Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dania: Kobieta straciła paszport, ponieważ walczyła z ISIS

Posted by Marucha w dniu 2016-02-11 (Czwartek)

Joannie Palani, 22-letnia Dunka, straciła paszport, ponieważ walczyła w szeregach Kurdów przeciwko Państwu Islamskiemu.

[Nie chodzi o Dunkę, lecz o obywatelkę Danii. W języku polskim ma to znaczenie. Ale nie o to głównie chodzi. – admin]

Dokument odebrała kobiecie policja. Zrobiła to na podstawie nowych przepisów, które miały zapobiegać dołączaniu obywateli Danii do szeregów Państwa Islamskiego i innych organizacji terrorystycznych.

Kobieta chciała odzyskać paszport, ale sąd uznał decyzję policji za właściwą. Argumentował, że Palani brała udział w walkach w Syrii i Iraku oraz nie kryła chęci powrotu na Bliski Wschód.

Dunka walczyła po stronie Kurdów, którzy są sprzymierzeńcami Danii w walce z IS. Ona sama komentuje to w ten sposób: „Jak mogę stanowić zagrożenie dla Danii i innych krajów, skoro byłam żołnierzem armii wspieranej przez Danię w walce z Daesh?”.

Adwokat 22-latki, Thorkild Hoyer, już zapowiedział odwołanie od wyroku do sądu wyższej instancji. Zdaniem Hoyer’a została błędnie zinterpretowana litera prawa – „Przepisy te miały być wymierzone w osoby, które dołączają do Daesh. Tymczasem ona dołączyła do sił, które są sprzymierzone z Danią” – mówił w wywiadzie.

Prawnik dodał też, że jego klientka nigdy nie usłyszała żadnych zarzutów, wyraża ona przywiązanie do duńskich wartości i wspiera państwo w walce z terroryzmem.

Sama Palani mówi, że wiedziała co może ja spotkać, w związku z walką po stronie Kurdów. Jednak chęć pomocy i wewnętrzna potrzeba sprawiły, że musiała wziąć udział w walce z Daesh.

http://pikio.pl

 

Komentarzy 7 to “Dania: Kobieta straciła paszport, ponieważ walczyła z ISIS”

 1. Zerohero said

  Wychodzi szydło z worka. Rząd Danii nie walczy z ISIS i jest wściekły, że ta kobieta psuje USraeleskie interesy. Zapewne gdyby walczyła po stronie ISIS, to dostałaby jakiś extra socjal. Ewentualnie po stronie żydobanderowców na Ukrainie.
  Trzymaj się Żyda,
  taka strategia zawsze się przyda.

 2. Zerohero said

  a nasza arabska pindolinka z fundacji Estera poza wrzucaniem granatów w szambo, np. wygadywaniem głupot w stylu „zdelegalizować islam”, to co robi?

 3. revers said

  Na granicy syrii z turcja zwalniają z pracy całe zalogi celników tureckich, wydawało by sie że celnik pracownik państwowy nie do tknioęcia, ale nie w reżimach o chrakterze globalnym, bo doszukali sie wywozona i wożona hurtem broń do Syrii lub z Syrii.

 4. revers said

  re2
  za listek figowy do wjazdu wcieniu, pod osłona ksieżyca jeszcze wiekszej ilości isismanów.

 5. Peryskop said

  Należałoby dodać, że Joanna Pallani ma korzenie kurdyjskie (Kurdish descent).

 6. Maćko said

  Dunczycy tez sa pod okupacja.
  Macko

 7. konfuzjusz said

  Ładna ta mała i z charakterem.

Sorry, the comment form is closed at this time.