Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie było jeszcze tak zbrodniczej organizacji jak rząd USA

Posted by Marucha w dniu 2016-01-28 (Czwartek)

Rząd Stanów Zjednoczonych, jako jedyny na świecie, uparcie twierdzi, że jego prawo i dyktat stoją ponad suwerennością innych państw.

Waszyngton narzuca władzę amerykańskich sądów nad obcokrajowcami i rości sobie prawo do narzucania eksterytorialnej jurysdykcji swoich sądów na działalność prowadzoną poza granicami kraju, której nie aprobuje Waszyngton bądź amerykańskie grupy interesu.

Najpoważniejszym skutkiem waszyngtońskiego lekceważenia suwerenności krajów jest prawdopodobnie rozciąganie przez Waszyngton swojej władzy nad obcokrajowcami na bazie zupełnie bezpodstawnego oskarżenia ich o terroryzm.

Rozważmy kilka przykładów. Najpierw Waszyngton zmusił rząd Szwajcarii do pogwałcenia własnego prawa bankowego, zmuszając ten kraj do uchylenia gwarancji poufności zawartej w prawie bankowym. Szwajcaria jest rzekomo demokracją, jednak jej prawo ustalane jest w Waszyngtonie, przez ludzi, których Szwajcarzy nie wybrali na swoich reprezentantów.

Weźmy „skandal piłkarski”, spreparowany przez Waszyngton, najwyraźniej w celu skompromitowania Rosji. Siedzibą organizacji piłkarskiej jest Szwajcaria, nie powstrzymało to jednak Waszyngtonu od wysłania tam agentów FBI i aresztowania obywateli tego kraju. Wyobraźcie sobie, że Szwajcaria wysyła swoich agentów federalnych do USA, by aresztowali amerykańskich obywateli.

Przypomnijcie sobie grzywnę w wysokości 9 miliardów dolarów, jaką Waszyngton nałożył na francuski bank, bo ten nie uznał w pełni sankcji Waszyngtonu narzuconych na Iran. Takie narzucenie przez Waszyngton kontroli na zagraniczną instytucję finansową jest nawet bardziej bezczelne i nielegalne, kiedy wziąć pod uwagę fakt, że narzucone na Iran sankcje oraz żądanie, by inne kraje również je respektowały, same w sobie są bezprawnymi czynami.

W istocie mamy do czynienia z potrójną nielegalnością, ponieważ sankcje zostały narzucone w oparciu o zmyślone i sfabrykowane oskarżenia, które były kłamstwem.

Albo zwróćcie uwagę, jak Waszyngton dowodzi swojej władzy nad realizacją kontraktu pomiędzy francuską firmą stoczniową a rządem Rosji, zmuszając francuską firmę do zerwania umowy, co kosztowało ją miliardy dolarów, a francuską gospodarkę – ogromną liczbę miejsc pracy. Była to kolejna waszyngtońska nauczka dla Rosji za niezastosowanie się do poleceń USA w sprawie Krymu.

Wyobraźcie sobie świat, w którym każdy kraj deklaruje stosowalność swojego prawa za granicą. Na takim świecie panowałby ciągły chaos, a walki prawne i zbrojne wojny pochłonęłyby światowy PKB.

Zdominowany przez neokonserwatystów Waszyngton uważa, że żadne inne kodeksy prawne nie mają znaczenia, jako że to sama historia wybrała Amerykę, by ta narzuciła światu swoją hegemonię. Liczy się tylko wola Waszyngtonu. Nawet prawo nie jest potrzebne, gdyż Waszyngton często zastępuje prawo rozkazami, jak to miało miejsce, kiedy Richard Armitage, zastępca sekretarza stanu (mianowane, a nie wybieralne stanowisko) powiedział prezydentowi Pakistanu, by ten robił, co mu się każe, bo inaczej „zbombardujemy was tak, że wrócicie do epoki kamienia łupanego”.

Spróbujcie sobie wyobrazić, że prezydent Rosji albo Chin wydaje takie polecenie innemu krajowi.

W rzeczywistości Waszyngton faktycznie zbombardował spore obszary Pakistanu, mordując tysiące kobiet, dzieci i starszyznę. Usprawiedliwiał to twierdzeniem o ekstraterytorialności działań militarnych USA w innych krajach, z którymi nie znajduje się on w stanie wojny.

Choć wszystko to brzmi przerażająco, najgorsze przestępstwa Waszyngtonu, popełniane przeciwko innym narodom to te, gdy Waszyngton porywa obywateli innych krajów i umieszcza ich w Guantanamo na Kubie albo w tajnych kazamatach w takich przestępczych państwach, jak Egipt czy Polska, gdzie są przetrzymywani i torturowani z pogwałceniem zarówno prawa USA, jak i prawa międzynarodowego. Te skandaliczne zbrodnie dowodzą ponad wszelką wątpliwość, że rząd Stanów Zjednoczonych jest najstraszliwszym przestępczym przedsiębiorstwem, jakie kiedykolwiek istniało na Ziemi.

Kiedy neokonserwatywny reżim Georga W. Busha rozpoczął nielegalną inwazję na Afganistan, ten bandycki reżim w Waszyngtonie desperacko potrzebował „terrorystów” dla usprawiedliwienia nielegalnej inwazji, która w świetle prawa międzynarodowego stanowi zbrodnię wojenną. Jednak nie było żadnych terrorystów. Zatem Waszyngton rozrzucił ulotki nad kontrolowanymi przez odpowiednie siły terytoriami, oferując za „terrorystów” nagrody warte tysiące dolarów. Tamtejsi przywódcy lokalnych bojówek albo band najemników, trzymający region pod butem, skorzystali z okazji i łapali każdego bezbronnego człowieka, po czym sprzedawali go Amerykanom za dary.

Jedynym dowodem, że „terroryści” byli terrorystami jest to, że ci niewinni ludzie byli sprzedani Amerykanom jako „terroryści”.

Wczoraj Faez Mohammed Ahmed al-Kandari [Kuwejtczyk] został zwolniony po 14 latach tortur stosowanych przez „Amerykę wolności i demokracji”. Oficer wojskowy USA płk Barry Wingard, reprezentujący Al-Kandari’ego powiedział, że „nie ma żadnych dowodów poza faktem, że jest on muzułmaninem, który znalazł się w Afganistanie w złym miejscu i czasie, wspieranym pogłoskami i pogłoskami opartymi na pogłoskach (opartych na pogłoskach…). Nigdy nie spotkałem się z wykorzystaniem czegoś takiego jako podstawy do wsadzenia kogoś za kratki”. Jeszcze mniej – powiedział płk Wingard – było powodów do wieloletnich wymyślnych tortur, mających na celu wymuszenie przyznania się do rzekomych przestępstw.

Nie łudźcie sie, że zachodnie media przedstawią wam te fakty. Żeby się o tym dowiedzieć, musicie zajrzeć na RT, na stronę Stephena Lendmana lub tutaj.

Zachodnie presstytutki są elementem zbrodniczych operacji Waszyngtonu.

Paul Craig Roberts
paulcraigroberts.org

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT.net: The US Government is the most complete criminal organization in human history

https://pracownia4.wordpress.com/

Komentarzy 10 do “Nie było jeszcze tak zbrodniczej organizacji jak rząd USA”

 1. snag said

  „na stronę Stephena Lendmana lub tutaj” ,…

  Ajajaj senor Marucha wpusciles wasc wrone na Gajowke a teraz bedziesz musial ja zjesc – Ponizej wypociny Lendmana na temat muzulmanskiej inwazji Europy ,…

  ——————————————————————————————————————

  EU countries increasingly consider them unwanted intruders, enemies, fifth column threats, treating them deplorably.

  Denmark intends confiscating their valuables. Switzerland seized assets from scores of arrivals last year. Southern German states implemented similar measures – racist, criminal persecution.

  On Wednesday, Swedish Interior Minister Anders Ygeman said up to 80,000 refugees will be deported, sent back to their home countries or perhaps elsewhere.

  Desperate people are irresponsibly blamed for violent incidents they either had nothing to do with, reflect a few bad apples among hundreds of thousands of decent people seeking help to stay alive, or maybe state-sponsored incidents were staged to vilify them.

  Refugees in other European countries are being demonized the same way to stem their flow, close state borders, erect razor-wire fences, and in the case of Sweden, expel large numbers.

  Maybe other EU countries plan the same thing. Human Rights Watch (HRW) director Kenneth Roth blasted what he called ”

  (b) latant Islamophobia and shameless demonizing of refugees…(revealing) assertive politics of intolerance” when desperate people most need help.

  „To a large extent, Europe’s preoccupation with the new refugees as a possible terrorist threat is a dangerous distraction from its own (over-hyped, exaggerated) homegrown violent extremism…”

  They’re pretexts for enacting police state laws, abolishing fundamental freedoms, substituting tyranny for democratic rights, along with irresponsibly blaming desperate people for conditions they had nothing to do with.

  They’re victims of US-led imperial lawlessness, endless wars of aggression, merciless ones, civilians most affected.

  Mam wiecej 😉 ,…

 2. osoba prywatna said

  W.Engdahl: ISIS to operacja false flag i pretekst do wojny w Syrii i Iraku

 3. Zerohero said

  Już w latach 30 mieli nagrabione. Oto spowiedź tylko jednego generała z tego okresu

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/smedley-d-butler-gangster-banksterow-2013-08

 4. Dziadzius said

  To jest tylko MOZLWE dlatego ze usrael kontroluje wszystkie media dis- informacji [tak u siebie jak i w wielu panstwach sobie podwladnych] i wychowuje swoich obywateli jako politycznie i rzeczowo bezmyslne stado bez „serc bez duszy” zdolne tylko do czytania [ raczej sluchania] o artystach w holywood i o zlej napastniczej Rosji co atakuje dobrych ludzi ktorych usrael [ jako jedyny obronca demokracji] musi bronic.
  Mam okazje do rozmowy z amerykanami i nie przesadzam ale ich wiadomosci o swiece po za usraelem sa tak minimalne i spaczone ze bierze mnie strach ze to sa obywatele najpotezniejszego moredrcy na swiecie i oni o tym nie wiedza a co gorsze juz sa tak zatumanieni [ gorzej niz rosyjanie za stalina] ze nie wierza w nic co im sie mowi. Oni stracili zdolnosc do wolnego myslenia . Biada im i Biada nam.

 5. RomanK said

  Lepiej trzymac muzulmanow 13 lat bez sadu..zupenie neiwinnych i zatrzymanych omylkowo za innych….nizli by sie miala jakas bieda z tego zrobic:-)))

  http://rinf.com/alt-news/newswire/guantanamo-parole-board-clears-victim-mistaken-identity-13-years/
  Dziadzius …uwazaj……bos podobny do Salladyna ibn Patelina,.,,

 6. Dziadzius said

  @5 RomanK — Panie RK– ja nie stety nie mam takiej swiadomosci Polskich gwarowych opinek [ ja jestem po za Polska juz 80 lat- to wybacz] Prosze i to naprawde z uszanowaniem i ciekawoscia wytluamczvc te opisy — bo niestey ja nie wiem co one znacza to nie bede mogl zyskac z tej krytyki ani moznosci zrozumienia ani moznosci do poprawy. Sultana Salladyna to historycznie rozpoznaje z walk z krzyzowcami ale nie co do ” komentowania” Dzieki

 7. zydozerca said

  Top 10 Ways the US is the Most Corrupt Country in the World
  By Juan Cole | Dec. 3, 2013 |

  While it is true that you don’t typically have to bribe your postman to deliver the mail in the US, in many key ways America’s political and financial practices make it in absolute terms far more corrupt than the usual global South suspects. After all, the US economy is worth over $16 trillion a year, so in our corruption a lot more money changes hands.
  1. Instead of having short, publicly-funded political campaigns with limited and/or free advertising (as a number of Western European countries do), the US has long political campaigns in which candidates are dunned big bucks for advertising. They are therefore forced to spend much of their time fundraising, which is to say, seeking bribes. All American politicians are basically on the take, though many are honorable people. They are forced into it by the system. House Majority leader John Boehner has actually just handed out cash on the floor of the House from the tobacco industry to other representatives.
  When French President Nicolas Sarkozy was defeated in 2012, soon thereafter French police actually went into his private residence searching for an alleged $50,000 in illicit campaign contributions from the L’Oreale heiress. I thought to myself, seriously? $50,000 in a presidential campaign? Our presidential campaigns cost a billion dollars each! $50,000 is a rounding error, not a basis for police action. Why, George W. Bush took millions from arms manufacturers and then ginned up a war for them, and the police haven’t been anywhere near his house.
  American politicians don’t represent “the people.” With a few honorable exceptions, they represent the the 1%. American democracy is being corrupted out of existence.
  2. That politicians can be bribed to reduce regulation of industries like banking (what is called “regulatory capture”) means that they will be so bribed. Billions were spent and 3,000 lobbyists employed by bankers to remove cumbersome rules in the zeroes. Thus, political corruption enabled financial corruption (in some cases legalizing it!) Without regulations and government auditing, the finance sector went wild and engaged in corrupt practices that caused the 2008 crash. Too bad the poor Afghans can’t just legislate their corruption out of existence by regularizing it, the way Wall street did.
  3. That the chief villains of the 2008 meltdown (from which 90% of Americans have not recovered) have not been prosecuted is itself a form of corruption.
  4. The US military budget is bloated and enormous, bigger than the military budgets of the next twelve major states. What isn’t usually realized is that perhaps half of it is spent on outsourced services, not on the military. It is corporate welfare on a cosmic scale. I’ve seen with my own eyes how officers in the military get out and then form companies to sell things to their former colleagues still on the inside.
  5. The US has a vast gulag of 2.2 million prisoners in jail and penitentiary. There is an increasing tendency for prisons to be privatized, and this tendency is corrupting the system. It is wrong for people to profit from putting and keeping human beings behind bars. This troubling trend is made all the more troubling by the move to give extra-long sentences for minor crimes, to deny parole and to imprison people for life for e,g, three small thefts.
  6. The rich are well placed to bribe our politicians to reduce taxes on the rich. This and other government policies has produced a situation where 400 American billionaires are worth $2 trillion, as much as the bottom 150 million Americans. That kind of wealth inequality hasn’t been seen in the US since the age of the robber barons in the nineteenth century. Both eras are marked by extreme corruption.
  7. The National Security Agency’s domestic spying is a form of corruption in itself, and lends itself to corruption. With some 4 million government employees and private contractors engaged in this surveillance, it is highly unlikely that various forms of insider trading and other corrupt practices are not being committed. If you knew who Warren Buffett and George Soros were calling every day, that alone could make you a killing. The American political class wouldn’t be defending this indefensible invasion of citizens’ privacy so vigorously if someone somewhere weren’t making money on it.
  8. As for insider trading, it turns out Congress undid much of the law it hastily passed forbidding members, rather belatedly, to engage in insider trading (buying and selling stock based on their privileged knowledge of future government policy). That this practice only became an issue recently is another sign of how corrupt the system is.
  9. Asset forfeiture in the ‘drug war’ is corrupting police departments and the judiciary.
  10. Money and corruption have seeped so far into our media system that people can with a straight face assert that scientists aren’t sure human carbon emissions are causing global warming. Fox Cable News is among the more corrupt institutions in American society, purveying outright lies for the benefit of the billionaire class. The US is so corrupt that it is resisting the obvious urgency to slash carbon production. Even our relatively progressive president talks about exploiting all sources of energy, as though hydrocarbons were just as valuable as green energy and as though hydrocarbons weren’t poisoning the earth.
  Even Qatar, its economy based on natural gas, freely admits the challenge of human-induced climate change. American politicians like Jim Inhofe are openly ridiculed when they travel to Europe for their know-nothingism on climate.
  So don’t tell the Philippines or the other victims of American corruption how corrupt they are for taking a few petty bribes. Americans are not seen as corrupt because we only deal in the big denominations. Steal $2 trillion and you aren’t corrupt, you’re respectable.

  NA LIŚCIE PŁAC GOLDMAN SACHS -ADMINISTRACJA OBAMY:
  ALTMAN, ROGER.
  BERKOWITZ, HOWARD P.
  BIDEN, JOE.
  BRAINARD, LAEL.
  BUFFETT, WARREN.
  CLINTON, HILLARY.
  CRAIG, GREGORY. (revolving door)
  DONILON, THOMAS.
  DUDLEY, WILLIAM C.
  EFFRON, BLAIR W.
  ELMENDORF, DOUGLAS.
  EMANUEL, RAHM.
  FARRELL, DIANA.
  FRIEDMAN, STEPHEN.
  FROMAN, Michael.
  FUDGE, ANNE.
  FURMAN, JASON.
  GALLOGLY, MARK.
  GEITHNER, TIMOTHY.
  GENSLER, GARY.
  GEPHARDT, RICHARD (aka “DICK”) A.
  GREENSTONE, MICHAEL (revolving door to Hamilton Project)
  HAMILTON PROJECT, THE
  HORMATS, ROBERT.
  KAGAN, ELENA.
  KASHKARI, NEEL.
  KORNBLUH, KAREN.
  LEW, JACOB (AKA “JACK”) J.
  LIDDY, EDWARD MICHAEL.
  LIPTON, DAVID A.
  MINDICH, ERIC
  MURPHY, PHILLIP.
  NIEDERAUER, DUNCAN.
  OBAMA, BARACK H.
  ORSZAG, PETER.
  PATTERSON, MARK.
  PERRY, RICHARD.
  RATTNER, STEVE.
  REISCHAUER, ROBERT D.
  RIVLIN, ALICE.
  RUBIN, JAMES.
  RUBIN, ROBERT.
  SHAFRAN, STEVEN.
  SPERLING, GENE.
  STORCH, ADAM.
  SUMMERS, LARRY.
  THAIN, JOHN.
  TYSON, LAURA D’ANDREA.

  .na liście płac
  Military Industrial Complex & Industry:
  Lockheed Martin Corporation
  Airbus Americas, Inc.
  Boeing Company,
  DynCorp International
  General Electric Company
  Northrop Grumman
  Raytheon Company
  Hitachi, Ltd.
  Caterpillar
  BASF Corporation
  Alcoa, Inc.
  większość polityków USA , sterowana przez lobby żydowskie

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Prawie nikt w USraelu nie zna tego wojskowego. A powinni !!! Walko o USA trwa już bardzo długo. Jedna z ofiar tego przypuszczam było te dziecko

  by ojciec nie był przyszłym prezydentem bo miał podobne do JFK poglądy co do banksterów.

 9. Wimar said

  „Latał sobie z radarem pewien gacek młody
  i z powodzeniem omijał przeróżne przeszkody
  i gdy tak się cieszył, że je tak omija
  wpadł na jedną z przeszkód i rozbił sobie ryja ! ”

  Trzeba cierpliwie poczekać, aż nasz Pan powie DOŚĆ!

 10. Boydar said

  Pamiętam, Panie Wimar ! 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: