Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Destrukcja amerykańskiej kobiety

Posted by Marucha w dniu 2016-02-05 (Piątek)

Nie chodzi zresztą tylko o USA, choć – jak się wydaje – USA przoduje w tej dziedzinie. – admin

Na przykładzie kilku fotografii pokazujemy, jak w ciągu zaledwie trzech lat młoda, sympatyczna dziewczyna uległa totalnemu spustoszeniu duchowemu.

Zdjęcie 1, trzy lata temu. Widzimy uśmiechniętą, kobieco i skromnie wyglądającą 17-latkę, doskonały materiał na przyszłą żonę.

Zdjęcie 2, pięć tygodni później. Nadal warta starań i poświęcenia mężczyzn. Ale ogromne okulary słoneczne sugerują, iż może to być początek pełzającej degrengolady.

Zdjęcie 3, trzy lata później. Dziewczyna ma 20 lat. W stosunkowo krótkim czasie uległa degradacji. Włosy w stylu murzyńskiego getta. Epatuje nagością i eksponowaniem biustu. Pępek przekłuty (tzw. piercing). Wylakierowana. Paznokcie również jak z getto. Nie nadaje się na żonę dla normalnego faceta, co najwyżej na k…ę.

Zdjęcie 4, stan aktualny. Dziewczyna ma prawie 21 lat. Jej destrukcja jest całkowita. Eksponowanie biustu, murzyńskie uczesanie utrwalone na stałe, kurewski makeup, tatuaże na strefach erogenicznych. Nie patrzy w kamerę – czyżby podświadome poczucie wstydu? Kto robił zdjęcie – jej murzyński boyfriend?

Czytelnik, który nadesłał zdjęcia, pisze: łamiąca serce degrengolada młodej białej dziewczyny.

Niewiele tu można dodać. Danie młodej dziewczynie nieskrępowanej swobody bez żadnych wskazówek moralnych to bardzo złe posunięcie: dla niej, dla jej rodziny i dla społeczeństwa.

Była niewątpliwie piękna i miała potencjał bycia wszystkim, czego szanujący się biały mężczyzna mógł oczekiwać od przyszłej żony. Ale mamy przecież media społeczne, akademiki, pracę w sieci restauracji Twin Peaks… i tyle zostało z wyzwolonej amerykańskiej kobiety. Mikrokosmos aktualnej kultury białego człowieka: weź najlepsze geny i wyrzuć je na śmieci.

Mogę szczerze powiedzieć: serce mi pęka, gdy myślę o jej ojcu.

Ameryka niszczy swoje kobiety i niszczy wszystko, gdziekolwiek dociera. Otyłość, wulgarna seksualność, porzucenie własnej rasy, zadawanie się z czarnymi, samotne macierzyństwo, lesbizm, dehumanizacja, społeczna atomizacja… w każdym zakątku globu, gdzie dotarły amerykańskie „wartości”, obserwujemy wzrost tych negatywnych dla społeczeństwa zjawisk.

Rozwiązanie jest jasne. Zreformuj Amerykę, zanim zniszczy ona wszystko, co leży na jej drodze. Albo zniszcz Amerykę i zacznij od nowa.

https://heartiste.wordpress.com

Autor nie podał, iż źródłem demoralizacji i destrukcji zdrowych wartości społecznych, są praktycznie wyłącznie Żydzi, ze swoim przemysłem rozrywkowo-pornograficznym, ze swoimi mediami, szkołami, uczelniami i głośnymi „filozofami” i „socjologami”.
Admin

Komentarzy 150 to “Destrukcja amerykańskiej kobiety”

 1. Jan Kowalski said

  Wpływ na to w pierwszej kolejności mają rodzice, w drugiej środowisko, w następnej media…Niebagatelne znaczenie ma tu też oczywiście mózg osoby ze zdjęć. Myślę, że zamiast niego ma jajecznicę…

  Rodzice są na ogół bezradni wobec doskonale, profesjonalnie wyszkolonych manipulatorów.
  Admin

 2. Siekiera_Motyka said

  Matko Boska !!!!!!!

  To jest niesamowita metamorfoza. 😦 😦

 3. Rosomak said

  @1….i geny.

 4. Marta said

  Ogromne okulary słoneczne sugerują iż może to być początek pełzającej degrengolady …. Jakim debilem trzeba być aby na podstawie okularów wyciągać taki wniosek na temat jakiejkolwiek dziewczyny !

  A jednak wnioski były słuszne…
  Poza tym – „sugerują iż może to być początek”. Sugerują. Nie twierdzą.
  Admin

 5. szabesgoj said

  .https://www.youtube.com/watch?v=NwryN1LmXvo – „Każde bydle ma swój rozum Rochu” – mówi Zagłoba

 6. Ciupaga said

  Bzdura, Amerykanki są super.

 7. Ewa said

  Dlaczego Murzynów wrzuca się do jednego worka z jakimiś anomaliami? To nie kolor skóry decyduje o człowieku. Jakby celowo jątrzy się na wielu frontach i daje argumenty przeciw radykalnym, wyrazistym poglądom, łącząc słuszne z kontrowersją.

  ——
  Tylko białym nachalnie rai się mieszanie z czarnymi. Dlaczego?
  Admin

 8. Marta said

  Nie ważne czy sugeruje czy twierdzi w ogóle skojarzenie okulary = upadła kobieta wysnuć może tylko oszołom, żegnam.

  No niech-żesz się Pani wreszcie pożegna!
  Admin

 9. watazka said

  Niestety, wielu panow sie takimi dziwactwami zachwyca. Jest duzy popyt. Sami panowie tez nie lepsi. Wystarczy popatrzec na „swiat artystyczny”

 10. Yah said

  Ad 8

  Nie wiem dlaczego ale zarówno u kobiet i u mężczyzn ( prawie zawsze) zaczyna się od okularów. Nie wiem, chcą ukryć wyraz oczu. Swego czasu nosiłem okulary i też zacząłem odczuwać niepokojące zmiany w poostrzeganiu świata i …… pogarszający się wzrok. Wy … yłem na śmietnik – minęło a i wzrok powrócił do normy – czytam bez okularów, dal tez ok. Coś z tymi okularami musi być ale nie wiem co i jak

 11. zydozerca said

  ŚLICZNA DZIEWCZYNA POZOSTAŁA ATRAKCYJNA MIMO DENNYCH OZDÓB,MIZOGINI

  MOŻE BYŚCIE ŁASKAWIE ZAJĘLI SIĘ METAMORFOZĄ HILLARY CLINTON- TO JEST DOPIERO KOORWA GODNA POLITOWANIA I POGARDY,NA STOS ŻYDOWSKA SZMATO !!!
  JEJ ZDJĘCIE BEZ MAKIJAŻU PRZED SERIĄ OPERACJI PLASTYCZNYCH WRAZ Z CÓRKĄ JEST DOSTĘPNE W SIECI

  To nie ozdoby. To zmiana charakteru.
  Admin

 12. Nemo said

  @ Admin
  „Nie chodzi zresztą tylko o USA, choć – jak się wydaje – USA przoduje w tej dziedzinie. – admin”

  Tutaj inny przykład z naszego, europejskiego podwórka. Ja wiem że Gajowy lubi koty, ale zapewniam że wrzucam ten link bez jakichkolwiek podtekstów 😉

  „Nano, 20-letnia mieszkanka Norwegii, uważa się za kota. Według kobiety, w wieku szesnastu lat zrozumiała, że tak naprawdę jest zwierzęciem. Nano syczy na psy, nie lubi wody, a także uważa, że widzi w ciemności i ma lepszy węch niż zwykły człowiek. O swoim przypadku opowiedziała telewizji NRK. Opublikowany na YouTube film ma już ponad 2,5 mln wyświetleń.”
  .http://pikio.pl/20-letnia-norwezka-uwaza-sie-za-zwierze-jestem-kotem-uwiezionym-w-ciele-czlowieka-video/

  Ja myślę, że ona sobie robi jaja…
  Admin

 13. Wimar said

  Re Admin : „Rodzice są na ogół bezradni wobec doskonale, profesjonalnie wyszkolonych manipulatorów.”
  Racja ! Sami tego doświadczyliśmy jako rodzice.Do tego lansowane wszędzie prawa dziecka, ucznia, człowieka …

  Re 4,8 Marta. Pani Marto, Pozornie nic. Być może jest to tylko beztroski wakacyjny wypoczynek a okulary chronią wzrok przed silnym słońcem., ale może jest to już zamiłowanie bezrefleksyjnego do życia w luksusie i na luzie. Jednak prawdziwa zmiana to zdjęcie nr 3 i 4

  Pani Marta jest za głupia, aby to zrozumieć. Te okulary nie musiały nic znaczyć… ale mogły.
  Admin

 14. pawel said

  Nie do końca prawomyślne, ale coś w tym może być:

  OD SAMOWIEDZY DO AUTOOBSESJI-WŁAŚCIWOŚCI „JA” WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA W USA

  http://pedagogikaspecjalna.tripod.com/notes/Self-obsessedself-interest.htm#top

  Odbiegając od tematu, to sam fakt selfie – jako zamieszczanie zdjęć robionych samemu sobie nie jest trochę dziwne?

 15. No_Tak said

  Panie Gajowy powiedział Pan A, niech Pan doda B i dalej / np. dot. art../.
  Kobietę wykorzystano jako strategiczne „narzędzie”, przez nacje które jej nie szanują, lub udają że szanują?
  Manipulacja kobietą, to wielka tragedia tej cywilizacji / naczynie jest puste/.
  Kobieta sama się nie obroni , jej cel istnienia – to przetrwanie, gdy męszczyzna staje się ciotą , rodzaj ludzki osiąga dno, zaczyna gnić.
  Żaden prymityw z bagna Dniepru czy z kultu falusa tego nie zrozumie. No bo niby jak? – ich ewolucja się zakończyła, ich „nieśmiertelność” tego nie zmieni.

 16. Dictum said

  Ta przemiana to jeszcze zapewne nie wszystko. To nieszczęsne dziecko ma zaledwie 21 lat. Przed nią następne eksperymenty.
  A stare baby nie lepsze – widzi się je masowo poprzebierane za nie wiadomo (pajaca, klauna, dżokeja) i np. z pomalowanym na kolorowo pazurami.
  Zabawiliśmy się kiedyś w poszukiwanie (na ruchliwej ulicy w centrum Warszawy) kobiety w sukience czy w spódnicy. No i co? Przez godzinę nic nie znaleźliśmy, potem jakieś dwie, trzy przedwojenne babiny. Wszystkie białogłowy (bez względu na wiek) w kalesonach – czyli leginsach, rajtuzach, obcisłych (do nieprzytomności) gaciach.
  Jak ma ubierać się wnuczka, skoro babka robi z siebie żałosne pośmiewisko?

 17. Bebebe said

  Hej, Murzyni i ciapach są super!!!
  Jak białe dziewczyny mają nie zadawać się z kolorowymi, jeśli mają wbijany do mózgu od wczesnego wieku pozytywny obraz kolorowego kolegi?
  Chodzi mi m.in.o kinematografię amerykańską i brytyjską.zastanawiałam się nad zmianami w filmach dla młodzieży a potem nawet nad wojennymi, obyczajowymi i kryminałami dla dorosłych.
  Owszem, nie mam telewizora od 20 ponad lat dziewczynki wychowałam też bez telewizorni.ale mamy internet, czasem trafi się jakiś film na płycie, przyjdą koleżanki dzieci, więc zerknę co oglądają.w lecie trochę podróżowałyśmy autokarem, więc filmy leciały na monitorze…
  I porównałam sobie wytwory kina…
  W filmach młodzieżowych nauczyciele w szkołach są głównie koloru ciemnego, czasem Azjaci.w high school musical jedyna biała nauczycielka to mocno zdziwaczała wariatka pani od sztuki.i trener piłki, coach.
  Rodziny pozytywne i ambitni uczniowie to znowu kolorowi.na patologiach skupiają się w białych rodzinach,tzn. rodzinach z białymi aktorami.
  Kryminały…zawsze jeden partner jest czarny lub innej maści, i on jest spokojny,zrównoważony, ten biały to świr z ADHD.
  Wojsko…no cóż, poborowi czy kadra znowu ….biali z odchyłami.
  Filmy szpitalne…siostry, nurses, tylko kolorowe, lekarze …tak jakby medycynę kończyli tylko etniczni inaczej.każdy to doktor Huxtable. Kto pamięta bill cosby show?
  Ja wiem, w Wielkej Brytanii w szpitalach już 25 lat temu pielęgniarki i lekarze byli głownie kolorowi, lekarze pierwszego kontaktu GP tez, trochę białych głownie z RPA, co świadczyło już wtedy o stępieniu i lenistwie Anglików, ale chodzi mi o ten politycznie poprawny wizerunek kolorowych na ważnych stanowiskach.jak to jest? 50% aktorów musi być z mniejszości etnicznych?ktoś kiedyś tutaj przyraczał dane o parytetach w firmach radach nadzorczych etc.
  Acha, tylko nie wrzeszczeć na mnie, że jestem k…..to pierwsze zdanie t był sarkazm.

 18. Bebebe said

  A dopiero teraz wskoczyły zdjęcia w artykule.artkuł dotyczy zregenerowania wielu dziewcząt, ale ta na zdjęciach nie jest biała….na pewno nie tzw.rasy kaukaskiej.powiedzałabym, że jasna mulatka, ale bardziej domieszka rasy filipińskiej, może Tajka.

 19. błysk said

  Sprawa jest poważna. Bo kobieta idzie za moda,a ta dyktowane jest przez jej wrogów. I tak będzie ,jęśli nie zaczniemy walczyć z wrogami.Rodzice maja pewien wpływ na dzieci ,ale ograniczony ,bo są jeszcze koledzy ,media ,szkoła ..a nawet Kościół . I tymi wpływami trzeba się zająć.

 20. Boydar said

  Ja już pytałem w Gajówce; w którym momencie z dziecka robi się squrwysyn. Co jest punktem przegięcia charakterystyki. Une to wiedzą, my najwyraźniej nie.

 21. Gondar said

  https://www.instagram.com/allison_stanleyy/
  chwila w goglach.
  bez przesady.

 22. Moder Svea said

  Dlaczego szukacie brzydoty a nie Piekna ?

  Nie warto Pani/u tłumaczyć.
  Admin

 23. outsiderR said

  10/10 Panie Dictum

  Kobiety dość bezrefleksyjnie łyknęły „prawo” do noszenia spodni.
  Z prawa do noszenia spodni zrobiła się reguła.

  W tych stworzeniach spodniach, bardzo często z papierosem na ulicy i wulgarnych,
  jak… (tu zamilknę), wytatuowanych jak margines społeczny, trudno się doszukać cech kobiecych.

  Patrzę sobie na to i mówię – dziś prawdziwych kobiet już nie ma…

  Jakieś wyroby kobietopodobne, albo babochłopy? Może.
  Tragedia.

 24. Pitagoras said

  20 – No ładnie podbijamy jej oglądalność, padnie z zachwytu.
  Ale szok.
  Zobaczcie, co mówi nauczyciel islamski o Mass Mediach
  .https://youtu.be/rEsvSM_YU50

 25. Gondar said

  Pitagoras
  Za dużo krytyki w jej stronę a za mało tłumaczenia dlaczego? po co? jak?
  Może zacznie ktoś jej mówić „in English”? I nawracać?

 26. Re: Artykul…
  Do wszystkich czytajacych: NIE DAC SIE SKORUPOWAC ……!!!!!. (bez wzgledu na sytuacje I okolicznosci)
  (zdemoralizowac, zidiociolizowac, oglupic, oszwabic, okrasc, itd…)

  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. re1truth2 said

  Re 20
  Jasne bez przesady [– czyżby podświadome poczucie wstydu? Kto robił zdjęcie – jej murzyński boyfriend?]
  .https://re1truth2.files.wordpress.com/2016/02/zrzut-ekranu-z-2016-02-05-111137.png

 28. markglogg said

  A tak wyglądają w realu PRAWDZIWIE AMERYKAŃSKIE NIESKORUMPOWANE ŻONY ORAZ MATKI (skądinąd, jak one TO robią?)

  To jest TEŻ przejaw degeneracji, o czym nawet wspomniano w artykule – admin

 29. Zerohero said

  Już pierwsze zdjęcie zdradza symptomy choroby. Spójrzcie na te ohydnie wyciapane brwi.

  @Ewa

  „Dlaczego Murzynów wrzuca się do jednego worka z jakimiś anomaliami? To nie kolor skóry decyduje o człowieku ”

  A jednak tam gdzie jest dużo murzynów (15% i więcej), tam robi się źle, a przy 30-40% jest syf, bród i zbrodnia. Murzyni mają zadziwiające inklinacje do tworzenia prymitywnej kultury łebków opiewającej rozboje i gwałt (rap, gangsta), państwa murzyńskie są biedne, a historia nie zna murzyńskich wynalazków. Niedawno czytałem co prawda „artykulik” o murzyńskich wynalazcach, ale bardzo szybko połapałem się, że to stek kłamstw. np. czarnym przypisano wynalazek maski gazowej :D. Niestety prości ludzie chłoną wiedzę z gadzinówek i wierzą w te bzdury. Z resztą takie jawnie kłamliwe artykuły najlepiej pokazują jaką umysłowość mają czarni. Trzeba wręcz zmyślać ich dokonania. 😦

  Owszem, nie można szufladkować konkretnej osoby, ale zbiorowość jak najbardziej podlega ocenom statystycznym. Wiadomo np. że Azjaci w USA to kujony, a czarni to analfabeci. Jak się czarni sprowadzają do dzielnicy, to ceny nieruchomości spadają i nie jest to spowodowane rasizmem, tylko gwałtownym pogorszeniem warunków życia okolicy. W ten sposób degeneracji uległo Detroit. Biali uciekli przed rozbojami murzyńskimi, a murzyni nie płacą podatków. W sercu USA wyrosła Somalia. Murzyn statystycznie dąży do swego naturalnego afrykańskiego stanu – czyli dziadostwa.

  Aha i jeszcze jedno. Ogromna plaga HIV w Afryce nie jest efektem spisku białej zarazy (Europejczyków), ale kultury walenia się z kim popadnie. Przy czym nie potępiam tu z pozycji cnotliwego świętojeblwego. Oni się tam WALĄ każdy z każdym. Nie ma takiej skali problemu ani na Dalekim Wschodzie, ani w Ameryce Pd. ani na najbardziej zdegradowanych obszarach poradzieckich. Większość murzyńskich dzieci w USA wychowuje się bez ojca. Gdyby na te forum przychodziły libertariańskie przygłupy, to zaraz ktoś by napisał, że pewnie przez „socjał”.

 30. Marucha said

  Re 25:
  Pan umie czytać ze zrozumieniem?
  Cały artykuł to oskarżenie amerykańskiego systemu medialno-rozrywkowego, który degeneruje i korumpuje ludzi.
  A o dziewczynie tyle, że jej metamorfoza z normalnej dziewczyny w kurwę przyprawia o ból serca.

  Oczywiście wiem, że właśnie tego typu dziewczyny są obiektem mokrych marzeń niektórych mężczyzn. Ale czy chcieliby mieć taką żonę?
  Jeśli tak, to są jej warci.

  Re 29:
  Trafna odpowiedź, panie 0H.
  Mnie już nieraz gęba boli od gadania…

 31. Zerohero said

  @17, Bebebe

  To jest standard. W filmach SF też musi być naukowiec murzyn (np. w Terminator 2). Nie ruszając się z domu można pooglądac obrazki zespołów konstruktorów, naukowców itd. i tam czarnych nie ma. Są biali, żółci i śniadzi (Indie, Pakistan). Hollywood kreuje rzeczywistość. Do tej pory na egzaminach na studia w USA są dodatkowe punkty dla murzynów. Dzięki temu część z nich z trudem robi „wyższe humanistyczne” i dostaje posadę urzędnika. W ten sposób stworzono murzyńską klasę średnią w USA.

  A z drugiej strony. np. jak policja rozdaje ulotki przed złodziejami, to takie:

  k.. typowe. Spróbuj zrobić z czarnym złodziejaszkiem i białą kobietą, to będzie awantura na cztery fajerki.

  Jasne, typowe, biały okrada czarnego czy czarną…
  QRWA
  Admin

 32. ? said

  A jak w takim razie nazwać coś takiego:
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2481092/I-different-Mexican-lawyer-undergoes-extreme-body-modification-Vampire-Lady-complete-titanium-horns-inserted-head.html

 33. 3221; said

  Dlaczego okulary sa wskaznikiem -degrenolady -wiekszosc osob zazywajacych ma trwale rozszerzone zrenice

 34. Ciupaga said

  > Zdjęcie 4, stan aktualny. … Jej destrukcja jest całkowita. Eksponowanie biustu, murzyńskie uczesanie utrwalone na stałe, kurewski makeup, tatuaże na strefach erogenicznych. Nie patrzy w kamerę – czyżby podświadome poczucie wstydu? Kto robił zdjęcie – jej murzyński boyfriend?

  Jaka destrukcja? Uczesanie sportowe, zaplecione warkoczyki które można rozpleść. Makijaż taki sobie, ale na pewno nie „kurewski”, co to są strefy erogenne można sprawdzić zanim się skompromituje, nie patrzy w „kamerę” bo patrzy w telefon, gdzie widzi siebie w lustrze (telefon w prawej, a zegarek na lewej).

  Podsumowując: autor tego tekstu jest: a) kretynem płci męskiej, lub b) feministką pozującą na kretyna płci męskiej

  Cycki jak na talerzu, ale Obrońca się znalazł! – admin

 35. Dictum said

  http://www.nto.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=NO&Date=20130629&Category=REPORTAZ&ArtNo=130629436&Ref=AR&border=0&MaxW=666

  a tu współcześnie cztery nauczycielki w kalesonach (ale i bo też czym się zajmują)

 36. Aguirre said

  Już na pierwszym zdjęciu jest źle, ta pustka w jej tępym spojrzeniu i głupawy makijaż.

 37. hulsz said

  odp admin :Rodzice są na ogół bezradni wobec doskonale, profesjonalnie wyszkolonych manipulatorów.
  Niestety to prawda kto mial dzieci wie o czym mowie.

 38. Gondar said

  @30
  W jaką k….?
  Na pierwsze zdjęcie to wielu starym prykom aż dygnął:)
  Ale gdyby ją ubrać w kieckę do kostek, uczesać to byś Pan tak nie powiedział?
  A co do żony-patrz Pan na jej biodra-maszyna do rodzenia.
  To dawać wzorce. Pokazywać. Będziemy klikać i nabijać kasę dla „wzorca”.
  A może jakąś z Amiszów?
  ps okulary czasami też chronią wzrok np. u spawacza.

  ——
  To właśnie strój, makijaż, uczesanie, zachowanie – dają sygnał „kim jestem”.
  A Pan jesteś durniem.
  Admin

 39. .,_ said

  Młode Polki farbują się masowo na brunetki i chodzą na solarkę. Przez co blondynki zamienieniają się w coś a la latynoski, albo quasimuzłmanki z jakiejś Algerii czy Pakistanu.
  Skąd się ta moda bierze? Nie wierze, że każda jedna ogląda pornusy. Mało ludzi tak naprawdę to ogląda, a jeszcze mniej dziewczyn.

  To jest sterowane przez unych.
  Une nienawidzą blondynek czy wiewiórek o jasnej cerze.
  Dlatego propagują nie tylko modę specyficzną dla kolorowych – ale i krzyżowanie się ras.
  Stąd też biorą się dowcipy o blondynkach.
  Takiej propagandy parzenia się z Murzynami nie ma wśród Azjatów.
  Dlaczego?
  Admin

 40. Jerzy said

  Ad 28: Tu teraz nawet zostalo stworzone takie nowe hasło: „Big (tłusty jak wieprz, przepraszam wieprze, ale nie przychodzi mi na myśl inne
  porównanie) is beautiful” (dla tych, którzy niezbyt orientują się w angielskim wyjasniam, ze znaczy to „Gruby/a jest piękny/a”)!

 41. .,_ said

  Zerohero @

  „Historia nie zna murzyńskich wynalazków”

  Jak to nie zna? A bumerang czarnych Aborygenów, a miotacz bananów, dzida odrzutowa, albo kondensator przepływu soku kokosowego?

  A w Ameryce Pd. to też się każdy z każdym wali w każdą dziurę.


  Admin

 42. Boydar said

  @ Pan Hulsz vs. komentarz Pana Gajowego (1)

  A ten bezlitosny, starotestamentowy Bóg, zostawił tych biednych rodziców bez żadnego wsparcia na pastwę ŻYDA.

  Niechby się chociaż przeżegnali w intencji, prawą ręką. Wolą jednak dom starców, niż się przyznać. Może przesadzam, ale nie mam litości dla zaprzańców.

  Przychodzę sobie ja raz w takie jedno miejsce, patrzę, na ścianie wisi kalendarz. Zajebiście kolorowy, w styczniu jakiś wyszczerzony Tybetańczyk cały w paciorkach i śmieje się z nas do rozpuku. Myślę sobie, niedobrze, to jest syf, wali siarą aż dym idzie. No nic, nie moje podwórko, nie mam prawa się wtrącać. Ale myślałem o tym sobie w domu, szkoda tych ludzi tam, zwłaszcza że to dziewuchy. Pomodliłem się w intencji. Następnego dnia masakra, jakby im do biura ktoś granat wrzucił, choroba i nieszczęście za nieszczęściem, wqurwił się demon. Mówię do takiej jednej, to nie ma róży bez ognia, wypier dolcie to jak najszybciej i jak najdalej. Jak się dziewczyna nie otworzy ! Myśmy już od tygodnia coś czuły, że jest nie tak. I nawet próbowałyśmy rozmawiać ze sobą, że to jakieś „dziwne”, ale trochę strach, bo to kierowniczka powiesiła. Wypier dolić !, powiedzcie, że ja sam zdjąłem, niech spróbuje fiknąć. Zdjęły (rękawiczki włożyły !).

  Po dwóch dniach zrobił się spokój. Autentycznie. Kazałem im się pomodlić i podziękować. „Myśmy już się modliły, i jeszcze będziemy”.

  Można ? Można. Tylko trzeba mieć wolę walki, i pokorę przed niepojętym. Może to zły przykład, może zbyt prosty, z dziećmi jest znacznie bardziej splątane, ale nie ma dla Boga rzeczy zbyt splątanych. Trzeba wreszcie uwierzyć.

 43. oldman said

  To jest wojna, wojna na śmierć i życie wieczne. Mam dorastająca córkę i przerabiam to. Ale poddać się nie można. Niestety, pomocy w prawdziwym wychowaniu znikąd nie mamy: szkoła- profesjonalnie wyszkoleni manipulatorzy, kościół- modernistycznie wyszkoleni manipulatorzy, dom- w miejscu Pana Domu szklany ekran z przemysłem rozrywkowo- pornograficznym. Na szczęście są sposoby walki. Wiecie jak gen.Patton zwyciężył E.Rommla w Afryce? Przeczytał jego książkę o taktyce. My musimy robić tak samo. Warto przeczytać pozycje dobrych egzorcystów, tam jest podana taktyka szatana bo to on stoi za tym całym złem. Punkt pierwszy Ojcze Rodziny- wyrzuć telewizor bo to podstawowa przyczyna zła w Twoim domu( i nie myśl że wyrzucenie jest takie proste), po drugie- przed Bogiem odpowiadasz za duszę Swojego dziecka a więc się przejmij tym a nie realizuj Siebie. Mało jest soborowych parafii w których naprawdę przekazuje się nieskażoną modernizmem Wiarę (podobno są takie, nie miałem okazji takich poznać), wróć do Tradycji (oczywiście z dziećmi), moje jeszcze się buntują ale różaniec, pokora i konsekwencja w działaniu robią swoje. W Tradycji przynajmniej strój wraca do norm, Twoja córka przestaje siać zgorszenie. I jedna ważna sprawa (dzielę się spostrzeżeniami z własnej autopsji) samo zabranianie czegoś dziecku nic nie daje, życie nie znosi próżni, trzeba COŚ dziecku podsunąć, (godziwa rozrywka, a najlepiej jeżeli to COŚ będziemy robili razem), moje dzieci chodzą ze mną po górach, w chwili obecnej trochę się buntują ale wędrując były szczęśliwe i wiem że to w Nich nie zginie i wiem że wrócą do tego. I najważniejsze-rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać. Tylko tu jest duży problem, rodzic czytający TYLKO reklamy z lidla i biedronki nie ma zasobu słów by zacząć rozmawiać. By wymagać od dzieci trzeba najpierw zacząć od SIEBIE wymagać. Wystarczy, wracam do obowiązków rodzinnych, „podziwiam” ludzi którzy potrafią przesiedzieć cały dzień na klawiaturze.

 44. Dictum said

  ad. 41
  A tatuaże? Tak dziś niezbędne białej rasie.
  A taniec – podrygiwanie godzinami w jednym miejscu? Tak dziś atrakcyjny dla białych i niezbędny w dyskotece.

 45. .,_ said

  Gajowy powinien był zamieścić to:

  https://www.google.pl/search?q=szatan+dziewczyne+zmienil&client=ms-android-om-lge&hl=pl-PL&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj8s4fF2eDKAhWIDCwKHUPOA-MQ_AUICCgB#hl=pl-PL&tbm=isch&q=co+szatan+zrobi%C5%82+tej+dziewczynie&imgrc=elB0X-QSPznUJM%3A

  Tej to dopiero odjebało!

 46. .,_ said

  .https://www.google.pl/search?q=szatan+dziewczyne+zmienil&client=ms-android-om-lge&hl=pl-PL&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj8s4fF2eDKAhWIDCwKHUPOA-MQ_AUICCgB#hl=pl-PL&tbm=isch&q=co+szatan+zrobi%C5%82+tej+dziewczynie&imgrc=elB0X-QSPznUJM%3A

  Na pewno komuś się spodoba.
  Degrengolada mózgu dotyczy również mężczyzn.
  Admin

 47. Kar said

  ..Jasne, typowe, biały okrada czarnego czy czarną…
  QRWA
  Admin..

  Holywood wiatr powial w kolorowa strone (trendy gudlajskie staly sie b. wyszukane/finezyjne/grymasne)..w filmach, sluga pana bialego byl regulaminowo czarny.., a teraz bialy kicior jest scigany przez stroza-prawa..czarnego

 48. .,_ said

  Albo takie „naukowe” rewelacje:

  .https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.www.sppb.wiedzakontrowersyjna.pl/upload/images/medium/2016/01/tak_zmienila_sie_twarz_dziewczyny_2016-01-14_16-31-03.jpg&imgrefurl=http://www.www.sppb.wiedzakontrowersyjna.pl/583/ile_warte_sa_poszczegolne.html&h=787&w=600&tbnid=clrbzbj1FkoGKM:&docid=-2RxabwXhsKx2M&hl=pl-PL&ei=oZ-0VvTmIIO3sQHpt6qgAQ&tbm=isch&client=ms-android-om-lge&ved=0ahUKEwi0u5rG2eDKAhWDWywKHembChQQMwhLKCUwJQ

 49. Gondar said

  @38
  To BURKA dla każdej…i po problemie. Pan się nie będzie denerwował.

  Ech, ty buraku co myśli, że szwiatowy jest…
  Admin

 50. Bodzio said

  ad. 49 @Gondar
  A na głupotę – gilotyna.

 51. Jacek said

  Bardzo trafny tekst. Nie ma tu co się obrażać o ciemne okulary, ze niby nie są żadną oznaka początku procesu zepsucia. Ta seria fotografii wskazuje na ten proces, który jest oczywisty w każdym publicznym miejscu w krajach „rozwiniętej demokracji zachodniej”, w tym również w Polsce , tzn na ulicy, w biurze, restauracji, tramwaju itd. gdzie tabunami widzi się kobiety ( prawie w dowolnym wieku) jak również nawet małe dziewczynki , „ubrane” i wymalowane, mówiące (jeśli to można nazwać mowa) i zachowujące się w sposób wyzywający, przynależny do domu publicznego i przyległej dzielnicy. A skromność jest cnota kobiety i najczęściej prawdziwym świadectwem jej cnoty.

  Konkluzja jest tylko jedna, kobiety są obecnie od wczesnej młodości intensywnie demoralizowane, tak, ze w końcu pozbawione są nawet odruchów naturalnego wstydu, do tego stopnia, ze obnoszą na widoku publicznym detale swych narządów rodnych pod kalesonami grożącymi pęknięciem w kroku. Te kobiety mentalnie przynajmniej nalezą więc do domu publicznego w jaki są przeorganizowywane ( a w rzeczywistości już zostały praktycznie przeorganizowane) społeczeństwa (czy raczej stada ludzkiego bydła, wg ich poganiaczy) „rozwiniętych demokracji zachodnich”. Nie jest to zresztą proces nowy, „wyzwolenie” kobiet dotknęło jeszcze pokoleń IIRP i prlu.

  To gruntowne sqrwienie kobiet podważa jakiekolwiek życie rodzinne, ponieważ życie to polega na małżeństwie, przez które mężczyzna nadaje kobiecie godność swej zony, czyli kobiety której poświęca prace swego życia jako, ze ona ma być matka jego dzieci. Która kobieta, panna lub mężatka, dzisiaj to rozumie? Która uważa, ze przez wzięcie jej za żonę jej mąż nadal jej godność?Takie nadanie, czyli wlanie godności, nie ma sensu gdy naczynie do którego ma ono nastąpić jest dziurawe. Czyli gdy kobieta nie jest cnotliwa. No i dlatego nie rozumieją. Ta prosta prawda była znana od zarania ludzkości i na niej wyrastały narody ja respektujące w obyczaju i prawie , lub redukowały się do gnoju narody jej nieszanujące. Cudzołożnicy ( qrwicy się, myślą, mowa, uczynkiem i zaniedbaniem) nie wejdą do Królestwa Niebieskiego.

  Warto zauważyć jak „obrażone czuja się” dzisiaj w większości kobiety gdy ten temat jest poruszany. Nawet te „pobożne”.

  W społeczeństwie rozwijającym się we właściwy sposób, tzn wg prawa naturalnego, to mężczyźni, ponieważ rozumieją to prawo, wymagają bezwzględnego podporządkowania się przez kobiety porządkowi małżeństwa. Wiedza bowiem, ze w przeciwnym przypadku w niewielu pokoleniach czeka ich rod i naród śmierć w upodleniu. „Społeczeństwa rozwiniętej demokracji zachodniej” są na drodze ku tej śmierci wyglądającej już zza węgla. A są na tej drodze bo zostały podbite mentalnie, a stad duchowo, a stad i materialnie przez talmudystów, dla których są bydłem.

  Ratunek polega na odwróceniu tego podboju, tzn na wyzwoleniu najpierw mentalnym (pojęciowym), a stad duchowym, a stad materialnym. A wyzwolenie mentalne musi się zacząć od prawidłowego rozumienia roli kobiety w życiu ludzkim, jako zony, obdarzonej godnością przez męża, a pochodnie matki, odpowiednio wychowanej (tzn również zdyscyplinowanej) i chronionej aby była zdolna do wykonania swej powinności względem rodu ludzkiego.

 52. Gondar said

  @49
  Panie Marucha.
  Post Pana Jacka jest tym co myślę.
  Ostatni akapit-wzorzec.

 53. Jacek said

  Ad Boydar #42

  80% pracy jest w modlitwie, 20% w wykonaniu jej skutków. Gratuluje. Szczęść Boże.

 54. Marucha said

  Re 52:
  Tak?
  Od kiedy się Panu zmieniło?

 55. NICK said

  Smutne… .
  Ale też zastanawiające.
  Także qurevsko wqurviające.

  Kolejny front walki unych z cywilizacją. Walczmy zatem! Zwłaszcza w najbliższym środowisku.
  Muszę Wam powiedzieć, że jak przyjdzie taka ‚klientka’, z reguły to z mamusią podobną, to, nie odpuszczam. Pytam np. co ci się dziecko w głowę stało? Alb: skąd i dlaczego ten tatuaż. Albo:dlaczego dziecinko tak jedziesz tymi perfumami stosowanymi do krocza. I co się nie raz potem dzieje? Jedna na dziesięć zaczynają rozsądną rozmowę. Reszta to zaprzedane. A i skargi bywają do instancji ‚wyższych’. Mnie to HUK.

  Na pocieszenie? I generalnie? Wg mojej oceny. 9/10 młodziutkich kobiet jest w miarę normalnych. W Polsce. Jeszcze.

 56. .,_ said

  Re 41

  To się nazywa „Gajowe Wojny, Przebudzenie humoru”

 57. outsiderR said

  ad38
  „Na pierwsze zdjęcie to wielu starym prykom aż dygnął:)”

  Na podstawie tego „odkrywczego” wniosku stwierdzam, panie Gondar, że pan jeszcze nadal myślisz swoim najbardziej unerwionym narządem. I nie chodzi o mózg bynajmniej.

  Przyjdzie czas, że nabierze pan dystansu do pewnych spraw, i nie będzie pan „dygał” niepotrzebnie zupełnie. Tylko wtedy, gdy to będzie sens miało.
  Tak w życiu bywa – za młodu (młodość chmurna, durna) logiki i sensownego myślenia niezbyt często ludzie używają. Mądrość przychodzi z czasem.
  W pana przypadku mam uzasadnione obawy, że czas przyjdzie sam…

  PS Nie oczekuję odpowiedzi.

 58. Gondar said

  @54
  Od niedawna.
  Jakieś parę lat temu. Bo też byłem taki jak ta dziewczynka.

 59. Jacek said

  Ad Boydar #20

  „Ja już pytałem w Gajówce; w którym momencie z dziecka robi się squrwysyn. Co jest punktem przegięcia charakterystyki. Une to wiedzą, my najwyraźniej nie.”

  W momencie gdy odrzuca Bojaźń Bożą.

 60. Gondar said

  @57 A co napisał Gajowy?:
  „Oczywiście wiem, że właśnie tego typu dziewczyny są obiektem mokrych marzeń niektórych mężczyzn. Ale czy chcieliby mieć taką żonę?
  Jeśli tak, to są jej warci. ”
  Outsider, Pan bredzi.

 61. outsiderR said

  Po serii kobiecych horrorów popatrzmy może na to?

 62. Gondar said

  @61
  A Pan JO by powiedział: Ale wulgarnie ubrana zdzira” bądź coś w ten deseń. Czyż nie?

 63. Jacek said

  ad Aguirre # 36

  Ma Pan racje, to jest barbie girl, i o to chodzi.

 64. Pitagoras said

  http://i1.celebixy.pl/fc1f3680692adb9b56dcd738b99ee75561cee46d/mona-lisa-ewolucjaxx-jpg

 65. Bebebe said

  A ja pozdrawiam wszystkich,zwlaszcza rodzicow mlodych panien. I podaje linki – filmiki z moimi dziewczynkami, niech Panstwu zaspiewaja, a jesli spotykamy sie na mszach w NMP, to Panstwo je rozpoznacie:)

 66. Boydar said

  Może to jest właśnie to, Panie Jacku. Może tak być.

 67. ojojoj said

  do 22. Moder Svea – dlaczego pan szuka kupy zamiast majtek?

 68. ojojoj said

  Panie Zerohero, to wszystko prawda, tylko ze czarni w usa to nie sa czarni, ale brazowi – juz zmieszani przez pokolenia z bialymi.

 69. Dictum said

  Bez komentarza

 70. ? said

  Słowianki też powinny być czarnymi k…wami:
  .https://www.youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE

 71. Chutor said

  Pierwsze przyczyny i przejawy

  Zmiany spoleczne, zdrowotne i inne moga byc na
  lepsze lub gorsze. Do tych gorszych odnosi sie
  ten artykul. Widocznie temat jest na czasie sadzac
  po ilosci i jakosci komentarzy. Mowa w nich o przejawach
  a takze o przyczynach tych zjawisk.
  Docelowo aby usunac zle skutki nalezy skupic sie nad
  ich przyczynami a zwlaszcza tymi pierwszymi.
  Swego czasu europejscy zeglarze przybyli na wyspe zamieszkala
  przez pierwotna ludnosc. Tubylcy nie znali zelaza.
  Przybysze w dobrych intencjach ofiarowali im zelazne siekiery.
  Starszyzna tej wyspy po sprawdzeniu czegos bardziej ulepszonego
  niz sami posiadali odrzucili podarki twierdzac, ze majac
  zelazna siekiery kobiety latwiej sobie poradza bez mezczyzn.
  Cokolwiek robisz patrz na koniec jak mowi lacinskie powiedzenie.
  Te madrosc posiadali takze wyspiarze.
  A wiec ulepszenia technologiczne nie musza oznaczac wzrostu
  mocy czlowieka. Przez ostatnie kilkaset lat Europa i inne kraje
  z jej ludnoscia i kultura dominowaly swiat. Dzisiaj gdy
  Europa szczyci sie wysoka technologia, ktora moze z latwoscia
  byc uzytkowana przez kobiety, to swiat europejski staje sie
  posmiewiskiem ludow „trzeciego swiata”.
  Silowe wprowadzanie tozsamosci plci, zwane ich rownoscia,
  doprowadzilo do upadku patriarchatu. Nie wszedzie, Izrael
  bedac malym panstwem jest mocarstwem swiatowym i system
  patriarchalny w tym panstwie nie stoi temu na przeszkodzie.

 72. wegiel na raty said

  wszystko zaczyna się od kryzysu męskości,
  ile znam rodzin gdzie to baba rządzi

  1 Tm 2:12-15
  12. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.
  13. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa.
  14. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo.
  15. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu – z umiarem.
  (BT)

 73. szabesgoj said

  Eska.pl to nie Holywood to Warszawa
  Rita Ora w kurtce z napisem YOLO / YOLO – You Only Live Once, czyli żyje się tylko raz; Młodzieżowy slang na ESKA.pl; to POPIS !
  https://www.google.pl/search?q=Rita+Ora+w+kurtce+z+napisem+YOLO+/&client=ubuntu&hs=aiQ&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjc6KrMhOHKAhXLWRoKHYIdDF8QsAQIJw&biw=1837&bih=961

 74. Iwet(ka) said

  No zmężniała nam dziewczyna…

  Ciekawe, co sugerują na przyszłość moje okulary przeciwsłoneczne lenonki 🙂

 75. jan said

  re 69
  Uch! Jakie to pudło obrzydliwe.

 76. Jacek said

  ad Wegiel Na Raty #71

  Dobre cytaty.

  Mężczyźni narodu podbitego tracą władzę nad swoimi kobietami na rzecz najeźdźców. Kto np. w Polsce propagował i wymuszał powszechne „prawa wyborcze” kobiet, powszechne zatrudnienie kobiet, koedukacje, feminizacje szkol , a obecnie sadów, „prawo wyboru” itd. Kto obecnie uczy chłopców wymagań życiowych jakie spełnić ma mężczyzna, i jakie wymagania ma spełnić w stosunku do niego zona? Kto uczy dziewczęta ich obowiązków, zwłaszcza wobec przyszłego męża? Nawet nie tzw kościół katolicki czyli talmudyczna sekta watykańska, dlaczego? No właśnie dlatego.

 77. szabesgoj said

  Ubiór kobiety szariatu – bez przesady
  >https://www.google.pl/search?q=Ubi%C3%B3r+kobiety+szariatu&client=ubuntu&channel=fs&biw=1837&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwikrfnii-HKAhUDWBoKHXDjAjcQsAQIMQ
  >http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/r/r/Nowa_moda_plaze_5867151.jpg
  >https://islampopolsku.files.wordpress.com/2014/06/6338626846625000001.jpg
  >http://xx.cdn02.imgwykop.pl/c3397993/link_xx8LPbBKBjG1LtJoHe80iuQ9MJyZVnak,own.jpg

 78. Boydar said

  Ona jest obżydliwa, że taką bluzkę założyła. Przecież to nie jej cycki. Ale ona pewnie uważa rze, że nie jest od przyzwoitości tylko od śpiewania.

 79. .,_ said

  A Szwedkom to już odjebało do kwadratu.

  http://prostozmostu.net/swiat/wola-uchodzcow-niz-nacjonalistow

 80. Marucha said

  Re 54:
  To chyba od bardzo niedawna – bo jeszcze parę godzin temu bredził Pan o Amiszach (#38) i burkach dla kobiet (#49), próbując wyszydzić nasze obiekcje wobec dziewczyny robiącej z siebie wulgarną mieszkankę getta.

 81. Kobiety, kobiety, kobiety. A co z mężczyznami, drodzy Gajówkowicze?

  Większość nie potrafi sobie wyobrazić życia bez możliwości napicia się taniego sikacza przed telewizorem.

  W Polsce sporo z nich nie tylko nadużywa alkoholu, lecz także narkotyków.

  Uważają się za prawdziwych mężczyzn, tymczasem zachowują się i wyglądają jak cioty. Nie, nie jak geje. Jak cioty. Którym można dać w twarz, a oni się popłaczą. Choć udają macho – po to jest siłka i sterydy. Z wierzchu kozak, wewnątrz dupa wołowa. Z wiecznymi kompleksami męskości. Nie potrafiący nawet zmienić bielizny, jeśli im o tym żona nie przypomni.

  Nie ma wielu dam, ani kobiet. Są dziewczyny i obiekty kobieto-podobne. A także baby. Nie ma wielu dżentelmenów i mężczyzn. Są faceci i faceciki.

  Komu jest to na rękę, to wiemy. Że dotyka to większości ludzi, to widzimy. Ale wiemy też jak można temu zaradzić. Wiemy, że należy edukować i wychowywać młodzież wedle klasycznych wzorców. Kto jednak robi coś w tym kierunku poza czczym gadaniem?

 82. SAP said

  Mam ogromny szacunek dla kobiet. Ich empatia, zdolność do miłości, poświęcenia stoi o wiele wyżej niż męska, bo sama natura je tak wyposażyła. One nawet zniosą to, że dziś każe się im być facetem, qurwą czy inną kukłą ale zawsze pozostaną kobietą (choć są wyjątki). Ich deformacja jest spowodowana przez nas facetów, czy to będzie pijany, zboczony ojciec, czy ktoś inny komu one bezgranicznie i często głupio zawierzyły. Genialnie ten proces upadku młodej kobiety i jej podniesienia się opisuje film Forrest Gump. To miłość jej przyjaciela z dzieciństwa uratowała ją przed duchową i moralną degrengoladą, miłość bezwarunkowa.
  Panowie, więcej empatii.

 83. Podejrzewam, że niejedna kobieta ,,nawróciłaby się”, gdyby byli jeszcze mężczyźni, dla których mogłyby się starać. Tych jest też coraz to mniej.

 84. Tekla said

  Tak protestuja holenerscy mężczyżni przeciwko molestowaniu kobiet przez uchodzców….

 85. Zerohero said

  Dwie polskie gimbusiary chwaliły się seksem z murzyńskim raperami.

  .https://www.youtube.com/watch?v=MbtKbK_UN7M

  proszę zwrócić uwagę na gest przy słowach „jestem z siebie dumna”. Jest to typowo małpi gest lansowany przez środki masowego przekazu. Gesty murzyńskiego dna społecznego, przygłupów, małp kiwających się do kamery, były sprzedawane nastolatkom jako „cool”.

  A oto acjata typowego kapitalisty ryjącego w MTV

  https://www.google.fr/search?q=Sumner+Redstone&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-m7rGk-HKAhXM2hoKHSvQBtQQ_AUIBygB&biw=1488&bih=946

  oczywiście Żyd

 86. Pitagoras said

  Kochani – wielki żal patrząc na tę dziewczynę, ale obawiam się, że my tu pod ‚latarnią’ jak to mawiali Chińczycy jest najciemniej.
  Co to jest? Jest tego sporo, tzw. hipster-ia czy coś?

 87. Ciupaga said

  @34 > Cycki jak na talerzu, ale Obrońca się znalazł! – admin

  Jeśli kogoś trzeba bronić, to autora tekstu przed samym sobą. Z resztą mężczyzna amerykański to dopiero nędza i rozpacz.

  ——
  Panu coś zaszkodziło, czy się do jakiejś sekty zapisał?
  Bronić autora przed samym sobą?
  Admin

 88. Ad.84

  Ad.85

  ,,Mężczyzna amerykański” to chyba oksymoron.

 89. 28% mężów w Polsce przyznaje się, że chociaż raz wykonali ,,skok w bok”. Około 15% mężczyzn skrajnie nadużywa alkoholu, a drugie tyle spożywa go w ilości, która powoduje brak kontroli nad słowami i czynami. Około 10% jest w depresji, a nieznana ilość kręci się w kółko i nie odnajduje swojego miejsca. Mieszkając w Polsce, nie są w stanie zapewniać swoim rodzinom godziwego życia. Dziennie spędzają około 4-5 godzin przed telewizorem. Prawie połowa to wtórni analfabeci. 20% mężczyzn zażywa stale narkotyki. 30% próbowało lub nadal bierze dopalacze. Nie mamy klasy wyższej i średniej, a wśród klasy niższej postępuje degeneracja i schamienie. Braki w kulturze kobiety jeszcze by przeżyły, lecz obecnie synów wychowuje się na małe cioty i maminsynki. Jako dorośli, nie potrafią nawet wyprasować koszuli. To kobieta musi dbać, by zmieniali regularnie bieliznę. Widziałem na własne oczy, jak dorosłym facetom żony wybierały ubrania, bo sami byli do tego stopnia zdziecinniali, że nie potrafiliby nawet zrobić prania.

  W co wierzy współczesny Polak? Czy jakiś Europejczyk? Nie wierzymy w nic, więc nie mamy za co umierać. Zatem żyjemy życiem pustym, pozbawionym jakiejkolwiek wartości i wyższych celów. Praca, dom, telewizor, puszka piwa, spanie. Większość znanych mi facetów nie bierze się za edukowanie i wychowywanie własnych dzieci. No ale oczywiście potem jest krzyk i oburzenie, że Polka wzięła Araba. Albo chociaż Szweda czy Anglika.

  W Sztokholmie słyszę Polaków z daleka tylko dlatego, że nadużywają słowa na ,,k”. Nie wiem jak Wy, lecz gdybym był kobietą, to nie chciałbym takiego chama i prymitywa za męża. Bezbożnego konformistę. A taki Arab? O, proszę Was! Religijny, rodzinny, rządzi twardą ręką i wymaga. Nie wiem czy można mieć do kobiet pretensję. W końcu od kogo mają brać przykład?

 90. ojojoj said

  Dodam jeszcze, ze dzieciaki sa wychowywane przez dzisiejszych artystow od dziecka razem z nimi. Taka Britney Spears czy jak jej tam, od malego slodziutka dziewczynka aby potem przerodzic sie w „dorosla” kobiete. Dzieciaki wychowane na takich zdzirach maja punkt zaczepienia. Od malego dorastaly razem z takimi artystkami, wiec maja zakodowane wzorce w mozgach, ktore potem beda rozwijac wraz ze swoja guru artystka.

 91. mironik said

  Co tam szukać za granicą pracowałem sobie niedaleko gimnazjum w moim małym miasteczku, to byłem nieco wstrząśnięty jak to niektóre się ubierają no koniec roku stanik, siatkowa bluzka, mini, no na filmach tak nie ma, kiedyś idę sobie parkiem znowu jakieś dziecinne rysunki na asfalcie i
  napis po angielsku żyj szybko umrzyj młodo… a nauczyciele tak zwani tylko gadają ze mało zarabiają odkąd pamiętam.

 92. Ano właśnie: czy rodzice uczniów uczęszczających do prywatnych szkół nie są w stanie wymusić na dyrekcji nakazu noszenia mundurków? Po tym powinno się poznawać lepsze szkoły właśnie. No ale pewnie rodzice są z takiej samej gliny ulepieni, jak i ich aroganckie, roszczeniowe, rozpuszczone i zdemoralizowane do granic możliwości pociechy.

 93. Gondar said

  @80
  Panie Gajowy: Kobiety Amiszów są posłuszne swoim mężom(mężowie mają jaja co najmniej wielkości żołędzia-copyright Pan Boydar), ortodoksyjny Żyd też ma jakieś rozwiązanie dla swojej kobiety. Myślę o jakimś wzorcu.
  A Pan ma jakiś wzorzec dla Polek? Taki, który jest obecny w mediach głównych? Taki, który by je od takiej drogi odwrócił? Moim zdaniem nie ma i już nie będzie. Spustoszenie jest ogromne.
  A, że szydzę. Bo każdy się oburza, ale żaden nie dał przykładu na zmianę. Poza Panem Jackiem(po jakim czasie. może to z mojego powodu:))

 94. Marucha said

  Re 93:
  Pan skręca na inne tory, by nie powiedzieć, że odkręca kota ogonem.

 95. Marucha said

  Tak wyglądaja normalne, europejskie, białe dziewczyny i kobiety.

  https://www.facebook.com/The-Beauty-of-European-Girls-Women-1437742233200865/?fref=ts

  Nie wiem, czy nie przegapiłem – ale na zdjęciach widnieją osoby pozbawione chazarskich albo „kolorowych” genów.

 96. Czy zauważacie Panowie pewną prawidłowość?

  Słowiańskie kobiety są najpiękniejsze i bardzo o siebie dbają. Widać to po urodzie Polek, czy jeszcze bardziej Rosjanek. Mężczyźni z kolei choćby fizjonomię mieli w porządku, to tak drastycznie o siebie nie dbają, że przy swoich kobietach wyglądają jak niebo i piekło.

  W Zachodniej Europie z kolei, mężczyźni z klasy średniej aspirują chociaż do tego, bo dobrze wyglądać, zachowywać się i przy tym pozostać męskimi. Kobiety jednak, za przykładem feministek, to wyjątkowo odrażające babo-chłopy.

 97. outsiderR said

  ad 86

  Gdyby był powszechny obowiązek….
  To ten Luntek po 6 miesiącach byłby nie do poznania 😉

  PS Co tam po 6 miesiącach, myślę, że znacznie wcześniej.

 98. Joannus said

  AD 72
  ”wszystko zaczyna się od kryzysu męskości,
  ile znam rodzin gdzie to baba rządzi”’

  Zgadza się widzę to samo, poza bardzo nielicznymi wyjątkami. Dlatego taki wzorzec wklepany tym co się widzi u rodziców od dziecka, powoduje łatwość uleganiu młodych ludzi nachalnym wzorom mód i trendów.
  Dalej dla kogo i na co kieruje się od małego własne dzieci, na atrakcyjność, zaspokajanie zachcianek i ich karierę.
  Patriarchat zastępowany matriarchatem to proces zaawansowany i nic dobrego dla ciał i dusz z tego nie może być.
  Sprawa druga, przymiotem pana Boga jest piękno,a lubowanie się w brzydocie, oszpecaniu ciał itp jest dowodem ewidentnego oddalenia.
  W zalewie szamba o woni siarki wypuszczanego śluzą przez nieprzyjaciół pana Boga jedyne antidotum dla rodzin z małymi pociechami, to naśladować wzór św Rodziny, praktykować i pogłębiać Nabożeństwo do NMP

 99. Gondar said

  @95 Panie Gajowy
  tam też jest Ukrainka:))) ktoś może mieć z tym problem:)))) a i jedna ma dziary.

 100. Ad.98

  ,,Sprawa druga, przymiotem pana Boga jest piękno,a lubowanie się w brzydocie, oszpecaniu ciał itp jest dowodem ewidentnego oddalenia.”

  Zgadzam się co do piękna.

  Dlatego Panom proponuję koszule i marynarki, a nie t-shity z idiotycznymi napisami i bojówki na 3/4. Od razu wzbudzicie więcej żaru w waszych kobietach 😀

 101. Boydar said

  Arab arabowi nie równy, Panie Robercie. Nawet pojęcie Araba zostało zdegenerowane i wprowadzone do powszechnego obiegu na 1001 sposobów. Czy Syryjczyk to Arab ? Irańczyk to Arab ? Nie wiem czy nie zaliczyłbym kosy mówiąc tak im w oczy na ich terenie. Natomiast „to” co zaimportowano do Europy to są faktyczne „araby”. I mało kto się nie zastanawia co „to” tak naprawdę jest.

 102. Syryjczycy to przedstawiciele całej masy narodowości, a Irańczycy to Persowie 🙂 Ale z grubsza rozumiem o co Panu chodzi, po prostu uprościłem swoją wypowiedź. Nie mniej jednak taki Pan z Bliskiego Wschodu wydaje się bardziej atrakcyjny od Europejczyków, którzy w życiu nie kierują się innymi wartościami, niźli tylko konsumpcjonizmem i konformizmem. Nie są od nas moralniejsi wcale, lecz są bardziej rodzinni i wierzący… Więc to, co tak kobiety z nas rugowały wpierw, tak naprawdę je najbardziej pociąga.

 103. NICK said

  Kobieta winna być spolegliwa, rodzić. Mężczyzna (gatunek umierający) winien Kobietę doceniać. W jej roli niedocenianej. Jako najmilszej ale jednak „kury”. DOCENIANEJ.

 104. Pitagoras said

  Panie NICK – mówi Pan jak poeta Jewgienij Pietrow „Знойная женщина, мечта поэта.”

 105. Dictum said

  ad. 65.
  Śpiewają bardzo pięknie, ale dlaczego angielskie piosenki?

 106. Marcin said

  Od tego trzeba zacząć,że w tym popierdolonym zachodnim świecie zazwyczaj rola rodzica zaczyna się i kończy na spłodzeniu potomstwa a jego wychowywaniem tak naprawdę zajmuje się żydowska instytucja nie wiem czemu jeszcze nazywaną szkołą, podskakujący murzyn w MTV, pieniądz rodziców itd. To koniec.

 107. wow said

  Typowa wspólczesna dziewczyna, bardzo ładna. Może jeszcze nie całkiem zepsuta wbrew pozorom bo młoda. Zależy na kogo w życiu trafi, jeżeli przerobi paru fagasów to nic dobrego z niej nie będzie.

  Dam sobie łeb urwać przy samej dupie, że już jest zwykłą dziwką.
  Admin

 108. Boydar said

  Panie Marcin … no tak właśnie jest …

 109. Isreal said

  ad 36 dokładnie takie samo moje odczucie, ten co opisywał zdjęcia dopiero ma zryty beret – to co na fot.1 to emanacja doskonałej pustki, ale nie dla niego….

  ja p……………

 110. Boydar said

  Jeszcze do Pana Roberta (89)

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12523124_794470847346588_2594595279068583577_n.jpg?oh=8f03fc1b4301c09c02ba18365f7d259a&oe=572E36E1

 111. Panie Boydar, świat nie byłby dla nas w niczym wyzwaniem, gdyby kobiecy umysł działał w ten sam logiczny sposób co mój, czy Pański 😉

  Dlatego warto poczytać wywiady z Europejkami, które wzięły ich za mężów. Szczególnie o motywach ich postępowania. Nie twierdzę jednak, że każdy mężczyzna zdoła to tak do końca zrozumieć. Musiałby wpierw znać wenusjański.

 112. Boydar said

  Ja nie wiem Panie Robercie, czy ja jestem logiczny, wiem że jestem wqurwiony 😦

  Ale dziękuję za komplement, zawszeć to miło usłyszeć.

 113. Isreal said

  ad 95 no nie wiem….
  jakby tam wlepić taką np gwyneth partlow (taka artystka z żydowskiego holly) z polskich żydów pochodzącą, niewiele różniłaby się od tych rebbek i miriamek z linka

  kurczę ….

 114. hulsz said

  ad.42 Panie Boydar lecz sie Pan na nogi bo juz na glowe za pozno.

 115. Boydar said

  Ja bardzo dziękuje Panu Hulszowi za troskę, ale żeby się dzisiaj leczyć to trzeba mieć końskie zdrowie.

 116. hulsz said

  Ad.96 Chyba Pan pisze o Polkach mieszkajacych za granica.W Polsce Polki sa skrajnie zaniedbane zmeczone zyciem i maja ubytki w uzebieniu .Pomijam wyjatki .

 117. hulsz said

  114 Wystarczy miec szmal,albo odpowiednie pochodzenie.

 118. Boydar said

  „Z ptaka mąki jak młyn stoi”.

 119. Macko said

  Ale sie Towarzystwo rozgadalo… jak przy cybernetyce. Pan Maciek dobrze o kobitach gada:
  .https://www.youtube.com/watch?v=LCCsvIh47eQ
  Macko

 120. SAP said

  Panie Maćko, Wiedza tego pana o kobietach jest jak wiedza weterynarza o świniach. Szkoda czasu.

 121. ja said

  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/miss-xronix-chce-wygladac-jak-kosmitka,164129.html

 122. Trak said

  Miłe są złego początki.
  Segregowanie śmieci, to początki rasizmu – ukryte wprawki na martwym materiale.
  A śmieci są przecież sobie równe, bo są śmieciami. Żyjmy demokratycznie – wszystkie do jednego wora i do pieca cała sfora.

 123. Mariusz said

  Justin Bieber i jak go zeszmacili przez zaledwie kilka lat :

 124. Marucha said

  Autor artykułu (który streściłem w wolnym przekładzie) zwrócił uwagę na powszechne zjawisko degrengolady młodych ludzi (tu kobiet) po wpływem mediów i rozrywki. Opisał owo zjawisko poprawnie i wyciągnął poprawne wnioski.

  Czego się więc autora czepiacie? O co Wam chodzi?
  Czy o to, że – wbrew twierdzeniu autora – już na pierwszym zdjęciu młoda dziewczyna wygląda jak bladź? Bo moim zdaniem nie wygląda.
  Czy o to, że zmiany jakie w niej zaszły są całkiem w porządku i nie ma o co kruszyć kopii, chyba że się jest zwolennikiem Amiszów albo arabskich burek?

 125. ojojoj said

  Kobiety spelniaja sie jako opiekunki, np. matki, nauczycielki, pielegniarki, itd. Sa w tym dobre, podnosza pacjentow czy dzieci na duchu oraz czuja sie z tego zadowolone. Znam to z autopsji. Nas facetow czyjes zadowolenie z danej pomocy za bardzo nie obchodzi. Oczywiscie mozemy pomoc, ale idziemy dalej. W takich przypadkach nie mamy tego uczucia „spelnienia misji”, ktore maja kobiety. Dla nas spelnienie misji to musi byc „mission impossible”, inaczej sie nie da.

 126. Justyna said

  Degrengolada stała się obowiązującą modą i dziewczyny wyglądające inaczej są nieakceptowane. Jak nie znajdą podobnych sobie, skazane są na samotność i wykluczenie.
  Teraz tutaj wszyscy deklarują jakie wspaniałe są skromnie wyglądające dziewczyny, jakie świetne i w ogóle materiał na żonę. W życiu to wygląda zupełnie inaczej: tylko pewne siebie, wyluzowane, roznegliżowane panienki mają powodzenie. Skromne ciche myszki siedzą w kącie do końca życia i nikt ich nie zauważy.
  Ale gdzie są faceci, którzy szukają takiego materiału na żonę?? W domu starców chyba, albo już wymarli.

 127. Mordka Rosenzweig said

  re artykul,

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  “Na przykładzie kilku fotografii pokazujemy, jak w ciągu zaledwie trzech lat młoda, sympatyczna dziewczyna uległa totalnemu spustoszeniu duchowemu.”

  Ja pan Mordka jest dumny i szczesliwy jak ta mloda panienka sie rozwinela w dorosla kobieta.

  Ja pan Mordka jest szczesliwy bo ta mloda pani na pewno nie bedzie antysemitniczka ani katoliczka, a pszeciesz o to chodzi.

 128. Macko said

  120. Sap – dlaczego Pan uwaza, ze bede bral pod uwage wpisy … jak by tu powiedziec… siao zen?
  Zaprawde, opinii siao zen zaden kun tsy pod uwage brac nie powinien.
  Jesli to co wypowiada mozna uznac za opinie.

 129. Macko said

  nie wszyscy sa prymitywnia jak zaby hiszpanskie
  MAcko

 130. Pani/Panno Justyno,

  Ja na pewno nie wziąłbym za żonę roznegliżowanej panienki. Te ,,pewne siebie, wyluzowane” to zazwyczaj synonim zwykłych pustogłowów i dziwek. Poproszę o namiary na skromne i inteligentne, to przyjadę z kwiatami 😉 W wieku 20 lat jeszcze mi nie pora do domu starców.

 131. Co za zainteresowanie , dodam jeszcze waginalne podnoszenie ciezarow.
  http://www.mindbodygreen.com/0-17392/10-benefits-of-vaginal-weightlifting.html

 132. Boydar said

  Nareszcie ktoś to głośno powiedział (131) – „… Be able to shoot ping pong balls. This is every woman’s God-given right …”. Zawsze to wiedziałem !

  Tylko nie ma to nic wspólnego z treścią komentowanego artykułu. Wręcz przeciwnie. Co baba robi żeby utrzymać narząd w kondycji, to jej sprawa. Nie ma tylko robić tego publicznie. Prywatnie i na własny użytek (ewentualnie męża) niech sobie tam robi co chce, nikogo nie gorszy.

 133. ? said

  Re 44 Dictum:

  Taniec? W dyskotece? Dla białych? Oczywiście, proszę popatrzeć na niezapomniany „More than a woman” z „Gorączki sobotniej nocy”, to jest dopiero piękny pokaz tańca mężczyzny i kobiety, czyli pary:

  .https://www.youtube.com/watch?v=fy0rYUvn7To

 134. Kar said

  re:#126/Justyna

  Pani, to nie wierzy w to co mowi, prawda? Bo te „wyluzowane” panienki-ladacznice jak pani powiada to sa dobre, ale tylko na krotka chwile..One w srodku czuja sie samotne-wypatroszone z sumienia/honoru. Nie maja motywacji/checi do zycia.., a ich swiatelkiem w tunelu jest pobliska uliczna latarnia..tak zwykle koncza

 135. Racjonalista said

  @20 Bożydar

  Ja już pytałem w Gajówce; w którym momencie z dziecka robi się squrwysyn. Co jest punktem przegięcia charakterystyki. Une to wiedzą, my najwyraźniej nie.

  Najbardziej podatne na działania degeneracyjne są nastolatki. Dlatego utworzono gimnazja, by skupić w nich najbardziej podatny do obróbki „surowiec”. Likwidacja gimnazjów to warunek konieczny ratowania dzieci z szatańskich łap.

 136. Boydar said

  Fakt, dzisiaj, w tym właśnie okresie zyskują hormony a tracą rozum. A natura próżni nie znosi. Ale to by znaczyło, że nie o wiek czy szkołę się tu rozchodzi tylko o poziom rozwoju. Cóś by trza z tym zrobić, na początek odstrzelić kilku(a) z ministerstwa szkolnictwa. Tak pro forma i in blanco, bez szczególnych zarzutów.

 137. marta15 said

  Chcacemu NIE dzieje sie krzywda. Nikt tej glupawej lolitki NIE przymuszal, pistoletu do jej pustej lepetyny nie przystawial
  aby z siebie zrobila taniego koorwiszona, ktory daje komu sie da i kiedy sie da.
  Sam z siebie to zrobila ,a konsekwencje tego ponosi ona jak i cale spolecznestwo, ktore to, tak a propos tez akceptuje.
  Tatus pewnie jest dumny z takiej ‚nowoczesnej’ coreczki.

  ——
  Pani też nikt nie zmusza, aby co i raz szokowała nas głupotą i zajadłością.
  Admin

 138. Boydar said

  Skoro Pan Gajowy to puścił, musiał mieć cel jakiś.

  Pani Marto, a kto Pani co przystawił i do czego, że takie głupoty Pani pisze ?
  Czy Pani w ogóle wie, co to zwierze „dziecko” ?
  A wie Pani co to jest plastelina ?

  Tym razem nie miałem celu. Po prostu przegapiłem.
  Admin

 139. NICK said

  Paaani Marto. Pani wie, że Pani sprzyjam. A zapytam: ma Pani mężczyznę? Jako męża?

 140. marta15 said

  ad 138
  a czy zmusza pana ktos do ogladania glupawej TV czy sluchanie glupawej satnistycznej muzyki ( zwanej dla niepoznaki rockowa lub tzw popularna)?
  Czy pan uwaza siebie za totalnego idiote, bez wolnej woli i prawa do decydowania o wielu waznych aspektach w pana zyciu? Czy pan uwaza ,ze pan naprawde nie ma kontroli nad swoim zyciem i swoimi wyborami?

 141. Macko said

  137, Pani Marto, a skad Pani to wie?
  ( aby z siebie zrobila taniego koorwiszona, ktory daje komu sie da i kiedy sie da. )
  Macko

 142. Marucha said

 143. NICK said

  Mój głos jest całkowicie niezależny od Maćka Pana. Który się podpina.

  Nieładnie.

 144. Pitagoras said

  141 Panie Kierowniku, Pani Telimena obrazić się rada!

 145. Macko said

  141 – Marucho, mlode „piseuses” sa gupie. Jak to mlodzi. Pod 18-19 madrzeja, potem sie stabilizuja a potem sa matkami i prowadza rodziny. Nie przesadzajmy… siksy zawsze byly, prawda ze jest tych ogupionych coraz wiecej, ale to jednak margines.

 146. Boydar said

  Coś się Pani Marcie ewidentnie posrało. Ja mam prawie sześćdziesiąt lat. Jak miałem dwadzieścia to też mi za dziewczynami oczy na wierzch wyłaziły. Ale z gołym ptakiem po Krakowskim Przedmieściu nie latałem. Ludzie by mnie zlinczowali i nawet pretensji bym nie miał. Zresztą, na Placu Litewskim od 3-Maja był (chyba dalej jest) taki publiczny szalet podziemny a przy nim dwie ławki. I tam na tych ławkach zawsze pedały zalegały w określonej liczbie. Toż by miały używanie gdybym tak zaszalał.

 147. osoba prywatna said

  Oksana na dyskotece! Wywiad

 148. BezNica said

  Re 145 – Drogi Panie,
  Telegonia podpowiada nieśmiało co na takie sobie zabawianie się odpowiada Prawo Boże, niech Pan tak
  usiądzie i zapłacze nad tym co Pan zapodaje.
  Z tych wg Pana „siks” potem połowa jest bezpłodna,
  albo rodzi dzieci, których nie potrafi,
  nawet nie ma zamiaru KOCHAĆ!

  Oto owoc głupoty, czyli nieczystości Duszy!

  Proszę o przynajmniej refleksję nad tym co podaję,

  bo na prowokacje i tak nie odpowiem.

 149. POLKA said

  Marucha uważałam Twoj blog kiedys za sensowny i merytoryczny. Przy kilku artykułach sprobowąłam poszuakć, źróeł. Zaprowadziły mnie do Angielskiego Faktu i małoże Twój wpis był cholernie przeinaczony niż w oryginale to i w oryginale nie znalazłąm żandego źróła. Manipulujesz chlopie, fakt, ze zgadzam się w głownym zarysie z tym co miałobyc przewodnia myślę, O degrengoladzie społecznej, jaka robi Ameryka.Ale i Wy faceci, jakie macie wymagania takie macie kobiety i vice versa, Jednak albo badź bardziej rzetelny i tuta Np w kwesti Afrykanczyków,Nad tym, zeby Afryka była postrzegana jako ciemny, zacofany kontynent, bez cywilizacji, myśli filozoficznej czuwał Europejczyk, żeby usprawiedliwić swój podbój i rabunek kontynentu.
  Potrzebowali tego wcześniej kolonizatorzy, potrzebowali i po wyzwoleniu, żeby nie mieć poczucia winy zniszczenia kultur olbrzymiego kontynentu,potrzebują teraz, żeby skłócić świat swoimi działaniami. Usprawiedliwić wynaradawianie kontynentu.Tak więc kolonizowany kraj jest niezdolny do prowadzenia siebie samego do postępu. A kiedy kolonizator twierdzi, że kolonizowany kraj jest wątły, sugeruje on, że potrzebna mu jest obrona, obrona kolonizatora. Tak więc kolonizator określa siebie jako “instytucję”, która rozpowszechnia kulturę, wiedzę i postęp, ratuje dusze „pogańskiego” ludu. Epoka wynalazków, odrodzenia to własnie czas kolonizacji. Dziś mamy wolny świat, ale w naszych umysłach nadal jesteśmy kolonizatorami i kolonizowanymi.
  Odnieś to teraz do tego co się dzieje z Polską może zrozumiesz,Zrozumiesz, że to wasze męskie lenistwo tak działa na świat

 150. Marucha said

  Re 149:
  Artykuł jaki wrzuciłem był opracowaniem oryginalnego artykułu w jęz. angielskim, dostosowanym słownictwem i stylistyką do języka polskiego. Nie tłumaczeniem słowo w słowo.

  1. Pisze Pani, że mój tekst był „cholernie przeinaczony” i że gajowy „manipuluje”.
  Gości gajówki zachęcam do lektury oryginału, porównanie z moim opracowaniem oraz sprawdzenie, czy przeinaczam i manipuluję.
  https://heartiste.wordpress.com/2016/02/02/the-corruption-of-the-american-woman/

  2. W oryginale nie ma żadnego źródła? Owszem, jest. To autor lub autorzy blogu Heartiste.

  Do dalszych zarzutów nie mam zamiaru się ustosunkować, bo wykraczają poza tematykę artykułu – jak kwestia Afryki, kolonizacji, czy męskiego lenistwa. Artykuł stwierdza, jak jest, nie wnikając w przyczyny. Ale vide mój dopisek.

Sorry, the comment form is closed at this time.