sejmiku województwa mazowieckiego z żydowskiej listy PO haha
  Po wyborach 2011 wstąpił do żydowskiej PO haha
  Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 – jaka szkoda.

 3. Marek said

 4. Marek said

 5. Marek said

  W żydowskim KOD, przedbiegi żydowskiego majdanu w PL:

 6. Marek said

  sami swoi:)

 7. Józef Piotr said

 8. Marek said

  No dobra już kończę:

  Teściem Marcina Święcickiego był Gerszon Szyr

  Gerszon Szyr [Eugeniusz] – (ur. 15 kwietnia 1915 w Łodygowicach, zm. 15 stycznia 2000 w Warszawie) – polityk komunistyczny i antypolski.
  Jako zastępca Minca, płk Gerszon Szyr był odpowiedzialny za zniszczenie polskiej gospodarki. Działacz KZM (1930-1934), członek KPP (1934-1936), uczestnik rewolty sowieckiej w Hiszpanii (1937-1939). Karany za zdradę państwa w II RP, członek ZPP, politruk w dywizji Berlinga, pełnomocnik KRN przy dowództwie 1 i IV Frontu Ukraińskiego Armii Sowieckiej, w PPR (1944-1948, członek Biura Politycznego KC PZPR (1964-1968) i członek KC PZPR (1948-1981).

  hahaha

 9. Boydar said

  Cuchnący śluz …

 10. NICK said

  Panie Marku we (5). Niestety ma Pan rację. Przedbiegi. Robione wspólnie z pis-dą.

  Chyba umieram… .

 11. aa said

  w normalnym kraju takie gowniane organizacje nie tyko ze bylyby prawnie scigane ale tez by mialy dzien dzien zablokowane kublem z fekaliami drzwi do swojej siedziby. W normalnym kraju prezydent by stanal przed trybunalem za wywalenie 4 mld zl z kasy podatnika na wspieranie upowskich bandytow. Wreszcie w normalnym kraju takie gnidy jak Swiecicki wstydzil by sie pokazac na ulicy a „prezes” Kaczor musialby przeprosic za swoj udzial w majdanie-takze Kukiz. Coz Polska od 25 lat nie jest krajem normalnym

 12. Piotrek Wilk said

  „Brakuje tylko apelu – przebaczamy i prosimy o przebaczenie, a ”pojednanie” stanie na jeszcze wyższym poziomie.”

  Panie Joannus, Pan jeszcze nic nie widział.

 13. Bronisław said

  Zgodnie z zapowiedziami Jakuba Bermana, stryja M. Borowskiego, żydzi po wychowaniu dwóch pokoleń Polaków zatruli ducha większości Naszego Narodu!!!

 14. wow said

  Kukiz się już pokajał za „Majdan” dość dawno-ten facet jest uczciwym Polakiem, czasem popełnia błędy, ale ma honor.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-pomagalem-ukraincom-na-majdanie-oni-uznali-upa-za-bohaterow

 15. watazka said

  15
  Wow
  Dla Kukiza nie mam usprawiedliwienia. Jego wlasny ojciec go przestrzegal.
  Nie mozna gadac o demokratycznych wyborach i popierac zamachy stanu. Caly majdan i knesset siedza teraz w sejmie.

 16. watazka said

  Cale to wspaniale towarzystwo bardzo sie wzajemnie od lat adoruje kosztem narodu:

  Taka sobie lista:

  https://instytutprawdynarodowej.wordpress.com/2014/11/07/sikorski-wipler-waltz-buzek-inni-czuli-opus-dei/

  Urzednicza sitwa POPiS-u

  https://instytutprawdynarodowej.wordpress.com/2014/12/02/urzednicza-sitwa-platformy-obywatelskiej-prawa-sprawiedliwosci-cz-2/

 17. Marek said

  Kukiz gra nawróconego, jak Stonoga [poparł Dudę, teraz ściemnia, że popełnił błąd].
  Rżnąć głoopa to sobie może na koncertach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: