Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
  jasiek z toronto o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  Maverick o Oblicza totalniactwa
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Egzekucja na pani Małgorzacie trwa

Posted by Marucha w dniu 2016-01-23 (Sobota)

To już piąty mój wpis dotyczący pani Małgorzaty Jasińskiej od czasu pozbawienia jej standardowego mieszkania komunalnego i wrzucenia jej do rudery bez możliwości ogrzewania, bez możliwości normalnego używania prądu, dodatkowo z wyłudzeniem od jej syna zabytkowego pianina, próby pozbawienia komputera, zniszczenia mebli przewiezionych bez jej kontroli i zagarnięcia nowej armatury sanitarnej z poprzedniego mieszkania.

> http://cyprianpolak.neon24.pl/post/128598,wasze-ulice-a-nasze-kamienice-zemsta-na-pani-malgorzacie
> http://cyprianpolak.neon24.pl/post/128577,eksterminacja-niepelnosprawnych-w-sosnowcu
> http://cyprianpolak.neon24.pl/post/128489,do-prezydenta-sosnowca-i-v-ce-prezydenta
> http://cyprianpolak.neon24.pl/post/128352,sosnowiec-bandyckie-eksmisje-na-boze-narodzenie

Przypomnę, że pani Małgorzata ma orzeczenie o niepełnosprawności i ma także je jej zamieszkujący z nią syn. Przy „eksmisji” z dnia na dzień, oprócz wspomnianego wyszarpywania z jej rąk komputera, raczono jeszcze panią Małgorzatę kpinkami i śmiechami wobec tego, że z szacunkiem owijała i oklejała obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, wiszący zresztą nad wyłudzonym pianinem.

Dlaczego wyszarpywano komputer? Zaiste w tym przypadku nie za jego wartość. To kilkunastoletni, stary komputer. No więc każdy minimalnie inteligentny czytelnik domyśli się, że ze względu na jego zawartość, albo aby odebrać poszkodowanej narzędzie do pracy, ewentualnie jeszcze dlatego, że służy jej do kontaktu ze światem i pomoże opisać, nagłośnić swoją aktualną sytuację. Albo też i ze względu na wszystkie te przyczyny.

Każdy kto wejdzie na dwie strony pani Małgorzaty i zobaczy co pisze i jaki sposób pisze zrozumie, że „dostaje po głowie” także za swoje pisanie i poglądy dodatkowo niepożądane, bo wzmocnione dużą popularnością tych stron. O tym, o o kwestii czytelników jeszcze poniżej.

Od samego początku, od eksmisji ,by bardziej upokorzyć i skrycie, nie wprost, okazać pogardę Świętom Bożego Narodzenia, pani Małgorzata nie ma ogrzewania. Może używać grzejnika olejowego tylko na pół mocy.

Woda jest zimna, nie ma możliwości jej zagrzać. Jeśli włączy choćby grzałkę, gdy włączony jest na pół mocy grzejnik (przypomnę jedyne ogrzewanie mieszkania w te mrozy) wybija korki, gdyż w tym mieszkaniu jest ogranicznik zużycia prądu.

W mieszkaniu są piece, jednak oprócz tego iż pani Małgorzata jako osoba niepełnosprawna nie może nosić opału na czwarte piętro, nie mówiąc o nagłej potrzebie zakupu jego, czego się nie spodziewała i na co nie ma środków, gdyż wraz z synem żyją z Zasiłku MOPS w Sosnowcu.

Niezależnie jednak od tego piece są rozwalone.

Gdy mi pani Małgorzata w trakcie korespondencji to wyjaśniła, bo zapytałem o piece, napisałem:

„Z tego co wiem na wynajmującym, a przynajmniej publicznym wynajmującym , mieście, gminie jest obowiązek zapewnienia ogrzewania czyli przekazania wyremontowanych pieców, absolutnie sprawnych do palenia ze świeżym wyczyszczeniem kominów. Inaczej jest to złamanie przepisów.”

Na to Pani Małgorzata odpisała:

– Ale oni się z żadnymi przepisami nie liczą – przecież sam Pan widzi…

Tak, w przypadku kwestii pozbawienia mieszkania panią Małgorzatę jest i sprawa sfałszowania jej podpisu! A to nie wszystko.

Sytuacja jest zresztą gorsza niż myślała na początku.

Wydała niepotrzebnie 300 złotych na przepływowy ogrzewacz wody (który to wydatek był dla niej bardzo trudnym, ale niezbędnym) bo „wywala” z sieci.
To samo jest z pralką – nie może jej podłączyć, bo wywala z sieci.
To samo z odkurzaczem.

Piece trzeba by stawiać na nowo, nie można w nich palić.

Przedwczoraj wzywała straż pożarną, bo miała śmierdzący swąd dymu kominowego i jakichś spalonych świństw, z innego mieszkania, bo jak piszę piece nie są do używania i ich nie używa.

I to miało miejsce kolejny raz. Straż przyjechała wezwała pogotowie MZZL – miejskich zasobów zakładów lokalowych. Na razie konkretny skutek tego trudno przewidzieć. W każdym razie jak palą na górze, u pani Małgorzaty „zasysa”.

Po mojej (czyli piszącego ten tekst) interwencji telefonicznej w MOPS w Sosnowcu, w następny roboczy dzień, (bo mój telefon był przed Trzema Królami), były panie z MOPS u pani Małgorzaty, która wręczyła im kolejne zaświadczenie od lekarza, że ona i syn wymagają opieki:

„n/w pacjentka ze względu na stan zdrowia wymaga opieki osób drugich” .

Przez tydzień od tego czasu nikt się nie pojawił, ani nie było żadnego odzewu.

W rozmowie ze mną MOPS twierdził, że o niczym nie wie, nie wie o nowej sytuacji pani Małgorzaty, jednakże pani Małgorzata mówi, że jest inaczej, na co pokazała mi dowody, a pracownica MOPSu, która była przerażona warunkami została przeniesiona. Dzieją się więc dziwne rzeczy…

Pani Małgorzata napisała pismo do prokuratury, jednak nie mogła go wysłać, bo zachorowała, ze względu właśnie na skrajne warunki w których przebywa. Musi się bronić ze względu na warunki zagrażające egzystencji, a tę możliwość obrony ograniczają właśnie warunki. Na pewno to brali pod uwagę panowie Chęciński i Haładus, prezydent i wiceprezydent Sosnowca (obaj zresztą prominentni działacze PO), czy inne osoby w tym uczestniczące.

Gdyby ktoś spojrzał na stronę pani Małgorzaty to zauważy, że mimo swojej skrajnej sytuacji starała się umieszczać materiały o aktualnej sytuacji Polski i innych ważnych sprawach. Do 10 stycznia gdy rozchorowała się tak mocno, że i tego nie mogła już robić.

Sytuacja wygląda więc tak, że pani Małgorzata w tych warunkach wykończy się i nie doczeka chyba wiosny.

Pani Małgorzata stara się w miarę swoich sił chleba nie jeść za darmo. Takich treści jakie podaje poszukują czytelnicy jej strony, czytelnicy poczytnej Wolnej Polski gdzie był jeden materiał zamieszczony przez Administrację, czytelnicy Neonu 24, w jakiejś części czytelnicy Salonu 24 i wielu innych miejsc w internecie.

Pani Małgorzata więc bezpardonowo umieszczając takie treści naraża się, naraża niejako dla czytelników pragnących takich treści, bo przecież nie dla siebie pisze.

Pani Małgorzata mogła mieć nadzieję, że będąc inwalidką zostanie zostawiona w spokoju, a nadto nikt reprezentujący władzę nie będzie chciał jej okraść ze skromnego dobytku.

„Nie ma jednak zmiłuj”. Platforma Obywatelska, której reprezentantami są prezydent i wiceprezydent Sosnowca kpiący pani Małgorzacie w twarz, nigdy nie próbowała zresztą udawać, że dba o niepełnosprawnych i bezpardonowo likwidowała w tym zakresie co mogła tworząc „państwo liberalne”. Jakoś zawsze w takim wypadku przychodzi mi do głowy metodą skojarzeń Tusk z dziadkiem z Wermachtu, Niemcy w czasie II Wojny, rozstrzeliwanie pensjonariuszy zakładów psychiatrycznych i likwidacja kalek.

Pani Małgorzata będąc wierną i gorącą katoliczką krytykuje Kościół posoborowy, co jak wiemy jest dla dzisiejszego Kościoła gorsze niż bycie wyznawcą islamu, lewakiem, ateistą, protestantem,czy nawet zajadłym antyklerykałem. Toteż nie może mieć wsparcia parafii.

Zakonnica, która jej pomagała w swoim czasie musiała czynić to incognito.

Ze względu na to, co robi wartościowego i poszukiwanego przez wielu, nie jest to tylko sprawa pani Małgorzaty co się z nią dzieje, i że chcą połączyć „przyjemne z pożytecznym” – opróżniać mieszkania komunalne, co miało miejsce i w innych miastach, szczególnie w Krakowie. Trzymając je wolne, no dla kogo, zgadnij koteczku?

Jeśli chce się ją w ten sposób de facto zlikwidować, a dzieje się to w znacznej mierze ze względu na to co pisze, to podwójnym obowiązkiem czytelników jest w tym przypadku ją wesprzeć.

Pani Małgorzata musi wynająć mieszkanie i to zaraz. Inaczej się wykończy. Wykonuje pracę za którą zbiera cięgi i czytelnicy i inni patrioci szukający prawdy w internecie muszą ją wesprzeć.
Natrafiając na mój artykuł jeden bloger, który nie znał stron pani Małgorzaty wsparł ją godniejszą kwotą (w komentarzu http://cyprianpolak.neon24.pl/post/128598,wasze-ulice-a-nasze-kamienice-zemsta-na-pani-malgorzacie) ale jedna osoba problemu nie rozwiąże, o solidarność chodzi i odpowiedzialność.

Jeśli ktoś naraża się robiąc coś z czego ja korzystam, czy choćby z podobnych treści i popieram taką działalność, to jestem też za tą osobę w jakiś sposób odpowiedzialny, zwłaszcza jeśli jest bezbronna.

Nie marnujmy swoich zdolnych i ideowych ludzi. I nie wydawajmy ich na pastwę wrogów.

Pokażmy wsparcie. Tyle ile kosztuje paczka papierosów każdy może raz do roku dać, prawda?

Dziwię się, że PIS, lokalny choćby z Sosnowca, czy Katowic, ogólnie ze Śląskiego nie chce poruszyć tej sprawy, tym bardziej, że znajduje się ona w jego priorytetach, a dotyczy przecież konkretnie postępowania ludzi Platformy. Ale PiS zapewne o tym nie wie. Choć jest też kwestia materiałów, które pisze i przytacza pani Małgorzata, które się zapewne PiSowi podobać nie będą i nie ma szansy w dużym medium aby dopuszczono kogoś w podobnymi poglądami, co miało miejsce w Radio Maryja, ale już lata, lata temu.

Mam nadzieję, że jednak lokalni działacze PiS, ale i Kukiz dowiedzą się o tym, jeśli nie wiedzą i pochylą się nad sprawą.

Strony pani Małgorzaty:
forummemjot dla Polski: http://forumemjot.wordpress.com/
forum dla życia Tradycji Katolickiej: https://forumdlazycia.wordpress.com/

I link pod którym jest numer konta bankowego:
https://forumemjot.wordpress.com/29593-2/

CyprianPolak
http://cyprianpolak.neon24.pl

Komentarzy 9 do “Egzekucja na pani Małgorzacie trwa”

 1. Guła said

  Sąd w takich przypadkach (kiedy jest się z właściwej gminy) co prawda eksmituje zamieszkałych lokatorów, ale równocześnie zamienia dane komunalne mieszkanie na mieszkanie socjalne i przydziela pomienionym. Jak gdyby z urzędu łatwiej o dodatek mieszkaniowy wyraźnie pomniejszonego czynszu za lokal socjalny co za tym idzie i dodatki za energię. Ewidentna eliminacja w majestacie prawa, a licząc wszystkie przypadki w kraju to działalność „mająca znamiona ludobójstwa”
  W moim mieście na ten przykład ZBK to elektorat PiS.

 2. Marek said

  Pytanie z zakresu prawa. Przelew na konto Pani Małgorzaty z własnego konta jest darowizną, którą darujący powinien zgłosić w US? A obdarowana?
  Rozumiem, że anonimowo, można i na orkiestrę dać.
  A z imienia?

 3. JO said

  https://forumdlazycia.wordpress.com/
  https://gajowka.wordpress.com/

  I ja zachecam Gajowiczow do finansowej pomocy Pani Jasinskiej.

 4. piskorz said

  re 3 Przelew zrobię w poniedziałek..i innych zachęcam ..

 5. Siekiera_Motyka said

  Wykonane 🙂

 6. stach said

  NIECH SIĘ TA PANI ZGŁOSI DO ,,ORDO IURIS,,

 7. Marcin said

  Sprawa dla reportera? Mysle ze Jaworowicz by sie zainteresowala sprawa.

 8. Roman Dorna said

  Mam przyjemność byc jednym z czytelników stron prowadzonych przez p. Małgorzatę i rzeczywiście jest tam spora dawka smutnej prawdy o naszej sytuacji Polski i naszego Koscioła Posoborowego. Prowadzi to świetnie. Sposób w jaki cała ta „eksmisja” została przygotowana i przeprowadzona, plus absolutnie nie ludzkie warunki „mieszkaniowe” dla ludzi w pelni zdrowia, a cóż dopiero dla ludzi niepełnosprawnych, w jakie zostali Oni wrzuceni jak stare buty, nosi znamiona zemsty rytualnej za działalność internetową jaką p. Małgorzata prowadzi. Każdy pomysł pomocy jest dobry, najpilniejsza jest oczywiście pomoc prawna i finansowa. Jestem realistą i raczej nie spodziewam się, że otrzymają Oni formalną i konkretną pomoc ze strony władz. Starsi i mądrzejsi do tego nie dopuszczą. W moim przekonaniu, taka osoba jest absolutnie tego warta, żebyśmy jako Polacy wykazali prawdziwą solidarność, wdzięczność i zorganizowali bardzo szeroko pojętą zbiórkę funduszy. Może to komuś wydać się nie realne, ale tak nie jest – najlepszym wyjściem byłoby, żeby nasze wpłaty pozwoliły p Małgorzacie na kupno małego, własnego mieszkania, żeby mogła nadal służyć Prawdzie i mieszkać godnie. Jezeli tylko 100 osób zechciało by wyslać co miesiąc np. 20 zł, a wierzę, że są i tacy których stać na więcej, to za dwa lata powinno się na tyle uzbierać. Sam oczywiście również wysyłam pewną sumę co miesiąc i wszystkim pozostawiam to do przemyślenia. Po śmierci zabierzemy ze sobą tylko to, co oddamy za życia innym. Czołem Wielkiej i Katolickiej Polsce !

 9. Dictum said

  Jest też coś takiego, jak biuro „Duda-pomoc” z panem Wojciechowskim (europosłem). Wiem, że są skuteczni.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: