Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  yattakaj o Wolne tematy (53 – …
  Niedźwiedź o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zimowy sen Polski
  Kojak o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Słowiański manifest

Posted by Marucha w dniu 2016-02-14 (Niedziela)

Nie ma co ukrywać, w gąszczu dialektycznych zawiłości pytanie o Słowiańszczyznę jest zagadnieniem odnoszącym się do żywotnych spraw, przede wszystkim, Rosji i jej słowiańskiego narodu.

W zasadzie stoi ono na porządku od czasów, gdy Rzeczpospolita przegrała z Moskwą długoletnią polityczną i cywilizacyjną wojnę o panowanie na ogromnych stepowych przestrzeniach Międzymorza.

Za rządów szwedzkiej dynastii Wazów nie udała nam się tak zwana Unia Brzeska, mająca rugować prawosławie na rzecz Rzymu. [Tak to jest, gdy się importuje królów zza granicy – nie rozumiejących polskiej specyfiki, charakteru ani geopolityki, często realizujących zgoła niepolskie interesy – admin]

Dzisiaj ten relikt imperialnej polityki warszawskiego dworu tkwi w naszym boku niczym ropiejący oścień. Porażką zakończyła się ówczesna próba opanowania Moskwy i zjednoczenia jej z Polską na naszych warunkach. Nie jest więc złośliwym przypadkiem, że współcześnie dzień wypędzenia Polaków z Kremla jest w Rosji narodowym świętem [Polscy patridyoci – niech im ziemia ciężką będzie – oczywiście mają Rosjanom za zle, że świętują tę rocznicę. – admin].

Ostatnią próbą odwrócenia tego niekorzystnego dla nas biegu dziejów były mesjanistyczne urojenia piłsudczyków i ich prometeistyczna polityka. Pozostaliśmy jednak, mimo to, państwem stricte narodowym, ze wszystkimi dobrymi i złymi skutkami tej sytuacji aż do teraz. I wszelkie usiłowania wielkiego powrotu do mocarstwowej polityki w oparciu o koncepcję Międzymorza okazały się myślą nierealistyczną, a co zatem idzie na dłuższą metę szkodliwą, a ponadto zgubną.

Musimy więc poszukiwać dla Polski trwałego miejsca w jakimś stabilnym bloku politycznym, gwarantującym nam możliwie trwałe bezpieczeństwo i godne miejsce w większym orszaku państw oraz narodów. Uwzględnić też trzeba, że obecny sojusz z Anglosasami należy traktować jako koniunkturalny; chwilowe zainteresowanie nami ze strony Waszyngtonu i Londynu. Jesteśmy bowiem dla nich tylko przejściową kartą w rozgrywce z Rosją, więc korzyści mają odnieść gównie oni, a my już niekoniecznie.

Czasowo porzućmy teraz Polskę, przenosząc się do Rosji.

Należy sobie zadać pytanie, jakim państwem rzeczywiście chce ona być, jakimi środkami dysponuje i czy może stać się podstawą nowego imperium o globalnym charakterze. A jeżeli tak: czy Ruś dysponuje wystarczającym potencjałem oraz atrakcyjną ideą, jednoczącą pod jej kierownictwem różne nacje, które ocenią ten stan rzeczy za lepszy niż każdy inny. Wszystkie te sprawy, a dokładnie te zawiłości i nieustanne dylematy, należy widzieć w kontekście historycznego momentu i znaków czasu. A są nim zjawiska nazywane globalizacją.

Współcześnie znamy dwie idee o wszechświatowej naturze. To jest gospodarczo – światopoglądowy liberalizm, z tak zwaną demokratyczną ideologią i prawami człowieka, najlepiej reprezentowany przez anglosferę z siedzibą w Waszyngtonie i londyńskim City.

Drugą stroną owego medalu jest islamski wojowniczy dżihadyzm. Radykalny ruch, który na glob spogląda z perspektywy własnej historii i twardych zasad islamu.

W tych okolicznościach Rosja mimo, że jest coraz ważniejszym uczestnikiem tej gry, to jednak na dłuższą metę o ograniczonych, bo ściśle narodowych ramach, a zatem takich również uwarunkowaniach. Kluczowe pytanie brzmi zatem następująco: czy Moskwa jest uzdolniona powołać do życia globalną i nośną ideę, która zwielokrotni jej siłę i atrakcyjność?

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 7-8 (14-21.02.2016)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 54 to “Słowiański manifest”

 1. revers said

  z kim z planktonem prawicowym?

  – Poseł Robert Winnicki został usunięty z prezydium Kukiz ’15. A wkrótce straci funkcje prezesa RN. Tymczasem Korwiniści szykują zmianę nazwy O tym co dzieje się na planktonowej prawicy dlaczego narodowcy nie chcą już Roberta Winnickiego, a Korwinowcy chcą nową nazwą- jutro w DoRzeczy – napisał Wybranowski.

  nawet anty systemowcy jak Kukiz robą za plankton i przykrywke demokracji bez demokracji, wiezi słowiańkich bez więzi..

 2. revers said

  ad1
  http://pikio.pl/winnicki-usuniety-z-prezydium-kukiz15/

 3. Ciupaga said

  > Nie jest więc złośliwym przypadkiem, że współcześnie dzień wypędzenia Polaków z Kremla jest w Rosji narodowym świętem

  Co mówi dużo o samych Rosjanach i Rosji, bo tak jak wiedzą że w czasie IIWŚ walczyli nie z Niemcami a z faszystami/nazistami, tak już w tym przypadku wypędzili z Kremla Polaków, mimo iż byłą to prywatna a nie państwowa ekspedycja.

  Dla mnie to „święto” jest kompletnym absurdem z historycznego i logicznego punktu widzenia ( nadanie temu wydarzeniu tej rangi) i świadectwem, że jest na Kremlu bardzo wpływowe, niesłowiańskie lobby.

  ——
  Pan coś zaczyna pizdolić. Rosjanie nie wiedzą, z kim walczyli w II Wojnie? Ktoś Pana w głowę czymś uderzył?
  Święto wypędzenia polskiej załogi (która zachowywała się odrażająco!) z Kremla to „absurd”?
  Prywatna ekspedycja?
  Panie Ciupaga… może Pan przemyśli sobie, czy chce nadal bywać na tym forum….
  Admin

 4. Ciupaga said

  @1,2 Dysydent! 😀

 5. Krzysztof said

  Ad3.Według mnie to raczej trafne spostrzeżenie i nie wykluczam takiej możliwości,aczkolwiek „niesłowiańskie lobby” przecież i u nas robią „krecią robotę”.

 6. Ciupaga said

  @5 Tyle, że wystawienie pomnika i ustanowienie święta państwowego to nie jest krecia robota a rządzenie, ew. współrządzenie.

 7. Ciupaga said

  @3 Nie wiem co miałbym przemyśleć. Wypowiedziałem swoje zdanie i tyle, bo albo to jest forum, albo szkółka niedzielna.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Wypowiedział Pan swoje zdanie…
  Zdanie było chujowe, panie Ciupaga.
  Ja w gajówce chcę mieć jak najmniej chujowych opinii.
  Czy jeszcze coś wyjaśnić?

 9. Ad. 2

  W materiale jest fraza „środowisko narodowe jest podzielone”. Niezbyt odpowiada to prawdzie, bo czy narodowcem można nazwać kogoś, kto jest liberałem, albo był liberałem, ale się tego nie wstydzi?

  Środowisko narodowe jest w trakcie kształtowania samoświadomości.

 10. Przecław said

  ad.3.admin.
  >Święto wypędzenia polskiej załogi (która zachowywała się odrażająco!) z Kremla to „absurd”?
  Prywatna ekspedycja?<

  Zachowywała się odrażająco ? Proszę podać fakty.
  To jest nieprawda. Polska załoga objęła we władanie Kreml na jednoznaczną i jednomyślną prośbę władz moskiewskich, nastapiło to 2.X.1610.Polacy nie byli najeźdźcami, a tymczasową gwardią moskiewską. Do końca marca 1611 praktycznie nie było żadnego problemu, działała też mieszana polsko-moskiewska komisja, uprawniona do wydawania wyroków. Zaczęło się 29.marca 1611, gdy kilkusetosobowy oddział złożony z Niemców, formalnie podległy polskiej komendzie, samowolnie rozpocżął rzeź cywilnych Moskali pod pretekstem nie wypełniania zaleceń poleceń komendanta miasta, . Moim zdaniem była to prowokacja. Równocześnie nastąpił bezpardonowy atak z zewnątrz tzw. partyzantów…Ciekawe dlaczego nikt o tym nie pisze, tylko zwala na Polaków.? Potem sytuacja została opanowana, ale stale się pogarszała, m.in. na skutek złej polityki Zygmunta III, na pograniczu zdrady stanu.

  Panie Przecław, w wolnej chwili poszukam trochę informacji w temacie.
  A tak przy okazji… Co tam Polacy w ogóle robili?
  Admin

 11. Ad. 7

  „Nie wiem co miałbym przemyśleć. Wypowiedziałem swoje zdanie i tyle, bo albo to jest forum, albo szkółka niedzielna.”

  – Czy dla pana „forum” równa się „róbta, co chceta”?

 12. akej said

  Polska bezposrednio nie przegrala walki z Rosja. Przegrala te walke posrednio – z powodu zaniedbania i bledow, ktore doprowadzily ja do upadku. Zaczelo sie od reformacji poprzez arende, Unie Brzeska, powstania kozackie oraz najazd szwedzki, ktory zawdzieczamy glupocie Wazow oraz braku lojalnosci zydow i protestantow rodzimych i obcych popierajacych Szwedow. Po tych wydarzeniach kraj byl zdewastowany, utracil 2/3 ludnosci oraz spora czesc swego terytorium. Taki stan rzeczy wykorzystali szybko nasi sasiedzi i utworzyli przymierze 3 orlow, ktore twardo objelo nad nami protektorat i absolutnie nie pozwalalo na wyjscie z chaosu. Proby oporu skonczyly sie rozbiorami. Moze bylaby jeszcze jakas szansa gdyby krol Jan Kazimierz dotrzymal swoich slubow o poprawie losu chlopow i wygnaniu zydow z Polski.

 13. Ciupaga said

  @8 To jest moje zdanie, oparte na faktach, logiczne, a do tego wypowiedziane jasno, prosto, wyraźnie i bez wulgaryzmów. Jeśli to jest wymiar chujowosci tutaj nie tolerowany to żegnam. Shalom.

 14. Przecław said

  Termin prywatna ekspedycja może mieć zastosowanie do dymitriad. Jednak wojsk, które weszły na Kreml 2.X.1610 nie należy mylić z dymitriadami, one były oficjalnym wojskiem RP, choć weszły w roli wojska moskiewskiego, opłacanego ze skarbu kremlowskiego.

 15. Kronikarz said

  Cała ta historia z anglosasami, to jest szukanie ochrony przed Niemcami. Kropka

 16. akej said

  @ Przeclaw
  Zgadzam sie z Panem. Polacy nie byli ani najezdcami, ani tez okupantami. A przede wszystkim nie dazyli do podboju Moskwy (owczesna nazwa pozniejszej Rosji). Z ogloszeniem tego swieta Putin wyraznie i niepotrzebnie przesolil.

 17. akej said

  @ Marucha
  Przed ponad godzina napisalem komentarz i do tej pory jest zablokowany.

  Bo spałem, Panie Akej. Lenistwo mnie ogarnęło, a i dwa koty się wtranżoliły na kanapę…
  Admin

 18. Ad. 16

  „Polacy nie byli ani najezdcami, ani tez okupantami. A przede wszystkim nie dazyli do podboju Moskwy (owczesna nazwa pozniejszej Rosji). Z ogloszeniem tego swieta Putin wyraznie i niepotrzebnie przesolil.”

  – A co im pan żałujesz? Potrzebują czegoś, co byłoby zrozumiałe przez tamtejszych lemingów. No i tzw. okupacja Moskwy dobrze się do tego celu nadaje. Trzeba im wtórować, a przy okazji nawiązywać kontakty z ichnimi naukowcami, coby im wskazywać, że z tą „okupacją” to coś, panie, nie tak było… 🙂 I potem trzeba z nimi nawiązywać jak najszersze kontakty handlowe i nie tylko. A o historii dobrze się przy wódce gada. 🙂

 19. wiesiek40 said

  Skrócony opis z „Historyi Narodu Polskiego” z 1867r.Po wojnach wewnętrznych w państwie moskiewskim spowodowanych przez kilku kolejnych Dymitrów Samozwańców,/cyt/:” sześć tysięcy Polaków pod Żółkiewskim,walczyło przeciw 40000 Moskali pod Dymitrem Szujskim i przeciw 8000 zaciężnych Szwedów i innych cudzoziemców pod wodzą Ponta de la Gardie,Horna I Dellaville.Moskwa nie miała już sił,któreby przeciw zwycięzcom wytężyć była mogła,zwłaszcza że ją strawiły utarczki przez fałszywych Dymitrów wywołane” /Po bitwie pod Kłuszynem,gdzie połowa wojsk moskiewskich została zniesiona/.”upatrzyli Moskale jedyny sposób /ocalenia/,w wydaniu w ręce Polaków swego cara i brata jego.Uczynili to ze strachu że więcej jeszcze może powstać fałszywych Dymitrów …wyprawili posłow do króla Zygmunta z oświadczeniem że jego syna /Władysława IV/ chcą mieć za cara i na swym tronie osadzić.” A potem król Zygmunt-jakoby pod wpływem jezuitów,postanowił sam zostać carem. „zamiast zatwierdzić układ Żółkiewskiego żądał aby Moskwa w miejsce syna,jego samego obrała carem”,”kazał posłow moskiewskich do niego wyprawionych uwięzić” Tak podaje historyk C.Goering w „Historyi Narodu Polskiego”,wydanej we Lwowie a.d.1867.,z niemieckiego na język polski przełożonej,poprawionej i pomnożonej przez Jana Szwejkowskiego D.O.P.

 20. Marucha said

  W kwestii opanowania Kremla przez Polaków pozwolę sobie zacytować samego siebie.
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/01/cerkiew-na-polu-mokotowskim/
  Komentarz #69
  —————————————————————————————-
  (…)
  Oto fragment z bynajmniej nie rusofilskiej witryny, umieszczony pod adresem:
  http://www.palestra.pl/index.php?go=artykul&id=1869

  (…)
  Polska załoga Kremla, niestety, dostroiła się do stanu panującej w Rosji anarchii. Jeden z polskich pamiętnikarzy Samuel Maskiewicz pisał „nasi tak sobie bezpiecznie (czytaj butnie) poczynali, że co się komu podobało i u największego bojarzyna, żona albo córka, brali ją gwałtem. Czym się jednak wzruszyła Moskwa bardzo, a miała czym zaprawdę”.
  Ruski pamiętnikarz Fiodor Szeremietiew jakby wtóruje polskiemu: „Rozwiązły żołnierz wasz nie znał miary w obelgach i zbytkach: zabrawszy wszystko, co tylko dom zawierał, złota, srebra, drogich zapasów mękami wymuszał”.
  (…)

  I może jeszcze jeden
  http://www.muzhp.pl/kalendarium/72/opuszczenie-kremla-przez-zaloge-polska-wywiad-1612-11-6.html

  (…)
  W czasie pobytu hetmana Żółkiewskiego w Moskwie załoga polska, licząca około trzech tysięcy ludzi, zachowywała się przyzwoicie. Nie było plądrowania, gwałtów ani wyrządzania innych krzywd ludności miejscowej. Straże patrolowały ulice i pilnowały porządku.

  Dopiero po wyjeździe hetmana zaczęły się działania dalekie od poprawności. Prześladowano mieszkańców stolicy, grabiono pałace i cerkwie, nakładano kontrybucje, dopuszczano się świętokradztwa. Sięgano do zasobów skarbca kremlowskiego, wcześniej już mocno zubożonego przez Wasyla Szujskiego. Potęgowało to nienawiść do Polaków i Litwinów. Jednak Gosiewski nie był w stanie opanować rozprzężenia w swoich oddziałach, chociaż z całą surowością karał wszelkie ekscesy. W Moskwie zaczęło brakować żywności. Stolica stanęła przed widmem głodu.
  (…)

 21. Grigorij said

  @ Przecław said…Zaczęło się 29.marca 1611, gdy kilkusetosobowy oddział złożony z Niemców, formalnie podległy polskiej komendzie, ….

  Panie Przecław, Wazowie nie byli Niemcami, lecz Szwedami, a w gwardii były oddziały szwedzkie, no może z dodatkiem Szwajcarów….
  co można znaleźć w smucie o wycinaniu języka popowi, aby nie podburzał ludności… to z filmu 1612 wyprodukowanego w ZSRR, no może później… Film był w sieci do obejrzenia.

 22. BIAŁY VITEŹ WROCIL said

  Szanowni Panstwo, filmy podobno „opozniaja” ladowanie netu…ale jeden krotki filmik wiecej powie niz dlugi wyklad…

  W slowianskich krajach ” ci na gorze” jeszcze nie bardzo czuja, ze JUZ SIE ZACZELA Era Slowian, chociaz pilnie kontroluja „co sie dzieje”

  Przebudzenie Slowian JUZ SIE ZACZELO; To kobiety, ktore nosza kolorowe kwieciste chustki, to powstajace codziennie grupy muzyczne (np; JAR w Polsce), to odrodzenie Rodzimej Wiary, to tradycyjne dekoracje w bizuterii, to…male i wieksze znaki, ktore czuc w naszym czasie…
  (czasami bywaja prowokacje, nawet bardzo podle prowokacje, no coz???)
  zamiast dalszych wywodow oto PIESN; posluchajcie !
  ” My Slowianie! slawa RODOWI Bracia Slowianie!”

 23. BIAŁY VITEŹ WROCIL said

  Pamietajmy, ze JESTESMY BRACMI ! spiewa Nikolaj Emielin
  ” Gdzie wy moi bracia? gdzie w , moi przyjaciele?”

  ” zapomnielismy , ze jestesmy BRACMI”

  .https://www.youtube.com/watch?v=AcknHjngetE

 24. BIAŁY VITEŹ WROCIL said

  ” Z Nieba znak nam dany…”

  Popatrzcie wokolo…i czytajcie ZNAKi;
  A tymczasem wskazowki w tej piesni… tysiace piesniarzy, geslarzy, wiedunow, poetow i medrcow przemierza slowianskie ziemie 😉 czesto sa oni w salach koncertowych, posluchajcie 😉

  .https://www.youtube.com/watch?v=KjPo7AAgYrY

 25. Glock said

  A co z nami ?POLACY gotujmy sie do rozprawy z zachodnia lichwa I judeoszatanistami .

 26. NyndrO said

  Każdemu,kto może i się nie wstydzi,gorąco polecam grę „Wiedźmin 3 : Dziki Gon” stworzoną przez polskie studio CD Projekt RED.Najmilsze 100 godzin w mojej 25-cio letniej karierze gracza. 🙂
  .https://www.youtube.com/watch?v=GL4JeCNuQ0w
  .https://www.youtube.com/watch?v=oLSdl-CdOBo

 27. JO said

  ad.22. Taaak , szczegolnie te odrodzenie „rodzimej wiary” to tam napewno sa slowianie i Polacy :))))

 28. Przecław said

  #21 Grigorij.
  Nigdzie nie napisałem, że Zygmunt III był Niemcem, zupełnie nie rozumiem zarzutu. Każdy średnio wykształcony Polak wie, że był Szwedem.

  Car Szujski wpuścił w granice W.Ks Moskiewskiego 15 tysięcy obcych interwentów i jeszcze wypłacał im żołd. Tak było w roku 1610, w chwili bitwy pod Kłuszynem w ręce Polaków dostały się wozy z przygotowaną wypłatą dla obcych wojsk, były to ogromne sumy. Tylko pod Kłuszynem brało udział osiem tysięcy interwentów z zachodu, pod wodzą doświadczonego „psa wojny” Jacoba Pontussona de La Gardie, któremu przed laty Polacy już raz darowali życie. Formalnie ci interwenci dostali się na mocy układu Szujskiego ze Szwecją, jednak w większości byli to Niemcy, byli także Szkoci, Anglicy i inni. Film „God 1612” odwraca kota ogonem i kłamie jakoby to Polacy opierali się na zachodnich wojskach< tymczasem wpuścił ich Szujski i jeszcze opłacał ze zrabowanych własnym poddanym pieniędzy.
  To właśnie ci sami ludzie, będący na żołdzie Szujskiego dopuścili się prowokacji w dniu 29.3.1611 i wymordowali kilka tysięcy cywilów moskiewskich we wtorek, w dniu targowym, realizując starannie przygotowaną prowokację, skoordynowaną z atakiem tzw."partyzantów'. na gwardię kremlowską. kronikarz podaje że byli to Niemcy w liczbie 800. Polacy ocalili życie 1.5 tysiąca moskwiczan przez otwarcie bramy w murach a także stając w ich obronie.
  Na pozór jest dziwne dlaczego polski komendant zdecydował się na zatrudnienie 800 Niemców, którzy kilka miesięcy wcześniej walczyli przeciw nim samym pod Kłuszynem, gdy jednak weźmie się pod uwagę, że byli oni opłacani ze skarbu kremlowskiego i nie było innych funduszy ani możliwości, ta decyzja staje się bardziej zrozumiała. Polacy przecież nie byli przygotowani w żaden sposób do zajęcia stolicy W,Ks Moskiewskiego, a do marszu na Moskwę namówił Żółkiewskiego wojewoda Wołujew wkrótce po bitwie pod Kłuszynem. Marsz odbył się wspólnie z oddziałami moskiewskimi bez żadnych incydentów, witani byli przyjaźnie przez mieszkańców. Wejście do Moskwy nastąpiło po podpisaniu traktatu z Żółkiewskim i cała Moskwa hucznie świętowała wejście załogi na Kreml.
  Żółkiewskiemu Rosjanie powinni postawić pomnik pośrodku Moskwy, bo był to dowódca odnoszący się do nich z pełnym szacunkiem i po bratersku. Niestety nie ma on pomnika ani w Moskwie ani w Warszawie, zamiast tego w roku 2007 Rosja wydatkowała $ 12 milionów na film "Rok 1612" kompletnie zakłamany, mający za zadanie wywoływać i podgrzewać nienawiść przeciwko Polakom, a także wcześniej w r. 2000 ustanowiono święto narodowe rosyjskie, antagonizujące Rosjan z Polakami.. Warto dodać, że badania nad wydarzeniami 1606-1618 były praktycznie zabronione od początku 18 wieku, gdy Rzeczpospolita stała się wasalem Rosji, poprzez zabory, a następnie 45 lat w "obozie socjalistycznym" kiedy temat ten również był zakazany.
  Bynajmniej nie twierdzę, że wszystko co robiły wojska RP w W.Ks. Moskiewskim było w porządku, na pewno nie, jak wspomniałem wcześniej polityka Zygmunta III była fatalna i na granicy zdrady stanu, dlatego Żółkiewski wycofał się z wojny i na znak protestu odmówił udziału w szturmie Smoleńska narażając się królowi. W.Ks.Moskiewskie było od czasu Iwana Groźnego krajem uzależnionym silnie od europejskiego obozu protestanckiego, w imieniu którego kolejni władcy bezpardonowo rabowali własną ludność, a niepokornych morowali. Kanclerz Zamoyski i jego następca Żółkiewski, po śmierci Zamoyskiego w r.1605, nie chcieli interwencji w Moskwie, była ona jednak konieczna, gdyż coraz silniejsze uzależnienie Moskwy od zachodniej antypolskiej koalicji powodowało okrążenie Rzeczpospolitej od wschodniej flanki, dlatego Żółkiewski zgodził się na wzięcie udziału w wojnie w r.1609. Nie było żadnej możliwości aby Rzeczpospolita zniewoliła W.Ks.Moskiewskie, jak to przedstawia się w Rosji, natomiast przystąpienie do unii polsko-litewskiej z pełnym poszanowaniem religii prawosławnej oraz praw i zwyczajów moskiewskich, do czego dążył Żółkiewski, mogło przynieść Moskwie długi okres pokoju i rozwoju, co nie mniej ważne uwolnienie się od zakamuflowanego uzależnienia grabieżców z Zachodu, którzy tyle nieszczęść ściągnęli na Rosjan w następnych wiekach.

 29. Marucha said

  Re 27:
  Należy sobie zadać pytanie, czy owi „rodzimowiercy”, pragnący wskrzeszenia (pra)słowiańskich wierzeń, naprawdę wierzą w Światowida, Mamunę czy Peruna…
  Bądźmy poważni.
  Na pewno nie modlą się do Światowida czy innych bóstw słowiańskich. Pic na wodę.
  Z całym tym „wskrzeszaniem” chodzi wyłącznie o to, aby wnieść swój wkład w zwalczanie Kościoła.
  I w ten to sposób „Slowianie” podają sobie ręce z żydostwem.

 30. gnat ugnaro said

  Nasi praojcowie mieli jednego Boga Stwórcę. Tych bałwanów przyniósł (potem) zabobon

  Kraszewski.

  ——
  Ooo! Właśnie. Pierwotne wierzenia słowiańskie były bardzo bliskie chrześcijaństwu. Jakby nasi przodkowie instynktownie wyczuwali prawdę.
  Admin

 31. Zdanie z głównego tekstu:
  „….Kluczowe pytanie brzmi zatem następująco: czy Moskwa jest uzdolniona powołać do życia globalną i nośną ideę, która zwielokrotni jej siłę i atrakcyjność?…”

  Dziwi mnie wątpliwość dziennikarza Myśli Polskiej

  Nie wiem jak zmierzyć siłę i atrakcyjność idei, ale jako przykład zdolności Moskwy można podać chociażby BRICS…
  Miliardy ludzi są już zaangażowane w jej urzeczywistnianie…
  A co Warszawa w tym czasie …?
  No właśnie, tkwi w euro-polskiej bezpłodności…
  To o „bezpłodności” ściągnąłem od papieża Franciszka :”””Coraz więcej osób odnosi wrażenie starzenia się
  i zmęczenia Europy. Ona jest już jak babcia, bezpłodna i nietętniąca życiem.”””

  Czytając wcześniejsze komentarze zastanawia mnie niedostrzeganie, że tzw.polityka rosyjska jest w rzeczywistości polityką,
  delikatnie mówiąc, nierosyjską w sensie narodowym i kulturowym.
  O niemieckich lub angielskich, jezuickich lub maltańskich manipulacjach jest tak dużo materiałów w internecie, że tylko lenistwem można wytłumaczyć trwanie przy poglądzie np. o Moskwie rozbierającej Rzeczpospolitą…

  Ps.

  Jeden z komentatorów napisał o wojskach RP …. w Moskwie w XVII w.
  Tak trudno pamiętać, że było to państwo dwojga narodów ???

 32. ad.30.

  Admin:”….Właśnie. Pierwotne wierzenia słowiańskie były bardzo bliskie chrześcijaństwu….”

  Moim zdaniem , to chrześcijaństwo jest bliskie pierwotnym wierzeniom słowiańskim….

 33. Przecław said

  #31.
  „Jeden z komentatorów napisał o wojskach RP …. w Moskwie w XVII w”

  „Jeden z…” czyli ja. Tak trudno wymienić ? Napisałem tak, gdyż Żółkiewski był hetmanem koronnym, Litwa miała swojego hetmana, był nim Chodkiewicz. Jak więc miałem napisać ? Wybrałem moim zdaniem najwłaściwszy termin. Korona obejmowała tereny obecnej Polski i Ukrainy, w chwili wkroczenia do Moskwy hetman przejął także cżęść dawniej służących pod Dymitrem, którzy jednak odeszli od niego. Ci ostatni zapewne stanowili najbardziej zdemoralizowany element, niestety, choć nie to zadecydowało o ostatecznym niepowodzeniu misji. Niepowodzenie nie było winą Żółkiewskiego, który zresztą wyjechał z Moskwy wkrótce po wkroczeniu. Moim zdaniem największym błędem był szturm Smoleńska, który zarządził król w 9 miesięcy po objęciu Moskwy. Szturm ten oznaczał podeptanie traktatu podpisanego w Moskwie przez Żółkiewskiego. Smoleńsk wprawdzie został zdobyty, przy dużych stratach po obu stronach, ale było to pyrrusowe zwycięstwo, gdyż na długo poróżniło RP z Rosją, co najgorsze dało to argument przeciwnikom wstąpienia Moskwy do Unii.

 34. NICK said

  (30-32).
  Poczytajcie Pana Bardzo. We ‚fantazjach kulinarnych’. Opowieść Wigilijną i inne.

 35. RADOMIR said

  Ad 32
  „ad.30.

  Admin:”….Właśnie. Pierwotne wierzenia słowiańskie były bardzo bliskie chrześcijaństwu….”

  Moim zdaniem , to chrześcijaństwo jest bliskie pierwotnym wierzeniom słowiańskim….”
  No wlasnie! My Slowianie WIEDZIELISMY, ze pochodzimy od Naszego Ojca RODA, Ktory jest BOGIEM WSZECHRZECZY i Ojcem nas , ale takze Naszych wielkich BOSKICH PRZODKOW.
  To OBCY zaczeli nazywac „balwanami” WYSOKO UDUCHOWIONE ISTOTY, takze DZIECI RODA(czyli mokosz, Peruna, Dadzboga itd; Chwala takze wszystkim tym, ktorych tu nie wymieniono)

  To obcy zakamuflowali PRAWDZIWA WIEDZE I WIARE. MY Slowianie WIEMY, ze jestesmy POTOMKAMI RODA, Boga WSZECHRZECZY!

 36. RADOMIR said

  Ad 29.

  Bywa tak i „inaczej”
  wsrod Rodzimowiercow jest wielu PROWOKATOROW i agentow.
  to chyba wiadomo dla kazdego inteligentnego; co nie oznacza, ze ZNAK czasu nie jest ODCZYTANY.

  Sa prowokatorzy a sa i WIELKIE UDUCHOWIONE ISTOTY, ktore czuja, ze cos sie zmienia w ENERGII Swiata i Wszechswiata.

  RODZI SIE NOWA ERA
  !

 37. JO said

  ad.36. ….nie nowa a ta sama Era – Konca Czasow – warto w nia sie zadumac.Waga tego jest na wybor Smierci lub Zycia.
  Wybor wolny kazdego z nas.

 38. RADOMIR said

  Ad 29
  Wierza, Prosze Pana, w WIECZNA SILE Zycia, Milosci, Energii,

  Wierza, Prosze Pana, w ODPOWIEDZIALNOSC WOBEC PRZODKOW, w misje Czlowieka tu na ziemi, w ZACHOWANIE CZYSTOSCI GENETYCZNEJ I DUCHOWEJ, w zachowanie Ziem naszych slowianskich dla Przyszlych POKOLEN!!

  w to wszystko, prosze Pana Rodzimowiercy WIERZA I WIEDZA!

  …nie mylic z banda prowokatorow, bo Obcy i tu, gdzie najwiecej szlachetnych Istot i Mysli, mieszaja…

  Mieszac po rosyjsku znaczy Przeszkadzac „nomen omen”

  Niech Swiete Duchy Przodkow nas Prowadza i chronia !

 39. JO said

  ad.38. Tak, wierza w Kabale nagieta w strone Slowian wierzen….
  Powstaje tak – Zydo-Slowianin….

 40. re1truth2 said

  Dla przykładu lata 1610-1612 Moskwa.
  [Obraz państwa moskiewskiego i jego mieszkańców w pamiętniku Samuela Maskiewicza 179
  ‚zwyczaj tam jest taki, że ktokolwiek w nocy bez ognia jedzie lub idzie, za zło­dzieja, zdrajcę albo szpiega poczytali bywa i przetoż i najmniejszy jako i naj­większy, aby kaźni uszedł, z ogniem w nocy chodzić i jeździć musi, a kogo bez ognia ułapią, do turmy go zaraz oddają na zamek, z której rzadki wynidzie ‚ 45.
  Jeszcze bardziej zaskakujący jest fragment, który mówi o srogich karach przewidywanych przez moskiewskie prawo za nietrzeźwość. Maskiewicz, chociaż sam głosi umiar w zamiło­waniu do trunków, jest wyraźnie zaintrygowany tą niewyobrażalną w Koronie i na Litwie nor­mą obyczajową, której przestrzegania na dodatek pilnuje prawo:
  ‚Trzeźwość wielką zachowują między sobą, starszym i pospólstwu barzo ją zale­cają, zakazując pijaństwa, i przetoż karczem (według ich nazwiska kabaków) ani piw i gorzałek na przedaj nigdzie nie masz po całej Moskwie. Na koniec, człowiekowi pospolitemu, oprócz bojarzyna, nie wolno i sobie gwoli robić w domu to, czym by się miał upić, bo często szpiegowie chodząc upatrują. Sta­rostowie rewidują domy, a przecie najdowali się tacy, że do fundamentu w piec beczkę gorzałki zamurować umieli; ale i tych poszlakowano, a nie bez karania uszli, a kogo pijanym obaczono, do turmy go zaraz wzięto ‚ [,..]46 ]

 41. re1truth2 said

  Czyli byli Niemcy [6000] w Moskwie w roku 1610-1611 strona 34 wydanego drukiem rękopisu Dyariusza Samuela Maskiewicza:

 42. DONBAS DONBAS DONBAS said

  Ad 39

  Panie JO , a czy pan zna Wierzenia Slowian, czy Pan zna slowianska kosmogonie?
  Czy Pan ma jakies pojecie o symbolach naszyc PRZODKOW?

  czy czuje Pan SLOWIANSKA INTUICJE i Slowianskie OBRAZOWANIE?
  Polecam:

 43. DONBAS DONBAS DONBAS said

  Polecam:

 44. Marucha said

  Re 42:
  To jest część naszej historii. Podobnie, jak dla Włochów czy Greków ich mitologia.
  Ale to tylko historia.
  Jesteśmy chrześcijanami.

 45. Boydar said

  Jak to szczury przyparte do muru gryzą …

 46. Rosomak said

  Ad 44
  Panie Marucha, Jestesmy SLOWIANAMI , zrodzonymi DZIECMI PRZODKOW NASZYCH 🙂

  Czy pan WIE z jakiego RODU byla Matka MISTRZA?

  Czy Pan wie JAKIE GENY i jaka KARME MA (!!!) ma, bo jest OBECNY DUCHEM wsrod nas, MISTRZ ?

  To chrzescijanstwo jest BLISKIE WIERZE SLOWIAN !

 47. Rosomak said

  Ad 44
  😉
  Historia?
  No , jesli tak , TO WSZELKA HISTORIE NA ZIEMi MY Slowianie , tworzylismy i tworzymy 😉
  To nie historia, panie Gajowy, to WIECZNOSC !
  Jestesmy Dziecmi Wszechswiata!

 48. Rosomak said

  W kazdym slowianskim kraju WIELU LUDZI ma juz WYSOKA SWIADOMOSC ze to sa CZASY, gdy decyduje sie PRZYSZLOSC: jaki bedzie Swiat.
  I MY SLOWIANIE napelnieni SILA naszego obrazowania, (wyobrazni), zdolnoscia TWORZENIA , sila GENETYCZNA I DUCHOWA jestesmy tutaj na Ziemi po to , aby ZIEMIA BYLA miejscem , gdzie wcielac sie bedzie DUCH WYSOKI .
  My SLOWIANIE mamy SLOWIANSKA DUSZE, czyli SILE DUCHA w NAS

  polecam film:
  .https://www.youtube.com/watch?v=fa7WFlRKDAw

  ——
  Panie Rosomak… naprawdę, przykro mi to mówić… ale to fantasmagorie.
  Admin

 49. Rosomak said

  Panie Gajowy (48),

  „fantasmagorie” ???
  Alez wici leca swiatem i wszechswiatem…
  pan tego jeszcze nie czuje, bo, przykro mi to mowic, mysli pan „przeszlymi” schematami…
  A obok ludzie BUDZA SIE:

  I to od ilosci PRZEBUDZONYCH bedzie zalezalo ILE DOBRA stanie sie na Ziemi,

 50. ZEW PRZODKOW said

  Cytuje za Robik z WT 15 (bo w tym temacie latwiej zauwazyc ten, JAKZE CENNY , komentarz Robika)

  Dziekuje Robik 🙂

  „2016-02-16 (wtorek) @ 14:00:53
  „Dlaczego wymazano nasze dzieje , a uczymy się tzw pokrętnej historii dopiero od 966 roku…? Powód jest prosty, bowiem kto nie zna swojej przeszłości ten nie korzysta z doświadczenia i wiedzy przodków swoich i jest zmuszony do popełniana błędów. Dlatego dziś nie potrafimy rozpoznawać swój od obcego jak i również rozpoznawać i rozczytywać fałszywych ideologi, mechanizmów, systemów, które nas zniewalają. Z dobrej znajomości naszych dziejów znalibyśmy dokładnie swą własną kulturę, a wraz nią wiedzę przodków popartą doświadczeniem. A poprzez to jasne byłoby kto ma wrogie zamiary i intencje oraz jakimi metodami i sztuczkami się posługuje aby je realizować. A przede wszystkim znane byłoby swoje, a nie obce. Kultura słowiańska. Wiedza i doświadczenie przodków, tradycje słowiańskie, czym jest to dziedzictwo dla nas dziś?

  Obrazowanie. Weźmy drzewo. Korzenie to przeszłość . Pień to teraźniejszość. A zieleniąca się co pół roku korona to przyszłość! U nas odcięto korzenie! (Więc z czego ma żyć pień i korona? odcięto tą życiodajną energię, wiedzę, źródło!). Przez co nasza korona nie może zakwitnąć i zazielenić się pełnią życia. Odcięto nam nasze korzenie, zamiast tego wpojono nam obce, cudzą wiarę= religię, obce ideologie i prawa według których mamy żyć. W wyniku czego oni żyją z nas, a my jesteśmy niewolnikami na swojej własnej ziemi, a swoimi życiami budujemy obce nam narody ich drzewa, a sami przepadamy.

  Czytaj dalej → https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/02/15/dlaczego-ukrywa-sie-nasze-dzieje-polski/

 51. Marucha said

  Re 50:
  Nie sposób jest porozmawiać z tzw. rodzimowiercami, aby nie wylazło z nich antychrześcijaństwo – czy to w łagodnej formie („wpojono nam obca, cudzą wiarę”), czy też w formie brutalnych kłamstw („Kościół to największy morderca w historii”).

  To nie była żadna „obca” wiara. Słowianie od dawna stykali się z chrześcijaństwem, które okazało się bardzo podobne do ich wierzeń i zostało bez większych problemów przyjęte.

  Oczywiście powinniśmy znać własną historię, kulturę, dawną religię. Niestety, historię pisali nam Niemcy…

 52. ZEW PRZODKOW said

  Ad 51

  To zalezy z kim Pan rozmawia.
  Dla zorientowanych jest oczywiste, ze np. Krolowie Magowie czyli Medrcy ze WSCHODU; to Wolchwowie Slowianscy i Perscy, ktorzy przyszli oddac HOLD i Przekazac WIEDZE dla Tego, ktorego Znali juz wczesniej .
  Dla wielu jest oczywiste, ze od 15 roku zycia do 30 (czy zna Pan jakies wzmianki , gdzie przebywal Mistrz???) Ano wlasnie??? GDZIE 😉

  I tak dalej…
  Wyznawcy wiary Przodkow czesto skupiaja sie na straszliwych czasach gdy to obcy , m.in. Niemcy i ci inni „obcy” niszczyli cale Rody , miasta, wioski pod pretekstem ustanawiania „nowej religii”.
  W gruncie rzeczy rzymska wersja tej „nowej religii” to byla nieudolna kopia PRASTARYCH WIERZEN SLOWIAN i wielkiej WIEDZY o prawach WSZECHRZECZY.

  Gdy ludzie poznaja dokladniej korzenie i WIARE Przodkow, to sie okaze, ze nie o nazwe chodzi, ale o PRAWDE.

  Rodzimowiercy nieraz myla nosicieli „nowej religii” z nauka Mistrza

  Nauka Mistrza jest kontynuacja WIEDZY SLOWIAN, ktora On poniosl w inne narody.

 53. ZEW PRZODKOW said

  Ad 43.

  Piekna piesn…Madrosc ludu przechowala to , co cenne 😉

  Byc moze nie dla kazdego czytelnika Gajowki jest jasne , co znaczy KILOWROT i Jego symbole :m.in. kolowrotek, kolacz, itd.

  Jest PRASTARY symbol ZYCIA i Mocy zywotnej jaka jest zawarta w Prawach Wszechswiata.
  To pieknie obrazuje owa piesn. posluchajcie bracia slowianie:

 54. ZEW PRZODKOW said

  A oto tekst tej gleboko poruszajacej serce i pamiec genetyczna piesni:

  Kołowrat – POLSKI:

  Codziennie się zastanawiasz i szukasz odpowiedzi:
  kim jesteś, dlaczego tu jesteś i co tutaj robisz.
  Nie wiedzą przyjaciele, w książkach też nic nie ma,
  nie śpisz po nocach, umysłem pojąć się tego nie da.

  Z pierwszymi promieniami letniego słońca,
  udajesz się do lasu po radę starego mędrca.
  Z nadzieją, że pomoże, że zapyta Żywiołów,
  a on Ci wręcza Kołowrat naszych Przodków.

  ref
  Słowiański Kołowrat do kręgu wszyty
  utkany z jedwabnej, czerwonej nici.
  Magiczny ornament z twórczą siłą,
  rozżarzy się, gdy spotkasz się z Żywią.

  Przez kilka dni i parę nocy długich
  tułasz się po krainie bez ludzkiej duszy.
  Aż na jednej z łąk ujrzysz dziewczynę
  przy lipie rozłożyście rozkwitłej.

  Światłość Cię oślepia, oddech więźnie w krtani,
  Amulet na wstążce zaciśkasz w swej dłoni,
  tysiące myśli Ci w głowie wiruje,
  i radość z jednością z siłami Natury.

  ref
  Słowiański Kołowrat do kręgu wszyty
  utkany z jedwabnej, czerwonej nici.
  Magiczny ornament z twórczą siłą,
  rozżarzy się, gdy spotkasz się z Żywią.

Sorry, the comment form is closed at this time.