Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Cunningham: mit o „czerwonym zagrożeniu” na Zachodzie już nie działa

Posted by Marucha w dniu 2016-01-20 (Środa)

25 lat po upadku Związku Radzieckiego Waszyngton i jego wierni przyjaciele w Londynie starają się cofnąć zegar i powrócić do „dawnych czasów”, kiedy mogli oni kontrolować społeczność swoimi groźnymi opowieściami o „czerwonym zagrożeniu” Rosji, pisze amerykański analityk.

Rząd Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych swoimi wypowiedziami o tym, że Kreml ingeruje w sprawy europejskich partii politycznych i mediów informacyjnych, rozpoczynają kolejną kampanię informacyjną demonizowania Rosji.

Ale problemem Europy jest to, że ona nie jest niezależna od Stanów Zjednoczonych, a także nie może poradzić sobie z rosnącym niezadowoleniem własnego społeczeństwa z narastających problemów w polityce i gospodarce UE, uważa amerykański analityk Finnian Cunningham.

„Oprócz siebie Unia Europejska nie ma kogo obwiniać o bieżące napięcia i deformacje, ale sama Europa wskutek swojego tchórzostwa poddaje się lekkomyślnej polityce Waszyngtonu”, — pisze analityk.

Uważa on, że dwadzieścia pięć lat po zakończeniu zimnej wojny i upadku ZSRR Waszyngton i jego wierni przyjaciele w Londynie rozpaczliwie próbują cofnąć czas do „starych dobrych czasów”, kiedy mogli oni kontrolować społeczeństwo swoimi groźnymi opowieściami.

„W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy kolejną formułę prania mózgu w stylu zimnej wojny. Brytyjska gazeta Daily Telegraph opublikowała raport, w którym Rosja i jej prezydent Władimir Putin są oskarżani o próbę podważenia jedności Europy poprzez „sponsorowanie partii politycznych” i „promoskiewską destabilizację” — zaznacza Cunningham.

Wśród europejskich partii politycznych, podejrzanych o rzekomą manipulację ze strony Rosji, figuruje brytyjska Partia Pracy Jeremy’ego Corbyna, francuski „Front Narodowy” Marine Le Pen, a także inne partie w Holandii, na Węgrzech, we Włoszech, Austrii i Grecji, zaznacza analityk.

Nie został przedstawiony nawet cień dowodów na uzasadnienie opowieści o rzekomej rosyjskiej zmowie w celu destabilizacji europejskiej polityki. Typowa zachodnia propaganda w stylu zimnej wojny podana w formie „wiadomości” oparta wyłącznie na insynuacji, uprzedzeniach i demonizacji. Rosja i jej lider Władimir Putin są „źli”, ponieważ, no cóż, mówiliśmy, że są „źli”” — pisze Cunningham.

Jego zdaniem Unia Europejska w rzeczywistości „pęka w szwach”, ale nie z powodu rzekomej rosyjskiej interwencji, ale dlatego, że ogromna liczba zwykłych obywateli rozczarowała się „europejską demokracją”. Zauważa on, że niezadowolenie rozszerzyło się zarówno wśród wyborców lewicy, jak i wśród elektoratu partii prawicowych.

„Polityka gospodarcza bezwzględnej twardej ekonomii, wzrost bezrobocia i drakońskie cięcia w usługach publicznych, a w tym samym czasie zyski banków i korporacji rosną, a bogata mniejszość jest coraz bogatsza” — przekonuje.

Analityk uważa, że duża część problemu polega na tym, że UE nie wykazuje niezależności od Waszyngtonu, a europejskie rządy są pod batem kierowanego przez Amerykanów NATO.

„Złożoność sytuacji komplikuje zupełnie niepotrzebna i bezużyteczna konfrontacja między Rosją a Europą z powodu kryzysu ukraińskiego. Biorąc pod uwagę wszystkie te problematyczne wątki nic dziwnego, że obywatele Europy są niezadowoleni z ich tzw przywództwa politycznego. Pogarda wobec Brukseli wzrosła do rekordowego poziomu i słusznie” — podsumowuje Cunningham.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 do “Cunningham: mit o „czerwonym zagrożeniu” na Zachodzie już nie działa”

 1. Zerohero said

  Demokracja Zachodnia tropi imperialistycznych szpiegów oraz odchylenia prawicowe. Zachód stał się Sowietami.

 2. Moher49 said

  http://www.mk.ru/politics/2016/01/19/putin-priglasil-evreev-emigrirovat-iz-antisemitskoy-evropy-v-rossiyu.html

  Przedstawiciele Europejskiego Kongresu Żydów* poskarżyli się Władimirowi Putinowi na „szalony antysemityzm, jaki ogarnia Europę w ostatnich latach”. Według szefa tej organizacji Wiaczesława Kantora, położenie żydów w wielu krajach, jest teraz gorsze, niż po II Wojnie Światowej i skłania ich do rozważenia możliwości exodusu z kontynentu.
  Prezydent Putin w odpowiedzi, zaprosił Żydów do emigracji do Rosji.

  „Zawsze byliście, jesteście i mam nadzieję, że będziecie przyjacielem narodu żydowskiego”, – rozsypał się w dziękczynieniach Kantor, obiecując, na najbliższym kongresie omówić tę „fundamentalną ideę”.

  W przeddzień rocznicy wyzwolenia więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, która na świecie obchodzona jest jako dzień pamięci ofiar Holokaustu, Putin tradycyjnie spotyka się z żydowskimi działaczami społecznymi. Tym razem na Kreml, oprócz przedstawicieli federacji społeczności, zaproszono działaczy z Austrii, wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Belgii i Łotwy.

  I cóż biedny Moher49 ma o tym myśleć ?.

 3. Miet said

  Zachęcam biednego Mohera49 do przemyślenia tego wszystkiego jeszcze raz.
  Myślę, że wtedy dojdzie do wniosku, że Putin to nie tylko silny przywódca Rosji ale i bardzo mądry polityk.

 4. jowram said

  Cud Wody Świętej – 19 stycznia!

  Witam serdecznie!

  Od kilku lat przypominam co roku o jednym z największych Cudów Chrześcijaństwa – Cudzie Wody Świętej, który się wydarzył w chwili Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Po wejściu do rzeki Pan Jezus, jako Bóg – Druga Osoba Trójcy Świętej, uświęcił wszystkie wody na Ziemi, które zmieniły swoją strukturę fizyczną i nabrały właściwości uzdrawiających ciało i duszę człowieka. Ponieważ woda słyszy, ma pamięć, zdolność wyrażania swoich odczuć itp. nieznane dla nas cechy, to na pamiątkę tamtego niezwykłego wydarzenia – Chrztu Pana Jezusa i Objawienia Trójcy Świętej – co roku od wczesnych godzin tego dnia na całej Ziemi woda zmienia swoje właściwości i staje się Wodą Świętą, która leczy, uzdrawia ciało i dusze tych, którzy jej nabrali w dowolnych zbiornikach: rzekach, jeziorach, strumykach itd., jak również z wodociągów, kranów w naszych mieszkaniach. Kiedy ją nabierać? Od lat pobieram wodę z kranu do pojemników rano, w różnych godzinach, od 6-tej do 9-tej . Ta „zwykła” woda z kranu, która staje się nagle „niezwykłą” nie psuje się, nie zielenieje, nie cuchnie mimo upływu lat. Normalnie woda z kranu po kilku miesiącach psuje się. Mam butelki tej wody z przed 3-4 lat w stanie idealnym, zapewniającym jej picie.

  Uwaga: pisząc ten list zajrzałem w pewnym momencie na prawoasławny portal „Moskwa – Trzeci Rzym”, na którym znalazłem jakże aktualny artykuł pt.”Cud Wody Chrzcielnej potwierdzili uczeni” (wpisany dzisiaj, 18.1. o godz. 8.07 rano). Jak nazwać taki zbieg okoliczności?… Artykuł ten natychmiast przetłumaczyłem i załaczam do listu. Podane są w nim godziny pobierania wody, np. z kranu. Chwała Panu!

  Informacje o tym jednym z trzech największych Cudów Chrześcijaństwa zamieściłem w opracowaniu, które na swojej stronie przed laty umieściła Gazeta Warszawska. Są tam dane o niezwykłych właściwościach wody z dnia Chrztu i Objawienia Pańskiego i leczeniu różnych chorób, w tym nowotworowych. Załączam to opracowanie oraz wyniki badań naukowców, badających, jak znak krzyża uczyniony nad wodą, zmienia jej strukturę fizyczną i powoduje, że woda taka zabija najstraszniejsze zarazki.

  Podaję kilka zdań o Świętej Wodzie nad Jordanem (z mego opracowania pt. ABC PRAWOSŁAWIA (1) CUD WODY ŚWIĘTEJ W DNIU CHRZTU PAŃSKIEGO):

  Chrześcijaństwo tradycyjnie wiąże cud święcenia wody ze Zbawicielem. Ojcowie Cerkwi uważają, że w chwili chrztu wystąpił kontakt Boga-Człowieka z materią. Zanurzywszy się w wodzie, On tym samym uświęcił ją. I od tego dnia, nie tylko w świętych źródłach, ale w każdym innym dowolnym miejscu, woda nabiera cech „pierwotnej nieśmiertelności”, a procesy rozkładu i gnicia jej nie grożą. Co więcej, woda ta ma zdolność leczenia chorób i uświęcania Łaską Bożą każdego człowieka, który ją z wiarą przyjmie. Woda Chrztu Świętego, według zapewnień kapłanów, gasi płomień namiętności i odpędza złe duchy, dlatego wodą tą kropi się mieszkania i pokarmy, myje twarz i rę

  Chwili wejścia Jezusa do wód Jordanu towarzyszyło wiele znaków. Rzeka płynie z gór i wpada do morza Genezaret (obecnie Jezioro Kinneret, od hebr. Jam Kinneret), ale na odcinku 300 metrów nie miesza się z jego słonymi wodami, a potężnym strumieniem kontynuuje swoją drogę, dopóki nie wpadnie do Morza Martwego. Gdy Jezus przyjął Chrzest, a Duch Święty zstąpił na Niego – wody Jordanu zawróciły. Od tamtego czasu ten znak powtarza się corocznie. W przededniu Święta prawosławni chrześcijanie do rzeki puszczają z prądem drewniane krzyże z zapalonymi świeczkami. Woda unosi je do Morza Martwego, ale 19 stycznia zwraca z powrotem! Tego samego dnia, słodka woda w Jordanie staje się słoną.

  Miejsce Chrztu Jezusa znajduje się obecnie na terytorium Jordanii. Władze lokalne tylko w dniu 19 stycznia zezwalają na odprawienie na brzegu rzeki nabożeństwa cerkiewnego i poświęcenie wody. Wydarzenie to obserwuje mnóstwo turystów i pielgrzymów, więc istnieje wielu świadków, którzy na własne oczy oglądają, jak rzeka zawraca wstecz, a gałęzie drzew opuszczają się tak nisko (kłaniają się?– dod. A.L.), że dotykają tafli wody.

  Pozdrawiam serdecznie. Z Panem Bogiem! – Andrzej L.

  ZNAK KRZYŻA ZABIJA ZARAZKI I ZMIENIA WŁAŚCIWOŚCI WODY I POTRAW

  http://www.rusfront.ru/812-krestnoe-znamenie.html

 5. Moher49 said

  @3
  Też myślę, że Prezydent Putin to bardzo mądry polityk, tylko nie mogę pojąć co on kombinuje. Co jewreje w Rosji narobili dawniej i teraz to też wiem i dlatego pana Prezydenta nie rozumiem. Toż już cała Europa i Ameryka będzie pod jewrejskim protektoratem a gdzie miejsce dla Słowian ?. Podobno znaleziono też plemię krzywonosych, obrzezanych Chińczyków oraz krzywonosych murzynów. Na cały świat mogą emigrować tylko nie do Jerozolimy. Cały świat ich z otwartymi ramionami przyjmuje a Jerozolima ich nie chce. Tego Moher49 nie zrozumie, choćby 20 razy przeczytał.

 6. Aleks said

  A czy nie widać skomunizowanych uniwersytetów w USA i Europie i zastępów lewackich ich wychowanków? Cała UE Lewacka- nie ma odniesień do „Testamentu dla Europy”, narzucanie zabójczych ideologii tzw. równościowych, czy to mało ? Nie ślady ale cała droga postkomunistyczna w pełnej realizacji.

 7. revers said

  jak nie „czerwone” to kolorowe i islamskie szariaty stoja u wrot europy.

  Wlasnie wahabici, saudis, wykupili w Bosni setki hektarow ziemi gdzie rozwijac sie maja radykalni islamisci i szariat.

  Z Bosni praktycznie przez zadana granice do kroatii jest rzut kamieniem i dlaej za szengen po europie.

  Dzihadzisci z Bosni juz sa w Slowenii, Austrii, Szwecji i we Wloszech. Wlosi w Treiscie w stanie alarmu.

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/01/20/vor-den-toren-europas-radikale-islamisten-kaufen-land-in-bosnien/

 8. JW said

  Czerwone zagrożenie to już przeżytek, dziś na topie jest zagrożenie spod znaku półksiężyca. Historia (a i współczesność też) pokazuje, że wszelkie rzekome zagrożenia były rozdmuchiwane przez władze po to, by środkami podjętymi niby to przeciwko nim mogły one brać za mordę swoich poddanych.

 9. Marcin said

  E tam. Angole sobie jakos radzą. Wyszlo ze sprzedali saudyjskim rzeznikom broni za miliard funtów i to tylko przez 3 miechy aby mogli bombardować Yemen. Coraz więcej ludzi widzi co sie dzieje pomimo tytanicznej pracy skurwialych mediów.

 10. Miet said

  Re.5.
  Bo widzi Pan, prezydent Rosji to nie pupet pociągany z sznureczki.
  On powiedział „unym”, że działalność przeciwko narodowi rosyjskiemu nie będzie tolerowana. Różne Chodorkowskie i Bierezowskie tego doświadczyły.
  No i une zrozumiały.
  Teraz Putin może sobie pozwolić na miły uśmiech i zaprosić: wracajcie kochani i weźcie się do roboty dla tej naszej Rosji. A jak nie chcecie to nie wracajcie – wasz wybór.
  A gwarantuję Panu, że une bardzo by chciały wrócić.😀

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: