Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Putinizacja? Czemu nie?

Posted by Marucha w dniu 2016-01-28 (Czwartek)

CO PISZĄ INNI: Jakub Korejba komentując brukselską nagonkę na Polskę znów drażni europejsów Putinem.

Chcąc poniżyć Polskę i upokorzyć jej rząd, prący do hegemonii nad całym kontynentem eurokraci nie znaleźli symbolu bardziej negatywnego niż prezydent Rosji i nawet wyrazili to określeniem „putinizacja”. Tyle tylko, iż zarówno w samej Rosji, jak i daleko poza nią idee, metody i rezultaty sprawowania władzy przez Putina budzą uczucia raczej pozytywne.

Wyprzedzając pełne gniewnego oburzenia salwy piany zmieszanej z żółcią, chciałbym w pierwszym zdaniu dokonać pewnych wyjaśnień: poniższy komentarz nie jest ani „zakazuchą” (piszę go z własnej inicjatywy i bez wiedzy innych) ani laurką dla prezydenta Rosji.

Znając Rosję od lat i od środka, będąc na „ty” zarówno ze zwykłymi ludźmi, jak i z dużą częścią politycznej i intelektualnej elity, lepiej chyba niż ktokolwiek inny w Polsce, zdaję sobie sprawę z minusów rosyjskiej rzeczywistości i niedociągnięć jej systemu politycznego — w jego ocenie nie jestem uprzedzony ani skrzywiony w żadną, pozytywną czy negatywną stronę.

Fenomen wzrastającej popularności rosyjskiego lidera zasadza się w tym, iż wszystko w naszym życiu, życiu państw i narodów, w tym także sposób rządzenia podlega ocenie w ramach określonego czasowego i przestrzennego kontekstu — a ten, jest dla prezydenta Rosji i stworzonego przez niego systemu sprawowania władzy niezwykle korzystny.

Nie jest bowiem tak, iż Władimir Putin jest nieomylny i podejmuje zawsze wyłącznie słuszne decyzje, albo że stworzony przez niego model jest rodzajem niepodlegającego krytyce raju na ziemi. Rzecz raczej w tym, iż w innych krajach jest jeszcze gorzej, i że to właśnie on umiał już wiele lat temu uchwycić ducha epoki, trafnie zdiagnozować problemy współczesności i dać na nie odpowiedzi, które nie tylko zadowalają samych Rosjan, ale na których wzoruje się również coraz większa liczba przywódców europejskich.

Źródła autorytetu Władimira Władimirowicza są bowiem, najogólniej biorąc, podwójne: z jednej strony są to jego własne, aktywne działania w kraju i zagranicą, a z drugiej pozytywny kontrast stworzony przez nieefektywnych i pozbawionych charyzmy polityków innych państw, a już zwłaszcza instytucji europejskich.

Wielu z prezydentów i premierów, nawet tych, którzy przytłoczeni polityczną poprawnością czy rusofobią, nie przyznają się do tego, marzy po cichu o tym, żeby stać się trochę Putinem, który zresztą kolejny rok z rzędu mianowany jest przez czołowe zachodnie gazety człowiekiem roku i najpotężniejszym politykiem na planecie, a więc, jeśli dobrze rozumiem kryteria takiej oceny, człowiekiem, którego wola i plany w największym stopniu przekształcają się w rzeczywistość.

W tym kontekście, trudno nie zbyć złośliwych komentarzy protagonistów ZSRR-bis, w który przekształciła się pogrążona w zastoju UE, uśmiechem politowania i wyrozumiałym wzruszeniem ramion: jest przecież oczywiste, iż starając się poniżyć tego czy innego lidera zarzutem „putinizacji”, w istocie po prostu wyrażają oni bezsilną złość na rzeczywistość, w której to nie oni, ani nie stworzone przez nich struktury, ale właśnie prezydent Rosji stał się źródłem inspiracji i wzorcem postępowania.

Dlaczego zarówno zwykli ludzie [oprócz polactfa – admin], jak i politycy, wewnątrz Rosji i poza nią lubią Putina i na ewentualna putinizację swoich krajów patrzą nie z trwogą i oburzeniem, ale w większości z ciekawością i nadzieją? Sprawa wymaga co najmniej doktoratu (marzy mi się książka podsumowująca moje rosyjskie doświadczenia — cóż, może kiedyś się uda), ale przedstawiając sprawę w najbardziej zwięzłej formie, rzecz przedstawia się następująco:

Po pierwsze, w swoim myśleniu o sensie istnienia i działania państwa Putin opiera się na zasadzie solidaryzmu społecznego, który w komentarzach zachodniej prasy i polityków o sytuacji w Rosji wyszydzany jest jako etatyzm i próby totalizacji kontroli władzy nad społeczeństwem. W przeciwieństwie do neoliberalnych (w sensie utartej terminologii klasyfikacji politologicznej, bo z klasycznym liberalizmem nie mają oni przecież nic wspólnego) polityków większości państw europejskich, których opinie i recepty przez wiele lat spijały z dzióbka także i władze Polski, Putin uważa, iż państwo należy do wszystkich, a nie tylko do tych najsilniejszych. I co więcej, ci nachapani mają konieczny i nieunikniony obowiązek dzielenia się z tymi, którym z różnych względów się nie udało.

Przekładając rzecz na polskie realia, bezpieczeństwo, szacunek i szanse na lepsze jutro należą się nie tylko tym, którzy pracują na Służewiu, mieszkają w Wilanowie i jeżdżą czeską podróbką niemieckiego auta dla ludu (to, że w swym statusie awansowanej przez Tuska nowej klasy średniej zostali oszukani, bo wszystko to maja tylko na kredyt, jest kwestią wartą oddzielnego tekstu), ale wszystkim Polakom.

Po drugie, Putin jest w polityce wewnętrznej i zagranicznej realistą, który od lat jasno deklaruje, iż nie wierzy w żadne mrzonki o ponadnarodowej wspólnocie interesów, obumieraniu państw i zbawiennej roli transnarodowej biurokracji, co przez jego krytyków uważane jest za przejaw nacjonalizmu, szowinizmu i prób wskrzesania wielkoruskich tradycji imperializmu i ekspansji.

Po trzecie wreszcie, putinizm opiera się na patriotyzmie, czyli najbardziej naturalnym odruchu przywiązania do wspólnoty państwowej i narodowej, jako tej, która wbrew szumnie ogłaszanym projektom euro-zbawienia czy rządu globalnego póki co jest optymalnym środowiskiem dla spełniania potrzeb, marzeń i ambicji większości Europejczyków. Bo w Rosji nadal, kochać ojczyznę, czcić jej historię, wspominać jej bohaterów i być gotowym za nią umrzeć, jest czymś absolutnie normalnym, w przeciwieństwie do większości państw UE.

I mi teraz kto powie, że putinizacja Polski i Europy sensu largo to coś złego? Na pewno nie ten, kto czytał, zrozumiał i przyswoił sobie program partii obecnie w Polsce rządzącej. Ja osobiście, czasem podejrzewam, że to copy-paste postulatów partii rządzącej w Rosji, „partii Putina” właśnie. Ale może to wcale nie jest bezmyślna kopia, tylko prawdziwa wspólnota wartości i interesów? Kończę te dywagacje, bo czuję, że ci, którym chciałem powiedzieć komplement mogą być pierwszymi do rzucania kamienia.

http://jeznach.neon24.pl/

Komentarzy 17 do “Putinizacja? Czemu nie?”

 1. Zerohero said

  Przy okazji putinizacji

  http://monsieurb.neon24.pl/post/129250,wygaszanie-kulczykow

  Aby było ciekawiej, kandydatem do ich zakupu jest spółka Burisma, w której radzie zasiada nasz były prezydent Aleksander Kwaśniewski, obok syna amerykańskiego wiceprezydenta Bidena. Kwaśniewski zasiada też w radzie doradców Kulczyk Investments, obok amerykańskiego generała. Czy Jan Kulczyk się przewerbował ?

  Z dedykacją dla fanów twórczości „niepokornych dziennikarzy śledczych” wiążących nierozerwalnie komuchów i WSI z Rosją.

 2. RomanK said

  Noop panie Zerohero. nei przewerbowakl, nie musial …. Haziajstwo kupiono z dobrodziejstwem inwentarza ..swinie i kury i razem z psami, wszami i chwastami.

 3. Ad. 1

  W linku jest zdanie: „imperium Kulczyka, zbudowane na tym „pierwszym milionie”, którego Kulczyk nie ukradł tylko dostał w prezencie od zaradnego ojca, rezydenta w Berlinie Zachodnim, w czasach PRL.”

  – To nieprawda. Z tym pierwszym milionem Kulczyka to było tak:
  http://www.prawica.net/arch/forum/40228

 4. Zerohero said

  Rodowód opozycjonisty na Białorusi:

 5. Zerohero said

  może tak

  https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12644891_984716448264967_7662328181758200850_n.jpg?oh=6b121cd16147df67b4a39c3960f7f0f0&oe=572A6F1B

 6. Zerohero said

  http://wpolityce.pl/polityka/279752-tylko-u-nas-niebywale-w-krakowie-dziala-firma-ktora-odmawia-pracy-przeciwnikom-polityki-putina

  aj waj

  Niebywałe!

 7. zydozerca said

  ZADANIA DO NATYCHMIASTOWEGO WYKONANIA PRZEZ RZĄD z MINISTERSTWEM SPRAWIEDLIWOŚCI :

  *krajowa rada prokuratury/sądownictwa do likwidacji

  *pół roku na rozpatrzenie zaległych spraw
  *pół roku na rozpatrzenie skarg i wydanych orzeczeń/decyzji przez niezależnych biegłych i wypłatę odszkodowań przez skarb państwa

  *zmiana organizacji pracy na efektywną i kreatywną- narzucenie limitów czasowych,kary za zwłokę i opieszałość

  *dwie instancje i tylko w najpoważniejszych sprawach

  *natychmiastowe aresztowanie a.seremeta i byłych ministrów parodii sprawiedliwości i oskarżenie o szerzenie bezprawia-zaniechanie działań,odmowę ścigania przestępców,wspieranie mafii,skandaliczne wyroki i umorzenia nagminnie potwierdzane wyrokami ETPC

  *lustracja i odżydzenie,masowe zwolnienia dyscyplinarne

  *ustawa o prokuraturze i sądach do poprawki,nadzór obywatelski,odpowiedzialność materialna za błędy

  *natychmiastowa zmiana kodeksów prawa cywilnego i karnego oraz konstytucji,przywracająca wolność obywatelom,likwidująca skandaliczny art.226-obraza funkcjonariusza publicznego,ust.1066, o „pomocy” bratnich służb,ustawy o bezprawnej inwigilacji,…

  *likwidacja wszelkich immunitetów i przywilejów oraz kominowych emerytur

  *podniesienie wieku emerytalnego dla policjantów-od 50 roku życia,możliwość dorabiania wyłącznie na połowie etatu

  *walka z patologią w wymiarze sprawiedliwości przez stałe kontrole

  *likwidacja niezawisłości sędziów

  *audyt orzeczeń i decyzji sądów/prokuratur od 1989r.na podstawie wniesionych skarg

  *zniesienie przedawnienia przestępstw popełmionych od 1989r.

  *ściganie i osądzenie winnych afer i „pomyłek”sędziowskich

  *odszkodowania dla ofiar skandalicznych orzeczeń /oskarżeń z pensji/emerytur sędziów /prokuratorów

  *ściganie z urzędu autorów antypolskich wypowiedzi,gloryfikujących żydowskich/ukraińskich bandytów i ich przemilczane zbrodnie -od złodziejskiego terroru banksterów po ludobójstwo w kolejnych wojnach dla zysku i holocaust Palestyńczyków w Gazie

  KIEDY ZOSTANĄ ARESZTOWANI i OSĄDZENI CZOŁOWI MAFIOSI I MASONI,ZDRAJCY NISZCZĄCY I OKRADAJĄCY POLSKĘ POD DYKTANDO MIĘDZYNARODOWEGO ŻYDOSTWA ? :
  kwadratowe wieprze,przejarane śmierdziele,zapite żłoby,wory gnoju,odpady z Pigalaka,….
  BALCEROWICZ,OLECHOWSKI,MICHNIK,SMOLAR,ZBIGNIEW PEŁCZYŃSKI – AGENCI SOROSA,ROSATI,ROZŁUCKI,BOCHNIARZ,
  WAŁĘSA,TUSK,KOMOROWSKI,LEWANDOWSKI,BIELECKI,KOPACZ,KWAŚNIEWSKI,MILLER,CIMOSZEWICZ,KOŁODKO,BOROWSKI,BELKA,ROSTOWSKI,SZCZUREK,BUZEK,SIKORSKI,MARCINKIEWICZ, PAWLAK,PIECHOCIŃSKI, ,GRONKIEWICZ-WALTZ ,SUCHOCKA,W.KACZMAREK, E.WĄSACZ,A.GRAD,OSIATYŃSKI,PISKORSKI,PETRU…?

  przemówienie ANDRZEJA LEPPERA w sejmie 29 listopada 2001 r. (zapis wg stenogramu):
  Panie Pośle Piskorski! Czy prawdą jest, że w hotelu Victoria spotykał się pan czterokrotnie z niejakim panem S.orosem Było to 7 marca 1998 r. i wtedy wręczył panu 50 tysięcy dolarów. Po raz drugi 16 lipca 1999 r. wręczy l panu 120 tysięcy dolarów. Trzeci raz, 23 października -110, czwarty raz, 17 kwietnia 2000 r. -150….
  że pan Olechowski 17 listopada 2000 r. o godzinie osiemnastej w kawiarni czy restauracji u Gesslera…przyjął kwotę około 2 milionów dolarów na kampanię wyborczą. Warn nie trzeba pieniędzy na partię.
  Wam na kampanię nie trzeba pieniędzy. No po co wam? Te billboardy to wam z nieba spadają. Aniołki płacą za to, tak? (Oklaski)
  Te kampanie to też ciekawa sprawa z waszej strony. Po co wam pieniądze? Wam nic nie trzeba.
  A czy jest prawdą, że również, no, niestety posłowie Sojuszu Lewicy… Też zapytam prokuratora.
  Pan minister Cimoszewicz w hotelu Victoria 4 marca 2001 r.
  Tak, kiwajcie głowami. Ja wiem, co mówię. Zapuszkujecie mnie. Pchajcie, znajdziecie dyspozycyjnych sędziów, tylko wysłuchajcie: 120 tysięcy dolarów.
  Następnie pan minister Szmajdziński….”Carringtona” [Zbigniew Mikołajewski, przemytnik, gangster, członek gangu pruszkowskiego] pan zna. 50 tysięcy.
  Ja pytam: Czy tak było? Do sądu, do prokuratury te dokumenty trafią. Co zrobi prokuratura, zobaczymy.
  A może byście panowie tak pojechali razem: pan Szmajdziński, pan Tusk i pan Cimoszewicz, na mecz do Wrocławia, Śląsk Wrocław. Pojedźcie tam na ten mecz. Tam w hotelu Wrocław między godziną dziewiątą a dziewiątą trzydzieści, 20 kwietnia 2001 r., jeden z was (nie wiecie, który, to porozmawiajcie ze sobą) podobno, ja nie twierdzę, że tak było, podobno otrzymał kwotę 350 tysięcy dolarów od niejakiego pana S. Jeszcze pan Schetyna też widział to.
  Panie Tusk, sprawa spotkania pana z nieżyjącym…”Pershingiem” [Andrzej Kolikowski ps.Pershing, przywódca gangu pruszkowskiego]. Nie wiem, czy miała miejsce; może pan… Zaprzeczycie na pewno temu. 10 lipca 1998 r. podobno pożyczył panu 300 tysięcy zł.
  Odpowiecie na to, że to nieprawda, że to jest niczym, to jest nieprawda, co ten Lepper opowiada… No pewnie, że tak odpowiecie. Natomiast te dokumenty na ten temat istnieją i mówię wam, że są zdeponowane w odpowiednich miejscach. Obojętnie, co by mi się stało (bo pogróżki już były), te dokumenty ujrzą światło dzienne. Ujrzą światło dzienne i zobaczymy, co wtedy powiecie.
  O kontach w bankach szwajcarskich nie będę mówił, ale Wysoka Izba wie dokładnie, że 5 miliardów dolarów jakoś zginęło z Polski. Prasa ogłosiła, że zostały wywiezione w torbach i walizkach. 5 miliardów dolarów. Co to jest? Czy ktoś się tym zajął? Czy ktoś odpowiedział napytanie, czyje to byty pieniądze? A może…”Super Express” kłamał? Może i kłamał. O mnie też kłamią nieraz. Ale tak poważną sprawę należało wyjaśnić, i to bardzo szybko. Tego nie zrobiono.

  1) Afera taśmowa;
  2) Afera hazardowa;
  3) Afera wyciągowa;
  4) Afera stadionowa;
  5) Afera autostradowa;
  6) Afera stoczniowa;
  7) Afera Amber Gold;
  8) Afera Elewarru;
  9) Afera z informatyzacją MSW;
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru;
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci);
  12) Afera z celowym opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych;
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł);
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mężczyzn;
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł);
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko;
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców;
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych;
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo;
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa);
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej;
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego;
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego;
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO;
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej;
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń;
  31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066);
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi;
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013;
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych;
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty);
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!);
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju;
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej;
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).
  43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.
  44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.
  45/FOZZ,
  46/TELEGRAF,
  47/DOTACJA Z ART-B
  48/,RSW „RUCH „BUDYNKI SREBRNA
  49/,FUNDACJA SOLIDARNOŚĆ,
  50/CARGO MODLIN,
  51/SOLIDARNA WIEŚ,
  52/INTERPOLIGRAFIA,
  53/CELSA,
  54/AIR LINK…
  55/Możejki
  …..

 8. rom said

  PUTIN na prezydenta POLSKI ! ! !

  Ma Pan coś ciekawego do powiedzenia oprócz dziecinnych haseł, które – jeśli nawet śmieszą to tylko raz?
  Admin

 9. revers said

  Jak komu odpowiada nomenklatura quasi sowiecka to jest w co ladowac z wlasnych podatkow

  Ja dobrze znam mroczną historię bolszewizmu… Biurokraci Brukseli są tak samo przez nikogo niekontrolowani jak Biuro Polityczne. Oni sami siebie wybierają, sami decydują, jak mamy żyć. Aparat biurokratyczny jest tak samo ogromny jak w Związku Sowieckim. Jest na swój sposób równie skorumpowany tymi ogromnymi pensjami, które oni sami sobie wyznaczają… Oni nam mówią, jak długie ogórki można hodować, jak mają banany wyglądać, ile dziurek ma mieć ser… Już tego doświadczyłem w ZSRS. A na dodatek pozwalają na te gigantyczne strumienie imigracji z krajów trzeciego świata… Jest to bardzo niebezpieczne.

  http://wpolityce.pl/swiat/213634-wladimir-bukowski-unia-europejska-jest-gorsza-niz-zwiazek-radziecki

  ZSRR nie wtrącał się ani w kształt ogórka, ani w technologię wychodków.
  Admin

 10. revers said

  globalizacja na pewno

  Polska pilnie potrzebuje chętnych do pracy, łatwo asymilujących się imigrantów. Naturalnymi kandydatami są w tym zakresie Ukraińcy. Z danych rządowych wynika, że legalnie pracuje 650 tysięcy Ukraińców, nielegalnie zaś może nawet 270 tysięcy, podano także.

  „Konieczne jest pilne zalegalizowanie pobytu wszystkich Ukraińców aktualnie przebywających w Polsce. Można to zrobić za pomocą ustawy obejmującej swoim zakresem również Białorusinów i Wietnamczyków, czyli inne nacje przyjeżdżające do naszego kraju za chlebem, do ciężkiej pracy. Jak można dosyć łatwo oszacować, taki ruch mógłby przynieść budżetowi państwa kilka miliardów złotych rocznie, przy praktycznie zerowych kosztach” – czytamy w komunikacie.

  http://londynek.net/wiadomosci/Polska+powinna+przyjac+5+mln+emigrantow+jesli+chce+sie+dalej+rozwijac+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=34299

  … i handle zysk. Tylko 5 mln. z za Buga uratuje RP przed brakiem koszernej wolowiny z Wolynia.

 11. Tym razem bardzo dobry, sensowny tekst p. Korejby.

 12. zapomniano tu napisac najciezszych !przejawow ukrytego antysemityzmu !:) takich jak ..kochanie swoich rodzicow ,dzieci czy rodzenstwa!:) czy ostatnio w europie ….nietolerancja ,ksenofobia ,rasizm ! wobec „euroafrykanow” taki termin juz zostal w Parchlamence Europejskim …miarzdzaca .:)..iloscia glosow zatwierdzony!! Ostatnio czytalem na www,ze parchlament europejski forsuje nowe prawo ktore bedzie karalo kobiety za to ze ..uciekaja w przypadku usilowania gwaltu! przez grupe euroafrykanow ! motywem ustanowienia takowego .”standardu unijnego ” jest …nie draznic !! i zrozumienie!! ze w takim mlodym wieku wystepuje u „uchodzcow sorosa” wielkie pragnienie seksu:):)

 13. MatkaPolka said

  CO ZAWDZIĘCZAJĄ ROSJANIE DYKTATURZE PUTINA
  – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć.

  https://marucha.wordpress.com/2014/04/11/co-zawdzieczaja-rosjanie-dyktaturze-putina-a-o-czym-polacy-moga-tylko-pomarzyc

  Czego możemy nauczyć się od Arabów?

  https://marucha.wordpress.com/2011/05/18/czego-mozemy-nauczyc-sie-od-arabow

  (bo przecież od Żydów nauki pobieramy na co dzień)

  LIBIA KADAFIEGO

  Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy?

  Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje .”

  Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?

  * PKB per capita = $14,192
  * Każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
  * Bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
  * Miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
  * Każdy noworodek = jednorazowo $7,000
  * Po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
  * Na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
  * Zakaz wysokich podatków i ceł
  * Darmowe edukacja i opieka zdrowotna
  * Edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
  * Sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. Spożywcze
  * Surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
  * Liczne apteki z darmowymi lekami
  * Podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
  * Nie ma opłat za czynsz
  * Nie ma opłat za energię elektryczną
  * Zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
  * Pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
  * Zakaz usług w zakresie nieruchomości
  * Osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
  * Paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia

  * Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami

  * Duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.

  * W 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]

  Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne? …

  Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:

  „Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie.

  W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „mini-państwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.

  Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee – dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli…. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację.”
  (…)

 14. MatkaPolka said

  POLSKA CZEKA NA POLSKIEGO KADAFIEGO ALBO NA POLSKIEGO PUTINA

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/18/strachy-na-lachy

  WIELKA MOCARSTWOWA POLSKA, WIELKIE MOCARSTWOWE CZECHY, SŁOWACJA I MORAWY, WIELKA JUGOSŁAWIA MOGĄ POWSTAĆ JEDYNIE PRZY WSPÓŁPRACY Z WIELKĄ MOCARSTWOWĄ ROSJĄ.

  Jak to się stało, że tak wielka rodzina państw słowiańskich została podporządkowana znacznie mniejszej sile, jaką były Prusy, a obecnie Niemcy?

  Europa za Grzegorza Wielkiego – LECHIADA

  Mocarstwowa Polska może zaistnieć tylko przy boku Mocarstwowej Rosji

  Ja twierdzę, że konflikt z Rosją wywołany przez NATO to dla Polski olbrzymia szansa – wyzwolenia się spod okupacji Żyda i Niemca. Napadnieta Rosja będzie kontratakować – a ponieważ ma przewagę militarną to zwycięży. Polska powinna być sojusznikiem Rosji

  A wiec program polityczny wobec okupacji ŻydoGermańskiej i podszeptom do popełnienia popełnienia przez Polaków zbiorowego samobójstwa jest taki:

  Przyjdź Putinie -Polska ginie
  Powieś Żyda na kominie
  Nie zatrzymuj się w Berlinie
  Ani też na Ukrainie
  dla Szkopa wielkiego kopa
  Niech Szkop se za Łabą ginie.

  Latarni ci u nas dostatek
  Zawiśnie z Kne-sejmu gagatek

  Dla Polski nieszczęście minie

 15. MatkaPolka said

  4 MILIONY ŻYDÓW ZAMIESZKAŁYCH W POLSCE JEST CZŁONKAMI ŚWIATOWEJ FEDERACJI ŻYDÓW

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/06/11/4-miliony-zydow-zamieszkalych-w-polsce-jest-czlonkami-swiatowej-federacji-zydow

  ŻYDZI a SPRAWA POLSKA

  CYWILIZACJA ICH „STARSZYCH BRACI W WIERZE”

  TO JEST PRZYSZŁOŚĆ POLSKI – POWALONE KRZYŻE I WSZECHOBECNA MENORA

  https://forumemjot.wordpress.com/zydzi-a-sprawa-polska

 16. MatkaPolka said

  ►PROŚBA O POMOC – NAPRAWDĘ JESTEM W CIĘŻKIEJ SYTUACJI @ KONTAKT – I O MNIE

  https://forumdlazycia.wordpress.com/o-mnie

  ZOBACZ: SOSNOWIEC – BANDYCKIE EKSMISJE NA BOŻE NARODZENIE PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

  PO PREZYDENCI GMINY SOSNOWIEC: Arkadiusz Chęciński (z lewej) – prezydent; Krzysztof Haładus (wcześniej członek PiS) – z-ca prezydenta

  Tych panów żadne prawa nie obowiązują

  Tak wygląda moja Umowa najmu lokalu socjalnego na Komandosów w S-cu

  Zwracam uwagę Państwa na datę rzekomo „zawartej” umowy! 27 GRUDNIA 2015 r.! — czyli JUTRO W NIEDZIELĘ!

  Przypominam, że eksmitowano nas 17 grudnia 2015 r. — bez tytułu prawnego do mieszkania, który podpisałam bezprawnie wyrzucona z mieszkania pod szantażem j.n. — już na Komandosów z czekającą na mnie Panią…

  Kontakt e-mail: m_jasinska@ymail.com

  Małgorzata Jasińska
  Komandosów 2/8 41-200 Sosnowiec

  Jestem osobą niepełnosprawną — nie wychodzącą z domu – żyję wraz z moim chorym też niepełnosprawnym Synem – ma depresję cierpi na afekt dwubiegunowy – za 671 zł na miesiąc

  Wyrzucono nas z mieszkania do nieludzkich warunków; to jest zemsta na tle rasistowskim! żydo-komunistyczna zemsta: WASZE ULICE A NASZE KAMIENICE – i mam na to dowody!

  – zemsta – ze złamaniem prawa, zmanipulowaną umową najmu do rudery, za którą mamy płacić 233 zł miesięcznie, bez ogrzewania, z ograniczonym dostępem poboru energii – jak mamy włączy piecyk grzewczy – to nie możemy włączyć maszynki, żeby zagotować wodę – bo wysiada instalacja elektryczna…

  – nie mamy żadnej pomocy

  – wręcz przeciwnie – miejscowa skorumpowana sitwa chce nas tu wykończyć psychicznie i fizycznie…

  Więcej artykuły j.n.

  Jeśli zechcecie Państwo mnie wesprzeć,
  można to zrobić przekazując dobrowolną wpłatę na moje konto — nawet najmniejsza wpłata będzie nieocenioną pomocą.

  ►PROŚBA O POMOC – NAPRAWDĘ JESTEM W CIĘŻKIEJ SYTUACJI

  Wszystkich dobroczyńców zapewniam o modlitwie, in Christo m.j

 17. […] 2016-01-30 (sobota) @ 03:41:20 ►PROŚBA O POMOC – NAPRAWDĘ JESTEM W CIĘŻKIEJ SYTUACJI @ KONTAKT – I O MNIE […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: