Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
  Mietek o O pożytkach z sentencji
  Antares o Pius XII – Papież, który…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  CBA o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Orszak Trzech Króli, czyli odradzanie zdrowia narodu

Posted by Marucha w dniu 2016-01-15 (Piątek)

Przez wiele lat środowisko „Gazety Wyborczej” (będące niekwestionowanym autorytetem dla wszelkich mediów w III RP) wdrukowało w psychikę i tożsamość Polaków kompleks niższości.

Z czasem źródłami pedagogiki wstydu stały się też i inne media (np. TVN). Zgodnie z antypolską logiką lewicy wszystko co polskie, katolickie czy prawicowe było złe i wieśniackie.

Dla tego odrzucenie antypolskiej kliki rządzącej, odebranie jej wpływów medialnych, jest tak pożądana dla zdrowia psychicznego narodu polskiego (nawet pomimo tego, że dokonuje się rękami PiS a nie np. środowisk wolnościowych).

Przejawem odradzania się zdrowia psychicznego w narodzie polskim, wyzwalania się z kompleksów, aktywizacji, i wzrostu poczucia własnej wartości są nie tylko demonstracje organizowane przez narodowców i wolnościowców, ale także takie katolickie tożsamościowe inicjatywy jak Orszak Trzech Króli.

W święto Trzech Króli, Orszaki Trzech Króli przeszły już po raz ósmy ulicami miast w Polsce i innych krajach na świecie. Na czele warszawskiego orszaku szedł prezydent Polski Andrzej Duda, co niewątpliwie podkreślało katolicki charakter Polski (sprzeczny z laickim terrorem Unii Europejskiej).

Warszawa była jednym z aż 420 miast w Polsce w których przeszły Orszaki Trzech Króli, co z kolei pokazuje, że odrodzenie poczucia własnej godności wśród Polaków ma miejsce nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce (i co szczególnie cieszy też i w Polsce prowincjonalnej).

Identyczne imprezy odbyły się też w 20 miastach na całym świecie (2 w Rwandzie, 2 w Republice Środkowo Afrykańskie, 1 w Chicago, 1 w Ekwadorze, 4 w Wielkiej Brytanii, 2 w Niemczech, 2 we Włoszech, 1 w Rumunii, 5 na Ukrainie).

Celem Orszaku Trzech Króli jest publiczne oddanie czci nowo narodzonemu Jezusowi, tak jak to przed 2000 lat w imieniu pogańskich narodów zrobili trzej królowie, oraz przywrócenie polskiej tradycji wspólnego kolędowania i odgrywania misteriów ewangelizacyjnych. Niestety w środowiskach prawicowych część osób, nie mających wiedzy o polskich tradycjach i folklorze, postrzega takie inicjatywy jako modernistyczne.

W zeszłym roku Orszaki odbyły się w 330 miejscowościach i wzięło w nim ponad 1 milion osób, co pokazuje, ze z roku na rok aktywizacja Polaków jest coraz większa. Dla mediów lewicowych ta demonstracja żywotności katolicyzmu w Polsce nie była interesująca tak jak tysiące razy mniejsze parady pederastów czy obrońców koryta.

W czasie Orszaków Trzech Króli przeprowadzona została kwesta z której zebrane środki zostaną przeznaczone na utrzymanie pielgrzymów, którzy przybędą do Polski na Światowe Dni Młodzieży, które środowiska narodowe i wolnościowe powinny wykorzystać do promocji swoich słusznych poglądów (dziś niestety wielu katolików nie jest świadomych, że społeczne nauczanie kościoła zawarte w encyklikach jest radykalnie antysocjalistyczne).

Wśród uczestników Orszaków została rozprowadzona w nakładzie 250 000 egzemplarzy bezpłatna gazeta „Pomagamy misjom” przybliżająca dzieła misyjne kościoła katolickiego na całym świecie. Szkoda, ze swoich materiałów wśród uczestników Orszaków nie rozprowadzali ani narodowcy ani wolnościowcy (takie tracenie korzystnych szans do promocji prawicy jest naszą prawicową tradycją).

Warszawskiemu Orszakowi towarzyszyły sceny na których dzieci, młodzież i dorośli z wielkim zaangażowaniem odtwarzali historie znane z kart Pisma Świętego np. obok pałacu prezydenckiego na scenie odbywała się, przy dźwiękach Walkirii Wagnera, walka aniołów z diabłami. Wydarzenia tego, które powinno z racji na kompozytora zbulwersować antyfaszystów i Żydów, prymitywy z mediów lewicowych nie odnotowały, z racji swojego ubóstwa intelektualnego i kulturowego. Natomiast czujna jak zwykle „Gazeta Wyborcza” zbulwersowała się tym, że marsze chronili liczni narodowcy.

Nie da się ukryć, ze tak liczna aktywność katolików w przestrzeni publicznej, jest dla zaszokowanych lewaków wyrazem zawłaszczania przez katolików przestrzeni publicznej. Przez ostatnie dekady dzięki oficerom frontu medialnego lewicowcy czyli się w Polsce jak w swoim kraju. Z czasem lewicowcy zaczęli tracić kolejne przyczółki. Na uniwersytetach studenci zaczęli mówić językiem narodowców i wolnościowców. Prawicowa aktywność zdominowała debatę w internecie. Władze przejęły partia anty establishmentowa. I nawet na spacerze tłumy katolików idący w Orszakach Trzech Króli czy Marszach Niepodległości nachalnie przypominają lewakom, że nie są oni już we własnym kraju.

Dla lewicowców Orszaki Trzech Króli to wyraz klerykalnego tryumfalizmu, mający na celu utwierdzanie mas ludowych w przeświadczeniu, że władza świecka winna jest uznania wyższości nad sobą Boga. To masowe zjawisko podczas którego szerzone są antysocjalistyczne i antysemickie stereotypy – negatywną postacią jest orszaku jest administracja państwowa uosabiana przez żydowskiego króla Heroda.

Dla przerażonych lewaków dzieci występujące podczas Orszaku poddawane są krypto-rasistowskiej indoktrynacji. Kreowany jest przez katolików wśród dzieci pozytywny wizerunek nieprzypadkowo białych aniołów i negatywny wizerunek nieprzypadkowo czarnych diabłów, podczas gdy zgodnie z antydyskryminacyjną polityką Unii Europejskiej, obie grupy powinny być wielokulturowe i wieloetniczne, i żadna z nich nie powinna być dyskryminowana negatywną stygmatyzacją, szczególnie czarna.

Orszaki muszą też wzbudzać przerażenie feministek. Orszaki ewidentnie dyskryminowały, nie tylko czarnych, ale i kobiety – zapewne zdaniem feministek wśród trzech króli, przynajmniej jeden powinien być kobietą, a drugi transseksualistą.

Wyznawcy ideologi gender zapewne byli wstrząśnięci dyskryminacją przedstawiciele odmiennych preferencji seksualnych, których złośliwie pominięto w narracji obecnej na Orszak, podobnie jak tym, że katolicy złośliwie odebrali nieletnim podczas Orszaku ich prawo do edukacji seksualnej, nie zapewniając im ani kondomów ani książeczek o siusiakach czy cipkach, które są już w każdym postępowym przedszkolu.

Podczas orszaków nachalnie promowano też militaryzm. Dziesiątki tysięcy osób zebranych podczas orszaków entuzjastycznie przyjmowało bitwy toczone między dziećmi przebranymi przez diabły, a dziećmi przebranymi za rycerzy czy anioły.

Orszak Trzech Króli poprzez zawłaszczenie przestrzeni publicznej, aktywizacje setek tysięcy ludzi w kilkuset miastach Polski, ukazuje klęskę idei neutralności światopoglądowej i budowy państwa laickiego. Liczna obecność dzieci, rodzin z dziećmi, i młodych ludzi, ukazuje, że w wojnie kulturowej, toczonej przez katolików z lewicą, katolicy nie zawahali się użyć jednej z najstraszliwszych broni – demografii.

Miast ścigać się z lewicą w szczytnej rywalizacji kto będzie miał więcej skrobanek, kto będzie bardziej samotny, czyje domy będą bardziej puste, katolicy cynicznie postanowili się rozmnażać, by zdominować ziemie, gdy lewicowcy postanowili taktownie wymrzeć by ograniczyć przeludnienie ziemi.

Jan Bodakowski
http://prawica.net

Komentarzy 17 do “Orszak Trzech Króli, czyli odradzanie zdrowia narodu”

 1. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/osiagnieciazwyciestwa-male-i-duze/#comment-2099

 2. Pochod w swieto Trzech Kroli nie wymaga wykupienia biletow, a katolicy wbrew opiniom
  prasowym nie byli i nie sa zakompleksionym narodem Polakow, sa najzdrowszym psychicznie
  i fizycznie narodem odpornym na insynuacje
  medialne, ktorymi zawiaduja inne zakompleksione
  nacje, ktore wydaja swoje sady o Polakach przelewajac swoje kompleksy jak w przyslowiu
  „Sadze ciebie podlug siebie”.

 3. wanderer said

  Brawo, jest nadzieja.

 4. Ciupaga said

  Promują przy tej okazji multikulti i tylko dlatego tak to szeroko reklamują/pokazują i być może tylko dlatego to święto przywrócili.

 5. Czterdziesty pierwszy rozbójnik Ali Babego said

  Herod zwany Wielkim był arabusem po matce, jakby sie kto pytał. Co wcale nie przeczy że antysemityzm, jako że arabusy to semity, podczas gdy większość żydów nie.

 6. Boydar said

  Komentarz jak komentarz (4), Panie Ciupago. Można by nad nim przejść do porządku, można się bulwersować. Tylko że to nie jest do końca tak. Ja wiem, kto organizował Orszak w Lublinie. WIEM. Czy une chciały coś złego ? Raczej nie, raczej mają kosmiczną srakę, muszą na chybcika wracać do prawdziwej wiary i nawracać na Nią. Głównie swoich. Co nie znaczy, że „msza była nieważna”. Była może trochę niegodna. Ale tylko trochę. Było na Orszaku sporo chrześcijan i prawdziwych katolików. Przecież nie zrobimy dwóch Orszaków, jednego dla wiarołomnych a drugiego dla katolików. Trudno, Pan Jezus co trzeba zobaczy.

 7. Jurek said

  Ciekawe co z tego królika będą mieli iluzjoniści za powiedzmy 50 lat. Ta wojna lewactwo vs kościół wygląda na ustawioną przez iluzjonistów i tak, by trwała wiecznie a przeciwnicy mieli wrażenie, że są jedynymi, którzy powinni żyć.

  Jednak jedni i drudzy siedzą zaprzęgnięci do tego samego woza poganianego przez pana brodatego i bogatego w kierunku bezpiecznej dla niego judeopolonii. I nawet się nie połapią, kiedy staną się Jedno [ bo niby po co był SV2 ] [ dlaczego lewacy ustanowili Św. Trzech Króli świętem państwowym ? ]
  Dlatego myślę, że albo Europejczycy teraz powinni dogadać się z Arabami a lewacy z katolikami, zanim Syjon nie rozpocznie depopulacji.

 8. Ciupaga said

  @6 Z Kościoła katolickiego w Polsce i nie tylko, z tradycji katolickich (w Polsce i nie tylko) zostały formy, które CSP wypełniają swoimi treściami – po co? Po to żeby sterować ludźmi. Sam Kościół – jako organizacja – nie ma zdolności do samooczyszczenia, a wręcz degeneracja się chyba pogłębia i „uszlachetnia” jako „nowa tradycja”.

  I po to się te orszaki organizuje i – przede wszystkim – pokazuje w mediach. Moim zdaniem oczywiście.

 9. RomanK said

  POganski Kraj…PoganSki Obyczaj……

 10. Jacek said

  To zeby się pochodujacym wydawalo, ze są Katolikami.

 11. Kami said

  Piękna tradycja:
  Obrazy dla orszak trzech króli
  https://www.google.pl/search?q=images+for+Orszak+Trzech+Kr%C3%B3li&client=ubuntu&hs=rU&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwidldzYrazKAhUDjnIKHRS8CqgQsAQIJw&biw=1855&bih=985
 12. błysk said

  Nie jest to zbyt pogłębiony akt wiary ;no bo w Warszawie organizuje go taki „ortodoksyjny ” katolik jak kard. Nycz,a wierni muszą przyjmować Komunie świętą na stojąco.Wydaje się ,że idzie się na coś w rodzaju widowiska ,a autentyczna wiara i moralność jest nadal w zaniedbaniu .

 13. Ehze said

  A co ten SMOK robi w tym orszaku (zarowno w Warszawie jak i w Krakowie)
  CZEGO symbolem jest SMOK wiemy przeciez b. dobrze.
  A wiec?

 14. uszatek said

  Gdyby orszaki 3 króli były organizowanie oddolnie przez zorganizowanych w stowarzyszenia i fundacje świeckich niezależnych finansowo katolików to artykuł pasowałby do rzeczywistości.

  Przyszli ludzie tak jak przychodzą po popiół, święcenie jajek, popatrzeć na żłóbek. Nie ma co dorabiać ideologi manifestacji wiary czy aktywizacji. Nycz i Dziwisz patronują, „w miarę” liberalni, nie ma obciachu jak z np Rydzykiem. Dzieciaki się ucieszą, rozrywka zorganizowana za darmo.

  Może w następnych edycjach wprowadzą 3 królewny, 3 ubogich imigrantów itd

  Bez niekatolickich sponsorów orszak nie przejdzie.

  Ale dyscyplina i organizacja tyle miejscowości na rozkaz zorganizowało marsze po tylu latach braku zainteresowania.
  Kasa zebrana na Woodstock Kraków 2016r.

  orszak.org
  orszak.org/miejscowosci

 15. uszatek said

  Ze zdjęć wygląda to na świętowanie nowego chińskiego roku smoka
  a nie Orszak Trzech Króli.

 16. Mordka Rosenzweig said

  re 14, 15

  Ja pan Mordka nie zdaszyl dac swuj wpis na temat chinski smok na paradzie Tszech Kruli, bo szanowne czlowieki ubiegly pan Mordka.

  Pan Mordka chce tylko wyjasnic sze ten chinski smok to jest Tszech Kruli pod wezwaniem multi-kulti.

  Widac, sze KOR albo KOD musi pomagac Polaki aby organizowac swieta katolickie.

  Ja pan Mordka jusz sie cieszy sze mosze niedlugo bedzie polaczenia pochodu Tszech Kruli z parada ruwnosci.

 17. gosc said

  Swieto Trzech KROLOW/sic!/-przehandlowane za Krzyz z Krakowskiego Przedmiescia-replike-omodlony Krzyz Pamieci-zostal polamany!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: