Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjskie Ministerstwo Obrony: USA dokonały nalotu na Aleppo i oskarżyły o to Rosję

Posted by Marucha w dniu 2016-02-11 (Czwartek)

Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej  amerykańskie szturmowce uderzyły na syryjskie miasto Aleppo, a następnie oskarżyły o to Rosję.

„Tak jak obiecywaliśmy naszym amerykańskim partnerom, nie będziemy ukrywać informacji. Wczoraj o 13:55 czasu moskiewskiego z terytorium Turcji najkrótszym kursem na Aleppo w syryjskie niebo wkroczyły dwa szturmowce amerykańskich sił powietrznych A-10 i zaatakowały obiekty w mieście” — cytuje RT przedstawiciela Ministerstwa Obrony Igora Konaszenkowa.

Przypomniał on również, jak rzecznik Pentagonu pułkownik Steven Warren, który znajduje się w Iraku, powiedział, że rosyjskie samoloty rzekomo zbombardowały w Aleppo dwa szpitale. Według amerykańskiego wojskowego w rezultacie około 50 tysięcy Syryjczyków zostało pozbawionych podstawowych usług.

„Ponadto rzecznik nie mógł nic z siebie wycisnąć. Ani czasu, ani współrzędnych tych szpitali, ani źródeł tej informacji. Po prostu nic!” — zauważył Konaszenkow.

Generał oświadczył, że rosyjskie Ministerstwo Obrony nie zamierza zmieniać strategii działania przeciwko terrorystom w Syrii za radą Pentagonu i podkreślił, że wszystkie kwestie polityczne powinny być rozwiązywane tylko przez samych Syryjczyków.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “Rosyjskie Ministerstwo Obrony: USA dokonały nalotu na Aleppo i oskarżyły o to Rosję”

 1. Boydar said

  Krwiożercze, głupie chu.je. A imię jego kaliber 44.

 2. Zerohero said

  Może jednak Rosjanie powinni zestrzelić Jankesa. I tak im zachodnia propaganda gębę przyprawia, więc unikanie konfrontacji na nic się nie zda. USmany zaatakują pod byle pretekstem, a z ofiary zrobią agresora.

 3. Jan Kowalski said

  Dopóki ludzie wierzą w zachodnią propagandę, dopóty ona będzie kłamać i robić im wodę z mózgu….

 4. Rafał Z said

  Najgorsze jest to że USRael podniesie niedlugo stawkę w tej rozgrywce… zanim Rosjanie rozszerzą swoje wpływy na bliskim wschodzie. Innymi słowy znowu popłynie rzeka krwi.

 5. peacelover said

  Spokoj Putina jest imponujacy !!!
  Przeciez ma S400, a w A10 to jak w kaczy kuper !!!

 6. RomanK said

  ad 5 dlatego jest prezydentem Rosji,,,,

 7. kojak said

  Nie ma pomyj i nie ma obelg aby tych amerykanskich gnoi ,smieci i odpadkow ludzkich okreslic ! Ze tez Pan Bog na tych odrazajcych ścierw nie ześle jakiegos kataklizmu ktory by tych bydlakow unicestwił !

 8. konfuzjusz said

  Krwiożercze, głupie ch.e. A imię jego kaliber 44.

  Nie, proszę pana. A-10 czyli warthog (guziec) ma gatlinga kalibru półtora cala. To nie jest maszyna przeznaczona do niszczenia budynków, tylko czołgów.
  Czekam na dalsze informacje w tej sprawie, może sie więcej wyjaśni. Mi to śmierdzi dronem, ale proszę mnie nie cytować – za mało wiemy.

  Natomiast fakt wplątywania Rosjan w nalot, to grubymi nićmi szyta prowokacja. Chyba nie trzeba argumentów typu „w jakim celu”, etc.

 9. Boydar said

  Panie Konfuzjuszu, zbyt poważnie potraktował Pan moją uwagę (1). Jak długo żyję, nie słyszałem aby USArmy zrobiło cokolwiek w słusznej sprawie czy w prawy sposób. Zawsze jest to krwiożerczy akt niszczenia w imię spektakularnych celów ich”elity” władzy. Stąd kiedy przeczytałem o nalocie jedyne co wycisnęło mi się w miózgu to owe k.ch. Potem przeczytałem, że próbują wrobić w to Ruskich. No to znając taktykę FR pomyślałem że nie dość że krwiożercze to jak zawsze głupie.
  Zaś ten kaliber to skojarzenie metod zaprowadzania prawa preferowany przez Brudnego Harrego z osobą kalifaktorującą działania tych bandytów w White House, też o podobnej numeracji. Taka gra słów. Będę oczekiwał na wyniki śledztwa.

 10. konfuzjusz said

  Ja wiem, ja wiem. Też czytałem Mickiewicza. Szło mi o to, zeby uważać na szczegóły, bo samo meritum polega na propagandowym chwycie, zupełnie zresztą niezręcznym.
  W Syrii us dało się wyprzedzić i teraz nie wie, jak to wszystko ugryźć, bo co nie zrobi, to nie w ich interesie.

  Lat temu szesnaście na łamach listy dyskusyjnej C…… przepraszałem publicznie Russkich że za młodu zwałem ich kacapami. A to było przy okazji ich spektakularnego wjazdu do Serbii jako KFOR, przed całym NATEM.

 11. DLACZEGO rząd Al Sadata NIE zawiadomił ONZ o agresii USA na Syrję ? said

  Jeśli amerykańskie szturmowce zaatakowały z powietrza na Syrję tzn. miasto Aleppo, to rząd Bashar al-Assada,
  Presidenta of Syria powinny NATYCHMIAST zawiadomić o tym ONZ oraz całą opinię Światowa z podaniem szczegółów amerykańskiej agresji, bez oczekiwania że to za nich zrobi ktoś inny jak np. Rosja.

  Dlaczego system obrony Syrji wyposażone w rakiety rosyjskie nie zestrzelił AGRESORÓW czyli amerykańskich samolotów A-10 :

  Jest to już wiadome miedzynarowej opinii publicznej, że kłamliwy ONZ, jedynie pozorującego „bezstronnośc”, ale faktycznie na smyczy neokonów z Waszyngtonu, który to PRZEKUPIONY ONZ z tym tam podpłaconymi łapówkami stoją JEDOBIEGUNOWYM światem, gdzie hegemonem maja by żydo-ludobujcy z Waszyngtonu, którzy są popychadłami interesów żydowskiej międzynarodowej przestępczej finansowej mafii, która usiłuje wszystkich sobie podporzadkowac aby rabować.

 12. revers said

  „Nie, proszę pana. A-10 czyli warthog (guziec) ma gatlinga kalibru półtora cala”

  Ten A10 w kilkudniowej 2 wojnie arabskiej w 1976 roku masowo byl zestrzeliwany przez auomatyczne zestawy pplot Szylka, do ziemi poszly ze 3 skrzydla w pierwszych 2 dniach konfliktu o rope po kryzysie paliwowym w 1974 roku.

  na dzisiaj wystarczyl by jeden zestaw pplot tunguska, najlepiej z pasywnym radarem i super kamufalrzem.

 13. Ehze said

  Po tych grandziarzach , z mordami pelnymi „praw ludzkich”, „wolnosci narodow”, „pokoju swiatowego” mozna spodziewac sie doslownie WSZYSTIEGO.
  Probuja teraz co moga by przekrecic na swoje „pokojowe” rozmowy w Genewie. Chca wywalenia Assada i tak jak sprawy w Syrii obecnie sie maja , nie moga tego zrobic.

Sorry, the comment form is closed at this time.