Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Legalny przyczółek obcych na terenach polskich?

Posted by Marucha w dniu 2016-01-29 (Piątek)

Czy w najbliższej przyszłości na terenach polskich powstanie legalny amerykańsko-żydowski przyczółek z możliwością jego ekspansji w przyszłości? To zależy OD NAS TERAZ czy na to pozwolimy, czy też to zablokujemy!

W przyszłym roku jest planowane wprowadzenie 15.000 żołnierzy wojsk amerykańskich do Polski pod nazwą wojskowej operacji ANAKONDA-16.

Całkiem niedawno udało nam się w końcu wyekspediować wojska rosyjskie z Polski [i wielka szkoda się stała – admin] i jeszcze nie nauczyliśmy się rozumu. Znów będziemy sobie wprowadzać kolejne obce wojska do kraju?! Mało mamy ukrytej agentury obcych państw w zarządzaniu Polską?!

Najwidoczniej te agentury już nie wystarczają żeby nas kontrolować, to pewnie dlatego wysyłają na nas teraz swoje wojska!

SZANOWNI RODACY jeśli nie chcemy aby na naszym terenie z powodu naszej nieuwagi i niewiedzy, powstawały jurysdykcje obcych państw, musimy natychmiast domagać się od rządu:

 1. Skasowania ustawy 1066 która pozwala wprowadzać obce wojska na nasz teren.
 2. Zdecydowanego powiedzenia przez rząd NIE roszczeniom żydowskim.
 3. Rząd powinien jak najszybciej przegłosować ustawę umożliwiającą Polakom nie tylko POSIADANIE ale i NOSZENIE broni przy sobie. Naród wolny to naród uzbrojony.

JEŚLI OBECNY RZĄD NIE ZREALIZUJE W NAJBLIŻSZYM CZASIE TYCH NASZYCH POSTULATÓW TO ZNACZYŁOBY TO, ŻE NIE JEST TO NASZ POLSKI RZĄD!

[Na pewno zrealizuje, na pewno… – admin]

W związku z dramatyczną sytuacją Izraela, który jest otoczony przez kraje arabskie i który może być przez nie zniszczony w każdej chwili, istnieje realna możliwość (a może i plan) że Izrael stworzy sobie bazę na stałym lądzie i to prawdopodobnie być może jest już planowane w Polsce. Teren taki byłby wyłączony z jurysdykcji polskiej.

Powstałoby wtedy państwo w państwie jak np. San Marino. Takich wysepek mogłoby powstać na terenie Polski wiele, np. wokół niektórych miast (czy takim miastem w jakimś sensie jest już Wrocław? A może Kraków?). Być może tereny o wyłącznej jurysdykcji obcej np. żydowskiej już istnieją w Polsce, tylko że my o nich nie wiemy.

Warto byłoby to sprawdzić, jeśli ktoś ma dostęp do takich dokumentów. Przychodzi mi na myśl np. to Muzeum Żydów w Warszawie, które mnie osobiście nasuwa na myśl gmach parlamentu, biorąc pod uwagę jego wielkość, okazałość, sposób zabezpieczenia jego ścian, miejsce gdzie to Muzeum jest wybudowane itd. Czyżby to muzeum żydowskie było budowane z jakąś zaplanowaną konkretną funkcją w przyszłości?

Gdzieś na internecie spotkałam się też z informacją, że być może tereny obozu w Oświęcimiu są już pod jurysdykcją żydowską, albo miały być oddane pod tę właśnie jurysdykcję żydowską, ale to może być plotka. Osobiście nie mam możliwości sprawdzić tych informacji, dlatego piszę ten artykuł aby ludzie którzy mają dostęp do odpowiednich dokumentów i mogą to sprawdzić, sprawdzili to! I upublicznili! To nie może być tak, żeby przy niewiedzy społeczeństwa powstawały jakieś obszary obcej jurysdykcji na terenach polskich! Nie piszę tutaj o ambasadach.

W przyszłym roku rzekomo jest planowane wprowadzenie 15.000 żołnierzy wojsk amerykańskich do Polski pod nazwą wojskowej operacji ANAKONDA-16

Otóż chodzi o to, że my nie wiemy w czyim interesie te wojska tutaj przybędą i czyich interesów będą bronić [wiemy, wiemy… – admin]. Być może, a może na pewno będą miały tutaj bazy wojskowe, a wtedy będzie to teren pod obcą jurysdykcją. Polacy nie będą mieli wstępu na taki teren. I to może być ten właśnie przyczółek, ten materialny namacalny legalny „zalążek” obcego państwa na naszym terenie. Czy byłby to zalążek państwa amerykańskiego – kolejnego legalnego jego stanu? Czy też zalążek legalnego państwa izraelskiego w przyszłości? To możemy odkryć dopiero wtedy kiedy będzie za późno aby cokolwiek zrobić i się temu przeciwstawić!

Niewielu być może z Was wie, że Niemcy miały i mają na swoim terenie do dzisiaj stacjonujące wojska amerykańskie i do tej pory nie są w stanie ich się pozbyć!

Dlatego zdajmy sobie sprawę z tego, że jak wojska amerykańskie do nas wejdą to:

 • Po pierwsze będziemy musieli te wojska utrzymywać. A ja uważam, że skoro mielibyśmy utrzymywać 15.000 wojskowych amerykańskich, to dlaczego nie zwiększymy polskiego kontyngentu wojskowego o te 15000 naszych polskich żołnierzy? Moglibyśmy używać tego amerykańskiego sprzętu, jeśli już Amerykanom zależy na tym żeby nam ten sprzęt sprzedać, ale WARA DO INSTALACJI OBCYCH AMERYKAŃSKICH A MOŻE W PRZYSZŁOSCI IZRAELSKICH ŻOŁNIERZY W POLSCE!!! Co nasz żołnierz to nasz – a nie amerykański! No i nie wprowadzając amerykańskich wojsk nie ryzykowalibyśmy tego zalążka przyczółku obcej jurysdykcji na naszym polskim terenie!
 • Po drugie te wojska amerykańskie (a może to będą pod przykrywką wojska innych wrogich nam nacji?) już stąd nigdy nie wyjdą, bo będą tutaj legalnie.
 • Po trzecie te wojska amerykańskie, a kto to wie może w przyszłości i inne sojusznicze amerykanom wojska, mogłyby nas w dalszej przyszłości zaatakować od wewnątrz, w celu rozszerzenia ich jurysdykcji, aby mogli spokojnie zainstalować swoją ludność na naszym terenie.
 • Po czwarte W końcu udało nam się wyekspediować wojska rosyjskie z Polski i jeszcze nie nauczyliśmy się rozumu?! Znów będziemy sobie wprowadzać kolejne obce wojska do kraju? Mało mamy ukrytej agentury obcych państw w zarządzaniu Polską? Najwidoczniej te agentury już nie wystarczają żeby nas kontrolować, to dlatego pewnie wysyłają na nas teraz swoje wojska!

Historia się powtarza! Ile razy jeszcze będziemy musieli przerabiać tę samą lekcję! Już taki błąd popełniliśmy w roku 1227 kiedy to Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski. Efekty wszyscy znamy! Czy ten nasz rząd popełni ten sam błąd sprowadzając obce wojska do Polski?!

[Tym razem to nie jest błąd, lecz świadome działanie na szkodę Polski przez zdrajców i agenturę, przy aplauzie nic nie rozumiejących lemingów – admin]

Być może ten diabelski plan opisany przez mnie powyżej jest wyolbrzymiony… zbyt wyimaginowany… ale nie niemożliwy do zrealizowania!!! pamiętajmy że taki plan wprowadza się w życie dziesiątkami lat, małymi kroczkami… niezauważalnie.. diabeł i pewne wrogie nam nacje mają czas…

 

Petycja w sprawie prawa do posiadania przez Polaków broni:
http://maxkolonko.com/main/mmk/

Decyzja pozytywna Izraela w sprawie powszechnego legalnego dostępu do broni zwykłych obywateli:
http://www.theblaze.com/stories/2015/10/14/israel-calls-citizen-gun-owners-a-force-multiplier-against-terrorism-eases-gun-license-rules/

Decyzja pozytywna Rosji w sprawie powszechnego dostępu obywateli do broni w celu obrony własnej:
https://www.rt.com/news/206703-russia-guns-self-defense/

Więcej info na temat mitów co do broni:
https://akademiaszczescboze.wordpress.com/2015/11/23/aktualnosci-i-ogloszenia/

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę nowemu rządowi rozwagi w działaniu a nam obywatelom chęci do realnego działania! Bo jeśli rząd zmierzy się z wrogiem to musi mieć naród za sobą! Powiem więcej: to naród powinien wystąpić ze swoimi inicjatywami, aby rząd miał wymówkę w pertraktacjach z obcymi, że nie może podjąć pewnych zobowiązań gdyż naród jako suweren na to się nie godzi! A wiadomo że w Polsce jest demokracja! Jeśli więc żyjemy w terrorze demokracji to korzystajmy z przysługujących nam Praw!

TG

Opublikowano za: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/11/30/legalny-przyczolek-obcych-na-terenach-polskich/

Posted on 30 novembre 2015 by biuletyninspiracyjny.
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

Komentarze 33 do “Legalny przyczółek obcych na terenach polskich?”

 1. eirene said

  z książki : „DZIEŃ PO DNIU Z PRZEŚLADOWANYM KOŚCIOŁEM” – rozważania prześladowanych chrześcijan na 366 dni w roku

  8 października ” My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem”

  Hristo Kulichev : ,,Żyjemy w świecie pod kontrolą wroga. A ponieważ staliśmy się dziećmi Boga, staliśmy się też wrogami złego. Jego celem jest zniszczenie naszych dusz. Nie ma znaczenia, w jaki sposób on próbuje to zrobić: prześladowanie i ucisk, pochlebstwo i kompromis, próżność i powodzenie. Metoda nie jest ważna – liczy się rezultat końcowy. Szatan wie, że chrześcijanie nie zrezygnują ze swojej wiary w Boga. To znaczy: prawdziwi chrześcijanie nie zrezygnują. Chrześcijanie jedynie z nazwy rezygnują łatwo. Powinniśmy pytać siebie ciągle na nowo: czy żyję pod kontrolą szatana – czy też moje życie podlega władzy Boga? Wiem, że jestem dzieckiem Boga – czy postępuję zgodnie z tym?
  Jako dziecko Boże nigdy nie powinienem nawiązywać przyjaźni ze światem. ,,Przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga” (list Jakuba 4:4). Przyjaźń zaczyna się od kompromisu – i prowadzi do niewoli. Życie chrześcijańskie nie jest życiem kompromisu i niewoli, ale niezłomności i wolności. ,,Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwycięża świat, to wiara nasza” (1 list apostoła Jana 5:4).
  ,,Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie” – (1 list Jana 4:4).
  ,,…Miejcie wiarę w Boga!,, – Marka 11:22

  24 września – „A nie tylko to, ale chlubimy się też uciskami, wiedząc, że ucisk wyrabia cierpliwość;4 A cierpliwość – doświadczenie, doświadczenie zaś – nadzieję;5 A nadzieja nie przynosi wstydu….” – Rzymian 5:3-5 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  Andres Noriega – Kuba – „Wielu z nas uważa, że nasza wiara będzie wzrastać najlepiej w korzystnych warunkach, bez żadnych przeciwności, bez trudności i bez wystawiania na próbę. Tak jednak nie jest. Chrześcijanie w moim kraju często mówili, że byliby lepszymi wierzącymi, bardziej oddanymi i wiernymi, gdyby mogli żyć w kraju wolności religijnej. Popełniają wielki błąd. Jeżeli sądzimy, że nasza wiara będzie wzrastać, gdy okoliczności są łatwiejsze, to nasze myślenie jest złe. Wiara, jak mięśnie, wzrasta przez ćwiczenie.
  Brak aktywności, spokój, brak walki mogą być bardziej niebezpieczne dla naszej wiary niż obecność prześladowań. One budzą w nas poczucie i rzeczywistość tego, kim naprawdę jesteśmy; pomagają nam polegać na Bogu – albo może powinienem powiedzieć: zmuszają nas do tego.
  Kościół bez walki, trudności i prześladowań może łatwo zapaść w senność, stać się nieaktywnym i stracić zwycięstwo, bo aby odnieść zwycięstwo, potrzebna jest bitwa.
  Prawdziwa wiara nie potrzebuje korzystnych warunków pokoju i pomyślności. Prawdziwa wiara potrzebuje korzystnych (tak, korzystnych) warunków prześladowań i prób. Tak pisał Paweł w piątym rozdziale listu do Rzymian, co było też jego doświadczeniem. I przez łaskę Boga także moim. Dlatego: radujcie się uczestnicząc w cierpieniach Chrystusa : „Lecz radujcie się z tego, że jesteście uczestnikami cierpień Chrystusa, abyście i podczas objawienia jego chwały cieszyli się i weselili” – 1 list Piotra 4:13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  LI AN – CHINY

  _____Pewien brat został zamknięty w więzieniu z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa, a jego proces rozpoczął się dopiero po długim czasie. Podczas procesu została zapisana następująca ,,konwersacja” : ,,Czy w dalszym ciągu wierzysz w chrześcijaństwo?” – spytał pogardliwie prokurator. Brat odpowiedział: „Nie wierzę w chrześcijaństwo”.
  Prokurator roześmiał się: „W końcu cię zreformowaliśmy!”. Ale brat odpowiedział: ,,Nigdy nie wierzyłem w chrześcijaństwo. Wierzę w Chrystusa”. Prokurator zawołał: „Nie czepiaj się słów! Chrześcijaństwo i Chrystus to to samo”. „Nie, jest wielka różnica”. ,,Co masz na myśli?” – spytał sędzia.
  ,,Różnica jest taka, że chrześcijaństwo to religia. Ma swoje kościoły, zestawy reguł i przepisy, pastorów i innych pracowników. Możecie zamknąć budynek kościelny, zakłócić reguły, aresztować pastorów, ale Jezus Chrystus żyje w moim sercu. On jest moim życiem. Tego nigdy nie będziecie mogli zabrać. On jest zawsze ze mną, nawet dzisiaj w tej sali sądowej. Jak mógłbym odrzucić Tego, który mnie zbawił? Po prostu nie mogę nie wierzyć w Niego.”
  Jeżeli składamy nasze zaufanie w religii, można nas ograniczyć. Ale jeżeli żyjemy w Chrystusie, nigdy nie może się to zmienić, niezależnie od okoliczności. Lepiej być w więzieniu jako chrześcijanin, niż poza nim jako „człowiek religijny”
  I co więcej. Któż może odłączyć nas od miłości Chrystusa? On żyje w nas i to czyni nas zwycięzcami, niezależnie od tego, gdzie możemy być.

  __________________

  18 stycznia ,,A gdy Daniel się dowiedział, że sporządzono to pismo, udał się do swojego domu, a miał w swym górnym pokoju okna otwarte w stronę Jeruzalemu i trzy razy dziennie padał na kolana, modlił się i wysławiał swojego Boga, jak to zwykle dotąd czynił,, – Daniela 6:11

  – Gerhard Hamm – Daniel modlił się pomimo królewskiego zakazu. Wiedział, że jest to niebezpieczne, ale wiedział także, że modlitwa ma znaczenie dla jego życia. Mógł przez nią stracić życie, ale gdyby się nie modlił, umarłby duchowo. wybór nie był trudny. Dla niego jego więź z Bogiem była ważniejsza niż stanowisko czy życie.
  W Rosji modlitwa także spotykała się z wielkim sprzeciwem. Diabeł wie dobrze, że ludzie modlący się to ludzie zwycięscy.
  Któregoś dnia zostałem aresztowany razem z trzydziestoma innymi braćmi w Moskwie. Zabrali nas na komisariat i zamknęli w lodowato zimnym pomieszczeniu. to było kilka dni przed świętami Narodzenia Pańskiego, więc sądziliśmy, że nie zdążymy już wrócić na święta do domu. Narzekanie nie przydałoby się na nic, dlatego jeden z braci powiedział: „Módlmy się”. Wszyscy klękliśmy na zimnej, betonowej posadzce i doświadczyliśmy cudownej godziny modlitwy. Milicjant był zdezorientowany, a potem powiedział: „Co za fanatycy z was! Jak śmiecie modlić się w ateistycznym komisariacie!?”. Rozmawialiśmy z nim długo.
  Później pojawił się oficer i powiedział: ,,Nie wiemy, co z wami zrobić. Jeżeli zatrzymamy w więzieniu jednego z was, on nawróci innego więźnia. Jeżeli zatrzymamy dwóch, będzie dwóch nawróconych. Idźcie do domu, tam nie będziecie naszym zmartwieniem”.
  Miał rację. Modlitwa daje siłę i otwiera drzwi. Jeżeli nie otwiera drzwi więziennych cel, to otwiera serca ludzi w więzieniach. Jaka to potężna broń! Używaj jej.”

  19 stycznia „Panie, naucz nas modlić się” – Łukasza 11:1

  Gerhard Hamm – Jestem bardzo wdzięczny moim rodzicom za to, że nauczyli nas modlić się. I przede wszystkim za to, że sami byli ludźmi modlitwy.
  W naszych rodzicach widzieliśmy wartość i moc modlitwy. Ojciec został z jej powodu zastrzelony, a mama zesłana na Syberię, gdzie zmarła. My, ich dzieci, nigdy nie uważaliśmy tego za tragiczną stratę, ale za duchowe zwycięstwo.
  Ich modlitwy zostały zaniesione do nieba przez aniołów i włożone w złote kadzielnice (Objawienie Jana 8:3-4). I ich modlitwy zostały wysłuchane. Mieli dwadzieścioro dzieci, z których dziesięcioro już nie żyje. Wiele z nich zmarło na Syberii. My, pozostałe dzieci, cierpieliśmy wiele na Syberii, ale Bóg był dla nas dobry i miłosierny. Wszyscy dziesięcioro zostaliśmy sługami Pana. W czasach silnych prześladowań widzieliśmy, jak nasi rodzice znajdowali siłę w Panu przez modlitwę i wiarę. Chcemy podążać ich śladami do przodu. Czy nasze dzieci widzą moc modlitwy w nas?

  Panie, naucz nas modlić się

 2. mordor said

  Kolejny etap wojny-zniewolenia to wprowadzenie wojska na tereny podbite i eksploatacja surowcow naturalnych (niewolnikow pomijam bo to trwa juz 26 lat oficjalnie) , wprowadzenie swojej waluty – to tez mozna pominac bo od 1997 roku oficjalnie poprzez zapis w Konstytucji Bank Polski nie jest bankiem Polskim lecz dziala na zasadach i dla zaborcy.
  To i tak malo poki promocja w biedronce trwa a nie przepraszam teraz sa juz SALE.
  Wkrotce wiosna – Pobodka ! sezon grillowania sie zacznie, znow bedzie wesolo.
  A jednak tak wesolo nie bedzie.
  Cos musi sie wydarzy,c zeby moglo wydarzyc sie cos.

 3. zydozerca said

  WASZCZYKOWSKI=C..EL ŻYDOWSKI,
  AGENT CIA szkolony w Oregonie /cia oregon-szkółka zaprasza/
  Myślę sobie że Waszczykowskim nie warto się zajmować to mały sfrustrowany Judasz który jak cała formacja do której poszedł na usługi potrafi tylko jątrzyć i pluć.

  Waszczykowski to chory człowiek. Kto tego nieudacznika , który skompromitował sie przy negocjacjach tarczy jako sługus obcego państwa, mianował dyplomatą ?????? On przeciez nie panuje nad soba !
  Zastanawiam sie dlaczego nikt z naszych „pseudobłyskotliwych” dziennikarzy nie przerwie mu w trakcie wylewania jadu i nie zapyta:
  „A właściwie dlaczego pan sie nie leczy z tej nienawisci do ROSJI ? Może potrzebuje pan psychiatry ?”

  Te fragmenty życiorysu W.Waszczykowskiego były decydujące i wyjaśniają niemal wszystko:

  Wykształcenie
  1980 – magister, Wydział Filozoficzno-Historyczny, Uniwersytetu Łódzkiego.
  ( w tym okresie rozpoczęto -wzorem ” Komandosów ” marca’68 i KORowców- budowanie opozycyjnego mitu Waszczykowskiego, jako przyszłego kombatanta walki z „komuną” o „wolność i demokrację zachodnią” , przyp.PZ )
  1991 – magister, Wydział Stosunków Międzynarodowych, University of Oregon, USA. ( wstępny „dokształt” agenturalny. przyp.PZ)
  1992-93 – studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Graduate Institute of International Studies, Genewa, Szwajcaria.( uzupełniający „dokształt” agenturalny, przyp.PZ)
  1993 – tytuł doktora nauk humanistycznych, Uniwersytet Łódzki.
  1995 – the Joint Staff Certificate of Completion: Joint Task Force organization during preace operations, Washington D.C., USA (certyfikacja agenturalna-przyp.PZ)
  2004 – G. C. Marshall European Center for Security Studies, Senior Executive Seminar

  Praktyczny „dokształt” pod okiem anglosasko-syjonistycznych przewodników pobierał jak niżej:

  Doświadczenie zawodowe

  2008-2010 – Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  2005-2008 -Podsekretarz Stanu w MSZ, negocjator tarczy antyrakietowej
  Od 2005 r. – Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Łazarskiego w Warszawie, wykłady nt. cywilizacji islamu
  1999-2002 – ambasador RP w Iranie ( a tutaj ostatecznie praktycznie zweryfikowany, jako agent syjono-atlantyzmu – przyp. PZ)
  1997-1997 – zastępca Przedstawiciela RP przy NATO, Bruksela ( tutaj praktycznie sprawdzony, jako agent syjono-atlantyzmu – przyp. PZ)

  za: http://www.sobieski.org.pl/eksperci/dr-witold-waszczykowski/

  Więcej na: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/03/

 4. lopek said

  Spokojnie – Rosja nie zgodzi się na jakieś duże jednostki wojsk USA. Co najwyżej w ramach propagandowych – będzie tu trochę ichniego wojska czasowo bąki zbijać.

 5. Moher49 said

  To już taka w Polsce tradycja jest od wielu stuleci. Sprowadzał obcych Kazimierz Wielki, Konrad Mazowiecki, Wielu władców Polski to byli obcy, jedni dobrzy, inni źli. Czuwała Europa, aby Polska w zbytnią potęgę nie urosła. Za rozgromienie krzyżaków i zachodniego „rycerstwa”, które ich wspomagało, Watykan chciał nałożyć na polskiego króla klątwę. Austriacy za obronę przed Turkami zrobili nam rozbiór.
  Amerykanie (NATO) też nas oskubią z resztek grosza, panienki będą miały niezły utarg, trochę czarnych małolatów nam przybędzie. W przypadku jakiejś zawieruchy amerykanie uciekną jak to było w Wietnamie i Korei i zostaniemy na lodzie.

 6. Marcin said

  A co tam. 500 zl na dziecko jest a reszta niech sie wali i sie zawali. Będziemy jeszcze k kamieniami rzucać w nich bo nic innego nam nie pozostanie . Palestynizacja Polaka jest juz faktem.

 7. robik said

  usrealski agent, parch Waszczykowski przedstawił w Sejmie wizję polityki zagranicznej rządu PiS
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/waszczykowski-przedstawil-w-sejmie-wizje-polityki-zagranicznej-rzadu-pis

 8. Marian said

  Najpierw musimy odzyskać niepodległość, co zasadniczo sprowadza się do fizycznego zneutralizowania polskojęzycznego żydostwa To jest nasza przepustka do wolności. Nie ma innej drogi…

 9. Boydar said

  Waszczykowski przedstawił …

  Słowa, słowa, słowa. Kiedy by je wziąć na żydowski warsztat i zinterpretować w koszernej wersji, to różnie to może różnym wróżyć (tfu!). Niech ktoś się zastanowi, czym zajęty był przez trzy lata w Iranie.

  Nie tak dawno dziwiliśmy się, skąd u „emerytowanego pracownika CIA” takie „nietypowe” konkluzje.

 10. Boydar said

  Panie Marianie, niech Pan nie podpuszcza Polaków do rzezi. Niech Pan wytłumaczy na początek sąsiadowi, że żegna się prawą ręką. A własnym Dzieciom, że na „Szczęść Boże” to jest „Panie Boże zapłać”. I jeszcze parę innych takich drobiazgów. A potem niech Pan się zastanowi, w czym Pan ręce umyje, gdyby Pańskie wizje miały się ziścić.

 11. kail1410 said

  A my się dziwimy „naszym ważniakom”.

  scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/v/t1.0-9/12140725_10156587449765206_9089225682554503990_n.jpg?oh=7a1b61856a353f0943e0bd85df734c2c&oe=57348A4C

 12. kail1410 said

 13. zydozerca said

  PRAWICOWA TROCKISTKA I IRLANDZKI KATOLIK-KRZYSZTOF BALIŃSKI „Gazeta Warszawska” lub przedruk w USOPAL
  KRZYSZTOF BALIŃSKI-„MSZ POLSKI CZY NIE POLSKI? „

 14. kail1410 said

  ad.8
  Panie Marianie, miast „fizycznej likwidacji” (nie jesteśmy w stanie, w ten sposób, zlikwidować źródła problemu, poza tym Polska nie jest zawieszona w próżni), może jakoś, dałoby się wytrącić „im” broń z ręki poprzez „unarodowienie pieniądza”:

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/nacjonalizacja-pieniedzy-walka-o-suwerennosc-monetarna/

  albo

 15. MatkaPolka said

  Polska jest w NATO i jeśli w Polsce mają stacjonować wojska NATO to niech to będzie Wojska Polskie .

  Wojska amerykańskie niech stacjonują w USA. NATO jest paktem obronnym i w przypadku zaatakowania inni sojusznicy mają obowiązek przyjść z pomocą – ale to dopiero po akcie agresji a nie przed.

  Jeśli ktoś napadnie na USA to Polska przyjdzie z pomocą

  Polska jest zobowiązana przeznaczyć 2% swojego PKB na obronę – co oznacza – na Wojsko Polskie a nie na amerykańskie

  Przebywannie wojsk obcych na terenie Polski jest niezgodne z Konstytucją RP

  Usiłowania umieszczenia obcych wojsk w Polsce należy zaskarżyć do prokuratury a także skierować do słynnego Trybunału Konstytucyjnego

  Patanie do PiS-u. Jak Prawo i Sprawiedliwość chce przestrzegać prawo i konstytucję, a także sprawiedliwości – bo to niesprawiedliwe, aby wydawać pieniądze na obce wojska, a nie na swoje.

  Oto Dyskusja prawna

  STACJONOWANIE WOJSK OBCYCH NA TERYTORIUM POLSKI

  http://www.lex.pl/akt/-/akt/kilka-uwag-o-umowie-polsko-amerykanskiej-w-sprawie-tarczy-antyrakietowej

  Prawnicy – Jerzy Kranz, Anna Wyrozumska nie maja watpliwosci, że obce wojska moga stacjonować na terenie Polski.

  Wątpliwosci ma R. Piotrowski

  Autor stara się udowodnić, że sama umowa, a także procedura jej zawarcia są niezgodne z prawem, a zwłaszcza z Konstytucją

  W kontekście tych rozważań przyjrzyjmy się, jak R. Piotrowski postrzega w omawianej umowie przekazanie kompetencji Stanom Zjednoczonym.

  Zdaniem Autora, instalacja w Polsce tarczy antyrakietowej „oznacza przekazanie Stanom Zjednoczonym kompetencji w odniesieniu do polskiego terytorium”. Uznaje on, iż ze względu na „przedmiot i charakter” tej umowy jest ona „układem wojskowo-politycznym”, przekazującym kompetencje organów państwowych.

  Autor przytacza art. IV ust. 7, który stwierdza, że „Stany Zjednoczone sprawują wyłączne dowództwo oraz kontrolę nad działaniami i operacjami w zakresie obrony przeciwrakietowej na terenie Bazy”, oraz art. IV ust. 8, który wskazuje, iż „w zakresie kompetencji Dowódcy Amerykańskiego znajdują się także kwestie dotyczące nieruchomości, infrastruktury, instalacji, dostaw, sprzętu oraz materiałów umieszczonych na terenie Bazy, ale poza granicami Obiektu/Instalacji, które są używane wyłącznie przez Stany Zjednoczone”. Tym samym, zdaniem Autora, umowa pozwala wykorzystać terytorium RP „w sposób niezależny od władz polskich, w założeniu powodujący nieodwracalne skutki”, a ponadto przekazuje prezydentowi USA kompetencję do decydowania o „losie Polski” (do „zarządzania częścią terytorium polskiego” oraz do „odpalenia rakiet”).

  R. Piotrowski stwierdza też, iż art. III ust. 2 („Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych używają Bazy bez uszczerbku dla suwerenności i prawa Rzeczypospolitej Polskiej”) ma charakter „ogólnej deklaracji, zamienionej przez dalsze postanowienia umowy w przykład prawniczego pustosłowia”. Autor sugeruje, że skutki przekazania kompetencji „trwale ograniczą naszą suwerenność przez zmniejszenie możliwości prowadzenia niezależnej od Stanów Zjednoczonych polityki w sprawach bezpieczeństwa zewnętrznego i obronności, ale także w sprawach zagranicznych”.

  Jest to, jego zdaniem, sprzeczne z art. 117 w zw. z art. 90 ust. 1 Konstytucji, ponieważ zakres, formy i skutki pobytu nie mogą kolidować z konstytucyjną zasadą suwerenności państwa, nie mogą też oznaczać przekazania kompetencji organów władzy państwowej innemu państwu.

  „Obecność wojsk obcych na terytorium RP trzeba widzieć przede wszystkim w kontekście członkostwa Polski w NATO i wynikających stąd szans realizacji zadania ochrony „niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium”, które art. 5 zalicza do podstawowych funkcji naszego państwa”.

  R. Piotrowski dostrzega też sprzeczność umowy z art. 117 Konstytucji„., ponieważ pobyt obcych wojsk „będzie przebiegał w warunkach wyłączających możliwość efektywnej kontroli nad [ich] postępowaniem (…) na przekazanym obszarze, choćby w zakresie przestrzegania praw człowieka, oraz wykluczających możliwość dochodzenia ewentualnych roszczeń wobec żołnierzy amerykańskich i pociągania ich do odpowiedzialności za popełnione przestępstwa

  Inny rodzaj problemów poruszanych przez R. Piotrowskiego dotyczy zagadnień z dziedziny prawa traktatów. Autor formułuje w tym kontekście zarzut niezgodności z art. 2 Konstytucji („Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”), przede wszystkim przez brak udziału Sejmu i obywateli w procesie negocjacyjnym.

  W opinii R. Piotrowskiego, tarcza ma „chronić terytorium amerykańskie kosztem zmniejszenia bezpieczeństwa obywateli polskich”, co jest sprzeczne z art. 5 Konstytucji(„Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli”). Idąc tym tropem, samo członkostwo w NATO trzeba by uznać za zagrożenie, nie mówiąc już o udziale wojsk polskich w zagranicznej operacji zbrojnej w ramach NATO.

  Prawdą jest, że na podstawie umowy Stany Zjednoczone sprawują wyłączne dowództwo oraz kontrolę na terenie Bazy (art. IV ust. 7), a także „korzystają z Obiektu/Instalacji na terenie Bazy na zasadzie wyłączności i mają do nich nieograniczony dostęp” (art. V ust. 1). Na terenie Bazy będzie jednak stacjonować również polski dowódca (i polski personel). Umowa określa zakres jego kompetencji kontrolnych i gwarantuje mu dostęp do bazy, a w szczególnych przypadkach również do Obiektu/Instalacji (art. VI).

 16. MatkaPolka said

  Protest przeciwko stacjonowaniu obcych wojsk w Polsce

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/protest-przeciwko-stacjonowaniu-obcych-wojsk-w-polsce-2016-01

  Warszawa, 29 listopada 2015
  Polsko Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe
  Adres do korespondencji:
  Polsko Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe ul. Słodowiec 8 m 66, Warszawa 01-708
  Protest
  Pan
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
  Premier Rzeczypopolitej Polskiej Pan Beata Szydło Sejm i Senat RP
  Minister Obrony Narodowej
  My zebrani w dniu 29 listopada 2015r. zgłaszamy protest do Prezydenta, Sejmu, Senatu,
  Rządu i wyżej wymienionych ministerstw sprawujących władzę w Rzeczypospolitej Polskiej. Protestujemy przeciwko stacjonowaniu obcych wojsk na terenie Polski. Naszym zdaniem rozmieszczenie obcych wojsk na terenie Polski nie zwiększa bezpieczeństwa Państwa Polskiego a wprost przeciwnie. Na terenie Polski może rozpocząć się konflikt zbrojny między mocarstwami, który może doprowadzić do zniszczenia Państwa Polskiego. Przy obecnym stanie techniki wojskowej z każdego punktu Ziemi można razić dowolny inny cel. Dwie ostatnie wojny światowe doprowadziły naród Polski do ruiny. Uważamy, że nie powinniśmy prowadzić wojen ze Słowianami. Brak jedności Słowian w uprzednim tysiącleciu doprowadził do wymordowania bądź germanizacji Słowian mieszkających po obu stronach Łaby i dalej na wschód od Odry.
  Nie powinniśmy powtarzać błędów poprzednich pokoleń.
  Zebrani zatwierdzili tekst przez aklamację

  Przewodniczący
  Polsko Polonijnego Zgromadzenia Niepodległościowego

  Mgr inż., Adam Bednarczyk

 17. MatkaPolka said

  Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski
  Paweł Szałamacha Minister Finansów to Pracownicy Instytutu Sobieskiego

  Amerykańskiego a właściwie ponadnarodowego Think Tanku

  Kto kieruje globalizacją?

  Think Tanki, kuźnie nowych idei

  http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1447

  KTO FINANSUJE I ZADANIUJE INSTYTUT SOBIESKIEGO?

  *Instytut Sobieskiego nie zawsze podziela poglądy i treści zawarte na
  poniższych stronach.*

  The Stockholm Network

  ht..tp://lists.ceti.pl/pipermail/wiec/20120121/021064.ht..m..l –

  ZAGRANICZNI NADZORCY POLSKI

  Polskie instytuty badawcze:

  * Centrum im. Adama Smitha
  * Centrum Analiz Społeczno – Ekonomicznych
  * Centrum Europejskie Natolin
  * Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska
  * Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową
  * Instytut Europy Środkowo-Wschodniej
  * Instytut Spraw Publicznych
  * Instytut Studiów Strategicznych
  * Instytut Tertio Millenio
  * Kolegium Europy Wschodniej
  * Ośrodek Myśli Politycznej
  * Ośrodek Studiów Wschodnich
  * Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
  * Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) (USA)
  * Hudson Institute (USA)
  * cesifo Institut für Wirtschaftsforschung (Niemcy)
  * Institue of Economic Affairs (Wielka Brytania)
  * Instituto de Libre Empresa (Peru)
  * Instituto Libertad y Desarrollo (Chile)
  * Institute of Public Affairs in Melbourne (Australia)
  * Konrad Adenauer Stiftung (Niemcy)
  * Liberalni Institut (Czechy)
  * Lithuanian Free Market Institute (Litwa)
  * Manhattan Institute (USA)
  * Margaret Thatcher Foundation (Wielka Brytania)
  * Max-Planck-Institut für Gesellschaftsforschung (Niemcy)
  * Open Republic Institute (Irlandia)
  * Stiftung Wissenschaft und Politik (Niemcy)

  ZDRAJCY POLSKI

  *Rada Programowa Instytutu Sobieskiego
  prof. dr hab. Henryk Ćwikliński
  dr Rafał Stroiński
  Tomasz Chmal
  Mirosław Gruszka

  *ENERGETYKA*

  * Tomasz Chmal
  * Paweł Nierada
  * Grzegorz Pytel
  * dr Robert Zajdler
  *FINANSE PUBLICZNE*

  * Mirosław Barszcz
  * Janusz Kobeszko <
  * dr Marian Moszoro
  * Maciej Rapkiewicz
  * dr Grzegorz Szczodrowski

  *GOSPODARKA*

  * dr hab. Krystyna Bobińska
  * dr Marek Dietl
  * Paweł Dobrowolski
  * Jarosław Górski
  * dr Łukasz Hardt * dr Agata Kocia
  * dr Rafał Stroiński
  * Paweł Szałamacha

  *NOWE TECHNOLOGIE*

  * Konstanty Donimirski
  * Krzysztof Komorowski
  * Robert Kroplewski
  * Bartłomiej Michałowski

  *POLITYKA* *MIĘDZYNARODOWA*

  * Maciej Golubiewski
  * Andrzej Maciejewski
  * dr Przemysław Osiewicz
  * Radek Pyffel
  * dr Witold Waszczykowski
  * Jakub Kumoch

  *PRAWO*

  * dr Justyn Piskorski
  * Łukasz Rozdeiczer
  * prof. dr hab. Kazimierz Świrydowicz

  *MIASTO I TRANSPORT*

  * dr Michał Beim
  * Piotr Libicki
  * Jan Strumiłło

  *ADMINISTRACJA PUBLICZNA I BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE

  * Paweł Soloch

  *EKONOMIA POLITYCZNA

  * Jan Filip Staniłko
  * Leszek Skiba

  *OCHRONA ŚRODOWISKA*

  * prof. dr hab. Piotr Tryjanowski

  *OCHRONA ZDROWIA*

  * dr hab. n. med. Krzysztof Krajewski Siuda

  *POLITYKA SPOŁECZNA*
  * Bartosz Marczuk

 18. MatkaPolka said

  KTO FINANSUJE I ZADANIUJE INSTYTUT SOBIESKIEGO?

  Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski
  Paweł Szałamacha Minister Finansów to Pracownicy Instytutu Sobieskiego

  Amerykańskiego a właściwie ponadnarodowy „Think Tank”

  ZAGRANICZNI NADZORCY POLSKI

  Polskie instytuty badawcze:

  * Centrum im. Adama Smitha
  * Centrum Analiz Społeczno – Ekonomicznych
  * Centrum Europejskie Natolin
  * Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska
  * Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową
  * Instytut Europy Środkowo-Wschodniej
  * Instytut Spraw Publicznych
  * Instytut Studiów Strategicznych
  * Instytut Tertio Millenio
  * Kolegium Europy Wschodniej
  * Ośrodek Myśli Politycznej
  * Ośrodek Studiów Wschodnich
  * Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
  * Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) (USA)
  * Hudson Institute (USA)
  * cesifo Institut für Wirtschaftsforschung (Niemcy)
  * Institue of Economic Affairs (Wielka Brytania)
  * Instituto de Libre Empresa (Peru)
  * Instituto Libertad y Desarrollo (Chile)
  * Institute of Public Affairs in Melbourne (Australia)
  * Konrad Adenauer Stiftung (Niemcy)
  * Liberalni Institut (Czechy)
  * Lithuanian Free Market Institute (Litwa)
  * Manhattan Institute (USA)
  * Margaret Thatcher Foundation (Wielka Brytania)
  * Max-Planck-Institut für Gesellschaftsforschung (Niemcy)
  * Open Republic Institute (Irlandia)
  * Stiftung Wissenschaft und Politik (Niemcy)

 19. MatkaPolka said

  Kto kieruje globalizacją?

  Think Tanki, kuźnie nowych idei

  http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1447

  W książce jest mowa o Think Tankach, które są współczesnymi kuźniami i laboratoriami nowych idei. O tych specyficznych instytucjach w Polsce bardzo rzadko pisano. Tymczasem Think Tanki odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie globalizacji, a zwłaszcza w kształtowaniu gospodarki światowej.

  Poznanie roli tych instytucji w określaniu priorytetów politycznych, gospodarczych i społecznych głównych podmiotów, a zwłaszcza państw, w międzynarodowych stosunkach gospodarczych jest niezbędne dla zrozumienia mechanizmów rządzących światową polityką i gospodarką.
  Koncepcje formułowane przez Think Tanki przekładają się na konkretne działania decydentów i mają wpływ na losy milionów ludzi. Poznanie specyfiki działania Think Tanków jest tym ważniejsze, że są to instytucje pozostające poza demokratyczną kontrolą.

  W książce Autor scharakteryzował najważniejsze Think Tanki działające w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i w Polsce. Idee propagowane zwłaszcza przez amerykańskie Think Tanki stały się podstawą globalnej ekspansji gospodarczej i politycznej koncernów międzynarodowych i instytucji finansowych.

  Kim rządzą fabryki myśli

  Think tank to bardzo modne określenie od wielu lat funkcjonujące na styku świata gospodarki i polityki.

  To także coraz prężniej działająca, i to już nie tylko – jak przed laty – głównie w USA gałąź organizacji. Wciąż jednak najlepiej rozwinięta w Stanach Zjednoczonych, gdzie specjalista z Uniwersytetu Pensylwania, zajmujący się tą tematyką, naliczył w 2009 roku już ponad 1,8 tys. think tanków; w Chinach jest ich 428, a w Wielkiej Brytanii 285.

  W Polsce organizacji, które deklarują, że należą właśnie do tej grupy, jest stosunkowo niewiele – 41. Przebijają nas pod tym względem chociażby Ukraina, Rumunia, Hiszpania i Szwajcaria. Tadeusz Kaczmarek, doktor nauk ekonomicznych, wyjaśnia, czym są tzw. fabryki myśli, czyli think tanki („niezależne instytucje badawcze, których celem jest kształtowanie procesu polityki”), opisuje ich początki i rolę, jaką mogą odgrywać na świecie dzisiaj, oraz najczęściej używane narzędzia.
  Książkę – jak reklamuje na okładce wydawca – która jest pierwszą publikacją na rynku opisującą ten temat – można potraktować jako podręcznik akademicki, ale także po prostu jako kompendium wiedzy na temat think tanków.

  „Kto kieruje globalizacją? Think tanki – kuźnie nowych idei” Tadeusz T. Kaczmarek, Difin
  Magdalena Lemańska 13-06-2011

  Czołg myśli w natarciu

  „Think tank” tłumaczy się zwykle jako „zbiornik myśli”, gra słów może wydobyć z tego określenia inne znaczenie – „czołg myśli”. Które z tych określeń jest dziś bliższe prawdy? Jaki wpływ mają na zmiany zachodzące w światowej polityce i gospodarce?

  Think Tanki są z założenia ośrodkami niezależnymi, non profit, zajmującymi się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych. Ich rola w procesie globalizacji jest znacząca.„Poznanie roli tych instytucji w określaniu priorytetów politycznych, gospodarczych i społecznych głównych podmiotów, a zwłaszcza państw, w międzynarodowych stosunkach gospodarczych jest niezbędna dla zrozumienia mechanizmów rządzących światową polityką i gospodarką” – pisze Tadeusz T. Kaczmarek, autor książki.

  Jest to istotne, bowiem koncepcje opracowywane przez zespoły Think Tanków przekładają się działania decydentów. Jak chociażby Brookings Institution z siedziba w Waszyngtonie, najbardziej prestiżowy i wpływowy TT na świecie, który przygotował koncepcję planu Marshalla, miał wpływ na utworzenie Organizacji Narodów Zjednoczonych, reformę podatków i politykę zagraniczną USA. Jego działalność jest wspierana przez rządy USA, Japonii i Wielkiej Brytanii.

  Specyfika działalności Think Tanków, usytuowanych poza demokratyczną kontrolą, ale dysponujących możliwością wpływania na losy milionów ludzi, wpisuje je w popularne teorie spiskowe o nieformalnych grupach rządzących światem. Autor nie ucieka od tych skojarzeń – opisuje Bilderberg Group, Club of Rome czy CIA uważaną za mega Think Tank w globalnym świecie.

  Think tanki są ważnymi ośrodkami wpływającymi na długofalową politykę. Przedstawiane jako organizacje niezależne i apolityczne są powiązane z władzą przez ekspertów, którzy też przecież mają swoje poglądy i sympatie. Prace badawcze i prognostyczne (dane 2009r.) prowadziło kilka tysięcy instytucji deklarujących się jako TT. Najwięcej w USA – 1815, gdy w Chinach – 428, Wielkiej Brytanii – 285,

  Polska w tym zestawieniu zajmuje 25 miejsce z 41 TT. Należą do nich m.in.: Ośrodek Studiów Wschodnich, Instytut Sobieskiego, Centrum im. Adama Smitha, Fundacja im. Stefana Batorego czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Autor zauważa, że globalne oddziaływanie polskich Think Tanków na gospodarkę i politykę nie jest zbadane.

  Siłą oddziaływania idei przewyższa moc rażącą najbardziej wyszukanej broni. Polityka uprawiana przy udziale Think Tanków jest bardziej skuteczna niż wykorzystująca czołgi na polu bitwy.

 20. Boydar said

  @ Matka Polka

  „… Waszyngton poprosił NATO o udostępnienie samolotów wyposażonych w system dozoru radiolokacyjnego AWACS, aby wesprzeć wysiłki kierowanej przez USA międzynarodowej koalicji …”

  Wytłuszczenie moje.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160128/1941125/usa-nato-awacs-pi.html

 21. MatkaPolka said

  Prezydent Rosji – W. Putin przegnał z Rosji– NGO -Non Goverment Organization -wszystkie obce agentury jako godzące w interes i bezpieczeństwo Państwa i niezgodne z obowiązującym w Rosji prawem. Przegnał np. Fundacje Sorosa;

  Fundacja Sorosa-Batorego doprowadziła miedzy innymi do kryminalnej transformacji ustrojowej w Polsce.
  Fundacja Sorosa na Ukrainie „ Renesans”finansowała „Pomarańczową Revolucję” i doprowadziła do wojny domowej na Ukrainie, w której ginie tysiące ludzi, a kraj jest zamieniany w ruinę, a także do całkowitego załamania gospodarki i przemysłu oczywiście pod nadzorem wojsk NATO.

  Czy PiS zamierza aresztować i postawić w Stan oskarżenia lub wygnać te przestępcze organizacje, których obecność i działalność w Polsce jest niezgodna z prawem i jest szkodliwa dla państwa i jego obywateli.

  Czy będzie Prawo i Sprawiedliwość?

 22. vv said

  ..tego zdradzieckiego przyczółku chcą i są jego największymi orędownikamim/ waszczyk,współczesny beck oraz maciarewicz współczesny śmigły rydzyk, również pajacyk, lecz bez szabelki….
  ..widzę, że nawet wolniewicz już się poznał na zamacowcah..
  http://gazetawarszawska.com/zamach/3169-prof-wolniewicz-przerwany-wywiad

 23. anonim said

  ad.8 Marian
  I właśnie dlatego zydostwo potrzebuje ochrony pochodzącej choćby z takich baz.
  A właściciele takich baz potrzebują ich do trzymania za ryj „miejscowego” zydostwa i goiostwa.
  Taka mnie naszła refleksja w o ile byli by dziś w lepszej sytuacji na wschodzie
  (zydzi w tworzeniu polin/międzymordzia) gdyby urobili/przystali na propozycję Jelcyna i przyjęli na powrót Lwów a może i Wilno, ale taki ruch mógłby jednocześnie wzmocnić Polskę więc na to te najemnicze bezwolne prostytutki nigdy nie mogły pozwolić.

 24. Marian said

  Fizyczna neutralizacja to nie rzeź, a w rzeźnictwie to wyspecjalizowało się żmijowe plemię, czy to dotyczy ludzi czy zwierząt. W czym une ręce obmywają, że dalej swój fach spokojnie uprawiają?

 25. Boydar said

  W niczym, une wiedzą że tego żadne Kol Nidre nie umyje. Z takimi rękami idą „tam”. Stąd i „tragedia /…/ dramatyczne doświadczenie /…/ metafizyka //…/ spotkanie z Najwyższym”.

 26. slawa said

  Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma obcego żołdactwa, ten się wyzuł z Ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. na Swietej Polskiej Ziemi nie ma dla tych ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła.
  Złoty róg Polski trzyma w ręku z przepotężnej swej siły młode narodu pokolenie i zadmie weń lada dzień, lada godzina pobudkę nową, nową pieśń życia, od której rozradują się kości pradziadów, dziadów i ojców, rozraduje się młoda krew…

 27. anonim said

  ad.25. Boydar
  Nie to co śmierć dla zwierzęcia dla nich to zwyczajna biologia, dlatego une mogą i będą zabijać goi przy każdej sposobności bo to zwykła rzecz jak zabić królika na obiad.
  Ale pamiętajmy zło dobrem zwyciężajmy i oczywiście mniłość…jeszcze więcej mniłości.

 28. piskorz said

  re 5..”Czuwała Europa, aby Polska w zbytnią potęgę nie urosła. Za rozgromienie krzyżaków i zachodniego „ry.” ZGADZA SIĘ, TAK BYŁO. .Cytuję..”Jednocześnie chwalić należy i ciepło przyjmować tych Polaków, którzy blokują tworzenie polskiego wojska albo je likwidują. Nagradzać medalami tych, którzy demontują polskie państwo i blokują próby wzmocnienia go oraz ośmieszają polityczne ambicje Polaków jako groźne mrzonki…itd itd..by dać Polakom iluzję, że wciąż mają swoje państwo.” JEST TO FRAGMENT INSTRUKCJI FRYDERYKA WILHELMA II DLA DYPLOMACJI EUROPEJSKIEJ W SPRAWIE /SIC!! PRZYP. MÓJ/ POLSKI!! PS Pozostawiam bez komentarza..

 29. ojojoj said

  Co jest pewne, bedzie powtorka z 1410-go roku. Co tez jest pewne, USA na tym nie ucierpi obojetnie na wynik bitwy, tak jak wtedy nie ucierpialy niemcy. To nie rosyjskie slowianskie wojska, tylko zachodnie. Dokladnie jak w 1410-ym. Co nie jest natomiast pewne, to czy Polska po takiej bitwie bedzie jeszcze istniec.

 30. szabesgoj said

  @ 2. mordor said ….

  smaki podlasia 2013


  USA przerzucają do Europy wojska do walki z Rosją
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-przerzucaja-do-europy-wojska-do-walki-z-rosja-2016-01

 31. szabesgoj said

  @12 kail1410 said…
  http://www.grossplastiken.de/buch_2015/z_p_2015-11-28_wz_11_wagen.html

 32. szabesgoj said

  @ 14…

  Uwłaszczyć ludzi przez wprowadzenie srebrnych monet o nominałach 10 zł i wyżej. To już było w 20-leciu. Nie sprzedawać srebra i złota banksterom.

 33. […] za:  https://marucha.wordpress.com/2016/01/29/legalny-przyczolek-obcych-na-terenach-polskich/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: