Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Amerykanie po raz pierwszy oglądają rosyjską animację

Posted by Marucha w dniu 2016-01-27 (Środa)

[Pewnie byli w szoku. Dowiedzieli się po raz pierwszy w życiu, że poza USA coś powstaje. Jak jeszcze się dowiedzą, że MacDonald niekoniecznie wszędzie uchodzi za szczytowy wykwit cywilizacji, to będziemy zadowoleni… – admin]

Medialna firma internetowa BuzzFeed przeprowadziła kolejny eksperyment: tym razem młodym Amerykanom pokazano radzieckie i rosyjskie kreskówki.

W toku eksperymentu, w ramach którego pokazywano radzieckie i rosyjskie filmy animowane, Amerykanie pomylili Krokodyla Gienę z dinozaurem, a Czeburaszek wydał im się uroczy w dzień, a straszny w nocy. Widzowie nie od razu rozpoznali Kubusia Puchatka w jego radzieckim wcieleniu, a inny niedźwiedź, „z Maszy i Niedźwiedzia” wydał się im się bardzo „elegancki”.

Przed wyświetleniem filmów, uczestnicy doświadczenia wyrażali wątpliwości co do sensu eksperymentu, mówiąc, że nie znając języka, raczej niczego nie zrozumieją. „Myślę, że nawymyślają nam mocno…” — zauważył jeden młodzieniec. A jedna dziewczyna wyraziła przypuszczenie, że w rosyjskich filmach animowanych będzie „dużo wisielczego humoru”.

Pokaz rozpoczął się od kultowego radzieckiego filmu o Czeburaszku i Krokodylu Gienie. Na widok Gieny z harmonijką widzowie wydali z siebie głośne „Wow!”, choć niektórzy uznali, że widzą przed sobą nie krokodyla, a dinozaura, po którym trudno stwierdzić, wesoło mu, czy smutno.

„Matko, popatrzcie tylko na tego sympatycznego chłoptasia!”, „On tak uroczo wygląda w świetle dziennym, ale już nocą byłby piekielnie straszny” — tak respondenci opisywali Czeburaszka.

Następnym w kolejności był jeszcze jeden radziecki film „Wilk i Zając”. „Wszyscy palą!” — zakrzyknęli widzowie. Na widok wilka z papierosem, jedna z dziewczyn była w szoku: „Dlaczego oni zapalają papierosy od drugiej strony? Tak Rosjanie palą? Ależ to okropne!”

„Nie darzę zaufaniem tego wilka” — oświadczył jeden młodzieniec, patrząc na to, jak wilk zapala papierosa z pomocą kota. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że wilk w tym filmie to „zły chłopak”, a zając, na odwrót, propaguje zdrowy styl życia: „nie pali, jeździ na rowerze”.

Motyw wilka i zająca przypomniał Amerykanom ich własną serię filmów animowanych Lonney Tunes, znaną w Rosji jako „Wesołe Melodie” (w Polsce „Zwariowane Melodie”) i poświęconą przygodom rozmaitych zwierząt.

Niektórzy ze zdziwieniem stwierdzili, że radziecki Kubuś Puchatek „nie ma głównej części nóg, to znaczy stóp”. Jedna z dziewczyn określiła obrazy na ekranie mianem „dziwnej halucynacji”, a siedzący obok młody chłopak miał skojarzenie z „książką dla dzieci, tyle że ruchomą”.

„Założę się, że Rosjanom coś takiego podobało się w ‘69″ — skomentował filmy młody chłopak, a jego sąsiadka zaprotestowała: „A mi podobają się w 2016″.

Ostatnim w kolejności filmem był współczesny serial animowany „Masza i Niedźwiedź”. Wszyscy zauważyli, jak dobrze jest zrobiony — „dosłownie jak gra komputerowa”. Uczestnikom eksperymentu zrobiło się żal zwierzątek, które chowają się przed małą bohaterką. Niedźwiedzia, popijającego herbatę z samowara, uznali za „eleganckiego” i bardzo „zaradnego”, on z pewnością „nauczyłby Maszę życia”.

Po zakończeniu przeglądu, jeden z Amerykanów powiedział: „Szczerzę powiedziawszy, chciałbym, żeby nasze filmy animowane były takie fajne”. „Jestem pod wrażeniem, jak zrobione są te filmy, ich animacja” — stwierdził inny uczestnik eksperymentu. A jedna dziewczyna doszła do wniosku, że rosyjskie filmy animowane są „dużo bardziej zajebiste, niż amerykańskie”.

http://pl.sputniknews.com

W oryginale załączono wideo.
Admin

Komentarze 43 do “Amerykanie po raz pierwszy oglądają rosyjską animację”

 1. VanBasten said

  No więc jednak eksperyment pokazuje, że Amerykanie to normalni ludzie i jak coś się im podoba, to nie ważne, czy Rosyjskie czy inne, po prostu się podoba. Czyż nie, Panie Marucha?

  Istotnie, to coś niesamowitego… normalność.
  Mało się nie posrałem ze szczęścia.
  Admin

 2. Polecam rosyjski film animowany „Jeżyk we mgle” 1975. Ten film został okrzyknięty, wybrany najlepszych filmem animowanym wszechczasów. Także moim zdaniem – arcydzieło.

 3. Boydar said

  Tak sobie myślę, że Jankesy to jeszcze nie raz się zdziwią. I nie tylko na filmie animowanym.

 4. Zerohero said

  Zapewne w ten sposób Putin werbuje swoich słynnych trolli. Zaczyna się od bajeczki, a potem niepostrzeżenie taki delikwent zaczyna pluć na 1000 letnią historię Ukrainy, jedność unijną i NATO. Towarzysze z TV Republika wpiszą ich na listę wrogów ludu.

 5. VanBasten said

  @Admin. No właśnie, nie dziwi mnie to, że zwieracze Panu puściły, ponieważ promuje Pan wzorzec Amrykanina-Troglodyty na co dzień. A tutaj ciekawy link, oto w „bratniej prasie Rad… to jest Rosyjskiej” padło stwierdzenie „polski obóz zagłady”. Ach Ci „bracia” Rosjanie, jakież oni mają poczucie humoru, że hej: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najwazniejsze-informacje-dnia-27-stycznia-2016-r/bh0jss
  Proszę nie pisać, że źródło złe, tylko sprawdzić!

  Pierwszy raz widzę takie coś w rosyjskojęzycznej prasie. Zapewne żydowscy właściciele. A z artykułu w Onecie gówno się można dowiedzieć, nie podano nawet nazwy gazety.
  Natomiast setki razy miało to miejsce w przypadku naszych zachodnich i izraelskich przyjaciół.

  A teraz bardziej na poważnie: nie będziesz zajmował się moimi zwieraczami.
  Paszoł won stąd.
  Admin

 6. Boydar said

  Owszem, padło. Następnie ambasad RP wszczęła procedurę. Ale zanim jeszcze wszczęła, Rosjanie przeprosili. Został stworzony precedens i przełamano „tabu”. Oprócz Rosjan nikt się nie zdecydował na współudział w „spisku”. Od tego momentu „nie ma śmiacia”, i nie ma że ADL grzmi z niujorka.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Dziękuję za ciekawe informacje.
  A tego Pana już tu nie ma. Choć nie jestem przesadnie uwrażliwiony na punkcie własnej osoby, ale od niego jechało takim dziwnym smrodkiem…

 8. Wosiu said

  Re2/Krzysztof M

  Nie, najlepszym filmem animowanym wszechczasów był taki jugosłowiański pełnometrażowy film z lat 70-tych, pod tytułem takim… jakoś tak : „Przygody dzielnego huzara jakiegośtam”. Niesamowita plastyka i animacja, film taki właściwie dla dorosłych, taki jakby horror animowany z klasą, głównymi antagonistami byli Huzar któremu pomagało Słońce i Czarownica której pomagał Księżyc. Jeśli do czegoś można to daleko porównać, to jedynie do kultowego „Samuraja Jacka”.

 9. ruskiagent said

  Zaczyna się od bajeczki, a potem ….

  A potem towarzysz Wladymir zabrzęczy nad uchem krwawymi rublami z dymiącym naganem i juz koles jest russki.agent.

 10. ruskiagent said

  Polemika z nieobecnym (nie zdążyłem bo kolejka do kasy po te russkie ruble była długa). Amerykanie sa w ogólnej masie tryglodytami i temu zaprzeczyć sie nie da. Za sprawą telewizji i innych różnych takich… Wiem. Ale zdarzaja się okazy całkiem na poziomie.. Szczególnie odznaczające się na tle owej masy szarej. Wiadomo, najpiękniejsze kwiaty rosną na glebie podsypanej guwnem (eksjuz le mot).

  Aby była jasność, nie zaliczam się do kwiatów. Raczej do operatorów roztrząsaczy życiodajnego użyźniacza.

 11. ojojoj said

  Dobrze ze nie pokazali amerykanom czeskich bajek. Dopiero by poopsrywali z wrazenia kinowe fotele.

 12. Marcin said

  Rosyjskie kreskówki są za trudne w obsłudze dla Amerykanow. Nie są wulgarne, za mało emanują erotyzmem i przemocą a to może nużyć.

 13. Awangarda said

  Rosję trzeba traktować jak każdy inny kraj. https://www.youtube.com/watch?v=e26Y8FhZW-E
  Proszę nie ubliżać ludziom, sam Pan Pisze, że malo sie Pan… z radości, itd.

  Ależ ja się bardzo ucieszyłem, że Amerykanie odkryli rosyjski filmy animowane. Jak jeszcze zaczną odróżniać Szwecję od Szwajcarii, będę niemal usatysfakcjonowany.
  Jak ktoś tu napisał – w morzu typowych Amerykanów rosną tu i ówdzie prawdziwe kwiaty: ludzie mądrzy, oczytani, samodzielni w myśleniu. Dość często ich tu cytujemy.
  Admin

 14. Boydar said

  Też uważam, że Masza i Niedźwiedź że o Wilku i Zającu nie wspomnę, za mało erotyzmu mają ..

  O co Panu Marcinowi (12) kaman ???

  Zna Pan jakieś kreskówki produkcji rosyjskiej o nagannej moralności ?

 15. Marcin said

  Cos by sie tam znalazlo panie Boydar he he https://m.youtube.com/watch?list=PLVu0DZmqQWQJbxc1rKaV-zSYvZNjLtQpl&v=KDcK12vHO9Y.

 16. Zerohero said

  @Admin, w kwestii komentarza niedorozwinietego bydlaka podpisującego się VanBasten.

  Zadziwia to, że takie same wymagania co do „polskich obozów” stawia się umiłowanym sojusznikom oraz Rosji. Rosjanom polski rząd i polscy dziennikarze codziennie plują na buty, ale wymagają by nas szanowała. Sojusznikom codziennie wchodzimy w D, a oni te obozy używają standardowo i rutynowo, łącznie z szefem FBI i Obamą.

  Poza tym Rosja miała na nas napaść. Wczoraj Gruzja, dziś Ukraina, jutro Polska. Putin=Hitler, ćwiczy ataki jądrowe na Polskę. ZSRR 2.0 i agresor hybrydowy. Morduje mieszkańców Doniecka aby wrobić Ukrainę. Gaz nam sprzedaje tylko by uzależnić. Zamordował polskiego prezydenta. Skłóca nas z Unią i rozbija jedność NATO. Odpowiedzialny za wspieraie reżimu Asada, morderca dziennikarzy i opozycjonistów. Demon zła.

  …a to jęki, że napisali „polski obóz”

  Zero konsekwencji. Absurd tej sytuacji po prostu poraża. :O

 17. Zerohero said

  …to jakby biznesmenowi trującemu rzekę zarzucać, że papierek rzucił na ulicę. Niech się te barany zdecydują, bo robią się coraz bardziej żenujące.

 18. Aguirre said

  Dla mnie i tak najlepsze są polskie bajki Bolek i Lolek, Reksio, Pampalini łowca zwierząt – genialne. Szkoda, że w Bielsku-Białej już nie działa studio filmów rysunkowych.

  Zgoda. Mój wnuk się na nich wychował! I jeszcze Koziołek Matołek.
  Admin

 19. AlexSailor said

  ad. 7 @Marucha

  Myślę, że Pan przesadza.
  Ale to Pański ogródek.
  Gorzej, jak wyrosną na nim sami cmokierzy i potakiwacze.
  Ale co ja tam wiem.
  Portal ten jest i tak bezcenny w zalewie szamba.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Ja przesadzam…

 21. Boydar said

  Perwersyjną metodę na zachęcenie potencjalnego widza Pan Marcin (15) przyjął. Ale złe drzewo nie da dobrych owoców. Nigdy.

 22. Boydar said

  Podobno sprawa ma ciąg dalszy, obserwujmy

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rosyjskie-media-wciaz-informuja-o-polskim-obozie-koncentracyjnym,wid,18129854,wiadomosc.html

  Dla rzetelnej oceny trzeba by konkretne zdarzenia ulokować precyzyjnie na osi czasu, niestety dane są skromne i raczej „medialne”.

  ——
  Ja po prostu w te pierdoły nie wierzę. Nie rosyjskie media. Nie Rosjanie.
  Jeśli już – to jakieś parchy w stylu Niemcowa czy innego Srula Srulowicza i ich media.
  Pieprzona prowokacja.
  Tylko skończony ch** da się na to nabrać.
  Admin

 23. Boydar said

  TO jest wypowiedź Rosji !

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160127/1939113/71-rocznica-wyzwolenia-Auschwitz-Siergiej-Andriejew-przemowienie.html

  A nie smętne wycie parchatych kundli, bez względu na tytuł jaki sobie przypinają do chałata.

 24. anonim said

  Zakamuflowany test na obecność zwojów mózgowych u amerykańskiej młodzieży.

 25. RadNieRad said

  Tu jest cos specjalnego:

 26. Maćko said

  Admin – czy Wasc uwaza, ze amerykanie to nie sa normalni ludzie? ??? Odpowiedzi do Van Basten sa conajmniej szokujace.

  Pan Roman czy kto tam jeszcze w USrAhellu sobie mieszka potwierdza, ze amerykanie w masie, to normalni dobrzy ludzie którzy sie szamoca w petach mendiów zydowskich, zydowskiego absurdalnego prawa i zydowskiego przemyslu. Ze wzgledu na manie sukcesu ich kultura favoryzuje zachowania socjopatyczne, wiec nawet lekki psychopata nie jest hamowany opinia spoleczna i rozwija swoje antytalenty socjalne, ale i tak to nie wiecej niz 15% populacji.

  Co Pan, Adminie na to?
  Macko

 27. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160127/1936635/Ukraina-USA-serial.html

 28. chciejstwo said

  @8 8. Wosiu said … Mnie zaskoczył jugosłowiański film o góralach…
  1. obraz na którym juchasy niosą na drągach miejscowego bace w samochodzie, którego dorobił się na wybrzeżu, a do wioski nie było drogi. Baca ów miał „co rok to prorok dzieci”, a do następnego przykrywał rodzicielkę kożuchem …
  2. młody małżonek wrócił z pracy na wybrzeżu i babcie z wioski doniosły mu o złym prowadzeniu się żony podczas jego nieobecności. Obowiążkiem jego było zabić niegrzeczną babę do czego namawiała cała wieś drewnianym młotem przez bochenek chleba. Winowajczyni pogodziła się z losem, więc młodzi wyszli ze wsi odprowadzani,przez staruchy, on z młotem na ramieniu, ona z bochenkiem chleba…
  To trzeba było zobaczyć …

 29. Maćko said

  27 – do kogo nalezy CBS?
  National Amusements is now owned by Michael Redstone’s son, Sumner Redstone, who holds 80% of the company, and Sumner’s daughter, Shari Redstone, who owns the remaining 20%. Through National Amusements, the Redstones control both the CBS Corporation (owner of CBS) and Viacom (owner of Paramount Pictures) through supervoting shares.[2]
  Sumner Murray Redstone (born Sumner Murray Rothstein; May 27, 1923) is an American businessman and media magnate. He is the majority owner and Chairman of the Board of the National Amusements theater chain. Through National Amusements, Redstone and his family are majority owners of CBS Corporation and Viacom (itself the parent company of Viacom Media Networks, BET Networks, and the film studio Paramount Pictures). According to Forbes, as of March 2014, he is worth US $6.2 billion.
  Sumner was born to a Jewish family[2] in Boston, Massachusetts, to Belle (née Ostrovsky) and Michael Rothstein
  i na zakonczenie : JEW “SUMNER REDSTONE”
  RUNS HOMOSEXUAL TV
  By Brother Nathanael Kapner, Copyright 2007-2010
  😉

 30. NyndrO said

  Ja tam wprost uwielbiałem „Zaczarowany ołówek”. Za nim plasowała się przerażająca seria o Baltazarze Gąbce.To był dopiero dreszczowiec!

 31. Boydar said

  Deszczowiec !!!

 32. NyndrO said

 33. NyndrO said

  Na mnie jednak największe piętno odcisnęły bajki do słuchania.Na płytach analogowych.Ojciec miał setki płyt analogowych,a wśród nich sporą kolekcję bajek,bo wiedział,że kiedy zechce se pograć na gitarze (Ojciec znaczy),to tylko słuchowisko może mnie poskromić.Wpływ na to,kim jestem obecnie, miał z pewnością „Król bul”,którego słuchałem na słuchawkach „Unitra”,podłączonych do Ojcowego „Fryderyka”. Ojciec musiał zapodawać mi to co najmniej raz na tydzień.Myślę,że wysłuchałem tej wspaniałej historii z 500 razy,za każdym razem będąc oczarowanym.Do dziś zdarza mi się zapodać to na chacie,kiedy mam wolny dzień i „dobry humor”.

 34. NyndrO said

  „Król Ból” znaczy. Nigdy nie zapomnę. Znam praktycznie wszystkie kwestie i piosenki.Niemal jak „Psy”! 😉

 35. NyndrO said

  Siet! „Król Bul” . On się będzie do końca życia za mną wlókł.Płytę oryginalną i właśnie tą mam do dzisiaj i planuję ją oprawić w ramki oraz powiesić w honorowym miejscu.

 36. Marucha said

  Re 26:
  Panie Maćku,
  Powinienem bez ostrzeżenia wywalać każdego, kto mi psuje wizerunek gajówki – tak jak wszyscy administratorzy mediów „wolnych”, „niezależnych”, „niepokornych”, „patriotycznych”, „prawicowych” itd.
  I nie byłoby dyskusji.

  Co do Amerykanów to przecież mam o nich podobne zdanie, jak o Polakach. Żenująca głupota w 80-90% populacji.

 37. Maćko said

  36 Marucho – Tylko wtedy by sie Pan nie mógl golic rano przed lustrem 🙂

 38. Marucha said

  Re 37:
  Jeśli miałbym trudności z goleniem się przed lustrem – to raczej z powodu nadmiernej tolerancji i narażania ludzi, którzy mi są bliscy na smród ze ścieków umysłowych

 39. Ad. 5

  Taka ta prasa rosyjska, jak onet polski. 🙂

 40. AnnaNyndro said

  Co prawda, to nie jest animacja,ale wrażenie na mnie robiła ta baśń (brak w wersji językowej polskiej,ale i tak znalazłam):
  https://m.youtube.com/watch?v=QPj0VNyPtZU

 41. NICK said

  Miałem niezłe dzieciństwo. Za PRL-u.
  Także mnóstwo bajek muzycznych na winylu.
  Do dziś recytuję w całości „Kota w butach” i „Czerwonego Kapturka”. A inne po częściach.
  Wynika to z tego, że wielokrotnie sobie przypominam, recytując dzieciakom. Różnym. Uśmiechnięte minki. „Wujku, jeszcze”. Nie znają a wiedzą co dobre.

 42. Ad. 41

  „Nie znają a wiedzą co dobre.”

  – Tak działa prawo naturalne. Dzieci to czują. Dobro ma formę właściwą dobru. Zło na formę właściwą złu…

 43. Pitagoras said

  To nie kreskówka, ale jestem pewien, że niektórzy też pierwszy raz zobaczą ten film, stare jest piękne a jakie zdanie na początku, Polacy, coś z nami nie tak!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: