Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje w Syrii – 11.02.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-02-11 (Czwartek)

Zwracamy naszą uwagę w stronę Syrii, gdzie armia prezydenta Asada wraz z sojusznikami przeszła do zdecydowanej ofensywy.

Oto najnowsze informacje z pola walk:

Przekład: Syryjska armia (SAA) i lokalni bojownicy zdobyli 08 lutego miasto Bashoura w północnej części Latakii. SAA odbiło też miasto Al-Hawr z rąk terrorystów i wysłało oddziały w rejon Al-Raqaqieh. Grupy bojowników – według doniesień – wycofały swe siły z wiosek Dahret al-Baiday, al-Mahrouq i Ard al-Kataf.

Duży konwój bojowników, transportujący amunicję i broń, został zniszczony przez rosyjskie siły powietrzne. Konwój znajdował się na drodze, łączącej wschodnią część Idlib z zachodnią częścią Aleppo.

09 lutego Demokratyczne Siły Syrii (SDF) zajęły lotnisko wojskowe w Mennagh. Obrońcy z grup Harakat Ahrar Al-Sham, Wolna Armia Syryjska (FSA) i Jabhat Al-Shamiyah wycofali się w kierunku Azaz.

Przypomnijmy rosyjskich lotników, którzy zbombardowali 09 lutego obszar lotniska. Podczas gdy USA nie podejmują działań w tym regionie, by nie szkodzić stosunkom z Turcją, poinformowały Irackie Siły Bezpieczeństwa (ISF), że osiągnęły one pełną kontrolę nad wschodnimi częściami Ramadi i zabezpieczyły drogę Bagdad – Ramadi. Mimo to droga jest nadal niebezpieczna i wkrótce powinna być oczyszczona przez siły bezpieczeństwa.

Peszmergowie i plemiona sunnickie wykonały pewne operacje militarne na zachód od Makhbur. USA, szkolący 1.batalion 91.brygady 16.dywizji irackiej armii, brały udział.

Irackie siły bezpieczeństwa walczą tymczasem między Samarrą i jeziorem Thatr. Osiągnęły one niedawno kontrolę nad regionem na zachód od Samarry. IS rozpoczęło ofensywę, by wyprzeć siły bezpieczeństwa w Khat al-Layn na pustynię Jazeera.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas .

*                              *                             *

Pisze blogerka, komentująca stale na tym blogu, pani Tiamat:

Nie zaszkodzi posłuchać młodej dziewczyny z Syrii, która regularnie opowiada o tragedii swego kraju. Wydaje mi się, że to bardzo ważne, co ta młoda dama opowiada.

Dziewczyna z Syrii pochodzi z bardzo bogatej rodziny syryjskiej, która była w opozycji do Asada w walce o władzę w Syrii. Kiedy przyszły ciężkie czasy, naród syryjski się zjednoczył. Syryjczycy poprosili Asada, który pracował jako dr okulista w Londynie, o pomoc w walce z globalistami.

Asad się zgodził i przybył z żoną do Syrii i obiecał, że Syrii nie opuści ani on, ani jego rodzina. Asad kończył studia medyczne w Londynie. Jego żona, córka dyplomaty, urodzona i wychowana w Londynie, też ukończyła tam studia. Asad jest alawitą – szyicki odłam, a jego żona jest sunnitką.

Dziewczyna z Syrii i jej rodzina od samego początku awantury poparła rząd Asada, tak jak niemal 80% Syryjczyków w czasie ostatnich wyborów, o których się nie mówi. Od początku konfliktu podaje informacje z linii frontu. Młoda Syryjka mówi:

Przekład:
Chcę opowiedzieć, dlaczego globaliści nienawidzą Syrii.
Nowy Porządek Świata chce podporządkować świat jednemu rządowi – jednej władzy globalnej. Można się zastanawiać, kto ma być tą władzą i jakie ma światowy rząd plany wobec ludzkości. Ale nawet przeciętny obserwator zauważy, że jesteśmy o krok od ostatecznego podporządkowania.

Powody, dla których globaliści nienawidzą Syrii:

1.
Bank Syrii jest własnością rządu syryjskiego. Syria zawsze sprzeciwiała się NWO. Najlepszym dowodem jest, że Syria nie ma banku Rotszylda. Bank Rotszylda to własność jednej z najbogatszych i najokrutniejszych rodzin świata.

Jest to bank pod kontrola „międzynarodowego systemu”, który decyduje o wartości i stanie zadłużenia każdego kraju. W podbitej Libii pierwszą rzeczą, jaką wprowadzono, było założenie banku Rotszylda w miejsce Narodowego Banku Libii.

Syria przed wojną – Damaszek

2.
Syria nie jest zadłużona w MFW (Międzynarodowym Funduszu Walutowym). Jest to kolejny dowód, że Syria opiera się kontroli banku światowego. Zanim zaczął się konflikt i ataki na Syrię, kraj nie miał żadnego zadłużenia. Jeśli potrzebowaliśmy wziąć pożyczkę, to raczej od zaprzyjaźnionych i wiarygodnych państw jak np. Rosja.

Pierwszą rzeczą, jaką prezydent Egiptu Morrisi załatwił z globalistami, to była pożyczka z MFW na 4,8 miliardów. I pomimo tego, że sam Morrisi uważa się za muzułmanina – a islam zabrania długów i lichwy (procentów bankowych).

Ponieważ Syria jest wolna od długów, a jej banki nie podlegają obcej kontroli, może sama decydować o polityce zagranicznej. Syria może się sprzeciwiać imperializmowi tak jak Libia, Palestyna czy Iran. I Syria może się sprzeciwiać modyfikowanej żywności.

3.
Syria nie ma GMO. Syria nigdy nie zgodziła się na GMO (genetycznie modyfikowana żywność) i ostatnio wprowadziła zakaz GMO jako obowiązujące prawo. Firmy jak Monsanto są światowymi wyzyskiwaczami zwykle znane jako „psy wojny”.

Pierwszym zadaniem Amerykanów po napaści na Irak było wprowadzenie zmian do konstytucji Iraku. Nowa konstytucja nie pozwala rolnikom przechowywać nasion ze zbiorów, nakazuje niszczyć nasiona w ramach „restrukturyzacji gospodarczej”, a rolnicy są zmuszani – zobowiązani kontraktem na zakup nasion GMO tylko z Monsanto. Te nasiona GMO są bardzo drogie i miały zapewnić dużo lepszą jakość od naturalnych.

Wielu farmerów w Indiach – którzy zakupili te nasiona i nie mieli z nich żadnych zbiorów, bo nasiona GMO jakoś nie wzeszły – popełniło samobójstwo bo nie mieli pieniędzy na zakup nowych nasion od Monsanto, a nie mogli wysiać własnych, bo mieli zobowiązania kontraktowe. Mogli kupować tylko z Monsanto.

Kontrolowanie żywności jest następnym sposobem ograniczania swobody państw przez NWO i ma zapewnić globalistom całkowitą władzę nad światem.

4.
Syryjczycy doskonale wiedzą, że istnieje globalna konspiracja przeciwko ludzkości. Syria ma własne media, które nie boją się dyskutować o zagrożeniu świata przez światowy rząd. Media syryjskie nie ukrywają stanowiska rządu syryjskiego ani opinii obywateli. Media syryjskie jawnie dyskutują o istnieniu i roli tajemniczych stowarzyszeń (secret societies). Syryjczycy nie muszą szukać informacji w alternatywnych mediach i oficjalnie rozmawiają o planach imperializmu światowego.

W Syrii nie jest tajemnicą, że dwóch byłych kandydatów prezydenckich USA – Bush i Kerry należą do tego samego tajnego stowarzyszenia „Trupia czaszka i piszczele”. Tylko ślepcy i naiwni nie wiedzą, co to znaczy.

5.
Syria ma gaz i planuje budowę gazociągów. Ropa i inne źródła energii są powodem, dla którego światowe rządy chcą powalić Syrię na kolana.
Ostatnio Syria odkryła wielkie zapasy gazu u swoich wybrzeży, co stało się dodatkowym powodem ataku na Syrię. Syria rozpoczęła budowę tego gazociągu, który ma przechodzić przez Syrię, Iran i Irak, ale stanowi konkurencję dla gazociągu PTS, który przechodzi przez Izrael.

Syria ma własny gaz i nie chce być uzależniona od Izraela. Izrael zaś jest „centralną rozdzielnią” gazu i ropy na Europę, Azję i Afrykę, i naturalnie chce za wszelka cenę zachować monopol i uniezależnić od siebie wszystkie państwa. W każdej chwili można manipulować dostawą, zakręcając kurek, szantażować i rzucać na kolana niepokorne kraje. Obecny przepływ ropy przez Izrael jest kolejną metodą kontrolowania źródeł energii przez rząd światowy. Izrael jest centrum przepływu źródeł energii.

Syria proponuje alternatywne rozwiązanie i trasę, żeby uniknąć uzależnienia od światowej dominacji.

Syria teraz

6.
Syria nie uznaje syjonizmu ani państwa Izrael (napis na filmie: „Dzień, w którym użyto 13-letniego chłopca jako tarczy”).

Syria jest chyba ostatnim krajem, które nie uznaje rasistowskiego państwa Izrael i nie uznaje planów syjonu, które są częścią światowego zniewolenia narodów i NWO. Dlatego NWO postrzega Syrię jako główną przeszkodę w tworzeniu światowego rządu (zdjęcie: 2010, kiedy Asad powiedział Netanjahu NIE w sprawie Iranu. Shimon Peres – inaczej Szymon Perski spod Warszawy – powiedział: ‚Baszar Asad musi zrezygnować’).

7.
Syria jest ostatnim świeckim (sekularnym) krajem na Bliskim Wschodzie. Jest to kolejny powód do nienawiści. Afganistan, Libia, Irak i większość państw Afryki Północnej były państwami świeckimi, ale po wojnie irackiej Irak otrzymał w prezencie teokratyczne państwo szyickie.
Rewolucja zwana ‚arabską wiosną’ przyniosła bombardowanie Libii przez kraje NATO i oddala Libię pod panowanie ekstremistów wahabickich.

Ostatnio Egipt stal się krajem bractwa muzułmańskiego; jeszcze jedno państwo religijne (teokratyczne). A Izrael jest żydowskim państwem ortodoksyjnym. Syria jest ostatnim krajem świeckim na Bliskim Wschodzie.

W Syrii, gdy się kogoś zapyta, jakiego jest wyznania, to popatrzy zdziwiony i odpowie: ‚Jestem Syryjczykiem’. Bo w Syrii wszystkie religie żyły razem przez setki lat i miały pełną swobodę praktykowania.
Strategia ‚dziel i rządź’ imperialistycznych państw próbuje skłócić wszystkich z wszystkimi i zarządzać konfliktami.

Syria ma silne poczucie tożsamości: narodowej i kulturowej.
Każdy, kto podróżuje po świecie, zauważy, że żywność, moda, ubrania są wszędzie takie same, transport i sklepy są niemal identyczne. W Dubaju są takie same sklepy jak we Francji, zupełnie inaczej niż w Syrii. Syria jest dumna ze swojej indywidualności własnej produkcji własnych wyrobów przemysłowych.

Kiedyś coca cola była zabroniona – teraz jest sprzedawana legalnie, co prawdopodobnie było wielkim błędem. Mamy własne firmy, produkujące colę dużo smaczniejszą.

8.
Syria bardzo się stara unikać obcych firm i obcych inwestycji, i ja myślę, że to jest jeszcze jeden powód, żeby Syrię prześladować, bo celem NWO jest utworzyć jeden wielki świat Orwella. Gdy padnie Syria, to zwycięży NWO, bo Syria jest tym punktem zwrotnym w polityce światowej. Podobnie jak Stalingrad był punktem zwrotnym w walce Rosji z Niemcami.

Syria jest na pierwszej linii frontu. I opiera się władcom świata; walczy nie tylko o siebie, ale o wszystkie wolne państwa.

Syrian Girl
Przetłumaczyła: Tiamat

http://zygmuntbialas.blog.pl/

Komentarze 3 do “Co się dzieje w Syrii – 11.02.2016.”

 1. JO said

  Kto moze, ten niech jedzie walczyc z Syria przeciwko NOWO.
  Kto moze, ten niech jedzie do Noworosji walczyc z NOWO.

 2. maasteer said

  A kto nie może walczyć – niech się modli.

 3. Piskorz said

  re 2..”niech się modli…TAK TAK..Pomoże to jak umarłemu kadzidło..

Sorry, the comment form is closed at this time.