Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Zamiast nawracania muzułmanów – Dzień Islamu w Kościele

Posted by Marucha w dniu 2016-01-24 (Niedziela)

Chrześcijanie na całym świecie boją się wyznawców Mahometa. Na Bliskim Wschodzie muzułmanie odcinają głowy wierzącym w Chrystusa, na Zachodzie okrzyk „Allahu akbar” towarzyszy śmierci dziesiątek ludzi, a dodatkowo przybysze z krajów islamskich poczuli się tam jak u siebie w domu i gdy akurat się nie wysadzają, molestują rdzenne mieszkanki Europy.

Jest jednak miejsce gdzie muzułmańskie hordy jeszcze na szczęście nie dotarły, mimo iż to w tym właśnie kraju rokrocznie organizowany jest… Dzień Islamu w Kościele.

Tym miejscem jest Polska. Dzień Islamu w tutejszym Kościele obchodzony jest od 2001 – pierwsza nazwa tego cyklicznego wydarzenia to jednak „Dzień modlitw poświęcony islamowi”. Takie brzmienie nowego „święta” żadnego katolika dziwić nie musiało – modlimy się wszak i za Żydów, i za pogan i za ateistów, dlaczego więc nie mielibyśmy poświęcić specjalnego dnia modlitwom za wyznawców islamu? Tyle tylko, że obchody nazywane dziś już „Dniem islamu w Kościele” nie polegają wcale na modlitwach o nawrócenie muzułmanów, ale na modlitwach… z muzułmanami.

Dłużej niż istnieje „Dzień islamu” działa w Polsce Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów – powstała 13 czerwca 1997 roku podczas międzyreligijnego spotkania w ramach „Dni Tatarów Warszawie”. Zajmuje się ona „dialogiem pomiędzy obu religiami oraz cywilizacjami: łacińską i muzułmańską, prowadzi działalność informacyjną na temat katolicyzmu i islamu, a także stosunków katolicko-muzułmańskich, dąży do stworzenia atmosfery sprzyjającej swobodzie praktyk religijnych obu religii, podkreślając przy tym poszanowanie dla inności i odrębności każdej z nich”. Jak widać Rada nie zamierza, w zgodzie z obowiązującymi od kilku dziesięcioleci kościelnymi zwyczajami, nikogo nawracać. Chce tylko „umożliwiać swobodę praktyk”.

Od WTC do Paryża

Pierwszy dzień poświęcony islamowi w polskim Kościele – zwany jeszcze wówczas „dniem modlitw” – zorganizowany został na kilka miesięcy przed zamachami na World Trade Center, stanowiącymi pierwszy akt wojny islamskich terrorystów nie tylko przeciw Ameryce, ale i przeciw „krzyżowcom z Zachodu” [eee tam, po co powtarzać od dawna skompromitowaną oficjalną wersję? – admin]. Uznano zapewne, że grupa radykałów nie reprezentuje całego świata islamu.

Jednak szesnasty dzień islamu organizowany jest już w roku bieżącym, a więc lata po zamachach w Londynie, Madrycie, po powstaniu Państwa Islamskiego, po oddaniu życia za Chrystusa przez dziesiątki tysięcy ofiar ISIS, Boko Haram czy Al-Kaidy. Dnia islamu w 2016 nie odwołano. Organizatorzy obchodów musieli jakoś zaakcentować swój sprzeciw wobec poczynań wyznawców Allacha, nadali mu więc hasło: „Chrześcijanie i Muzułmanie razem przeciw przemocy popełnianej w imię religii”. Tak jakby miało chodzić o przemoc z obydwu stron.

Zapytaliśmy rzecznika polskiego Episkopatu, czy w kontekście prześladowań jakich doznają wyznawcy Chrystusa z rąk muzułmanów, taka inicjatywa jak Dzień islamu w Kościele rzeczywiście jest potrzebna. Ks. Paweł Rytel-Andrianik odpowiedział jedynie, że „Dzień jest kontynuacją przesłania Nostra Aetate”.

„Nostra Aetate” [dosłownie: „Nasz Wiek”, oficjalne tłumaczenie: „W naszej epoce”] to jeden z częściej cytowanych dokumentów Soboru Watykańskiego II – „Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich”. Powołując się na zapisy tej właśnie deklaracji watykańska Komisja ds. Stosunków Religijnych orzekła na przykład, że „katolicy powinni powstrzymywać się od wszelkich aktywnych prób nawracania lub misji wśród Żydów”.

Spory i wrogość wymazane?

W „Nostra Aetate” rzeczywiście czytamy także o dialogu z islamem: „Jeżeli więc w ciągu wieków wiele powstawało sporów i wrogości między chrześcijanami i mahometanami, święty Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość szczerze pracowali nad zrozumieniem wzajemnym i w interesie całej ludzkości wspólnie strzegli i rozwijali sprawiedliwość społeczną, dobra moralne oraz pokój i wolność”.

Sobór nie przewidział jak widać, że „spory i wrogość” mogą być w kontaktach chrześcijańsko-islamskich domeną nie tylko przeszłości.

Jakie więc wydarzenia zaplanowano na tegoroczny Dzień Islamu? Warszawskie obchody organizują Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów, a także Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko-Praskiej. Program przewiduje między innymi dwugłos dotyczący hasła przewodniego XVI Dnia Islamu, w którym wezmą udział ze strony chrześcijańskiej ks. Jacek Uchan z Ełku, a z muzułmańskiej Bogusław R. Zagórski z Instytutu Ibn Chalduna.

Zapowiedziano też odczytywanie fragmentów Pisma Świętego oraz Koranu dotyczących przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii. Obie księgi nazywane są w oficjalnym zaproszeniu „świętymi”. Uroczystości zakończą wspólne modlitwy – muzułmańska modlitwa spontaniczna Dua oraz katolickie „Ojcze Nasz”.

Dialog w przeszłości i teraźniejszości

Dr Bartłomiej Grysa, arabista z poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza komentując organizację Dnia islamu przypomina, w jaki sposób z wyznawcami Chrystusa „dialogował” sam twórca islamu. Oto Mahomet posłał do chrześcijańskiego miasta Nadżran wodza swoich wojsk, Chalida Ibn Al-Walida, którego nazywał „wyciągniętym mieczem Allaha” rozkazując mu, by wzywał ich do islamu, zanim będzie z nimi walczył po upływie trzech dni. Jeśli odpowiedzą, to przyjmij ich. Jeśli zaś nie – walcz z nimi.

Chalid zatem wyruszył i wysłał jeźdźców, którzy rozjechali się w każdym kierunku wzywając do islamu tymi słowami: Ludzie, przyjmijcie islam [dosł. poddajcie się], a ocalicie swoje życie i przyjęli islam, a Chalid ustanowił nad nimi tych, którzy nauczali ich islamu, Koranu i sunny”. Gdy Chalid przywiózł Mahometowi delegację konwertytów z Nadżran, Mahomet powiedział im: Gdyby Chalid nie napisał do mnie, że przyjęliście islam i nie walczyliście, strąciłbym wasze głowy pod wasze stopy.

– Jak widać z powyższego poniżanie rdzennej ludności chrześcijańskiej Nadżran oraz groźby unicestwienia były żywo obecne w tym jakże teologicznym dialogu, którego przykład dał nie kto inny, jak sam założyciel islamu… – komentuje doktor Grysa.

Trudno nie zauważyć, że dziś muzułmanie, szczególnie w miejscach w których stanowią większość (choć jak pokazują ostatnie wypadki – nie tylko tam), wiernie naśladują założyciela swojej religii i dialogują z chrześcijanami właśnie tak, jak Mahomet przykazał.

W Polsce większość stanowią jeszcze katolicy [katolicznicy – admin]. Miejmy nadzieję, że nieustannie zapraszani do zbliżenia muzułmanie oferty tej jednak nie przyjmą i nie rozpoczną z nami dialogu na własnych warunkach.

Łukasz Karpiel, Krystian Kratiuk

http://www.pch24.pl/

Mamy już w Kościele Dzień Judaizmu i Dzień Islamu – religii wrogich chrześcijaństwu.
Oczekujemy na ogłoszenie Dnia Hinduizmu, Dnia Voodoo, a nawet – czemuż by nie? – Dnia Satanizmu. W końcu coś nas łączy z satanistami: wiara w istotę nadprzyrodzoną stojącą ponad nami.


Admin

Komentarze 43 do “Zamiast nawracania muzułmanów – Dzień Islamu w Kościele”

 1. Marcin said

  A owce co na to? Przecież w tym dniu kościoły powinny być puste.

 2. Glock said

  Na pal z takimi biskupami ktorzy to wprowadzaja do naszych swiatyn.W POLSCE jak I w kosciele jest duzo ;;;;judeoszatanistow ktorzy niszcza nasza tozsamosc I nasz kosciol.
  Trzeba zrobic porzadek z nimi.

 3. konfuzjusz said

  To wygląda na absurd. Coś mi tu nie gra. przekłamanie na Sieci, albo misinterpretacja?

 4. Nemo said

  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t1.0-9/12316100_941191649293135_780165065518977762_n.jpg?oh=31953b77bb78b5105ad9d8cfb2f485a2&oe=56FDDED3

 5. Dictum said

  Mnie już nie dziwią żadne wydarzenia, które są przecież logiczną konsekwencją V2. Może jedynie jeszcze ze smutkiem zadziwia bezrefleksyjność kleru posoborowego. To automatyczne posłuszeństwo w wykonywaniu posoborowych zarządzeń, a przecież nieposłuszeństwo wobec nauki Chrystusa. To tak trudno pokojarzyć?

 6. JO said

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2285

  https://gajowka.wordpress.com/aberracje-liturgiczne/#comment-2127

  https://gajowka.wordpress.com/polska-diaspora-w-angliiwyspach/

 7. Boydar said

  A mnie się zdanie – „katolicy powinni powstrzymywać się od wszelkich aktywnych prób nawracania lub misji wśród żydów” bardzo podoba. Jest mocno i bezdyskusyjnie uzasadnione historycznie oraz całkiem po ludzku przewidujące. Uwzględniając wszystkie przesłania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, oraz stara prawdę o rzucaniu pereł przed wieprze, zdałoby się pierwej udowodnić, że te imitacje człowieka mają duszę. Bo jeśli nie, a skądinąd wiadomo że „z ojca diabła są” a ten dusz przecież nie oferuje, wręcz przeciwnie, to przecież ‚szkoda nafty’. Ale to tak zupełnie nie na temat przy niedzieli 🙂

  Proszę popatrzeć, jakie skutki dla chrześcijan a katolików szczególnie, miały „misje” nawracania parchów. Zabłocki na mydle, to w porównaniu, zrobił interes życia.

 8. Michał said

  Bzdura.Właśnie wróciłem z kościoła.Ani słowa o islamie.

  Czyli co? Nie ma takiego Dnia Islamu dlatego, że jakiś normalny ksiądz o tym nie wspomniał?
  Admin

 9. outsiderR said

  ad 7

  Chyba się zgodzę. Z pewnością świnie mogą pogryźć…

  Jedyne rozsądne działanie – to modlitwa. Tylko i wyłącznie.

  Modlitwa za żydów
  Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony(…)

 10. Joannus said

  Ad 7 Boydar
  ”A mnie się zdanie – „katolicy powinni powstrzymywać się od wszelkich aktywnych prób nawracania lub misji wśród żydów” bardzo podoba. ”

  A mnie się nie podoba. Nie podoba się tak jak Panu Naszemu i Najświętszej Pannie Maryi.
  Dziecko żydowskie nawrócone za sprawą Chrztu, za który atakowano zewsząd bl. Piusa IX , wdzięczne Panu Bogu w dorosłym życiu założyło zakon z misją nawracania żydów. Zakon ten zlikwidował ”bł”. Pweł VI, bo to mu się nie podobało, tak jak Panu Boydarowi. Bankier żydowski Alfons Ratisbone nawrócił się w kościele rzymskim pw. Andrea de la Frate.
  Biskupom oświeconym chyba żródlo swiatła się pomyliło, albo wydaje się lepszym od Pana Chrystusowego

 11. NICK said

  Tak jest. P. Janie. „https://www.youtube.com/watch?v=eByLne4gK_I”.
  I bez: chyba.

 12. Boydar said

  Aj, waj, Panie Janie. Te „chyba” to nas prześladuje. Chyba bowiem nie doczytał Pan sensu a nawet treści inkryminowanego zdania. Cóż zatem mamy : mamy „wszelkich aktywnych prób” oraz „misji wśród żydów”.

  Czymże jest „aktywna próba”, złapać i ochrzcić ? Być może. Czy „aktywna próba” ochrzczenia psa (stary „dowcip”) z której się bezkrytycznie naśmiewamy, nie jest czasem dziwnie zbieżna w przedmiocie zagadnienia ?

  Drugi fragment jest znacznie mniej dyskusyjny – „misja wśród”. Z czym sie Panu kojarzy słowo „misja”. W programie „jeden z dziesięciu”, jestem pewien, padło by „wyjechać na misję”. I prawidłowo. Nic nie mam przeciwko głoszeniem żydom Słowa Bożego, nawet dalszym posługom, jeśli wyrażą taka przemyślaną wolę. Ale na misji ! Nie u siebie w chałupie ! To moja (nasza) chałupa a nie przybłędów z całego świata. I nie może owa „misja ewangelizacji” stanowić tysiącletniego pretekstu do przedłużania wizy turystycznej. Won ! Nawrócimy was potem ! U was, jak przygotujecie godny hotel i salę wykładową.

 13. Dictum said

  ad. 8.
  Dzień islamu w Kościele wyznaczony jest na 26 stycznia. Dziś jeszcze mogli u Pana o tym nie mówić.

 14. Jacek said

  Warto przecztac (dla niedowiarkow):

  XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce
  lk / br, Warszawa, 2015-01-26

  XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce
  Fot. Thomas Hubauer/flickrcc
  Stosunek muzułmanów na świecie i w Polsce do tzw. Państwa Islamskiego jest jednym z tematów sesji naukowej towarzyszącej obchodom XV Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Spotkanie na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczął bp Romuald Kamiński, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Wskazał on, że obchodom towarzyszy refleksja nad trudnym czasem ostatnich dni i podkreślił potrzebę zdecydowanej obrony godności człowieka.

  Po tradycyjnym odczytaniu przesłań przez przedstawicieli obydwu religii i lekturze wybranych fragmentów Pisma Świętego i Koranu, rozpoczęła się sesja naukowa.

  Sesji naukowej, która podczas kolejnych obchodów skupia się na innym zagadnieniu, towarzyszyć będzie w tym roku sesja jubileuszowa, poświęcona piętnastoleciu katolicko-muzułmańskich spotkań.

  Idea dialogu chrześcijan i muzułmanów w Polsce, obecna wyraźniej pod koniec XX w., nawiązuje do ponad trzechsetletniej tradycji obecności muzułmanów i tolerancyjnej postawy ludności chrześcijańskiej wobec nich.

  Pod koniec ubiegłego stulecia odbywało się wiele spotkań międzyreligijnych z udziałem wyznawców islamu. Współorganizatorem niektórych z nich była m.in. Fundacja D.O.M, która przyczyniła się do powstania w 1997 r. Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. To właśnie od Rady na czele ze Zdzisławem Bieleckim, ówczesnym jej współprzewodniczącym ze strony katolickiej, pochodzi idea Dnia Islamu.

  W 2001 r. Konferencja Episkopatu Polski wpisała to wydarzenie do oficjalnego kalendarza Kościoła katolickiego w naszym kraju, powierzając organizację Dnia Islamu Komitetowi ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski. Od roku 2007 funkcję tę pełni bp Romuald Kamiński.

  Regularne obchody Dnia Islamu odbywają się także w Lublinie i Krakowie (od 2004 r.), a okazyjne w Olsztynie (2001), Opolu (2002) i Poznaniu (2008).

  Tematykę obchodów Dnia Islamu wyznacza przesłanie kierowane do muzułmanów przez papieża z okazji corocznego święta na zakończenie miesiąca postu, ramadanu. W przesłaniu tym papież Franciszek napisał w ub. roku m.in.: „Wezwani jesteśmy, aby z szacunkiem myśleć, mówić i pisać o innych ludziach; i to nie tylko w ich obecności, ale zawsze i wszędzie, unikając niesprawiedliwej krytyki i pomówień. W realizacji tego celu szczególną rolę odgrywają rodziny, szkoły, edukacja religijna i wszelkie formy komunikacji medialnej”.

  W Polsce funkcjonują dwa religijne związki muzułmańskie wpisane do rejestru Kościołów i Związków Religijnych. Muzułmański Związek Religijny w RP, uznany oficjalnie w 1925 r., liczy obecnie ok. 6 tys. członków, zrzesza przede wszystkim Tatarów Muzułmanów Polskich. Największe ich skupiska mieszkają w województwie podlaskim (w Białymstoku, Sokółce, Suchowoli i Dąbrowie Białostockiej). Zabytkowe meczety znajdują się w Bohonikach i Kruszynianach, gdzie mieszkają już tylko pojedyncze rodziny tatarskie.

  Drugim związkiem wyznawców islamu jest zarejestrowana w 2004 r. Liga Muzułmańska w RP. Zrzesza ona muzułmanów przybywających do Polski na studia oraz do pracy, a także osoby przyjmujące islam za swoją religię. Według szacunków liczy ok. 25 tys. członków.

  Organizatorem obchodów jest Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski wraz z Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów, Instytutem Dialogu Kultury i Religii UKSW i Akcją Katolicką Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego http://www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji – będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych. /Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI: tel. 22 635 77 18 e-mail: marketing@ekai.pl/

 15. Jacek said

  PS kto jeszcze może wątpić, ze synagoga “rzymsko-katolicka” czyli emanacja w Polsce talmudycznej sekty watykańskiej, jest z gruntu anty-chrystusowa?

 16. Re: 15 Jacek
  Osobiscie nie watpie. ze hierarchia (ta z „gornej polki”) jest totalnie skorumpowana (zsatanizowana), ale w dalszym ciagu „oni” nie sa calym Kosciolem Jezusa Chrystusa Pana Naszego Krola… I trzeba Panie Jacku brac (miec na uwadze) pod uwage…
  Przyjdzie czas, ze Pan nasz odzieli owce od kozlow – jedni na prawa strone a drudzy na lewa…
  Cierpliwosci…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wazne jest jak zyles, ale wazniejsze jest to, Kto (kto) po Ciebie przyjdzie…
  (to moje).

 17. A-a said

  [URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/fb7719aa630991be][IMG]http://images75.fotosik.pl/262/fb7719aa630991bemed.jpg[/IMG][/URL]

 18. oldman said

  Dziś bez komentarza
  http://breviarium.blogspot.com/2016/01/wypisy-na-dzien-islamu-w-kosciele.html

 19. Mordka Rosenzweig said

  re Artykul,

  Szanowny pan Gajowy zamiescil w artykul zdjecie pan Lucyfer.

  Ja pan Mordka ma pytanie w kwestia zasadnicza:

  Co u pana Lucyfer wystaje z pomiedzy nóg?

  Jakieś wiertło czy co?

  ——
  Też nie wiem… – admin

 20. Jacek said

  ad Jasiek Z Toronto

  Proszę Pana tu nie chodzi o to, kto jest „skorumpowany”, ale o to, ze jawny heretyk, apostata lub satanista nie jest katolikiem przez sam ten fakt, tzn nie jest naśladowcą Chrystusa , a przeciwnie jest wrogiem Chrystusa i jego naśladowców. Kropka. Wiec ktokolwiek uważa siebie jak i jawnego heretyka, apostatę lub satanistę za katolika ten bluźni przeciw Jezusowi Chrystusowi i Jego Kościołowi i staje się wspólnikiem heretyków, apostatów lub satanistów w zaprzeczeniu boskości Jezusa Chrystusa i świętości Jego Kościoła. Konsekwencje dla takiej osoby są oczywiste i natychmiastowe. Tu nie ma miejsca na „cierpliwość”.

 21. Boydar said

  Paaanie Mordko Najuszanowniejszy …

 22. Mordka Rosenzweig said

  re 21

  Bardzo szanowny pan Boydar,

  Ja pan Mordka tylko cieszko pracuje aby wszystkie czlowieki byly na bieszaco.

  Acha, pan Mordka wlasnie znalazl najnowsze osiagniecia czlowiekuw na tegoroczna olimpiada w Rio.

  Zamiast stwoszyc 3 kategoria seksu dla zawodnikuw (transgender), to wszystkie transgender czlowieki moga sobie wybrac czy chca startowac z panie czy panowie.

  Exclusive: Read the Olympics’ new transgender guidelines that will not mandate surgery

  http://www.outsports.com/2016/1/21/10812404/transgender-ioc-policy-new-olympics

 23. Re: 20 Jacek
  Czy Pan raczyl zrozumiec co napisalem I co oznacza „skorumpowany???”…
  Czy heretyk nie jest skorumpowany?
  Czy satanista nie jest skorumpowany?
  Czy hierarcha z Watykanu nie jest skorumpowany gloszac heretycka dokryne lucyferianska???..
  Panie Jacku, prosze czytac uwazniej co pisze, bo od 24 lat wiem co pisze I o czym…
  Korupcja nie polega tylko I wylacznie na problemie finansowym, ale glownie na plaszczyznie duchowej I prosze, aby panska uwaga nad tym problemem zostala skoncentrowana…
  Ja nie jestem I nigdy nie bylem nikogo I niczyim wrogiem, ale wciaz zwracam uwage nad tym, jak ono ma (ten problem ) do samej rzeczy. Tutaj nie nawiazuje do personalnego przekonania, ale do kwestii publicznego (spolecznego) domniemywania, ktorego padl Pan ofiara…
  Absolutnie niie mam do Pana zadnej pretensji o to I nigdy nie mialem do kogokolwiek, bowiem „wolna wola” , ktora jest dla kazdego przywilejem I Prawem od Samego Boga nie podlega (nie powinna) renegocjacji wobec Jego Prawa. Co mozna przelozyc na nasz jezyk: Kazdy odpowiada za to co uczynil I za to co powiedzial…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Przepraszam,ze tak duzo pisze, ale mam akurat dzien wolny (od zarabiania na chleb) I staram sie dzielic tym, co dane jest mi wiedziec….

 24. Dziadzius said

  Niestety nasz kosciol zostal rozbity,nie Nie przez bramy piekielce od zewnatrz ale przez mole od wewnatrz.To rozbicie przyszlo z dniem Pierwszego Soboru, kiedy zniesiono lacine, ktora przez 1960 lat laczyla nasz kosciot ” unam sanctam catolicam eclesiam”. Sobor rozbil to na pojedyncze budynki [ nie koscioly] gdzie kazdy ksiadz ? odprawia msze bardziej luteranska niz sam luter Kiedys bylo ze mogles isc na msze do KAZDEGO kosiola w kazdym kraju i z modlitewnikiem brac udzial w ofierze – dzis kazdy ksiadz robi co mu sie podoba a bez laczacej laciny to nawet nie wiesz czy to msza czy cyrk. Za ministrantow sa kobiety w biikini a w brazylii „micky mouse” rozdaje komunie. Pdczas tego zlotu mlodzierzowego w Rio de Joneiro Franciszek pozwoli na rozne ulgi nawet na noszenie i rozdawanie [ tak rozdawanie] komunii z kubeczkow „styrofoam’ tych co na kawe w straganch na ulicy . Hostia zamiast na czolowym miejscu w tabernaculum jest gdzies zboku jakby w komorze. Lampka co bezustannie swiecila votum juz zgaszona no bo inszurance. Oltarz to nie miesjce ofiary ale stol w jadalni Hostia to nie CIALO Chrystusa ale kawalek chleba i jako kawalek chleba tak jest traktowana Biada nam Biada. Jan Pawel mowil ze zydzi to nasi „starsi bracia we wierze” ale my sie od tych braci nic nie nauczyli . Talmud i Tora nie zmienily sie od setek lat a MY tlumaczymy biblie chyba co 50 lat
  Vivat Chrystus.

 25. Boydar said

  Chyba drugiego, Dziadku …

 26. oldman said

  Re 24
  To rozbicie przyszlo z dniem Pierwszego Soboru, kiedy zniesiono lacine, ktora przez 1960 lat laczyla nasz kosciot ” unam sanctam catolicam eclesiam”.

  To chyba nie o pierwszy a o drugi chodzi? W domyśle -Sobór.

 27. oldman said

  Pan Boydar mnie ubiegł jak mój wpis czekał na zatwierdzenie 🙂

 28. Dziadzius said

  @25 +26 Dziek za poprawke!!! Tak Drugi Sobor Watykanski w ktorym to Soborze bezapelacyjnymi doradcami byli zydzi i otwarci masoni i protestantanci .

 29. oldman said

  Dzień islamu to druga faza, pierwsza to posoborowa architektura przypominająca meczety (by nie było dużo przeróbek)
  http://www.fotosik.pl/zdjecie/0c367c6db448a794

 30. Dziadzius said

  No niby te ataki na kosciol Katolicki sa czescia naszej meczenniczej kultury katolickiej. Przesladowania naszego kosciola i wiernych były juz od zarania kosciola prowadzone tak przez owczesnych [ i obecnych] pogan jak tez i to bardziej skutecznie przez owczesnych [ i obecnych] zydow ale te ataki staly sie bardziej intensywne i z wiekszymi sukcesami tak od lat 1960 kiedy Kosciol zaczal upadac przez wewnetrzna implozje a feminiski dostaly nieobliczalna pomoc od zydowek, tak w przywodztwie jak i w administracji i w finansach no i oczywiście promowanie w zydowskich mediach dez-informacji .
  Zydzi już od czasu Temperance League zauwazyli latwosc i szalona polityczna i moralna wartosc manipulacji kobietami kiedy Rockefeller zasilil ta legie przeiw pijatyce sekretna donacja około 8 miljonow dolarow, a raczej przyczynil się do polaczenia Organizacji Sufrazetek , już od dawna kontrolowna prze zydowki, którym dal te pieniadze a one zasilily nimi skarbonke Legii. . Celem jego nie była kontrola nad pijanstwem [ zydzi wszedzie i celowo popierali pijanstwo] ale nad prordukcja alkocholu . Owczesne samochody byly robione na dwu rodzajowe paliwo benzyna i alkochol [ stad mamy tzw. „choke” ktoren zmienial szybkosc obrotow zaleznie od paliwa]. Rockefeler był wlascicielem Standard Oil i samochody były jego klijentami ale w tych czasach każdy rolonik miał swoja gorzelnie i taniej było palic alkochol niż jego Standars oil gasoline.
  Ale odbiegam od temetu.
  Bog już przewidzial plage Feministek od czasu zdrady w raju i kiedy wygonil Ewe z raju to to proroctwo wypowiedzial do Ewy…. I do szatana……
  W ksiedze Rodzaju #3—15-16 pisze…..
  …do szatana..#15– ” Poloze nieprzyjazn miedzy toba, a miedzy niewiasta, a miedzy potomstwem twoim, a potomstwem jej; ona zetrze glowe twoja, a ty czychac będziesz na piete jej”
  …do Ewy..#16—„Pomnoze nedze twoja i poczecia twoje;z bolescia rodzic będziesz dziatki i pod moca będziesz mezowa,a on będzie panowal nad toba.”
  W tym proroctwie Bog naswietlil dwie drogi do zniszczenei i naszej religii i swiata i obie te drogi opieraja sie na upadku kobiety.
  W pierwszym ataku djabel ma przkrecic kobiete na swoja strone[„a ty czychac będziesz na piete jej” ] – i jak widzimy z pornografii i przewrotnoiosci seksukanych on już to ZROBIL
  A teraz do drugiej fazy ataku.Panowania mezczyzny nad kobieta nie było takim waznym atutem jak jest to teraz bo sztan wie ze rozbicie RODZINY to jest koncowe pchniecie nozem w serce pobitego. . Feministki nie chca rownouprawnienia –Feminstki chca bez warunkownej konrtoli nad mezczyznami I jak to już wielokrotnie oglaszaja –„ mezczyzna jest tylko potrzebny jako zbiornik plodu, i każdy wybrany mezczyzna w wieku 18 do 25 będzie poddawal się sciaganiu plodu a po roku 25 kastracji i bedzie jak roboczy wol”
  Ot i cipier nastaniet nowyj mir.

 31. Dr Grysa pokazał, jaki był, jest i będzie dialog chrześcijaństwa z islamem. Prorok bywał subtelny nie tylko w stosunku do wyznawców Chrystusa.
  Ciekawa jest historia 8 mężczyzn z plemienia Oklitów, którzy przybyli do Medyny by przyjąć islam, ale w międzyczasie całą drużyną zachorowali. Mahomet nakazał im pić mleko wielbłądzicy oraz mocz wielbłąda.
  Kiedy kuracja nie podziałała, ósemka uciekła, wyrzekając się islamu i jego proroka. Kiedy zostali złapani, Mahomet wyznaczył im karę, na jaką zasługiwali: obcięto im dłonie i stopy, opróżniono gałki oczne za pomocą rozgrzanych na czerwono gwoździ, a pozostałościom organizmów pozwolono spokojnie agonizować (Hadis 56, 152, I).

  Innym wojskowym wyczynem Proroka było poskromienie plemienia żydowskiego Banou Qorayza, które – wyrzucone z Mekki – zainstalowało się w Medynie. Kiedy się poddali, sędziowanie w ich sprawie Mahomet powierzył Sadowi Ibn Mouadh z plemienia Banou Aws. Wyrok brzmiał: „Mężczyźni mają być zabici, kobiety i dzieci pójdą na sprzedaż jako niewolnicy, a dobytek zostanie rozdany armii”. Mahomet skomentował sentencję słowami „Zaprawdę, wyrok Sada jest wyrokiem Boga”. 700 mężczyzn zostało pozbawionych głów, co zabrało pracownikom resortu sprawiedliwości cały dzień, a ich ciała zostały wrzucone do wielkiej jamy, wykopanej na rynku w Medynie. Po egzekucji Mahomet wybrał sobie na konkubinę młodą Żydówkę Kihanę i poszedł się z nią odprężyć.

  Rok temy, zirytowany kolejnym Dniem Poganina (owszem), napisałem artykuł „Całowanie Koranu? Znowu? Wciąż?”, dostępny pod adresem: http://rozpuszczalnik.blogspot.fr/2015/01/caowanie-koranu-znowu-wciaz.html . Zawiera on elementy uzupełniające zagadnienie ekspansji islamu.

  Co do samych dziwactw, odnoszonych przez władze kościelne do Asyżu i dokumentu Nostra Aetate, to pozwoliłem sobie wówczas napisać:
  „Jeszcze parę lat temu, po kolejnym Asyżu, można było odnieść słodko-kwaśne wrażenie, że światowy tort religijny jest dzielony w zgodzie i harmonii, a dyrekcje religijnych butików – równe pośród równych – już nigdy nie wezmą się za nawracanie nie swoich klientów. Inaczej mówiąc, na naszym katolickim misyjnym niebie, zaraz za wezwaniem „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody”, zaświeciło neonowe uzupełnienie „… z wyjątkiem muzułmanów, a jeśli chodzi o żydów, to niech was ręka boska broni”.”

  Kto zechce, zajrzy.
  Zapraszam.

 32. rom said

  Ojciec Świety Franciszek zgnije w więzieniu ! ! ! Father St. Francis will rot in prison ! ! !

 33. mordor said

  wielka nierzadnica upadnie byle nie powstalo cos gorszego !!!!
  Wciaz nie rozumiecie – KK powstal na zagladzie milionow niewinnych ludzi !! Jesli bierzecie udzaal w tej misji pokoju po wielkiej wojnie to przykladacie do tego reke – a gdzie dekalog etc.?
  Cos mnie sie wydaje ze uciekacie od prawdy od tozsamosci.
  Kazdy madry krzyczy – bog-honor-ojczyzna od tysiaca lat od tzw chrztu – panstwowosci krzyczy a nie rozumie co – zgodzilbym sie np w usa gdzie wycieto autochtonow – indian i zasiano wiare tzn. KK ale tutaj w Polsce wycieto naszych przodkow, historie i ich wiare ktorej blizej bylo do chrzescijanstwa niz KK!! (kto nie widzi Boga w sobie , drugim czlowieku, w rzeczywiostosci w kosciele go nie znajdzie. z tego co wiem to obrazy to obraza Boga. kulty swietych i relikwie to obraza boga tego z KK).
  Kara za tysiaclecie falszu – kolejna w kolejce do mordow na milionach.
  To sie dzieje zeby sie obudzic a nie brnac dalej w otchlan.

  Swiat musi sie zmienic i to szybko inaczej bedzie wielkim obozem koncentracyjnym.
  Lecz to malo system musi sie zmienic – politycy realizuja plan mocodawcow i nikt nie chce sie wylamac! bo trzesie sie ze strachu!

 34. Boydar said

  „… Coś mnie się wydaje że uciekacie …” delegat Mordoru (33)

  Coś mi się wydaje, że cienko śpiewasz w chórze wujów, czyżby Ci coś wcześniej obcięto ?

  Wyrazy współczucia oczywiście.

 35. mordor said

  Panie Boydar

  „Kazdy sadzi wedlug siebie”

 36. Jacek said

  ad Jasiek z Toronto # 23

  Drogi Panie Jaśku, zrozumiałem Pana bardzo dobrze i dlatego użyłem słowa skorumpowany w cudzysłowie tzn „skorumpowany” aby zwrócić uwagę na fakt, iż z określenia skorumpowany katolik nie wynika, ze ktoś tak określony jest schizmatykiem, heretykiem, apostata czy satanista. Podobnie jak z określenia przestępca nie wynika, iż osoba tak określona jest morderca. Dlatego określenie przestępca w odniesieniu do mordercy ukrywa tego morderce, ponieważ różnica między morderstwem a innymi przestępstwami jest zasadnicza. Morderca bowiem bez proporcjonalnego powodu pozbawia jego ofiarę podstawowego dobra doczesnego tzn życia, bez którego wszelkie inne jego dobra, które mogą być naruszone przez przestępcę, są bezprzedmiotowe ( z tego względu eliminacja kary śmierci narusza podstawę sprawiedliwości tzn proporcjonalność kary do winy).

  W wypadku publicznych schizmatyków, heretyków, apostatów czy satanistów, sytuacja jest analogiczna, występują oni bowiem publicznie ( a więc ich wystąpienia są powszechnie znane) przeciwko podstawowym przykazaniom: będziesz miłował Pana Boga swego…, oraz: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Bez wypełnienia tych przykazań wszystkie pozostałe są bezprzedmiotowe ponieważ obowiązują jedynie w oparciu o te dwa pierwsze ( i zasługi wobec Boga wynikające z ich przestrzegania przysługują jedynie tym którzy wypełniają dwa pierwsze przykazania i są w stanie łaski uświecającej). Tak więc schizmatycy, heretycy, apostaci czy sataniści występują publicznie przeciwko samej podstawie Wiary Katolickiej (dlatego odcinają się również od Sakramentów Chrystusowych a zwłaszcza od sakramentu pokuty) a stad sami stawiają się nie tylko poza Kościołem ale również jako wrogowie Kościoła i Wiary która głosi. Uznawanie ich za „katolików skorumpowanych” jest wiec ukrywaniem ich zbrodni wobec Boga i jego Kościoła.

 37. Jacek said

  PS Warto obejrzeć

 38. marta15 said

  ad 20,
  KAPITALNA odowiedz panie Jacku.

 39. marta15 said

  ad 36 super wyjasnienie .
  „………podstawowym przykazaniom: będziesz miłował Pana Boga swego…,
  oraz: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  Bez wypełnienia tych przykazań wszystkie pozostałe są bezprzedmiotowe ponieważ obowiązują jedynie w oparciu o te dwa pierwsze ( i zasługi wobec Boga wynikające z ich przestrzegania przysługują jedynie tym, którzy wypełniają dwa pierwsze przykazania i są w stanie łaski uświecającej).
  Tak więc schizmatycy, heretycy, apostaci czy sataniści występują publicznie przeciwko samej podstawie Wiary Katolickiej (dlatego odcinają się również od Sakramentów Chrystusowych , a zwłaszcza od sakramentu pokuty),
  a stad sami stawiają się nie tylko poza Kościołem, ale również jako wrogowie Kościoła i Wiary, która głosi……”

 40. Inkwizytor said

 41. Inkwizytor said

  http://www.tinypic.pl/bcflpll6kd71

 42. Czołgista said

  @41
  Obrazek działa, gdy jest umieszczony jako bezpośredni odnośnik.

 43. Jacek said

  ad Marta15 #38

  Szanowna Pani Marto, będę wdzięczny jeżeli łaskawie zmówi Pani Zdrowaś Mario w intencji śp. ks. Kazimierczaka, który przez rok uczył mnie religii w szkole za świeżutko odgrzanego Gomułki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: