Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Pogoda dla foliarzy
  Neptek o Tajna geoinżynieria – projekt…
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ataki na Rubla, cenę ropy naftowej i Władimira Putina są skoordynowane!

Posted by Marucha w dniu 2016-01-23 (Sobota)

Już nie można mieć żadnych wątpliwości, to było widoczne co najmniej od końca Olimpiady w Soczi – ataki na rubla, cenę ropy naftowej i pana Władimira Putina – Prezydenta Federacji Rosyjskiej są skoordynowane i skorelowane.

Tutaj nie ma przypadków, najpierw w ramach globalizacji powoduje się upadek cen ropy naftowej, potem doprowadza się do dewaluacji waluty narodowej – a w momencie jak waluta kraju jest na samym dnie historycznych notowań – przeprowadza się kulminacyjny atak na osobę Prezydenta!

Jeżeli słyszymy, od rzekomo Sędziego z Wielkiej Brytanii, że pan Władimir Putin mógł „prawdopodobnie zatwierdzić” (zaaprobować) zabójstwo byłego agenta Federalnej Służby Bezpieczeństwa [w. org. Putin‬’s branded a „probable” assassin] – to co to jest za zarzut?

Może prawdopodobnie zatwierdził, że na Marsie istnieje życie, albo prawdopodobnie zatwierdzi, że w Wielkiej Brytanii życia już nie będzie? Które prawdopodobieństwo jest bardziej wiarygodne? Jak w ogóle można postawić zarzut w kategoriach prawdopodobieństwa? Przecież to prawdopodobnie sprawia wrażenie jakiegoś prawdopodobnie idiotyzmu (stan w chorobie psychicznej – niepełnosprawność umysłowa w stopniu znacznym)?

Jest to tak parszywe kłamstwo, szyte tak grubymi nićmi, że trzeba być ślepcem żeby się nie zorientować, że wypuszczono kolejny paszkwil – tym razem, którego osią jest rzekome zabójstwo byłego agenta rosyjskich służb specjalnych, rzekomo zlecone na Kremlu – dokładnie w momencie odnotowania minimum na rublu. Wielki demiurg nie może sięgnąć murów Kremla, których broniąc swojej godności, broni cały zjednoczony Naród Rosyjski, więc robi co tylko jest w stanie, żeby kłamstwami obrzucić rosyjskie kierownictwo państwowe.

Skala ataków na Rosję jest bez precedensu. Są przeprowadzane na każdym możliwym poziomie oddziaływania na percepcję Rosjan i innych interesariuszy państwa rosyjskiego. Coś takiego jak oskarżanie kierownictwa państwowego termojądrowego supermocarstwa o zlecenie morderstwa jego własnego agenta, jest po prostu czystym idiotyzmem, ale to już tak na marginesie, bo nie ma co się rozpisywać nad przypadkiem bardziej psychiatrycznym niż merytorycznym.

Sytuacja Rosji dzisiaj staje się trudna, ponieważ skala ataków jest szokująca i bez precedensu, w zasadzie już chyba zrobiono wszystko, żeby rzucić kraj na kolana. Jednak sklepy nadal są pełne, co prawda Rubel pikuje, jednak to jest cena i zarazem nauczka dla Rosji – za chęć bycia partnerem w ramach stosunków globalizacji.

Dzisiaj Rosjanie płacą za to, że uwierzyli zachodowi w partnerstwo, wolny handel i inne parszywe kłamstwa mające na celu tylko i wyłącznie ekonomiczną eksploatację ich państwa. Jednakże powoli dochodzimy do momentu, w którym ani ropa, ani rubel nie będą mogły już bardziej upaść, a ze względu na sytuację na Bliskim Wschodzie, nie można się spodziewać, żeby ropa ustabilizowała się na poziomie np. kilkunastu Dolarów za baryłkę, w kontraktach długoterminowych.

To jest niemożliwe, ponieważ popyt jest dzisiaj przytłumiony, ale nie wydarzył się żaden przeskok technologiczny powodujący, że potrzeba mniej paliwa. Wręcz przeciwnie – całe Chiny motoryzują się na potęgę, odrodzenie zapotrzebowania na ropę naftową w skali przekraczającej popyt jest tylko kwestią czasu. Chyba, że czeka nas jakaś parszywa globalna stagflacja?

W tym wszystkim to właśnie personalne ataki na pana Władimira Putina są fundamentalnym elementem strategii pokonania Rosji, albowiem to one mają przeważyć w nastrojach, ataki na kurs ropy i powiązany z nim kurs Rubla, to jedynie budowa nastrojów, to znaczy ich ciągłe pogarszanie.

Wykruszenie tu, wykruszenie tam. Spowodowanie, że ktoś powątpiewa w to co przedstawiają rosyjskie media, tak zwana strategia małych kroczków, której siłę zwielokrotniono przez potęgę mediów społecznościowych i techniki znane z kolorowych rewolucji. Wystarczy sięgnąć do Internetu, żeby zobaczyć ile jest szowinistycznych „memów”, wycelowanych w Rosję, Rosjan i osobiście – panów Putina lub Miedwiediewa. Do tego dochodzą piosenki, filmiki, artykuły, felietony – cała gama narzędzi służących do transferowania nienawiści.

Jednak to wszystko okazało się bezskuteczne i nie jest niczym więcej jak ostatnim atakiem zmęczonych własnymi kłamstwami i kosztami sztucznego utrzymywania ceny ropy na niskim poziomie wichrzycieli i podpalaczy pokoju międzynarodowego.

To, co właśnie obserwujemy to ostatnie podrygi tych demiurgów zła, ponieważ na ich własnym podwórku właśnie wykłada się ultra-innowacyjna branża wydobywania węglowodorów ze źródeł niekonwencjonalnych. Być może to może tłumaczyć te ostatnie wściekłe i zakłamane ataki na Rosję – za jej działania stabilizacyjne w Syrii, jak również te wczorajsze „rewelacje” o rzekomym sprawstwie kierowniczym pana Władimira Putina w rzekomym zabójstwie byłego agenta Federalnej Służby Bezpieczeństwa?

Niestety mechanizmy wielkich mediów i „newsów” nadawanych na cały świat rządzą się swoimi prawami. Percepcja audytorium na Zachodzie jest przez lata rozmiękczana i dominująca część zachodniej opinii publicznej jest niestety prawie w pełni i bez ograniczeń podatna na podawaną stale propagandę.

Oznacza to, że nawet tak ordynarne kłamstwa jak najnowsze „rewelacje” mogą bez problemu przemawiać jako już „fakty”, do opinii publicznej. Nie ma z tym żadnego problemu – na to ludzie byli przez ostatnie lata przygotowywani słysząc o „szatanie Północy” i inne kwestie, filmy i generalne kłamstwa na temat Rosji i w szczególności rosyjskiego przywództwa państwowego.

Dzisiejsze Ataki na Rubla, cenę ropy naftowej i osobę pana Władimira Putina są skoordynowane i skorelowane, to nie są przypadki – to ostatnie ataki, na jakie stać rzeczników złej sprawy, którzy chcieliby, żeby Naród rosyjski spowodował i siebie kolejną rewolucję i przyjął przywiezionych zza granicy – przez ostatnie lata hodowanych i pielęgnowanych nowych liderów.

Jest już tylko kwestią czasu, kiedy świat zacznie otwierać się na prawdę. W tej chwili jeszcze idiotyzmy sprzedają się w mediach doskonale!

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl/?p=38181

Pokłady ludzkiej głupoty, tępoty i skurwielstwa są głębsze, niż Rów Mariański. Dlatego wątpię, aby świat kiedykolwiek otworzył się na prawdę i nie w tym upatrujemy szansę dla ludzkości, ale wyłącznie w Rosji i jej sojusznikach, wśród których Polska powinna zajmować poczesne miejsce.
Admin

Komentarzy 46 do “Ataki na Rubla, cenę ropy naftowej i Władimira Putina są skoordynowane!”

 1. robik said

  //Pokłady ludzkiej głupoty, tępoty i skurwielstwa są głębsze, niż Rów Mariański. Dlatego wątpię, aby świat kiedykolwiek otworzył się na prawdę i nie w tym upatrujemy szansę dla ludzkości, ale wyłącznie w Rosji i jej sojusznikach, wśród których Polska powinna zajmować poczesne miejsce.//

  Amen 🙂

 2. rom said

  Dlaczego ludzie są głupi ?

  Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
  ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo

  =======
  Jak po raz pięćdziesiąty wrzuci Pan ten sam tekst, to zbanuję.
  Admin

 3. Hasso C. said

  Kolejny artykuł w stylu: „Uni, skurwiele i żydy, go bija, a Un się nie daje”.

  Trochę irytuje emocjonalny jezyk. Tak nie pisze analityk polityczny, tak pisze działacz albo amator (od „amo” – kochać).
  Autor ewidentnie kocha Włodzimierza Putina i widzi cały świat przez te okulary. Cały „Zachód” to znaczy zjednoczone siły Judei czy Anglo-Judei próbują zlikwidować ostatnia wysepkę wolnego chrześcijaństwa (czy niezależności od nich) i zlikwidować człowieka- supermana który śmiał się im postawić, człowieka bez skazy i zmazy, człowieka ze skazki. W.W.Putina.

  Ostatnio bardzo staniała miłość dla Putina i Rosji. Jak zwykle trzyma cenę konstruktywna krytyka naszego wschodniego sąsiada i jego przywództwa.

  ——
  Ostatnio staniało MÓWIENIE PRAWDY na temat Putina.
  A wie Pan dlaczego?
  Bo mimo nagonki CAŁYCH ŻYDOKUREWSKICH mediów na jego osobę, niektórzy nie dali się zgnoić michnigówniarstwu i gazetopolakom, lecz odważnie szli pod prąd.

  Pana pierdoły o „miłości”, „człowieku bez skazy” itp. to zwykła demagogia, która tu nie działa.
  Admin

 4. aa said

  Dobrze powiedziane
  jednak Rzad Rosyjski musi sie skonsolidowac i zdac sobie sprawe ze to walka na smierc i zycie
  sam Prezydent Putin przeciez nie moze udzwignac 120 mln kraju
  jakos nie slychac aby rzad Miedwiediewa zbyt sie przejmowal sytuacja wewnetrzna
  trzeba tez pamietac ze to wlasnie MIEDWIEDIEW zablokowal dostawe S-300 dla Iranu i wpedzil Rosje w „partnerstwo” z jej smiertelnym wrogiem
  sa liczne glosy od analitykow rosyjskich ze Miedwiediew stawia noge Putinowi i jego rzad nie konsultuje wszystkiego z Kremlem i nie wspolpracuje-i to jest niebezpieczne
  nadzieja ze Prezydent Putin ma oczy otwarte-przeciez w Rosji ma oddanych ludzi ktorzy z latwoscia moga zastapic Miedwiediewa i te babe z Banku Centralnego-jest to juz ostatni gwizdek gdyz zachodni bandyci widza juz swoj koniec i pojda na calego
  ten obraz Kadafiego w otoczeniu tych swin i jego chaniebna smierc winna byc dla wszystkich nauczka….

 5. Jacek said

  „Ataki na Rubla, cenę ropy naftowej i Władimira Putina są skoordynowane!”

  co za rewelacja! A ja już myślałem, ze to wszystko to „spontan” i „odlot”.

 6. Jacek said

  PS Warto przeczytać (http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17278&Itemid=100):

  Bomba mezonowa, bomba helowa, Dorota Kania, „Gdy Sobieski był sułtanem”.

  Na zielonej Ukrainie
  Gdzie Hiszpański żyje lud.
  Tam gdzie rzeka Ganges płynie
  I japończyk zbiera miód.

  Gdy Sobieski był sułtanem…

  „Petru wychowany pod okiem GRU” – pisuje sobie i gada w radio red. Dorota Kania. Ta pani to taki filar GaPol-a, podaję dla nie czytających tego „organu”. Ostatnio wystrzeliła „sensację”, że Petru jako dziecko był z rodzicami w Dubnej..

  Mimo wielu prywatnych ostrzeżeń, by się nie kompromitowali, ciągle ten bzdet jest u nich, w GaPol-u na czołówce.

  Jeśli GaPol ma naczelnego, to go informuję:

  – Pobyt w „Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych” był za komuny dla dwóch kategorii: tych fizyków, którzy mieli wilczy bilet do dobrych laboratoriów na Zachodzie, oraz dla „pracowników” bez osiągnięć naukowych, ale który już swoje lata przepracowali. I jakiś (niewielki) grosz w tym ZIBJ mogą se zarobić. Aha, jeszcze dla tut. DYREKTORÓW, by mogli se i tam również podyrektorować przez parę lat. Bo ruscy, dbający o pozory, zawsze mieli tam po paru „wicków” z Demoludów. Wrogów „sojuza” i komuny było tam tylu, co w demoludach, a wśród ruskich – więcej niż średnio w Sojuzie.

  Natomiast sugerowanie, że dziecko 10 czy 12 letnie mogło tam „wpaść w oko GRU”, lub podobne, jest na poziomie bredni o bombie mezonowej czy helowej.

  Może ktoś zna kogoś mniej głupiego w GaPol-u i mu to przekaże !
  Też proszę powiedzieć Kukizowi, by szybko przeprosił [za to!] tego Petru, a dopadł go tam, gdzie trzeba, tj. za powiązania z zagranicznymi bankami, z banksterami itp.

  Bo taka „Bomba mezonowa” skutecznie ukrywa przed publiką prawdziwe niebezpieczeństwa od strony Petru i jego oficerów prowadzących. Tych realnych.

  Uffff.

 7. Jurek said

  Kapitalna zagrywka. Przy takim rublu Żydzi z Eu tanio wjadą do Rosji z całym gigantycznym majątkiem ukradzionym zachodnim Europejczykom ( jak niegdyś Egiptowi ) z gwarancją ochrony przed zdziczałymi hordami zachodnich europejczyków. Czy Putinowi i następcom uda zachować się Bank Centralny i uciąć żydowską łapę przed przejęciem ? Możliwe, że tak. Inaczej Putin nie „szalał by” . Poza tym będzie miał żywą tarcze.

  Podobnie będzie ze złotówka – przy kursie 8 zł zł/E zły duch zstąpi na Tą ziemie, jak oznajmiał Papież

 8. Zerohero said

  @Hasco C

  „Ostatnio bardzo staniała miłość dla Putina i Rosji.”

  Ciekawe gdzie? Dam Panu jeden strzał ostrzegawczy. Proszę mianowicie wymienić głównonurtowych dziennikarzy, polityków, publicystów, ewentualnie dopieszczoną opozycję (w stylu Bosaka)….którzy miłują Putina. MIŁUJĄ! Tymczasem prawda jest taka, że etykietkę rusofila dostaje się np. za krytykę banderyzmu. Na zasadzie: uderzasz w wolną Ukrianę, pewnie jesteś agentem Putina. O bezpośrednim wychwalaniu Rosji nawet nie ma nawet mowy. W TV nawet słyszałem pouczenie obywateli żeby nie z interewncji Rosji w Syrii nie wyciagali pochopnych wniosków, że Rosja tam robi dobrze.

  Wiem na pewno, że staniała odwaga antykomunistów, bo sobie dzielnie preczują 30 lat po upadku komuny.

 9. Hasso C. said

  Ad3.
  Ale mi Pan dowalił, Panie Gajowy. Ale, paradoksalnie, ja jestem za Putinem, jestem jak najbardziej za. Ale przeciw myśleniu uproszczonemu i czarno białemu. Próbuje zachować trzeźwość i spokój, tak długo jak to możliwe. Wydaje mi się, ze, dopóki nie trzeba iść do ataku, dopóki się siedzi w fotelu przed kompem, trzeba i można zachowywać dyscyplinę myśli i emocji i nie używać slow jak „parszywe kłamstwo” albo „pokłady głupoty, tępoty i skurwielstwa”. To moje zdanie i tylko moje.

  Panie Hasso… nie widzę potrzeby uczynienia nic, oprócz wskazania Panu palcem wpisu powyżej, nr 8.
  Admin

 10. RomanK said

  Ropa….tu nie nic do rzeczy….tu wiruje wokol CENY ropy..dlaczego???
  Ano dlatego ze ropa przestala byc parytetem petro dollara.
  ROk w ktorym uczyniono rope parytetem 1975.

  Cena jednej barylki ropy wynosila ( oscylowala) 5 dollarow….cena uncji zlota…150 dollarow…

  czyli jedna uncja zlota kupowala 30 barylek ropy.

  Dzis 2016 rok

  Cena barylki wynosi ( oscyluje w wyniku decyzji politycznych)30-35 dollary….cena uncji zlota 1100 dollarow
  obecnie oscyluje -ale i tak jedna uncja zlota kupuje 30 barylek ropy….

  Stad zamiana natychmiastowa dollarow na zloto przez Rosje sprzedajca rope…..
  Dollar sie umacnia….Finanse zmienily sie w…religie. O parytecie wiary,,,stale rosnaca…

 11. Zerohero said

  Kluczem do zrozumienia sprawy jest fakt, że w Rosji nie ma jednego dominującego ośrodka władzy. Niestety tradycyjnie przypisuje się władzę totalną Putinowi i na tej zasadzie go rozlicza.

  Władzy totalnej nie miał Ludwik XVI, Janukowycz, Mikołaj II Romanow, Gomułka, Gierek…. Ggdy jakaś frakcja chciała przejąć władzę, to paraliżowała kraj, podpuszczała motłoch, likwidowała współrządzącego a równolegle tworzyła legendę dyktatora. W Polsce bez ogródek mówi się, że Janukowycz…. był tyranem, choć to był typowy prezio z wyborów. Oto siła propagandy.

  Jedyne co budzi moje wątpliwości, to czy Putin nie odgrywa roli, a jeśli nie (bardziej prawdopodobne) to czy sobie poradzi.

 12. Hasso C. said

  Dobrze (i aktualnie) na temat realnego rozkladu wladzy w Rosji opowiada tu Eugeniusz Fjodorow, deputat Dumy RF, przewodniczacy NOD-u (narodno-oswoboditelnoe dwizenie), czlonek komitetu po finansach i podatkach (http://eafedorov.ru/). Dlugie ale dobre. Polecam!

 13. Joannus said

  Dywersanci niby opozycja dostali 200 mln dolców, to muszą się wykazać wynikami pracy na rzecz destabilizacji FR

 14. wiezien obozu said

  a jakie maja byc? jak by nie byly skoordynowane to by nie zadzialaly. poza tym jeden rzad swiatowy, w czym tu problem? no w czym?

 15. wiezien obozu said

  no zabil litwinienke i co w tym zlego? dobrze zrobil. ja na jego miejscu bym sie przyznal oficjalnie. agent wie od poczatku: za zdrade smierc. inaczej nie kalkuluje sie miec agentow. co by bylo gdyby wszyscy tak robili? co mial zdrajce po glowie poglaskac? tylko znowu rosyjski rozchlany przez zydkow narod spartolil robote i mleko sie rozlalo. i teraz wszyscy o tym mowiá. a glowno dowodzacy boi sie prawde powiedziec. przechandlowal smierc jednego za smierc wielu. dobrze zrobil. dlatego Putin jest moim bohaterem, zdrajcow sie wiesza, o ile sie sami wczesniej nie powiesza z wyrzutow sumienia. tak jak judasz. dla niego bylo by lepiej zeby sie nigdy nie narodzil.

  Litwinienkę zabili Brytole.
  Admin

 16. Kolos said

  Do tej pory nie wiadomo kto go zamordował i w tej chwili są to tylko głupie oskarzenia ze Putin wydał rozkaz, nawet marucha mówi ze brytole go stukneli, panie marucha?,może ma pan jakiś mocny dowód na to. Anglicy nie mają dowodów i zachowuja sie bardzo niepowaznie i pan się zachowuje dokładnie tak samo jak oni, pozdrawiam.

  To może najpierw by się spytać, czy mam dowody – a dopiero potem, w razie ich braku, zarzucać mi brak powagi?
  Google Pan nie ma?
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/04/kto-naprawde-zamordowal-aleksandra-litwinienko/
  https://marucha.wordpress.com/2013/06/14/kim-naprawde-byl-aleksander-litwinienko/
  Admin

 17. Kolos said

  @ marucha, przeczytałem ale to nie jest żaden dowód, są różne wersje kto i dlaczego zabił, najważniejsze nie ponosić się emocjom i nie oskarżać sie nawzajem póki nie będzie mocnych dowodów i jestem przekonany że dowody się nie znajdą. Anglicy nie mają dowodów na to ale nagonka na Putina trwa i dlatego nikt nie weźmie tego poważnie i tak samo jak ktoś powie ze zrobili to anglicy to tez nikt nie weźmie tego na poważnie. Niech pan pamięta ze żaden normalny i sprawiedliwy sąd nie będzie nikogo karać bez mocnych dowodów. Te oskarżenia to są tylko zwykłe puste spekulacje.

  ——
  Zna Pan przysłowie: kto poczuł, ten wytoczył?
  Gajówka to nie sąd. Gajówce wolno jest ocenić, iż prawdopodobieństwo likwidacji Litwinienki przez służby brytyjskie jest nieporównanie większe, niż przez służby rosyjskie.
  I na pewno jest to bardziej do zaakceptowania, niż „werdykt” sędziego, iż Putin „prawdopodobnie” odpowiada za śmierć Litwinienki.
  Zresztą niech Pan poszuka na sieci…
  Admin

 18. Re: 17 Kolos
  Obawiam sie, ze mimo mocnych dowodow, wciaz nie skazano oprawcow gen. Sikorskiego, wiec przestan sie pan obsliniac nad jakimikoliwiek „dowodami”…(ktore kontroluje zydowska nacja)…
  A tak w „nawiasie” – to przestan pan pier…olic o jakichkolwiek dowodach, ktore w naszej rzeczywistosci tzw., „panstwa prawa” nic nie maja wspolnego z rzeczywistoscia…
  I po drugie: „zejdz pan z wizji” w Gajowce…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Re: 17 – komentarz Gajowego.
  I bardzo dobrze Panie Gajowy. Niech „gawiedz” nie wprowadza talmudowego rozumowania do swiadomego srodowiska, bo sie niezlocznie zostanie „przypalony”…
  Tak trzymac I nie popuszczac, to z Gajowki zrobia „sciepie”… W Pana gestii jest to, aby do takiego stanu nie doszlo…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Kolos said

  @18,19 jesteś zwykłym nawiedzonym durniem w którym kipi nienawiść i brak logiki ale emocje wielkie, widać że dla ciebie konspiracja to twoje cale biedne życie. Czy ty napewno mieszkasz w Toronto?

 21. zydozerca said

  ELŻBIETA II =ŻYWA OBŁUDA Z RODU NIEMIECKICH SUK BELZEBUBA , w klubie Bilderberg obciąga z czuba
  Królowa narkotyków,żydowska szmata z nawyku,dozgonnie chciwa padlina spiskami się wsławiła;
  komitet 300 matołów do okrągłego stołu wzywa na posiedzenia w sprawie melodii beczenia; nie mogą się dogadać: lepiej zdechnąć czy spadać ze stanowisk do ciupy,zwracać forsę i łupy ?
  izba lordów żydowskich z potomkami piratów oraz służby specjalne to jej stajnia wariatów; żyd Cameron na czele sojuszników Obamy chce,by państwo islamskie się zajęło ich łbami:
  polowanie z sukcesem na autorów zamachów to pozbycie się z rządów terrorystów/lajdaków; trzeba uciąć łbów parę ciot rządzących za karę i wyłapać kompanów torturując wytrwale;
  kupa degeneratów propagandą podparta już dowiodła,że mafii/królów przeznaczeniem jest Tartar;

  na karku 90-ka,a wiedźma przy zbrodniach się krząta z synami/wnukami/masonami i sprzedajnymi zbokami;
  z Rothschildem długami związana przebiła k.rwy szatana i nie jest,o dziwo, ścigana;
  dynastia od stuleci z żydami płodzi dzieci -tak kochają mamonę,kundle popier.olone,
  pycha i chciwość bez miary zmieniła w bestie poczwary;
  od Gurkhów ich odróżnia dziedziczna mózgu próżnia-cud,że nie ścięły im głowy fundując gwalt zbiorowy w wojence na Falklandach,trenując kroki tanga dzikusy z angolami wzmocnione narkotykami;
  karol-dzieło łajdaka,ks.filipa/buraka ,z aparycją wieśniaka to czołowa pokraka-razem z ojcem majaczy ośmieszając bogaczy;
  jako tampon camilli coraz bardziej się chyli pod ciężarem obciachu ,zamiast z matką gnić w piachu;
  wojny,spiski,grabieże,niewolnictwo,kolonie-tak rodzinę dołują,że ssie żydów namolnie;
  tylko twardziel wytrzyma NWO wprowadzanie, gdy ma już w kartotece zbrodni full z wyuzdaniem;
  nic dziwnego,że corkie to psowate potworki a królowa na smyczy-żmija pełna goryczy,że żydostwo z jej zdaniem coraz rzadziej się liczy;
  zaś gonitwy na koniach to rodzinna sodomia tak jak spółki z żydami i ich parch-ekonomia;
  przez wieki nabrali wprawy w zbijaniu majątku z trawy- bez konopii i maku ta dynastia żebraków wyginęłaby szybko w hańbie kur.w/łajdaków.

  Cameron na studiach penetrował martwą świnię?

  Opublikowano: 22.09.2015 | Kategorie: Polityka, Seks, Wiadomości ze świata

  Wyspami wstrząsnęły fragmenty biografii premiera Davida Camerona. Książka napisana została przez byłego wiceprzewodniczącego Partii Konserwatywnej, Michaela Ashcrofta, a jej fragmenty opublikował brukowiec „Daily Mail”.

  Autor publikacji, lord Michael Ashcroft, to były polityk torysów, który nie ukrywa, że jego głównym motywem jest zemsta na premierze. W 2010 roku ze względu na naciski ze strony ówczesnego koalicjanta torysów, Liberalnych Demokratów, nie otrzymał żadnego stanowiska w rządzie – jako oficjalną przyczynę podawano m.in. fakt, że Ashcroft, należący do jednego z 40 najbardziej zamożnych ludzi w Wielkiej Brytanii, korzystając z luk prawnych, nie płaci w swoim kraju podatków. Były wiceprzewodniczący hojnie wspierał jednak Partię Konserwatywną. Był też zamieszany w aferę z 2006 roku, kiedy na jaw wyszło, że partie – niezgodnie z brytyjskim prawem wyborczym – utrzymywały się z niejawnych dotacji, udzielanych w formie kredytów, dzięki czemu nie musiały informować o nich opinii publicznej. Ashcroft udzielił torysom jednego z największych kredytów w wysokości 3,6 mln funtów.

  Jedną z rewelacji, które ujawnia książka Ashcrofta, jest fakt, że David Cameron kłamał, twierdząc w 2010 roku, że nie wiedział o podatkowych matactwach swojego partyjnego kolegi i sponsora. Jednak opinia publiczna jest dużo bardziej wstrząśnięta informacjami na temat okresu studenckiego premiera Camerona, zwłaszcza wątkami erotyczno-kulinarnymi. Biografia opisuje m.in. rodzaj rytuału inicjacyjnego tzw. „otrzęsin”. W klubie dla zamożnych studentów Oxfordu Piers Gaveston (nazwanym tak na cześć kochanka króla Edwarda II), David Cameron miał „włożyć intymne części swojego ciała w pysk martwej świni” – Ashcroft twierdzi, że osobiście widział zdjęcie, na którym zdarzenie to zostało uwiecznione. Do Piers Gaveston w okresie studenckim należeli też m.in. aktor Hugh Grant, obecny burmistrz Londynu Boris Johnson (również z Partii Konserwatywnej) i wielu potomków zamożnych, arystokratycznych rodzin brytyjskich. Cameron należał do Bullington Club, 200-letniego klubu dla angielskich elit. Jego członkowie słynęli przede wszystkim z ostentacyjnej pogardy wobec osób mniej zamożnych i „gorzej” urodzonych oraz hobbystycznych dewastacji publicznego i uniwersyteckiego mienia, za które później płacili ich rodzice. Przy tych rewelacjach – zwłaszcza opowieści o świni – informacje o tym, że obecny premier Wielkiej Brytanii palił w czasach studenckich marihuanę, wypadają blado.

  Komentatorzy są bezlitośni – w otchłaniach internetu odnaleziono m.in. zdjęcie premiera, czule obejmującego prosiaczka podczas wizyty na farmie w Oxfordshire, a także informacje o transakcji pomiędzy Wielką Brytanią a Chinami, w której do Azji trafiła świńska sperma warta 45 mln funtów. Mnożą się internetowe memy – na jednym z nich przedstawiono rodzinę Świnki Peppy, popularnej bohaterki animowanej serii dla dzieci, z podpisem „David Cameron jest zagrożeniem dla naszej rodziny”.

  Autorstwo: JS
  Źródło: Strajk.eu

  W Wielkiej Brytanii mieszka 383 zbrodniarzy wojennych.
  Agencja ochrony granic zalecała podjęcie wobec nich działań – ujawnia”Guardian”, powołując się na dane jednej z parlamentarnych komisji. Od II wojny światowej tylko dwie sprawy wytoczone przeciwko osobom oskarżonym o zbrodnie wojenne zakończyły się wyrokiem skazującym.

  W ostatnich pięciu latach specjalistyczna komórka agencji (UKBA – United Kingdom Border Agency) zajmująca się identyfikowaniem zbrodniarzy wojennych zaleciła deportację, wszczęcie dochodzenia lub cofnięcie wiz 495 osób znajdujących się na czarnej liście. Oskarżenia ciążące na 47 osobach są tak poważne, że w ocenie UKBA powinien je zbadać Scotland Yard.

  Mimo ustawodawstwa uznającego właściwość sądów w W. Brytanii do rozpatrywania spraw osób oskarżonych o zbrodnie wojenne, ani jedna nie trafiła do sądu. Od ubiegłego roku, gdy odpowiednia ustawa weszła w życie, policja nie wszczęła żadnego dochodzenia przeciwko podejrzanym o zbrodnie wojenne – zauważa gazeta.

  Największym problemem jest to, że policja nie ma środków do wszczęcia dochodzenia w tego rodzaju poważnych sprawach i że często nie wiadomo, gdzie podejrzani się znajdują. Oznacza to, że mimo wydania nakazu aresztowania jest mało prawdopodobne, by można było go doręczyć- powiedział gazecie Michael McCann przewodniczący ponadpartyjnej, parlamentarnej grupy ds. zapobiegania ludobójstwu i innym zbrodniom przeciw ludzkości.

  W swojej książce „Wiktoriański Holokaust”, która została wydana w 2001 roku, Mike Davis opisuje wielki głód, który kosztował życie od 12 do 29 milionów Hindusów [1]. Ci ludzie byli ofiarami, jak udowadnia Davis, popełnionego z premedytacją przez rząd Wielkiej Brytanii morderstwa.
  +zbrodnie ghurków,wojny opiumowe,itd…..

 22. Marucha said

  Re Kolos (skromna ksywka…):
  Pana Jaśka znam od wielu lat.
  A kim Pan Szanowny jest, że zaledwie przeszedł za próg, już wyzwiskami ciska i tyka nieznane mu osoby?

 23. klaravida said

  Tak naprawde to guzik mnie obchodzi, kto zaciukal podwojnego agenta Litwinienko. To bylo wyjatkowe scierwo ale narazil sie zydom. Nie wiem kto go zalatwil a co gorsza nie bardzo rozumiem awanture wokol jego smierci. Podejrzane, ze tak bardzo caly zachodni swiat sie wzruszyl tym durniem a tymczasem NIKT sie nie pyta kto zamordowal dra Kelly, ktory zbadal, ze w Iraku nie bylo zadnej broni masowego razenia. Dr. Kelly zyl w Anglii. Wyszedl z domu na spacer po swoim raporcie i juz nie wrocil. Cisza glucha i juz nikt nie pamieta samotnego naukowca, ktory udowodnil, ze napad na Irak edzie zbrodnia i ludobojstwem.
  Normalnie robi sie zadyme jak sie chce oskarzyc Rosjan. Jakos NIKT nie dochodzi smierci ponad stu zachodnich dziennikarzy, ktorzy zgineli w Iraku – zostali zamordowani bo „donosili” swiatu co sie tam naprawde dzialo. Nikogusienko nie intersuje Madelaine Albright, ktora publicznie w wywiadzie powiedziala, ze warto bylo zamordowac pol miliona dzieci irackich.
  A o jednego gnojka, ktory bral szmal od kogo sie dalo i wiadomo ze byl podwojnym szpiegiem jest wieksza awantura niz o cala carska rodzine.
  W takiej sytuacji zawsze oskarza sie Putina. I nie potrzebne sa zadne dowody. Putin sie wcielil w Tony Blaira i pomogl wymordowac pol Rwandy, zatopil Titanica, zdradzil Kadafiego, oplaca kampanie wyborcza Clintonowej i wysadzil Fukuszime i ukradl Obamie sto zlotych.A najgorsze, ze pod Smolenskimem posadzil mloda brzoze, zeby stracic polski aeroplan z wszystkimi glownymi polskimi generalami. Sam osobiscie przygotowal jaskinie w Hindukuszu zeby ukryc tam Osame bin Ladena.

  Na to nie potrzeba zadnych dowodow. Fakty mowia za siebie.

 24. Joe said

  Kolos..przypatrz sie brytolom jak POstepuja POwaznie z katastrofa w Giblartarze….70 lat dla nich za malo,tak POwaznie sie zastanawiaja….

 25. markglogg said

  Ad @6: – Pobyt w „Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych” był za komuny dla dwóch kategorii: tych fizyków, którzy mieli wilczy bilet do dobrych laboratoriów na Zachodzie, oraz dla „pracowników” bez osiągnięć naukowych, ale który już swoje lata przepracowali.

  No cóż, tak „wieść gminna, SOLIDARNOŚCIOWA głosi”.

  Przez przypadek się złożyło, że ja („żyd” według gajówkarzy) egzamin magisterski z fizyki w 1965 roku skladałem przed profesorem Andrzejem Hrynkiewiczem (sprawdzić w Wikipedii, kto zacz), który następnie ożenił się z moją koleżanką z roku i przez wiele lat był vice-dyrektorem Instytutu w Dubnej. Pod koniec lat 1970 w istocie naraził się Amerykanom, gdy jako szef Komisji, która obliczała które państwo najwięcej odkryło tzw. niestałych pierwiastków, podpisał się pod tym, że to było ZSRR a nie USA.

  Potem – już w latach 1980, gdy został szefem polskich fizyków opracowujących zastosowania osiągnięć fizyki jądrowej do medycyny (rezonans magnetyczny, itd) bardzo podobała mu się moja książka o „przekrętach” nowoczesnej biologii, której był oficjalnym recenzentem dla „Naszej Księgarni” (Książki wtedy nie wydano, ze względu na sprzeciw darwinistów polskich). A i obecnie, już w bardzo zaawansowanym wieku, popiera teorię innego mego starszego kolegi, niedawno zmarlego profesora radiologii, Zbigniewa Jaworowskiego (patrz wikipedia), że umiarkowane napromieniowanie jądrowe jest bardzo dla zdrowia pożyteczne.

  I to jest człowiek, o którym „Jacek” (@6 – jakąż on edukacją się legitymuje?) pisze, iż Instytut w Dubnej był „dla „pracowników” (z demoluda) bez osiągnięć naukowych, ale który już swoje lata przepracowali„.

  Na wszelki wypadek przypominam, że ja „wilczego biletu” do laboratoriów na Zachodzie nie miałem i swój tam, wieloletni pobyt dobrze wykorzystałem: http://markglogg.eu/?page_id=2

 26. Boydar said

  Niech dohtor zapisze kredą w kominie dzisiejszą datę. Wygląda to (25) na pierwszy komentarz dohtora nie przemycający głupot. Moje gratulacje ! Zupełnie nie wiem skąd Pan Gajowy wiedział, że mogą jeszcze z dohtora być kiedyś ludzie … Książkę czytałem, lata temu, tylko wydanie było chyba jakieś „skryptowe”, nie takie eleganckie, inspirowała do zastanowienia się.

  No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca 🙂

 27. ad 26,
  …panie Boydar, ale, ale…
  jedna jaskółka nie czyni wiosny, no nie !
  Markglogg odniósł się tylko do jednego zdania a istotną resztę subtelnie pominął…

  pozdrawiam 🙂

 28. Boydar said

  Pan Jan namawia do „aktywnych prób nawracania lub misji”, no to się staram; w duchu „co łączy” a nie „co dzieli” 🙂

 29. Re: 28 Boydar
  Panie Boydar, ale nie w imie tolerancji, ktora jest dzisiaj najbardziej naduzywanym slowem.
  Ja, bialy facet jestem (tak przynajmniej „oni” sa przekonani o tym) zmuszany do tolerowania wszystkiego: gejow, lesbijek, feministek, zydow, muzulmanow, cyganow czy murzynow w ich swiatopogladach czy „religiach” czy Bog wie jeszcze z czyms…
  Jesli tylko zwroce uwage na destrukcyjny homoseksualizm czy tzw., „gender”, lub na zydowska roszczeniowa „infrastrukure” majaca na celu wykorzystywanie do ostatniego oddechu „gojow”, to zaraz staje sie wobec tych „swiatlych” I „uczonych w pismie” glupim, oszolomem ziejacym nienawiscia terrorysta, ktory de facto nie pasuje do „ogolnie przyjetych form” funkcjonowania tzw., „spoleczenstwa otwartego”, bo jestem tym, ktory ceni sobie Przykazania Boga, tradycje, rodzine, sprawiedliwosc (w sensie elementarnym (spolecznym) I politycznym) nazywajac wszelkie dewiacje po imieniu I bez „owijania w bawelne”, bo tylko dlatego, ze zadna propaganda nie byla w stanie skorumpowac mojej osobowosci ani doprowadzic do destrukcji samego Obrazu (odzwierciedlenia) Boga. To my Wszyscy potrzebujemy Boga, a nie odwrotnie, bowiem zycie jest nam tu I teraz nadane, ktore NIGDY wiecej sie nie powtorzy…a ktore bedzie na 1000% rozliczone przed Jego Majestatem…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Od zawsze prosze tych, ktorzy cos niecos rozumieja z obecnego swiata, aby NIGDY nie dali sie skorumpowac bez wzgledu na cene (profity, kariere, czy uklady)…

 30. Boydar said

  Panie Jaśku, w imię czego postępuję tak lub inaczej, nie zawsze wiem. W tym przypadku być może zapatrzyłem się w Gospodarza.

 31. Maverick said

  Mieszkam w USA, ale muszę stwierdzić ze w USA ludzie nie zdają sobie sprawy ze zostali skolonizowani poprzez finansjerę żydowską.
  Cały kongres i senat to ich agenci, bicie czołem przed organizacjami żydowskimi jest zezwoleniem na uczestniczenie w życiu politycznym. System dwóch partii politycznej opanowany poprzez nich jest niewiele lepszy od systemu jednopartyjnego. Kontrolę nad społeczeństwem przejęto używając prywatną Federal Reserve.

  USA jest teraz ich narzędziem w budowie jednego światowego rządu lucyfera, Unia Europejska jest częścią tych planów.
  Amerykanie lubią gadać „One Nation Under God” gdy coraz bardziej oczywisty staje się fakt ze jest jeden naród pod kontrolą lucyfera.

  Oczywiście demokratycznie bo jakby mogło być inaczej Supreme Court zalegalizował związki zboczków bez pytania się obywateli o zgodę i naruszając budowaną od tysiącleci moralność i prawa boże.
  Oczywiście Supreme Court jest zdominowany poprzez Eskimosów.
  Hollywood również przykłada się do promocji zboczeń i multi kulti.
  W USA w godzinach popołudniowych zobaczysz soup operę z całującymi się facetami, lesbami etc. Dochodzi do strasznych wypaczeń sprawiedliwości, właścicielka piekarni w Oregonie odmawia upieczenia tortu parze gejowskiej ponieważ to narusza jej przekonania religijne, federalni agenci zamykają jej biznes i rekwirują konto bankowe na sumę 127 000 dolarów. Obama tez w okresie olimpiady w Soczi zaatakował Rosję swoimi gejami.

  Tak w planach lucyferianów jest rozbicie Rosji i przejęcie nad nią kontroli finansowej, oraz zarekwirowanie jej bogactw naturalnych.
  My jako Słowianie, powinniśmy wiedzieć ze więzi krwi są ważniejsze niż bycie pionkiem w rękach Lucyfera.

  W ostatniej rozgrywce pomiędzy dobrem a złem Rosja zwycięży do czego nawiązuje IV tajemnica fatimska.

 32. Re: 30 Boydar.
  Od dosc dlugiego czasu czytam panskie wpisy w Gajowce I mam do Pana goraca prosbe, by zwrocil Pan baczniejsza uwage na swoj fundament, ktory w/g mojej skromnej opinii wciaz I na sile buduje Pan na piasku czyichs zapatrywan lub sugestii (nie mam na mysli Gajowego, ktorego znam od wielu lat). Oczekuje od Pana panskiego solidnego fundamentu, ktory bedzie zbudowany na solidnej skale…tj., by nie dal sie Pan „wprowadzac w maliny” (delikatnie mowiac).
  Tutaj sa potrzebne glowy, roztropne, na zimno oceniajace, krytykujace, ujawniajace falsz I bezkompromisowe wobec oszustwa, by w zaden sposob nic, co jest zakryte nie zostalo odkryte…majac na uwadze, ze dosc spora czesc wchodzacych tutaj ma zupelnie inne zamierzenia…(wie Pan o czym mowie…).
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Prosze sie nie gniewac czy ulegac frustracji, ale TYLKO przyjaciel powie Panu prosto w oczy co o Panu mysli…

 33. markglogg said


  Gietrzwałd (patrz obrazek powyżej) napisał:

  ad 26,

  jedna jaskółka nie czyni wiosny, no nie !
  Markglogg odniósł się tylko do jednego zdania a istotną resztę subtelnie pominął…

  Otóż w rzeczonym poście chodzi o to, że Ataki na Rubla, cenę ropy naftowej i Władimira Putina są skoordynowane!

  A więc przypomnę, co o rzeczonym „Carze” NIC, czyli „Nowego Imperium Carów”, mówił białoruski politolog Jewgenij Nowikow przed 10 laty w telewizji białoruskiej.(Niestety jego występy już się tam skończyły – zepchnięto go gdzieś na margines by nie przeszkadzał „Panom Świata”, także i na Białorusi.)

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/etapy-szatanskiego-planu-swiatowych-spiskowcow-zniszczenia-rosji-2016-01

  A tu poniżej, zakończenie mego artykuliku, opublikowanego i na mej stronie internetowej i na http://www.wiernipolsce.com 1 lipca ub. roku, gdzie słowo w słowo tłumaczę (ze słowackiego) to co Novikov powiedział, w białoruskiej TV gdzieś w połowie lat 2005, na temat

  Jak będzie Rosja “przebudowywana” według Projektu Harwardzkiego oraz Houstońskiego sprzed 35 oraz 15 lat.
  Posted on 1 July 2014 by admin
  Marek Głogoczowski, doktor filozofii politycznej

  http://markglogg.eu/?p=767

  (…) Zgodnie bowiem z „projektem houstońskim” w Rosji obecnie rządzi CAR-PREZYDENT, którego to „głupkowatego prezydenta będziemy wychwalać, trzymać w świetle reflektorów i traktować z pompą. (Jak na przykład to zrobiono w trakcie niedawnych obchodów 70 rocznicy lądowania Anglosasów w Normandii – MG) On, Putin-car odprowadza zainteresowanie opinii publicznej od naszej tajnej, aktywnej pracy nad przekształceniem obywateli w kierunku przez nas pożądanym. Za pomocą wymiany kadr na najwyższych stopniach struktur siłowych przesuniemy dalej naszych ludzi na czoło armii, ministerstwa spraw wewnętrznych, służby federalnej, jednostek specjalnych, które będą bezpośrednio podlegać prezydentowi, to znaczy nam. My będziemy mieli w rękach tylko sznurki, które idą do rąk prezydenta, a my będziemy za te sznurki pociągać tak, jak potrzebujemy by zrealizować nasz grandiozny plan.”

  A poniżej, jakby się ktoś powyższym tematem bliżej interesował, artykuł jaki ukazał się na stronie internetowej gazety Noworosji pt. „Milczenie Putina: chytry plan czy sprzedajność elit?” http://novorus.info/news/policy/23634-molchanie-putina-hitryy-plan-ili-predatelstvo-elit.html

  Jego autorka, pani Julia Czinelli (znowu te „męskie baby” w polityce!) bardzo celnie zauważa:

  – My w końcu zaczynamy podejrzewać, że nasza władza (w Rosji) – to całkiem nie to, co oni o sobie głoszą z wysokich trybun.

  (W kontekście tej osobistej uwagi pani Czinelli pozwolę sobie przypomnieć, że przed 42 laty, kiedy byłem graduate student geofizyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley – i kiedy to gubernatorem Kalifornii był Ronald Reagan, który nam podsyłał na uniwersytet Narodową Gwardię oraz granaty z gazem łzawiącym, moi amerykańscy koledzy na studiach mówili mi, że “wojowniczy” Reagan to nie kowboj, ale zwykły aktor udający kowboja. To samo można chyba powiedzieć o “prezydencie-carze” Władymirze Putinie: to nie Car, ale aktor wynajęty przez Władzę Światową do odegrania roli Prezydenta-Cara Rosji.)

  MG – Bez dalszych komentarzy January 24, 2016

 34. Boydar said

  Zgadzam się z Pańską sugestią, Panie Jaśku. Na razie to czysty piasek. Dzięki uprzejmości Gospodarza pogrążyłem się jednak w przepaści ‚mojej walki’. Jak skończę (niedużo mi zostało) być może będę gotów do szerszej dyskusji.

  Co do frustracji, bez obaw, żegnam się prawą ręką.

  Póki co, posłuchajmy muzyki, prawie „oryginał” mam jeszcze na taśmie 9,53 cm/s

  .https://www.youtube.com/watch?v=ju_Tu2ASuDg

  Trochę się wówczas Pan Andrzej pośpieszył z wnioskami, ale idea -ze wszech miar słuszna.

 35. markglogg said

  Post Scriptum do wypowiedzi J. Novikova sprzed lat kilku.

  Otóz wojskowi Rosji w końcu coś wymusili na ”
  carze” i jego czynownikach. Oto pospieszna rozbudowa floty Rosji. (według mnie, wszystko to odbywa się trochę tak, jak rozbudowa carskiej armii przed ! Wojną Światową:

  W trakcie budowy jest obecnie lotniskowiec nowej generacji, około 12 niszczycieli (planowana data oddania to 2017r), około 7 okrętów podwodnych nowej generacji 955A Borey II, ponad 10 okrętów podwodnych z wyrzutnią pocisków z ładunkiem atomowym, około 20 okrętów podwodnych 06363 (w tym szkoleniowe), około 20 fregat, oraz wiele innych.

  Wstępne szacunki mówią o tym, że w związku z wzrastającym zapotrzebowaniem ze strony Bliskiego Wschodu i Azji – Rosja może do 2020 roku wyprodukować nawet kilkaset okrętów marynarki wojennej.

  – Jarosław Narymunt Rożyński,
  http://www.prezydent.org.pl

 36. Re: 33 Boydar..
  Jesli Bog nie bedzie w panskim zyciu na pierwszym miejscu , to nic w panskim zyciu nie bedzie na wlasciwym miejscu… I od tego nalezaloby rozpoczynac budowe wlasnego fundamentu…
  Mowie to do Pana w sposob bardzo delikatny… Nie dlatego, ze od ponad 30 lat zdalem sobie sprawe, ze jestem tylko pylem na tym materialnym swiecie, ale rowniez, ze mialem okazje sie o tym osobiscie przekonac. Tutaj w tym czasie nie chodzi o rzeczy materialne, ale o stan ducha, ktory jest uwieziony w naszym ciele…
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jest Pan wartosciowym czlowiekiem, ale wciaz szukajacym tego, czego jeszcze nie ma I nie bylo. (tak, szuka Pan „dziury w calym”..) Szkoda czasu. Niech Pan idzie prosta droga, bez zadnych kompromisow…A Bog Panu za to sowicie wynagrodzi…Moze byc Pan o tym przekonany (pewien).

 37. Boydar said

  Bardzo dziękuję za dobre słowo.

 38. Re: 37 Boydarch
  Panie Boydar, dam Panu wiedziec, ze bardzo kocham swoich Rodakow takimi jakimi sa. bez wzgledu na poziom wiedzy, madrosci, inteligencji. Kocham Was (Nas) wszystkich I nigdy nie pozwole na to, aby „jacys” nas oglupiali, okradali, oszukowali, otumaniali tylko dlatego, ze jestemy Polakami. Takimi jestesmy I takimi mamy pozostac bez wzgledu na nasze narodowe (wewnetrzne) animozje pt: „kto jest lepszy a kto gorszy”, bowiem pycha jest jednym z narzedzi ku zniewoleniu samego diabla…
  Przykro mi, ale jedni sa madrzejsi a drudzy nie, ale na Milosc Boska, niech sie ci nie madrzejsi sluchaja tych, ktorzy sa. Ja tez sluchalem sie madrzejszych od siebie I dziekuje, za to, ze dane mi bylo….
  Pokora (polityczna), cierpliwosc (w wykonywanym zawodzie), precyzja (w wykonywanym dziele) I unizonosc w otrzymywaniu zaplaty.
  I dziekuje Bogu za Jego Milosierdzie wobec mojej skromnej osoby, ktora jesli o cos prosi, to zawsze otrzymuje. Pan nie moze (nie jest w stanie na tym etapie) co Bog moze dokonac wobec panskiego cierpienia.
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://plskawalczaca.co

  P.S.Panie Boydar: Prosze mi wskazc kogos, kto przemycal 4 kg (9 funtow) kokainy I nie siedzial w wiezieniu????.
  Prosze sie nie krepowac I znalezc w sieci Internetu czy taki cud sie zdarzyl na przestrzeni 60 lat

 39. Re: 38 Boydar.
  Zapomnialem dodac, ze ow osobnik, ktory przemycal kokaine zostal zatrzymany w Nowym Jorku I przetransportowany do aresztu w Polnocnej Karolinie siedzial w areszcie (nie w wiezieniu federalnym) 2 tygodnie po czym zostal przetransportowany do Toronto (Canada) w kajdankach jako wolny obywatel Canady…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. Maverick said

  Regarding post 35. Tak takie plany były i nieźle realizowane za czasów pijanego Jelcyna. Putin im pokrzyżował te plany stąd Obama zresetował politykę i zaczął koordynować kolorowe rewolucje zamachy stanów, używa przy tym użytecznych kundli jak Polska.

 41. Boydar said

  Już tylko a’propos przemytu narkotyków; kierując się li tylko logiką, a nie doniesieniami sieciowymi, można domniemać, że osobników szmuglujących ten towar jest cała masa. I z całą pewnością większa część z nich nie siedziała w więzieniu. Myślę też, że np. całego państwa do więzienia wsadzić nie sposób.

 42. Siekiera_Motyka said

  Ad. 21 – Towarzystwo kompletnych idiotów którzy rządzą światem

  http://12160.info/profiles/blogs/cameron-the-pigs-head-photo-he-don-t-want-you-to-see

 43. ad Jasiek z Toronto,
  …panie Jaśku, dzięki za te powyższe przemyślenia,
  są cenne dla wszystkich…

  pozdrawiam 🙂

 44. Re: 41 Boydar.
  Panie Boydar, nic nie wspominalem o mafii, ktora szmugluje z Afganistanu tony opium I kokainy I spokojnie przemycaja w wojskowych samolotach transportowych, ale o normalnym smiertelniku, ktory zostal zlapany na terenie USA z kokaina (na cywilnym lotnisku) I nie mial okazji siedziec w wiezieniu. Doskonale wiem, ze „cywile” nie maja zadnego prawa robic rzadowej mafii konkurencji, bowiem skutki w 100% sa dla cywili oplakane. O tym wspominalem.
  Chce Pan wiedziec kto, co I i kiedy przemyca (transportuje srodki odurzajace na wielka skale? Nie widze problemu. Samoloty transportowe (nie tylko z trumnami zabitych Amerykanskich najemnikow) laduja na wojskowych lotniskach w USA wyladowane narkotykami bez zadnych tzw., „odpraw celnych”…I konsekwencjach prawnych…
  Doskonale rowniez wiem, ze nie nalezy wchodzic w „droge” rzadowej mafii tj. nie robic „konkurencji”, bo ta „mafia” wrecz nie znosi konkurencji….I surowo kara za niesubordynacje…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Re: 43 Gietrzwald
  Nie jestem tutaj po to, aby sie madrzyc, ale po to, aby z moich przemyslen (doswiadczen) inni wyciagali wnioski I stawali sie madrzejszymi wobec obecnego k…wskiego swiata (zydo-talmudowego) w ktorym przyszlo nam wszystkim zyc.
  Nalezy zawsze zachowywac swoja tozsamosc, etyke I moralnosc wobec otaczajacego nas „szajsu” I nie dac sie temu „szajsowi” skorumpowac…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Tekla said

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/mcdonald-s-w-rosji-rezygnuje-z-polskich-ziemniakow/3qff92

  dobry komentarz z onetu

  A oto garść przykładów:
  1. Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  2. Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  3. Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportów powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  4. Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  5. Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  6. Inżynieria kosmiczna – Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  7. Inżynieria lotnicza – „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  8. Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  9. Usługi telekomunikacyjne – „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  10. Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  11. Metalurgia – eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  12. Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  13. Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Są to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  14. Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  15. Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  16. Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  17. Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  18. Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  19. Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  20. Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów – Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  21. Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  22. Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, osobowe samochody pancerne.
  23. Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  24. Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słoneczną itd.
  25. Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.
  I to by było na tyle w dużym skrócie. zwiń

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: