Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
  Mietek o O pożytkach z sentencji
  Antares o Pius XII – Papież, który…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  CBA o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Marcin Rej, czyli komu przeszkadza humanitarna pomoc dla Donbasu

Posted by Marucha w dniu 2016-01-27 (Środa)

[Osobnik ten używa zmyślonego nazwiska „Rey”, nie ma to zresztą znaczenia. Myśleliśmy, że gnidę już rozdeptano, ale widać nie do końca. – admin]

O kolejnych kłamstwach Marcina Reja na portalu ” Rosyjska V kolumna

Po kolei. Marcinowi Rejowi nie podoba się sformułowanie “wojna domowa”. I mnie także. Ukraina nigdy nie stwierdziła, że jest w stanie wojny z kimkolwiek, czy to Rosją, czy też z donbaskimi Republikami. Nigdy nie wprowadziła stanu wojennego, posługując się tylko pogmatwaną logiką “wojny hybrydowej”, którą to media z radością podchwyciła.

Fakt jest taki, że trwa wojna Ukrainy z DRL i ŁRL, bez względu na to, czy Kijów uznaje przeciwne sobie państwowości, czy nie. Analogicznie do wojny polsko-bolszewickiej, Rosji radzieckiej długo nikt nie uznawał, ale nie zmienia to faktu, że wojna taka trwała.

Tylko, że zdaniem Reja i jemu podobnych jest inaczej. Kijów dzielnie walczy z Rosją. Gdzie? Wszędzie tam, gdzie Rosji nie ma. FR okupuje Krym? Jakie działania zbrojne przedsięwzięła Ukraina na tym froncie? FR jest agresorem? Jakie działania zbrojne prowadzone są pomiędzy armią ukraińską, a rosyjską np. w rejonie Charkowa?

Natomiast zapewne wielu czytelników pamięta, że Kijów był zbulwersowany rosyjskimi konwojami humanitarnymi dla Donbasu w których rzekomo miały znajdować się czołgi i karabiny. To nic, że czegoś takiego nigdy nie stwierdziła ani misja obserwacyjna OBWE, ani też sami ukraińscy pogranicznicy, którzy byli na miejscu. O tym już media i postacie podobne do Reja milczą jak zaklęte. Łatwiej stwierdzić fakt, że dzięki pomocy humanitarnej znajdującej się w tych transportach znacznie zniwelowano skutki ukraińskiej blokady i to nie tylko ekonomicznej, ponieważ zabranie ludziom ich emerytur to już zwykła kradzież. Tylko oficjalnie nazywa się to ATO.

Tak też i konsekwentnie miłośnikom Kijowa przeszkadza transport humanitarny z Polski jaki organizuje Bractwo Prawosławne Św. Cyryla i Metodego.

Marcinowi Rejowi doskwiera Maria Erdman. Pisze o niej, że jest to “córka znanej ze swojego poparcia dla separatyzmu szefowej tegoż towarzystwa ” (Towarzystwo Kultury Polskiej “Polonia”), oraz że przyjechała do Polski w ramach akcji ewakuacji Polaków z Donbasu.

Jak zwykle Rej nie tylko nie przedstawia faktów, ale wręcz je wymyśla. Maria Erdman studiuje w Polsce, jest Polką pochodzącą z Doniecka, a do kraju przyjechała pół roku wcześniej za nim przeprowadzono “ewakuację”. Jednak Rej oczekuje, że będzie się prowadziło selekcję ludzi – na “prawdziwych Polaków”, czy jak? Pan Rej zamierza decydować o tym komu można wjeżdżać do Polski, a komu nie?

“Zbiórką kierowała Lilia Moszeczkowa”- to także argument przeciwko organizacji pomocy. Dla Reja wybitnie podejrzane wydaje się być, że osoba pochodząca z Donbasu zajmuje się zbiórką pomocy dla swoich dawnych sąsiadów. Dalej pojawiają się już “domysły”, że Bractwo odcięło się od Moszeczkowej, ponieważ jej prywatne opinie się nie podobają ludziom pokroju tegoż Reja.

Jak Rej sam stwierdza, transport ominął “kijowską juntę” i przyjechał przez Rosję. A dlaczego ominął? A dlatego, że takie transporty napotykają na ukraińskich blok-postach ogromne problemy w myśl polityki całkowitej blokady, a najlepiej zagłodzenia mieszkańców Donbasu, o czym przedstawiciele Prawego Sektora niejednokrotnie sami informowali blokując konwoje np. Rinata Achmetowa.

Jednak największe “zaskoczenie” dla Reja i punkt przewodni to fakt, że w transporcie znajdowały się lateksowe rękawice. Rękawice jednokrotnego użytku używane w każdym gabinecie lekarskim, stomatologicznym, w każdym szpitalu. Faktycznie dziwna ich ilość, trzeba było wysłać 5 par, to Rej by pisał, że za mało. Zdaniem autora, rękawice stanowiły 1/3 ładunku, czyli 600 kilogramów. Tylko, że ładunek wynosił około 11 ton, o czym sam Rej…a nie napisał. Może zapomniał o tym male szczególe.

O artykułach szkolnych, żywności, środkach czystości także zapomniał. Zdarza się. Natomiast wniosek Reja jest taki, że transport pomocy był zorganizowany, aby przemycić do Donbasu lateksowe rękawice. Tak to już bywa, kiedy chce się zabłysnąć, a nie ma kompletnie czym. Tworzy się zakłamaną fikcję, którą podpiera się kilkoma faktami. Kiedy SBU będzie rozdawało kolejne medale, pan Rej może się ustawić w kolejce, może nawet pamiątkowe foto z Sakiewiczem?

Dawid Hudziec (w odróżnieniu od Reja nie boję się pisać pod swoim nazwiskiem)
http://tragediadonbasu.pl/

Na wszelki wypadek podajemy adres Marcina Reya: Dobczyce, ul. Marwin 31.
Admin

Komentarzy 17 do “Marcin Rej, czyli komu przeszkadza humanitarna pomoc dla Donbasu”

 1. robik said

  Może to przewrażliwienie/uczulenie na parchów ale ten -rej- podobny jest do Braun 🙂

 2. Dictum said

  (z wykop.pl)
  Swego czasu Marcin Rey zrobił oszałamiającą karierę w mediach. Francuski bloger mieszkający w Dobczycach pod Krakowem był często cytowany w organie Michnika, sakiewiczowskiej „Gazecie Polskiej” i jego telewizyjnej odnodze – TV Republika. Ale to już koniec.

  http://tse1.mm.bing.net/th?&id=OIP.M22fbe442253f3e1e65af34adec4ce151o2&w=300&h=168&c=0&pid=1.9&rs=0&p=0

 3. Marucha said

  Re 2:
  Nie, to chyba nie koniec. Gnida okazała się żywotna.

 4. monarchista said

  A już podobno do synagogi nie chodził

 5. Marcin said

  Odwszawić Polskę może tylko kilkanaście iskanderow bo innej drogi juz chyba nie ma.

 6. Zerohero said

  Zadziwiający jest ten dualizm w sprawie „mowy nienawiści”. Oficjalna linia reżimu to polityczna poprawność, antyrasizm, zwalczanie mowy nienawiści. Ale jak trzeba, to np. wobec Rosjan przekracza się wszelki umiar i dochodzi wręcz do zbydlęcenia. Mam na myśli zarówno media głównego nurtu, polityków jak i niektóre miejsca w sieci, gdzie za komentarze typowe dla Gajówki lecą bany. Wyjątek jest dla Rosjan.

  Watpię by np. strona „żydowska V kolumna w Polsce” długo zabawiła na Facebooku. Człowiek na minimalnym poziomie moralno-umysłowym łatwo zauważa te liczne niekonsekwencje.

  —–
  Une nigdy nie przestrzegały ani praw, ani zasad, jakie sami narzucają światu.
  Ale cóż, niewiele osób zawraca sobie tym głowę. I jest, jak jest. Mała grupa się szarpie, reszta ma wszystko gdzieś.
  Admin

 7. Re: 6 Marucha (komentarz).
  Nie zgadzam sie z Panem, Panie Gajowy, bo my tutaj jestesmy jak d..pa od srania, by ta „reszta” (durni i idiotow) nie miala wszystkiego „gdzies” i naszym wrecz obowiazkiem jest to, aby zawrocic ten caly zidiocialy korowod (lemingow) poslugujacy sie jezykiem polskim w przeciwna strone. W strone Swiatla do Boga!!!.
  Takie mamy tutaj zadanie, by nie dac sie skorumpowac i nie pozwolic, aby przez nas (naszego zaniedbania) ktos zostal skorumpowany.
  ======================
  zycze milego dnia (chwil)
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. MatkaPolka said

  I co na to wszystko żydobanderowski PiS – USA wycofują poparcie dla Banderowców
  Rosja wkracza do akcji na Ukrainie – USA się wycofuje
  Czyżby koniec marzeń o „Wielkiej Chazarii”
  Oj co to będzie jak USA wycofa poparcie dla PiS-u, który popiera Banderę
  Latarni ci u nas dostatek – jak kilku zawiśnie to reszta ucieknie do USrahella

  Czy po to przelewał krew Donbas?

  MOSKWA PRZYSPIESZA ROZWIĄZANIE. KIJÓW W PRZEDDZIEŃ SZOKU”

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-po-to-przelewal-krew-donbas-2016-01

  Przegląd blogosfery, Jurij Baranczik

  Ukraińska tragedia zbliża się do rozwiązania. W ciągu ostatniego miesiąca Moskwa znacznie zaktywizowała się na ukraińskim kierunku.

  Oto prawdopodobne przyczyny takiej aktywizacji: Po pierwsze, Moskwa zdała sobie sprawę z zasadniczej słabości junty. Coraz większy podział jej elity, ze względu na brak wewnętrznych źródeł finansowania i narastający nawał wewnętrznych problemów, może jedynie spowodować zniknięcie Ukrainy – w obecnej formie – z politycznych i geograficznych map świata.

  Po drugie, wydarzenia na świecie, w szczególności w Syrii, również wykazały Moskwie, że w rzeczywistości Zachód nie jest tak silny, jak stara się to pokazać. Zachód obecnie nie istnieje w postaci jednego centrum władzy, siły i projekcji mocy militarnej. Gotowość Zachodu do kompromisów, również na Ukrainie jest spowodowana wzrostem wewnętrznych problemów, rozpadem poprzednio monolitycznej elity, ze względu na zmniejszenie źródeł dochodów, a także słabością wojskowej machiny. Ponadto, Zachód, w przeciwieństwie do Rosji, stracił jasność rozumienia celów strategicznych, zarówno w Europie, jak i na Bliskim Wschodzie. W sytuacji, kiedy zdarzenia w świecie zaczęły się szybko rozwijać, indolencja i kunktatorstwo prowadzą do utraty tempa i likwidacji strategicznej dominacji. W rezultacie, Zachód zmuszony dostosować się do tych, którzy to tempo dyktują, a to dziś Rosja i – częściowo – Chiny.

  Koncentracja w październiku-grudniu 2015 roku, na syryjskim kierunku, pozwoliła Moskwie poważnie zwiększyć swój światowy geopolityczny ciężar, i w rezultacie, zyskać korzyści, dla rozwiązania na swoich warunkach, wielu innych problemów, w tym, jednego z najważniejszych- kryzysu ukraińskiego. I B>oto już pod koniec 2015 roku Moskwa ponownie wzięła się za ukraińską problematykę.
  Najpierw Władimir Putin 26 grudnia 2015 roku wyznaczył byłego przewodniczącego dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, stałego członka Rady Bezpieczeństwa F.R. Borysa Gryzłowa, pełnomocnym przedstawicielem Rosji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie w miejsce Azamata Kulmuchamietowa (od kwietnia ub. roku), postaci w Moskwie bez poważniejszego znaczenia.

  I zaraz po świętach bożonarodzeniowych, 11 stycznia (wg prawosławnej tradycji), Borys Gryzłow złożył wizytę w Kijowie, gdzie odbyło się spotkanie z Piotrem Poroszenko. Szczegóły spotkania nie są znane do tej pory, co jest dość naturalne — to znaczy, że chodziło o naprawdę kluczowe sprawy. Jednak, jak zauważa dyrektor kijowskiego Centrum Badań Politycznych i Konfliktologii (конфликтологии) Michaił Pogriebiński — „Gryzłow jechał nie po to, aby spotkać się z Kuczmą. Mógł się z nim spotkać w Mińsku przez 20 godzin. Nie mam wątpliwości, że spotkanie z Poroszenko, o którym donoszą media, odbyło się. Bez zaproszenia ukraińskiego prezydenta nie mógł przyjechać — to oczywiste.

  Poroszenko jest zainteresowany, żeby zmienić format współpracy z Putinem. Sytuacja na Ukrainie pogarsza się krytycznie, i ciąg dalszy tego szalonego kursu, który prowadzi obecna władza w Kijowie, złowieści katastrofę – nie tylko dla ukraińskich obywateli, ale i dla samych przywódców kraju”
  (ht..tp:../../gorodskoyportal.ru/news/russia/21346183/).

  Wizyta Gryzłowa w Kijowie stała się pierwszym zimnym prysznicem dla ukronazistów (укронациков), ponieważ pokazała im, jak władająca nimi mitologia procesu daleka jest od rzeczywistości. Drugim łamiącym szablony ukronazistów wydarzeniem stało się sześciogodzinne spotkanie vice-prezydenta Rosji, Władysława Surkowa z zastępcą sekretarza stanu USA Wiktorią Nuland pod Kaliningradem, o którym do tej pory nie ma żadnych informacji, jeśli nie liczyć pary dyżurnych komentarzy dla prasy, które, niemniej jednak, też dają do myślenia, jeśli czytać je uważnie.

  Przed spotkaniem z Surkowym, Nuland podkreśliła cel spotkania: „Pierwsze wyzwanie — zaprzestać zabijania ludzi, aby można było przejść do innych części Mińskich Porozumień, w tym decyzja polityczna, prawdziwe wybory zgodnie z ukraińskim prawem, zgodnie ze standardami OBWE, wyprowadzenie zagranicznego ciężkiego uzbrojenia i wojskowych i zwrot kontroli nad granicami”. Czyli zamrożenie konfliktu zbrojnego, potem wybory wg nowych przepisów (czyli, federalizacja kraju), a dopiero potem zwrot kontroli nad granicami. I jeśli w przypadku Gryzłowa, który łamiąc szablon przedstawiciela „walczącej” Rosji, spokojnie i swobodnie przyleciał do „oblężonego” Kijowa, to spotkanie pod Kaliningradem rozżarzyło ukropiteków (укропитеков) do białości — decydowano bowiem los Ukrainy bez jej obecności.

  „Istota negocjacji jest wystarczająco jasna. Uwidocznił to zrozumiały alarm nie tylko mediów junty, ale i jej samej. Reżim Poroszenki bardzo martwi zbliżenie pozycji Waszyngtonu i Moskwy — i bynajmniej nie na tych pozycjach, które początkowo wyrażały Stany Zjednoczone, odnosząc się sceptycznie” do Mińskich Porozumień — mówi ukraiński ekspert Michał Onufrienko (Онуфриенко).
  (ht..tp:/../..fapnews.ru/219524-vstrecha-surdoprowadkova-i-nuland-kones-krovavomuo abyrezhimu- i-novaya-ukraina/).

  Powtarza się sytuacja z Monachium i rozbioru Czechosłowacji, kiedy delegację z Pragi pozostawiono za drzwiami a zaproszono jedynie po to aby, oznajmić że los ich kraju już został przypieczętowany przez wysokie umawiające się strony.

  „Ostatnie negocjacje w obwodzie Kaliningradzkim między Władysławem Surkowym i Wiktorią Nuland już zostały nazwane konstruktywną burzą mózgów. Wydaje się, że celem tej burzy było uzgodnienie środków przymusu wobec Petra Poroszenki aby wyegzekwować to, co wcześniej podpisał. Tylko w ten sposób USA w ogóle, a Victoria Nuland w szczególności, mogą „triumfalnie” wyjść z ukraińskiego konfliktu” — powiedział Gieworg Mirzajan (Геворг Мирзаян) w artykule „Wiktorii potrzebne było zwycięstwo” i wyjaśnia dlaczego.

  Wizyta Nuland to świadectwo trendu — zmęczenia Zachodu sabotowaniem przez Kijowów procesu uregulowania sytuacji w Donbasie, prowadzącego stopniowo do zamiaru aby Ukrainę za to ukarać.

  Victoria Nuland nie ma żadnych podstaw, ani zamiarów by przeszkadzać w podpisaniu tych umów.

  Majdan nie doprowadził do powstania na Ukrainie antyrosyjskiej „latarni postępu” — a naodwrót, stworzył uniwersalny straszak, który aktywnie wykorzystuje Putin do promowania swoich pomysłów na obszarze post-radzieckim. Sankcje przeciwko Rosji również nie zadziałały — ich cel (zmuszenie Moskwy do powrotu do starej matrycy rosyjsko-zachodnich relacji) nie został osiągnięty i w rezultacie poważnie osłabił wpływ USA na Rosję.

  I wreszcie, ogłaszana przez amerykanów izolacja Rosji nie zadziałała — Nieoczekiwany „manewr Putina skoczkiem” na początku syryjskiej operacji, w tym wykazanie gotowości do walki z ekstremizmem, po stronie prawnie legalnych reżimów sprawił, że kraje trzeciego świata poczęły aktywnie szukać łaski Putina. Także Europa w obliczu wielu problemów, nie tylko aktywnie poszukuje wspólnego mianownika z Moskwą w ukraińskim kwestii, pragnie zakończyć wojnę na sankcje i zacząć budować normalne stosunki ze wschodnim sąsiadem”
  (ht..tp:/../expert.ru/2016/01/16/nuland-nuzhna-pobeda/).

  CZYTAJ DALEJ

  Moskwa, 17 Stycznia 2016, 21:47 — REGNUM
  Szczegóły: http://regnum.ru/news/polit/2056062.html

  Jakiekolwiek korzystanie z materiałów jest dozwolone jedynie pod warunkiem wskazania na link do REGNUM.

 9. MatkaPolka said

  WCINA WPISY

  I co na to wszystko żydobanderowski PiS – USA wycofują poparcie dla Banderowców
  Rosja wkracza do akcji na Ukrainie – USA się wycofuje
  Czyżby koniec marzeń o „Wielkiej Chazarii”
  Oj co to będzie jak USA wycofa poparcie dla PiS-u, który popiera Banderę
  Latarni ci u nas dostatek – jak kilku zawiśnie to reszta ucieknie do USrahella

  Czy po to przelewał krew Donbas?

  MOSKWA PRZYSPIESZA ROZWIĄZANIE. KIJÓW W PRZEDDZIEŃ SZOKU”

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-po-to-przelewal-krew-donbas-2016-01

  Przegląd blogosfery, Jurij Baranczik

  Ukraińska tragedia zbliża się do rozwiązania. W ciągu ostatniego miesiąca Moskwa znacznie zaktywizowała się na ukraińskim kierunku.

  Oto prawdopodobne przyczyny takiej aktywizacji: Po pierwsze, Moskwa zdała sobie sprawę z zasadniczej słabości junty. Coraz większy podział jej elity, ze względu na brak wewnętrznych źródeł finansowania i narastający nawał wewnętrznych problemów, może jedynie spowodować zniknięcie Ukrainy – w obecnej formie – z politycznych i geograficznych map świata.

  Po drugie, wydarzenia na świecie, w szczególności w Syrii, również wykazały Moskwie, że w rzeczywistości Zachód nie jest tak silny, jak stara się to pokazać. Zachód obecnie nie istnieje w postaci jednego centrum władzy, siły i projekcji mocy militarnej. Gotowość Zachodu do kompromisów, również na Ukrainie jest spowodowana wzrostem wewnętrznych problemów, rozpadem poprzednio monolitycznej elity, ze względu na zmniejszenie źródeł dochodów, a także słabością wojskowej machiny. Ponadto, Zachód, w przeciwieństwie do Rosji, stracił jasność rozumienia celów strategicznych, zarówno w Europie, jak i na Bliskim Wschodzie. W sytuacji, kiedy zdarzenia w świecie zaczęły się szybko rozwijać, indolencja i kunktatorstwo prowadzą do utraty tempa i likwidacji strategicznej dominacji. W rezultacie, Zachód zmuszony dostosować się do tych, którzy to tempo dyktują, a to dziś Rosja i – częściowo – Chiny.

  Koncentracja w październiku-grudniu 2015 roku, na syryjskim kierunku, pozwoliła Moskwie poważnie zwiększyć swój światowy geopolityczny ciężar, i w rezultacie, zyskać korzyści, dla rozwiązania na swoich warunkach, wielu innych problemów, w tym, jednego z najważniejszych- kryzysu ukraińskiego. I B>oto już pod koniec 2015 roku Moskwa ponownie wzięła się za ukraińską problematykę.

 10. MatkaPolka said

  FORT RUSS -Bardzo dobra strona – bieżące informacje z Rosji, Ukrainy, Syrii – ANGIELSKI
  Czytaj to, co czytają Rosjanie.

  Putin vs Obama – Who Will Win? (VIDEO) -zabawne
  http://fortruss.blogspot.com/2016/01/putin-vs-obama-who-will-win-video.html

 11. MatkaPolka said

  Syjonistyczny Establishment w USA przerażony

  Donald Trump prowadzi we wszystkich rankingach jako kandydat na prezydenta

  Trump popiera i jest zwolennikiem Putina, obwinia Izrael i Merkel za kryzys z uchodźcami

  Bieżące informacje z USA i świata w języku angielskim –(na polski Google translation engine)

  wyszukaj Trump na stronie http://whatreallyhappened.com szereg artykułów

 12. Vis61 said

  Po ryju widać że ten rej pochodzi z kraiku leżącym gdzieś w basenie morza śródziemnego

 13. Aguirre said

  Słowem – menda…

 14. Dictum said

  Jeszcze jedna gwiazda na firmamencie publicystyki, ale na szczęście to spadająca gwiazda.

 15. Joe said

  Doslownie w kilka dni PO rozprawieniu sie z rebeliantami w Syrii….Izrael przylecial do Moskwy na rozmowy gospodarcze…
  PO co??I co to znaczy??Une dobrze wiedza skad skunks przychdzi.

 16. wow said

  Wczoraj minister obrony Izraela oskarżył Turcję o wspieranie ISIS. Znaczy się Turcja tonie w kloace gówna, a każdy ucieka bo śmierdzi…Teraz wszyscy od Syrii, Rosji, Iranu po USa i Izrael będą wspierać rewolucję Kurdów w Turcji.

  O takie epitafium dla sułtana:

  Zajączek jeden młody

  Korzystając z swobody

  Pasł się trawką, ziółkami w polu i ogrodzie

  Z każdym w zgodzie.

  A że był bardzo grzeczny, rozkoszny i miły,

  Bardzo go inne zwierzęta lubiły.

  I on też, używając wszystkiego z weselem,

  Wszystkich był przyjacielem.

  Raz gdy wyszedł w świtanie i bujał po łące,

  Słyszy przerażające

  Głosy trąb, psów szczekania, trzask wielki po lesie.

  Stanął… Słucha… Dziwuje się…

  A gdy się coraz zbliżał ów hałas, wrzask srogi,

  Zając w nogi.

  Wspojźrzy się poza siebie; aż tu psy i strzelcel

  Strwożon wielce,

  Przecież wypadł na drogę, od psów się oddalił.

  Spotkał konia, prosi go, iżby się użalił:

  „Weź mnie na grzbiet i unieś!” Koń na to: „Nie mogę

  Ale od innych będziesz miał pewną załogę”.

  Jakoż wół się nadarzył. „Ratuj, przyjacielu!”

  Wół na to: „Takich jak ja zapewne niewielu

  Znajdziesz, ale poczekaj i ukryj się w trawie,

  Jałowica mnie czeka, niedługo zabawię.

  A tymczasem masz kozła, co ci dopomoże”.

  Kozieł: „Żal mi cię, niebożę!

  Ale ci grzbietu nie dam, twardy, nie dogodzi:

  Oto wełniasta owca niedaleko chodzi,

  Będzie ci miętko siedzieć”. Owca rzecze:

  Ja nie przeczę,

  Ale choć cię uniosę pomiędzy manowce,

  Psy dogonią i zjedzą zająca i owcę.

  Udaj się do cielęcia, które się tu pasie”. –

  „Jak ja ciebie mam wziąć na się,

  Kiedy starsi nie wzięli?” – cielę na to rzekło;

  I uciekło.

  Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,

  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

 17. kwintesencja said

  Widać po mordzie , że on z obrzezanych pochodzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: