Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Parlament Europejski jako post…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  Tadeusz Kaktus o Judejczykowie falą na nas…
  Ale dlaczego? o Pogoda dla foliarzy
  Neptek o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

To jest wojna! Chiny grożą zniszczeniem Georga Sorosa.

Posted by Marucha w dniu 2016-01-29 (Piątek)

Odczep się! To jest wiadomość, jaką Chiny wysłały do miliardera inwestora i filantropa George’a Sorosa – informuje CNN Money. Ostrzeżenie zostało opublikowane w „People’s Daily”, oficjalnej gazecie rządzącej Komunistycznej Partii Chin.

„Soros otwarcie wypowiedział wojnę Chinom, twierdząc, że posiada znaczne ilości walut azjatyckich” – taką tezę przedstawiła gazeta na pierwszej stronie. „People’s Daily” to chińska prasa, która jest kierowana do zagranicznego odbiorcy.

Chińczycy drwią z Sorosa. „Wypowiedział wojną chińskiej walucie? Ha ha” – cytują wypowiedź urzędnika z chińskiego Ministerstwa Finansów. Dodaje, że atak na chińskiego renminbi i dolara z Hongkong nie ma szans się udać.

Skąd się wziął atak Chin na miliardera? Soros w ostatnim czasie wyrażał się krytycznie o drugiej największej gospodarce świata. Na początku roku stwierdził, że Chiny stają u progu kryzysu, a sytuacja Pekinu jest zła.

W ostatnim telewizyjnym wywiadzie Soros nie zmienił zdania i stwierdził, że to właśnie Chiny są odpowiedzialne za ostatnie znaczące spadki na giełdach i zasugerował twarde lądowanie gospodarki Państwa Środka.

Zasugerował, aby inwestorzy obstawiali przeciwko S&P 500, azjatyckim walutom i krajom opierającym się na zyskach z surowców mineralnych. Przy wciąż spadających cenach ropy, kraje takie jak Rosja nie mają szans na wzrosty gospodarek.

Soros nie określił, przeciwko jakim walutom azjatyckim, należy spekulować. Ale Chińczycy zrozumieli, że chodzi o ich środek płatniczy.

Wojna na słowa Chin z Sorosem ma miejsce w czasie, kiedy Pekin ma ogromne problemy gospodarcze. Ostatnie dane wskazują, że PKB rośnie najwolniej od ćwierć wieku. Zmagają się z osłabieniem waluty i odpływem zagranicznych inwestorów. Straty są szacowane na 700 mld dolarów.

[Warto by jednak porównać malejący przyrost PKB w Chinach z przyrostem PKB w innych krajach – admin]

Słowa Sorosa dodatkowo wprowadzają niepokój na rynek. Wielu inwestorów sugerując się słowami znanego inwestora opuści Chiny i przeniesie się na bardziej bezpieczny i perspektywiczny rynek.

Miliarder na pewno nie przyczynia się do umocnienia juana. W ciągu roku juan stracił 5 proc. w stosunku do dolara. I to pomimo, ze Bank Ludowy bronił swojej waluty i wpompował miliardy w system finansowy.

Czy Chiny mają powody, aby się bać Sorosa? Przez dekady jego słowa były traktowane jak wyrocznia, inwestorzy podążali szlakiem, który wyznaczał słynny inwestor.

Słynny stał się w 1992 roku, kiedy „złamał” Bank Anglii. Postawił 10 mld dolarów na zniżkę kursu funta szterlinga i zarobił na tym miliard dolarów. Został oskarżony również o ataki spekulacyjne, które wywołały kryzys finansowy w Azji 1997 r.

Oficjalne w zeszłym roku przeszedł na emeryturę.

http://forsal.pl/

Komentarzy 31 do “To jest wojna! Chiny grożą zniszczeniem Georga Sorosa.”

 1. wanderer said

  Na niegotez kiedys przyjdzie koniec.

 2. Zerohero said

  Słynny stał się w 1992 roku, kiedy „złamał” Bank Anglii.

  Redaktorek oczywiście kręci, bo Bank Anglii puścił oczko, że da się „złamać” Sorosowi. Na człowieka albo państwo spoza układu natychmiast znalazłyby się paragrafy, sankcje, zamrożenie kont, a nawet ekipa likwidatorów brytyjskiego wywiadu. No, ale czego się spodziewać po tekście w którym na dzień dobry pojawia się rutynowa zbitka słów (inwestor, filantrop). Programowanie neurolingwistyczne prowadzi do podświadomego dokańczania zwrotów.

  zobowiązania….sojusznicze
  dotacje….(oczywiscie) unijne
  agresja (tylko!) rosyjska
  misja…pokojowa
  prawica….skrajna
  gwałt na rosyjskiej 13 latce…rzekomy
  flota wolności płynąca do Gazy….”tak zwana”
  ukraińskie…wyjaśnienia
  ALE
  rosyjska….propaganda
  wartości….europejskie (w kontekście władz UE, a nie cywilizacji)

 3. Boydar said

  Jednego parcha da się zniknąć, miliarda Chińczyków już „niezacałkiem” 😦

 4. Siekiera_Motyka said

  Soros to tylko kukiełka. Akcja jest gdzie indziej i prowadzona przez „innych”.

  Ad. 2 – Tak, to jest właśnie wojna informacyjna ze swoim specjalnym „kodem” komunikacji.

  „(inwestor, filantrop)” – śmiechu warte 🙂

 5. Zerohero said

  ” jego słowa były traktowane jak wyrocznia, inwestorzy podążali szlakiem,”

  Nie przeceniałbym prognoz tego parcha. On był słupem rodziny na R, aktorzyną, która w teatralny sposób zapowiadała zmianę trendu. Po teatralnym przemówienia Sorosa, mocodawcy rzucali swoje miliardy, a dla widowni to wyglądało jakby Soros faktycznie przewidział, poruszył, zapowiedział…a skoro tak, to i reszta się przyłączała (bo trend jest nieunikniony) i w ten sposób uruchamiano lawinę. Nie jest to nic wyrafinowanego intelektualnie ani odkrywczego. To jest zwykłe przestępstwo pt. manipulowanie kursem.

  Poniżej historia załatwiania gojów:

  http://dwagrosze.com/2014/10/bracia-hunt-srebro-1.html

  jak widać ludzie spoza układu nie mogli zwyczajnie kupować dużych ilości srebra. Nie popełnili ŻADNEGO przestępstwa, ale paragraf się znalazł. A co powiedzieć o „filantropie”, który rozsiewa plotki, jego wspólnikach wzmacniających plotki pierwszym „tąpnięciem”?

 6. Zerohero said

  PS.

  do związków frazeologicznych dodam jeszcze tytułowanie częsci rządów mianem „reżimu”. Rzadko piszą „rząd Białorusi”. Często „białoruski reżim”. Reżim Asada. Rząd Arabii Saudyjskiej.

 7. Palacz kłamstw said

  Oby tak Chińczycy zrobili. Fizycznie też. A ja wtedy zawołam HEJ!!! Jednej kurwy mniej 🙂

 8. Marian said

  Wojna z żydostwem? Szkoda, że tylko na słowa, bo do fizycznej neutralizacji żmijowego plemienia chętnie przyłączy się cały świat, a także z wielką ochotą ludzie w Polsce, gdzie tego śmiecia także nie brakuje. Czy dożyjemy czasów, że to żyd będzie pracował dla Polaka na śmieciowej umowie, a na koniec zamiast pieniędzy dostanie kopa w d.pę, czy doczekamy się, że to żyd zamiast Polaka będzie chodził po polskich śmietnikach i wyjadał odpadki ? Oby! Oby!!!

 9. hulsz said

  Te stare truchlo przeprowadza udane ataki na waluty panstw ale zawsze za porozumieniem stron sam gowno moze.

 10. Piotr said

  Chińczyki mogą się śmiać, ale mają przeciwko sobie ludzi (Soros to jedna z „główek”) za którymi stoją moce piekielne.
  A z mocami piekielnymi mogą wygrać tylko osoby, których chwilowo na Ziemi nie ma.
  Albo inaczej – z Szatanem nie da się wygrać w karty bo Szatan gra znaczonymi (przez siebie) kartami.
  Nie da się wygrać z parchami stosując zasady narzucone przez parchów.

 11. Soros- człowiek praktycznie stojący nad grobem myśli, że pokona potężne i zarazem nowoczesne państwo z prawie 1,5 mld mieszkańcami.

 12. Boydar said

  @ Pan Piotr (8)

  „… Nie da się wygrać z parchami stosując zasady narzucone przez parchów …”

  Myli się Pan. Póki co, ich jest szachownica, czy jak by tej planszy nie nazwał. Nie da się na niej grać w „chińczyka”. Na niej można tylko grać w szachy.

  Jeżeli jakimś przykładem jest Putin i Jego ekipa, to zauważmy tylko, że On wygrywa wyłącznie i konsekwentnie na „unych” patentach. Decyzje podejmowane są demokratycznie na takich samych zasadach jak w całym żydowskim systemie. Tyle że inny bywa wynik głosowania. Ale to już przecież do „systemu” nie należy, należy do ludzi. Proszę popatrzyć, ile razy Putin Ławrow, Pieskow, Konaszenko, etc.) odwołują się do prawa międzynarodowego, rezolucji ONZ i jak wiele starań i kosztów wkładają aby każde działanie Rosji było akademickim wręcz przykładem lege artis.

 13. Joe said

  Najlepszym przykladem jest ta cala ZGRAJA wlodarzy z Brukseli i Berlina…ktora sepleni slowo DEMOKRACJA,a POstepuje jak Demon..krata.Macie caly ich POmiot w akcji KOD..u.A wczesniej na Ukrainie…Smiecie,smiecie i jeszcze raz smiecie ludzkie.

 14. Pitagoras said

  Oby Chiny miały mądrzejszych polityków niż my:

 15. Maćko said

  2-0H – Soros nie mial wlasnych funduszy aby grac na spadek funta na taka skale. To co zarobil, to prowizja operatora. Glówny zarobek poszedl do kieszeni wlasciciela funduszy którymi operowano, czy do kabzy Czerwonegoszylda.
  ( tak kiedys czytalem u Rebel Britons )
  5-0H – jesli dobrze rozumiem, to pisze Pan to samo, tak? 🙂

  Macko

 16. Joe said

  Macko..nie Red ale Rot…a to jest duza roznica.

 17. Boydar said

  Między ‚rot’ a ‚root’ różnica niewielka …

 18. Marcin said

  Sataniści i emerytura?

 19. ojojoj said

  do 1. Panie Wanderer, pan soros jak umrze to zakopia go razem ze zlotem. Zydzi nie wierza w zycie pozagrobowe, ale wierza w sad ostateczny i zmartwychwstanie. Kiedy do tego dojdzie, beda juz ustawieni.

 20. ojojoj said

  do 2. Bank Angli, jak to ladnie brzmi. Prawie jak Milosc, Otwartosc i Humanitaryzm Organization.

 21. ojojoj said

  do 8. Panie Marian, raczej do tego nie dojdzie. Dlaczego? Bo gdy pejsowi zabierze sie caly majatek i kopnie w dupsko na ulice, to on przyjdzie do takiego farmera i kupi u niego np. jablko za 10 groszy. Potem pojdzie pare domow dalej i sprzeda innemu farmerowi ktory nie ma sadu za 20 gr. W ten sposob, po kilku miesiacach, kupi od farmera cale drzewo, a za rok, caly sad. Potem pole, dom i koszule. Koniec koncow, farmer wyladuje na ulicy goly i jedyna bron jaka moze uzyc przeciw pejsowi, to lezace gdzie nie gdzie przy drodze kamienie. No, chyba ze wczesniej farmer sie zorientuje i takiego pejsa …..

 22. ojojoj said

  do 10. Panie Piotrze, a ogladal pan Wielki Szu? Proponuje, tam jest pokazane co sie powinno robic z tymi co graja znaczonymi kartami.

 23. Boydar said

  Protestuję, Panie Ojojoj

  Nie jest przestępstwem kupić taniej sprzedać drożej. Przestępstwem jest wprowadzenie prawa obowiązującego gojów, że nie da się kupić bez pośrednictwa parcha. A bez takiego prawa są niczym.

  Pan powyższym (21) przykładem wprowadza w błąd na korzyść wroga.

 24. NyndrO said

  Bardzo słuszna uwaga,Panie Boydar. Nie wolno robić takich błędów,jaki popełnił Pan Ojojoj.To bardzo ważna uwaga na bardzo poważny (może dla niektórych wbrew pozorom) błąd.

 25. Pitagoras said

  Muszę to tu wkleić, bo naprawdę może się tak zdarzyć.
  Od 9 minuty kiedyś Niemcy, dziś Chiny – wiele wspólnego w tej analogii.

 26. ojojoj said

  do 23. Panie Boydar, ale ja nie napisalem ze jest czy nie jest to przestepstwem. Tylko opisalem w bardzo prosty sposob schemat ich dzialania. Oczywiscie, ze prawo zabraniajace monopol powinien tez odnosic sie do parchow. Ale zanim zwykli ludzie sie zorientuja, ze takie prawo jest potrzebne to parchy zazwyczaj juz odebrali tym ludziom majatkek (przewaznie w niekonczacej sie lichwie) – przez co rzadza rzadem i zadne prawo przeciw nim nie moze byc wprowadzone. Dlatego wlasnie zostaja zazwyczaj wykopani z danego kraju, albo sami sie przenosza jak juz widza miecz nad swoimi lbami. To jest process. Nieskonczony. Nawet jak parch zaczyna od „zera”.

 27. NICK said

  Panie Ojojoj. Pana Boydar’a bać się nie należy.
  Najwyżej we SPA, trochę się odświeży.
  (26).

 28. ojojoj said

  Poza tym, normalny czlowiek tak nie robi jak to opisalem w powyzszym wpisie. Normalne spoleczenstwo, z zasadami zdrowej etyki, kultury i itd., prowadzi zdrowa konkurencje miedzy soba. Dlatego ze zdrowa konkurencja przyczynia sie do wzrostu gospodarki, technologi, swiadomosci, itd. Wczesniej, czy pozniej nawet najglupsze spoleczenstwo to zauwazy i oszukancza konkurencje w koncu eliminuje. Problem w tym, ze pejsy nie sa normalnym spoleczenstwem, tylko pasozytniczym.

 29. Boydar said

  Słusznie Pan NICK prawi. Aczkolwiek wody nie cierpię.

 30. Dictum said

  Chińczykom życzymy powodzenia!

 31. Boydar said

  Wypluj Pan te słowa, Panie Dictum. „Hände hoch!” przynajmniej rozumiem. Żydoprusoszkopów jest tylko 82 mln (wg. ostatnich doniesień po doliczeniu „imigrantów”), a nie miliard trzysta 😦

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/liczba-mieszkancow-niemiec-zwiekszyla-sie-przez-imigrantow,614932.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: