Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

MF: Fiskus szykuje kary dla firm unikających płatności przelewami bankowymi

Posted by Marucha w dniu 2016-01-28 (Czwartek)

Podobno polski złoty jest legalnym środkiem płatniczym w Polsce. Nic nie jest powiedziane, by używanie go w jakichkolwiek okolicznościach mogło być karane.
Admin

Firmy, które płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym, będą karane – przewiduje najnowszy projekt przygotowany przez resort finansów.

Wydatków takich nie będą mogły zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Chodzi o opublikowany właśnie na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT, a także ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

– Jest to jeden z istotnych elementów uszczelniania systemu podatkowego. Proponowana zmiana wpłynie pozytywnie na wzrost uczciwej konkurencji między przedsiębiorcami oraz zmniejszanie szarej strefy. W efekcie przyczyni się to do zwiększenia dochodów budżetu państwa oraz ograniczenia fikcyjnych transakcji w tym wyłudzeń VAT i praniu brudnych pieniędzy – wskazała w komentarzu przesłanym PAP rzeczniczka prasowa MF Wiesława Dróżdż.

[Lepiej by się wzięli za prawdziwych oszustów: żydowskie banki, hipermarkety, ubezpieczalnie, za urzędy unijne etc. – admin]

Dodała, że ministerstwo obserwuje nagminne wykorzystywanie dotychczasowego bardzo wysokiego progu w wys. 15 tys. euro do wykonywania płatności gotówką. – Dlatego jego obniżenie będzie pełniło także istotną funkcję prewencyjną – zaznaczyła.

W uzasadnieniu do propozycji resortu finansów napisano, że ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nakazuje dokonywanie płatności między przedsiębiorcami – powyżej 15 tys. euro – za pośrednictwem rachunku bankowego. [Ustawa, zdaniem gajowego, jest bezprawna… ale cóż, żydowskie banki też chcą zarobić  – admin]

– Obowiązek ten nie jest w żaden sposób sankcjonowany w podatku dochodowym – w szczególności naruszenie postanowień ustawy o swobodzie działalności gospodarczej nie wpływa na podatkowe rozliczenie kosztu, którego ta płatność dotyczy – wskazano.

Ministerstwo zauważyło, że w rzeczywistym obrocie gospodarczym, m.in. ze względu na bezpieczeństwo transakcji, płatności zbliżone do 15 tys. euro są najczęściej dokonywane bezgotówkowo. „Można natomiast ocenić, iż rozliczenie gotówkowe płatności opiewającej na znaczne kwoty, np. kilkadziesiąt tysięcy złotych może świadczyć o transakcji, która nie miała de facto miejsca” – czytamy w uzasadnieniu do projektu. [Można też ocenić, że zawartość spodni większości mężczyzn „może świadczyć” o możliwości dokonywania przez nich gwałtów – admin]

Fiskus proponuje wprowadzenie regulacji mających na celu ograniczenie płatności gotówkowych w przypadku większych kwot. Po pierwsze limit płatności gotówkowych w ramach transakcji w obecnej wysokości 15 tys. euro zostanie zastąpiony kwotą 15 tys. zł (bez względu na liczbę płatności w ramach tej transakcji).

„W ustawach o podatku dochodowym wprowadzone zostałyby zmiany polegające na konieczności zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów, a także braku prawa do zaliczenia do takich kosztów kwoty płatności w przypadku, gdy podatnik dokonałby takiej płatności z naruszeniem postanowień ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, a więc z pominięciem rachunku bankowego” – wyjaśniono w uzasadnieniu.

„Stosowne zmniejszenie dokonywane byłoby w miesiącu dokonania płatności z pominięciem rachunku bankowego. W przypadku, gdy w danym miesiącu podatnik poniósłby koszty w niższej wysokości niż kwota zmniejszenia, wówczas byłby zobowiązany do zwiększenia przychodów o różnicę” – dodano.

Zmiana miałaby wejść w życie 1 stycznia 2017 r.

Projekt przewiduje przepisy przejściowe. Zgodnie z nimi nowe regulacje miałyby zastosowanie do płatności dokonywanych po 31 grudnia 2016 r., z tym, że zasada ta nie miałaby zastosowania do płatności wynikających z transakcji zawartych przed dniem 1 stycznia 2017 r., jeżeli wartość transakcji nie przekraczałaby dotychczasowego limitu 15 tys. euro.

Poza tym nowych zasad związanych z korektą nie stosowałoby się do płatności dotyczących kosztów zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów przed dniem wejście w życie niniejszej ustawy.

MF podało w ocenie skutków regulacji, że nowe przepisy powinny „pozytywnie wpłynąć na zwiększenie transparentności dokonywanych transakcji, wzrost uczciwej konkurencji między przedsiębiorcami, zmniejszanie szarej strefy i w konsekwencji przyczynić się to do zwiększenia dochodów budżetu państwa”.

„Efektem zmian powinno być także ograniczenie fikcyjnych transakcji” – napisano.

Zgodnie z danymi resortu finansów również w innych krajach UE (oraz innych rozwiniętych gospodarczo i infrastrukturalnie krajach świata) wprowadzony został obowiązek rozliczania transakcji dokonywanych między firmami w formie bezgotówkowej.

„Jest związane nie tylko z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, ale również – co jest aspektem niezwykle istotnym – ze zjawiskiem unikania opodatkowania (tzw. tax avoidance) oraz w mniejszym stopniu ze zjawiskiem ukrywania przychodów pochodzących z działalności gospodarczej (tzw. tax evasion)” – podkreślono.

Regulacje obniżające maksymalne progi kwotowe dla dokonywania płatności gotówkowych wprowadziła np. Francja (3 tys. euro), Portugalia (1 tys. euro), Węgry (5 tys. euro), Hiszpania (2,5 tys. euro), Bułgaria (5 tys. euro), Grecja (1 tys. euro).

http://biznes.interia.pl/

Komentarze 23 do “MF: Fiskus szykuje kary dla firm unikających płatności przelewami bankowymi”

 1. Maćko said

  No i mamy PiS pokazujacy dla kogo pracuje, kto mu placi.
  NWO i Baknsterzy.

 2. marrkerr said

  „Wydatków takich nie będą mogły zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu”

  To oczywiście bzdura, która stoi w sprzeczności z innymi ustawami. Mogą za to wprowadzić mandaty, grzywne itp.

  Kiedyś ten próg był w Polsce znacznie niższy, chyba ok. 10 tys USD dla transakcji jednorazowych, a między stałymi kontrahentami 3 tys. USD, a na dodatek naruszenie tego było ścigane z urzędu przez prokuraturę zgłaszane przez urzędy skarbowe.
  Obowiązkowe przesłuchania na prokuraturze, po czym protokół, niska szkodliwość i sprawy umarzano.

  Ale było to zbyt restrykcyjnie i skala nagminna, potem podnieśli do 15 tys. euro. To się wydaje rozsądny próg.

  Kompletnie nie tędy droga, szkodliwa bzdura.

 3. revers said

  No i Davos zadziałało, a lemming, plankton wyborczy myśli ze ma wpływ na demokracje i prawa konstytucyjne.

  W Norwegii także są naciski bankstersów na ograniczenie środków pienieżnych w obrocie poza elektronicznym, w ten sposób chca sami bankstersi zabezpieczyc sie przed skutkami ostaniego kryzysu gospodarczego, sztucznie zaniżonymi cenam ropy naftowej przy której cena za baryłke ropy poniżej 70 $ to śa poważne straty nie zyski, a przy okazji powalczyć z szarym rynkiem babci sprzedjących pietruszke lub konopiastą marychę .

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/01/27/bargeld-verbot-erste-banken-in-europa-wollen-matratzen-der-kunden-leeren/

 4. Swarożyc said

  W wielu krajach Zachodu nie zaplacisz juz gotowka w sklepach czy urzedach. Tutaj sparawa jest jasna:
  Albo interes panstwa, kosztem „wolnosci”, no moze nie jednostki, ale „osoby prawnej”, albo mamy szara strefe i czarne pieniadze..
  Wybor nalezy do nas rodacy!

 5. robertgrunholz said

  Prawda leży pośrodku.

  Walka z gotówką to oczywisty cel naszych partnerów z zachodu, a przede wszystkim ich mocodawców.

  Z drugiej strony polskie firmy oszukują Państwo w ogromnym stopniu, nie mniej niż hipermarkety i banki. Ale z tym walczy się za pomocą prostych i jasnych przepisów, małej biurokracji i rozsądnych podatków, a nie poprzez kontrole i kary.

  Choćby w PiSie znalazł się ktoś z najlepszymi intencjami, to są to takie półgłówki, iż nie dostrzegą prostszych i sprawiedliwszych rozwiązań problemów.

  Najlepiej byłoby wydawać odpowiedzialnie pieniądze podatników, a może nie unikaliby ich płacenia.

  No ale dla kogoś, kto za pół-darmo przejmował majątek po PRLu i mógł latami wyzyskiwać pracowników, każda kontrola będzie problematyczna, a każde koszta pracy będą zbyt duże.

 6. Maćko said

  5. Panie Robercie, w zasadzie zgoda… wysokie i niesprawiedliwe podatki pociagaja za soba wysoki stopien unikania ich placenia.
  My, normalni ludzie, potrzebujemy WOLNOSCI a nie pilnujacego nas policjanta na kazdym kroku.

  Trzeba lapac gwalcicieli a nie zakladac stalowe pasy cnoty wszystkim kobietom, nieprawdaz?

  Krzywa Laffera zawsze prawdziwa.

  W USA konfiskuje sie na ulicy kazda wieksza gotówke u kontrolowanyc ludzi. W imie walki z narkotykami. Ile to tragedii spowodowalo to latwo znalezc w sieci. Sprzedany dom, samochód, pieniadze od rodziny ulegaja konfiskacie i ida na budzety poicyjne czy gminne.

  Parafrazujac Pink Floyd’ów : Just let us, normal people, alone!
  Macko

 7. revers said

  re4

  Pan panie Swarozyc i urzędniccy nauczcie sie odróżniać karte bankową która nie obłuży automat płatniczy w urzędzie, czy hipermarkecie. od karty kredytowej lub klubowej.

  A po za tym to państwo nie hipermarket lub hala targowa RP Sp. z o.o. , już były awarie sieci energetycznych jak ta ostania w Łodzi, żaden automat nie działał w wielkmi mieści, lub inne error 2000 rok związanym z formatami bankowych baz danych klientów banku, np. data urodzenia, połamana, nadpalona karta, nie mówiac o blokadzie prywatnych kont bankowych przez ten sam system sądowniczy, ustawodawczy który rząda równocześnie obrotu bezgotówkoego i nikt nie dostrzec ze może zostając w pewnym momencie bez środków do życia, bez wody pod otwartym kurkiem w kranie z autoatem wrzuc monete.

  Co nato automaty parkingowe i kasy biletowe?

  A korupjca i tak bedzie kwitnąc i to w wielozerowym wymiarze po znaczącej cyfrze z chwilowymi kontami w rajach podatkowych z pogoda dla bogczy.

 8. Zerohero said

  Rząd PiS nie ma pomysłow racjonalizowania wydatków. On tylko będzie „uszczelniał”. Spójrzcie na zimną twarz popierającego TTIP tusko-bankiera Morawieckiego i sami odpowiedzcie na pytanie: ile jest warte życie Polaka dla banstera. Tyle co efekt „uszczelniania”.

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Miałem ten temat poruszyć. Norwegia, małe kroczki tu i tam, i nagle będzie to NWO !!!

  Plan jest wyeliminować gotówkę. Karta płatnicza i koniec papieru i monet. Wtedy mają pełną kontrole nad „owcami”. Ale lemingi powiedzą że jest to bardziej bezpieczne i wygodne.

  Będzie bardzo wygodne kiedy leming się źle zachowuje by go wykluczyć z wspólnoty. Będzie bardzo wygodnie wiedzieć CO , GDZIE i JAK się zachowuje ten „siebie pewny” leming.

  Davos zawsze działa !!!

  Zabezpieczają się po cichu. A frajerów szczyżą.

  http://www.zerohedge.com/news/2016-01-27/how-rothschilds-made-america-their-private-tax-fraud-backyard#comment-7106659
  Nie ma USraelu na tej liście !!!!

 10. A jaką prowizję pobiera bank przy przelewie 15.000? 🙂

 11. ojojoj said

  „… Posłowie klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłosili, a Komisja Finansów Publicznych zarekomendowała poprawkę do budżetu państwa, w myśl której 20 mln zł miałoby trafić na dofinansowanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, którą założył o. Tadeusz Rydzyk …”

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pis-w-komisji-finansow-20-mln-zl-na-uczelnie-o-tadeusza-rydzyka/2jqjc7

  Tak sie odplaca za poparcie w wyborach. A moze co raz mniej parafian uczeszcza na msze? A my sie tutaj glowimy, ze moze jak mniej ludzi zacznie uczeszczac na msze to bedzie mniej kasy, az w koncu ksiezulki posoborowe sie ponawracaja. A tu, jak z gazeta szechtera, panstwo bedzie doplacac, nawet jak ksiezulki beda odprawiac msze w swoich sypialniach.

  Poza tym widze ciekawa zbieznosc. Jak wyborcza prosperowala, to prosperowal polski KK, jak wyborcza pada, pada tez kosciol.

 12. Pitagoras said

  Ad. 10
  Coś musi w tym być, bo od 1 lutego 2016 zmieniają się przepisy.

 13. NICK said

  Eeee tam, P. Ojojoj. Racja. (11).

  Ociec Sromotnik i tyle.

  Zauważę tylko to czego nie zauważam. Od dawna. Pożądanego Naszego: „tak-tak, nie-nie”. Ewangelicznie.
  Memłanie staje się normą.
  A nie proste wybory i prosta postawa.
  Wszyscyśmy zaczadzeni poprawnością.
  Ktoś zaprzeczy?

  Walka ostateczna. Ofiary być muszą. Także współcześni męczennicy.
  My? Gdzież tam.
  Zostajemy ofiarami gdy pozbawią Nas możliwości zarobkowania (anty przykładem jest Pan Zbigniew) i we wielu innych, przyziemnych przypadkach.

  A ofiary? Ee, ofiary.

 14. Guła said

  n x 14. 999,- PLN

 15. Guła said

  Niech nie mydlą oczu a opodatkują obcy kapitał działający na terenie Polski. Niechaj podniosą kwotę wolną od podatku zarabiającym w Kraju, tak coby z zarobku wystarczyło na opłaty … na życie.
  No i z dotacjami niechaj zrobi rząd porządek:
  „… Elżbiety Bieńkowskiej, która w kwietniu 2012 roku podczas negocjowania budżetu UE na lata 2014-2020 stwierdziła przed przedstawicielami Parlamentu Europejskiego: Wyraźnie to widać na przykładzie Polski. Sztandarowy przykład to relacja z Niemcami, naszym najważniejszym partnerem gospodarczym. Z każdego euro wpłaconego do Polski Niemcy odzyskują 86 eurocentów. Za to z każdego euro wpłaconego przez Niemcy do krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Słowacja, Czechy, Węgry), odzyskują 125 eurocentów, a więc odzyskują więcej niż wpłacają. To są argumenty, które pokazują, że jeśli ktoś mówi np. w Niemczech, państwie płatniku netto, że wpłacają za dużo (do budżetu), to my mówimy: uważajcie, strzelacie w kolano sobie i swoim przedsiębiorcom”
  .http://wirtualnapolonia.com/2016/01/27/miroslaw-kokoszkiewicz-krajobraz-przed-wiosenna-bitwa/
  Hitler jak tylko doszedł do władzy zaczął drukować własne pieniądze urywając się międzynarodowym żymianom. Za to a nic innego międzynarodowi żymianie na zjeździe w Alabamie w 1941 roku wypowiedzieli III Rzeszy wojnę, która to decyzja wymusiła „ostateczne rozwiązanie”.

 16. Ehze said

 17. NICK said

  P. Guła. (14). SEDNO. Celnie.

 18. Ehze said

 19. Ehze said

 20. SAP said

  Smile

 21. Ehze said

 22. Ad. 20

  Do tego znakomita muzyka Allana Price’a…

 23. chciejstwo said

  @ 18, 19 Ehze said…

  Pogrzeb gwiazdy światowego formatu poprzedzony był pełnymi emocji drażliwymi debatami, od których dosłownie huczało wtedy w mediach. Dla starszego pokolenia była czarną owcą. Podczas kiedy inne Niemki ginęły w dywanowych nalotach na Berlin, Hamburg i Drezno, ona zagrzewała amerykańskich żołnierzy do walki z ich mężami. W powojennych Niemczech długo nie chciano jej tego wybaczyć. Jej wizytom w mieście rodzinnym w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych towarzyszyła atmosfera skandalu i protesty….
  http://waldburg.salon24.pl/212749,marlena

  Nie dla każdego te kwiaty!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: