Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jantar8 o Kandydaci w ciemno
  Marek o Wolne tematy (09 – …
  Marucha o Dlaczego ludzie nie lubią…
  Carlos o Wolne tematy (09 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o Dlaczego ludzie nie lubią…
  Krzysztof M o Wolne tematy (09 – …
  Marek o Brak pomysłów na Ukrainę
  Krzysiek1956 o Dlaczego ludzie nie lubią…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Piotr B. o Parlament Europejski jako post…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Razem z PO, KOD i Petru?

Posted by Marucha w dniu 2016-01-29 (Piątek)

Roman Dmowski pisał, że są ludzie, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Dostosowując tę maksymę do sytuacji obecnej można stwierdzić, że są ludzie, którzy bardziej nienawidzą PiS-u niż kochają Polskę.

Ta parafraza nasunęła mi się, gdy przeczytałem ostatnio zamieszczone w MP dwie publikacje prof. Macieja Giertycha [sic!!! – admin] i jedną mec. Marii Rozesłańskiej.

„Polska pięknieje”

W „Powrocie sanacji” (MP nr 1-2/2016) prof. Giertych gromi PiS za wszystko i jeszcze więcej. Źródło zła upatruje w Jarosławie Kaczyńskim, przyrównując go do Piłsudskiego. Ma on bowiem „mianowanych przez siebie prezydentów … marszałków Sejmu … i premierów”. Czyby Autor uważał, że takie nominacje mają zapadać bez udziału szefa rządzącej partii?

Przypisuje PiS-owi opinię, że „III RP to ruina i marnotrawstwo. Państwo jest w fatalnym stanie, finanse państwa w stanie tragicznym”. Czyżby było inaczej? Przecież państwowy dług publiczny, który w 2007 r. wynosił 524 mld zł, dziś opiewa na 900 mld zł, w przyszłym roku przekroczy 1 bln zł. Dług zagraniczny w 2007 r. wynosił ok.143 mld euro, po 8 latach rządów PO-PSL osiągnął 300 mld euro (1,2 bln zł), gdy cały pozostały majątek Polski wart jest ok. 1 bln zł.

Oficjalny dług prywatny i publiczny Polski wynosi już ponad 2 bln zł, a ukryty (zobowiązania z tytułu ubezpieczeń i ochrony zdrowia), ok. 3 bln zł więcej. Tylko z tytułu corocznej obsługi kosztów zadłużenia płacimy ok. 30 – 40 mld zł. Od 2004 r. wydaliśmy na ten cel ok. 330 mld zł. O ile polskie PKB od 1990 r. wzrosło prawie 5-krotnie, o tyle nasz dług wzrósł prawie 11-krotnie.Tak wygląda sytuacja finansowa Polski w ogromnym skrócie.

Nie mamy dziś praktycznie polskich banków, przemysł został bądź zniszczony, bądź wyprzedany obcemu kapitałowi za bezcen. Polska klasa średnia została zmiażdżona przez wielkie sieci zagranicznych supermarketów, dotąd niepłacących podatków. Bezrobocie wynosi obecnie ok. 4 mln, gdyż w tej liczbie należy zawrzeć ok. 2 – 2,5 mln emigrantów zarobkowych. Jadą tam, by zarobić nie na frykasy, ale na chleb.

A Pan Profesor pisze „jak się Polska zmienia, jak doganiamy Zachód, ile dokonano wielkich inwestycji strukturalnych – Polska pięknieje”.

Mniejsza o to, ze słowa te są jakby żywcem wyjęte z plaformerskiej propagandy (to premier Kopacz mówiła o „piękniejącej Polsce”!). Więc dodam do tego „piękna”: widok tysięcy ludzi grzebiących w śmietnikach w poszukiwaniu pożywienia, tysiące dzieci polskich przychodzących do szkoły bez śniadania, koczujących nocami na ławkach i na działkach. Nie lepiej dzieje się w innych dziedzinach naszego życia publicznego. Polskich uczniów pozbawiono de facto nauki historii i klasycznego kanonu lektur.

System sprawiedliwości stanowi parodię prawa i praworządności. Państwo finansuje gazety mniejszości niemieckiej i ukraińskiej opluwające Polskę i Polaków. Już wprowadzano „naukę” gender dla najmłodszych, by zdemoralizować do końca młode pokolenie. (Tak, w tym zakresie doganiamy Zachód.) Byliśmy o krok od zaprowadzenia tzw. małżeństw homoseksualnych (tu nie udało się dogonić Zachodu.) Dzieci są odbierane rodzicom nawet bez wyroku sądowego. Szerzy się pornografię i propaguje zboczenia seksualne. To tylko cząstka tego „piękna” i „doganiania Zachodu”.

Autor gorszy się przekształcaniem przez PIS telewizji i radia. Przecież publiczne radio i tv były tubą PO i PSL, a po części SLD. Ich audycje wyborcze stanowiły jeden wielki skandal, a wiele programów miało charakter wręcz antypolski (np. wyświetlenie niemieckiego filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”.) To tak miało pozostać?!

Nawet projekty wojskowego przeszkolenia Polaków czy powołanie obrony terytorialnej budzą głęboki sprzeciw prof. Giertycha. Polska ma pozostać bezbronna, podczas gdy nasi sąsiedzi mają obowiązkowy pobór do wojska? Pewno, po co nam wojsko, wszystko załatwi za nas NATO.

„Są to wszystko zamachy na konstytucyjny podział władzy! Pełzający zamach stanu! Wszystko ma być w rękach PiS-u” – czytamy. Nic innego, a właściwie to samo mówią Schetyna, Petru, Sawicki, Kijowski, Lis et consortes.

Ale nie dziwię się Autorowi. Od dłuższego czasu powiela on (tyle że w sposób bardziej cywilizowany) obecne poglądy swojego syna – Romana. Profesor, co prawda, nie bryluje na demonstracjach KOD, jak syn. Za to straszy zamachem, Brześciem i Berezą. Jak pisze: „Kaczyński, jak Piłsudski, rządzi głównie przy pomocy służb specjalnych i policyjnego zastraszenia. Tak było za IV RP i tak zapewne będzie teraz”. Nie przypominam sobie jednak, by prof. Maciej Giertych protestował przeciwko tym metodom Kaczyńskiego, gdy LPR tworzył koalicję z PiS, a on sam był jednym z liderów Ligi.

Ani słowa krytyki pod adresem poprzedniego gabinetu, czy samej PO. Według tych wywodów PiS-owi powinna wystarczyć sama większość w Sejmie i rząd. Resztę należało zostawić, czyli pozbawić się realnej władzy. Jeśli jednak PiS ma wykonać obietnice wyborcze i zreformować prawie nieistniejące Państwo Polskie, potrzeba silnej władzy. Bo tyko silna władza może być skuteczna.

Miłosierdzie dla imigrantów

Jak wiadomo, ostatnim ciosem, jaki zadał rząd Kopaczowej Polsce była zgoda na przyjęcie 7 tys. imigrantów i uchodźców do Polski. Merkel kazała, Kopacz wykonała.

Okazuje się, że to zbrodnicze wobec Polaków posunięcie również odpowiada prof. Giertychowi („Problem imigrantów – błogosławiona bieda”, MP nr 3-4/2016). Pisze bez ogródek: „… trzeba przyjąć wszystkich, którzy zapukają do naszych drzwi” i wyjaśnia: „Obowiązek wykazania miłosierdzia na pewno nas uszlachetni. owoc nie muszą być negatywne”. Wręcz wzruszające! Tyle, że miłosierdzie to nie obejmuje Polaków.

Wszyscy wiemy, jakie skutki przyniosło to miłosierdzie we Francji, Niemczech, Szwecji, Norwegii i w innych krajach Europy. Tak będzie i u nas, jest marzeniem ściętej głowy rozróżnienie imigrantów zarobkowych od rzeczywistych uchodźców. Przy takim napływie żadne państwo nie zdołało tego uczynić. Do pobożnych życzeń wypada też zaliczyć inną tezy artykułu – o asymilacji i nawróceniu.

Np. we Francji nawet drugie czy trzecie pokolenia przybyszów nie asymilują się, przeciwnie zajmują wrogą postawę wobec państwa pobytu, a krwawe zamachy i rozruchy są również ich udziałem, nie tylko świeżo przybyłych. Z kolei naiwnością jest sądzić, że przy pierwszej okazji uciekną oni z Polski do Niemiec. Nie po to Niemcy czynią nam (i innym krajom Europy Środkowej) z nich „prezent”, by z powrotem ich przyjmować. Z całą pewnością odeślą do nas. I w tym przypadku Autor idzie w ślady PO i Nowoczesnej.

Na zakończenie tej części jeden drobiażdżek – cytat z apelu 26 organizacji masońskich w tej kwestii: „Obediencje wolnomularskie przypominają, ze przypływ imigrantów jest nie ciężarem, lecz szansą dla przyszłości Europy”. Voila!

Pean na cześć Trybunału

W kwestii Trybunału zabrała głos również mec. Maria Rozesłańska (MP, nr 3-4/2016), pisząc wręcz pean na cześć TK, albowiem stał się „instytucją samodzielną, charyzmatyczną, obdarzoną społecznym zaufaniem”. Tytuł artykułu „Zbrukać i sparaliżować Trybunał!”. Uff, mocno powiedziane. No to zacznijmy od tego, że TK sam się zbrukał przygotowując w tajemnicy (prasa jednak dotarła do tego) ustawę o własnej instytucji, podrzucając ją Komorowskiemu (TK nie ma inicjatywy ustawodawczej), następnie biorąc aktywny udział w pracach komisji sejmowej na ten temat i na koniec oceniając własne dzieło.

Całą sprawę opisałem dość szczegółowo w „MP” (nry 51-52/2015, 1-2/2016, 3-4/2016), w kwestiach prawnych posługując się głównie analizami pos. Stanisława Piotrowicza, prawnika z zawodu. Nie będę więc powtarzał całego wywodu. Dodam tylko trzy uwagi. Pierwszą – Autorkę nie razi sprzeniewierzenia się przez TK rzymskiej zasadzie prawnej „nemo iudex idoneus in causa sua”. Drugą – nie ma co mówić o społecznym zaufaniu do TK, gdyż większość obywateli dowiedziała się o tej instytucji prawdopodobnie dopiero po awanturze, a rzadko kto – prócz prawników – zajmuje się orzeczeniami tego ciała. Trzecią – mec. Rozesłańska w dwóch miejscach powołuje się na gwarancje niezawisłości sędziowskiej, z tego powodu traktując zarzut upolitycznienia TK jako absurdalny.

Tymczasem … Prezes TK Andrzej Rzepliński publicznie oświadczył, że mu najbliżej do PO, a z ugrupowaniem tym on oraz sędziowie wiceprezes Stanisław Biernat i Piotr Tuleja aktywnie współpracowali przy zmianie ustawy o TK. To ma być apolityczność?! Przed zmianami w TK 14 sędziów na 15 pochodziło z nadania Platformy. Trudno sobie wyobrazić, by PO kierowała do TK ludzi o poglądach opozycyjnych wobec własnej partii. Natomiast przypisywanie TK charyzmy jest – mówiąc najoględniej – dziwne.

Autorka szczegółowo zajmuje się kwestią powołania 5 sędziów przez obecny Sejm, gromiąc oczywiście PiS za ten zabieg. A tu cios z najmniej spodziewanej strony, bo TK 11 bm. umorzyło postępowanie dotyczące oceny konstytucyjności powołania 5 nowych sędziów.

Przyjrzyjmy się, jak tę sprawę ocenił sędzia Trybunału Stanu Piotr Andrzejewski („Trybunał Konstytucyjny i praworządność”, „Nasz Dziennik” z 15.01.16). Odnosząc się do unieważnienia poprzedniego wyboru, P. Andrzejewski wyjaśnia, że „Sejm dokonał pełnej wykładni autentycznej dopełnienia przy procesie wyłaniania kandydatów na sędziów TK wymogów ważności i skuteczności ich zgłaszania. Stwierdził brak spełnienia ustawowych warunków zgłoszenia. W konsekwencji pozbawił dokonany wybór skuteczności prawnej i powtórzył proces wyborczy w stosunku do trzech sędziów, a w stosunku do dwóch ponadto ze względu na przekroczenie kompetencji Sejmu poprzedniej kadencji w tym zakresie”. Przypomniał ponadto, iż decyzje Sejmu podejmowane jako uchwały „nie podlegają kompetencji orzeczniczej TK”.

Skrytykował też decyzję Rzeplińskiego, który nie dopuścił nowo wybranych sędziów do orzekania, „kontestując wyborczy proces Sejmu potwierdzony co do swej prawomocności odebraniem od wybranych przez Sejm kandydatów przysięgi jako warunku sine qua non zdolności orzeczniczej w TK”. Przypomniał poza tym o wykorzystaniu przez opozycję „stanowiska przewodniczącego TK stawiającego się ponad prawem do wzniecenia tumultu i niepokojów społecznych w wyniku szerzenia dezinformacji, jakoby nowo wybrana reprezentacja Narodu i państwa polskiego działała sprzecznie z Konstytucją i zagrażała demokratycznemu funkcjonowaniu państwa. Jeśli można mówić o zagrożeniu zamachem stanu, to w odniesieniu do nieakceptujących woli Narodu działań odsuniętej od monopolu władzy opozycji”.

*                     *                      *

I kto by pomyślał, awantury PO, PSL, Nowoczesnej i KOD mają wsparcie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Zbigniew Lipiński
Myśl Polska, nr 5-6 (31.01-7.02.2016)
http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 28 do “Razem z PO, KOD i Petru?”

 1. Pitagoras said

  ! takich niestety nie brakuje, z resztą całe zwykłe hordy KOD, to właśnie tacy z parafrazy Romana Dmowskiego.
  http://www.wyszperane.info/2016/01/23/jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod/

 2. Joannus said

  Jakie drzewo taki klin, jaki ojciec taki syn – Roman. Z grona profesoruf z obrotowym kręgosłupem wyskoczył farbowany lis noszący niegdyś maskę narodowca.
  Ale cóż można było oczekiwać od postępowego pozorującego się na tradycyjnego ”katolika”, który dopuścił do spopielenia zwłok ojca śp. Jędrzeja Giertycha.
  Jakże byłem nieskory do uwierzenia w ostrzeżenia kilku Narodowców z krwi i kości , wobec osoby tego Pana. Po ponad 20 latach przyznaję
  oni mieli rację jak i wiedzę.

 3. ojojoj said

  Pierwsza czesc artykulu dosc mocna. Wyobrazacie sobie panstwo ktoregos z poslow wyglaszajacego takie przemowienie w sejmie na mownicy, szczegolnie tej czesci „Polska pieknieje”? A jakby do tego przemowienia jakos cudem doszlo, to czy do takiego posla reszta parchow na sali zaczela by strzelac, czy moze zabila by go smiechem?

 4. Ciupaga said

  > „… trzeba przyjąć wszystkich, którzy zapukają do naszych drzwi”

  Ilu gadzino przyjąłeś?

 5. robik said

  //Bezrobocie wynosi obecnie ok. 4 mln, gdyż w tej liczbie należy zawrzeć ok. 2 – 2,5 mln emigrantów zarobkowych//

  Łgarstwo 🙂

  W w samej tylko neokoloni jest 6mln bezrobotnych + uciekło nie 2,5mln a 3,5mln czyli nie 4mln a blisko 10mln!!!!!

  „Spośród blisko 6 mln bezrobotnych w Polsce, 3,6 mln osób dobrowolnie…”
  http://biznes.onet.pl/praca/bezrobocie/work-service-ok-1-95-mln-polakow-moze-wejsc-na-rynek-pracy/8xec17

 6. ojojoj said

  Panie Robik, pan Zbigniew prawdopodobnie uzywal „oficjalne” dane, zeby nikt sie z „oficjelow” nie czepial. Dlatego wlasnie uwazam, ze jest to swietny material na mownice w sejmie. Oczywiscie, mozna z tego zrobic conajmniej 3 przemowienia. Inaczej marszalek zapluje sie ze zlosci i trzeba by mownice oraz podloge wokolo mownicy czyscic. Jeszcze by sie ktos poslizna i leb rozwalil, oraz zwalil wine na tego na ktorego pluto – tak, tak, w mysleniu pejsackim to jest logiczne.

 7. robik said

  @Ojojoj przecież dałem 🙂 przy „łgarstwo”, wiadomo że jak by napisał jak jest to zaraz by ryczeli faktycznie że łgarstwo

 8. wanderer said

  „..Tylko z tytułu corocznej obsługi kosztów zadłużenia płacimy ok. 30 – 40 mld zł.”
  Czyli potencjalnie une z naszych pieniedzy potrafiliby wykreowac sobie gdyby chcieli co roku 30 – 40 tysieczna rzesze poslusznych milionerow okupujacych nasz kraj.
  A my sie dziwimy skad une maja tyle sily na walke z nami..

 9. klimek said

  Moze i pan prof Giertych przesadza ale nekonicznie duzo ! Zna on od podszewki bandytow i łajdakow z PIS i ma mnostwo informacji o tym syjonistycznym bydle niedostepnych zwyklym ludziom ! Stad ta awersja do tych syjonisytycznych bydlakow wycierajcych sobie bezczelnie morde i ryj Polska ! Przykadow degerenracji i oszustwa tych syjonistycznych smieci i łajdakow mozna przytaczac w niskonczonosc ! Przy pomocy hitlerowsko -goebelsowskiej propagandy oglupili Polakow ze oni reprezentuja POlske i dbaja o jej interesy ! Oni rzeczywiscie dbaja o interesy ….mocodawcow z Usraela dla ktorych wykonaja kazdy bandycki wybryk !

 10. revers said

  „Więc dodam do tego „piękna”: widok tysięcy ludzi grzebiących w śmietnikach w poszukiwaniu pożywienia,”

  to fakt niezaprzeczalny, piekniejacych smietnikow nie tylko smietników historii ale ulic, nie kilku deptakow handlowych w wielkich pejsoeuropejskich miastach polin..

 11. Pitagoras said

  Macierewicz bardzo kocha Polaków, że aż się nas boi: 18:15

 12. revers said

  Razem wszyscy wzieci z usraelem i TTIP, by zylo sie wszystkim rozowym i kolorowym w pejsatej RP lepiej i bogaciej bylo w smietnikach po amerysranskich.

  PiS i Nowoczesna kolejny raz obierają wspólny front w obronie interesów swoich atlantyckich mocodawców.

  Podczas dzisiejszej debaty sejmowej przedstawiciele obu tych partii opowiedzieli się za ratyfikacją traktatu handlowego TTIP (następcy ACTA).

  Traktat ten zawiera szereg skrajnie niekorzystnych zapisów prawnych, wzmacniających pozycję korporacji i oligarchów. Najważniejszym z nich jest wzmocnienie znaczenia neokolonialnych sądów arbitrażowych w rozstrzyganiu sporów między korporacjami a rządami poszczególnych państw.

  O tym jak bardzo niekorzystne jest to rozwiązanie może świadczyć niedawna sprawa miedzy PZU a Eureko w wyniku której Polska straciła ponad 5mld zł.

  Zmiana pisze na pejsbuku

  https://web.facebook.com/partia.zmiana/photos/a.351694158355758.1073741828.350858821772625/462564570602049/?type=3&theater

  dodam jescze ze te pajece z PO, KOD,PIS i podobnych partii analfabatow politycznych nie czytali nawet
  TTIP, tak jak wczesniej nie czytali Traktatu Lizbonskiego a to z tego powodu ze nawet politykow niemieckich z 1 rzedu nie dopuszcza sie do tekstow TTIP na czas wiekszy niz 2 godziny bez kamerek, telefonow , urzadzen skanujacych.

  Sa tu jescze biegli nie analfabeci polityczni?

 13. Nafciarz said

  Zakopać tą mendę żywcem, może petrol z niego kiedyś powstanie.

 14. Mordka Rosenzweig said

  re 11

  Szanowny pan Pitagoras,

  O ile pan Mordka sie orientuje to dostanie pozwolenia na pistolet jest niemoszliwe jesli sie ma powyszej 60 lat.

  Pan Mordka zawsze chodzi z i-Phone, szeby jak ktos napadnie na pan Mordka, to pan Mordka mu zrobi zdjecie i da na policje.

 15. Pitagoras said

  Najszanowniejszy Pan Mordka Rosenzweig, ten film można potraktować inaczej, Pan Jacek próbuje zaszczepić w nas – jak
  to mówią niektórzy myślozbrodnię, aby móc czuć się wolnymi, niekoniecznie mając pistolet.
  Wraca do naszej historii.

  A Pan, taki poczciwota, jak poczuje się zagrożony, proszę do mnie zadzwonić, przyjadę z moimi psami, a Pan bardzo lubi
  ponoć te zwierzęta, nie licząc psa sąsiada 😉

 16. revers said

  za to wszyscy wielcy, nowoczesni juz skasowali swoje dzialki za TTP, TTIP i to w grubych $$$$ profitach w ramach RP Sp. z o.o. , czy w Tokio, Warszawfce, Sydney, Duparyzu, Londynku, Berlinku, Brukselki kanciatej.

  Czyli pierw wziasc szmal i podpisac kanciate umowy a potem pytac sie jak wam sie pieknie zyje, zreszta to po kanciatej umowie Magdalenkowej to juz w przypadku RP rutyna..

  https://cms.fightforthefuture.org/japan/

 17. RomanK said

  Obejrzyjcie to sobie do konca cierpliwie i nie pozalujecie:-)))

 18. Do Roman K.: Reklama wrzuconego nagrania faktycznie ani ciut nie przesadzona. Dzięki za filmik. A na jakim kanale to było? „Toruńskim”?

 19. Jan Rokicki said

  Obrońcy demokracji ciężko pracują za kiepskie pieniądze. Koryto zaczyna wysychać a żadna praca nie hańbi.

 20. NICK said

  Pan Klimek może miec nieco racji. (9). Tylko nieco.

  A czytając artykuł wprost widzimy, że można się kamuflować pokoleniami. Ostatecznie okazując się szumowiną.
  Można pokoleniowo się uprawdzać by pozostać zerem.
  Klan giertychowy.
  Jeden z wielu… .

 21. szperacz said

  http://www.wyszperane.info

 22. szperacz said

  sorry – prawdłowy link

  http://www.wyszperane.info/2016/01/23/jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod/

 23. Joannus said

  Ad 22
  ”Kiedy wkrótce po wyborach wróciłem do Polski, młody dynamiczny działacz, Grzegorz Lindenberg, zorganizował nasze, tj. Liptona i moje trzy kolejne spotkania z głównymi strategami ruchu „Solidarności”: Bronisławem Geremkiem, Jackiem Kuroniem i Adamem Michnikiem”

  O mały włos dzięki świadectwom ”zaslużonych bojowników o demokrację”, uwierzyłbym że tzw ruch był kierowany od początku przez polskich robotników, a nie w/w ”głównych strategów”.

 24. markglogg said

  Ad @17. Bardzo ładne wystąpienie profesora Wolniewicza. Widać starą marksistowsko-arystotelesowską szkołę, że w żadne „cuda” wierzyć nie należy, tylko dobrze trzymać się „przyziemnej rzeczywistości” określanej terminem PRAWDA o katastrofie pod Smoleńskiem. Katastrofy samolotu, który próbował lądować we mgle poniżej poziomu płyty lotniska… (To było jego wystąpienie na TV Republika. Można ją oglądać przed południem za darmo, wstukawszy w okienko adres http://telewizjarepublika.pl/telewizja-republika-otwiera-okno-ogladaj-republike-na-zywo-bezplatnie,25584.html

 25. Pitagoras said

  Panie Joannus – to idealnie nam pokazuje jaką taktykę zastosowano w Polsce, KOR idealnym kandydatem do tego ruchu:
  czas 10:38

 26. wow said

  Do niedawna myślałem, że chodzi Giertychom wyłącznie o krytykę PiS, ale występy młodszego na wiecach KOD i bzdury wypisywane przez starszego świadczą o czymś gorszym. Może ich zastraszono, albo są na nich jakieś haki? Ciężko to bowiem inaczej wytłumaczyć…

 27. Joannus said

  Ad 25
  Bardzo możliwe te haki. Maciej G pobierał nauki w GB. Druga sprawa to ” właściwe” pochodzenie żony

 28. MatkaPolka said

  @ 17 Panie Romanie i wszyscy.

  Dobry wykład prof. Wolniewicza nt. obecnej sytuacji w Polsce
  p. Stankiewicz usiłuje naprowadzić wywiad na „Smoleńsk” – prof . zignorował temat

  Komentarze pod video – Wyjątkowo krytyczne dla p. Stankiewicz

  Tylko dlaczego moje wpisy są wymazywane. ???
  Jeśli jestem zalogowana to je widzę, a jeśli się wyloguje to znikają !!! Taka to manipulacja YouTube

  PO-PiS chce zwalić zamach na Rosję – i „Dymiący Nagan Putina”

  Wpisy dotyczyły „Katastrofy Smoleńskiej”
  Zamach „smoleński” trzeba wyjaśnić – bo to morderstwo – nie jestem za PiS-em ani za PO

  To może ktoś skopiuje powiesi to w komentarzach
  (***)

  Oto wyrzucane wpisy

  Wszystko kreci się wokół HIPOTEZ – „Brzozy” „Wybuchów” – w powietrzu czy na ziemi

  O Smoleńsku – NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW –ZABEZPIECZONYCH NA MIEJSCU KATASTROFY
  nie było ciał przypiętych do foteli na miejscu katastrofy (nagie ciała w prosektorium to nie dowód) , nie ma czarnych skrzynek zabezpieczonych na miejscu katastrofy, nie było kokpitu z unikalna awioniką (linie papilarne samolotu – każdy samolot różni się), nie ma paneli wnętrza – interiors, nie ma nawet zapisu przelotu nad Białorusią, nie ma dowodów , że delegaci wsiadali do samolotu – nie ma kart pokładowych, NIC NIE MA: Hangar na Okęciu został zburzony po dwóch latach. Nie ma wszystkich ciał.. Teoretycznie Lech Kaczyński przebywa cały czas na Litwie – bo nie ma dowodów, że powrócił.

  Eksperci badają szczątki, ale nie wiadomo jakiego samolotu, – zabezpieczonych na miejscu katastrofy.
  Funkcjonariusze BOR – powinni być natychmiast na miejscu katastrofy i zabezpieczyć teren

  Ekspertyzy są sprzeczne – jedna ekspertyza zaprzecza innej – Anodiny, Millera, Macierewicza
  Rosjanie pozwalają ekspertom na badania, ale z powodu kłamstw i manipulacji z rąk dowodów nie wypuszczają. Eksperci nie są ekspertami od spraw katastrof lotniczych – są ekspertami w innych dziedzinach.

  Nie ma ustalonego czasu katastrofy – jest kilka wersji.8:38; 8:39, 8:41- która jest prawdziwa?

  Lotnisko „Sewiernyj” było zamknięte, ale lotnisko „Jużnyj” było otwarte. Na delegację nie czekały żadne limuzyny – co jest normą przy takich uroczystościach

  Hipoteza Brzozy. Samolot o rozpiętości skrzydeł 50 m robi półbeczkę na wysokości 5m – fizycznie niemożliwe. Raport MAK jest celowo głupi – szukajcie sobie winnych gdzie indziej.
  Potem zmieniono wysokość lotu na 26 m

  Hipoteza Wybuchów. Jeśli był wybuch – to chyba ładunki podłożono w Warszawie , a nie w Smoleńsku , lub w czasie lotu. Jeśli był wybuch w powietrzu – to hipoteza „Brzozy” nie ma sensu

  Autorzy ogłoszenia piszą, że zapisy lotu zostały sfałszowane, że jakoby samolot miał lecieć na wysokości 26 metrów i tam wystąpiły dwa silne wstrząsy nieznanego pochodzenia, co musiało spowodować katastrofę (rozpad samolotu w powietrzu). Anons powtarza, że do wniosków takich doszli „niezależni eksperci”.

  Jak można opowiadać takie brednie, skoro dokumentacja jest w rękach Rosjan! To jak jest wiadome to, że została ona sfałszowana lub jest prawdziwa?
  Jak można, w sensie powagi i wiarygodności, posługiwać się materiałami cyfrowymi – podatnymi na najprostsze nawet metody manipulacji – jako dowodami w sprawie skoro:

  – nie ma oryginałów, aby fakt fałszerstwa – zarzucany przez „niezależnych ekspertów”- stwierdzić;
  – a wcześniej NIE BYŁO nawet (!!!) komisyjnego ZABEZPIECZENIA znalezisk na miejscu katastrofy.

  Jaki sens ma spekulacja o autentyczności lub fałszerstwie zawartości zapisów, kiedy jasnym jest, że najprościej zapis takiej skrzynki wymienić zapisem z innej katastrofy, których w Rosji było prawie 70.

  Eksperci mówią o wszystkich innych katastrofach i o procedurach, ale nie o „smoleńskiej” –bo nie ma dowodów. W podobnych katastrofach wiele osób przeżyło – a w tej wszyscy zginęli

  Najbardziej prawdopodobna HIPOTEZĄ jest to , że tych Ludzi ZAMORDOWANO W WARSZAWIE 9 kwietnia 2010 – wieczorem w warszawskich hotelach dzień wcześniej.
  Ciała preparowano w zakładzie utylizacji padliny

  TO BYŁ ZAMACH WARSZAWSKI A NIE SMOLEŃSKI

  Jest to dokładnie wytłumaczone na stronie zamach.eu – pełna analiza – fizycznych niemożliwości hipotez, rozkład szczątków samolotu, dowody na ręczne podrzucenia części wraka

  Ważniejsze od spekulacji technicznych – Jest- WCZEŚNIEJSZA WIEDZA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ

  * Przygotowanie do wizyty w kancelarii Tuska – rozdzielenie wizyt – Tusk 7 Kwietnia , Kaczyński 10 Kwietnia

  * „GW” podała informację o katastrofie W s24 jest informacja, że portal gazeta.pl podał informację o katastrofie już o 8:38 od razu informując, że wszyscy zginęli. Michnik na portalu GAZETA.PL
  – 3 MINUTY PRZED katastrofą

  * Wypowiedz Komorowski – prezydent poleci, a wszystko może być inaczej

  *Urban – piątkowe wydanie „Fakty i Mity”z karykaturami Gosiewskiego siedzącego na nurkującym samolocie. Kolejny „przypadek”

  *Komorowski Orendzie „W tych trudny chwilach bądźmy razem” opublikowane na TVP.INFO o godz. 5:57 – 3 godziny PRZED katastrofą

  *Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem – 16 min przed

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: