Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Europoseł: Rosja atakowała Łotwę

Posted by Marucha w dniu 2016-02-17 (Środa)

Portal internetowy „Sputnik” to broń Rosji, a otwarcie tego typu mediów na Łotwie należy traktować jako atak na przestrzeń medialną naszego kraju. Taką opinię w wywiadzie dla programu „900 sekund” na kanale telewizyjnym LNT wyraził łotewski europoseł Robert Zile.

Oburzenie Zile wywołało to, że w ubiegłym tygodniu na Łotwie rozpoczęła pracę redakcja rosyjskiej agencji informacyjnej „Sputnik” w języku łotewskim — sputniknews.lv, chociaż wcześniej łotewski państwowy Rejestr Przedsiębiorców zakazał utworzenia na terytorium kraju filii MIA „Rossiya segodnya”.

Zile ocenił pojawienie się „Sputnika-Łotwa” jako „atak na naszą przestrzeń medialną” i „ingerencję w suwerenne sprawy państwa”.

Strona http://sputniknews.lv/ jest zarejestrowana w Rosji i jest moderowana z Moskwy, ale do pracy nad jej zawartością są angażowani dziennikarze z Łotwy.

W tym oświadczeniu europosła jest cała nadbałtycka „wolność słowa”. Łotewskojęzycznę wersje zachodnich mediów — to postęp i demokracja, a pojawienie się rosyjskich mediów w języku łotewskim — „atak na Łotwę”…

Nie trudno jest zrozumieć atak histerii łotewskiego europosła — agencja informacyjna „Sputnik” jest w stanie dostarczyć prawdę do tych mieszkańców Łotwy, którzy nie znają żadnego innego języka niż łotewski i czerpią informacje wyłącznie z łotewskich mediów. I każda prawda dla władz Łotwy i ich głównych sponsorów to coś, co może wywrócić wyobrażenia ludności zarówno na temat sytuacji na świecie, jak i na temat samych łotewskich urzędników, których każda inicjatywa opiera się na rusofobii w stylu „Uwaga! Idą Rosjanie!”

Jednakże walcząc z „kremlowską propagandą” politycy paradoksalnie przyczynili się do wzrostu popularności rosyjskich mediów wśród rosyjskojęzycznych odbiorców na Łotwie. O tym wcześniej poinformował poseł na Sejm z opozycyjnej partii „Zgoda” Boris Cylewicz. A jego kolega ze „Zgody”, były parlamentarzysta Nikołaj Kabanow uważa, że rządzący politycy świadomie ogłaszają wszystkie informacje na temat problemów na Łotwie „moskiewskim agitpropom”, ponieważ jest to najprostszy sposób, aby uwolnić się od odpowiedzialności.

http://pl.sputniknews.com

Dla gajowego i jemu podobnych agentów Kremla pojawienie się „Sputnika” było powiewem świeżego powietrza w śmierdzącej czosnkiem atmosferze „międzynarodowych” mediów.
Admin

Komentarzy 5 to “Europoseł: Rosja atakowała Łotwę”

 1. NICK said

  Niech się cieszą, że tylko „Sputnik”.
  W znaczeniu dość łagodnego i wyważonego przekazu.

 2. Watazka said

  Calymi latami USA atakowalo Polske swoja Wolna Europa, ktora byla ‚powiewem swiezego powietrza’.
  A nam sie zdawalo, ze mamy dostep do prawdziwej informacji..
  Nic dziwnego, ze Lotysze sie wystraszyly, ze to moze Wolna Europa podszyla sie pod Sputnika.
  I biedne Balty nie maja zadnego innego zrodla informacji, zeby walczyc z ruska propaganda.
  Na szczescie bandy NATO na Lotwie pomoga rozszyfrowac prawdziwe wiesci i przetlumaczyc z lotewskiego na lotewski co Sputnik naprawde mial na mysli.

  Bardzo skomplikowany ten swiat medialny i tak zwany wolny rynek prasowy..
  Trzeba chyba bedzie wziac lekcje w Polnocnej Korei.

 3. Siekiera_Motyka said

  Ten artykuł pokazuje JAK NATO-USrael działa. Winiono ZSSR. No i histerie w ludziach Zachodu łatwo wywołali.

  .https://www.youtube.com/watch?v=P4Vc8CcH8ZY

  .http://russia-insider.com/en/history/cia-nato-and-swedish-military-plot-regime-change-sweden-documentary-video

  A tu powtórka, tylko że winny to Rosja a nie ZSSR

  .http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwecja-znaleziono-wrak-lodzi-podwodnej-prawdopodobnie-rosyjskiej/q5k4f6

 4. Zerohero said

  Aktyw natowski niepotrzebnie się sroży. Wszak rosyjska propaganda jest prymitywna i niedorzeczna. Z pewnością ludzie natychmiast skonfrontują ruską propagandę z relacjami wolnych mediów na Zachodzie i zauważą, że w rosyjskiej propagandzie nic się nie trzyma kupy. Natomiast relacje Zachodu są spójne i konsekwentne, nie opierają się na histerii i deklamowaniu haseł.

  No chyba, że jest odwrotnie. To by tłumaczyło lęki natowskiego aktywu. 🙂

 5. Piwowar said

  Nie rozumiem czegoś. O ile wiem, Łotysze mówią nie tylko po łotewsku, ale po russku i po niemiecku.
  Czyżby ulegli tak daleko idącej degeneracji w ciągu ćwierciecza?

Sorry, the comment form is closed at this time.