Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  włodo o Przejściowe trudności z ostate…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

10 grzechow Rosji przeciwko Bogu w roku 2015

Posted by Marucha w dniu 2016-01-15 (Piątek)

Każdy ma swoje rozumienie najważniejszych wydarzeń 2015 roku, które mogą bezpośrednio wpływać na naszą i waszą teraźniejszość i przyszłość. Polityk analizuje kryzys, moderator Dwacza wspomina każdy „śmieć” („треш”, z ang. Trash – śmieć – kierunek w kinie – od A.L.), urbanista opowiada o przestrzeniach publicznych, architekt poszukuje śmieszności we wnętrzach, a fotograf widzi piękno.

Dzisiaj o tym, czym w zeszłym roku Rosja zawiniła przed Bogiem, opowie prawosławny aktywista Dimitrij Enteo:

„Rozumiem, że Ilja (pol.-Eliasz) i wielu czytelników jego blogu mogą nie podzielać chrześcijańskiego punktu widzenia, dotyczącego wydarzeń minionego roku, jednak uważam za ważne, aby się z nim chociaż zapoznali. Chrześcijańskie rozumienie historii jest zakorzenione w uświadomieniu sobie duchowych przyczyn określonych wydarzeń; wierzymy, że dobro narodu zależy od naszej postawy wobec Prawa Bożego. Oczywiście w ubiegłym roku były również i jasne chwile, budowano nowe świątynie, święcono taktyczne głowice bojowe, u pierwszych osób z władzy prześlizgiwała się retoryka religijna, ale ja chciałbym opowiedzieć o faktach odstępstwa, ponieważ właśnie te epizody mogą stać się przyczynami tych tragicznych wydarzeń, które czekają na nas w 2016 roku.

1. Federacja Rosyjska doprowadziła do władzy w Grecji radykalną lewicę SYRIZA.
Rosyjski establishment finansuje stowarzyszenie radykalnych partii lewicowych w Grecji – SYRIZA, antyklerykalną siłę, łączącą aktywistów LGBT, neo marksistów, anarchistów, feministów i inne skrajnie lewicowe ugrupowania, które przyciągnęły ku sobie uwagę licznymi ostrymi wystąpieniami przeciwko Cerkwi Prawosławnej. Pikanterii sytuacji nadaje ta okoliczność, że, według niektórych doniesień mediów, wspieranie partii, która doszła do władzy w Grecji, było prowadzone przez ludzi, nazywanych w naszym kraju „prawosławnymi oligarchami”. W rezultacie, lewacy triumfalnie wbili ostatni gwoźdź do trumny greckiej gospodarki, zaczęli ograniczać swobody religijne i obywatelskie, odesłali swoich rosyjskich kuratorów i zalegalizowali tzw. „małżeństwa jednopłciowe – homoseksualne”. Wsparcie sił jawnie antychrześcijańskich, takich jak SYRIZA, Korea Północna, czy Iran, nie jest miłe Bogu, powinniśmy szukać sojuszu z państwami chrześcijańskimi, a nie z tymi, którzy otwarcie prześladują, a nawet zabijają Chrześcijan.

2. W Nowosybirsku wybuchają masowe protesty cerkiewnej społeczności przeciwko przedstawieniu „Tannhäusera” w wykonaniu Timofieja Kulabina. Reżyser świadomie idzie na prowokację, umieszczając głęboko bluźniercze elementy i obrazy w swoim przedstawieniu. W centrum Nowosybirska odbył się wiec w obronie wartości duchowych i moralnych, i „przeciwko deptaniu przez teatry świętości chrześcijańskich”, na którym zgromadziło się około 5000 osób. W rezultacie, na telefon z Kremla, wniosek do sądu został zabrany z powrotem, sprawcy nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, chyba tylko to, że dyrektor Nowosybirskiej Opery Boris Mezdricz zmienił miejsce pracy, a reżyser poszedł na wyższe stanowisko. Naród, który pozwala na bezkarne bezczeszczenie swoich świętości, pozbawia się przyszłości.

3. 1 maja wydarzenie nie do pomyślenia: na głównej ulicy Sankt – Petersburga, pod ochroną policji, odbywa się bardzo liczna parada homoseksualistów. To, że w procesji brały udział dzieci oraz to, że miała ona miejsce naprzeciwko głównych świątyń miasta, wcale nie denerwowało licznych policjantów, którzy z łatwością zmieszali się z tłumem. Bohaterski i desperacki protest samotnego Witalija Milonowa postrzegany był jako głos wołającego na pustyni, wśród siarkowych, gotowych spaść na plugawione przez sodomitów miasto. Władze nie po raz pierwszy, nie tylko pozwalają organizować parady sodomitów w centralnych miastach Federacji Rosyjskiej, ale jeszcze dokonują aresztowań tych, którzy protestują przeciwko ich zachowaniu. Osobiście nie raz lądowałem w komisariatach policji, a nawet zostałem skazany za chęć ratowania rosyjskich dzieci przed deprawacją. W tym roku Wielkanoc przypada na dzień 1 maja, czy władze pozwolą komunistom i ich współtowarzyszom – homoseksualistom bezcześcić ten wielki dzień?

4. Władze Sankt – Petersburga oficjalnie odmówiły przekazania Cerkwi Soboru św. Izaaka i Soboru Zbawiciela na Krwi (ros. Исаакиевского собора и Спаса-на-Крови – od A.L.). W tej chwili soborami tymi zarządzają osoby prywatne, które biorą 200 rubli za wstęp, zakazują prowadzenie działalności edukacyjnej, charytatywnej i misyjnej, a ponadto nawet na odprawianie nabożeństw kapłani muszą uzyskiwać u nich zgodę. Według świadectwa pewnego kapłana: w ołtarzu Soboru św. Izaaka niedawno paliły kobiety, a dyrektor tego muzeum podczas służby liturgicznej publicznie obrażał kapłanów. To samo kierownictwo pozwalało sobie na bardzo liczne antyklerykalne wypowiedzi w mediach. Kawałek krzyża na kopule Soboru został odłamany, czyli krzyż został zbezczeszczony, ale kierownictwo muzeum powiedziało, że w najbliższym roku, po prostu nie będzie go naprawiać. Ci ludzie, którzy otworzyli w Soborze św. Izaaka antyreligijne muzeum w czasach sowieckich, pozostali jego panami i nie chcą go oddać. Przede wszystkim mówimy o świątyni Boga Wszechmogącego, a dopiero w drugiej kolejności o muzeum. Myślę, że odmowa zwrotu cerkiewnej własności jest wielkim grzechem w oczach Boga i może podnieść kwestię restytucji powszechnej, ale to już zupełnie inna historia.

5. Aborcja
Przemawiając w Parlamencie, Patriarcha Cyryl zaproponował usuniecie aborcji z systemu ОМС -Obowiązkowych Ubezpieczeń Medycznych (ros. ОМС – skrót od Обязательноe медицинскоe страхованиe – od A.L.), aby Chrześcijanie nie opłacali zabijania dzieci ze swoich podatków. Szczerze mówiąc, wierni oczekiwali od niego inicjatywy dotyczącej zakazu aborcji, zwłaszcza, że w tamtym czasie zebrano ponad 150.000 podpisów na rzecz tej ustawy, ale Jego Świątobliwość postanowił dyplomatycznie pójść drogą kompromisu, nie przyspieszając wydarzenia. Media jak na komendę zaatakowały krytycznie tę inicjatywę, szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko nazwała inicjatywę Patriarchy „ekstremizmem” (swoją drogą, całkiem niedawno zmieniła ona swój punkt widzenia, uznając aborcję za morderstwo), a wicepremier Olga Gołodiec również zdecydowanie wystąpiła przeciw, mówiąc, że w pełni zgadza się z jej stanowiskiem. Szef profilowego Komitetu Dumy do Spraw Ochrony Zdrowia Siergiej Kałasznikow, który poparł wcześniej projekt ustawy o przymusowych aborcjach, publicznie nazwał inicjatywy wierzących przeciwko aborcji „ciemnotą”, a usunięcie aborcji z systemu OMC antyhumanitarnymi. W efekcie, projekt ustawy nawet nie rozpatrywano, czyniąc Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i osobiście Patriarsze Cyrylowi afront. Federacja Rosyjska jest nadal jednym ze światowych liderów w zakresie aborcji. Krew dziesiątków milionów dzieci zabitych przez nas woła o pomstę do nieba przed obliczem Najwyższego. Jest to najbardziej potworny grzech współczesnej Federacji Rosyjskiej, który sprowadza każdą chrześcijańską retorykę rządzących do banalnej hipokryzji.

6. Noworosja
W południowo-wschodniej części Ukrainy, w „ŁRL” i „DRL” (w Ługańskiej i Donieckiej Republice Ludowej – od A.L.), ustanowiono komunizm wojenny. Kiedy Igor Striełkow razem z Igorem Iwanowem tworzyli jednostki paramilitarne w ramach projektu „Noworosja”, to mieli nadzieję zrobić coś w rodzaju „białej enklawy” na wzór Krymu generała Wrangla – nieuznany podmiot państwowy, zbudowany na prawosławnych zasadach, który samym faktem swego istnienia obnażałby wady Federacji Rosyjskiej i stałby się tym zaczynem, który w przyszłości zakwasiłby całe ciasto. Wszyscy oficerowie polityczni byli „białymi” i członkami „RОВS” (skrót od Русский Обще-Воинский Союз „РОВC”; pol. – Rosyjski Ogólno-Wojskowy Związek – od A.L.). Wszystko było robione z modlitwą, na pojazdach wojskowych były transparenty z obliczem Zbawiciela, zostało zakazane rzucanie mięsem (wyrazy niecenzuralne, przekleństwa) i nie było ani jednej czerwonej szmaty z sierpem i młotem na horyzoncie. W projekcie Konstytucji DRL został wpisany prymat Prawosławia, zakaz aborcji, ochrona miejsc świętych i tradycyjnej rodziny. W rezultacie nomenklatura Kremla poważnie się przestraszyła, zmieniono kuratora projektu Konstytucji, wszyscy biali i prawosławni natychmiast zostali stamtąd usunięci, a ciężarówki pospolitego ruszenia wiozą makulaturę Starikowa, organizuje się wojaże Kurginiana i Prochanowa, wszędzie zawiesza się czerwone sztandary, a dalej coraz więcej piekła, od pionierów do uroczystych obchodów Wielkiego Października. W rezultacie rok 2015 zaczął się przyjęciem „sowieckiego” godła ŁRL i DRL nie mniej „sowieckiej” Konstytucji.

7. W 2015 roku w Federacji Rosyjskiej pojawiła się oficjalna ideologia, która stała się wektorem polityki wewnętrznej i została nazwana „religią zwycięstwa” lub „prawosławnym stalinizmem”. Błyskawicznie odradza się kult Stalina, stawia mu się dziesiątki pomników i popiersi w całej Rosji. W federalnej TV wysławiają go etatowi propagandziści typu Prochanowa, Kurginiana i Starikowa. Pojęcie „wroga ludu” lub „piąta kolumna” mocno osadza się w życiu codziennym. Obchody Dnia Zwycięstwa zamieniają się w groteskowy quasi-religijny kicz. Komunistom daje się zielone światło. Medyński zamierza „pogodzić” czerwonych i białych, obiecując wspaniałe obchody uroczyści 100-ej rocznicy Października, zmieniając jego nazwę na „Wielką Rewolucję Rosyjską”. Trwa kampania na rzecz powrotu pomnika kata Dzierżyńskiego na Łubiankę i blokuje się inicjatywę, dotyczącą zmiany nazwy stacji „Wojkowskaja”. Następuje usuwanie niezależnych sił społeczno-politycznych, inicjuje się ogólnokrajowe prześladowania dysydentów (inaczej myślących). Obecnie za nieudany repost w
„WKontakcie” lub filmu na YouTube, można łatwo dostać kilka lat więzienia. Zwiększa się kontrola państwa nad wszystkimi sferami społeczeństwa obywatelskiego. Patrząc z boku, wydaje się, że kraj pospiesznie przenoszony jest do stanu wojennego. Z punktu widzenia Pana Boga, usprawiedliwianie Stalina, który represjonował miliony Rosjan i praktycznie zniszczył Cerkiew Rosyjską i który jest twórcą ateistycznego i totalitarnego reżimu bolszewickiego, jest najcięższym grzechem. Zabity 6 lat temu w Moskwie, kapłan Daniił Sysojew, powiedział kiedyś takie zdanie, które można interpretować jako proroctwo: „Jeśli w narodzie zwycięży pogląd, że zwycięstwo w II wojnie światowej usprawiedliwiają egzekucje męczenników, to taki naród otrzyma jeszcze większą karę.”

8. W dniu początku prawosławnego Postu, w odległości kilku metrów od Kremla, na głównej powierzchni wystawienniczej kraju, ma miejsce niesłychane bluźnierstwo: otwiera się wystawa współczesnych i rosyjskich autorów, zjednoczonych tematem bluźnierstwa, bezpośredniego zhańbienia Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej i świętych. Bezprawie dochodzi do niespotykanych form, pornograficznych karykatur Ukrzyżowania. Ponad 3000 zgłoszeń od obywateli do organów ścigania nie daje żadnych rezultatów. Osławiona ustawa o ochronie uczuć wierzących nie działa. Bluźnierstwo odbywa się pod patronatem rządu i Ministerstwa Kultury w Moskwie. Młodzi chrześcijanie, którzy przybyli na wystawę z prawnikami i kamerami video, z zamiarem wezwania policji i zatrzymania tego trwającego przestępstwa, zostali przedstawieni przez media federalne jako uczestnicy pogromu. Mnie osobiście skazano na 10 dni więzienia, a kruchej dziewczynie Ludmile Jesipienko założono sprawę karną, a następnie zaczęło się prawdziwe piekło. Zastępca Naczelnika 3 Wydziału УОД ГУ МВД Rosji dla miasta Moskwy (УОД ГУ МВД – skrót od: Управление Oрганизации Дознания Главного Управления Министерства Внутренних Дел России – pol.: Wydział Organizacji Dochodzeń Zarządu Głównego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji – od A.L.), Dmitrij Michajłowicz Osipow otwarcie wyśmiewał jej przekonania religijne. Spowodował u niej obrażenia cielesne. Skierował ją na wielomiesięczne przymusowe badania w szpitalu psychiatrycznym z groźbą aplikowania jej przy użyciu siły silnych leków psychotropowych, aby uznać ją za chorą psychicznie. Publiczne bezkarne bluźnierstwo i prześladowanie chrześcijan, którzy stanęli w obronie swoich świętości – jest największym grzechem w oczach Boga, który nie pozostanie bez konsekwencji.

9. Torfianka
Komuniści wraz z partią „Jabłoko” zorganizowali kampanię przeciwko budowie kościoła Św. Makarego Moskiewskiego na Torfiance. Jest to jeden z kilkudziesięciu przypadków, gdy czerwoni i pomarańczowi sprzeciwiają się budowie świątyń zgodnie z „Programem 200”. Pomimo faktu, że mieszkańcy dzielnicy przez ponad 10 lat walczyli o budowę świątyni w swojej okolicy, która miała stanąć na miejscu wysypiska śmieci w parku Torfianka i która miała zajmować tylko 0.3% jego powierzchni. Pomimo wyników przesłuchań publicznych i wszystkich niezbędnych zezwoleń, walczący ze świątynią urządzili na miejscu budowy swój obóz namiotowy, nad którym powiewa sowiecka flaga. Nadzwyczaj agresywnie przeciwstawiali się legalnej budowie deputowany Dumy Państwowej z Partii Komunistycznej FR Aleksandr Potapow i radny Dumy miasta Moskwy z Komunistycznej Partii FR Zubrilin. W istocie kierowali oni próbą szturmu na plac budowy świątyni i rozbiórkę ogrodzenia, a ponadto czerwoni próbowali zakłócić nabożeństwo przy adorowanym krzyżu na placu budowy. Setki wiernych przyszło bronić przyszłą świątynię. W rezultacie z góry przyszła decyzja o przeniesieniu świątyni na inne miejsce, które okazało się fałszywe, ponieważ na nowym miejscu planowana jest budowa nowego wiaduktu. Wierni zostali bez długo oczekiwanej świątyni.

10. Masowe publiczne niszczenie żywności, które są objęte sankcjami.
Oczywiście, jest to ciężki grzech. Ludzie nie rozumieją, że wszelka żywność – jest to dar od Boga, a my nie tylko, że za nią nie dziękujemy, to jeszcze niszczymy. Za to Bóg może ukarać głodem. Kilka miesięcy po tym, jak ze zniszczenia żywności zrobiono show, wszyscy odczuli realny wzrost cen żywności. Wydaje nam się, że w obecnych warunkach głód nie jest możliwy. Ale jeśli Bóg zechce nas ukarać, to wierzcie mi, że nawet w 21 wieku w swoich mega metropoliach zaczniemy zjadać siebie. Trzeci jeździec Apokalipsy pędzi na czarnym koniu i niesie ze sobą głód, niszcząc na swojej drodze systemy gospodarcze, żeby ludzie nie zapominali o najważniejszym: o Twórcy naszej rzeczywistości, Wszechmocnym i Najlepszym Bogu, Któremu służenie jest jedynym i prawdziwym sensem naszego istnienia”.

Źródło:
10 грехов России против Бога в 2015 году
http://varlamov.ru/1566448.html
12 stycznia 2016 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński
13.1.2016 r.

https://bractvospasa.wordpress.com/   [w oryginale wiele ilustracji]

Komentarzy 29 do “10 grzechow Rosji przeciwko Bogu w roku 2015”

 1. RomanK said

  Nadchodzi Jezdziec na czarnym Koniu!!!!!! GLOD!!!!!!!
  Juz niedlugo!~~!~~~
  Zacznie sie nagle i WSZEDZIE!!!!!!!

 2. Jacek said

  Dokąd państwo rosyjskie nie odetnie się zdecydowanie od talmudyzmu a w szczególności od jegp bolszewickiej postaci i będzie jej „tradycje” kultywować dotąd Rosjanie jako naród będą sprowadzani do roli materiału biologicznego. Dotąd tez nie można mieć najmniejszego zaufania do deklaracji i działań władzy kremlowskiej nawet w słusznej sprawie.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Panie Jacku, w Judeopolonii codziennie popełniane są o wiele gorsze grzechy i to w znacznie większej liczbie.
  Życzyłbym sobie, aby w Polsce był taki talmudyzm, jak w Rosji – ale nawet MARZYĆ o tym nie śmiejmy!

 4. semperparatus said

  Re.3 Zgadzam się z gospodarzem…tylko ta ustawa aborcyjna aż w oczy kole…to jest nie do przyjęcia dla uczciwego człowieka i prawdziwego chrześcijanina…Piszę o tym kolejny raz…a nic w tej sprawie się nie zmienia…niestety…

  ——
  Trudno coś dodać. Jest to plama na Rosji.
  Ale stoją za tym względy polityczne. Forsując tę ustawę wbrew woli większości, Putin ryzykuje utratę popularności, a co za tym idzie – przejęcie władzy przez „opozycję”, ze wszystkimi tego skutkami (grabież kraju, ponowne przywrócenie aborcji etc)
  Admin

 5. semperparatus said

  Re.4A skąd Pan wie,że większość Rosjan popiera aborcję?Czy były przeprowadzane w tej kwestii jakieś badania?Jeśliby tak było to bardzo zle świadczyłoby o morale chrześcijańskiego podobno narodu…Czyli:albo występna jest władza,albo występny naród…i tak zle i tak niedobrze…A przecież Rosja musi być silna także swoją moralnością…żeby skutecznie walczyć z syjonistycznym NWO…

 6. Jacek said

  Ad Marucha

  Panie Marucha, ja niczego nie porównuje. Stwierdzam stan faktyczny. Tragedia Narodu Rosyjskiego jest schizmatycka cerkiew państwowa, stworzona (przez schizmę) na usługi państwa (samodzierżawia, a potem kontynuowana na potrzeby bolszewizmu). Tragedia Narodu Polskiego jest endemiczny protestantyzm (= talmudyzm), który zaowocował („po owocach ich poznacie”) na swII i między innymi w osobie Karola Wojtyły, przedmiocie kultu. Wśród tych owoców była gwarancja odstąpienia od potępienia komunizmu przez „dobrego papieża” Roncalliego w tajnym pakcie z „patriarcha” Nikodemem. Ten brak potępienia komunizmu (najbardziej zbrodniczej emanacji talmudyzmu) stworzył warunki dla przetrwania i utrwalenia się talmudyzmu na całym świecie, a zwłaszcza w Rosji i w Polsce. Taki jest stan faktyczny. Obecnie zarówno Rosjanie jak i Polacy są praktycznie pozbawieni jedynej rzeczywistej broni przeciw talmudyzmowi tzn. głoszenia Prawdziwej Religii (Religii Katolickiej).

  Jeżeli ktoś chciałby porównać kondycje religijna Rosjan z kondycja religijna Polaków to omawiany tekst nie świadczy o lepszej kondycji Rosjan. A obiektywnie sytuacja jest bardziej niekorzystna dla Rosjan, ponieważ odnośnikiem dla religijnych Rosjan jest schizmatycka, z założenia państwowa ,cerkiew, a dla religijnych Polaków prawdziwy Kościół Katolicki.

  ——
  Nie przesadzajmy z tą schizmatycznością, bo sprawa wcale nie jest oczywista.
  Admin

 7. Jacek said

  ad 5 Semperparatus

  O poparciu dla aborcji świadczą jej statystyki.

 8. Boydar said

  Sam optowałem za umieszczeniem artykułu. Bo to jest tylko artykuł, publicystyka. Czy mamy pewność, że przedstawione fakty opisano poprawnie ? Ja pomijam kwestę dostępu do uwiarygodnionych dokumentów, ale opisywane „sensacje” jeśli miały miejsce, musiały mieć odzwierciedlenie w jakichś publikacjach. Ziarnko do ziarnka, zbudowało by to nam obraz zbliżony do rzeczywistości. Takich odniesień jednak nie ma, jak w zwykłe haggadzie.

  Są jednak wątki, których weryfikacja nie wymaga dostępu do źródeł. Należą do nich (wg. mnie oczywiście) wzmianki o protestach normalnych ludzi przeciw takiej czy innej nieprawości. Wskazywani są winni tych bezeceństw oraz ilości protestujących. Czy coś nam to nie przypomina ? Przecież nie inaczej sprawy maja się obecnie w Polsce.
  Dopiero kiedy tempo przyrostu masy zła przekroczyło gwałtownie ilość jego wielbicieli, sprawy zaczęły zmieniać bieg. Łobaczewski wskazywał w Ponerologii naturalne procesy samodestrukcji systemów psychopatycznych. Właściwie to nie wspomniał bezpośrednio, ale naturę spraw i rzeczy można a czasem nawet trzeba wesprzeć. Niestety, zabieg taki, mimo że bardzo skuteczny, niesie za sobą konieczność poniesienia pewnych ofiar.
  Dlaczego liczba protestujących w trzecim co do liczby mieszkańców rosyjskim mieście po Moskwie i Petersburgu, stolicy Syberii, ograniczyła się do 5000 ? Kiedy tam mieszka półtora miliona ? Widać, że do owych mistycznych 10% brakuje jeszcze sporo, bardzo sporo. I dla tego MUSZĄ dostać w dupę chucpą i nieprawością, aby się obudzili.

  Można snuć te rozważania dalej, rozpatrywać kolejne punkty. Tylko ja powoli przestaje wyrabiać, zresztą, komu to potrzebne, tyle jest przecież ważniejszych spraw w życiu.

 9. semperparatus said

  Re.7…To stwierdzenie gołosłowne…proszę podać dowody,wyniki badań,itd…

 10. RomanK said

  ad9.

  http://populationpyramid.net/iran-islamic-republic-of/1978/

  Prosze si epobawic i kliknac w literke i porownywac poszczegone panstwa…sczegolenie polecam POlska, Russia, Germany, France i Israel….

 11. marta15 said

  tu sa dobre statystyki odnosnie aborcji w Rosji na przestrzeni wielu lat.
  http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/ab-russia.html

 12. Jurek said

  ad Pan Roman. to znaczy że zasiłki dla Polskich dzieci będą rosły 🙂 bo się ich w Israelu rodzi jak kotów…. z polskimi paszportami.

 13. re1truth2 said

  Re 11
  No Polska to jeszcze przysadzista babuszka.
  Ale widać na wykresie 25 lat ‚dobrobytu’ – dlatego tak duży procent jest 20-24 latków.
  Bo to było pierwsze 5 lat ‚dobrobytu’…
  A reszta to dla ‚ynteligentnych’ dlatego ishrael tak się boi Iranu.

 14. Bogaty Miś said

  Ad 2 i 3.
  Ten artykuł rzuca zupełnie odmienne światło na obraz władzy rządzącej Rosją, który dotąd wyłaniał się choćby z publikacji w Gajówce. Jeśli przyjmiemy, że autor artykułu pisze prawdę, to komentarz pana Jacka ma jednak uzasadnienie. Oczywiście pan Admin ma rację, że Polska póki co, znajduje sie dalej od ideału państwa cywilizacji chrześcijańskiej, niż Rosja. Tak przynajmniej wydawało się nam na podstawie tego pakietu info o Rosji, jaki mamy dotąd w Gajówce.
  Myślałem, że polityka władz FR podtrzymywania „kompromisu” pomiędzy niemożliwym szybko do usunięcia z mentalności olbrzymiej części społeczeństwa rosyjskiego kultu Stalina (o mało nie wygrał plebiscytu na „Imja Rossiji”), a światopoglądem chrześcijańskim, jest wyrazem pragmatyzmu polityki wewnętrznej, mającej na celu niedopuszczenie do pęknięcia narodu ros. które mogłoby być wykorzystane przez wroga zewnętrznego, który jest znany(jego cele też).
  Podobny problem istnieje we Francji, choć tam rewolucja podzieliła społeczeństwo na połowę ponad 200 lat temu. Nawet taki autorytet dla Francuzów, jak de Gaulle – bezkompromisowy katolik – w swej polityce wewnętrzej brał pod uwagę fakt tego pęknięcia. Dotąd myslałem, że rosyjska elita władzy obecnie korzysta z doświadczeń francuskich, wiedząc, że mają ten sam problem, tylko świeższy.
  Ale kampania na rzecz przywrócenia pomnika Dzierżyńskiego !? – Chyba, że Putin do tego nigdy nie dopuści.
  {„Zabity 6 lat temu w Moskwie, kapłan Daniił Sysojew, powiedział kiedyś takie zdanie, które można interpretować jako proroctwo: „Jeśli w narodzie zwycięży pogląd, że zwycięstwo w II wojnie światowej usprawiedliwiają egzekucje męczenników, to taki naród otrzyma jeszcze większą karę.””} – do tego poglądu można dodać, że tolerancja dla kultu, czy usprawiedliwianie Stalina jest wodą na młyn tych, którzy pracują nad nienawiścią i strachem Polaków w stosunku do Rosji. Bez względu na to, jak zręcznym politykiem Stalin potrafił być.

  W każdym razie, dobrze, że ten artykuł pokał się w Gajówce.

 15. Boydar said

  Musi być jakiś powód, dla którego Stalin wciąż jest na topie. I nie jest to tylko chęć nie drażnienia „weteranów”. Czegoś nie wiemy lub tylko nie potrafimy przydać temu właściwego znaczenia. Zapewne nie nadaje się to też na oficjalną prawdę, mimo że bez wątpienia nią jest. Historia CCCP to prawie jak Stary Testament, rzeź za rzezią. Tylko czy my wszystko o tych rzeziach wiemy ? Proszę zwrócić uwagę na pozornie niezrozumiałe wybijanie poprzednich ekip przez następne. A kto stanowił trzon i gros ich składu ? Mexykanie, rodowici. A Stalin palił fajkę, i pykał. Pomyślmy tylko, jak przedstawiała by się obecna sytuacja, gdyby nie polityka skutecznego ograniczania populacji tych krwiożerczych mexykańskich bestii realizowana ich własnymi rękami. Myśmy oczywiście też dostali po szyjach. Bez dwóch zdań. Ale to już trzeba doliczyć do ogólnego rachunku. Tego nie zmienimy ale przynajmniej żyjemy. Ja nie bronię Stalina, tylko nie bądźmy tacy hop siup do przodu i powiedzmy co miał zrobić wedle naszego rozumienia. Pewnie i tak się zabulgocze siarką ze śmiechu, ale spróbować przecież możemy.

 16. wow said

  W Rosji państwo namawia by aborcji nie robić, sukcesywnie rok po roku spada też ich liczba, natomiast jest ona nadal olbrzymia. To jest duży problem, jeśli to państwo miało by być ostoją cywilizacji „białego człowieka”.

  Natomiast co do reszty, a może też i problem aborcji tutaj się zalicza-w Rosji nadal silne są wpływy liberałów i ludzi, których Dugin nazwał „VI kolumną”-czyli osoby pozujące na patriotów, kręcące się na szczytach władz i blokujące działania Putina i frakcji „narodowej”. Sankt Petersburg uchodzi chyba właśnie za stolicę „liberałów” rosyjskich.

 17. wow said

  Putin w sprawie np.Ukrainy czy Syrii pokazał jednak po której stronie barykady stoi.

 18. wow said

  Stalin wygrał wojnę i rozszerzył granicę ZSRR oraz wpływy tego kraju najdalej na zachód w historii Rosji. Akcentuje się też industrializację kraju, likwidację analfabetyzmu itp.

  W Rosji występuje też zjawisko obrony Stalina „z prawej strony”-czyli poza tym o czym napisałem akcentuje się też, że zakazał on w latach 30-tych aborcji i tylko okres stalinowski był jedynym okresem po 1917 r. gdy była ona całkowicie nielegalna i bodaj karana śmiercią. W 1943 r. pootwierał cerkwie, zastąpił „Międzynarodówkę” hymnem o treści nacjonalistyczno-tożsamościowo-imperialnej, zlikwidował frakcję trockistów, z syjonistami też miał na pieńku.

  Więc proszę też spojrzeć na tą postać jako na XX w. Iwana Groźnego- i tak mniej więcej przedstawiany on jest dzisiaj w Rosji. Nie mówię, że to dobre-po prostu tak to wygląda.

  Co do Noworosji to rzeczywiście narodowców i monarchistów zastąpiono tam komunistami i technokratami wiernymi Kremlowi ale raczej bezideowymi.

 19. wi42 said

  Tekst… „chrześcijańskiego punktu widzenia, dotyczącego wydarzeń minionego roku, jednak uważam za ważne, aby się z nim chociaż zapoznali”

  Napewno Rosja nie jest święta, ale zgadzam się z Maruchą „Panie Jacku, w Judeopolonii codziennie popełniane są o wiele gorsze grzechy i to w znacznie większej liczbie.” – nie mówiąc już o krajach bardziej postępowych niż Rosja.
  Z wymienionych grzechów Rosja nie ma nic wspólnego przynajmniej z połową, grzechy te są cnotami zachodu i są wpychane do Rosji.

 20. Bardzo celne komentarze p. WOW (zwłaszcza nr 16 i 18) – odnośnie kwestii aborcji w Rosji i utrzymującego się tam kultu Stalina.
  P. Bogaty Miś (kom. nr 14) pozwolił sobie napisać w treści swego komentarza m.in. „… Jeśli przyjmiemy, że autor artykułu pisze prawdę…”.
  Otóż nie wiem na ile opisane w tekście fakty i wydarzenia są prawdziwe, ale jak zaklasyfikować następujące „prawdziwe” twierdzenie tego „prawosławnego aktywisty”
  (o nierosyjskim nazwisku – dość symptomatyczne): „Z punktu widzenia Pana Boga, usprawiedliwianie Stalina, który represjonował miliony Rosjan i praktycznie zniszczył Cerkiew Rosyjską i który jest twórcą ateistycznego i totalitarnego systemu bolszewickiego, jest najcięższym grzechem”.
  Częściowe sprostowanie na to dał już p. WOW. Tak – pozwolę sobie to raz jeszcze podkreślić, bo warte powtarzania – to Stalin zakazał w ZSRR aborcji, którą żydobolszewicy zalegalizowali i wprost Rosjanom narzucili jako w pierwszym państwie na świecie.
  Uwaga, także i w PRL-u aborcja była prawnie zakazana, dopóki Stalin przebywał na tym padole. Wprowadzono ją dopiero po jego śmierci, co nie przeszkadza nazywać ją teraz, m.in. niektórym jakby urzędowym „obrońcom życia” „stalinowską”.
  Idąc dalej, Stalin nie tylko pootwierał pewną ilość cerkwi w krytycznym dla ZSRR roku 1941, ale już dużo wcześniej, po ugruntowaniu swej politycznej pozycji w końcu lat 20. tych w ogóle umożliwił przetrwanie szczątkowego, bo szczątkowego (i nasyconego agenturą), ale jednak chrześcijaństwa w Rosji. Gdyby go nie było i pełnię władzy w ZSRR mieliby choćby jeszcze z dziesięć lat ludzie pokroju Trockiego czy Kaganowicza, to, po ludzku sądząc, prawosławie zostałoby wytępione do reszty. W konsekwencji nie byłoby też zapewne na świecie „prawosławnego aktywisty Enteo”.
  Kolejna kwestia, jak to wygodnie zrzucić wszystkie bolszewicko-sowieckie zbrodnie na konto Stalina: a gdzie np. Beria, który miał w pewnym momencie tak silną pozycję, że jak zesłał kogoś do łagru, to nawet sam Stalin miał trudności z wydobyciem stamtąd tegoż zesłańca. Jeden człowiek ma odpowiadać za cały ogrom zbrodni! A kto stanowił jego otoczenie? Kto panował niepodzielnie w NKWD? Kto przeważnie te zbrodnie inicjował?
  Największą śmiesznością jest chyba jednak stwierdzenie, że to Stalin był „twórcą” tego iście szatańskiego systemu. Przecież powszechnie wiadomo, że w momencie wybuchy rewolucji zaliczał się on do dalszego szeregu kompartii, był niemalże chłopcem na posyłki Lenina i towarzyszy i dopiero na drodze zręcznych intryg i wyjątkowego sprytu zdołał usadowić się na samym szczycie (być może zresztą został tam po części dopuszczony, bo żydobolszewicy potrzebowali parawanu, potrzebowali swoistej zasłony, na którą można potem, w razie wystąpienia takiej potrzeby, by złożyć ich zbrodnie).
  Albo więc p. Enteo jest krańcowym ignorantem, nadmiernie upraszczającym rosyjską (sowiecką) historię, albo perfidnym szalbierzem.
  Nie pojmuję również, po co używa sie terminu „Z punktu widzenia Pana Boga”. Czyżby p. Enteo chciał wejść w rolę jego rzecznika? Kojarzyć to się może albo z jakimś dewocyjnym oszołomstwem, albo z pewnymi praktykami judaistycznym, w ramach których rabini wprost dyktują Bogu (swojemu oczywiście) co ma robić, jak osądzać dane sprawy, albo przynajmniej występują w ramach doradców.
  Czy lepiej po prostu dużo skromniej stwierdzić: „z punktu widzenia etyki(moralnosci, Dekalogu) chrześcijańskiej?

 21. A co dyskusji o kondycji religijnej i moralnej współczesnych Polaków i Rosji i prób jej porównywania, przychylam się do zdania p. Maruchy. W czym i na jakim polu jesteśmy niby lepsi!
  W Rosji ponoć aktualnie 5 % całej populacji regularnie praktykuje prawosławie, u nas jest z 8 razy więcej praktykujących regularnie (tj, chodzących co niedziela do kościoła) katolików. Ale jaki procent wśród niech stanowią katolicy, powiedzmy, integralni, którzy faktycznie wiedzą po co i w jakim celu do tego kościoła chodzą, znają jako tako historię KK, Prawdy Wiary, Dogmaty – i się ich praktycznie trzymają w codziennym życiu?
  Przecież cała ta rzesza (z malutkimi wyjątkami) uczestniczy regularnie w sprofanowanej, coraz to bardziej spłycanej, coraz to bardziej protestantyzującej się liturgii, zmuszona jest wysłuchiwać w tych kościołach regularnie sążniste listy pasterskie np. o wadze i potrzebie dialogu z judaizmem czy islamem! I są tego bardzo określone smutne skutki: w ogromnej większości wierzy ona, albo przynajmniej zaakceptowała, wagę tzw. ekumenizmu, przyswaja sobie powoli herezję „powszechnego zbawienia” itd.
  Cerkiew Rosyjska jest owszem obiektywnie schizmatycka, ale zachowała prawdziwe, nie zdeformowane sakramenty, no i posiada sukcesję apostolską, podczas gdy posoborowy KK, pomijając FSPX i inne pomniejsze grupy „tradycyjne”, wyrzekł się w zasadzie swej Doktryny i odrzekł się od swego nieomylnego Magisterium. Wydaje mi się, że trzeba ten elementarny fakt uwzględnić, a nie wyrokować tak bardzo sztywno, schematycznie, w oderwaniu od bieżących realiów.

 22. Boydar said

  Z radością przyznaję, że zarówno krytycyzm jak i sztuka komentowania stoi u Pan na nieporównywalnie wyższym poziomie niż mój własny.

 23. oldman said

  Dziękuję Panu KK za bardzo trafne spostrzeżenia i opinie. Pewne rzeczy bardzo się rzucają w oczy, wystarczy pójść przed cerkiew w niedzielę a pod nasz soborowy kościół, tam kobiety w sukienkach i chustkach obowiązkowo (dlaczego w chustkach, odsyłam do listów św.Pawła) u nas króluje moda prostytutek. Takie są fakty. Deformacja sakramentów to już inna historia, na osobny rozdział.
  Ustawa aborcyjna w Polsce została wprowadzona w 1956r , w 1993 została „złagodzona”. W czasie jej obowiązywania w Polsce uśmiercono ponad 30 milionów dzieci (dane statystyczne), zabito u nas drugi naród. Mam okazję często rozmawiać z ludźmi którzy uczestniczyli w tym procederze (służba „zdrowia”?), żadnej skruchy i wyrzutów sumienia a ludzie często chodzący do kościoła. To pokazuje stan naszej wiary.
  Jeszcze jeden statystyczny przykładzik; na początku lat 90-tych w Polsce co 20 dziecko rodziło się poza związkiem małżeńskim, dziś co czwarte. Oto owoce protestantyzacji życia religijnego i odejścia od Doktryny Magisterium.
  Piewcom bezbożności Rosjan polecam ciekawe zdarzenie
  Marszałek Koniew podczas wizyty na Jasnej Górze w kaplicy Cudownego Obrazu ściąga czapkę, klęka zdumiony i mówi- Ona kazała mi iść do ataku. Sztabowcy oniemieli i jeden komentarz- Koniew zwariował.
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2012/08/26/w-cieniu-swastyki-jasna-gora-w-latach-1939-1945-2/
  Niewątpliwie NMP bardzo zależy na Rosji, w Fatimie prosi o poświęcenie konkretnie TEGO kraju Jej Niepokalanemu Sercu, wtedy Rosja się nawróci. Kwestia na co ma się nawracać, na katolicyzm czy na prawosławie? Objawienie na temat Rosji miało miejsce 13.07.1917 r, w momencie objawienia Rosja była prawosławna.

 24. Glos Prawdy said

  Raczej staruszkowie beda sie rzucac pod kola, niz te homoparady rozprzestrzenia sie, nie tak latwo. Co do aborcji – zgadzam sie, jest to na razie powazna rosyjska plaga.

 25. semperparatus said

  Historia ZSRR dzieli się na dwa podstawowe-z punktu widzenia politycznego-okresy.Datą graniczną jest bodaj(o ile dobrze pamiętam)27 czerwca 1953 roku…kiedy to w Moskwie miał miejsce miał antysyjonistyczny zamach…spiskowcy „narodowi”z Chruszczowem i Żukowem na czele roztrzelali Berię i przy pomocy dwóch dywizji Armii Radzieckiej fizycznie zlikwidowali załogi wszystkich centralnych placówek NKWD…mających swoją siedzibę w stolicy.
  Od tego momentu do władzy w ZSRR doszli „goje”…masowy terror ustał,zwolniono miliony więźniów z łagrów a kraj zaczął wracać do egzystencjalnej normalności…tzn.można było w Kraju Rad w miarę normalnie żyć i pracować…Podobne procesy miały miejsce w krajach satelickich a „kierownikiem”przemian w Polsce był Władysław Gomułka którego zasług dla narodu polskiego nie sposób przecenić…
  Wszystkim interesującym się tą tematyką polecam szczególnie cenną pracę W.Uszkujnika „Paradoksy Historii”…a także fragmenty prac Albina Siwaka…dotyczące właśnie tej tematyki…Siwak był zaprzyjaźniony z Marszałkiem Wiktorem Kulikowem,który jako młody oficer uczestniczył w ataku Armii na siedziby NKWD i potwierdza tezy zamieszczone w pracy Uszkujnika…

 26. wegiel na raty said

  Postępowanie Putina w sprawie Ukrainy często przedstawia się jako jego wielki sukces, bo bez wystrzału zajął malutki Krym. Milczy się przy tym że przecież w zamian utracił całą pozostałą wielką Ukrainę na rzecz atlantystów.
  Majdan na Ukrainie to ten sam symbol i początek „przemian i prywatyzacji” co Okrągły Stół w Polsce.

 27. Tekla said

 28. wow said

  @26 Wegiel na raty

  Na razie Ukraina straciła Krym-mały ale strategicznie i ekonomicznie bardzo ważny i póki co większość Donbasu z jego wszystkimi kopalniami antracytu. Wygląda na to, że projekt „Noworosja” nie wyszedł, ale myślę że Rosja ma tam jeszcze parę mocnych zagrań w rękawie, na razie jest tam „zimna wojna”, ale może być i normalna. Dodatkowo można zawsze reaktywować nielegalnie obalonego prezydenta i rząd.

 29. Zdziwiony said

  Czym jest Szkoła Frankfurcka?
  W dniach po rewolucji bolszewickiej w Rosji, uważano, iż rewolucja robotnicza przejdzie do Europy i w końcu do Ameryki. Ale tak się nie stało. Pod koniec 1922 roku Międzynarodówka Komunistyczna (Komintern) zaczęła zastanawiać się nad tego przyczynami. Z inicjatywy Lenina zorganizowano spotkanie w Instytucie Marksa-Engelsa w Moskwie.

  Celem tego spotkania było wyjaśnienie koncepcji i ustalenie konkretnych skutków marksistowskiej rewolucji kulturowej. Wśród uczestników byli Georg Lukacs (węgierski arystokrata, syn bankiera, który w czasie I wojny światowej stał się komunistą; dobry teoretyk marksizmu, wymyślił ideę ‘rewolucji i Erosa’ – instynktu seksualnego wykorzystywanego jako narzędzie niszczenia) i Willi Münzenberg (zaproponował rozwiązanie – ‘zorganizować intelektualistów i wykorzystać ich w taki sposób, by z zachodniej cywilizacji zrobili odrażający smród. Tylko wtedy, kiedy już zepsują wszystkie jej wartości i uczynią życie niemożliwym, ‘będziemy mogli narzucić dyktaturę proletariatu’.

  ‘Było to’ – powiedział Ralph de Toledano (1916-2007), konserwatywny autor I współzałożyciel National Review, spotkanie „być może bardziej szkodliwe dla zachodniej cywilizacji, niż sama rewolucja bolszewicka”.

  W roku 1924 zmarł Lenin. Ale już wtedy Stalin zaczął patrzeć na Münzenberga, Lukacsa i podobnych im myślicieli jak na ‘rewizjonistów’. W czerwcu 1940 roku Münzenberg uciekł na południe Francji, gdzie, z rozkazu Stalina, szwadron śmierci NKWD dopadł go i powiesił na drzewie.

  Latem 1924 roku, po ataku na V Kongresie Kominternu za jego prace, Lukacs przeniósł się do Niemiec, gdzie przewodniczył pierwszemu spotkaniu socjologów o orientacji socjalistycznej, zgromadzeniu, które doprowadziło do założenia Szkoły Frankfurckiej W zasadzie Szkoła Frankfurcka uważała, że tak długo jak jednostka była wierząca – czy nawet miała nadzieję wiary – jej boski dar myślenia mógł rozwiązywać stojące przed społeczeństwem problemy, to społeczeństwo nigdy nie osiągnie stanu beznadziejności i alienacji, które oni uważali za konieczne do wywołania rewolucji socjalistycznej. Dlatego ich celem było, tak szybko jak możliwe, podminowanie dziedzictwa judeo-chrześcijańskiego.

  Żeby to zrobić nawoływali do możliwie najbardziej negatywnej, niszczącej krytyki każdej sfery życia, co można było opracować w celu destabilizacji społeczeństwa i doprowadzenia do czegoś co postrzegali jako porządek ‘opresyjny’. Ich polityka, mieli taką nadzieję, będzie szerzyć się jak wirus – ‘innymi sposobami kontynuować dzieło zachodnich marksistów’, jak powiedział jeden z ich członków.

  Żeby dokonać dalszego postępu w ich ‘spokojnej’ rewolucji kulturowej, ale tak byśmy nie poznali ich planów na przyszłość, szkoła zalecała (między innymi):
  1.Ustanowienie przestępstw rasowych
  2.Ciągłe zmiany w celu wywołania nieporozumień
  3.Nauczanie dzieci o seksie i homoseksualizmie
  4.Podważanie autorytetu szkoły i nauczycieli
  5.Ogromna imigracja w celu zniszczenia tożsamości [narodowej]
  6.Promowanie nadmiernego picia [alkoholu]
  7.Opróżnianie kościołów
  8.Nierzetelny system prawny uprzedzony wobec ofiar przestępstw
  9.Uzależnienie od państwa czy świadczeń od państwa
  10.Kontrola i ogłupianie mediów
  11.Zachęcanie do rozpadu rodziny.

  Jedną z głównych idei Szkoły Frankfurckiej było wykorzystanie pomysłu Freuda o ‘panseksualizmie’ – szukanie przyjemności, eksploatacja różnic między płciami, obalenie tradycyjnych relacji między kobietą i mężczyzną. Sposoby osiągnięcia tego celu:

  •atak na autorytet ojca, negacja specyficznych ról ojca i matki, odebranie rodzinom, jako pierwszym prawa do edukacji swoich dzieci
  •zniesienie różnic w edukacji chłopców i dziewczynek
  •zniesienie wszelkich form męskiej dominacji – stąd obecność kobiet w armii
  •zadeklarowanie, że kobiety są ‘klasą ciemiężoną’, a mężczyźni ‘ciemiężcami’.

  Munzenberg w ten sposób podsumował długoterminowe działania Szkoły Frankfurckiej:

  ‘Zachód zrobimy tak zepsutym, że będzie śmierdział’.

  Według szkoły były dwa typy rewolucji: (a) polityczna, i (b) kulturowa. Kulturowa niszczy wszystko od środka: ‘Nowoczesne formy poddaństwa cechuje łagodność’. Postrzegali to jako projekt długoterminowy i skupiali się na rodzinie, edukacji, mediach, seksie i popkulturze.

  https://marucha.wordpress.com/2013/11/29/szkola-frankfurcka-dewastujacy-spisek/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: