Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

BBBardzo zła zmiana, czyli Polska traci wiarygodność

Posted by Marucha w dniu 2016-01-16 (Sobota)

… czyli międzynarodowi złodzieje tracą zaufanie do naszego kraju – admin

Całe szczęście, że obniżenie ratingu Polski nastąpiło w piątek pod wieczór, po zamknięciu sesji na giełdzie. I to jedyne pocieszenie. Dalej będą niezbyt pocieszające wiadomości.

Po raz pierwszy w historii kraju agencja ratingowa obniżyła Polsce rating: Standard&Poor’s ściął ocenę długoterminowej wiarygodności z AA- do BBB+. Wrzucił nas do jednego worka z Hiszpanią, Islandią (z tym, że S&P podniósł jej ocenę) czy Omanem. Dodatkowo agencja oceniła dalsze perspektywy kraju jako negatywne, co oznacza duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 24 miesięcy rating Polski zostanie jeszcze bardziej obniżony.

Istota tkwi w komunikacie S&P, który nie neguje, silnych jeszcze, fundamentów polskiej gospodarki, lecz uważa, że nowy rząd osłabia instytucje państwa w sposób i na skalę, która te fundamenty może naruszyć. Ba, już narusza. Agencja weszła tym samym na teren czystej polityki, od której długo udawało się nam, w „Forbesie”, trzymać z daleka. Czy to koniec pewnej epoki?

To, co po komunikacie stało się ze złotym, można określić mianem kosmosu – tak panicznej reakcji nie widzieliśmy od… równo roku, kiedy styl i dynamikę paniki podyktował frank szwajcarski. Ocena w oczywisty sposób wpłynie na koszt obsługi długu zagranicznego, ale zwykły konsument szybko i w sposób bezpośredni tego nie odczuje. Odczuje, gdy przyjdzie mu już za kilka dni pójść do banku i spłacić kolejną ratę kredytu denominowanego w walucie obcej.

Całe szczęście, że S&P zakomunikował decyzję w piątek, po zakończeniu sesji na GPW. Mała jednak nadzieja, że przez weekend inwestorzy ochłoną i śnieżny poniedziałek nie będzie kolejnym naprawdę „czarnym”. Dlatego dziś jedyna rada to… udać się do apteki i kupić coś na uspokojenie. Coś, co działa. Przyda się.

Paweł Zielewski
http://www.forbes.pl

Czy kogoś zaskoczyło obniżenie „ratingu” Polski właśnie wtedy, gdy zapowiedziano opodatkowanie banków, hipermarketów oraz rozwiązanie problemu frankowiczów?
A swoją drogą gówniane „rankingi” żydowskich instytucji nie powinny nikogo obchodzić.
Admin

Komentarze 33 do “BBBardzo zła zmiana, czyli Polska traci wiarygodność”

 1. Marian said

  Nie wierzę w działania żydobanderoPiSu, tak samo jak nie wierzę, że można pogłaskać żmiję. Prawdopodobnie międzynarodowa banksterka próbuje w ten sposób uwiagygodnić chazarskie P(en)iSy, które utworzą z Polski i zachodniej UPAiny nowy byt geopolityczny – JUDEOPOLONIĘ.

 2. kojak said

  Opodatkowanie bankow ? hipermarketow ? frankowiczo/? Panie Gajowy to tylko hitlerowsko -goebelsowska propaganda syjnostycznych oszustow z PIS ! Hipermarkety podatek o o,4 % procenta zwiekszony ! Banki ? Przesuna sie z 5 pozycji z kryminalnegp lupienia Polakow na ….9 ! Frankowicze ? Trzeba powiedziec ze to byl ordynarny krymninalny szwindel zydowskich oszustow absolutnie z mocy prawa zakazany w calej cywilizowanej Europie ! Zydowscy oszusci z PIS tego nie powiedza bo z sa czescia zydowskiego ukadu krymninalnegpo sprawujacego wladze ! Rzuca jakies ochlapy ludziom na otarcie lez ! Nie dajmy saie nabrac na bandycka propagande syjonistycznych oszustow ! Ranking ? Wiadomo bylo ze trzeba sie poruszac ostroznie ! Zydowskie hieny z PIS tak bandycka bute sie poisuja pokazujac kazdemu pogarde ,ze wiadomo bylo ze zostana stuknici mlotkiem w swoj bandycki łeb !

 3. Mariusz said

  Jeszcze nigdy i nigdzie gracz – w tym przypadku państwo polskie – nie wygrał z kasynem, czyli międzynarodową finansjerą, zwłaszcza gdy jest uzależnionym od niej gołodupcem.
  Teraz takimi „ratingami”, kursami walut itp. zabiegami Polska będzie przywracana do pionu.
  Szybko i skutecznie.

 4. Waldemar Bartosik said

  PEŁZAJĄCA PROPAGANDA.
  Wielka piątka agencji ratingowych, będących podobnie jak Rezerwa Federalna (FED) osobami prawnymi o charakterze prywatnym, osadzona jest w Ameryce.
  Nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje diagnozy i prognozy, konsekwentnie służy w swych opiniach interesom Stanów Zjednoczonych, ich korporacji i wybranych multimiliarderów.
  Nie będąc przed nikim, poza Bogiem i Historią odpowiedzialnymi za konsekwencje ocen, potrafią wypromować lub zniszczyć państwa i firmy, w zależności od potrzeb bieżącej polityki i interesów zlecającego rating. Bo wszystko na tym świecie, zasadza się na bandyckim kredycie.
  W podobnym duchu napisana jest wyżej przytaczana ocena. Pomija wszystko co było do pominięcia w imię osiągnięcia celu dla którego jest pisana : czytelnik ma odnieść wrażenie, ze gospodarka Polski się zwija. Zresztą wprost przyznaje się do motywacji politycznych.
  Co wart jest materiał niewiele mówiący, za to silnie i nieprawdziwie propagandowy ?

 5. rom said

  To polskie ŻYDY tracą wiarygodność ! ! !

 6. revers said

  BBB akurat w chinskim nie zydowskim rankingu S&P oznacza poprawe wiarygodnosci

 7. ERROR 404 NSZ said

  Wszystko wbrew pozorom idzie zgodnie z planem …
  Nie po to kuroń od 2001 roku wprowadzał zandberga by wszystko poszło na marne..
  Oni nie działają incydentalnie , lecz długofalowo , mają wpisane trzy wojny światowe w długiej perspektywie , więc rzeczy znaczące lokalnie też mają
  swój czas i miejsce…

 8. Boydar said

  Czasem Panie Mariuszu (3) warto popatrzeć jak robią to gołębie.

 9. Pitagoras said

  Kara dla Polski musi być, ale może też być początkiem przebicia balonu spekulacyjnego. Wszystko już było, teraz żydzi mają
  problem jak na tym wszystkim zarobić i jeszcze bardziej się wzbogacić!
  Cała seria jest warta zobaczenia, kto tego nie zna.

 10. Jacek said

  A jak było z Węgrami?

  Obniżenie kursu złotówki oznacza to samo co w Rosji obniżenie kursu rubla, tzn zmniejszenie importu, zwiększenie eksportu, a więc wzmocnienie przedsiębiorstw krajowych. Będzie o czym w Moskwie i Mińsku rozmawiać, nie mówiąc o Budapeszcie.

  Znaczący jest fakt, ze ten tekst ukazał się na forbes.pl.

  Warto przeczytać: http://bezdekretu.blogspot.ca/2016/01/kto-zapaci-za-mitologie-demokracji.html

 11. Marek said

  Pisdzielce uratują PL?
  Akurat. Już cisza nad wiekiem emerytalnym, nad likwidacją gimnazjów, etc.
  Teraz ważny jest TK, kolejna zasłona dymna dla bydła roboczego.
  Pysy działają szybko tylko, gdy trza przelać 4 mld dla banderowców.
  Są też bardzo szybcy w zwiększaniu deficytu budżetowego kosztem oczywiście długu, bo polski *bank centralny goowno może.

 12. giaur said

  http://biznes.robertbrzoza.pl/polska/pierwszy-deal-pis-u-z-banksterami/

  Jak do tego sie odniesc?

  Bank Polski Niepodlegly bez tego reszta to cyrk. Swoja droga Polacy musza zrozumiec gdzie lezy przyczyna tej naszej odwiecznej nedzy! A jak to zrozumiec? Lata 90 tzw. szok kapitalizmu-demorkacji nie spowodowal czegos takiego jak wlaczenie rozumu lecz zachwyt nad rozbiorem Polski przez „zachod” Kiedy, gdzie jest granica poznania tj. nedzy.

 13. Marek said

  PL jest w sensie ekonomicznym kolonią niemiecką. Wystarczy, że Makrela lub następca kiwnie palcem i gros montowni odpłynie w siną dal, a wraz z nimi następne miliony Polaków na zmywaki.
  Jak jest dobrze* w ekonomii globalnej pokazuje Baltic Dry Index:
  http://www.bloomberg.com/quote/BDIY:IND
  Proszę sobie kliknąć w wykres 5letni.

  „Baltic Dry Indeks (BDI) jest jednym z dobrych instrumentów do badania koniunktury gospodarczej na świecie. Publikowany jest codziennie. Aktualne wartości można znaleźć np. na stronie Bloomberg. Indeks powstaje z przeliczenia kosztów transportu różnych surowców na różnych trasach, a następnie na uśrednieniu tych danych. Do konstrukcji indeksu nie wchodzą przewozy konterowe towarów przetworzonych – liczony jest tylko transport surowców.

  Jak można się spodziewać zapotrzebowanie na surowce jest większe, gdy gospodarka światowa się rozwija, gdy wzrasta ilość przewożonej rudy żelaza, zboża czy węgla. Najciekawsze i najbardziej przydatne dla inwestorów jest spostrzeżenie, że przewozy towarów masowych należy planować z dość dużym wyprzedzeniem. Trzeba uwzglednić dostępność masowca, czas załadunku, dowozu do portu, transportu morskiego, wyładunku…”
  za buffet.pl

 14. Pitagoras said

  We wpisie 9 jest filmik, w jego ostatniej części 4 czas 3:40
  Pada piękne zdanie, aż je zacytuję ” wojna przynosi spore zyski, pod warunkiem, że toczy się na obczyźnie
  i tego właśnie trzymają się pejsaci amerykańscy banksterzy.

  😦

 15. ponton said

  Oficjalny deficyt na ten rok to ~60mld zl
  Procenty od 1 bln zl juz pozyczonych to ok ~ drugie 60mld zl
  A Bank Polski blokowany skutecznie zapisem w kKonstytucji. – druk pieniedzy, pozyczka bankom prywatnym – odkup przez obligacje = strata ~10% od razu dopisac 10 mld zl do rachunku = 130mld zl + 20 mld zl dla innych w formie prezentu(pamietacie jak zginelo 20mld zl z OFE w trakcie przelewu do ZUS, jak 5mld euro poszlo do MFW(teraz oplata abonamentu kolejne setki mln zl), 5mld euro? na pozyczke dla Grecji? teraz 4mld zl dla Ukrainy) To jest cyrk te „dlugi” sa niesplacalne , Niepodlegly Bank Polski! wtedy moga sobie stawiac rankingi, ratingi co chca ale do tego potrzeba , edukacji dla narodu i narodowego rzadu.

  Otoz budzimy sie pewnego slonecznego ranka a tutaj potok informacji „kupiono akcje, przejecie wielkich firm, utworzenie firm – tak przez dodruk – zrobiono by to samo co teraz sie dzieje i co lepsza zgodnie z zapisem w Konstytucji!!!!!!! Pieniadze na wykup + kilka firm technologicznych , Co ten manewr powoduje ominiecie bankow i kapitalow wpompowanie pieniedzy w gospodarke + miliony miejsc pracy – nedza zlikwidowana w ciagu kilku tygodni!!!!!
  To wszystko jest takie proste, az sie plakac chce jak widzi sie obecn stan rzeczy – np tabliczki ‚dofinansowane z UE i tu liczby…. mln !!!!
  A ta unia wlasnie tak dziala – tylko co z tego skoro unia – czym jest unia e? I co z tego skoro w Polsce pensja 5 razy mniejsze a ceny te same to tworzy niewolnictwo i dyktature by utrzymac ten sttan rzeczzy.
  Gdzie jest rozum ? na wakacjach?

 16. Pitagoras said

  Dla znających zagadnienie materiał jest nudny, ale dla budzących się z ‚amerykańskiego snu’ będzie świetny!!!

 17. Glos Prawdy said

  10. Polska nie to samo co Rosja w tym wypadku, ale wyjscie zawsze mozna znalezc. Nie poddawac sie.

 18. Racjonalista said

  Nie powinno być banków prywatnych, tylko państwowe. I to na całym świecie. W ten sposób żydomasoneria stałaby się bezsilna.

 19. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – ” Hipermarkety podatek o o,4 % procenta zwiększony !”
  Dokładnie. Prawie NIC.

  Rating to tylko taki pretekst by „obskubać” Polskiego podatnika by w końcu nic nie miał i nic nie dostał po za rachunki do zapłaty. Nie zapomnijmy że zapoczątkowali to wszystko Niemcy krzycząc o ataku na demokracje gdyż Polacy nie wyrazili „solidarności” w sprawie uchodźców.

  No i ten skurwiel który nas wrąbał w finansowe tarapaty, no ale było to w walce of „demokracje”.

 20. AlexSailor said

  Obawiam się, że agencja ratingowa przypadkiem podała prawdziwą klasyfikację.

  Po pierwsze, jest to nie efekt działań PISu lecz zbyt wolnych działań, czy braku takich działań z braku czasu (w końcu rządzą 2 miesiące) lub woli politycznej (dowiemy się za 2-3 miesiące).
  Polska gospodarka jest opleciona siecią, a nawet więcej – pajęczyną, przeróżnych głupich i zbrodniczych przepisów, które natychmiast muszą zostać zmienione.
  A do tej pory agencje kadziły Polsce pod zarządem PO.

  Po drugie, działania i zapowiedzi rządu PISu odnośnie rozdawnictwa pieniędzy w sytuacji galopującego zadłużenia i kryzysu oraz podnoszenia wszelkich możliwych podatków, kar i opłat muszą zadziałań negatywnie na generowaniu zysków przez polską gospodarkę, w tym przez polskie firmy i rodziny.

 21. AlexSailor said

  Ad. 19 @Siekiera …

  A teraz w Polsce pomniki będą mu stawiali.

 22. Ad. 18

  TAK JEST.

 23. Mordka Rosenzweig said

  Pan Mordka cos znalazl na temat pan Schultz,

  Tajemniczy Urzędnik – Martin Schulz
  W ostatnim czasie zrobiło się głośno o stanowisku przewodniczącego parlamentu europejskiego, Martina Schulza, na temat rzekomego łamania demokracji w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, iż cała wrzawa powstała na podstawie tylko dwóch zdań, które Schulz sformułował w wywiadzie dla Deutchlandfunk z 14-go grudnia 2015-go. Pytany przez dziennikarkę Doris Simon o jego stosunek do władzy prawicowych partii we Francji, na Węgrzech, czy w Polsce, dopiero pod koniec wywiadu Schulz powiedział „To co dzieje się w tej chwili w Polsce ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne. Przypuszczam, że będziemy nad tym intensywnie dyskutować w nadchodzącym tygodniu w Parlamencie Europejskim”.
  Wkrótce pod adresem Martina Schulza popłynęły głosy oburzenia ze strony polskiej prawicy, natomiast od lewaków gorące owacje z haniebnym hasłem „Schulz jednak ma rację”.
  Natomiast jest rzeczą kuriozalną, że nikt nie pyta skąd wziął się Schulz? Jaka jest biografia przewodniczącego Parlamentu reprezentującego 500-set milionowe społeczeństwo? I co w ogóle można o nim powiedzieć?
  Tak na prawdę nie wiele.
  Niemal identyczna w formie i treści biografia Schulza jest powielana na stronach partii SPD, parlamentu europejskiego, czy w doniesieniach prasowych. A jest to bardzo krótka biografia.
  Oto co można przeczytać o Schulzu. Urodzony 20 grudnia 1955-go w miejscowości Hehlrath blisko Würselen przy granicy z Belgią i Francją. Jako dziecko chodzi do szkoły podstawowej. W latach od 1967 do 1975 uczęszcza do prywatnego chrześcijańsko-katolickiego gimnazjum Świętego Ducha w Würselen. W ramach wymiany studentów, Schulz spędza jakiś czas we Francji.
  Po 9-ciu latach chodzenia do gimnazjum porzuca je. W 1974, czyli jeszcze przed końcem edukacji gimnazjalnej Schulz wstępuje do Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). W tychże latach pełni też funkcję przewodniczącego Asocjacji Młodzieżowej w Würselen. Następnie Schulz przewodzi organizacji Młodych Socjalistów w jednym z dystryktów Aachen. Od 1975-go przyucza się jako sprzedawca książek. Po 82-gim otwiera swoją księgarnię, którą prowadzi do połowy lat dziewięćdziesiątych. Jednak jeszcze w 1974-tym, kiedy młody Martin osiąga wiek 19-tu lat, jego kariera zaczyna rozwijać się błyskawicznie, bowiem po zaledwie 12 latach od zetknięcia z polityką, Schulz zostaje burmistrzem Würselen. Ma wówczas 31 lat i jest najmłodszym burmistrzem w północnej Nadrenii-Westwalii. W 1994, Schulz zostaje wybrany posłem do parlamentu europejskiego. Do roku 2000, z ramienia socjalistów, przewodzi podkomisjom ustalającym prawa człowieka i obywatela. Następnie staje na czele grupy socjalistów, aby w 2009-tym przejąć dowodzenie nad koalicją socjalistów i demokratów w europarlamencie. W styczniu 2012-go obejmuje stanowisko przewodniczącego parlamentu. 2

  Wiadomo, że Schulz mówi płynnie po angielsku, francusku i holendersku. Niepotwierdzone źródła donoszą, iż Martin Schulz ma apetyt na objęcie stanowiska kanclerza Niemiec w przyszłym roku, 2017-tym.
  Poza imionami rodziców, Clara i Albert, nic o nich nie wiadomo. Sam Martin Schulz twierdzi, że jego ojciec był zmuszony walczyć w armii niemieckiej w czasie II wojny. Jak podaje Newsweek ze stycznia 2012-go w artykule „Martin Schulz – Bulterier Lewicy”, żona Schulza, Inge, urodziła się w Małomicach na terenie dzisiejszego województwa lubuskiego, a w 1958 wraz z rodzicami osiedliła się w Niemczech. Schulzowie mają dwoje dzieci. Natomiast nie wiadomo jakiej narodowości jest Inge albo ile lat mają dzieci poza tym, że są dorosłe. Z wyksztalcenia żona Schulza jest ogrodniczką. Jak pisze wspomniany Newsweek „Wiadomo o nich [o Schulzach] niewiele, bo Martin Schulz bacznie strzeże prywatności”.
  Schulz ma w swoim życiu niechlubną kartę alkoholika. Otóż jako junior grał w piłkę nożną w zespole Rhenania 05. Niestety z powodu kontuzji kolana musiał porzucić ten sport co wpędziło go w ciężki alkoholizm. Pobieżnie opisał to niemiecki Bilt w listopadzie 2012-go, w artykule zatytułowanym „Sein Bruder Rettete ihn vor dem Alkohol” – „Brat Uratował go od Alkoholu”. Można tu przeczytać, o tym że Schulz jako sprzedawca książek stracił pracę ponieważ przychodził do roboty pijany. Wkrótce znalazł się na dnie i groziło mu wyrzucenie z mieszkania. Wówczas poprosił o pomoc brata, który wyciągnął Martina z alkoholizmu.
  Jak dzisiaj widać kariera Schulza zaprowadziła go na fotel szefa parlamentu europejskiego, który objął w styczniu 2012-go po ustępującym Jerzym Buzku. Nie można powiedzieć, żeby mu się to nie opłaciło. W październiku 2015-go, angielski Daily Mail opisał koszty obsługi dworu przewodniczącego. Schulz oprócz pensji 227,000 euro rocznie ma dwie limuzyny, dwóch szoferów i 33-ech rozmaitych asystentów. W tej gigantycznej administracji stworzono stanowiska takie jak bezpośredni rzecznik Schulza, pięciu urzędników do spraw kontaktów z prasą, dwie sekretarki, osobę do pisania przemówień, a nawet dwóch odźwiernych ubranych we fraki aby witać gości i spełniać rozmaite inne obowiązki. Ogółem kosztuje to podatników europejskich przeszło milion euro rocznie.
  Poglądy Schulza są powszechnie wiadome. Chociaż uczęszczał do chrześcijańskiego gimnazjum, to jest to lewak, który broni wartości anty chrześcijańskich i anty demokratycznych.
  Parę lat temu The New York Times opisał jak w czasie rządów koalicji PiS-Samoobrona-LPR, Schulz wymusił na Parlamencie Europejskim rezolucję potępiającą Polskę za rasizm i homofobię. Przekonywał on również parlamentarzystów o rzekomym anty-semityzmie inspirowanym przez Radio Mryja. Na ironię zakrawa fakt, że w owym czasie, kategorycznie żądał od Schulza przeprosin nie kto inny jak – Roman Giertych. 3

  Schulz ma cięty język i często lubi pouczać innych polityków. Ale jego odwaga zależy od wielkości przeciwnika. Przemawiając w Knesecie w 2014-tym roku, napomknął o prawie Palestyńczyków do własnego państwa oraz w zawoalowany sposób nadmienił, że Palestyńczycy zużywają tylko 17 litrów wody na osobę podczas gdy Żydzi 70. Jednakże, Schulz nie ośmielił się skrytykować kogokolwiek z rządu Izraela, a nawet w tym samym przemówieniu nieco wcześniej podkreślił, iż Unia Europejska nie ma zamiaru bojkotować produktów Izraelskich. Tak czy owak, jego wypowiedz spowodowała dyplomatyczny zgrzyt.
  Schulz w łaskawy sposób odnosi się również do secesyjnych planów Davida Camerona. Temat ten traktuje z pozycji działalności gospodarczej, a nie politycznej dając do zrozumienia, iż we wspólnym Angielsko-Europejskim interesie leży utrzymanie zjednoczonego rynku, zwłaszcza rynku pracy.
  Natomiast w stosunku do słabszych partnerów zachowuje się bezczelnie. Warto przypomnieć, cytując za wspomnianym artykułem z Newsweeka, co w 2005-tym roku, Schulz mówił o Jarosławie Kaczyńskim „Taki człowiek nigdy nie będzie partnerem dla europejskich socjalistów. Jego rząd reprezentuje wszystko to, z czym walczymy”, a w czasie kampanii wyborczej do Sejmu w 2006-tym dodał „Odsunięcie od władzy rządu Kaczyńskiego byłoby błogosławieństwem dla Polski i Europy”.
  W przytoczonym wcześniej wywiadzie dla Deutchlandfunk, Schulz piał z radości nad niedawną przegraną Frontu Narodowego Marine Le Pen, oceniając to jako przejaw „mobilizacji woli demokratycznej większości narodu aby zastopować wrogów demokracji”.
  Jeśli chodzi o rząd Victora Orbana, kiedy węgierska konstytucja w latach 2012 – 2013 zdefiniowała małżeństwo pomiędzy kobietą i mężczyzną, dała dwóm trzecim parlamentu węgierskiego prawo głosowania nad emeryturami, podatkami, czy bankiem centralnym, a także ograniczyła uprawnienia Trybunału Konstytucyjnego, wówczas Schulz rozpaczał, że standardy demokratyczne na Węgrzech słabną oraz oddziaływują negatywnie na przestrzeganie podstawowych praw.
  Natomiast w wywiadzie dla Financial Times z 16-go kwietnia 2013-go, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, miedzy wierszami, dał czytelnikom do zrozumienia, że na Węgrzech panuje demoniczna wszechwładza zagrażająca Europie. Schulz oznajmił swojemu rozmówcy „Wyrzuciliśmy demony 20-go wieku, ale nie wykorzeniliśmy ich – nienawiść, rasizm, anty-semityzm, nacjonalizm. Popatrz co dzieje się na Węgrzech. Młodzi studenci w Budapeszcie malują na drzwiach pewnego profesora ‘Żyd’. To są studenci a nie futbolowi chuligani. Mamy ten przywilej, że nigdy nie widzieliśmy takich ludzi przy władzy ale nie ma gwarancji, że się tak nie stanie. Ja odeprę ich mocną zjednoczoną Europą”.
  W istocie, Schulz ma cesarską wizję Mitteleuropy. W wywiadzie dla towarzystwa Convivio Mundi, w marcu 2012-go, Schulz biadolił nad groźbą załamania Unii Europejskiej mówiąc „ten cudowny pokojowy projektu europejski, po ponad 50-ciu 4

  latach od jego zapoczątkowania, znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, ponieważ państwa nacjonalistyczne ze swoimi stereotypami zaczynają wzrastać”. Dlatego Schulz chce umocnić zjednoczoną Europę na Bismarckowskiej zasadzie „Eisen und Blut”. Z różnych źródeł można się dowiedzieć, iż pan przewodniczący planuje solidne umocnienie władzy centralnej w Brukseli. Schulz chciałby oddać więcej władzy legislacyjnej w ręce wybranych grup politycznych, zmniejszając w ten sposób wpływy indywidualnych członków parlamentu. Potwierdza to niejawny dokument unijnych biurokratów zatytułowany „First Reflections on European Parliamentary Democracy” „Pierwszoplanowe Refleksje na temat Demokracji w Parlamencie Europejskim”, do którego dotarli dziennikarze portalu POLITICO. W dokumencie euro-biurokraci narzekają, iż komisje parlamentarne finalizują 80% ustaw po pierwszym czytaniu bez przekazywania ich do wglądu grupom politycznym, które mogłyby dokonywać zmian w końcowej formie tych ustaw.
  W istocie, sam Schulz nie ukrywa swoich intencji. Na stronie europarlamentu, z dnia 17-go grudnia, jest szczegółowa przemowa Schulza, w której przedstawia on wizje kierowania społeczeństwem europejskim. W skrócie rzecz biorąc, nalega on na szybkie rozwiniecie bazy danych o obywatelach, podróżnych, internautach, i ruchu granicznym. Bruksela miałby tu ponadnarodowe prawa do czerpania informacji z bazy danych. Schulz również chciałby ustanowić tak zwaną unię bankową, która w zasadzie ma już niezależny mandat od 1-go stycznia 2016, ale unia ta ma być zjednoczona z europejskim systemem zabezpieczeń bankowych. Te zabezpieczania opierają się o depozyty wpłacane przez państwa członkowskie. Innymi słowy, wygląda na to, iż państwa członkowskie będą zmuszone do deponowania swoich funduszy w banku unijnym.
  I wreszcie sprawa inwazji imigrantów. Schulz żąda od krajów członkowskich brania do siebie wdzierającej się fali przy czym na przemian szafuje sformułowaniami ‘europejska solidarność’ versus ‘egoistyczne kraje’. Kryzys imigracyjny jest przez Schulza wykorzystywany jako pretekst do sformowania super urzędu kontroli zewnętrznych granic Unii Europejskiej, o nadzwyczajnych prawach, zatrudniający własnych ludzi i posiadający własne środki i sprzęt.
  Jak więc widać z powyższego opisu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Schulz musi być zaniepokojony obrotem spraw w Polsce. „Otto von” Schulz nie staje bowiem w obronie Schetyny, Giertycha, Lisa, czy Anny Appelbaum. On jest pragmatykiem i kiedy mówi o zamachu stanu w Polsce, po prostu postrzega rząd PiSu jako niesfornego Michała Drzymałę, który nie chce się podporządkować planom Mitteleuropa.
  Należy dodać, iż Schulz w pełni zdaje sobie sprawę z gry którą prowadzi. We wspomnianym na wstępie wywiadzie dla Deutschlandfunk, Simone zarzuciła Schulzowi, że Unia Europejska za długo zwlekała z podjęciem działań przeciw Węgrom za łamanie praw europejskich, po czym dziennikarka zapytała ile to zajmie w sprawie Polski.
  Schulz odparł, że podjęcie procedury przeciwko jednemu z państw członkowskich aby udowodnić systematyczne i planowe łamanie praw w tym państwie – nie jest łatwe, a w przypadku porażki wyjdzie na to, iż dręczyciele są ofiarami. 5

  Komisja europejska zamierza debatować nad sytuacją w Polsce w drugim tygodniu stycznia 2016-go, natomiast Parlament Europejski zbiera się w tej sprawie 19-go stycznia. Jeżeli Martin Schulz liczy na za-kod-owanych komunistów obsmarowujących demokrację którzy udowodnia, że w istocie w Polsce dokonano zamachu stanu, to prawdopodobnie się przeliczy. Ich fakty są, bowiem tyle samo warte co Schulza własna biografia.
  Krzysztof Łukowski
  Delta, BC, 9 stycznia 2016

 24. karlik said

  Jeszcze jeden dowód, że „pieniądz rządzi światem”.

 25. Czterdziesty pierwszy rozbójnik said

  ……….zwiększenie eksportu, a więc wzmocnienie przedsiębiorstw krajowych………

  Jakich przedsiębiorstw prajowych?

 26. Borys said

  Ad 7, ERROR 404 NSZ.

  Już jako dziecko słyszałem o trzech wojnach światowych i o trzecim pogromie żydowskim.
  Faktycznie, Syjon wobec świata i podległych mu Żydów ma chyba taki plan.

 27. Borys said

  Ad 12, Giaur.

  Cytat:

  „Lata 90 tzw. szok kapitalizmu-demorkacji nie spowodowal czegos takiego jak wlaczenie rozumu lecz zachwyt nad rozbiorem Polski przez Zachód”

  Przekonania mają zdecydowany prymat nad faktami.

  Człowiek będzie konał z głodu, a nie napije się mleka od stojącej obok krowy (Indie).

  Polakom sprzedawano fabryki za bezcen, a Polacy i tak uważali, że dzieje się dobrze.
  Jest to efekt przekonań wywołanych propagandą.

  Przekonania, czyli wizja rzeczywistości decyduje o wszystkim (Matrix).
  Dlatego toczy się walka o władzę nad informacją – telewizja, internet, system wychowawczy.

  Polacy pójdą na wojnę z Rosją, bo będą przekonani, że Rosja jest „agresorem”.
  Dostaniemy parę uderzeń atomowych, ale ludzie będą uważać, że Polacy są niewinni. Że to Rosja jest winna.

  Świat jest taki, jakie człowiek ma o nim wyobrażenie.

  Z wyjątkiem nielicznych, którzy nie mają znaczenia.

 28. Borys said

  Ad 18, Racjonalista.

  Zgadzam się w 100%.

  Jest to możliwe, pod warunkiem, że rządzić będą Polacy.

  We Francji, Francuzi.
  W Niemczech Niemcy.
  itd.

 29. ERROR 404 NSZ said

  Ad 26 Borys

  Tak to prawda ..

  Problemem dla Animatorów NWO nie jest to , że co raz częściej słyszymy o tym , że ludzie w Polsce ” się budzą”…. ( pod nadzorem starszych i ….)

  Problemem dla nich jest to , że jak Polacy zrzucą z siebie futerko zastraszonego zajączka z skulonymi uszkami i dowiedzą się jak wyglądała nasza
  prawdziwa historia kilku tysiącleci ( nie ta zakłamana ) i komu zawdzięczamy tę najnowszą …

  dla przykładu :

  – gdzie nasza historia sprzed roku 966 -go ?…

  – w szkole nas uczono , ze Moskwy nikt nie zajął , a kiedy zaczęto mówić np. o Kłuszynie ? ( obraz tej największej Victorii był więziony wiele lat w
  podziemiach muzeum) , jest wiele innych wspaniałych heroicznych i zwycięskich bitew o których się nie mówi… ( o to zadbali obcy nam nacyjnie..)

  – bliższa historia, nie do końca odkryta i obalona „mitu wałęsy skaczącego przez płot) i kradzieży milionów na „Solidarność” od emigracji… ,
  dali nobla dla „amperomierza” (ONI , przecież wiadomo , że nie Szwedzi..) , wygodnie z rozmysłem by utrwalić „symbol” destruktora komunizmu…
  Tu mam żal do tych co przez dwadzieścia parę lat wiedzieli o wałęsie tyle , że mogli z nas tego „Mongoła ” (Mongoł – wyidealizowany, zbyteczny i nieprawdziwy) zdjąć .Zresztą dwa lata temu Panu Wyszkowskiemu zadałem w tej kwestii pytanie , jak się okazało retoryczne chyba w myśl sentencji :

  ” Są pytania których się nie zadaje i są odpowiedzi których się nie udziela…” Adam Woroniecki

  (…)

  Generalnie chodzi mi oto , że w momencie gdy 60 procent społeczeństwa ( Polaków którzy nie chodzą do urn ) zobaczy prawdziwych Mężów stanu , którzy nie będą służyć księciu tego świata, czyli mamonie i upomną się o szacunek dla Polski w świecie i zrzucą z Rzeczypospolitej kajdany
  to dla tych co chcą nas poróżnić i utopić w krwi bratniej , będzie to bardzo duży problem i tego właściwie się naprawdę obawiają…..

  Trwożą się przed 60 milionami zdeklarowanych i zjednoczonych Polaków , wtedy to już nie będą przelewki …

  pozdrawiam Pana Borysa , ERROR 404 NSZ

 30. Prawda jest jak dotknięcie przewodów pod napięciem – może wstrząsnąć i otrzeźwić albo zabić; dlatego ludzie tak się jej boją.

 31. AlexSailor said

  @29 Error …

  Zjednoczenie to MIT.
  Nigdy nie było, nie ma i nie będzie.
  Gdy zaś Polakom wydawało się, że są zjednoczeni, to kończyło się tragicznie.
  Powstanie Warszawskie, Listopadowe, Styczniowe, czy choćby Sierpień 80, Okrąglak 89.
  Zdecydowana większość zainteresowana jest wyłącznie ciepłą wodę w kranie, i jest to normalne.
  Decyduje świadoma, aktywna, zorganizowana mniejszość.

  Lepszy jest dobrze dowodzony pluton wojska niż kilkadziesiąt tysięcy tłumu.

 32. ERROR 404 NSZ said

  Ad 31 AlexSailor

  Powyższe resume oczywiście oddaje stan faktyczny….

  Ostatnie Pana zdanie jest moim ulubionym credo, dlaczego ?…W sercu noszę obraz gdy w filmie „Ogniem I mieczem” z mego rodzinnego Zbaraża
  po podpisaniu rozejmu (tfu..) , wychodzą pod księciem Wiśniowieckim wojska Koronne , a tu , mój ulubiony motyw , zrywa się z małą kupą
  Bohun i mówi „nie” układom atakując z iście mu tylko przypisaną fantazją…

  Wiele jest przykładów w historii naszej , gdzie dobrze dowodzone i przepełnione bojowym duchem małe formację dokonywały cudów..
  Ich prochy w tej ziemi są cenniejsze niż niejedne złoto…

  W prawdzie po fakcie, lecz zrywy narodowe, są naszą narodową specjalnością , kto wie….

  Pozdrawiam ERROR 404 NSZ , Krzemieniec Podlaski

 33. anonim said

  Kapitał tak niema narodowości że aż amerykańska agencja lichwiarska s&p musiała pochylić się nad Polskim rządem który napastuje niewinne francuskie niemieckie i portugalskie sieci handlowe oraz beznarodowe banki.
  Potencjalne straty tych pierwszych ofiar narodowych rządów w Polsce odrobione zostaną z nawiązką dzięki wyższemu oprocentowaniu polskiego długu w beznarodowych bankach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: