Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Jest reakcja Wałęsy na otwarcie „szafy Kiszczaka”. Odpowiedział w swoim stylu.

Posted by Marucha w dniu 2016-02-17 (Środa)

Były prezydent Lech Wałęsa odpowiedział na informacje o wkroczeniu prokuratora IPN i policji do domu wdowy po Czesławie Kiszczaku, w którym zabezpieczono dokumenty dotyczące TW Bolka. Reakcja noblisty jest dokładnie taka, do jakiej przyzwyczaił nas w ostatnich latach.

„Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka. Mali ludzie, zwycięzcy się nie sądzi. Nie jesteście w stanie kłamstwami, pomówieniami, podróbkami zmienić prawdziwych faktów” – napisał Wałęsa na swym mikroblogu w portalu wykop.pl.

„To ja budowałem i stałem od 1970 r. na czele głównego odcinka walki. To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa. Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji” – dodał. „Czy tu był błąd, dziś wydaje się, że tak, ale jutro życie przyzna mi rację” – twierdzi Wałęsa.

Na koniec Lech Wałęsa postanowił jeszcze kogoś obrazić, ale nie do końca wiadomo kogo. Czy pisał do wdowy po Czesławie Kiszczaku? Do przychylnego mu przecież szefa IPN? Wiadomo jedynie, że napisał: „Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami”.

We wtorek wieczorem pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w asyście policjantów udali się do domu zmarłego w ubiegłym roku Czesława Kiszczaka. Wszystko za sprawą żony komunistycznego generała, która, wedle relacji szefa IPN Łukasza Kamińskiego, chciała odsprzedać Instytutowi będące w jej posiadaniu dokumenty w sprawie TW „Bolka”.

Źródło: wykop.pl
kra
http://www.pch24.pl/

Redakcja Pch24.pl litościwie poprawiła oryginalny wpis Wałęsy:

@lechwalesa: Ale walczą , nawet trupem Kiszczaka .Mali Ludzie Zwycięzcy się nie sądzi , Nie jesteście wstanie Kłamstwami . pomówieniami , podróbkami zmienić prawdziwych faktów .To ja budowałem i stałem od 1970 r na czele głównego odcinka walki .To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa .Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji .Czy tu był błąd , dziś wydaje się ze tak ale jutro życie przyzna mi rację .Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami .
http://www.wykop.pl/wpis/16590545/lechwalesa-ale-walcza-nawet-trupem-kiszczaka-mali-/

Admin

Komentarze 102 to “Jest reakcja Wałęsy na otwarcie „szafy Kiszczaka”. Odpowiedział w swoim stylu.”

 1. Siekiera_Motyka said

  „To ja budowałem i stałem od 1970 r. na czele głównego odcinka walki.”

  Dobrze wiedzieć że tw. Bolek dalej śpi.

  .http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/walesa-cenckiewicz-ksiazka.jpg

 2. Dictum said

  Doprowadził do pełnego zwycięstwa, to fakt niezaprzeczalny, tylko czemu nie uściślił – CZYJEGO zwycięstwa?

 3. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/biblioteka/#comment-2204

 4. re1truth2 said


  [Oryginały?

  Oryginały.

  I duplikaty nie zostawały?

  Jeśli ten współpracownik wymieniał w meldunku 10 osób, to papier odbijano w 10 kopiach i trafiał on do 10 różnych teczek.

  Ilu osobom zrobił pan taką przysługę?

  Nikomu nie odmawiałem.

  Kim były te osoby?

  Porządni ludzie – działacze, politycy. Niektórych do dziś oglądam w telewizji.

  Tadeusz Mazowiecki w czerwcu tego roku dał do zrozumienia, że pan go oszukiwał 20 lat temu w sprawie niszczenia akt SB. Premier słyszał od pana, że to, co się dzieje, jest „rutynowym paleniem duplikatów”.

  Na posiedzeniu prezydium rządu, które w oparciu o meldunek Jana Rokity zostało zwołane w tej sprawie, tłumaczyłem, że jest to robione w trosce o polityków solidarnościowych. Premier zapewniał mnie, że archiwa będą przez kilkadziesiąt lat chronione, a potem udostępnione wąskiej grupie historyków. Zameldowałem mu, że po powrocie do MSW opracuję depeszę zabraniającą brakowania dokumentów. Tak też zrobiłem. Z tą chwilą zaprzestano brakowania dokumentów tajnych i poufnych. Po posiedzeniu premier na boku spytał, co należałoby zrobić z tymi archiwami. Powiedziałem, żeby dał sto tysięcy dolarów, a kupimy kilka cystern paliwa lotniczego i puścimy archiwa z dymem. Niedługo potem premier powołał trzyosobową komisję, w której byli historycy: Andrzej Ajnenkiel, Jerzy Holzer i Adam Michnik. Po tygodniu ta trójka przybyła do MSW, mieli nieograniczony dostęp do teczek. Dostawali wszystko, o co prosili, i doszli do wniosku, że są to dokumenty, których nie warto pokazywać.

  Bo?] ……

 5. Dictum said

  Właściwie, co tu się rozwodzić nad szczegółami, skoro CAŁA ta polityka to jedno wielkie gnojowisko

 6. Dictum said

  Jeden z wielu bełkotów

  .https://youtu.be/x1AEgmrk4kE

 7. wert said

  Nie ma się czym podniecać. Za parę dni usłyszymy zapewne jedną z następujących wersji: to wszystko fałszywki, albo nie można ustalić ich autentyczności, a gdyby nie szło już tego ukryć to Wałęsa i inne autorytety powiedzą, że był szantażowany lub grożono mu śmiercią, a potem nic nie mówił bo bano się o to by Solidarność nie upadła. Ile to było już afer które miały zniszczyć system III RP, a następnie wszystko się dziwnie rozmywało. Tak będzie i teraz.

 8. marrkerr said

  To było oczywiste, co on powie. Ale mi się nasuwa kilka myśli.
  Jeśli gdzieś w Polsce mogą być jakieś akta o ks.Popiełuszce, które rzuciłyby światło na sprawę to tylko u Kiszczaka (lub Jaruzelskiego).
  Kolejny raz ma rację Michalkiewicz, który mówi od dawna, że spiskowa teoria dziejów jest powszechną praktyką, a nie jakąś tam teorią.
  Kiszczak, którego bała się nawet rodzina i cała wioska, z której pochodził kazał żonie zanieść teczki do IPNu, a przynajmniej tak ona podała do RMF. Czy rzeczywiście chciała pieniędzy? Czy bała się po prostu o swoje życie? Czy to był jego testament, żeby ona to zaniosła?
  Co się stało z testamentem Oleksego, a raczej dlaczego nikt go nie wykonał i co on chciał powiedzieć po swojej śmierci?
  I czy to było jedyne archiwum, które on miał. Przyznam, że ja bym część trzymał przy sobie, ale te najważniejsze poutykałbym tematycznie w różnych miejscach.

 9. JO said

  ad.7.

  „10. Jak owładnąć opinią społeczną?

  Aby owładnąć opinią społeczną, należy ją doprowadzić do dezorientacji, głosząc z różnych stron tyle poglądów społecznych i tak długo, dopóki goje nie zbłądzą w tym labiryncie i nie zrozumieją, że najlepiej jest nie mieć żadnych przekonań co do spraw politycznych, których społeczeństwo nie może być świadome, bowiem świadomy jest ich tylko ten, kto kieruje społeczeństwem. PMS”

  https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/
  —————–
  ———————
  NIe wolno nam sie dac umyslowo zniewolic.
  Modlimy sie w Rozancu Swietym o ropoznanie, poznanie Klamstwa, metod jego dzialania……

  Rozpoznajmy Klamstwo. Rozpoznajmy talmudyczna maniplulacje nami.

 10. anonim said

  Dla tych którzy wierzą/wiedzą że Wałęsa=Bolek nie potrzeba żadnych nowych dowodów, niedowiarków nie przekona już nic wiec po co ta wrzutka o tym talmudycznym dzieciorobie? Wałęsa nie rządzi to zderzak frontmen albo raczej pajac do zajmowania gawiedzi. Uderzenie w łopozycje? W KOT ? W PO ? Naciągana teoria jak guma w majtach.

  Jeśli by chcieli kogoś zniszczyć/ostrzec to tylko aktualny rząd…

 11. JO said

  ad.10. ..jezeli by chcieli…to zaraz by bylo kolejne „samobojstwo”
  Szkoda, ze my nie chcemy….nie tylko szkoda…

 12. kojak said

  A LUDZIE NA KTORYCH TEN ZDEGDENROWANY ODRAZAJCY BYDLAK DONOSIL ! SA POKWITOWANIA WYSTAWINE NA TEGO BYDLAKA ZA POBRANE W TYM CELU PIENIADZE !N IE MOZNA JUZC SLUCHAC TEGO GLUPKA BEZCZELNEGO IGNOJA, BUDZI WYMIOTY I ODRAZE ! TAKIEGO BYDLAKA POTRZEBOWALO ZYDOWSTWO ZEBY BYL JAK SZTANDAR ZA KTORYM SIE SCHOWALI

 13. Pitagoras said

  W Onecie jest Bolek live, naprawdę ciekawe sprawy wychodzą.

  https://wzzw.wordpress.com/2009/04/22/tajemnice-piwnicy-marszalka-borusewicza/

 14. akej said

  I znowu ten koltun dal glos. Kiedy on wreszcie sie zamknie?
  Gdyby mial czyste sumienie, to by oszczedzil nasze uszy…

 15. Siekiera_Motyka said

  „Kiszczak, którego bała się nawet rodzina i cała wioska, z której pochodził kazał żonie zanieść teczki do IPNu, a przynajmniej tak ona podała do RMF. Czy rzeczywiście chciała pieniędzy? Czy bała się po prostu o swoje życie? Czy to był jego testament, żeby ona to zaniosła?”

  Coś w tym może być. Pani Kisz dostawała dzwonki że „właściciel” chce dokumenty z powrotem. Kobieta zrozumiała, ale dla bezpieczeństwa upubliczniła że coś takiego jest i je oddaje dla spokoju.

 16. marrkerr said

  Ale jaja. Kiszczakowa byłu w IPN już pod koniec stycznia, ale prezes IPN nie miał czasu się tym zająć …

 17. marrkerr said

  I chciała za to 90 tys.zł

 18. marrkerr said

  Przepraszam, że tak spamuje. Kiszczak wg W.Gadowskiego( dziennikarz) opowiadał mu, że ma u siebie dokumenty ws.śmierci Jaroszewiczów, ws. Kulczyka i inne perełki

 19. dariusz2b said

  Ja wiem jedno’ ktoś jak się urodził świnią, żył jak świnia to kanarkiem nie umrze.

 20. re1truth2 said

  Powtarzam się za kimś… ale jaja.
  Mamy ‚szafę Wałęsy’ z dokumentami, ale to deb.. załącza to na wykop plus zdjęcia z samolotu w drodze do policjantów z jajami. I te jego odzywki z Android u, lo, lhu…
  http://www.wykop.pl/ludzie/lechwalesa/

 21. osoba prywatna said


 22. osoba prywatna said

 23. marrkerr said

  Okazuje się dalej, że przeszukania nie było. Kiszczakowa zaprosiła ludzi z IPNu, a ona im dała to co chciała. Żadnej rewizji nie było

 24. Watazka said

  Handluje z islamistmi jachtami?

  http://www.tvn24.pl/pomorze,42/abu-dhabi-ale-cudenka-lech-walesa-pod-wrazeniem-bliskiego-wschodu,404673.html

 25. robik said

  Polskę zniszczyła partia pod nazwą „Solidarność”
  http://argo.neon24.pl/post/127343,polske-zniszczyla-partia-pod-nazwa-solidarnosc

 26. NyndrO said

  Wałęsa junior już powiedział,ze niezależnie co tam jest,jest nieprawdą Pomyślenie jest zbrodnią.Ciekawe ile ton materiałów znajduje się w obiegu jako zabezpieczenie. Nie dziwota,że Czechu mógł spokojnie strzyc trawnik.

 27. Jacek said

  Warto obejrzec:

 28. Jacek said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17451&Itemid=100

  IPN CHRONI ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH I CAŁY UKŁAD OKRĄGŁEGO STOŁU Drukuj Email
  Wpisał: Kiszczak
  17.02.2016.
  IPN chroni zbrodniarzy komunistycznych i cały układ Okrągłego Stołu

  Co jeszcze skrywa szafa Kiszczaka? Wyszkowski: Akta na Wałęsę to nic. Tam mogą być informacje o całej agenturze po stronie solidarnościowej

  16 lutego 2016 http://telewizjarepublika.pl/co-jeszcze-skrywa-szafa-kiszczaka-wyszkowski-akta-na-walese-to-nic-tam-moga-byc-informacje-o-calej-agenturze-po-stronie-solidarnosciowej,29637.html

  IPN chroni zbrodniarzy komunistycznych i cały układ Okrągłego Stołu. Widać było przerażenie Kamińskiego – mówił na antenie TV Republika były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski. W ten sposób odniósł się do informacji, że Instytut Pamięci Narodowej zabezpieczył dokumenty w domu generała Czesława Kiszczaka.

  Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował dziś na konferencji prasowej, że do Instytutu zgłosiła się wdowa po Czesławie Kiszczaku, która zaoferowała sprzedaż dokumentów przechowywanych przez jej męża. Wśród nich mają znajdować się dokumenty dotyczące Tajnego Współpracownika o pseudonimie Bolek. Kamiński zapewnił, że do domu wdowy po generale wkroczył prokurator w asyście policji i dokumenty zostały zabezpieczone. [czy to ten sam prokurator, który w poniedziałek zawsze decyduje, że „to było samobójstwo”?? MD]

  O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy byłego opozycjonistę Krzysztofa Wyszkowskiego. – Nie jest to zaskoczenie. Jest natomiast wielkim skandalem, że dopiero teraz IPN zdecydował się na to, żeby wejść do domu Kiszczaka – ocenił. Wyszkowski podkreślił, że Instytut miał od dawna informację o tym, że takie dokumenty znajdują się w domu generała. Jak dodał, mówił dziś o tym nawet prof. Paczkowski, który był członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

  – Kiszczak bezprawnie posiadał te dokumenty. Dziś IPN mówi, że prowadził śledztwo. To jakieś bzdury. Prezes IPN się kompromituje – stwierdził były opozycjonista.

  Wyszkowski tłumaczył, że kwestia akt dotyczących Lecha Wałęsy, która zapewne bardzo interesuje opinię publiczną, jest w tej sprawie mniej ważna. Stwierdził, że zdecydowanie ważniejsza jest główna część archiwum. – Z pewnością są tam dokumenty dotyczące porwania i zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki, Okrągłego Stołu i agentury po stronie solidarnościowej, którą kierowali Kiszczak i Jaruzelski, właściciele teczek – wskazywał.

  Zdaniem Wyszkowskiego, Kiszczak nie był jedyną osobą, która nielegalnie przechowywała w domu dokumenty. Jak mówił, miał je też mieć Wojciech Jaruzelski oraz Lech Wałęsa. Były opozycjonista przyznał, że sam informował organa ścigania, że były prezydent jest w ich posiadaniu, jednak nie spotkało się to z żadną aktywnością IPN.

  – IPN chroni zbrodniarzy komunistycznych i cały układ Okrągłego Stołu. Widać było przerażenie Kamińskiego, który musiał dziś to powiedzieć i ostrzec ludzi, o których informacje mogą być w dokumentach – wskazywał. – Wyobrażam sobie, co się dzieje teraz u Michnika i mu podobnych, którzy pewnie trzęsą się teraz z przerażenia, że co ten „głupi Kiszczak tam przechował” – mówił.

  Wyszkowski stwierdził, że dziennikarze powinni teraz oblegać IPN, aby żadne dokumenty nie zginęły.

 29. Pitagoras said

  Spokojnie – powinno się to wreszcie zakończyć, dla Polski jest to konieczne!!!
  http://fakty.interia.pl/polska/news-lukasz-kaminski-szef-ipn-zabezpieczono-6-obszernych-pakietow,nId,2146946

 30. JO said

  ad.27. Szubienice.., dla tego z IPN Rowniez…

 31. witek said

  Farsa lub/i bokotemat.
  Przy okazji Dyzurny Historyk Kraju, pan Cenckiewicz opowiada o szafie jakiegoś biskupa, w której miałby być zdeponowane tajne akta.
  Nie wiem czy Niezależna ( bo jak zwykle oni są pierwsi w takich newsach, od abp Wielgusa poczynając) nie próbuje znokautować Kościoła, a bynajmniej zastraszyć kilku purpuratów?!
  Czyzby szykowało się coś grubszego wobec Polski?

  https://i2.wp.com/x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_EQXRr34vgDsOjwmN3qBQ5VWHH0cf4BHy,w400.jpg?zoom=2

 32. Pitagoras said

  Panie Witku
  Czyżby szykowało się się coś grubszego — myślę, że raczej chodzi o posprzątanie starego.
  http://www.bibula.com/?p=656

 33. ojojoj said

  Akumulatornik niech sie lepiej tez przyzna jak kradl pieniadze z puszek oraz sikal do chrzczelnic kiedy ze swoja banda bolkow latal po kosciolach.

  Poza tym nie wierze w zadne dobre intencje Kiszczaka ani jej baby. Jakby chciala pokazac prawde (czy to na prosbe meza, czy nie), to zaladowala by zeskanowane dokumenty do sieci. Wszystko co przechodzi „oficjalnymi” kanalami to zawsze jest to zwykla hucpa.

 34. Miet said

  Re.31.
  A Pan zakłada, że ta „baba” to musi umieć posługiwać się komputerem i scanerem i oblatana jest też w internetowej sieci.
  Znam wielu rodaków i to nawet z tytuami magistrów i inżynierów, którzy zielonego pojęcia nie mają o komputerach a tym bardziej o Internecie.

 35. ojojoj said

  Moglby to zrobic ktorys z jej wnuczkow za paczke landrynek.

 36. Zerohero said

 37. Miet said

  No powiedzmy, że któreś z wnucząt by to zrobiło, to co, myśli Pan, że nasz „wielki” Lechu nie wykpił by tego?
  Przecież mały Kazio z przedszkola wie jak można przerabiać i obrabiać scanowany materiał zanim go się na Internecie umieści.
  Ja nie bronię baby Kiszczaka ale śmieszą mnie te pańskie „wskazówki” dla niej.

 38. Pitagoras said

  Panowie więcej wiary!
  .https://youtu.be/mBEm2ppvjug IPN i policja w domu Kiszczaka, co na to Cenckiewicz?

 39. NICK said

  Kohne uwierzył Szechterowi. I innym.

  Żeby było śmieszniej? Na odwrót też to działa.

  P.S. Panie TW. Nie śpij pan zbyt spokojnie.

 40. Pitagoras said

  Dla defetystów mam super materiał od Sendeckieko wywiad z Chadaczem 😀 😀
  .https://youtu.be/c-ujA2WQJEg poważna dawka śmiechu od 2 minuty, Jarosław Wałęsa miał tego samego dostawcę
  rozdającego dobry humor. LOL

 41. Piskorz said

  re 22..że przeszukania nie było. , a ona im dała to co chciała. Żadnej rewizji nie było” NIE BYŁO PRZESZUKANIA…bo dała to sama !! A używane dawniej słowo „rewizja”..zastąpione zostało słowem „przeszukanie”. PS Rewizja była do roku bodaj 1995 zwykłym środkiem odwoławczym, potem zastąpiła to pojęcie apelacja….

 42. Shia said

  Reakcja Walesy (TW Bolek) wskazuje, ze doskonale wie co w tej szafie sie znajdowalo

 43. Marek said

  Jeśli ktoś wierzy, że w ipnie nie ma ludzi z popisu [bo niby kto z Polaków dzierży wladzę?], to jest chyba naiwny.
  Nic ważnego nie wypłynie, lecz będzie batem na opornych i podskakujących.
  Zdrajcy okrągłostołowi są nietykalni.

 44. Pitagoras said

  Panie Marku – Pan też używał tego co Chadacz?

 45. marta15 said

  bidny ten Walesa.
  On tak sam budowal i tak sam stal i sam tymi etapami prowadzil i sam oddal sie demokracji ( nie za friko), a tu zamiast pomniki mu stawiac i holdy odwieczne oddawac jako temu co to ‚sam i tymi recami ‚ Polske przeflancowal z komuny na globalna komune aka korporacjonizm ( zwany dla niepoznaki kapitalizmem)
  to oni mu ciagle klody pod tluste nogi rzucaja i cos mu tam zarzucaja , jakies wspolprace, jakies tajemnicze konszachty, jakies wrogie szpiclowanie, etc .,
  a przeciez on wszytko to sam zrobil, sam , wlasnorecznie, bez zadnej pomocy. od poczatku do konca.
  Caly przewrot zaplanowal , wykonal, zabezpieczyl SAM.

 46. JO said

  ad.41.
  „Aby owładnąć opinią społeczną, należy ją doprowadzić do dezorientacji, głosząc z różnych stron tyle poglądów społecznych i tak długo, dopóki goje nie zbłądzą w tym labiryncie i nie zrozumieją, że najlepiej jest nie mieć żadnych przekonań co do spraw politycznych, których społeczeństwo nie może być świadome, bowiem świadomy jest ich tylko ten, kto kieruje społeczeństwem. PMS”
  https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/

  Uni po prostu nieprzerwanie pracuja nad naszymi umyslami.

  NIE PODDAWAJMY SIE!!
  Nigdy.

 47. Marek said

  ud, uw, kld, aws, sld, po, up, pc, pis, palikociarnia, i tym podobne klony – to wszystko w skrócie żydoliberały, dawniej żydobolszewiki.

 48. Marek said

  Pan też używał tego co Chadacz?
  =======
  nie zrozumiałem grypsu.

 49. NICK said

  http://historia.wp.pl/title,Czy-Lech-Walesa-byl-tajnym-wspolpracownikiem-SB-o-pseudonimie-Bolek,wid,18168268,wiadomosc.html?ticaid=1167fd&_ticrsn=3

 50. Nie wiem, z jakiego powodu mialbym wysłuchiwać, co ma do powiedzenia syn zakładowego obiboka, który skóńczył zaledwie zawodówkę.

 51. Pitagoras said

  45 Wszędzie jest popis, ale tu bardziej liczą się głowy w postaciach Cenckiewicz, Kamiński.
  Chadacz zawsze będzie taki sam, filmik wpis 38 od 2 min.

 52. A nikt nie zadał sobie pytania, dlaczego dokładnie 90 tysięcy, a nie 100? Przecież nikt takiej sumy by nie zażądał… Każdy zażądałby 100 tysięcy… A tu taka dziwna suma – 90….

 53. NICK said

  Kolejnym wężykiem dzisiaj. Temat zastępczy i utytłany.
  http://synonim.net/synonim/utyt%C5%82any

 54. Pitagoras said

  52
  Faktycznie słaby marketing – mogła jak w markecie 99999 zł 😉

 55. Jack Ravenno said

  Co ciekawe – Krzysztof z Człuchowa zdaje się przewidział rok kłopotów Lecha W.

  „Odczuwam jakieś zagrożenie związane ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego. Pod innym względem będzie to rok niedobry dla wielu znanych ludzi. Będzie to rok utraty dotychczasowej pozycji dla wielu autorytetów, uznanych osobowości. Między innymi będzie to rok bardzo nerwowy dla pana prezydenta Lecha Wałęsy. Generalnie będzie to rok niebezpieczny dla Polski. Mówiłem to już dawno, gdy kończył się rok 2014, że 2015 będzie ostatnim rokiem spokoju, że już pod koniec 2015 zacznie się źle dziać. I tak się stało. Zarzewie wojny jest coraz bliżej.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/9248570,jasnowidz-krzysztof-jackowski-2016-rok-to-nie-bedzie-czas-spokoju,id,t.html

 56. NICK said

  Poczytałem. Czas straciłem. Kolejne tutejsze mendia. Wszędzie „bolek”. Odmieniany wszelako. Znowuż une mają dni kilka ‚do przodu’. Polacy mają temat zadany. Tfu.

  Skoro Kosiur Pan ma być pomijany? Neptek. To lepiej Lejbę pominąć. Poza trzema ważnymi zdaniami. I, odnośnikami.

 57. Tadeusz said

  IPN twierdzi że to żona Kiszczaka chciała sprzedać materiały, odwrotnie mówi Kiszczakowa. Rozmowa odbyła się w IPN. Czy IPN nie nagrywa rozmów, niechże zatem udowodni, że Kiszczakowa kłamie. Jeżeli Kiszczakowa chciała by pieniędzy to logicznie powinna się z tym udać do Wałęsy bo wygląda że on jest najbardziej zainteresowany i wyskrobał by te marne 90 tys, zł. A może się udała tylko Boluś odmówił. A może słusznie się obawiała grasującego samobójcy i chciała aby przeszukiwanie zrobili profesjonaliści aby już nikt od niej nie chciał aby zdradziła kryjówki. Są jeszcze inne warianty wytłumaczenia tego kroku. A może jest to postawienie pod murem PiS aby nie próbował szantażować aneksem Maciarewicza aby sobie poczytał ile jest materiałów na ich wierchuszkę, oczywista materiałów, które mają też w Moskwie a może także w innych stolicach.

 58. janetatanka said

  A moze to wcale nie chodzi o Walese, ani o papiery, a raczej o nowa narracje, ktora tak pieknie wylozyl Frasyniuk.

 59. Pitagoras said

  Według Gmyza w rękach IPN jest obecnie teczka personalna i teczka pracy tajnego współpracownika SB. – Teczka personalna Lecha Wałęsy liczy 90 stron, natomiast teczka pracy TW „Bolek” ma 200 stron” – powiedział Gmyz. Jak stwierdził dziennikarz, według wstępnych ustaleń, są to oryginalne dokumenty.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Cezary-Gmyz-IPN-znalazl-dwie-teczki-TW-Bolka,wid,18168753,wiadomosc.html?ticaid=1167ff&_ticrsn=3

  Dlaczego Czaruś informuje o tym?

 60. Mordka Rosenzweig said

  re pan Bolek,

  Ja pan Mordka bardzo dlugo myslal szeby napisac cos bardzo mondre o pan Bolek ale nic pan Mordka do glowy nie pszychodzi bo to wszystko wszyscy dobsze wiedza.

 61. RomanK said

  Na pewnym blogu napisala jedna z czytelniczek:

  Otóż w Starym Waliszowie k/ Bystrzycy Kłodzkiej mieszkał jasnowidz Filipek. Byłam wiele razy u Niego . Byłam tez tuż przed druga turą wyborów prezydenckich gdy pan Tyminski startował. Zapytałam Filipka kto wygra wybory? A Filipek bardzo smutny powiedział, że jeśli wygrałby Tymiński to kraj będzie kwitnąć,On sprowadzi obcy kapitał, będzie dbał o ludzi najniżej uposażonych, a jeśli oni będą mieli dostatnio to ci bogaci będą mieli wielokrotność tego. Ten człowiek przyszedł tu z dobroci serca.

  A jeśli wygra Wałęsa, to doprowadzi kraj do ruiny. Ludzie będą z głodu na ulicach umierać i wszyscy następni po nim będą grabić i rujnować Polskę, aż sięgniemy dna. Tak będzie do czasu aż przyjdzie taki człowiek spoza układów. Nie będzie powiązany z nikim. Weźmie to żelazną ręką i wyprowadzi Polskę, że będzie krajem mlekiem i miodem płynącym. z całego świata będą chcieli zjeżdżać ludzie do Polski, ale nie dla każdego będzie miejsce. Ziemia będzie tak droga, że nie każdego będzie stać nawet na kawałek. Następnie wrócił do Wałęsy. powiedział, że dwum bogom służył. Powiedział, że się to kiedyś wyda. Tu opowiedział jak do tego doszło. Był wyrzucony z pracy. Przypomniał sobie gdzie lezą nowe opony. Przeskoczył przez płot aby je ukraść i wynieść. Gdy już je przerzucił przez płot – złapała go milicja. zaproponowali mu, że przywrócą go do pracy ale pod warunkiem, że będzie donosił na swoich kolegów. Zgodził się a resztę Pan zna. Filipek powiedział jeszcze, ze podczas pobytu w USA, Polonia przekazała mu milion dolarów, które miał przekazać na biedne dzieci i starców, ale on to wszystko zachował dla siebie. Spał na sienniku wypchanym tymi dolarami a następnie jego brat wywiózł je do Szwajcarii.

  Pan Tyminski wygrał te wybory na Dolnym Śląsku, bo pocztą pantoflową rozeszła się wiadomość od Filipka na kogo należy głosować.

  Dopiero po 2020 roku przyjdzie ten przepowiedziany przez Filipka człowiek.

  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fwebhp%3Fsourceid%3Dchrome-instant%26ion%3D1%26espv%3D2%26ie%3DUTF-8%23q%3Dfilipek%2520jasnowidz%2520przepowiednie&h=xAQEUU-NJ

 62. Mordka Rosenzweig said

  Szanowny pan Roman,

  Ja pan Mordka mysli, sze ten pan Filipek to chyba doradzal pan Balcerowicz szeby sprowadzil obcy kapital.

  A co do reszta to pan Filipek dowiedzial sie pewnie z Gajuwka.

 63. Trak said

  I czego się bać – szafy? A może, to bieliźniarka?
  Wielka mi szafa. Drzwi ledwie się trzymają. fornir odłazi, zamek zardzewiał.
  Nie gadajta mi o szafie – rzekł Bolek.

 64. Joe said

  Zeby otworzyli jeszcze 10 szaf…to i tak decyzje nelezec beda do OTWIERANTA,a nim jest POPIS….Zeby to sie zmienilo to decyzje musza POdejmowac Polacy a nie POdrobki mowiace w j.polskim i z polskimi nazwiskami…ktorych wymienial nie bede.
  Z Panem Bogiem….Polacy trzymajcie sie.

 65. Pitagoras said

  Informacja o „Bolku” poszła w świat. Zagraniczne media: Wałęsa był płatnym informatorem komunistycznych służb.
  http://telewizjarepublika.pl/informacja-o-quotbolkuquot-poszla-w-swiat-zagraniczne-media-walesa-byl-platnym-informatorem-komunistycznych-sluzb,29712.html

 66. Pitagoras said

  Wdowa po Kiszczaku powiedziała również, że nie wiedziała, co znajduje się w aktach poza tym, że dotyczą one Lecha Wałęsy. – A tam była karteczka od mojego męża z informacją, w której napisał, żeby chronić Wałęsę – poinformowała. – Za szybko ujawniłam te dokumenty. Do głowy by mi nie przyszło, że prezes IPN tak się zachowa – przyznała.
  http://telewizjarepublika.pl/wdowa-po-kiszczaku-tlumaczy-dlaczego-poszla-do-ipn-u-bo-mi-cos-odbilo,29718.html

  Mimo wszystko dziękujmy, że jest jaka jest pani Kiszczakowa – inaczej nigdy by do tego nie doszło!

 67. wow said

  Ciekawe, że zabezpieczyli szafy pełne teczek,a trąbią tylko o skompromitowanym od dawna „Bolku”. Niech ujawnią akta innych osób, ale o tym coś cisza :)))) Gdzie są teczki z operacji „Hiacynt” oto jest pytanie!

 68. Pitagoras said

  Ryszard Petru postanowił zabrać głos ws. dokumentów znalezionych przez IPN w domu zmarłego komunistycznego generała Czesława Kiszczaka. Może nie był to najbardziej merytoryczny wpis, ale jednak był…

  18 lutego 2016 18:01
  Współtwórca śląskiej „Solidarności” do Rulewskiego: Wstyd mi za Ciebie. Widzę Cię jako cień prawdziwego szczura…

  Republika.
  Myślałem, że w Internecie online będę mógł oglądać Bolka, ale niestety nie, może ktoś wrzuci na YT do jutra?!

 69. Pitagoras said

  Waryjat wrzucił te foty z nowego/starego filmu z Magdalenki

  Niespokojne noce dla pewnych?
  http://www.fotoszok.pl/show.php/2628798_menora.png.html
  http://www.fotoszok.pl/show.php/2628799_menora2.png.html

 70. Pitagoras said

  Cały czas myślę o tej kwestii .https://www.youtube.com/watch?v=N3EJwoDnqQA&feature=player_embedded
  Grzegorz Braun prowadził z Bolkiem długą wymianę korespondencji – wreszcie został zaproszony do domu byłego
  prezydenta – naprawdę nie wiem, czy to była kolejna gra?
  Przez chwilę myślałem, że może chciał się przyznać, tylko po jakiejś załóżmy rozmowie dostał kategoryczny zakaz, inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć?
  Choć w pamięci mam słowa Krzysztofa Wyszkowskiego o poziomach denuncjacyjnych Bolka i braku normalnych odruchów
  stąd wynikających!

  Czytając wpisy komentujących w Onet, WP – wielu śpiochów się obudziło.

 71. Pitagoras said

  Trzeba wytrzymać reklamę, lub ją wyciszyć!
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaminski-dokumenty-z-domu-kiszczaka-zmienia-interpretacje-historii/hb48h7

  Kiszczakowa – jest jaka jest, ale wielkie dzięki na dziś!

  Za co Pan jej dziękuje? Bo nie chwytam…
  Admin

 72. Siekiera_Motyka said

  „TVP1 pokaże dziś wieczorem film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka „TW »Bolek«”. Jego emisję zaplanowano na godzinę 22.10. ”

  Oj, wydaje się że zmienili plan

  .http://yoy.tv/channels/272

 73. Pitagoras said

  Zadzwoniłem do Mamy – sądząc, że ściemnia SM
  prawdą jest, że jednak nie puścili plusy dodatnie – plusy ujemne! SZOK pisowski szok dodam!

 74. Pitagoras said

  Panie Adminie
  „Za co Pan jej dziękuje? Bo nie chwytam…
  Admin”

  Uważam, że pani Maria Kiszczak jest taką osobą, jaką jest – dziękuję tej pani właśnie za to!
  Aby porównać proponuję zobaczyć wcześniejsze materiały!

  1. http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/maria-kiszczak-niczego-nie-zaluje,181852.html X. 2015

  2. https://youtu.be/OhFnyrDjDMI niby ten sam materiał.

  Osobiście nie wierzę w grę samej p. Marii – czy ktoś Nią nie pogrywa, to nie wiem?
  Uważam Ją za starszą panią, która sama sobie wymyśliła, bo mąż kiedyś wspomniał, że jest to wiele warte.
  Chyba możliwość zarobku w IPN, ale to chyba przerosło sam IPN być może pisowski
  nie obrażając Kamińskiego i Cenckiewicza! (ale dzieją się dziwne rzeczy, nawet osobiście napisałem do Czarusia Gmyza, gdy
  odpisze – na pewno dam znać! ale wkoorwiło mnie parę spraw!)

 75. marta15 said

  dla chetnych do obejrzenia
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tvp-info-pokazuje-nieopublikowane-materialy-magdalenki-2016-02

 76. Marucha said

 77. Watazka said

  I takiego matola i analfabete wdzieczny narod na rekach nosil!.
  Widac matol cwanszy od narodu.

 78. Siekiera_Motyka said

  Jest filmik

  .https://www.youtube.com/watch?v=-OcieKFCAWg

 79. Siekiera_Motyka said

  „Sławomir Cenckiewicz „Wałęsa człowiek z teczki”(urywki)

  (…)”W najtrudniejszych momentach, gdy sam myślał, że już nic go nie uratuje, na pomoc przychodziła dobra wola Polaków, których antykomunistyczne nastawienie pozwalało mu – tak jak w przypadku ujawnienia treści rozmowy z bratem, uznanej przez większość Polaków za „fałszywkę” – wyjść z opresji obronną ręką.

  Wałęsa bardzo trafnie pokładał zaufanie w społeczną niewiarę.

  Większość Polaków nie wierzyła, że był płatnym donosicielem, i z czasem wypracował argumentację, według której informacja o jego agenturalności stawała w sprzeczności z upadkiem komunizmu. Pozorny paradoks – agent obalił komunizm – stał się jego głównym narzędziem polemicznym, zasadniczo fałszywym, bo nie tylko nie obalił komunizmu, ale wręcz przyczynił się do jego transformacji w postkomunizm.

  Cykliczność i przewidywalność zachowań Wałęsy każe nam – po ludzku – porzucić myśl, że robak sumienia doprowadzi go wreszcie do przemiany. Zatem czy człowiek na co dzień noszący znaczek z Matką Boską w klapie marynarki na pewno nie zdobędzie się na spojrzenie Polakom prosto w oczy i wyjawienie strasznych tajemnic, które w sobie tłumi? Czy nie ma już żadnej nadziei na to, że, straciwszy szacunek i zaufanie, zechce przynajmniej, w nagrodę za swą spowiedź, żebrać u rodaków o ich litość dla tragicznego losu, który sam na siebie sprowadził i wciąż sprowadza?

  Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Nie wolno jednak orzekać końcowego wyroku o Wałęsie jako człowieku z martwą już duszą, z sumieniem zabalsamowanym przez specjalistów od kłamstwa i służb specjalnych, starcu bez przyszłości.

  Choć ten niewolnik nie tyle próbował zerwać więżące go kajdany, ile się z nich nieco wyzwolić, to jednak pamięta, że pod złotymi sukniami, w które się dziś obleka, cały czas pozostaje spętany (…).

  Wśród niezliczonej ilości dokumentów „Bolka” (w tym m.in. prawie 90 stron jego doniesień agenturalnych), jakie zostały skradzione, po ich trzykrotnym wypożyczeniu (w lipcu/ sierpniu 1992, we wrześniu 1993 i kwietniu 1994 r.) przez sprawującego najwyższy urząd w państwie Lecha Wałęsę, dwa wydają się szczególnie ważne. To sześciostronicowa „notatka z rozmowy przeprowadzonej 14 -15 grudnia 1970 r. z Lechem Wałęsą” oraz „notatka odręczna, prawdopodobnie rekonstruująca treść zobowiązania do współpracy TW »Bolek« z SB” złożonego 19 grudnia 1970 r. (w dniu zatrzymania).”

  .http://www.pogon.lt/historia/1317-slawomir-cenckiewicz-walesa-czlowiek-z-teczki.html

 80. Isreal said

  nasrał czesław na samym środku salonu – salon , który już u romantyków po francusku spiskował przeciwko POLSCE nie ucierpi, bo od zawsze bez podłogi był żadnej…….
  a lemingi na premierę wajdy ………..

 81. Siekiera_Motyka said

  Nie wiem czy to przypadek ale proszę popatrzeć na tytuł książki na Czesia biurku 🙂

  .http://media.wplm.pl/pictures/835×460/crop_center/upscale_True/path/2016/02/19/800/400/f97bf3a44a8a4a3dafe0f99feb013f9c.jpeg

  .http://wpolityce.pl/polityka/282224-wdowa-po-czeslawie-kiszczaku-odegrala-piekny-teatr-dla-naiwnych-jej-czyn-nie-byl-zadnym-wyskokiem

 82. Pitagoras said

  Bo na focie mało wyraźnie.

 83. Pitagoras said

  Na drugim slajdzie jest inna książka:

  Tu na focie 81 od S_M – jest ucięta w kolorze czerwonym

 84. Siekiera_Motyka said

  Ad. 83 – Widać że Czesiu był na naszym poziomie zainteresowań Panie Pitagoras.

 85. Pitagoras said

  Coś w tym jest.

 86. Siekiera_Motyka said

  Ad. 85 – Nie wierze w „pomyłki”. Pani Kiszczakowa żyła z agentem wyuczonego przez GRU. A to tylko dla zdolnych ludzi.

  Pan Kiszczak na pewno poinstruował żonę co i z KIM ma zrobić jak go nie będzie by nie skończyć jak Jarosiewicze.

  .http://www.sadistic.pl/tajemnicze-zabojstwamorderstwo-jaroszewiczow-vt343398.htm

 87. Siekiera_Motyka said

  A było tak fajnie

  .http://telewizjarepublika.pl/archiwalne-zdjecia-z-magdalenki-i-obrad-okraglego-stolu-zobacz-jak-powstawala-wolna-polska,7670.html

 88. Pitagoras said

  Lech Wałęsa pisze do Marii Kiszczak. „Proszę mi uwierzyć, jak na spowiedzi”

  Przebywający w Wenezueli Lech Wałęsa oświadczył na swoim mikroblogu na portalu społecznościowym wykop.pl, że nie współpracował z SB, ale popełnił błąd, dał słowo „sprawcy” i nie może ujawnić prawdy. „Nie zostałem złamany w grudniu 1970 roku, nie współpracowałem z SB, nigdy nie brałem pieniędzy, żadnego ustnego, ani na piśmie nie złożyłem donosu. Popełniłem błąd, ale nie taki, dałem słowo, że go nie ujawnię, na pewno nie teraz jeszcze nie teraz. Chyba, że ujawnią go inni. Jeszcze żyje człowiek-sprawca, który powinien ujawnić prawdę i na to liczę. Miałem miękkie serce” – napisał b. prezydent.

  Onet.

  Czy można się śmiać?

 89. AniaK said

  Re88:
  Napięcie sięga Zenitu. Pan Wałęsa chyba zapomniał o przysiędze:

  „Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”.

  Czyżby następny „człowiek honoru” spod ciemnej gwiazdy?

 90. AniaK said

  A ta jaka ciekawska 🙂

  wizjinerka
  „Popełniłem błąd, ale nie taki, dałem słowo, że go nie ujawnię, na pewno nie teraz jeszcze nie teraz. Chyba, że ujawnią go inni. Jeszcze żyje człowiek-sprawca, który powinien ujawnić prawdę i na to liczę. Miałem miękkie serce”.”

  Umieram z ciekawości. Chyba trzeba będzie zrobić zlot naszych wszystkich prezydentów i poprosić o odnowienie przysięgi. Niektórzy panowie może za bardzo wzięli sobie do serca obietnice złożone sprawcom. Honor „sprawcy” rzecz ważna, dane słowo zobowiązuje, ale jeżeli w sprawach wagi państwowej powiedziało się a, to albo się mówi be, albo jest się winnym zatajenia prawdy.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19652102,oswiadczenie-walesy-jeszcze-zyje-czlowiek-ktory-powinien.html#BoxNewsLink

 91. AniaK said

  Albo pana Wałęsę opuścili wszyscy doradcy, albo on jest głupszy niż Konstytucja przewiduje.

 92. Pitagoras said

  Cuda – a może prawda?

  Z publicystą tygodnika „Do Rzeczy” Sebastianem Rybarczykiem skontaktował się wysoki rangą oficer SB, bliski współpracownik Czesława Kiszczaka. Przekazał informację, gdzie były szef komunistycznego MSW miał ukryć kolejne kartony dokumentów. IPN wszczął już czynności.
  http://wybranowski.dorzeczy.pl/id,8127/Jest-kolejne-archiwum-SB.html

 93. ojojoj said

  Przejzalem te wpisy Akumulatornika na wykopie i normlnie szczena mi opadla. Ten facet jest chory psychicznie. A te „self-focie” to pokazuja mniejszy mozdzek niz u 16-o letniej lafiryndy wychowanej w dzisiejszym spoleczenstwie.

  Tak mi sie przed chwila cos przypomnialo. Pamietacie Panstwo jak w ub. roku bolek sie plul ze jak PiS wygra to bedzie katastrofa – czy cos w tym stylu? Zamiast siedziec cicho, to gosciu strzela sobie po kolanach seriami z automatu. Przeciez to jest psychol.

 94. re1truth2 said

  No tak, tak parafrazując słowa Adolfa Hitlera:
  [Zwycięzcy nikt nie będzie się pytał, czy mówił prawdę.
  Autor: Adolf Hitler
  Opis: słowa wypowiedziane podczas odprawy wyższych dowódców w Obersalzberg 22 sierpnia 1939 roku]
  Kukuniek jak zawsze po swojemu [Mali ludzie zwycięzcy się nie sądzi.]
  https://gloria.tv/media/RL5dCG3uzRy

 95. AniaK said

  Re92:
  Ja nie wiem czy nie szkoda czasu na szukanie tych papierzysków pana Kiszczaka. Myślę, że co miał do sprzedania to on już sprzedał, a żeby małżonka była z niego dumna po śmierci, to i w odpowiednim czasie zadbał o likwidację dokumentów go obciążających. Dla mnie zdecydowanie bardziej interesujące byłyby zapiski gen.Jaruzelskiego. Do stosowania Kiszczakowych metod on raczej nie byłby zdolny, a prawdy może nie miał komu powiedzieć.

 96. re1truth2 said

  Fragment komentarza na Wykop [on był albo czynnym agentem, albo szantażowanym człowiekiem, albo zwykłym osłem którego wrabiają. Gówno obalił a nie komunę. Dopuścił do rozkradzenia naszego państwa, czy to ze złej woli czy z braku kompetencji. Jeśli jest nie winny, to i tak nie jest mi go żal – bo to oznacza że był zwykłym ambitnym pyszałkiem, który się wepchał ze swoją butą pierw do kierownictwa solidarnością, a następnie na urząd PRP nie mając ku temu najmniejszych kompetencji ani idei, by uchronić ten kraj przed korupcją i układami, które to doprowadziły do rozkradzenia polskiego… kapitału]

 97. Pitagoras said

  Pani Aniu – myślę, że i w tych darowanych sześciu kartonach jest bardzo rażąca bomba polityczna, sam zły jestem na ‚opieszałość’ ale tu naprawdę pośpiech może być szkodliwy. Czekaliśmy tyle czasu, to co tam dwa tygodnie lub więcej?!
  Spora grupa czynna politycznie też ma czego się obawiać, a i będący na emeryturkach na pewno nie śpią spokojnie!

  Bez tego sprzątania – nigdy nie będzie dobrze.

 98. AniaK said

  Może pan Kiszczak z panem Wałęsą weszli w taki układ. Ja z ciebie robię bohatera przed śmiercią, a ty ze mnie po śmierci, ale nie przewidział że do władzy dorwie się pan Kaczyński który czeka w kolejce za bratem. A żony generałów – jak pisała pani Kiszczakowa w jakimś wywiadzie – raczej do bystrych nie należą. Twierdziła nawet że to bardzo prymitywne kobiety. Może nie wszystkie dane było jej poznać, ale zaległości chyba już nie nadrobi 🙂

 99. Marucha said

  Re 97:
  Przypuszczam, że owa bomba polityczna będzie niewypałem.
  Nic się nie stanie.
  Coś tam pyknie, coś psyknie,,,
  Wszystko rozpłynie się w zasmrodzonej atmosferze III RP.

 100. Pitagoras said

  Oby nie Panie Marucha!
  Albo dla naszego dobra utajnią, bo kraj w posadach by się zatrząsł – ‚muszą; nas chronić, dobrzy mężykowie.
  (trochę jednak wierzę, który to raz, to nie wiem, ale mam nadzieję Asnykową)

  Ja z Trzeciom ErPe żadnych nadziei nie wiążę.
  Admin

 101. ojojoj said

  do 99. Zgadzam sie Panie Gajowy. Tak samo bylo z podsluchami. Cala Polska zyla tym ze zaraz pozamykaja Sikorskich, Sienkiewiczow, Belki. Wszyscy podnieceni jak jeden maz. Nawet znalem takich co sie upili lepszym jabcokiem z babelkami z radosci. Po dwoch tyg. nawet pierdu nie bylo slychac po aferze.

  Jeszcze bedzie tak, ze na koniec zamkna Kiszczakowa za nielegalne posiadanie „papieru do kibla” czy jakis inny szajs tak jak tych kelnerow i tak sie kolejna bajka skonczy.

 102. Pitagoras said

  W komentowaniu najświeższej „rewelacji” odnalezienia oryginałów dokumentów poświadczających zdradę Wałęsy uczestniczy cała parada hipokrytów wcześniej opowiadających się za reglamentowaniem tej smutnej prawdy, albo występujących w charakterze stróżów i żyrantów kłamstwa jego biografii – mówi w rozmowie z PCh24.pl Grzegorz Braun, reżyser filmu „TW Bolek”.

  A jaka jest prawda?

  Otóż współpraca z SB w charakterze płatnego kapusia – to w życiu Lecha Wałęsy, owszem, zaledwie epizod – może nawet stosunkowo mało znaczący w kontekście jego całożyciowej lojalności wobec służb wojskowych, sowieckiej polskojęzycznej bezpieki. I to jest konstytutywny wątek biografii Lecha Wałęsy – trwająca do grobowej deski lojalność względem generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego. Prezentowane nam rozważanie przypadku drobnego kapusia „Bolka” to wersja „soft” i „light” kłamstwa biografii Wałęsy. Poważniejsze sprawy odsłonią się nam, kiedy zobaczymy Wałęsę jako lojalnego donosiciela od lat 60. Najpierw w ewidencji MO, a WSW – już w czasie odbywania przez niego zasadniczej służby wojskowej. Donosiciela oddanego w dzierżawę przez bezpiekę „zieloną”, bezpiece „niebieskiej” na grudzień 1970 i kilka pracowitych lat jakie potem nastąpiły. Do dziś żyją przecież jeszcze jego koledzy-stoczniowcy, na których życiu zaważyły donosy płatnego kapusia „Bolka”. Jednak już w 1976 roku Wałęsa zostaje najwyraźniej reaktywowany jako agent bezpieki wojskowej. Tego ślady dostrzegamy w znanych od dawna dokumentach. Jednak ich interpretacja przez historyków budzi poważne zastrzeżenia.

  Read more: http://www.pch24.pl/braun–w-sprawie-walesy-trwa-festiwal-hipokryzji,41344,i.html#ixzz40f77lij3

Sorry, the comment form is closed at this time.