Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wacław Radziwinowicz: Ojczyzna mnie zdradziła!

Posted by Marucha w dniu 2016-01-14 (Czwartek)

[Która ojczyzna? Izrael? – admin]

Polski dziennikarz, korespondent „Gazety Wyborczej” Wacław Radziwinowicz, który w grudniu 2015 roku został pozbawiony akredytacji w Rosji, powiedział, że czuje się „zdradzony przez własną ojczyznę”.

Radziwinowicz został pozbawiony akredytacji dziennikarskiej 18 grudnia 2015 roku.

Departament Informacji i Prasy rosyjskiego MSZ poinformował, że musi on opuścić Rosję w ciągu miesiąca. Strona rosyjska ostrzegła, że zastrzega sobie prawo do odpowiedzi na nieuzasadnione działania polskich władz w stosunku do korespondenta MIA „Rossiya Segodnya” w Warszawie Leonida Swiridowa, podkreśliło ministerstwo.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych 24 października 2014 anulowało akredytację dziennikarską Swiridowa, który pracował w Warszawie od 2003 roku. Jego akredytacja była co roku odnawiana w polskim MSZ, ostatni raz miało to miejsce w styczniu 2014 roku, ale z nieznanych powodów w październiku 2014 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) wystąpiła z wnioskiem do MSZ Polski o jej anulowanie. Po tym, jak rosyjski korespondent został pozbawiony akredytacji, polskie władze rozpoczęły procedurę administracyjną pozbawienia Swiridowa prawa pobytu.

Radziwinowicz, który kilka dni temu opuścił Moskwę i wrócił do Polski, poprzez Internet odpowiadał na pytania czytelników Gazety Wyborczej na Facebooku. Jeden z komentatorów zapytał dziennikarza, co on czuł w związku z tym, że polskie władze „nawet nie zająknęły się” o jego sprawie.

„Zająknęły się. Był dość neutralny komunikat MSZ w mojej sprawie. Ale czuję, że chociaż nie zdradziłem ojczyzny, ojczyzna mnie zdradziła. Kiedy zobaczyłem kilka dni temu, co Rosjanie zrobili dla swojego Swiridowa i co robią w tym celu, aby on wrócił do Polski, poczułem się okropnie”, — przyznał Radziwinowicz.

Odpowiadając na pytanie o plany zawodowe dziennikarz powiedział, że nadal zamierza pisać o Rosji.

http://pl.sputniknews.com/

O wyjątkowo nierzetelnym indywiduum wiadomego pochodzenia udającym dziennikarza można sobie poczytać np. tu:
http://pl.sputniknews.com/opinie/20150828/898931.html
Admin

Komentarzy 10 do “Wacław Radziwinowicz: Ojczyzna mnie zdradziła!”

 1. Plausi said

  Czy ktoś, kto się „GW”nu wysługuje

  ma prawo utrzymywać: „nie zdradziłem ojczyzny”, więc pytam, jaka jest ojczyzna „GW”na i jemu podobnych gadzinówek ?

  Pytanie stawiam generalnie, nie odnośnie tego jednego konfidenta, tylko całej ich masy. Pytanie nie odnosi się tylko do „GW”na, ale naturalnie także innych tego rodzaju mediów tzw. gównego nurtu. Należy uwzględnić, że są dwie pisonie nazwy naszego państwa, tradycyjna „Polska” i bardziej nowoczesna „Polin”, o niej to wspomina pan Szymek.

  Zwraca się przy tym uwagę na to, że media są tak samo służbami informacyjnymi, jak tzw. oficjalnie służby informacyjne, czyli specjalne, i zadaniem mediów jest rozpowszechniać zestawy doniesień i donosów jakie służby informacyjne przygotowały do rozprowadzenia wśród ludności okupowanego kraju.

  Jaka jest różnica pomiędzy okupacją na początku lat 40-tych a obecną ?

  Jedną z ważniejszych różnic jest liczba konfidentów, których dziś jest zatrzęsienie, do tego POPiSu konfidentów można zaliczyć także SLD, PSL, SP, … naturalnie aż do grupy konfidentów wesołków Palikokotek, inna własność dzisiejszych konfidentów jest, że szybko stają się polskimi bohaterami narodowymi.

  Ale skoro się tak troszczymy od ojczyznę dla tego „GW”nianego pismaka, to może zastanowimy się, czy Polska jeszcze istnieje, czy tylko tak nam się z przyzwyczajenia wydaje ?

 2. wanderer said

  Aj, waj! Gewalt!

  Biedaczek.
  Swoja droga, w jakie une teraz ladne nazwiska sie przyoblekli…

 3. Ciupaga said

  Polska nie dorosła do Radziwonowicza.

 4. Pitagoras said

 5. watazka said

  Ja to troche widze roznice miedzy rosyjskim dziennikarzem a „polskim”.
  Czy jest taka szansa, ze pan Radziwilowicz zacznie szanowac Rosjan i ich rzady?

 6. Re: Artykul..
  Te zydowskie k…rwy nie maja zielonego pojecia o uczciwosci czy sprawiedliwosci wobec kogokolwiek nienalezacych do nich…
  a wiec sila rzeczy MUSI nastapic oczyszczenie (plewy zostana spalone w ogniu piekielnym)…

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Inkwizytor said

  A my Polacy w Moskwie bardzo się cieszymy, że szuji nie ma 🙂 menora na drogę

 8. adsenior said

  Te radziwinowicz /ojciec zwał sie rosenbaum?/, która ojczyzna cię zdradziła? Europa czy Izrael. Bo POLAKIEM, to nie byłeś, przypuszczam, że posiadasz kilka paszportów, w tym również polski!

 9. Padlina narzeka, że nie jest zdrajcą. To nieprawda, bo praca dla polskojęzycznej żydowskiej gazety szechtera już w samej sobie wskazuje że jest

 10. Przez pomyłkę wstawiłem ten post bo wcześniej zaprzestałem współpracy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: