Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tragedia Syrii. Heroiczna obrona Deir Ez-Zor oraz inne rzeczy, o których nie usłyszymy z mediów głównego nurtu.

Posted by Marucha w dniu 2016-01-28 (Czwartek)

Od dłuższego czasu jednym z zagadnień absorbujących moją uwagę jest tematyka wojny w Syrii. Wczoraj, tj. 19 stycznia postanowiłem przekazać pewne związane z nią informacje via FB, w następujących słowach:

Trwa heroiczna obrona bazy Deir Ez-Zor w Syrii (miasto oblężone od przeszło 2,5 roku!), terroryści z ISIS masowo mordują wziętych do niewoli żołnierzy i chroniącą się pod ich osłoną ludność cywilną na zajętym terenie.

Enklawy broni 137. brygada armii syryjskiej i jednostki gwardii republikańskiej, w mieście schroniło się ok 200 000 ludzi – dużą część tej liczby stanowią chrześcijanie.

Wczoraj czwarty szturm terrorystów został odparty, wokół szaleje burza piaskowa uniemożliwiająca wsparcie artylerii i pomoc rosyjskiego lotnictwa. Dowódca bazy, generał Issam Zahreddine (na zdjęciu, w ciemnych okularach), został wczoraj ranny, walcząc na pierwszej linii. Samobójcy z ISIS pod osłoną burzy piaskowej wbiegają lub wjeżdżają rozpędzonymi samochodami w linie obrony wojsk i wysadzają się w powietrze wraz z obrońcami. Szaleństwo…

Deir Ez-Zor nie może upaść! Islamiści zajęli wczoraj rano jedno z przedmieść i od razu wymordowali blisko 300 osób, w większości kobiety i dzieci (chrześcijan). Natomiast 400 osób zostało uprowadzonych do niewoli – szanse na przeżycie mają raczej niewielkie…

A ja jutro pójdę do pracy; jak zwykle – w czasie przerwy – zapoznam się z treścią brytyjskich dzienników i domyślam się, że pewnie ani słowem nie zająkną się o tym. Za to pewnie będą kręcić kolejną ściemę – jak ostatnio z oblężeniem miasta Madaya (z mieszkańcami rzekomo głodzonymi przez Asada, a w rzeczywistości – przez islamistów okupujących miasto). Co za sk****syny… W życiu bym nie pomyślał, że prasa zachodnia będzie pewnego dnia równie „prawdomówna”, co prasa „polska” doby stalinizmu.

Blokada medialna nt. Syrii, strategie dezinformacyjne stosowane w mediach zachodnich (i na nieco mniejszą skalę w znajdujących się pod ich wpływem mediach polskich) – to wszystko bardzo irytujące rzeczy, jednak wydawało mi się, że będziemy w stanie to obejść. W końcu „nie wszystko stracone, żyjemy wszak w XXI wieku i mamy media społecznościowe”.

Niestety, dziś (czyli dzień później) okazało się, że Facebook ocenzurował strony syryjskie i libańskie, informujące o sytuacji na różnych frontach walki z ISIS – nie wyłączając nawet stron oficjalnych mediów. Wśród nich znalazła się także moja ulubiona strona „Syrian Arab Army” – strona nieoficjalna, prowadzona przez paru młodych żołnierzy SAA, z mnóstwem informacji z pierwszej ręki i dużą liczbą fotografii nigdzie wcześniej nie publikowanych. Nie ma już jej… po prostu.

Cenzura prawdopodobnie dotknęła także strony irackie na FB, w tym popierające irackich chrześcijan, część z nich prowadzą także muzułmanie, wbrew pozorom większość z nich ma serdecznie dość pseudokalifatu i jego „porządków”. Niedawno znany stał się filmik „Dzwony kościołów w Mosulu będą biły znowu„, także wśród polskich użytkowników internetu. Choć raczej po jego „prawej” stronie.

Deir Ez-Zor w Syrii broni się nadal, rano zaczęło się kolejne natarcie (szóste) sił ISIS, trwało do wieczora. Cywilom wydano broń, po tym jak się okazało, że ISIS wymordowało 350 osób z tych wziętych wcześniej do niewoli. Generał Zahredinne wrócił na linię walk (odniósł ranę w trakcie odpierania czwartego natarcia). Rosyjskie samoloty transportowe zrzucają pomoc na spadochronach, uderzeniowe SU-34 bombardują pozycje terrorystów. Natomiast w prasie angielskiej, jak przewidywałem, cisza – coś tam opublikował jedynie „Belfast Telegraph” w wydaniu internetowym, ale Belfast to Belfast, nie taka do końca Wielka Brytania. Poza tym materiał dotyczył głównie ataków rosyjskiego lotnictwa na pozycje islamistów, nie całości operacji. Krótki artykuł wzbogacają dwa filmiki, wzięte zresztą z rosyjskich „internetów”. I tyle…

Wczoraj w pracy przeszukałem wszelkie dostępne nam gazety angielskie w poszukiwaniu nowych informacji o Syrii. Nic nie znalazłem. Za to „The Times” dał na całej stronie artykuł o… zaletach i wadach posiadania brody. I nie była to rubryka stała o modzie czy lifestyle, bynajmniej.

Angole! Brody w stylu „Lumberjack” nie zrobią z was mężczyzn! Nawet gdybyście mieli zapuścić takie brodziszcza jak islamiści, to dalej nie będziecie mężczyznami (zresztą i tamci nimi nie są, choć z nieco innych powodów). Kobiety w Syrii są bardziej „męskie” od was – zarówno te walczące w szeregach regularnej armii, obrony terytorialnej czy innych grup walczących z islamistami, jak i te sanitariuszki, lekarki czy wolontariuszki wydzielające pomoc humanitarną!

Mężczyzna to nie playboy, chwalący się przed kolegami liczbą udanych one-night stands, to także nie party boy, czekający z wytęsknieniem na kolejne Friday nights czy Saturday nights, żeby się znowu nachlać tudzież naspeedować.

Mężczyzna to ktoś, kto obserwuje wydarzenia, umie na podstawie tego antycypować zagrożenia, podejmować decyzje „walka czy ucieczka”, by móc chronić swoich najbliższych i siebie. Ktoś, kto umie podejmować konkretne działania – a wam się nawet nie chce za bardzo śledzić wydarzeń politycznych na świecie. [Przede wszystkim mężczyzna to nie pizduś, nie emo, nie metro, nie homo – admin]

Dostrzegam tę samą obojętność nawet wśród ludzi na miejscowym uniwersytecie, wśród moich znajomych też (z nielicznymi wyjątkami); dostrzegam kompletną ignorancję i brak chęci do zapoznawania się z czymkolwiek, co dotyczy polityki większej niż wasze małe angielskie podwórko.
Przeraża mnie to.

Wasi politycy kłamią, kłamie Cameron (twierdząc, że w Syrii jest ok. 70 tys. „umiarkowanych rebeliantów”, których Wielka Brytania mogłaby poprzeć), kłamie Hammond (który twierdzi, że na granicach zatrzymano 600 radykałów udających się z Wielkiej Brytanii do Syrii, a dotarło doń i wzięło udział w walkach maks. 800. Naprawdę, panie Hammond? Zwykle współczynnik efektywności tego typu zatrzymań jest wielokrotnie niższy). Twierdzenia tego pierwszego zakwestionowały nie tylko prasa i opozycja, ale także nawet część członków Partii Konserwatywnej. Twierdzenia tego drugiego kwestionuje część środowisk policyjnych i służb (na razie nieoficjalnie) – wygląda na to, że w Syrii walczy nie kilkaset, a kilka tysięcy dżihadystów z Wielkiej Brytanii…

A wy, Angole, nadal nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji. Gdy nadejdą dla was „sądne dni”, gdy dżihad straci możliwości działania w Syrii i na Bliskim Wschodzie, gdy dżihadyści zaczną wracać do UK – wtedy nie będziecie nawet wiedzieli, co ze sobą począć, gdzie skłonić głowy do snu. [To będzie zbędne. Głowy zostaną wrzucone do dołu. – admin]

PS
W kilka godzin po napisaniu niniejszego tekstu okazało się, że profil Syrian Arab Army jest znowu dostępny na FB [Łaskawcy! – admin]. Młodzi żołnierze syryjscy poinformowali później, co się stało i dlaczego, także i o tym, że poradzili sobie z tym problemem odpowiednio 🙂

Michał Mazur
http://www.taraka.pl

Poprzedni odcinek: http://www.taraka.pl/nadejscie_brzasku_nowego_poranka

Komentarze 4 do “Tragedia Syrii. Heroiczna obrona Deir Ez-Zor oraz inne rzeczy, o których nie usłyszymy z mediów głównego nurtu.”

 1. marrkerr said

  Artykuł może ciekawy, ale stronki lekko podejrzane.

 2. anonim said

  Niestety ale Dez będzie takim miernikiem wielkości zaangażowania Rosji w Syrii.
  Bo chyba tylko oni mogą wesprzeć to miejsce desantem spadochroniarzy ale to będzie już głębokie zaangażowanie i pewne ofiary.
  „Koalicja” a przynajmniej jej nierosyjska cześć nie kiwnie palcem w bucie gdy rządowi będą zagrożeni, wygrana IS (zdobyczna broń, amunicja, uwolnienie żołnierze) czyli przedłużenie chaosu na BW jest im tylko na rękę.

 3. Coś jednak piszą

  http://www.theguardian.com/world/2016/jan/17/dozens-killed-by-islamic-state-in-massacre-in-syrian-city-of-deir-ezzor

 4. Ehze said

  PRZESTAC UZYWAZ PEJSBUKA I ZBUDOWAC WLASNY.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: