Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Yagiel o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Listwa o Traditionis Custodes
  seler o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Lily o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  gnago o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  gnago o Przekomarzania i pacyfikacje
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Marcin Rey – ostateczne załamanie i kapitulacja.

Posted by Marucha w dniu 2016-01-21 (Czwartek)

Nie trzeba badać genów tego „hrabiego”.

Dość obrzydliwej postaci internetowego trolla i kapusia, Marcina Reya, poświęciliśmy dwa artykuły w gajówce:
> https://marucha.wordpress.com/2015/02/28/rosyjska-agentura-wplywu-drugiej-generacji-marcin-rey-w-fundacji-republikanskiej/
> https://marucha.wordpress.com/2015/11/05/efekt-reya-czyli-o-hipokryzji-salonu/
Miejmy nadzieję, że ten będzie ostatni i nareszcie przestanie do nas dochodzić smród tego żydowskiego łajna.
Admin

Swego czasu Marcin Rey zrobił oszałamiającą karierę w mediach. Francuski bloger mieszkający w Dobczycach pod Krakowem był często cytowany w organie Michnika, sakiewiczowskiej „Gazecie Polskiej” i jego telewizyjnej odnodze – TV Republika. Wszystko za sprawą facebookowego profilu demaskującego rzekomych agentów Rosji w Polsce o wdzięcznej nazwie „Rosyjska V kolumna w Polsce”.

Strona była cytowana przez pro-kijowskie media jako źródło prawdy objawionej. Nic, co ukazywało się na wspomnianym profilu, nie wymagało już weryfikacji. Sam Rey był zapraszany w charakterze eksperta od agentury na liczne spotkania, gościł także w studiu TV Republika. Sążniste analizy Reya miały na celu zmieść każdego, kto stanął Reyowi na drodze.

Derusyfikacja Polski – życiowa misja Reya, przedstawiającego się jako „hrabia” – miała być ukoronowaniem jego kariery publicysty i blogera. Roztaczająca się nad nim aura autorytetu oświetlała mu być może nawet drogę do wielkiej polityki. Sam Rey nie ukrywał, że wpływy w polityce posiada.

Zawrotna kariera strony „Rosyjska V kolumna w Polsce” została jednak przerwana. Ostatnio Marcin z Dobczyc nie wrzucił tam żadnego materiału. Wyłączając link do innego fanpage’a, ostatni wpis pochodzi z 10 listopada. Po serii postów dotyczących Marcina Skalskiego z portalu Kresy.pl oraz Bartosza Kasprzaka – antyreyowego radykała z Trójmiasta – dobczycki agitator zamilkł. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego.

Dobczyce to mała spokojna miejscowość w Małopolsce. Nieopodal małego potoku znajduje się szkoła podstawowa, praktycznie tuż obok poczta. Kilka sklepów, w tym tych należących do zachodnich koncernów. Z pozoru niczym nie wyróżniające się polskie miasteczko.

Dobczyce Marwin 31

Dobczyce, ul. Marwin 31

Przy ulicy Marwin 31 mieszka bohater naszej opowieści, Marcin Rey. Sąsiedzi kojarzą Reya, o co w niewielkiej miejscowości nietrudno. Pytamy ich, jakie relacje panują między nimi a ich sąsiadem, ale nie mają zbyt wiele do powiedzenia poza pewnymi ogólnikami. Pytamy też o jego zaangażowanie publicystyczno-społeczne, ale i tutaj padają odpowiedzi wskazujące na niezbyt rozległą wiedzę na temat Reya. Co więcej, jego działalność zawodowa jako tłumacza z języka francuskiego też nie jest kojarzona.

Sytuacja zmienia się, gdy pytamy o niego w jednym ze sklepów. „Pan Marcin potrafił nocami siedzieć w swoim gabinecie przy zapalonej lampce. Wiem to, bo odbieram rano pieczywo, a wtedy jest jeszcze ciemno. Ale od dłuższego czasu nie zaobserwowałem, by pod adresem Marwin 31 światło się paliło w jakimkolwiek pomieszczeniu w ciągu nocy”. Sprzedawca pytany, kiedy ustało opisywane zjawisko, odpowiedział, że ponad miesiąc temu. Właśnie półtora miesiąca temu ostatni raz Rey próbował „zdemaskować” kolejnego rosyjskiego agenta w Polsce.

Sprzedawca nie ma zbyt wielu informacji dla nas, więc po małych zakupach opuszczamy sklep i udajemy się na dalsze poszukiwania informacji o tym, gdzie przepadł nasz heroj ukraińskiej rewolucji w Polsce.

Nawiązujemy kontakt z jedną z pro-ukraińskich fundacji w Polsce, która lubi otwarcie dialogować. Podajemy się za Ukraińców, a na wszelki wypadek nakładamy na polskie paszporty okładki z ukraińskim tryzubem i delikatnie zaciągamy po wschodniemu naszą polszczyznę. Nie wzbudzamy podejrzeń, wolontariusze biorą nas za Ukraińców.

Pytamy o Marcina Reya, przechodząc od ogółu do szczegółu: „Marcin Rey dużo zrobił dla Ukrainy. Czasami mam wrażenie, że Ukraina jest dla niego tak ważna jak Polska. Wszyscy go bardzo szanujemy” – mówi nam Agata. Działaczka fundacji z emfazą opowiada, jak Rey zwalczał „putinowskich trolli”, aby ostatecznie wejść w stan apatii: „Marcin ostatnio bardzo posmutniał. Zauważył, że jego donosy nic nie dają. Wprawdzie udało mu się osiągnąć małe sukcesy, był obecny w mediach, ale liczył na dużo więcej. Marzyło mu się, że będzie rozdawał karty w polityce, będzie decydował, kto zasługuje na nominację na odcinku ukraińskim. I nic z tego nie wyszło” – mówi Agata.

Inne źródła otwarcie dialogującej fundacji mówią wręcz o załamaniu Reya. „Myślał, że będzie w stanie realnie zaszkodzić osobom, które opisywał. Chciał odcinać ich od źródeł finansowania, chodził do miejsc pracy tych ludzi, informował szefów o ich pracownikach. Potrafił nawet odszukać czyjegoś byłego chłopaka i dziewczynę, by tylko zdobyć informację. Teraz się załamał i nic nie pisze. Uznał, że jego działalność i trud były daremne” – mówi nam Marcin, na oko 35-letni mężczyzna.

„Marcin ostatnio jakby zgasł. Przestał nawet chodzić do synagogi” – mówią nam źródła w środowiskach żydowskich w Polsce.

[Ha ha! Wystarczyło nam spojrzeć na tę facjatę, aby bez pudła odgadnąć pochodzenie „hrabiego” Reya.
Zobacz https://marucha.wordpress.com/2015/11/05/efekt-reya-czyli-o-hipokryzji-salonu/
Admin]

Z kolei w Związku Ukraińców w Polsce, gdzie podajemy się za działaczy zmyślonego Forum Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, o Reyu nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Mimo tego, że w ZUwP dają wiarę co do naszej przynależności organizacyjnej, Rey jest tam ewidentnie chroniony. Dowiadujemy się jedynie, że Rey rozważa wyjazd do Francji lub Izraela, ale jego koniec jego działalności blogerskiej nie jest przesądzony, gdyż rosyjską agenturę będzie mógł także opisywać z Tel-Awiwu bądź Paryża.

„Rey dał się złapać – specjalnie upubliczniłem swoje posty o powstańcach w Donbasie, Hamasie oraz innych judeosceptycznych ruchach narodowowyzwoleńczych, żeby miał pożywkę. Kto wie, może załamał się tym, że nic mi nie jest w stanie zrobić” – mówi nam z kolei Bartosz Kasprzak, jedna z opisywanych przez Reya postaci. „Co więcej, chodzą słuchy, że problem jednego z jego informatorów z Trójmiasta, został rozwiązany” – powiedział Kasprzak. „I to ostatecznie” – dodaje, uśmiechając się pod nosem.

Wiele wskazuje na to, że można mówić o końcu Marcina Reya. O ile nie przebywa teraz na Ukrainie lub nie zszedł do głębokiego podziemia, Rey stracił impet w swojej „demaskatorskiej” działalności. W swojej walce ze światem stał się coraz bardziej osamotniony i nic nie wskazuje na to, by miał odzyskać dawną świetność.

https://www.facebook.com/

Komentarzy 40 do “Marcin Rey – ostateczne załamanie i kapitulacja.”

 1. lopek said

  Może jest na jakimś specjalnym szkoleniu u grandziarzy zza wielkiej wody. Może być też tak, że szykuje się zmiana etapu mądrości i teraz Rosja – przynajmniej z urzędu – będzie w Polsce trochę cacy.

 2. Maverick said

  Świr. Myślał ze będzie tworzył rzeczywistość dla innych a popadł w depresję. Bez współczucia to kundel nad kundlami.

 3. Zbyszko said

  Pozostaje pytanie czy jest prawdziwe nazwisko tego człowieka, czy tylko pseudonim?

  Dla żydów nazwisko jest bez znaczenia. Zmieniają je, jak rękawiczki.
  Admin

 4. GT GRYF said

  No to jedna struga gnojowicy wyschła. Trzeba brać się za pozostałe, a przede wszystkim nie taplać się w gównie.
  A tak ogólnie to ryj tego żyda ze skradzionym nazwiskiem, jest już ogólnie znany w społeczeństwie, więc podejrzewam, że musiał się szybko ewakuować.
  Śmierć zdrajcom Ojczyzny !!!

 5. revers said

  Doloyzc Petru do tego syfu rzodkiewkowego …

  http://www.fronda.pl/a/verhofstadt-dogaduje-sie-z-petru-i-znowu-atakuje-polske,64415.html

 6. Marcin said

  Reybaum może? Ciekawe kto mu sponsorowal ta dziuple w tej wiosce bo gmina zydowska chyba nie bo kasa.To by dużo wyjasnilo.

 7. hulsz said

  Takich smieci Putin chce masowo sprowadzic do siebie. http://o2.pl/hot/zaskakujaca-decyzja-putina-wobec-zydow-5952964684505729a

 8. //…Pewnie ludzie często o to pytają, gdy słyszą pana nazwisko. Ja też zapytam: jest pan potomkiem Mikołaja Reya, o którym każde dziecko w Polsce uczy się, że był ojcem naszej ojczystej literatury?

  – Tak, jestem w prostej linii potomkiem Mikołaja Reya. Ale to w mojej historii nie ma teraz wielkiego znaczenia. Poza tym, że moja rodzina mieszkała na dawnych Kresach Wschodnich, na terenie dzisiejszej Ukrainy.

  To dlatego tak bardzo interesuje się pan Ukrainą?

  – Mój dziadek miał majątek ziemski między Lwowem a Stanisławowem, w Psarach. Po Pomarańczowej Rewolucji mocno zabiegałem o to, by tamtejszy Pałac Reyów stał się siedzibą Międzynarodowego Centrum Współpracy i Dialogu Polsko-Ukraińskiego (…)//

  Te qrvy mają nas już za całkowitych debili…

 9. OT TO OT said

  NOW New Order World NOWoczesna ….nawet w nazwie swej maja nazwe zrodla swego dzialania i finansowania

 10. […] Źródło: Marcin Rey – ostateczne załamanie i kapitulacja. […]

 11. Boydar said

  A wystarczyłoby sięgnąć do prostej w sumie jak konstrukcja cepa, receptury Wiaczesława. To co, że pochodził z rodziny kupieckiej. Na robocie się znał, inżynier w końcu.

 12. Marian said

  Strona „Rosyjska V kolumna w Polsce” to taka sama żydowska fabryka kłamstw jak „Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka” w budzie z kebabami w Londynie”, nie da sie z tego korzystać, ponieważ smród stęchłego i zgniłego czosnku oraz koszernego łajna jest tak silny, że nawet zdrowego i silnego człowieka zwala z nóg.

 13. wanderer said

  Hrabia 🙂

  Prawdziwym Polskim hrabiom to moze co najwyzej kwiaty na grob noscic i ich mogily sprzatac, wtedy by nieco poobcowal z hrabiami i pozytek jakis przyniosl przy okazji i oglady nabral.

  Komorowski tez byl hrabia, Stolcman po wyzszym wyksztalceniu, Bartoszewski profesorem, elektryk doktorem i tak dalej konca nie widac..

  Prawdziwe szlachectwo ma sie we krwi, postawie do Ojczyzny, rycerskosci.

  Ktore czynniki on ma zachowane?

 14. wanderer said

  Re 11 Marian,
  Une bardzio lubia wszelakie „Obserwatoria Praw Czlowieka” i w wymyslaniu coraz to nowszych nie maja sobie rownych.

 15. Joe said

  Warszawka ma jeszcze cale zastepy takich „hrabiow”…Will.ing.ow,stejnow i innej wszelkiej masci farbowanych s…synow..Ale dobre i to ze takiego parcha ubylo….Pewnie sie Aaaaadas zaaaajaka na AMEN.

 16. Pitagoras said

  Trochę jestem zdziwiony, tym co znalazłem! 😦

  http://www.sejm-wielki.pl/b/ut.29.1.127

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,17400851,Marcin_Rey_i_jego_walka_o_prawde_i_wolna_Ukraine.html

 17. Marek FL said

  Czyli byl to klasyczny „kret”. Tylko ze w Polsce takich jak on jest wiecej. Mnie osobiscie nie podoba sie niejaki Adrian Zandberg. Jak patrze na niego, to jakbym widzial brata Reya. I tez zaczynaj go zapraszac do studia. Ostatnio goscil go Sakiewicz w tel Republika. To tak jakby „zaklepywali” jego wiarygodnosc.

 18. To bardzo ciekawe informacje. Ja z tym … miałem nieprzyjemność na Facebooku. Pomówił mnie bezpodstawnie o antysemityzm, bo użyłem słowa żydokomuna w komentarzu do posta Poseł Pawłowicz, próbował zastraszać mnie i Poseł Pawłowicz. Zgłosiłem do admina Facebooka to pomówienie. Dostał bana na 1 miesiąc. Ale to mu było mało. Poskarżył się do Human Rights na Ukrainie. Tam niejaka Halya Coynash wysmarowała wielki paszkwil szkalujący mnie, Poseł Pawłowicz i nasz nowy rząd, że jacy to w Polsce są antysemici.
  Ten Rey to jakiś psychiczny jest. Potwierdza się, że to jakiś żydłak i kapuś. Hrabia, q.wa mać.

  Jeśli takich donosów do Facebooka będzie dużo, to administracja może przestanie na nie zwracać uwagę.
  Powinniśmy w inteligentny sposób prowokować takie donosy – by ośmieszały donoszących.
  Admin

 19. wanderer said

  Re 16 Pitagoras,

  To jest tak jak sie nie pilnuje z kim sie dzieci czy wnuki pobieraja. Potem wychodza takie cuda.

 20. Pitagoras said

  Panie Wanderer – ktoś tam mieszał w genach, bo to inaczej niemożliwe.
  A już po ludzku myślałem, że chciał odzyskać pałacyk i dlatego kombinuje jak koń pod górę, a to zwykły….

 21. Marian said

  Re 13 Wanderer,
  une nie mają sobie równych w największych kłamstwach, okrucieństwach, wynaturzeniach, we wszystkim co można określić jako mroczna strona ludzkiej natury. W swojej drugiej po kaganacie chazarów ojczyźnie czyli anglosyjonie wymyślają nie takie rzeczy. Ostatnio demonstrują wymóżdżonym gojom jak niedługo będzie wyglądała kwestia żywności pod ich pełnym zarządem, gdy do konającej i nieszczęśliwej Europy dobije jeszcze trochę brodatych braci z ISISraela…

  http://greenlifes.net/shock/1504-give-me-a-hand-macabre-human-butchery-shop-established-in-smithfield-market-but-dont-worry-its-just-a-stunt.html

 22. Pitagoras said

  http://web.archive.org/web/20070226115821/http://www.projektpsary.region-rabka.pl:80/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Psarach

 23. wanderer said

  Re 21 Marian,
  Ich wynaturzenia i zboczenia nie maja konca. Demoralizacja, satanizm, zidiocenie i zdziczenie obyczajow siegaja zenitu.

  Co pan na to, Panie Snag?
  To tez tylko taka ciekawa reklama?

 24. oldman said

  Pomiot Jakuba Franka i Sabataja Cwi jeszcze długo będzie jątrzył.
  A swoją drogą, ciekawe kto po nim przejmie wakat?

 25. Pitagoras said

  Powiązanie jest intieriesne http://www.cwpu.org/
  granty norweskie, EOG 570 mln. E

 26. Zerohero said

  Żydzi nie są takimi geniuszami na jakich pozują. Bardzo łatwo odkrywają karty:

  „Popatrzcie, jak wytrwale putinowska agentura podaje się na polski patriotyzm. Wymieszanie teorii spiskowych, strachów apokaliptycznych, i wszędzie ci ukryci Żydzi. Matrix z Olgino rodem. Rzućcie okiem: wolna-polska.pl/wiadomosci/category/nwo/apokalipsa A podobnych stron są dziesiątki, jak nie setki.”
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rubel-leci-w-kosmos-Rosjanie-nie-7295859.html#dod_komentarz

  99% miłośników Ukrainy i rusofobów to oni. Nie liczę papużek, tzn. biednych idiotów powtarzających po nich. Papużkę łatwo poznać po tym, że się zacukuje po kilku pytaniach. Wojownik spod góry Synaj będzie szedł jak burza.
  No chyba, że się wypali jak ten Rey. 🙂

 27. Zerohero said

  Jak czytam o dokonaniach Marcin Reya, to nabieram pewności, że lepiej czułby się jako działacz z pistoletem i w skórzanej kurtce. Tacy…. ludzie (niech będzie) tylko czekają na zmianę systemu.

 28. O mnie było w sumie w 10 postów z czego większość FB pokasowało po zgłoszeniach 🙂 A prawda jest taka, że skończylo sie pewnie finansowanie, skończyła się działalność tego smroda.

 29. Marian said

  Jakkolwiek by nie było, jest wielce podejrzane zamilknięcie takiego oprycha jak Rey. Nie dawałbym łatwo wiary w jego wypalenie się czy zużycie. To zapewne wytrwany i dobrze wyszkolony agent-spadochroniarz, a tacy łatwo nie wypalają się czy też nie kończą swojej działalności bez konkretnych powodów. Prawdopodobnie skończyło sie zapotrzebowanie na szerzenie w Polsce rusofobii (na fali której do władzy miał dojść prosyjonistyczny PiS), więc i nie ma już rynku na „talenty” Reya. PiS może robić co chce, czyli budować od podstaw silne państwo POLIN, więc Reya skierowano na inny odcinek, byc może do Rosji, gdzie wynajęto mu podobny domek, z którego udając rosyjskiego blogera atakuje od wewnątrz Rosję.

 30. Mariusz said

  Zadał sobie ktoś trud zerknięcia na tę „reyową” paszkwilancką stronę FB? Przecież ona działa w najlepsze. Ostatni wpis jest z 18 stycznia.
  I nic nie wskazuje na to żeby prowadził ją kto inny niż Rey, który rzekomo „zniknął” i „słuch o nim zaginął”.

 31. Joe said

  Une maja dluga historie w tym parchatym dzialaniu.Mialem kiedys okazje w latach 60-tych,rozmawiac o LENINIE w Poroninie z tamtymi starymi goralami…Lenin dzialal identycznie,dziupla,kurierzy i pisanie PO nocach.A POtem miliony trupow.

 32. Maćko said

  Z czego zyje ten „krul” ( rey po hiszpansku to król) ??? Pracuje gdzies zarobkowo? Ma granta? Od kogo?

  Ok, moge tylko pytac, ale takie pytania sa podstawowe do rozszyfrowania agentów.
  Macko

 33. Pitagoras said

  33
  Wystarczy wpisać Marcin Ludwik Rey w wyszukiwarkę GOO

  Znalazłem. Nie wiedziałem, że to Ludwik.
  Admin

 34. Mariusz said

  https://www.facebook.com/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce-218251225011751/?fref=ts
  https://www.facebook.com/MarcinReyPublic/?fref=ts
  https://www.facebook.com/marcinrey?fref=ts

 35. Mariusz said

  https://www.facebook.com/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce-218251225011751/?fref=ts

 36. Mordka Rosenzweig said

  re 3

  Ja pan Mordka pszeczytal komentasz od pan Gajowy:

  “Dla żydów nazwisko jest bez znaczenia. Zmieniają je, jak rękawiczki.
  Admin”

  Nie wszyscy! Nie wszyscy!

  Jesli to nazwisko jest z dziada pradziada jak u pan Mordka to nie moszna zmienic bo jest rodowe i drogo kosztowalo.

 37. wow said

  Po 3 miesiącach Rey się uaktywnił i w styczniu dość zaciekle tropi „ruskich agentów”.

  https://www.facebook.com/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce-218251225011751/?fref=ts

  ——
  No cóż, nic nas życie nie nauczyło, byliśmy optymistami. A gówno, jak zwykle, na wierzch wypływa.
  Admin

 38. Czołgista said

  Nie było wypłaty przez te kilka miesięcy, więc zgasł, ale już się ponownie aktywował.

 39. Czołgista said

  Widzę, że jego materiał to typowa strawa dla PiSiarni. Nawala w Korwina, Kukiza, Zmianę, KOD – sama konkurencja polityczna. Ludzie się już z tego śmieją. Na chwilę internet zdominował PiS, ale to się jak widać kończy.

 40. […] Za: https://marucha.wordpress.com/2016/01/21/marcin-rey-ostateczne-zalamanie-i-kapitulacja/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.