Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Producenta wywalono z pracy w TVP za przeproszenie rosyjskiego ministra

Posted by Marucha w dniu 2016-01-30 (Sobota)

Tak się zaczęło:

TVP przeprosiło za zachowanie prowadzącej w rozmowie z rosyjskim ministrem

Marek Czunkiewicz, producent specjalnych wydań Wiadomości na TVP Info przeprosił za zachowanie prowadzącej w czasie jej wywiadu z ministrem kultury Rosji Władimirem Medinskim.

Jak dowiedziała się agencja Sputnik Polska od rzecznika prasowego Ministerstwa Kultury Rosji, Czunkiewicz skierował do Ambasady Rosji w Warszawie pismo z obietnicą wzmocnienia kontroli nad pracą polskich dziennikarzy:

„Jest mi bardzo przykro po wczorajszym wywiadzie. Proszę przyjąć moje przeprosiny. Przygotowaliśmy wszystko, jak najlepiej potrafimy i w dobrej wierze. Niestety na ludzkie słabości nie mamy wpływu. To dla nas przestroga by nadzór redakcyjny był sprawniejszy. Nie tak powinno wyglądać naprawianie wzajemnych stosunków. Proszę przekazać moje słowa Panu Ministrowi”.

Władimir Medinski wystąpił na antenie polskiej telewizji 27 stycznia w programie Studio Wschód. Wywiad z ministrem przeprowadzała znana prowadząca Maria Przełomiec. Głównym tematem rozmowy było bezczeszczenie i niszczenie pomników żołnierzy radzieckich w Polsce, a także rozbiórka monumentu upamiętniającego Iwana Czerniachowskiego.

„Cmentarzom rzecz jasna należy się szacunek. Natomiast, jeżeli chodzi o kwestię pomników — dlaczego Rosjanom tak trudno jest zrozumieć, że dla Polski pomniki Armii Czerwonej niekoniecznie są pomnikami wyzwolicieli, a raczej przedstawicieli narzuconej władzy?” — spytała prowadząca.

„Obawiam się, że gdyby nie było tych 600 tys. żołnierzy radzieckich, którzy zginęli w czasie wyzwalania Polski, to dziś Polaków i Polski po prostu by nie było. Niemiecka idea nie zakładała istnienia ani polskiej państwowości, ani narodu polskiego” — zauważył minister.

„A co Pan powie o pomniku generała [Czerniachowskiego], który mordował przywódców polskiej Armii Krajowej?” — zadała kolejne pytanie Przełomiec.

„Generał Czerniachowski nigdy nie mordował liderów Armii Krajowej” — nie zgodził się Medinski.

„Przepraszam, on zabił mojego dziadka” — uniosła się prowadząca. „Z pistoletu go zastrzelił?” — dopytał minister. „Nie — aresztował go w Biednikach. Panie ministrze, niestety nasz czas się kończy” — odpowiedziała prowadząca.

Medinski dodał, że generał Czerniachowski nie wydał żadnego rozkazu o rozstrzelaniu liderów Armii Krajowej, jednak Przełomiec wstała i nie raczyła wysłuchać jego wypowiedzi.

Ponadto, prowadząca zarzuciła ministrowi, że w Smoleńsku do tej pory nie postawiono pomnika ofiar katastrofy lotniczej, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński i najwyższe kierownictwo kraju.

Medinski wyjaśnił, że już w kwietniu ub. roku jego resort skierował do polskiego ministerstwa kultury pismo, w którym zaproponował przedyskutować daną kwestię, jednak nie otrzymał żadnej odpowiedzi.
Pomniki i mogiły żołnierzy radzieckich w Polsce niejednokrotnie były przedmiotem zbezczeszczenia. Przykładowo, w listopadzie 2015 roku, na cmentarzu w Garwolinie nieznani sprawcy usunęli z dwóch nagrobków tabliczki z imionami żołnierzy, a także wyrwali drewniany krzyż. W związku z tym incydentem rosyjskie MSZ wezwało na rozmowę doradcę ambasadora Polski w Moskwie, któremu przekazano protest w tej sprawie.

Poza tym, we wrześniu ubiegłego roku na cmentarzu w Milejczycach wandale pozrywali z nagrobków żołnierzy radzieckich czerwone gwiazdy.

Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie, jeśli chodzi o liczbę aktów wandalizmu wobec radzieckich i rosyjskich pomników.

http://pl.sputniknews.com/

Zacytujmy tu komentarz red. Bąbczyńskiej-Jelonek pod powyższym artykułem:
Dziadek red. Przełomiec, Karol Erdman – zmarł 15 grudnia 1952 r. a gen.Iwan Czerniachowski poległ na wojnie 18 lutego 1945 r. Więc jak go zabił?

I p. Irek Dziekan:
Pani Maria Przełomiec reprezentuje cały poziom rusofobi w Polsce, prymitywne polskie niedouczone chamstwo typu Schetyna, Komorowski, IPN, władze miasta Pieniężno, faszystowskiej niezależna pl i wielu podobnych rusofobów.

*                        *                         *

A tak się skończyło: z pracy wywalono nie prostacką ignorantkę, Marię Przełomiec – ale tego, kto przeprosił rosyjskiego ministra za chamstwo dziennikarki. No i mamy „zmiany w nastawieniu do Rosji” w wykonaniu PISdzielców. 

Polska: Czunkiewicza zwolniono z telewizji po przeproszeniu Medinskiego 

Władimir Medyński

Marek Czunkiewicz, producent specjalnych wydań Wiadomości na TVP Info, został zwolniony za to, że przeprosił za zachowanie dziennikarki w trakcie wywiadu z ministrem kultury Rosji Władimirem Medinskim w programie „Studio Wschód”.

Wywiad z ministrem przeprowadzała Maria Przełomiec. Dziennikarka w sposób rażący zniekształcała fakty i nie dopuszczała ministra do głosu. Głównym tematem rozmowy było bezczeszczenie i niszczenie pomników żołnierzy radzieckich w Polsce, a także rozbiórka monumentu upamiętniającego Iwana Czerniachowskiego.

Po wywiadzie z Władimirem Medinskim władze TVP wysłały do Ministerstwa Kultury pismo z obietnicą wzmocnienia kontroli nad pracą polskich dziennikarzy.

„Przygotowaliśmy wszystko, jak najlepiej potrafimy i w dobrej wierze. Niestety na ludzkie słabości nie mamy wpływu. To dla nas przestroga by nadzór redakcyjny był sprawniejszy. Nie tak powinno wyglądać naprawianie wzajemnych stosunków”.

Później okazało się, że list napisał producent specjalnych wydań Wiadomości na TVP Info Marek Czunkiewicz, który zajmował się przygotowaniem rozmowy z rosyjskim gościem. Władze TVP twierdzą, że przeprosiny były prywatną inicjatywą producenta i nie są oficjalnym stanowiskiem polskiej telewizji. W sobotę rano gazeta „Rzeczpospolita” poinformowała o zwolnieniu Czunkiewicza z telewizji.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 59 to “Producenta wywalono z pracy w TVP za przeproszenie rosyjskiego ministra”

 1. […] Źródło: Producenta wywalono z pracy w TVP za przeproszenie rosyjskiego ministra […]

 2. Pitagoras said

  Materiał oglądam dopiero dziś, polecam, aby wiedzieć na co się mógł pogniewać…
  .https://www.youtube.com/watch?v=ARTLJaM0lm8&ab_channel=PSGv60

 3. Pitagoras said

  Jeszcze jestem trzeźwy, ale pomysł mam wskazujący.
  Uważam, że jeśli Ludzie ze wschodu będą się skrywali za odmęty polityki, to my się nie dogadamy.
  Jeśli jawnie nie powie się, kto uczynił te podziały, waśnie między naszymi narodami od Rewolucji jesiennej, to ani dziś,
  ani nigdy nie dojdzie do pojednania ze strony polityków. (naszych suwerenów)
  Może i dziś także działają te siły jako ONI, stąd prawda nie ujrzy światła dziennego!
  Dla przypomnienia bardzo ważny film w tej kwestii:
  .https://youtu.be/Id8kYWnznhA

 4. Zbyszko said

  Najwyższy już czas by zostali wywaleni z pracy ludzie którzy z takich powodów wywalają innych

 5. robik said

  Rusofobia została podniesiona w Polsce do rangi polityki państwowej i producent Marek Czunkiewicz został zwolniony za to, że nie dopasował się do tej polityki – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Obrony Rady Federacji Franz Klincewicz.

  -> http://pl.sputniknews.com/polityka/20160130/1956780/polska-rusofobia.html

  -> https://www.facebook.com/events/174819589552920/

 6. aa said

  Panie Marucha wydaje sie ze byloby stosowne wymazac z lewej strony panskiego portalu Warszawska Gazete ktora stala sie tuba rusofobow-np opisywana kolejna hanbe Polskiej Telewizji skomentowano jako „masakre” rosyjskiego ministra
  Babsko prowadzace to cos-zreszta wiadomego pochodzenia-beszczelna kretynka
  Swoja droga dziwis sie cierpliwosci Rosjanina-Kukiz pewno by jej plunal w pysk

 7. robik said

  Parzcie na ten zakłamany chamski ryj, to typowy PIS trool

 8. Pitagoras said

  maria.przełomiec @mariaprzeomiec
  władze telewizji pogratulowały mi wywiadu, o żadnych przeprosinach nie słyszałam:) kocham rosyjską propagandę
  12:42 – 29 sty 2016
  W rozmowie z wPolityce.pl dziennikarka wyjaśniła, że mówiąc o zabiciu jej dziadka przez gen. Czerniachowskiego, posłużyła się skrótem myślowym. – Mój dziadek Karol Erdman został aresztowany w Miednikach podczas słynnej wspólnej defilady Armii Czerwonej i wileńskiego AK, która oczywiście się nie odbyła. Dziadkowi udało się uciec z transportu. Został zabity – rzecz jasna za wileńskie AK – już w Polsce, w więzieniu, w 1952 roku – stwierdziła. – Dziadek Karol rzeczywiście został zamordowany w wyniku akcji gen. Czernichowskiego. Za to był ścigany przez komunistów – podkreśliła.
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/maria-przelomiec-wladze-tvp-pogratulowaly-mi-wywiadu-z-rosyjskim-ministrem-przeprosin-nie-bylo-wideo

 9. robik said

  komentarz: Natalia Sosnowska

  Tej kobiecie źle z oczu patrzy. Kłamała, najlepsze okreslenie :BEZCZELNIE. „Dziadek ze strony ojca Władysław Przełomiec h.Ogończyk zmarł w 1974 roku w wieku 93 lat..Dziadek ze strony matki Karol Erdman h. Szczaplina zmarł dokładnie 15.12.1952 roku w wieku 62 lat…Natomiast Iwan Czerniachowski zginął w walce z okupantem niemieckim 18.02.1945 roku…Jak wynika z dat nie mógł zabić żadnego z dziadków szlachcianki Przełomiec.”
  Jak widzicie, szlachcianka zdegenerowana i zepsuta moralnie. Szkoda, że skończył sie socjalizm, taką „szlachciankę” winno się resocjalizować ku ludzkim wartościom gdzieś tam hen, o zostrzonym rygorze, w sam raz dla zdegenerowanych szlachcianek. Dobrze że TVN miało tą refleksję i przeprosili.

 10. Siekiera_Motyka said

  Patrząc jak ona tą głupią głową kreci widać że kretynka przygotowuje się pluć ministru w twarz. Tłumaczenie „, posłużyła się skrótem myślowym” jest tak prostackie że ta osoba powinna tylko pracować na dworcu kolejowym ogłaszając przyjazdy. Nie ufał bym jej z odjazdami.

  Ohydne zachowanie i absolutnie nie potrzebne nikomu poza prostakom z PiS.

 11. Welna said

  Panie Boydar, (WT)

  Czunkiewicz niezależnie od intencji, zrobił więcej dobrego dla relacji Rosyjsko – Poskich niż ktokolwiek w ostatnich latach.

 12. rom said

  ŻYDY rządzą telewizją ! ! !

 13. socjalnacjonalista said

  Dziennikarka sama się przyznaje jak bardzo nagięła prawdę.
  Tłumaczenie dziennikarki pozostawiam bez komentarza:
  „Zrobiło się trochę zamieszania wokół moich słów o odpowiedzialności gen. Czernichowskiego za śmierć mojego dziadka. Ale rzeczywiście tak jest. Mój dziadek Karol Erdman został aresztowany w Miednikach podczas słynnej wspólnej defilady Armii Czerwonej i wileńskiego AK, która oczywiście się nie odbyła. Dziadkowi udało się uciec z transportu. Został zabity – rzecz jasna za wileńskie AK – już w Polsce, w więzieniu, w 1952 roku.
  Natomiast na Syberii najprawdopodobniej zmarł, bo nie wiemy dokładnie, aresztowany wówczas razem z dziadkiem Karolem jego cioteczny brat, czyli mój cioteczny wujek. Historia jest dosyć skomplikowana, i dlatego w wywiadzie na żywo nie mogła nakreślić wszystkich szczegółów, więc użyłam skrótu myślowego. O tyle uprawnionego, że dziadek Karol rzeczywiście został zamordowany w wyniku akcji gen. Czernichowskiego. Za to był ścigany przez komunistów.”
  http://wpolityce.pl/polityka/279722-maria-przelomiec-punktuje-rosyjskiego-ministra-kultury-gen-czerniachowski-nikogo-nie-mordowal-zabil-mojego-dziadka-zobacz-wideo

 14. Ciupaga said

  Bronisław Wildstein Przedstawia odc. 3 (2013/14) https://youtu.be/bbMk6a_vErY?t=31m24s

 15. Zerohero said

  Gdy w studio siedzi przedstawiciel Izraela albo Ukrainy, to prowadzący wygląda tak jakby miał się ze…srać ze szczęścia albo opędzlować gościowi gałę. Natomiast gdy w studio jest Rosjanin (i tak rzadkość), to funkcjonariusz podkręca dramaturgię aby rozmowa szybko przeszła na karczemną pyskówkę,. Mniej więcej taki styl uprawiają Hejke, Olejnik, Stankiewicz.

 16. karlik said

  Za same przedstawienie profesora jako doktora powinna ta pani wyleć z pracy i przedstawienie siebie jako historyka gdy jest archeologiem również..

 17. Ludwik said

  powinni ją przede wszystkim wyrzucić za konfabulacje; po pierwsze [chyba] skłamała deklarując, że jest historykiem, po drugie pomyliła Rokossowskiego z Żymierskim; po trzecie twierdząc, że Piłsudski był wybitniejszym dowódcą wojskowym nią Rokossowski

 18. Jurek said

  kolejna press tutka

 19. morgan said

  Popatrzmy na sprawe tak: dziennikarka, wiec GOSPODARZ programu zachowuje sie niegrzecznie w stosunku do GOSCIA. Zwierzchnik tej pani pröbuje ratowac sytuacje, zgodnie z wielowiekowym polskim obyczajem, ze gosci traktuje sie GODNIE.
  Widocznie jednak dla PiS wazniejsza jest cudaczna polityka od dobrych manier.
  WSTYD,WSTYD,WSTYD. A juz myslelismy, ze bedzie normalnie….

 20. robik said

  SLOMA Z BUTOW VS MINISTRA KULTURY ROSJI…

  Podczas wywiadu na kanale telewizyjnym TVP buraczana polska dziennikarka z wygladem i postepowaniem primitywnego sledczego podczas przesluchania stale przerywala Ministra Kultury Rosji Wladimira Medinskiego, nie dawala mu odpowiedzac na pytania. W ogole te tzw dziennikarke, zacyklona wylacznie na wlasnej osobie, i nie interesowalo, co mowi ten, kogo ona pyta. Oraz aby tylko zdazyc udzwiekowac swoj planowy skup. W koncu przerwala Medinskiego, gdy zaczal odpowiadac, i demonstracyjnie wyskocyla z krzesla aby zapobiec konkretnej odpowiedzi …

  Poziom polskiego dziennikarstwa (zeszta juz i nie tylko) nizej czym WATER LINE.

  P.S. Minister Medinskij – Pana zachowanie jest przejawem kultury oraz szacunku dla siebie i kraju, ktory przedstawiasz. Szacunek!
  -> http://piterski.blox.pl/2016/01/SLOMA-Z-BUTOW-VS-MINISTRA-KULTURY-ROSJI.html

 21. robik said

  14@Ciupaga

  Same żydki i Rosjan i tak jest cały czas

 22. osesek said

  Przesz to było do przewidzenia to przecież to pis czyli żydo-usraelskie pomioty.
  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

  Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do systemu medialno-politycznego w Polsce, czas sobie uświadomić, że PiS wywodzi się z tego samego pnia co PO i jej kolejny rebranding w postaci .Nowoczesnej, a przecież „kruk krukowi oka nie wykole” jak mawia staropolskie przysłowie.

  O ile „czystki” w publicznych instytucjach faktycznie uderzają w pseudoelity wyhodowane za rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, o tyle nie należy się łudzić by coś faktycznie mogło to zmienić.

  Na tych lukratywnych państwowych posadach znajdą się ludzie podobnego pokroju, tyle że podlizujący się aktualnej władzy. Ale tak czy tak „wszystko zostaje w rodzinie” – jak widać na załączonym obrazku.

  ZMIANA https://www.facebook.com/partia.zmiana/

 23. Uważam podobnie jak p. Wełna (kom. nr 11)

 24. witek said

  Na PCh 24 również panuje radość.
  Szkoda.

  http://www.pch24.pl/marek-czunkiewicz-dla-tvp-juz-nie-popracuje–to-on-przepraszal-rosjan,40913,i.html

 25. jok said

  Rusofobia nie służy polskiej racji stany i mozna zuważyć, że przoduje w jej propagowaniu pewna nacja:) neokonowie od dawna, ci etniczni od lewacko–lewej strony od 2014 (majdanu).
  Niemniej nie znaczy to, ze armia czerwona nie mordowała Polaków. Czy autorzy wpisów potępiających do sześcianu rusofobię i wszystko co im rusofobią się wydaje (co przypomina zapał „zwalczaczy antys-tyzmu” sądzą/mają dowody, że sprawy wyglądały tak: mordowało ż-skie NKWD, wbrew słowiańskiej armii czerwonej? Armia czerwona nie wspomagała nkwd, nie wykonywała ich poleceń, nie była elementem bolszewickiego terroru?
  Sam jestem raczej częściej uważany za „ruskiego agenta” i nie zamykam oczu, a nawet bardzo zauważam, nadreprezentację the nacji w nkwd itd, ale owa „walka z rusofobią” zdaje się promować wizję historii opisaną powyżej, która moim zdaniem nie jest najbliższa rzeczywistości….

 26. jok said

  cd.24 Oczywiście działania „dziennikarskie” – moim zdaniem – jakby mniej więcej takie nekonowe wskazywanie wroga w Ruskich. Ale do spostrzeżenie nie zmienia faktu, że armia czerwona była elementem sowiecko-bolszewickiego terroru

 27. Naprawdę dziwię się co do tych szkód i w pewnym sensie zdziwień odnośnie pch24. Byli „pryncypialnie” antyrosyjscy już dawana, do wielu, wielu lat.

  Pod względem teologicznym są całkiem OK. Dlatego dziwi mnie ta ich rusofobia.
  Admin

 28. marta15 said

  czemu ludzie tak namietnie i ogladaja te szajska telewizje, ktora nie tylko robi z nich idiotow, ale jeszcze sobie kaze za to placic??
  nie mam tego diabelskeigo szajasu od lat wielu i nie zaluje ani dnia bez niego.

 29. marta15 said

  oczywsice pro-satanistyczna i pro-soborowa Frondzia odpowiednio to skomentowala tyulem i trescia artykulU.
  http://www.fronda.pl/a/paszol-won-ruski-pacholku-z-tvp,65030.html

 30. robik said

  24 @Witek to całe PCh24 to same żydki jak fronda i prawie cały kościół zobacz zaklinowane filmy przy tym.

  –Rosyjska eksplozja nuklearna nad Polską?
  –Imperium carsko-stalinowskie
  itd.

 31. Ehze said

  A czy jest ABSOLUTNIE niemozliwe kompletnie NIEEMOCJONALNE, czysto BIZNESOWE podejscie do naszych stosunkow z Rosja?
  Dokladnie jak to robia NIemcy.
  JAKIEGo lupnia dostali ONI pod Stalingradem (i w wielu innych miesjscach – np chociazby w saMyn w Berlinie) ) i jak sowieckie obozy jencow wojennycych byly nimi napelnione.
  I co? I nic.
  Dalej utrzymuja przyjazne stosunki z Rosja.
  Myslec trzeba o przyszlosci a nie przeszlosci. Przeszlosci NIE da sie zmienic, jak slusznie ten pan minister powiedzial w tym wywiadzie. I trzeba o niej myslec PRAGMATYCZNIE .
  Komus (wiemy dobrze komu – temu co nas sklocil i skloca) ) BARDZO zalezy bysmy byli z Rosja skloceni.
  To oni na tym naszym sklocedniu buduja swoje iteresy.

 32. Pitagoras said

  Dodam od chęci powstanie EU i zamknięcia granicy tejże na naszym wschodzie, mało ludzi pamięta, jaki biznesy robili rodacy przed zamknięciem kurtyny.

 33. Ehze said

  A czy jest ABSOLUTNIE niemozliwe kompletnie NIEEMOCJONALNE, czysto BIZNESOWE podejscie do naszych stosunkow z Rosja?
  Dokladnie jak to robia NIemcy.
  JAKIEGO lupnia dostali ONI pod Stalingradem (i w wielu innych miejscach – np chociazby w samym Berlinie) ) i jak sowieckie obozy jencow wojennycych byly nimi napelnione.
  I co? I nic.
  Dalej utrzymuja przyjazne stosunki z Rosja. Utrzymuja, bo te Rosje POTRZEBUJA.
  Myslec trzeba o przyszlosci a nie przeszlosci. Przeszlosci NIE da sie zmienic, jak slusznie ten pan minister powiedzial w tym wywiadzie. I trzeba o tej przyszlosci myslec PRAGMATYCZNIE .
  Komus (wiemy dobrze komu – temu co nas sklocil i skloca) ) BARDZO zalezy bysmy byli z Rosja skloceni.
  To oni na tym naszym skloceniu buduja SWOJE interesy.

 34. Marcin said

  Ale ta PISda sama się przyznała ministrowi po programie ,że jej dziadek umarł w 52 i o tym minister mówił w rosyjskim programie publicystycznym. To nie mogło wyjść od tej szmaty a było celowo zaaranżowane.

 35. trebuh said

  Kwintesencją tego wszystkiego jest to,że ci którzy napuszczają nas na Rosję a inni na Niemcy liczą na wielki wielki Geszeft i to naszym kosztem !

 36. Henry said

  Polska dzisiaj staje się bagnem i szambem Europy.
  Prymitywna suka w studiu wbija tylko szpilki i udaje, że zależy jej na współpracy w zakresie kultury.
  Co za prymityw, co za kultura. Rosyjski Minister Kultury dal tej wrednej i parszywej dziennikarce dobra szkole wiedzy
  historycznej.
  Ale jak sami Polacy odebrali ten wywiad?
  Z pewnością co niektórzy pijani cieszyli się i piana wyszła na ustach z radości.
  Hańba I WSTYD.

  Rząd i telewizja robi to na co naród pozwala.

  Prymitywne zwalanie winy na Żydów i Izrael jest usprawiedliwieniem i tez Zakłamaniem Rzeczywistości W POLSCE.

  „Jeśli sami POLACY Pozwalają NA TAKIE CHAMSTWA TO ZNACZY ZE Większość TO Akceptuje I Piana ROBI Się
  W Gębie”
  Propaganda ta weszła tez do sportu.

  Hańba I WSTYD – BAGNO I SZAMBO W EUROPIE.

 37. Macko said

  36 Henry pisze: Rząd i telewizja robi to na co naród pozwala.

  Niezupelnie. A nawet wrecz przeciwnie.

  Rzad robi to co mu rozkaza ci, którzy danym marionetkom zafundowali wybory. A mendia robia to, co im kaze wlasciciel i kupujacy reklamy w danym scieku.
  Ewentulane i nieliczne scieki masowego raznia niekomercyjne sa na budzecie rzadu i tez wypelnieja zadania posrendnio wskazane przez sterujacych.

  Wiekszosc Polaków wie, ze telawizja klamie, ale prosze wziac pod uwage, ze 60% populacji ludzkiej jest typu nasladowczego a tych co mysla troche chociazby niezaleznie jest 10%. Wszedzie. Taka jest natura ludzka.

 38. Trak said

  A swoją drogą, to Czernichowski razem z pomnikiem stanowią zespolenie sowieckiego skur…syństwa i polskiego w d… całowania, od którego trzeba zacząć poprawę stosunków z Rosją, aby dawnej, przyjętej za ZSRR pozycji Polski nie zmieniać jako, że była do tej czynności najwygodniejsza.
  Na kolana!

  Dlaczego postawa musi być zawsze albo niewolniczo-spolegliwa albo wroga a nigdy wyważona i z szacunkiem dla Rosji i siebie samego?????????
  Czernichowski won ale od cmentarzy poległych żołnierzy (różnych) – wara wandalom.
  Dziennikarka natomiast, jest tylko dziennikarką i winna się trzymać swej roli a nie obrażać gościa. U tej, widziałem brak profesjonalizmu.

  Ależ jest profesjonalna! Profesjonalna kurwa.
  Admin

 39. u said

  A czego po tych Pi.dzieklcah mozna bylo sie innego spodziewac? To zadne dla mnie zaskoczenie, ze jada na osle.

 40. margaryn said

  Rom said

  > 2016-01-30 (sobota) @ 16:52:42
  > ŻYDY rządzą telewizją ! ! !

  Królowa Bona umarła.

 41. Henry said

  Ad: 37 Macko

  36 Henry pisze:” Rząd i telewizja robi to na co naród pozwala.”

  37 Macko – „Niezupełnie. A nawet wręcz przeciwnie.”

  Szanowny Panie Macko.
  Wrażliwe i 10% myślące społeczeństwo nie pozwoli sobie, aby jakieś tam media – większość
  pisze „żydowskie media” srały po katach gdzie się da, rzygały we własnym domu
  i bez żadnych zasad moralnych, etycznych i cywilizacyjnych robili co chcą.

  Jeśli społeczeństwo nie reaguje na to sranie po katach,
  rzyganie we własnym domu i pozwala na to wszystko-to oni robią co chcą.

  Czy widział Pan i słyszał, że w innym kraju EU media i politycy robią w to, co chcą?

  Nie-nie ma innego kraju w EU.
  Społeczeństwo polskie na to wszystko pozwala.

  W innych państwach społeczeństwa są wrażliwe i pod jakimkolwiek pretekstem szybko reagują i protestują.

  Widział Pan i czytał o protestach i demonstracjach w Madrycie, Barcelonie, Portugalii, Grecji?
  Społeczeństwo w tych krajach i to nie zależy jaki procent jest bezrobotnych nie pozwoli sobie
  na sranie i rzyganie we własnym domu.

  Media boja się i musza przestrzegać pewnych norm. Jeśli nie – to czerwona kartka i demonstracje.
  Demonstracje i media co nie przestrzegają tych norm idą z torbami i są bankrutami.

  Pisanie ze „Żydzi” i „Marsjanie ” rządzą mediami w Polsce są kolejnym manipulowaniem i całkowita BZDURA.

  WSZYSTKO, WSZYSTKO Zależy OD Społeczeństwa I JEJ Wrażliwości
  NA Niesprawiedliwość, Chamstwo,PROSTATSTWO I UPODLENIA.

  To nie zależy od tego, kto jest właścicielem tych mediów, „Żyd” czy „Marsjanin”, czy też tubylec z innej planety.

  Czy to końcu jest jasne dla WIELU Tubylców Piszących I TU WIELE Bzdur I MANIPULACJI???????

 42. Halszka said

  Pan Zbyszko (4) pisze: najwyższy czas aby wywalić z pracy osoby, które z takich powodów wywalają innych

  Ależ on dopiero co objął tę pracę w TVP! Nawet efektowny początek. To niejaki Mariusz Pilis, nowy szef TAI.
  Jest to człowiek – jak wszystko na to wskazuje – subtelny, o wysokiej kulturze osobistej. Oto przykład – cytat z Salonu24:

  5.08.2013
  Jestem „szmaciarzem” i „gnidą” – twierdzi Mariusz Pilis

  Szanowni Czytelnicy,

  czwartego sierpnia bieżącego roku napisałem e-mail do Mariusza Pilisa. Panu Pilisowi podałem w nim linki, by miał możliwość zapoznać się z treścią mojego oświadczenia, które poświęciłem pewnym jego żądaniom. Przypominam, że pan Pilis żądał ode mnie przeprosin, za błędne przypisanie mu autorstwa filmu „Kibol”, jak również za moją – jego zdaniem obraźliwą – ocenę filmu jego autorstwa p.t. „Bunt stadionów”. Więcej informacji na ten temat, znajdą Państwo w moim tekście, który mieści się pod poniższym linkiem:

  http://zbigniewstefanik.salon24.pl/525046,rezyser-mariusz-pilis-grozi-mi-podjeciem-krokow-prawnych

  Pan Pilis odpisał na mojego e-maila, lecz treść przesłanego przez niego listu była dla mnie – i pozostaje zresztą nadal – szokująca. Wolę pozostawić ją bez komentarza i umożliwić Wam, drodzy Czytelnicy, jej bezpośrednią ocenę.

  W trosce o rzetelność i przejrzystość znajdziecie poniżej, szanowni Czytelnicy, mój wczorajszy list do pana Mariusza Pilisa oraz jego odpowiedź na owego e-maila, której komentować nie będę.(….)

  From: Mariusz Pilis

  To: Zbigniew Stefanik

  Sent: Monday, August 05, 2013 12:04 AM

  Subject: Re: w trosce o rzetelne przekazywanie informacji na moim blogu

  Szanowny Panie,

  jest Pan szmaciarzem ostatniej maści. I tyle. Cieszę się, że napędziłem takiej kanalii jak Pan poważnego stracha. Wszystkie materiały spłodzone przez Pana oddam do analizy prawnej. Proszę spodziewać się efektu szybko.

  Jest Pan żałosnym typem, którego w dodatku nikt nie czyta. Szmatławce, które Pan tworzy nie są być może warte uwagi ale dzięki takim gnidom jak Pan treści w internecie nabierają niepokojących znaczeń. I trzeba je zwalczać. Czego nie zamierzam zaniechać.

  ChCWD złamasie.

  Mariusz Pilis

  IST FILM Production

  Kraków

 43. Macko said

  41 Henry.
  Ma Pan racje, ze trzeba protestowac.
  Natomiast myli sie Pan myslac, ze w innych krajach Yeuropy ludzie moga i robia wiecej niz Polacy.
  Marsze sa efektowne ale nie za bardzo efektywne.
  Cala prawie Jeuropa jest pod okupacja. W GB gwalty sa ukrywane, prasa manipuluje, w FR wiekszosc prasy i dzienników jest na poziomie Przekroju, w Hiszpanii czy Grecji wyraznie widac, ze ludziom nie zyje sie lepiej.

  Nie trace nadzieji, ze z czasem cos zmienimy, ale lepiej bedzie zachecac Polaków do dzialania niz nas krytykowac i dolowac bagiennie.

  No a czy zwalanie winy na Zydów jest prymitywne czy realistyczne to mozna by podyskutowac.
  Np. jak Pan zlapie borelioze to winny jest kleszcz, nieprawdaz?

 44. banderowskie echa said

  Zdaje sie, ze Polacy w baaaardzo duzej ilosci niczym sie nie roznia od ukrainskich banderowskich zakapiorow.
  Taka wulgarna, lesbo-podobna krowa z widocznym zezem, nie tylko politycznym, przypomina antyruska dzialaczke z Kijowa: kto nie skacze to Moskal..
  A jest tak glupia, ze nie pamieta nawet z kim AK walczylo..
  Krowsko nigdy nie slyszalo o tym co robil Pilsudski w 1920 roku.
  Juz sobie wyobrazam jej wywiad z Merkelowa. Pewnie Niemce by dupe lizala, lezbija wysztywniona.
  Co ma obecny minister Rosji wspolnego z jej dziadkami?.
  Czy to przypadek ze w polskiej telewizji pracuja debile?
  Z telewizyjnego studia robia dol kloaczny.
  Takie bardziej europejskie wartosci kulturowe? Komu chciala zaimponowac? Ukrainskim nielegalnym emigrantom w Polsce?
  Moze by sie tak kompromitowala na wlasny rachunek a nie w imieniu polskiej publiki. Swinia i tyle.

 45. Henry said

  Ad:43 Macko,
  Niekiedy krytyka i dołowanie jest potrzebne, aby zachęcać do działania.
  Ja zawsze po krytyce oparta na argumentach w stosunku do mojej osoby wyciągam wnioski,
  następuje motywacja, działanie i do przodu. O to w końcu chodzi.
  Każda gazetę czy stacje telewizyjna można załatwić, jeśli bada demonstracje spontaniczne społeczeństwa.
  Pan z pewnością o tym wie.
  A to, co się dzieje dzisiaj z mediami w Polsce przekracza granice głupoty i wprowadza dodatkowe zamęty i konflikty.
  Aktorzy tego zadania osiągają cel, gdyż społeczeństwo nie reaguje.
  Tak to prawda, jak Pan pisze „w Hiszpanii czy Grecji wyraźnie widać, ze ludziom nie żyje się lepiej.”.
  Ale w tym wypadku chodzi nie o poziom życia, lecz o godność człowieka i prawo do swobody i wolności słowa, o które wielu Polaków oddało swoje zycie i o które walczyliśmy tak długo.

 46. Henry said

  Ad:44 Banderowskie echa
  Całkowita prawda, kawę na ławę.
  Chodzi o dalsze wywoływanie atmosfery dołowania przeciwko Słowianom ze wschodu.
  Im większe dołowanie tym więcej „kapuchy ” otrzyma i premie również.
  Czym to się zakończy? Od wschodu i zachodu sami nieprzyjaciele, a to, ze społeczeństwo niemieckie
  w czasie stanu wojennego w Polsce (lata 80 te) wysłało pomoc humanitarna w postaci
  ponad 2.000 000,- paczek do rodzin polskich z kawa, maka, olejem, masłem itp. to wszyscy dzisiaj w Polsce zapomnieli??
  Teraz tylko prymitywna krytyka i dołowanie.
  O pewnych sprawach się nie zapomina, a niektórym osobom w tym portalu warto to przypomnieć.

 47. Macko said

  45 Henry: Każda gazetę czy stacje telewizyjna można załatwić, jeśli bada demonstracje spontaniczne społeczeństwa.
  Co ma Pan konkretnie na mysli?

  Mendia, od 1910r, kiedy Rockefeller i szajka przebogatych psychopatów wykupili prawie wszystkie liczace sie meRdia na Swiecie, sa tylko tuba propagandowa korporatokracji. Sluza interesom a wolnych albo nikt nie czyta albo sie je niszczy finansowo.
  Osobiscie propaguje bojkot GWna, chociazby, ze sloganem: Kazdy moze, kazdy pownien.
  pozdr.

 48. Henry said

  47 Macko
  Całkowita prawda, poruszył Pan tu ważny punkt tego tematu.
  Z korporacjami nikt nie wygra, a ewentualne straty w jednym kraju są zdolni pokryć z zysków z innych.
  Mam na myśli, ze małe wydawnictwo, czy małe stacje telewizyjne jeśli dojdzie do masowych demonstracji i protestów
  jest możliwość doprowadzić do strat finansowych i ewentualnie do bankructwa, ale z dużymi korporacjami tych szans nie ma.
  Zgadzam się z Panem i tu doszliśmy wspólnie do ciekawych wniosków końcowych.
  Dzięki za wymianę poglądów. Było milo i ciekawie.
  Pozdrowienia.

 49. Tekla said

  Marek Czunkiewicz zwolniony z Telewizji Polskiej został zatrudniony w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia. Producent stracił pracę po tym, jak wysłał pismo z przeprosinami do rosyjskiego Ministra Kultury Władimira Medinskiego. Dotyczyły one wywiadu Medinskiego w programie „Studio Wschodu” w TVP Info.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/producent-tvp-zwolniony-za-przeprosiny-rosyjskiego-ministra-kultury-zostal/py6vwl

 50. wow said

  Jest bardzo prawdopodobne, że cała ta „sprawa gen. Czernichowskiego” zaczynając od likwidacji jego pomnika, jest od początku akcją wymierzoną w jątrzenie Polaków i Rosjan. Przedstawia się tego generała jako polakożercę, który likwidował AK pod Wilnem. Na to zaproszony rosyjski minister, naiwnie zapewne wierząc w dobrą wolę powiedział argumenty strony rosyjskiej: „nie ma na piśmie żadnych decyzji generała o likwidacji członków AK”. Gdyby strona polska razem z tymi wszystkimi IPN-ami miała argumenty to nie skończyło by się na pyskówce w TV, gadce o „dziadku” i obrażaniu ministra.

  Najwyraźniej argumentów brak i zostały pyskówki.

 51. Pitagoras said

  Marek Czunkiewicz zwolniony z Telewizji Polskiej został zatrudniony w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia. Producent stracił pracę po tym, jak wysłał pismo z przeprosinami do rosyjskiego Ministra Kultury Władimira Medinskiego. Dotyczyły one wywiadu Medinskiego w programie „Studio Wschodu” w TVP Info.
  Onet

 52. Macko said

  48. Henry – Sursum Corda! 😉

  Z Korporacjami mozemy wygrac, ale trzeba walczyc. Np. nie kupowac nic z ich produkcji.
  Kiedys wypocilem: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zaglodzic-bestie-banksterow-i-korporatokracje-2015-05

  Mamy, kazdy z nas, bron zaczepno-obronna gotowa do uzycia i bardzo skuteczna.

  NIE CZYTAJMY GWNA*
  NIE KOMENTUJMY GWNA*
  NIE LINKUJMY GWNA*

  Kazdy moze, kazdy potrafi, kazdy powinien!

  Z Mechaniki Feynmana pamietam zasade przesuniec wirtualnych i stanów granicznych.
  Ta ostatnia zasada zastosowana do GWna pozwala na sformulowanie nastepujacego pytania:

  Co bedzie jak NIKT nie zwróci uwagi na GWno*?
  No co?

  :-))))))))))))
  ZP
  Macko

  * pod slowo GWno postaw dowolna antypolska gadzinówke.

 53. Będzie 10 ty rozbiór Polski niebawem, a Rosja będzie was Lachy ratować…

 54. Macko said

  53 P-M etc.. WAS????
  plop

 55. Marucha said

  Re 54:
  Mnie też z lekka zmroził wpis 53. To „was Lachy”. I to mimo sympatii okazywanej przez nas witrynie Bractwo Spasa… i Rosji w ogóle.
  Ale zupełnie nie wiedziałem, co na to odpisać.

 56. Re: 53…
  Calkiem prawdopodobne. (rozbior juz w zasadzie zostal dokonany, tylko fasada zostala z…napisem)
  I faktycznie, jak „najemnicy” NATO-wscy beda prowokowac Rosje swomi „zapedami” militarnymi, to moze okazac sie tragiczne w skutkach dla nas…I Rosja bedzie wtedy zmuszona do „wypalenia” ogniem nasz „mniej wartosciowy” Narod (wraz z tym „wiecej wartosciowym” -zydowskim)…no I moze tak sie zdarzyc, ze Rosja calkowicie przejmie nasza ziemie, a wtedy zostana (byc moze) stworzone warunki wlasnie przez Rosjan do powrotu Polakow przebywajacych poza granicami Polski (obecnie fasadowej).
  No I Polska jesli Bog na to wyrazi zgode moglaby by byc ta upragniona „Iskra”, ktora oswietli caly swiat…(glosno spekuluje, I prosze o wybaczenie).
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 57. Jurek said

  Was Lachy tzn Was Lechici , bracia Rusa i Czecha . Więc nieobraźliwie napisał „P-M etc..”

  Tylko nie wiem czy na dotrzymają słowa. Banderyzacja Polaków będzie za chwile genetycznie nieodwracalna. Chociaż mówią uczeni, że po drugim pokoleniu mutacje zanikają 🙂

 58. Macko said

  57 Jurek.
  Alez nie o obraze chodzi ino o forme „was” – innych – a nie logiczna wsród Pplaków forme „nas”.
  Taki zwrot pokazuje, ze osoba jest spoza grupy do której sie odnosi.

  Tak ja na pewnym forum „polacy.eu.org” pisze w tytule „Czym dla Ciebie jest polskosc” – dla mnie sugeruje to, ze dla wlascicieli witryny jest wazne czym dla innych jest polskosc a nie dla nich samych.

  Typowe zagranie outsidera. .. zeby nie powiedziec inaczej.

  Udalo mi sie przekazac sedno mojego zaintrygowania sie?

  Macko

 59. grzech said

  Polak przeprosił zruszczonego Polaka. I o co ta hucpa?
  „Obawiam się, że gdyby nie było tych 600 tys. żołnierzy radzieckich, którzy zginęli w czasie wyzwalania Polski, to dziś Polaków i Polski po prostu by nie było. Niemiecka idea nie zakładała istnienia ani polskiej państwowości, ani narodu polskiego” — zauważył minister.”

  Jakby ówcześnie Sowietom zależało na narodzie polskim, to by nie wystąpili do spółki z Niemcami w rozbiorze Polski i nie współpracowaliby w niszczeniu tkanki biologicznej narodu. Dlaczego więc ma stać pomnik tego Sowieta?
  Dodałbym jeszcze, że trzeba by było się wziąć za pomniki ukraińskie na cmentarzach np. SS Galizien pod Wrocławiem i usuwać tryzuba. Są też pomniki ku czci żołnierzy niemieckich na Opolszczyźnie.

  Szkoda że takie porządkowanie jest stosowane wybiórczo. Naród zamiast wybić się na niepodległość zajmuje się drugorzędnymi sprawami.

  ——
  Rosjanie czy Sowieci NIGDY nie mieli żadnych planów eksterminacji Polaków.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.