Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Spiegel: Erdogan straszy Europę mrocznymi wizjami

Posted by Marucha w dniu 2016-02-11 (Czwartek)

Jak pisze Spiegel, prezydent Turcji Erdogan jasno dał do zrozumienia europejskim liderom: jeśli nie przystaniecie na moje warunki w kwestii uregulowania problemu z uchodźcami, będziecie mieć poważne problemy.

Prezydent Turcji Erdogan pogroził przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude’owi Junckerowi, mówiąc, że otworzy dla uchodźców tureckie granice, pozwalając, by przedostawali się masowo do Europy, jeśli ta nie zechce zmienić swych warunków uregulowania z Ankarą problemu uchodźczego — podaje Der Spiegel, powołując się na stenogram rozmów w Antalyi.

Kiedy Erdogan zapytał, jaką sumę przewiduje układ pomiędzy Brukselą i Ankarą, Juncker odpowiedział, że zgodnie z unijnym planem, Turcja ma otrzymać trzy mld euro w przeciągu dwóch lat. Prezydent Turcji zażądał zwiększyć wypłaty do trzech mld euro rocznie, podkreślając, że stroną zainteresowaną jest właśnie UE, a nie Ankara. Jak powiedział, Turcja może z łatwością rozwiązać problem z uchodźcami i złożyć go na barki Europejczyków, otwierając swoje granice i „kierując autobusy z uchodźcami ku granicom Bułgarii i Grecji”.

Erdogan dał jasno do zrozumienia, że Europę czekają poważne problemy, jeśli tylko ta nie przystanie na jego warunki, i wyraził przekonanie, że Bruksela nie poradzi sobie sama z kryzysem — pisze Spiegel: „Co Europa zrobi z uchodźcami, jeśli układ nie dojdzie do skutku? Pozabija ich?”.

Prezydent Turcji powiedział też, że europejscy liderzy najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z rozmiarów nadchodzącej katastrofy: „Mowa będzie już nie tylko o jednym martwym chłopczyku leżącym u brzegów Turcji. Ich będzie dziesięć, piętnaście tysięcy. Jak zamierzacie z tym sobie poradzić?”

Jak podkreśla Spiegel, dokument jasno pokazuje, jak mocno Erdogan czuje się względem Brukseli. Na obecną chwilę Turcja jawi się jako bariera, na której „osiada” pokaźna część imigrantów, i przy omawiania układu między UE i Ankarą, Erdogan może bez skrępowania dyktować swoje warunki, a w przypadku ich odrzucenia, skutecznie zatruć życie Europejczykom — kończy swój wywód Spiegel.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 do “Spiegel: Erdogan straszy Europę mrocznymi wizjami”

 1. Ciupaga said

  Taniej jest go stuknąć.

 2. Margo said

  Taniej było strzelać i nic mahdyści by nie zrobili, bo by się do nich strzelało na własnym podwórku, na wodach terytorialnych jak do agresora. Myślę że wtedy ta arabska inwazja ustała by jak nożem uciął. Ale UE lewactwo uwielbia pseudo humanizm, więc będą mieli w nagrodę humanoidalne rysy na gębie jak im te głupie łby odrąbią. Na wiosnę ruszy na Europę kolejna transza islamskich osadników, a wówczas Erdogan zażąda od debili w Brukseli nie trzech, ale kolejnych pięć mld euro rocznie, i będzie ich tak straszył i zwodził. Myślę że Turek rwie się po prostu do wojny, bo poczuł się mocarzem, bez powodu by nie strącili rosyjskiego samolotu.

 3. Boryna said

  Tym razem zdobycie Wiednia przez Turków przyjdzie bardzo łatwo ,bo lewactwo rozłożyło Europę, gorzej niż za czasów upadającego Rzymu.

 4. peacelover said

  … nie boj zaby !!!
  dostanie po pysku….!!!
  a kiedy ???
  o to pytaj Putina …!

 5. ENKI said

  W zgiełku demokratycznej prasy tracimy z oczu widok i rozeznanie,
  że rządy europejskich państw finansują przemieszczanie semickich wojsk do Europy,
  i w ten sposób finansują zagładę białej europejskiej ludności.
  Tiuniajew /główny redaktor gazety ” PREZYDENT”/

 6. Zerohero said

  Komu potrzebna jest śmierdząca Turcja? W XXI wieku bardzo łatwo upilnować własnych granic tak, że mysz się nie przeciśnie. Przecież widać, że to sama Unia Europejska ściąga na swój teren uchodźców. Jest „antyraistowska” i antynarodowa propaganda, jest przymykanie oczu na wybryki ciapatej hołoty, są zasiłki dla brudasów….a floty państwo NATO aktywnie wyławiają „uchodźców” i zamiast ich sprowadzić na afrykanski brzeg, tam skąd przypłyneli, holuje ich do Europy. Po ch płacić tureckiemu watażce? Sobie wymyśliły europejsy sposób na ładowanie pieniędzy Turasom. Legenda jest taka, że…. Turcja niby nas chroni.

  Nie, wy ludzkie śmiecie. Broni was Rosja, na którą plujecie.

 7. AlexSailor said

  „Jak pisze Spiegel, prezydent Turcji Erdogan jasno dał do zrozumienia europejskim liderom: jeśli nie przystaniecie na moje warunki w kwestii uregulowania problemu z uchodźcami, będziecie mieć poważne problemy.”

  Normalni zarządcy 550 milionowego organizmu gospodarczo-politycznego, najsilniejszego potencjalnie na świecie, na takie dictum powinni obłożyć Turcję tysiącem i jeden sankcji, co w kompozycji z sankcjami rosyjskimi sprowadziłoby ją na kolana.
  Poza tym wybudowaliby mur na granicy greckiej i bułgarskiej z Turcją, a tych, którzy przypływaliby morzem, za niewielką opłatą i pomocą gospodarczą lokowaliby w jakimś bezpiecznym kraju, np. na pustyni w Maroku lub w Mauretanii, gdzie mogliby bezpiecznie żyć i pracować na swoje utrzymanie.
  Po pół roku problem uchodźców skończyłby się, a Turcja z radością przyjęłaby wszystkich odesłanych z Europy za darmo za zniesienie 500 spośród tysiąca i jednej sankcji.

  Wszystko wskazuje jednak na to, że zarządcy eurokołchozu, a w szczególności również rządzący Niemcami, Austrią, Francją, Belgią i Szwecją wypełniają obce polecenia dążąc do zniszczenia Europy.
  Jest to tym łatwiejsze, że służby specjalne państw UE w zasadzie nie mają możliwości ich kontroli, Niemcy muszą podporządkować się układom okupacyjnym, a służb specjalnych Europejskich nie ma.
  W tej sytuacji wystarczyło zneutralizować służby francuskie, włoskie, hiszpańskie, by obce państwa robiły z Europą co chcą.
  Oczywiście brytyjskie służby też musiałyby nie mieć nic przeciw temu.

 8. AlexSailor said

  „Mowa będzie już nie tylko o jednym martwym chłopczyku leżącym u brzegów Turcji. Ich będzie dziesięć, piętnaście tysięcy. Jak zamierzacie z tym sobie poradzić?”

  Odpowiedź jest prosta:
  zakopiemy albo skremujemy.

 9. anonim said

  Sułtana wie na ile może sobie pozwolić.
  W Turcji jest baza Incirlik z bronią atomową USA która z jednej strony gwarantuje mu poparcie tychże USA i ochronę ze strony Rosji a z drugiej gwarantuje mu śmierć w przypadku „przegięcia pały” bo jego mocodawca jej nie zaryzykuje.
  Po czynach patrzmy a Erdogan nie robi nic poza wyciąganiem kasy od frajerów z obu stron. Kupuje tanią kradzioną ropę (teraz przynajmniej i legalna jest tania) czyli doi IS pozwala za drobną opłatą wynieść się uchodźcom z Turcji do UE czyli ich też doi a na końcu łaskawie zgadza się na przyjmowanie pieniędzy od państw UE w zamian za nie pozwalanie na transporty uchodźców do UE.
  Rok temu Turcja mogła bez walki zająć połowę Syrii i sprzedać to jako robienie porządku z islamistami ale nie zrobili tego bo to by generowało koszty.
  A tak Erdo doi wszystkich i śmieje się do rozpuku patrząc jak giną, największy ubaw musi mieć z Saudów którzy rozpieprzyli własny biznes na złość Rosji i z własnej woli wplątali się w dwie a może i cztery wojny..zależy jak liczyć 🙂

 10. Marian said

  A dlaczego od razu strzelać do terrorysty i szantażysty Erdogana? Niech najpierw zrobi to, czym strzaszy Brukselę. Chcialo im sie wojny w Syrii i obalania Asada, to niech teraz stawią czoła islamksiej dziczyźnie. Niech poczują na własnej skórze, to co czuli bliskowschodni chrześcijanie przy zderzeniu z ISISraelem i syryjską al-CIAdą z Frontu Nusra. Niech więc lewackie łby spadają jak dojrzałe śliwi z drzew. Żal nam Polakom tych łbów, które zniszczyły Polskę gospodarczo, czy zbombardowały Jugosławie, Libię, zrównały z ziemią Syrię oraz Irak, wywołały wojnę na Ukrainie? Niech teraz sqoorwysyny płacą najwyższą cenę!

 11. Jan Kowalski said

  Ad 9.
  Jeśli oni mają zapłacić najwyższą cenę to zapłacimy ją wszyscy niestety…. Będzie im już wszystko jedno, teraz tylko krok od wywołania globalnego konfliktu. W chorych czasach żyjemy, choć parę lat względnego spokoju było ( spokoju u nas)..

 12. Joe said

  Niestety nie Panie Kowalski…jeszcze nie jest tak zle.Zaplaca tylko ci ktorzy nie POsiadaja swiadomosci….Przykladem jest Ukraina.
  Ida na wojne tylko POzyteczne POpaprance…I tu zacytuje wypowiedz Pana Mariana…Niech wiec lewackie lby spadaja jak dojrzale sliwki z drzew…

 13. marrkerr said

  http://www.mpolska24.pl/post/11328/sultan-erdogan-dyktuje-warunki-unii-europejskiej

 14. Zerohero said

  Co do martwych dzieci.Ciapaci już zamordowali jedno europejskie dziecko:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/zmarla-dziewczynka-ktora-wraz-z-ojcem-wpadla-pod-lod-podczas-ataku-imigrantow

 15. Zerohero said

  i nikt oczywiście tego nie nagłośni jak tego utopca. Nawiasem mówiąc Palestyna jest wielkim zagłebiem produkcji zdjęć martwych dzieci. Znam nawet zdjęcie z palestyńskim dzieckiem zabitym na plaży przez Żydów. Dla rozrywki. Dużo jest też zdjęć dzieci zabitych w Donbasie przez neobanderowców. Żadne z tych zdjęć nie obiegło zachodnich mediów. Nasze elity to pokraki diabła.

 16. peacelover said

  …niesmiertelne prawo Talmudu,
  solidarnie respektowane przez EUSA !!

 17. Bogush said

  Prof.Wolniewicz mówił uchodżców nie ratować lecz ….Zatapiać. Ja nie byłbym tak ekstremalny, wystarczy posłać jakiś okręt wojenny przyczepić ponton i odholowaqć do brzegów Afryki czy Turcji, całkiem humanitarnie i poszli won, drugi raz nie przypłyną bo ich na to nie stać

 18. ojojoj said

  Byla okazja kiedy Erdogan chcial rozmawiac z Putinem. Jednak Putin zrobil blad. Powinien Erdogana zaprosic, poczym GRU zrobilby z niego konfitury. Nastepnie Putin sloiki z „konfiturami” powinien odeslac do Istambulu z nalepka: Prezydencki Dzem made in FR.

 19. Joe said

  To nie jest tak Bogush…Blisko brzegu podplywaja statki i zrzucaja pontony w nocy i uciekaja…A te z dziecmi i matkami ida na smierc i zycie.Oczywiscie POd kontrola tygrysow ktorzy z nie jednego pieca wygarywali..

 20. Boydar said

  Jeżeli dla Greenbaum’a jedna krowa znaczyła więcej niż wszyscy żydzi w Polsce to cóż się dziwić, że p. Wolniewicz tak umiarkowanie ceni życie tego mięsa armatniego.

 21. kibitz said

  „zgodnie z unijnym planem, Turcja ma otrzymać trzy mld euro w przeciągu dwóch lat”
  A czy może być płatne w trzech bombach paliwowo-powietrznych ze sterownikiem GPS? Jedna na samego Erdogana gdzieś wśród jego wojskowych dowódców, druga na Ankarę, trzecia na… o, Tel Awiw na przykład – może być?

 22. Ehze said

  Wszystko wskazuje na to, ze Europe czeka DEMOKRACJA DONMEHA Erdogana

 23. Ehze said

  Widac zydowscy kolonizatorzy USA maja dobrze obsadzone tereny wokol Syrii swoimi sojusznikami:
  zydowskimi WAHHABITAMI w Arabii Saudyjskiej i zydowskimi DONMEHAMI (jednym z ktorych jest sam Erdogan) wTurcji.

Sorry, the comment form is closed at this time.