Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  *♫¨*•☆.¸.•*¨*•.. ☼ •… o Wolne tematy (08 – …
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Strach elit

Posted by Marucha w dniu 2016-01-20 (Środa)

Sobotnia konferencja nt. Konstytucji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce, jaką zorganizował poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, była ważnym wydarzeniem. Sala kolumnowa Sejmu wypełniona była po brzegi – przez 600 osób, które przyjechały z całej Polski.

Uczestnicy w swoich wystąpieniach pokazali – na własnych przykładach – korupcję sędziów, prokuratorów występującą w skali masowej. Z jednej strony niewinni obywatele doprowadzeni do ruiny finansowej, skazani na wieloletnie dochodzenie swoich praw – z drugiej bezduszni urzędnicy, którzy nie ponoszą żadnej konsekwencji za działanie na szkodę ludzi i całego państwa.

Kto przywróci do życia firmę Lecha Jeziornego i Grzegorza Nici – przedsiębiorców, których los stał się kanwą filmu „Układ zamknięty”? Kto zwróci majątek i zdrowie Ryszardowi Gasparskiemu zrujnowanemu przez Urząd Skarbowy, kto wyrówna rachunki krzywd wielu innym.

Ale przecież bezprawie sądowe dotyka nie tylko przedsiębiorców. Sądy osłaniające oszustów, prokuratura która uporczywie nie widzi dowodów przestępstw, komornicy sprzedający za bezcen majątki – to polska norma.

A jeśli dodać jeszcze do tego sądy rodzinne, administrację samorządową lekceważącą interesy tych, którzy nie mają odpowiednich znajomości, urzędy skarbowe ślepe na interes podatnika – wyłania się obraz państwa bezprawia i chaosu, w którym świetnie sobie radzą oszuści i gangsterzy.

Taki obraz wyłaniał się z sobotniego spotkania w Sejmie. Niebywały sukces w postaci masowego zainteresowania ludzi, chociaż konferencja promowana była jedynie w internecie, nie został jakoś zauważony przez media. Wszystkie telewizje były obecne – i publiczna, i TVN i Polsat, a mimo to programy informacyjne zmarginalizowały wydarzenie, które powinno przecież skupić na sobie uwagę jako poruszające najbardziej bolesne sprawy i to w skali, która każe zastanowić się nad stanem polskiej demokracji.

Konferencja była w Sejmie wydarzeniem niebywałym. Sejmowi urzędnicy, którzy pomagali nam ją organizować, byli zaskoczeni. „Jeszcze takiej konferencji tutaj nie było” – mówiła rozemocjonowana pani Dorota, która z ramienia Biura Obsługi Posłów pomagała w organizacji.
Rano media publiczne zapowiadały wydarzenie, a potem nabrały wody w usta. Dlaczego? Czy redaktorów prowadzących zaskoczyła skala wydarzenia, czy też niewygodna jest wymowa prezentowanych przypadków masowego bezprawia?

Jestem przekonany, że na pewno tak było, ale na ocenzurowaniu informacji nt. konferencji zaważył jeszcze jeden czynnik. Oto media są zogniskowane według optyki partyjnej. Jak coś da się zinterpretować niekorzystnie dla PiS, to chętnie podejmie to wydarzenie TVN czy Polsat. Jak fakty świadczą źle o Platformie i o obrońcach III RP, to teraz, po zmianach powiedzą o nich media publiczne.

Jednak nasza konferencja i jej wymowa wymyka się z tego schematu. Oczywiście masowe fakty korupcji wymiaru sprawiedliwości biją w obrońców III RP czyli Platformę i partię Petru, którzy wprost opowiadają się za utrzymaniem obecnego status quo, a wszystkie zmiany uważają za „zagrożenie demokracji”.

Ale skala korupcji układu sądowo-prokuratorskiego jest też niezbyt wygodna dla koncepcji politycznych PiS. Oto bowiem zmiany, które wprowadza PiS okazują się wobec skali zjawiska niewystarczające. Jeśli środowiska sędziów i prokuratorów trzeba wymienić w 80%, to zmiany proponowane przez PiS są zbyt nieśmiałe.

Nie wystarczy bowiem zmienić dotychczasowych prokuratorów na tych, którzy okażą się spolegliwi wobec nowej władzy, ale trzeba skonfrontować się z całym środowiskiem i zmienić system. I tu rządzącej większości może zabraknąć odwagi.

My posłowie, społecznicy – organizatorzy sobotniego spotkania – jesteśmy bardziej radykalni w projektach zmian. Być może ten czynnik sprawił, że o ważnym społecznym i politycznym wydarzeniu społeczeństwo nie zostało przez media poinformowane. Wychodzi na to, że my jesteśmy przeciwko wszystkim siłom obecnego status quo. Ale dopóki towarzyszy nam poparcie obywateli nie lękamy się.

Janusz Sanocki
http://www.januszsanocki.com

Więcej tu: http://www.aferyibezprawie.org

Komentarze 54 do “Strach elit”

 1. bladymamut said

  Era roztrzaskanych iluzji – napisy PL

  Katastrofa wydarza się wtedy gdy zbyt wielu ludzi odmawia zaakceptowania faktu, że wokół nas działają dwa wszechświaty.
  Jest zimna i twarda rzeczywistość, która leży u podstaw wszystkiego, a na powierzchni leży zasłona z oszust i ustępstw. Im bardziej ludzie odstępują od żywotnych prawd, aby cieszyć się komfortem jaki daje iluzja, tym bardziej roztrzaskany będzie umysł
  gdy te iluzją upadną. Te dwa światy mogą współistnieć jedynie przez krótki okres czasu i zawsze, wcześniej czy później dojdzie między nimi do kolizji. Nie ma innej możliwości.

 2. Siekiera_Motyka said

  Nagle poczułem się lepiej. Coś się dzieje na tej „górze”. Ale … no wlasnie, ale.

  „W 2005 r. podczas kandydowania do Senatu poznał Pawła Kukiza, z którym ściśle współpracuje od 2011 r. nad wprowadzeniem JOW do polskiego systemu wyborczego.”

  ?????

 3. NICK said

  A jak przyjdzie do konkretów? To będzie łajno! No i ten Morawiecki… .

 4. rom said

  TYLKO KORWIN żaden KUKIZ ! ! !

 5. Bogush said

  Pole do działania dla Pana Ziobry oby jak najszybciej

 6. Boydar said

  Na „pana” to trzeba mieć …

 7. Pitagoras said

  Komplet z poprzednich wolnych tematów, wiele pracy przed rządzącymi.

  http://sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#39B9C8F05E2FC4C5C1257F16004DE57A

 8. revers said

  eh, strach dopoki istnieje ustawka 1066 i wielcy obroncy demokracji za miedza z Leopardami A7 gotowymi bronic i wproadzac niemiecki porzadek w generalnej nadwislanskiej guberni, to nic nikomu nie grozi Oberwachter Wermahtu Tusk, oraz Oberkapo Szulc dopilnuja tego porzadku prawnego.

  Tylko niejaki pos. Winnicki wniosl do Sejmu likwidacje ustawki 1066.

 9. Pitagoras said

  Ad 1 Bladymamut
  W tym filmiku – jest poruszone wiele kwestii, ale cybernetyka przyciągnie więcej chętnych, nie licząc ciekawych świata!

 10. Jacek said

  Cały system prawny a więc i państwo z jego organami jest ztalmudyzowane, a wiec z natury skorumpowane (korupcja jest zasadniczym środkiem talmudyzacji ). Żadne „jowy” tu nie pomogą (patrz uk), trzeba wrócić do prawa naturalnego i na nim oprzeć ustrój państwowy i prawo stanowione. Na ironie to właśnie oznaczałoby: sprawiedliwość i prawo.

 11. Rafal Z said

  BARDZO FAJNY DOKUMENT/PREZENTACJA sporządzony przez ów zespół ds nowej konstytucji. Dobry kierunek

  Porównajcie ten dokument a tłumaczenie się Zbigniewa Kękusia w internecie. W praktyce jeśli ktoś nie śledzi losów Kękusia to nie będzie w stanie zrozumieć o co tam chodzi. Niestety ale tak jest. Sposób prezentacji decyduje czy sprawa jest zrozumiała czy też nie dla przeciętnego odbiorcy.

  Myślę za kilkadziesiąt tys zł to co ten zespół zrobił można udoskonalić i sprawić żeby to było jeszcze prostsze przy jednocześnie osiągnięciu dodatkowych celów

 12. zydozerca said

  Wymiar „sprawiedliwości” kosztuje podatników w PL ponad 2% PKB: nieco więcej niż armia i na poziomie kosztów odsetek od długu publicznego. I podatnik sprawiedliwości nie może się doczekać latami. Natomiast w Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii… tylko 0,3% PKB – to siedmiokrotnie więcej!!!

  prof.a.zybertowicz- „żydowska agentura działa/ła swobodnie w czołowych polskich mediach,parlamencie,wymiarze sprawiedliwości,itd.

 13. Ciupaga said

  Sanocki był (wg relacji MK) „ojcem selekcjonerem” w projekcie Kukiz. On ustalał kto może być na listach i na jakiej pozycji. Jak już dostał się do Sejmu (z pierwszego miejsca na którejś z list) to nie został przyjęty (oficjalna wersja) do klubu parlamentarnego Kukiza i jest – jak to się mówi – posłem niezrzeszonym.

  Nie zdziwię się jak niedługo wyjdzie na ulice i oskarży Kukiza o zdradę ideałów. Że to nie tak miało być, nie tak!

 14. wanderer said

  Mam nadzieje ze jeszcze doczekam czasow kiedy Polska bedzie Polska, i przestana w niej obowiazywac talmudyczne prawa. A te q..rwy ktore dzialaly w tak bezczelny sposob na niekorzysc spoleczenstwa polskiego pociagnie sie za leb do odpowiedzialniosci.

 15. Lily said

  P.Janusz Sanocki, jego trzy sekundy.Polecam.
  https://rafzen.wordpress.com/2016/01/17/sejmowy-judeo-satanizm.2016/

 16. Lily said

  Re 4;Rom
  P.Rom,prosze wejsc na strone I.P.N,i poczytac
  o swoim idolu.
  Gadane,to oni maja w genach,ich nikt nie jest
  w stanie przegadac.

 17. Wojtek said

  „TYLKO KORWIN” @4 – niech ktoś wytłumaczy zieleninie kim jest korwin

 18. Maćko said

  Jelyty Yelytami a tu nas coraz mniej – Polska Szkola Cybernetyki od lat 60 dziala pro rodzinnie, pro narodzinowo:
  https://www.facebook.com/events/1527687420893248/
  Prelekcja Andrzeja Wronki na temat procesów demograficznych w Polsce. Wykład odbędzie się w poniedziałek 01.02.2016r. o godz. 18:00 w siedzibie Civitas Christiana we Wrocławiu przy ulicy Kuźniczej 11-13.
  Serdecznie zapraszamy.

 19. Boydar said

  Pani Lily, z całym szacunkiem, niech Pani nabierze dystansu do publikacji p. Gawrońskiego. Brak spójności nadrabiają tendencyjnością o bardzo określonym charakterze. Jego wersja rzeczywistości starannie pomija atomy i cząsteczki. Koncentruje się za to na fantastyce kształtów chmur.

 20. Jacek said

  warto obejrzec:

 21. JO said

  ad.19. Tak, jezeli razem nic nie zrobimy, to znaczy ze upadlismy tak dalece, ze na to co mamy – zalugujemy.

 22. Lily said

  Re 18;Boydar
  Panie Boydar,chodzi mnie o gest,jaki wykonal
  palcami J. Sanocki,czyzby,Pan patrzyl i nie widzial ? A, nazwisko to pewnie utworzone od miasta Sanok?.

 23. Lily said

  Re 19;Jacek
  Panie Jacku,ten osobnik tez pokrzywdzony?Ciekawe,przez kogo?.Tez ciekawy zyciorys.
  Slow,brak na to wszystko.Od 1989 r,mamia
  nas obietnicami bez pokrycia.
  A,Tubylcom z dnia na dzien,z roku na rok,
  sytuacja materialna/mieszkaniowa sie pogarsza.

 24. NC said

  Sanocki pisze: „…wyłania się obraz państwa bezprawia i chaosu, w którym świetnie sobie radzą oszuści i gangsterzy.”
  To nie jest chaos – to celowo utrzymywany stan państwa dla Polaków stworzonego nie przez oszustów i gangsterów, tylko przez układ okrągłostołowy. Sanocki o tym wie, ale kieruje uwagę w inną stronę.

 25. Boydar said

  Patrzmy na efekty zabiegów, wielu z „tamtej” strony obecnie MUSI grać po naszej. Z nich tacy reprezentanci Polski jak i Olisadebe ale mają strzelać bramki drużynie przeciwnej, a nie iść z nami do łóżka.
  Jeszcze bym Sanockiego nie oceniał, choć spostrzeżenie Pani jest istotnie bulwersujące. Tylko dla kogo. Dla niektórych naszych Komentatorów zapewne nie.

  Odrębną sprawą jest system nerwowy podskórnego zarządzania państwem. Bez jego znajomości, nie można mu zrobić właściwie nic. Także nie można go naruszyć bez wtyczek wewnątrz. Zobaczymy. Na dymiącej kupie gnoju noworodek nie przeżyje, musi mieć przynajmniej małą wiązkę czystego siana.

 26. Jacek said

  ad Lily #23

  Ad Lily

  nie mam danych personalnych tego pana, ale jego oskarżenia są bardzo konkretne, a on sam nie wygląda ani na głupiego ani na zawodowego cwaniaka. Natomiast mechanizm, który pokazuje jest dosłownie międzynarodowy, analogicznie działa „to” i w krajach „rozwiniętej demokracji zachodniej”. To, ze działa on w iirp świadczy o tym, iż iiirp jest „krajem” prawa – talmudycznego oczywiście.

 27. Jacek said

  PS Cały szereg innych wypowiedzi z tej konferencji jest wartych obejrzenia. Wybrałem te ponieważ pokazuje jak działa system talmudyczny z samej zasady.

 28. ojojoj said

  „…. A poza tym uwazam, ze unia europejska powinna byc zniszczona” – janek korwinek mika-miki

 29. ojojoj said

  do 14. Panie Wanderer, to jest prawie niemozliwe (kluczowe slowo to „prawie”). A dlaczego? Prosze sie przyjzec Polakom. Takim zwyklym Polakom po sasiedzku. Co np. wyprawiaja ze swoimi dzieciakami w ostatni dzien Pazdziernika. Co robia ze swoimi domami w czasie „Xmas” oraz co sobie wkladaja na te puste lby w czasie tych swiat. Czarny piatek, itd. itp.
  O ktorych pan k…ch mowi? bo ja juz nie widze roznicy.

 30. Maverick said

  Leming Petru nawet nie wie ze nie ma takiego systemu politycznego jak demokracja! Co za czubek.

  Polska to Republika gdzie kluczowe decyzje podejmuje się głosując.

  Nie jest to jednak demokracja bezpośrednia tylko reprezentacyjna i dlatego jest wadliwa, bo pojedynczych posłów kupują zachodnie korporacje aby robili dywersje. Działają szkodliwie dla polskiej ekonomi i dlatego ludzi wspierających Petru jak ich należy uważać za wrogów i zdrajców wewnętrznych. Najgorsi z najgorszych to są „snitches” czyli donosiciele.

 31. Jacek said

  warto obejrzec:

 32. Jacek said

  Europa się budzi:

 33. snag said

  No koorwa niech mi ktos z Polski jeszcze raz wytknie ze bronie USraela ,…

 34. Marucha said

  Re 30:
  Petru nie jest lemingiem, gdyż – niezależnie od swego poziomu intelektualnego – czerpie wymierne korzyści z tego, co robi.
  Lemingi natomiast idą za swym przywódcą, niczym szczury za flecistą, głosząc za nim nawet takie postulaty, które są bezpośrednio skierowane przeciw ich własnym interesom (np. podwyższenie wieku emerytalnego).

 35. Borys said

  Nie można się oburzać na Polaków, że są głupi.
  A Niemcy są mądrzy?
  A Francuzi są mądrzy?
  A Szwedzi są mądrzy?

  Są głupsi od nas.

  Marna to pociecha, ale zawsze coś.
  Trzeba przyjąć do wiadomości fakt, że Polacy są głupi.
  Tak jak trzeba przyjąć fakt, że jest morze Bałtyckie.
  Że są Karpaty. itd.

  Musimy działać z takim materiałem, jaki jest.

  Ale jest pociecha.
  Dżyngis Chan zorganizował różne plemiona i podbił pół świata.
  Niedługo po jego śmierci, Mongołowie znowu byli luźnymi plemionami.
  Okazuje się, że z „łapciuchów” można stworzyć groźną siłę.
  Tylko trzeba ich zorganizować.

  W PRL-u do wojska z powszechnego poboru przychodziły same „łapciuchy”.
  Po roku czasu tworzyli groźną siłę zbrojną.
  Tylko trzeba ich zorganizować.

  Umysłowo Świadkowie Jehowy są na poziomie orangutanów. „Łapciuchy”.
  Ale ktoś ich zorganizował.
  I stanowią niebagatelną siłę.

  Dzieci, z definicji, umysłowo stoją niżej od dorosłych.
  Jednak zorganizowane tworzą zespoły sportowe, zespoły taneczne, muzyczne, które wprawiają w podziw dorosłych.
  Bo ktoś te istoty o małych rozumkach zorganizował.

  Mamy materiał umysłowo słaby i trzeba się z tym pogodzić.
  Z tego materiału można utworzyć potężną siłę.
  Tylko trzeba ten materiał zorganizować.

  Jeśli nie tylko uważamy się za mądrych, ale rzeczywiście jesteśmy mądrzy,
  to ich zorganizujmy.

  Jeśli tego nie potrafimy, to nie biadolić, że Polacy są głupi,
  ale biadolić nad sobą, że sami jesteśmy głupi.

 36. RomanK said

  ad 29…Pan sie pyta?? reotrycznie ??panie Ojojoj – czy nachalnie??????

  http://www.fakt.pl/forum/trojmiastolicealistka-opowiada-o-gwaltach-wsrod-na,0,2569319,202536975,czytaj.html?cid=604510

  W cywilizacji turanksiej to nie do pomyslenia…..

 37. Ciupaga said

  @35 Ten pseudodziennikarski bełt jest na 99,9(9)% zmyślony. http://www.fakt.pl/polska/trojmiasto-licealistka-opowiada-o-gwaltach-wsrod-nastolatkow,artykuly,604510.html

  Polaków należy przekonać, że są G*wnem, takim samym g*wnem jak wszyscy do dokoła i że wszystko dookoła jest g*wnem. I że nic nie jest takie jak się na pierwszy rzut oka wydaje, i że każdy ideał to oszustwo.

  Policja powinna załomotać do autora tego tekstu jutro o 6 rano i zażądać dokumentacji na podstawie której to wsy*rał ze swojej głowy na papier. W przypadku jej braku i potwierdzenia, ze to zmyślił kara dla tego śmiecia, jego przełożonego i wydawnictwa.

  Jedyne co niestety jest prawdą, to że policja/wojsko i wszystko co składa sie na tzw polskie państwo to kupa skorumpowanego g*wna.

 38. Ciupaga said

  Tu dorobek zawodowy autorki: http://www.fakt.pl/alina-zakowska,autor,21435,1.html

 39. RomanK said

  ad22….O Jezu…od Sanoka????? To z cala pewnoscia Satanista- Sanokista….
  Dzieki ci Lilyth!!!!!

 40. […] Dowiedziałem się również, iż nie tylko monitor-polski.pl promuje judeo-satanistów ale również Dzienniczek Gajowego Maruchy.  https://marucha.wordpress.com/2016/01/20/strach-elit/ […]

 41. ojojoj said

  Panie Romanie, pytam i retorycznie i nachalnie i pierdzaco i trywialnie – tak po zydowskieniemu troche, zeby wiekszosc zrozumiala, a wlasciwie nikt nie zrozumial.

  Prosze mi wytlumaczyc ostatni „hit” w Polsce, jak to w piatek po swiecie amerykanskiego Dziekczynienia (bo podobno jest tez polskie w czerwcu) zwykly lud sie tratuje aby zdobyc pierdoly ktore sie nie sprzedaja. Ani swieto dziekczynienia nie jest swietem polskim, ani tradycja czarnego piatku po nim nie jest tradycja polska czy europejska nawet. Pomijajac juz to, ze Polacy z tych 2-ch dni wybrali wlasnie piatek – dzien zezwierzecenia. Sorry, ale taki mamy zjeb…y kod genetyczny – powtarzajac za pewna pania „od pogody”.

  P.S. Jest cos bardziej zjeb..e niz tylko pejsy rozlazle po naszej krainie – i to nie jest nawet to co napisal Borys – ludzi-robotow nam nie potrzeba.

 42. revers said

 43. RomanK said

  Co jest nieprawda panie Ciupaga///??? historia- o jakiej pisze pani Zakowska????
  Nie wiem.A pan????

 44. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka chce powiedziec sze jesli strach elit to strach jest dopiero w Ameryka.

  Pan Mordka zalacza artykul o pan Tump. 
   
  Interesting take on Trump!                    
   
  According to Bill Bennett (http://www.billbennett.com/)

  A fast-paced, eye-opening morning show featuring intelligent conversation with top guests from the worlds of politics, media, sports and entertainment.
   
  What is said below is exactly what is now happening.
   
  They will kill him before they let him be president.   It could be a Republican or Democrat that instigates the shutting up of Trump.   Don’t be surprised if Trump has an accident.   Some people are getting very nervous: Barack Obama, Valerie Jarrett, Eric Holder, Hillary Clinton and Jon Corzine, to name just a few.   It’s about the unholy dynamics between big government, big business, and big media.   They all benefit by the billions of dollars from this partnership, and it’s in all of their interests to protect one another.   It’s one for all and all for one.
   
  It’s a heck of a filthy relationship that makes everyone filthy rich — everyone except the American people.   We get ripped off.   We’re the patsies.   But for once, the powerful socialist cabal and the corrupt crony capitalists are scared.   The over-the-top reaction to Trump by politicians of both parties, the media, and the biggest corporations of America has been so swift and insanely angry that it suggests they are all threatened and frightened like never before.
   
  Donald Trump can self-fund.   No matter how much they say to the contrary, the media, business, and political elite understand that Trump is no joke.   He could actually win and upset their nice cozy apple cart.   It’s no coincidence that everyone has gotten together to destroy The Donald.   It’s because most of the other politicians are part of the “old boys club.”   They talk big, but they won’t change a thing.   They are all beholden to big-money donors.   They are all owned by lobbyists, unions, lawyers, gigantic environmental organizations, and multinational corporations . . . Like Big Pharma or Big Oil.   Or they are owned lock, stock and barrel by foreigners, like George Soros owns Obama or foreign governments that own Hillary with their Clinton Foundation donations.
   
  These run-of-the-mill establishment politicians are all puppets owned by big money.   But there’s one man who isn’t beholden to anyone.   There’s one man who doesn’t need foreigners, or foreign governments, or George Soros, or the United Auto Workers, or the teachers’ union, or the Service Employees International Union, or the Bar Association to fund his campaign.   Billionaire tycoon and maverick Donald Trump doesn’t need anyone’s help.   That means he doesn’t care what the media says.  He doesn’t care what the corporate elites think.   That makes him very dangerous to the entrenched interests.   That makes Trump a huge threat to those people.   Trump can ruin everything for the bribed politicians and their spoiled slave masters.
   
  Don’t you ever wonder why the GOP has never tried to impeach Obama?   Don’t you wonder why John Boehner and Mitch McConnell talk a big game, but never actually try to stop Obama?   Don’t you wonder why Congress holds the purse strings, yet has never tried to defund Obamacare or Obama’s clearly illegal executive action on amnesty for illegal aliens?   Bizarre, right?   It defies logic, right?   First, I’d guess many key Republicans are being bribed.   Secondly, I believe many key Republicans are being blackmailed.   Whether they are having affairs, or secretly gay, or stealing taxpayer money, the National Security Agency knows everything.
   
  Ask former House Speaker Dennis Hastert about that.   The government even knew he was withdrawing large sums of his own money from his own bank account.   The NSA, the SEC, the IRS, and all the other three-letter government agencies are watching every Republican political leader.   They surveil everything. Thirdly, many Republicans are petrified of being called “racists” . . . So they are scared to ever criticize Obama or call out his crimes, let alone demand his impeachment.   Fourth , why rock the boat?  After defeat or retirement, if you’re a “good boy,” you’ve got a $5 million-per-year lobbying job waiting.   The big-money interests have the system gamed.   Win or lose, they win.
   
  But Trump doesn’t play by any of these rules.   Trump breaks up this nice, cozy relationship between big government, big media, and big business.   All the rules are out the window if Trump wins the Presidency.   The other politicians will protect Obama and his aides — but not Trump.   Remember: Trump is the guy who publicly questioned Obama’s birth certificate.   He questioned Obama’s college records and how a mediocre student got into an Ivy League university.   Now, he’s doing something no Republican has the chutzpah to do.   He’s questioning our relationship with Mexico; he’s questioning why the border is wide open; he’s questioning why no wall has been built across the border; he’s questioning if allowing millions of illegal aliens into America is in our best interests; he’s questioning why so many illegal aliens commit violent crimes, yet are not deported; and he’s questioning why our trade deals with Mexico, Russia and China are so bad.
   
  Trump has the audacity to ask out loud why American workers always get the short end of the stick.   Good question!   I’m certain Trump will question what happened to the almost billion dollars given in a rigged no-bid contract to college friends of Michelle Obama at foreign companies to build the defective Obamacare website.   By the way, that tab is now up to $5 billion.   Trump will ask if Obamacare’s architects can be charged with fraud for selling it by lying.   Trump will investigate Obama’s widespread IRS conspiracy, not to mention Obama’s college records.   Trump will prosecute  Clinton and Obama for fraud committed to cover up Benghazi before the election.   How about the fraud committed by employees of the Labor Department when they made up dramatic job numbers in the last jobs report before the 2012 election?
   
  Obama, the multinational corporations, and the media need to stop Trump.   They recognize this could get out of control.   If left unchecked, telling the raw truth and asking questions everyone else is afraid to ask, Trump could wake a sleeping giant.   Trump’s election would be a nightmare.   Obama has committed many crimes.   No one else but Trump would dare to prosecute.   He will not hesitate.   Once Trump gets in and gets a look at “the cooked books” and Obama’s records, the game is over.   The gig is up.  The goose is cooked.   Holder could wind up in prison. Jarrett could wind up in prison.   Obama bundler Corzine could wind up in prison for losing $1.5 billion of customer money.   Clinton could wind up in jail for deleting 32,000 emails, or for accepting bribes from foreign governments while Secretary of State, or for “misplacing” $6 billion as the head of the State Department, or for lying about Benghazi.   The entire upper level management of the IRS could wind up in prison.
   
  Obamacare will be defunded and dismantled.   And Obama himself could wind up ruined, his legacy in tatters.   Trump will investigate. Trump will prosecute.   Trump will go after everyone involved.   That’s why the dogs of hell have been unleashed on Donald Trump.   Yes, it’s become open season on Donald Trump.   The left and the right are determined to attack his policies, harm his businesses, and, if possible, even keep him out of the coming debates.   But they can’t silence him.   And they sure can’t intimidate him.   The more they try, the more the public will realize that he’s the one telling the truth.

 45. Lily said

  Re 39;RomanK
  Ulzylo panu ?,prosze pouczyc sie symboli (masonskiej,satanistycznej)
  Jedno co panu najlepiej wychodzi,to obrazanie ludzi,typowe dla pewnej grupy.

 46. Carlos said

  moze kotos wie jakiemu bankowi w Polsce mozna choc troche zaufac? WAZNE !

 47. Carlos said

  ktos- powinno byc

 48. Mordka Rosenzweig said

  re 45

  Szanowny pan Carlos,

  Ja pan Mordka nie bardzo rozumie co pan chce powiedziec pszez slowo “ufac”.

  Wszystkie banki maja takie same reguly kture wyszly od US, a Central Bank sprawdza aby byly wprowadzane w zycie.

  Cala roznica miedzy bankami jest taka, sze niekture banki wprowadzaja te reguly szybciej i dokladniej nisz inne banki.

  Na pszyklad, najgorszy bank dla szanowny pan to bylby HSBC, ktury robil dusze pszewalki i dostal dusze kary, a teraz chce byc bardziej swiety nisz sam pan Franek.

  No ale HSBC jusz nie ma w Polsce tak sze to dla szanowny pan klopot z glowy.

  Kaszdy bank ma teraz regula, sze od pewnej sumy w gure (nie pamietam ale chyba to jest obecnie 50,000 euro), nie gwarantuja sze sie dostanie pieniadze z powrotem.

  A to co jest powyszej bedzie uszyte (w razie potszeby) na pokrycie dlugu EU (sytuacja na Cyprze).

  Wracajac do pytania od szanowny pan, pan Mordka by sugerowal znalezc maly zachodni bank z oddzialem w Polsza.

  Mniejszy bank pszewasznie nie ma moszliwosci aby dreczyc klientuw rusznymi formulaszami, co nie znaczy sze pieniadze tam sa duszo bardziej bezpieczne.

  W razie kryzys zabiora sie chyba najpierw za dusze banki bo tam jest wiecej pieniedzy, co nie jest szadna gwarancja.

 49. Carlos said

  Zawsze cenie sobie komentarze Mordki-dziekuje. Moje pytanie wyniklo z komentarza nr.20 p.Jacka a takze wyniklo z musu powrotu do Polski. Boje sie bardziej niz sie balem kiedy wyjezdzalem na zachod w wieku 45 lat ,bez jezyka. Nie mam tych pieniedzy za duzo tym bardziej sie boje je utracic.Ot co…..

 50. Ciupaga said

  @42 > Co jest nieprawda panie Ciupaga///??? historia- o jakiej pisze pani Zakowska????
  Nie wiem.A pan????

  Ja powiem, że nie prawda, autorka że prawda. ja powiem, że w takim razie powinna poinformować organy ścinania o fali zbiorowych gwałtów i zapytam czy to zrobiła, a ona że ma prawo „chronić informatorów” i nic nie powie.

  Szmatławiec, szmatławy tekst wpisujący się w antypolski koncert antypolskiej orkiestry jaki trwa od lat. Zgnoić, zmieszać z g*wnem, zeszmacić, zohydzić, wzbudzić nieufność, rozwalić poczucie wspólnoty, zatomizować itd itp.

  Gdyby takie teksty były połączone z działaniami naprawczymi to miałby to sens. Bez tego są g*wnozjadztwem.

 51. Boydar said

  W takim razie, niech Pan wyjaśni, Panie Ciupaga, jakie „działania naprawcze” prowadzi np. p. Stanisław, „nasz znakomity publicysta” skądinąd.

  Informowanie to informowanie. Nawet Hitler nie strzelał do słupów ogłoszeniowych. Co innego, kiedy podpina się „morał”, wtedy to już nie jest słup tylko agitka.

 52. Ciupaga said

  @51 Peregrynuje po Polsce reklamując swoje liberalne antidotum.

  Informacja – czyli przedstawianie faktów i ewentualne wyciąganie na ich podstawie wniosków – musi mieć oparcie w rzeczywistości. RZECZYWISTOŚCI.

  ps
  „(…) Na gruncie drwin wytworzyło się duchowe współżycie Żydów i Polaków, Żyd powiedział Polakowi: Nie mogę z tobą nic wspólnie kochać, czcić, uwielbiać, nad niczym wspólnie cierpieć i do niczego wspólnie dążyć – ale możemy wspólnie drwić ze
  wszystkiego. Wydrwię ci twego Boga, twą Ojczyznę, twą tradycję i twe Ideały, twe pragnienia i twe wysiłki i obaj będziemy wyżsi ponad to wszystko.

  Zeszedł się żydowski kpiarz z polskim kpem i zaczęli ze wszystkiego kpić. I wytworzyło się środowisko, w którym żadna wielka idea, żaden wielki czyn nie mógł dojrzeć. Albowiem żydowski ‚odczynnik’ rozkładał skutecznie na drwiny wszelkie przejawy woli. (…)” Andrzej Niemojewski” źródło http://www.equeserrans.net/DWUZYDZIAN_POLAKA.pdf

 53. Boydar said

  Na equeserrans tego nie ma.

 54. Loureiro17 said

  Przeczytalem polski tekst polowe ksiazki po angielsku. Autorka w swojej analizie pomija zupelnie role zydow w tej strategi. A. ZydI maja centralna role strategicNa, poniewaz to grabiez wzbogaca glownie Zydow. W polskiej analizie, autorka operuje starymi trywiami, pisze o Michniku, jako o intelektualiscie, o okraglym stole ani slowa, towarszysz Bolek to bohater i tak dalej. Wydaje sie ze celem tej analizy jest zrzucenie winy za rozboj ekonomiczny i poltyczny nazizm na anglosasow. To tak jakby przemilczec role Zydow w ukrzyzowaniu Chrystusa i obciazenie wcina Rzymian. Niemniej jednak analiza jest ciekawa, zwlaszcza czesc dotyczaca poludniowej Ameryki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: