Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  rvewers o Tak to prawda, że PIS i PO to…
  revers o Wolne tematy (60 – …
  Boydar o Tak to prawda, że PIS i PO to…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Atak na Syrię

Posted by Marucha w dniu 2016-02-16 (Wtorek)

Wysłanie polskich żołnierzy do Syrii, to nic innego jak wypowiedzenie wojny Syrii przez Polskę. To złamanie Konstytucji R.P

Prezydent A. Duda i MON A. Macierewicz złamią konstytucję.

Zapowiedz pana prezydenta Andrzeja Dudy o użyciu polskich samolotów bojowych F-16 w wojnie przeciwko Syrii jest niezgodna z art. 116 polskiej konstytucji. To Sejm wypowiada wojnę, a nie prezydent, i to wyłącznie w przypadku zaatakowania Polski lub naszych sojuszników.

Włączenie się Polski w agresję na Syrię i wysłanie polskich żołnierzy po za granicami Polski jest również niezgodne z prawem międzynarodowym. Brak jest rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych o użyciu międzynarodowych sił zbrojnych ONZ na terytorium Syrii i Iraku. Pomimo zabiegów, żeby taką rezolucję uzyskać, nie udało się Stanom Zjednoczonym w ONZ tego przeforsować ani udowodnić związku pomiędzy jakimkolwiek atakiem na USA bądź ich sojuszników ze strony Państwa Syryjskiego i Irackiego.

Udział polskich wojsk w Syrii może być możliwy, tylko wtedy jeżeli o to poproszą tamte legalne władze Syrii i Iraku. O taką pomoc wojskową Rząd Syrii zwrócił się do władz Rosji, dlatego Rosjanie wspomagają wojska syryjskie w walce przeciw Turcji oraz Saudyjczykom, zwanym jako ,,państwo islamskie”.

Rządy Syrii i Iraku nie zwróciły się o taką pomoc do władz Polski, a więc Polska wysyłając polskich żołnierzy w obszar terytorialny Syrii i Iraku, wypowiada wojnę Państwu Syryjskiemu i Irackiemu, ponieważ napada zbrojnie na inne Państwa bezprawnie, które nie naruszyły w żaden sposób granic Polski ani jej terytorium, jak również żadnemu z państw sojuszu NATO.

Polska nadal uznaje Syrię za państwo i utrzymuje z nim stosunki dyplomatyczne. Prowadzenie działań zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przeciwko państwu Syryjskiemu, jest niczym innym jak wojną. Wynika z tego, że Polska w momencie, gdy polscy żołnierze wejdą (wlecą) do Syrii i Iraku w jakiejkolwiek formie, znajduje się w stanie wojny z państwem Syrii i Republiką Iraku, której Sejm Rzeczypospolitej Polskiej nie wypowiedział.

Przypomnę panu prezydentowi i przedstawicielom pana prezydenta oraz MON, że jest konwencja z 1933 r. Ona obowiązuje do dzisiaj, została potwierdzona w 1974 r. i jest nadal aktualna, a w art. II i III zawiera definicję wojny, która mówi:

˝Wobec tego, w danym zatargu międzynarodowym i z zastrzeżeniem umów obowiązujących w stosunkach pomiędzy stronami w sporze będącymi, będzie uznane za napastnika to państwo, które pierwsze popełni jeden z następujących czynów: wypowiedzenie wojny innemu państwu; najazd przy pomocy swych sił zbrojnych na terytorium innego państwa, nawet bez wypowiedzenia wojny; zaatakowanie przy pomocy swych sił lądowych, morskich lub powietrznych terytorium, okrętów lub samolotów innego państwa, nawet bez wypowiedzenia wojny; blokada morska wybrzeża lub portów innego państwa; poparcie użyczone bandom zbrojnym, które, zorganizowawszy się na jego terytorium, dokonają najazdu na terytorium innego państwa, jak również odmowa, pomimo żądania państwa najechanego, poczynienia na swym własnym terytorium wszystkich będących w jego mocy zarządzeń w celu pozbawienia powyższych band wszelkiej pomocy lub opieki˝.

A w art. III jest powiedziane:

˝żadne względy natury politycznej, wojskowej, gospodarczej lub innej nie mogą służyć do uniewinnienia lub usprawiedliwienia napaści przewidzianej w artykule II˝.

Czyli zgodnie z art. 116 konstytucji, w związku z brakiem decyzji Sejmu będziemy w stanie wojny na podstawie decyzji, którą podejmie Prezydent, którą ma zatwierdzić Rząd Polski. Zatem ci, którzy rozstrzygną o wysłaniu polskiego wojska do Syrii i Iraku, złamią konstytucję, wobec tego taka decyzja powinna w przyszłości pociągnąć za sobą podanie pana prezydenta do Trybunału Stanu.

Pokoju nie osiągnie się przemocą i bronią, każda wojna jest porażką ludzkości. Tzw. neo-konserwatyści amerykańscy i ich poplecznicy chcą doprowadzić do zderzenia cywilizacji łacińskiej z islamem, do fizycznego zderzenia cywilizacji religijnych, a czyni się to z obozu globalistów nie mających nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani z cywilizacją łacińską.

To Izrael i Turcja oraz Stany Zjednoczone mają interes w Syrii i Iraku, Jemenie, Libii. Każdy przecież wie, że chodzi o ropę i wojnę między Palestyną a Izraelem, w którą jest zaangażowana Ameryka po stronie Izraela.

Kolejny prezydent wpycha Polskę w bratobójczą, nie naszą wojnę. Barwy polityczne prezydentów w Polsce się zmieniają, ale realizacja polityki USA i Izraela jest nadal realizowana i nie ważne czy to Pan Kwaśniewski czy Pan Duda.

Jeszcze kwiaty nie uschły na grobach polskich żołnierzy zabitych na wojnie w Iraku i Afganistanie, a nowy prezydent chce swoimi nie odpowiedzialnym decyzjami kolejnych ofiar polskich żołnierzy. Napaść zbrojny Polski na Irak i Afganistan, był działaniem przestępczym byłych rządzących Polską wywodzących się z komunistycznej lewicy, obecne, nowe władze Polski też postępują podobnie, biorąc udział w wojnie przeciwko legalnym władzom Syrii, tym bardziej, że rządowe wojska syryjskie odnoszą sukcesy w walkach z dzihadystami islamskimi na terytorium Syrii, które są wspomagane przez Turcję i Saudyjczyków.

Słuchając pana prezydenta Polski i jego pomocnika szefa BBN Pawła Solocha, którzy argumentowali, że udział polskich żołnierzy w wojnie przeciw PI, jest po to, aby NATO i USA zainstalowali w Polsce stałe bazy wojskowe obcych Państw. Takie postępowanie jest wyjątkowe wrogie Polsce i Polakom. Jest wyjątkowo naiwne oraz małostkowe i pokazuje, że obecna klasa polityczna zarządzająca Polską nie dorosła do swoich funkcji w Polsce. Swoją decyzją Prezydent igra życiem polskich żołnierzy, życiem polskiego narodu a w ,,nagrodę” będą okupacyjne obce wojska na stałe na terytorium Polski. To przecież głupota na nie spotykaną skalę.

Prezydent, który domaga się obcych wojsk na swoim terytorium jest marionetkowym prezydentem i sam nie wierzy w istnienie takiego państwa jak Polska, czego dobitnym przykładem jest wasalska polityka obecnego prezydenta i rządu w stosunku do USA.

Przypomnę, że pierwszym rządem, który domagał się obcych baz wojskowych na terytorium Polski był Rząd L. Millera. Żadne Państwo nie jest niepodległe, jeżeli na jego terytorium są rozmieszczone obce wojska. Nasza Niepodległość to współpraca z każdym na takich samych warunkach, szczególnie należy żyć w zgodzie i prawdzie z swoimi sąsiadami.

Należy przypomnieć panu prezydentowi, że od realizowania interesów amerykańskich, izraelskich oraz ukraińskich w Polsce są ambasady tych Państw w Polsce. Prezydent Polski i Rząd Polski jest od służenia Polakom, a nie narażania ich na wielkie niebezpieczeństwa oraz straty moralne i ekonomiczne.

Zygmunt Wrzodak
Poseł na Sejm IV i V kadencji – czł. Sejmowej komisji obrony narodowej
15.02.2016 rok
http://wrzodakz.neon24.pl

Komentarze 23 to “Atak na Syrię”

 1. maasteer said

  Czy wysłanie polskich jastrzębi do Syrii nie będzie przypadkiem naruszeniem przestrzeni powietrznej tego kraju? Bo polskojęzyczne władze były bardzo wyczulone jak rosyjski myśliwiec naruszył rzekomo niebo kebabów?

 2. maasteer said

  „Kolejny prezydent wpycha Polskę w bratobójczą, nie naszą wojnę. Barwy polityczne prezydentów w Polsce się zmieniają, ale realizacja polityki USA i Izraela jest nadal realizowana i nie ważne czy to Pan Kwaśniewski czy Pan Duda.” – przecież o tym mówił sp. L Kalkstein. Jak powiedział tak też czynią.

 3. revers said

  A w Iraku, Afganistanie nie naruszył konstytucji bierzący rząd?

 4. maasteer said

  Taka to polityka obrońców praw człowieka i demokratów: jak oni atakują to jest „MISJA” ale jak ktoś się broni to już jest terroryzm.

 5. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/zdrajcy-mordercy-bandyci/

 6. Lam said

  ODWET
  Napadając na Irak czy Afganistan –
  Agresorzy (w tym Polska) się nie spodziewali,
  Że przyjdzie czas, gdy fortuna się odwróci
  I fala uchodźców na głowy im się zwali.
  06-09-2015

  NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW
  Ta bitwa tym od innych odbiega,
  Że można zdobyć fortecę bez broni
  I wcale długo jej nie oblegać…
  15-09-2015

  PADŁA NA ISLAMIE
  Merkel jak Thatcher w życiu
  Wielkie chwile miała.
  I podobnie jak Thatcher,
  Pod koniec zgłupiała.
  15-09-2015

  POWRACAJĄCA FALA
  Natowskie „misje pokoju”,
  Oparte na podboju,
  Bez mała pół świata przewróciły
  I czkawką uchodźców powróciły.
  27-09-2015

 7. lolek said

  Panie Gajowy Cos sie panu POpapralo w tej glowie juz od tych bzdyr , Pan Prezydent stanowczo powiedzial ze zadnych wysylek zolnierzy do Syrii nie Bedzie, Cos pan pomylol z Antkiem Macacym .A to inna sprawa . Ten to jakis nawiedzony.

  Aha. Dobrze wiedzieć, że „nie bendzie”.
  Admin

 8. ojojoj said

  Czy Polacy mysleli ze dostali amerykanskie F-16 zeby sobie tylko polatac nimi na „air show” w Radomiu albo Deblinie?

 9. peacelover said

  …ale jaja !!!???
  Teraz dowiemy sie na pewno :
  CO JEST grane ???!!!
  i.. kto jest kto…?

 10. Zerohero said

  @Maasteer, 4

  …albo „agresja”

 11. Marian said

  PiSda to tylko tania chazarska dziwka, która dla anglosyjonu zrobi dosłownie wszystko. Nie tylko podłoży się antypolskim banderowcom, ale także chętnie przyłączy się do hokokaustu syryjskich chrześcijan.

 12. martin said

  Polskie wojsko pod każda postacią w Syrii to błąd i na przyszłość problem , żadnego żołnierza na ziemie syryjskie lub inne nie wysyłać , w Polsce nie pilnują naszych granic .

 13. Peryskop said

  „nieistniejące” PMS

  § 10. Jak owładnąć opinią społeczną?
  Aby owładnąć opinią społeczną, należy ją doprowadzić do dezorientacji, głosząc z różnych stron tyle poglądów społecznych i tak długo, dopóki goje nie zbłądzą w tym labiryncie i nie zrozumieją, że najlepiej jest nie mieć żadnych przekonań co do spraw politycznych, których społeczeństwo nie może być świadome, bowiem świadomy jest ich tylko ten, kto kieruje społeczeństwem.

  i wykonanie :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Krzysztof-Szczerski-nie-ma-mowy-by-Polska-wlaczyla-sie-w-wojne-w-Syrii,wid,18163153,wiadomosc.html?ticaid=1167e1&_ticrsn=5

  akt. 15.02.2016, 20:53

  Krzysztof Szczerski: nie ma mowy, by Polska włączyła się w wojnę w Syrii

  • Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta: nie wyślemy F-16
  • „To samo dotyczy wojsk lądowych”
  • Odniósł się w ten sposób do wcześniejszych słów szefa BBN

  Krzysztof Szczerski ucina spekulacje, jakoby Polska miała zaangażować się w konflikt w Syrii. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta powiedział w TVP Info, że nie ma mowy, by do tego kraju trafiły jakiekolwiek nasze wojska.

  Szczerski był pytany o poranną deklarację szefa BBN Pawła Solocha, że Polska jest gotowa wysłać myśliwce F-16 do patrolowania przestrzeni powietrznej nad Syrią. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta wykluczył, by polskie samoloty miały brać udział w walkach. Jak mówił, słowa Solocha były powtórzeniem wcześniejszej wypowiedzi ministra obrony narodowej, ze Polska jest gotowa rozważyć wysłanie samolotów do Syrii na prośbę sojuszników. by wykonywały one loty patrolowe.

  Sekretarz stanu w KPRP podkreślił, że to samo dotyczy wojsk lądowych. Przypomniał, że taka decyzja wymagałaby m.in. zgody prezydenta i sformowania kontyngentu. – Nie ma w ogóle mowy o tym, by w jakikolwiek sposób Polska włączyła się w wojnę – zakończył.
  Szef BBN Paweł Soloch wyjaśniał wcześniej w radiowej Trójce , że loty polskich F-16, jeśli do nich dojdzie, będą miały charakter monitorujący.

  Zobacz też: Amatorskie nagranie z rosyjskich nalotów na Syrię …

  ==

  Zwracam uwagę na
  OSZUKAŃCZE DEZINFO
  mające generować wrażenie, że to Rosja atakuje Syrię !

  oraz na zwodnicze słowa :

  Nie ma mowy, by Polska włączyła się w wojnę w Syrii.

  Przecież to tylko loty patrolowe, głooptsche !

 14. Pitagoras said

  Coś się zaczyna dziać ten filmik od 0.30 .https://youtu.be/nB6-lZKv9wQ

 15. Dictum said

  ad. 7.
  Jak partia mówi, że „nie bendzie”, to partia mówi.

 16. marta15 said

  wysla czy nie wysla–oto jest pytanie?
  na ktore wkrotce bedzie odpowiedz.
  http://sputniknews.com/military/20160215/1034778922/poland-jets-syria.html

 17. kail1410 said

  Niestety, drodzy Panowie, mamy „transakcję” wiązaną i przeróżne dziwy dziać się będą. Swoją drogą, wyobrażam sobie zgrozę, która padła cieniem na Syryjczyków, a i otuchę w sercach tamtejszych aliantów, gdy dowiedzieli się o tej zmasowanej polskiej napaści. Faktem jest, „że udział polskich żołnierzy w wojnie przeciw PI !?(cokolwiek to oznacza) , jest po to, aby NATO i USA zainstalowali w Polsce stałe bazy wojskowe obcych Państw”, ale chodzi też o 3,4 mld dol (jak „zapowiedział” Ash Carter) na dozbrojenie „wschodniej flanki” i jak wieść niesie część tych pieniędzy miałaby trafić do Polski. Hmm, jak za wysłanie czterech podstarzałych samolotów „na wojnę”, byłby to całkiem niezły interes. Co do baz NATO, ja rozumiem, że naiwność, że zdrada i w ogóle wasalizm, ale po wyczynie Lecha Lizbończyka jedyne co możemy we własnym kraju to wymiana seniora. I jeszcze jedno, co najwyraźniej nam umknęło, a warte jest wspomnienia, odnoszę wrażenie, że tym razem przeciwko bazom NATO w Polsce, bardziej protestują za naszą zachodnią granicą, niźli w Rosji. Dlaczego?! Heh, po tych wszystkich numerach z ostatniego półrocza (a to jeszcze nie koniec, obawiam się, że będziemy się tak bawić co najmniej do jesiennych wyborów w Stanach), Niemcy obmyślą nam jakąś srogą karę, a te bazy mogą ich jednak odrobinę konfundować. Tak już na marginesie, kompletnie nie trafiają do mnie argumenty o „igraniu życiem polskich żołnierzy”, no po to jest żołnierz, żeby ćwiczył się w walce, by w razie „niemca” był gotów do działania, a nie pierdział w koszarowy stołek czekając do emerytury.

 18. Pitagoras said

  Poszerzenie info z filmiku pod 14
  Arabia Saudyjska zaprosiła wojska z 20 krajów, a chce aby było 34 w walce z terroryzmem. Ciche przewodnictwo USA.
  Ciekawe pytanie — to kto jest tym terrorystą???

  http://edition.cnn.com/2016/02/15/middleeast/saudi-arabia-military-exercises/

 19. Pitagoras said

  TU-214R samolot rozpoznawczy od wczoraj 15.02.2016 w Syrii

  Pamiętam, że Chiny chciały też wysłać wojsko do Syrii i znalazłem info z 1.1.2016 o 5 tys. żołnierzy, ale później cisza.
  Nudy w każdym razie nie będzie – na pewno!

  Co ciekawe ćwiczenia wojskowe „Northern Thunder” to dopiero początek, walka z I$I$ to mały problem, największy pozbycie się
  Baszara al-Assada

 20. Marian said

  Ad. 19. Próba pozbycia się Baszara Asada, to próba wyeliminowania wpływów Iranu oraz Rosji w tym ważnym strategicznie punkcie Azji Zachodniej, a to nie będzie prosta sprawa, ponieważ takie wejscie będzie sie równało świętej wojnie szyitów z sunnitami oraz wojnie Turcji z Rosją czyli de facto z NATO, a więc także i z Polską, którą PiSda stawia w ten sposób na linii strzału. Nie udało się sprowokować Rosji do wejscia na Ukrainę, to teraz syjoniści próbują z Syrią. Na szczęście Saudowie do niczego się nie nadają, a Turcja zapłaci za swoją agresję najwyższą cenę…

 21. revers said

  Dla przypomnienia: „W marcu 2003 r., tuż przed zmasowaną agresją USA i ich sojuszników na Irak, żołnierze polskiej jednostki GROM zajęli terminal naftowy w porcie Umm Kasr. Z punktu widzenia agresorów było to strategicznie zadanie: wysadzenie obiektu lub jego uszkodzenie mogło zamknąć drogę do jedynego irackiego portu pełnomorskiego, przewidzianego na główny kanał zaopatrzenia najezdniczych wojsk.

  Komentarz Redakcji: Udział naszej armii w nie sprowokowanej napaści na Irak, państwo stabilne i bezpieczne pod silnymi rządami Saddama Husajna, to hańba dla polskiego munduru, w związku z czym skandalem są próby jego czczenia. Hańbie tej winni są jednak nie żołnierze, lecz lokajscy politykierzy Republiki Okrągłego Stołu.”

  zr: http://xportal.pl/?p=13028

 22. peacelover said

  …tym wszystkim gnojom sprzedawczykom, zdrajcom i..
  pasozytom nalezy sie specjalne i dozywotne miejsce
  na dalekiej KOLYMIE przy recznym karczowaniu lasu.

 23. Pitagoras said

  Podgrzewają w kotle syryjskim. Jutro pewnie przyznają się Kurdowie z usa 😦

  W związku z zamachem premier Turcji Ahmet Davutoglu odwołał wizytę w Brukseli, gdzie w czwartek miał uczestniczyć przed szczytem unijnym w spotkaniu na temat kryzysu uchodźczego. Zaplanowaną wizytę w Azerbejdżanie odroczył też prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ankara-wybuch-w-turcji-sa-ofiary/3dhh4d

Sorry, the comment form is closed at this time.