Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (17 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-02-20 (Sobota)

Tu jest miejsce do wpisywania wolnych uwag na różne tematy, np. wybitnego europosła Jarosława Wałęsy, znanego z tego, że ch…j wie, za co pobiera swe apanaże. Ale niczego nie sugerujemy.

zupa-jarzynowa 2

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/02/18/wolne-tematy-16-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/02/23/wolne-tematy-18-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 276 to “Wolne tematy (17 – 2016)”

 1. NyndrO said

  Zawsze jest tak,że ktoś musi zacząć pierwszy.

 2. NICK said

  Zwłaszcza jak o tą „jedynkę” walczy. 🙂 . Re 1.

 3. cześć pracy said

  A ja mam gdzieś rywalizację. Kalafiorowa z koperkiem. Zgłodniałwszy…
  (Gajowy się znęca……..)

 4. niedzielan said

  Starodawny sposób poszczenia daleko był ostrzejszy: dawniej w Wielki Post
  nie wolno było jeść, jeno aż po nieszporach, które odprawowano około zachodu
  słońca, wstrzymywano się nie tylko od mięsnych, ale i mlecznych potraw, co się
  jeszcze dotychczas w niektórych kościołach gdzie nie ma dyspensy, i Kościele
  greckim zachowuje; nabożeństwa każdego dnia były długie, kazania w tygodniu
  częstsze.

  W trzynastym wieku, zaczęto obiad jeść około godziny trzeciej po południu, i
  według późniejszych ustaw, w Wielkim Poście, dla posiłku coraz słabszych sił
  ludzkich Kościół święty pozwala w kraju naszym używać potraw mlecznych, jeść
  obiad około południa, z rana użyć małego posiłku, jakim jest kawa, herbata, z
  odrobiną chleba lub co innego; ale nie wolno jeść nasycającego śniadania.
  Wieczorem pozwolona jest mała kolacja, dotychczas jednak zachowuje się istota
  postu która na tym zależy, aby wstrzymać się od jedzenia mięsa, raz tylko na dzień,
  czy w południe, czy wieczorem, dobrze się posilić.

  „Pod sztandarem Niepokalanej”. Czasopismo rzymskokatolickie. Nr 70. Luty 2016

  Click to access p_s_n_nr_70.pdf

  II. Dni postne.
  l. Post jakościowy czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych (lex solius abstinentiae) obowiązuje we wszystkie piątki całego roku (kan. 1252 § l).

  2. Post ścisły czyli tak co do ilości jak co do jakości zachować należy: w środę popielcową, piątki i soboty Wielkiego Postu, w Suche Dni, w Wigilię Zielonych Świąt i Bożego Narodzenia, oraz 7 grudnia (7) (kan. 1252 § 2).

  3. Post ilościowy (ieiunium) obowiązuje we wszystkie inne dni Wielkiego Postu, tj. w poniedziałki, wtorki, środy (z wyjątkiem popielcowej i suchodniowej, kiedy obowiązuje post ścisły) i czwartki (kan. 1252 § 3).

  4. W niedziele i święta nakazane (festa de praecepto), z wyjątkiem świąt przypadających w Wielkim Poście, post nie obowiązuje; jeżeli wigilia przypadnie na niedzielę, to postu nie przenosi się na sobotę (kan. 1252 § 4) (8). Wielki Post kończy się o północy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę, a nie jak dotychczas, w Wielką Sobotę w południe (9).
  http://ultramontes.pl/o_postach.htm

 5. Grace said

  Walesa czy to mlody, czy stary to jedno i to same rodzinne gowno. Walesa bylby nikim bez poparcia robotnikow Wybrzeza. Kiedy slysze jak on to obalil komunizm w Polsce to plakac mi sie chce. Co za k…a, za przeproszeniem. Kto wowczas mowil o zmianie systemu? CIA przyznala ze „rewolucja robotnikow” w Polsce w 1980 roku kosztowala ich tylko $200,000 000. Drobne grosiki w porownaniu z tym co wydaja obecnie Na Ukrainie naprzyklad. Walesa byl jednym z nas w tamtych latach, ale nie mial pojecia o polityce. Rozglos szybko uderzyl mu do glowy. Zmienil sie 100%. Jeszcze dlugo przed Magdalenka to juz nie byl ten sam czlowiek. Zapomnial o Sierpniu bardzo szybko, chociaz wiele razy pozniej bedzie sie na niego powolywal. Kiedy zostal wybrany na Prezydenta ja myslalam ze to kawal. Az sprawdzalam w kilku zrodlach. Nigdy nie powinien zostac prezydentem, ale ludzie tacy jak on cierpia na chorobe „samouwielbienia”. Wyszli z gnojowki i weszli na salony. Dla mnie to byl kiedys bohater, i takim powinien byl pozostac. Slawa i wladza zmienia jednak ludzi nie do poznania. Zapominaja skad wyszli i po co znalezli sie w centrum uwagi. Dal soba manipulowac. Wybral niewlasciwa droge bo juz wtedy wiedzial ze na tym „interesie” mozna zrobic pieniadze. Nobel byl pierwszym „bardzo slodkim cukierkiem” jaki dostal w nagrode za „zryw robotnikow Wybrzeza”. W Arlamowie popijal wodeczke z „wladzami” i dogadywal sie jak rozlozyc Polske.Takze juz wtedy uczyl sie jak ustawic swoje dzieci. Historia kariery Jarusia jest tego najlepszym przykladem. Jak ja ubolewam nad tym ze nie ma w Polsce polityka ktory bylby prawdziwym Polakiem i stawial interesy Polski i Polakow ponad interesami innych. Pamietam jak w stanie wojennym mozna juz bylo zauwazyc podzialy w Solidarnosci. Ci ktorzy opowiadali sie za jeszcze wtedy bohaterskim Walesa, odrazu byli okrzyknieci „ubekami”. Ja osobiscie nie wierze ze Walesa donosil. Podpisal lojalke, owszem, podpisal, ale uczynilo tak wiele osob. Jedni ze strachu, jedni bo takie mieli zadanie od „przywodcow opozycji” ( wciaz nie ujawniona karta historii z tamtych dni) inni dla pieniedzy. Walesa nie poradzil sobie ze slawa jaka nieoczekiwanie na niego spadla. Nie potrafil pozostac skromnym czlowiekiem jakim byl. Nie radzi sobie do dzisiaj. Tak jak nie rozumie ze tamte podzialy w 1981-1982 roku byly poczatkiem niszczenia Polski. Odpowiedzialni sa za to Geremek w pierwszej kolejnosci, Kuron, Michnik,Onyszkiewicz i cala reszta tych antypolskich bandytow. Jest w historii Polski po 1980 roku wiele faktow nigdy nie ujawnionych, mam nadzieje ze kiedys wyjdzie to na jaw. Nazwiska tych przeze mnie wymienionych powinny byc wymazane z najnowszej historii Polski. Ich zdrada Polski i Polakow zaczela sie duzo wczesniej przed 1980 rokiem. Walesa to byl taki „poster boy” polskiej rewolucji, ale wiedzial gnoj, jak to wykorzystac. Jarus poszedl w slady ojca, wszak jablko pada niedaleko od jabloni…

 6. wandaluzja said

  Jacek Skawiński, JAK HITLER CHCIAŁ ZAATAKOWAĆ USA? Niemieckie bomby miały zniszczyć wschodnie wybrzeże USA: Świat Wiedzy HISTORIA z transparentem: Tajne Plany III Rzeszy: Jak Hitler Chciał Zaatakować USA; 1/2016, luty-marzec, s. 15-23

  Hitler był od początku Aktorem Planu Bismarcka, który zakładał wykorzystanie OTRUCIA Rosji i Francji fekaliami pruskimi w postaci Troi Schliemanna również dla ZGARNIĘCIA. Doktryna konserwatyzmu angielskiego mówi bowiem o władztwie kapitału historycznego nad finansowym, więc Zniszczenie zniszczenie finansów Rosji i Francji WYGNANIEM rosyjskich papierów wartościowych z giełdy berlińskiej, którą to BOMBĘ musiała przyjąć giełda paryska, destabilizowało związane ze sobą silnie mocarstwa anglosaskie. Tym decydujący CIOS zdała córka Hitlera z zamrożonej spermy (Moskwa, Praga, OstBerlin) rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co skazało mocarstwa anglosaskie na fekalia Hitlera w postaci Satelitarnej Detekcji Złota, obsługiwanej przez Juden SS.
  Ja nikogo fekaliami nie częstuję. W odpowiedzi na moją książkę „Incydentu nie było, Gdańsk 2001” Anglicy opublikowali paszport Adolfa Hitlera jako POTRÓJNEGO Żyda a teraz zaś Hitler okaże się Żydem POCZWÓRNYM jako Holokaust czyli Amerykanin. Kiedyś była węgierska komedia, jak to prześladowany przez antysemitów Adolf Hitler został Antysemitą i poprowadził Niemców do Zwycięstwa – co STAŁO SIĘ CIAŁEM w postaci skarbca Hitlera w Wałbrzychu, który Gwarantuje Niemcom WSCHODNIĄ granicę na Missisipi, do zapicia czego potrzeba TONIKU.
  Hitler był HAZARDZISTĄ z Parowca na Missisipi, który postawił Wszystko na Plan Bismarcka „zwinięcia Rosji i USA” Gambitem, który zrealizowała dopiero jego córka Trując USA i WBr Satelitarną Detekcją Złota. Został bowiem zwarty Układ RFN z USA, że za Skarb Włastów w Modlinie Niemcy dostaną Skarb Hitlera w Wałbrzychu, ale Izba Lordów wykorzystała Skarb Włastów do rewindykacji Angosaskich USA. Namiary geofizyczne AGH w Wałbrzychu miały zaś wykazać 2,5 miliona ton złota, co odnosi się historycznie tylko do Bułgarskiego Skarbu Imperialnego, a to znaczy, że Holokauści zostali nie tylko Anglosasami, ale i Hitlerowcami i będą się Modlić do Paszportu Adolfa Hitlera.
  Prof. Iwo Cyprian Pogonowski z USA mówił, że politolodzy z uniwersytetu w Monachium tłumaczyli Adolfowi, że ROSJĘ MA W KIESZNI przez pakt Antykominternowski, do którego Polska, jako państwo faszystowskie, przystąpić MUSI. Otóż to wsadzenie sobie przez Adolfa Rosji do KIESZENI przesądzało los USA, które np. przez rewolucję Antymurzyńską stawały się niemiecko-żydowskie z granica na Missisipi, co było realizacją Planu Bismarcka.
  Hitler URATOWAŁ Polskę przed paktem Benesza ze Stalinem i czechosłowacką bombą atomową jako STALINOWSKĄ, ale Beck oszukał Hitlera, bo do paktu Antykominternowskiego nie przystąpił i udziału w rozbiorze Czechosłowacji nie wziął, co Osamotniło Hitlera, który musiał Zdjąć Płaszcz Krzyżowca Antybolszewickiego. Musiał się nawet sprzymierzyć ze Stalinem przeciw Polsce, wobec czego upadł w bitwie nad Bzurą Gambit Antyamerykański. Gambit ten miał polegać na ogłoszeniu w Brześciu Litewskim, że Sowieci przy płodzeniu Amerykanów zamordowali 12 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji.
  Po upadku Gambitu Antyamerykańskiego Niemcom pozostała doktryna Himmlera, że ISLAM JEST NIEMIECKI, której przestraszył się Mussolini. Zapomniałem nazwiska jednego szlaguna mazowieckiego, który bodaj w r. 1967 tłumaczył mi, że analogicznie do antybrytyjskiej i antysowieckiej doktryny Himmlera była doktryna Hitlera, obliczona na podbój USA przez Latynosów.
  Gdy Sowieci weszli do Afganistanu to facet z wywiadu wojskowego zaczepił mnie, CO JA NA TO? Ja, że KLUCZ DO AZJI itd., na co on: TO KONIEC ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, będziemy sami bronić granicy Zachodniej. – DLACZEGO? – ISLAM POLITYCZNY PÓJDZIE ZA NIMI.

 7. robik said

  Kto ponosi odpowiedzialność za sytuację Polski?

  Na tym końcowym, agonalnym etapie globalistycznego „rozwoju”, na czasie wydaje się kolejne pytanie: kto za to ponosi odpowiedzialność?
  Nawet bez próby zidentyfikowania otaczającej realnej rzeczywistości, polegając jedynie na informacjach dostarczanych przez propagandowe media korporacyjne, obywatele Zachodu powinni skonstatować fakt zbiorowego obłędu swych przywódców.

  Studiując doniesienia z jednego tylko dnia dowiadujemy się, że Stany Zjednoczone odrzucają tureckie żądanie zaprzestania zbrojenia ich głównego wroga – Kurdów[i], jednocześnie popierając Ankarę w akcji obstrzału bojowników kurdyjskich na terytorium Syrii. Z kolei Turcja piętnuje swego amerykańskiego sojusznika za zbrojenie islamskiego kalifatu ISIS[ii] i to w momencie gdy USA dokonują nalotów na bazy terrorystów tego kalifatu w Libii[iii].

  Przykłady tego, że na obecnym etapie jedynym celem Zachodu jest sianie chaosu, wojen i destabilizacji, można by mnożyć w nieskończoność. III RP nie jest wyjątkiem w tej regule. Amerykańska agentura, w postaci „patriotycznego rządu” PiS i polskojęzycznych mediów, szczuje Polaków przeciw Rosjanom, strasząc ich w coraz bardziej absurdalny sposób, wyimaginowaną „agresją Putina”,. Najnowszy artykuł Newsweeka, zatytułowany…

  dalej-> http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/129814,kto-ponosi-odpowiedzialnosc-za-sytuacje-polski

 8. Rubaszny Rubens said

  Ciekaw jestem jak pan Wandaluzja datuje te kościoły z Pomorza Zachodniego.Podaję dwa przykłady a jest ich więcej.Wyglądają jakby były dziełem jednej szkoły muratorskiej:

  http://www.architektura.pomorze.pl/index.php?art_id=613
  http://www.architektura.pomorze.pl/index.php?art_id=626

  Zwiedzanie zamku Helsingor.Nazwa podobnie jak Helsinki czy Hel jest pamiątką po Hellenach z kultury pucharów lejkowatych,którzy przypłynęli z Ameryki Północnej na początku V tysiąclecia pne:

  .https://www.youtube.com/watch?v=NTBu1tmMSsg

  Kultura pucharów lejkowatych jest również odpowiedzialna za te grobowce na Kujawach zwane polskimi piramidami:

  .https://www.youtube.com/watch?v=vrZAxhyQ1AQ

  Artykuł o reliktach zamku na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu:

  http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2015/09/ratujmy-wroclawski-zamek/

  Erdogan chce odtworzyć Imperium Osmańskie?

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/erdogan-chce-odtworzyc-imperium-osmanskie

  Tajemnicze potwory na starożytnych egipskich rzeźbach:

  http://www.podkop.com/2016/02/18/serpopardy-dinozaurowate-starozytne-stwory/

  Wrocławskie tympanony fundacyjne:

  http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2014/11/wroclawskie-tympanony-fundacyjne/

  Kościół św Marcina na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu:

  http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2015/11/kosciol-sw-marcina-na-ostrowie-tumskim/

  Renesansowy Wawel:

  http://butterfield-reignbeau.blogspot.com/2014/05/renesansowy-wawel.html

  Artykuł o przedromańskich kościołach:

  http://www.travelandarts.com/2015/12/przedromanskie-koscioy-na-wzgorzu.html

  Zamek w Nowym Sączu:

  http://www.krawontka.pl/ruiny-zamku-w-nowym-saczu/

  Cuda starożytnej medycyny:

  http://www.olabloga.pl/cuda-starozytnej-medycyny

  Amerykanie znaleźli starożytne pojazdy latające-wimany?

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/dziwactwa/item/784-amerykanie-znalezli-vimana

  Badania wykazały,że hobbici z wyspy Flores nie należeli do gatunku homo sapiens:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/783-troche-o-tajemniczych-hobbitach

  Na dnie jeziora Titicaca odkryto ruiny zatopionej świątyni:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/z-kraju-i-ze-swiata/item/785-tajemnice-jeziora-titicaca

  Odkryto dobrze zachowaną koszulę starszą o tysiąc lat od piramid w Gizie:

  http://archeowiesci.pl/2016/02/20/koszula-starsza-od-piramid/

  Film o bitwie pod Legnicą:

  .https://www.youtube.com/watch?v=rDDlHgQBcAg

  Sensacja archeologiczna w Oleśnicy:

  http://www.olesnica.nienaltowski.net/Sensacyjne_wykopaliska.htm

  Artykuł o gliwickim kościele Wszystkich Świętych datowanym oficjalnie na XIII wiek:

  http://www.malanowicz.eu/mm/pasje/architektura/koscioly/Gliwice/kosciol_WS.htm

  Ruda darniowa w dawnych konstrukcjach murowanych Nadodrza:

  http://abc-sciany.pl/ruda-darniowa-w-dawnych-konstrukcjach-murowanych-nadodrza/

 9. Adam Ryglowski said

  P.Grace – co za „poster boy” – ten typ był „układany ” od wielu lat , przed 1980
  „… nazwiska powinny być wymazane z historii …” – chyba ktoś tu się szaleju nażarł .
  Kat , stryczek i wieczna niesława .
  (Czy Rządy po 1989 swoją działalnością przewyższyły już dawno Hitlera i Stalina ? TAK/NIE ??? )

 10. Siggi said

  „Ogień” wzorem dla polskiej armii?

  Antoni Macierewicz uczestniczył w obchodach 69. rocznicy śmierci „majora” Józefa Kurasia „Ognia”. Podczas wydarzenia minister wręczył akt nominacji na stopień pułkownika 91-letniemu podpułkownikowi Kazimierzowi Paulo ps. „Skała”, który walczył u boku „Ognia” jako dowódca 5. kompanii Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica”.
  dalej……….
  http://www.mysl-polska.pl/794

 11. robik said

  Siggi @„Ogień” wzorem dla polskiej armii?

  Przecież już oficjalnie było że „banderowcy Polskę wyzwalali” to co to dla nich zrobić z kolejnych psychopatów, morderców dzieci bohaterów.
  No problem

  ——
  Panie Robik… dobrze radzę, pohamuj się Pan z osądami, bo nie byłeś tam wtedy.
  Admin

 12. JO said

  Panie Rubaszny Rubens..odnajde Pana w poprzednich wpisach i uzupelnie….:

  https://gajowka.wordpress.com/zabytki-archeologia/#comment-2231

 13. JO said

  ad.5. zapisane…

 14. Jawamdam said

  Jak wolne to wolne.

  Szokujący dokument Alexa Jones`a ukazujący plany globalnych elit związane z przyszłością ludzkości. Aby stworzyć Nowy Porządek, globalny rząd to tylko początek. Kiedy już będzie miało to miejsce, będą mogli zająć się swoim planem, aby zlikwidować 80% ludzkiej populacji, podczas gdy ‚elity’ będą miały możliwość żyć wiecznie za pomocą zaawansowanej technologii. Po raz pierwszy wojujący twórca filmu Alex Jones odkrywa ich sekretne plany wyeliminowania ludzkości: Operacja Ostateczna Rozgrywka. Jones ukazuje kronikę historii krwawego dochodzenia globalnych elit do władzy i ujawnia, w jaki sposób dostarczały funduszy dyktatorom i finansowały najbardziej krwawe wojny, wykreowując z chaosu porządek, który ma utorować drogę do pierwszego prawdziwego światowego impreium.

 15. JO said

  ad.13. Spotkalem mezczyzne w Anglii, ktory „opiekowal ” sie sredniowiecznym Kosciolem, pieknym…opiekowal sie tak, by nie byl budynkiem sakralnym….a sklepem, etc, etc.

  ..powiedzial, ze w Anglii dazy sie do powstania PONSTW – MIAST,,,,,

 16. Pitagoras said

  GB – mówi o świecie dzisiejszym, Rosja i reszta w innym świetle. Czy wszyscy politycy, to jedna rodzina?
  .https://youtu.be/3d0xqkRqWc8

  Może jednak ten Palec Boży ubiegnie polityków i dotknie na początku marca naszą planetę, bo to inaczej się nie da!

 17. snag said

  Marucha @ 201 w poprzednim ,…

  „Trzeba być kawałem skurwysyna, by gwałcić święte prawo tajemnicy korespondencji” ,…

  Mimo ze to ‚prawo’ jest ‚swiete’ jak wasc sugerujesz to nie jest zapewnione/obwarowane konstytucyjnie wobec czego nie jest prawem a zwykla umowa dlatego podlega interpretacji – Sad zadecyduje ,…

  Ciekawe gdzie jest i jaki rzad je przestrzega? W Polsce podsluchuja i nagrywaja nie tylko maluczkich nie pytajac sie nikogo o pozwolenie i nie zauwazylem 1/10 panskiego oburzenia co w tym przypadku – Nie trudno zgadnac dlaczego ,…

  Na marginesie, jesli przekonaja grand jury ze sprawa powinna byc rozstrzygnieta w sadzie i udowodnia (w sadzie) przed nastepnym jury, znaczy natepne 12 obywateli z ulicy ze tresc tej rozmowy moze wplynac na bezpieczenstwo panstwa to moga wygrac zwlaszcza ze telefon byl przydzielony pracownikowi byl wlasnnoscia rzadu i mial sluzyc wylacznie wylacznie w pracy.

  Tym sie roznimy senor Marucha ze w Polsce decyduje 3 skorumpowanych sedziow a tu dwie lawy przysieglych wylosowanych z puli obywateli z ulicy nie majacych interesu w sprawie ,…

 18. snag said

  W poprzednim nie upewnilem sie co do ilosci swiadkow Grand Jury … Nie 12 jak zapodalem a zaleznie od regionu i wagi sprawy 16 – 23 ,…

  Sorry ,…

  To margines kwestii – admin

 19. Marucha said

  Re 17:
  Taaaak, panie Snag…
  Pierdzenie na głos podczas przyjęcia w ambasadzie też, o ile wiem, nie jest w USA „obwarowane konstytucyjnie”… a więc śmiało!

  To, że Pan nie raczył zauważyć mego oburzenia na wszelkie przypadki gwałcenia prywatności, w dowolnym kraju, świadczy tylko, iż czytasz Pan po łebkach.

  Między nami jest taka różnica, że dla Pana – jak dla judaistów – prawo jest nadrzędne nad etyką i moralnością. A więc jeśli Sąd wraz ze swoimi „12-ma Sprawiedliwymi” zadecyduje, iż słuszne jest zabijanie np. kalek, to dla Pana będzie to zupełnie akceptowalne i moralnie nienaganne. Tak samo, jeśli Sąd uzna, że podsłuchiwanie wszystkich obywateli zawsze i wszędzie jest konieczne dla „bezpieczeństwa państwa”, to Pan – jak rozumiem – uzna to za słuszne i sprawiedliwe.

  Polski system sprawiedliwości jest skorumpowany, to prawda. Czy to w jakikolwiek sposób usprawiedliwia amerykański system i jego osiągnięcia w dziedzinie robienia kpin ze sprawiedliwości?

  Mam napisać więcej?

 20. snag said

  Senor Marucha @ 19 ,…

  Sedzia trzyma sie tego co dwie lawy przysieglych orzecza … jedna czy sprawa trafi do sadu a FBI wroci czy nie na na tarczy z podwinietym ogonem i jesli przebrnie przez pierwsza to musi przekonac nastepna lawe a nie sedziego ktory jest prawde mowiac niczym wiecej jak ‚porzadkowym’ z mlotkiem ktory decyduje tylko jak dlugo za kratkami czy jaka suma w wypadku odszkodowania.

  Jeszcze raz, nie sad a dwie lawy przysieglych zlozonych z obywateli wylosowanych z puli obywateli majacych prawo glosowania w wyborach – Co chce przekazac to ktokolwiek by nie byl po jednej czy po drugiej stronie to zawsze ma wieksza szanse na sprawiedliwy wyrok niz w sadzie w polskim czy czyim kolwiek wydaniu i o to biega ,…

  Dyskutujemy konkretny przypadek tymczasem panskie przyklady to macenie wody ,…

 21. snag said

  Apropos zupy, wyglada na ciut gestsza niz moje. Dodajesz wasc ciut zmieszanej w wodzie maki albo rozgotowujesz najpierw ziemniaki a pozniej reszta ,…

  Zgadlem ?,…

 22. Miet said

  Panie Snag, jednak 12 (tak jest w Kalifornii i tak było w Michigan – może w innych stanach jest więcej), jeżeli Pan nie jest bardzo młody to powinien Pan pamiętać słynny film „Dwanaście krzeseł” – to był bardzo dobry film i wiele wyjaśniał odnośnie amerykańskiego sądownictwa.
  Sam kilka razy siedziałem na jednym z tych dwunastu krzeseł. Błądzi Pan pisząc, że ci jurorzy są wybierani jak popadnie z ulicy – czy wie Pan na pewno jak taki proces doboru wygląda i przebiega???

  Zawsze uważałem i ciągle uważam, że ten system „dwunastu krzeseł” jest najbardziej sprawiedliwym systemem na świecie.

 23. La Reine Toronto said

  .http://citizengo.org/en/signit/33110/view

  Bravo Max. Prawda o przyszlym prezydencie USA Donald’zie Trump’e.

  Petycja do podpisania tez.

 24. snag said

  P. Mieciu ,…

  Poprawka dotyczy Grand Jury ,…

  W moim Stanie do jury kwalifikuje sie kazdy kto ma prawo glosowc w wyborach, znaczy karani kryminalisci odpadaja – Najpierw losuja wieksza pule zalezna od wagi sprawy a z niej po przesianiu przez obie strony 12, plus rezerwowych w razie jakis odpadnie w czasie sprawy.

  Tez dostalem pare summons z czego do jednej jakiegos real estate kanciarza (cholernie nudna) dalem sie namowic a z nastepnych wymigalem sie slaba znajomoscia jezyka – Nie dla mnie ,…

  http://campus.udayton.edu/~grandjur/stategj/sizegj.htm

  Ten film? Niestety nie widzialem ,…

  Pozdrawiam ,…

 25. snag said

  La Reine Toronto @ 21 ,…

  W 6:55 minucie Max wpomina ze 125 tysiecy poborowych prysnelo do Kanady i wygodnie zapomina dodac ze 95 % dekownikow stanowili zydzi uchylający się od poboru ,…

 26. jamek said

 27. Siggi said

  http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/03/WOJNA-Przerazajaca-Prawda-o-Umocnieniu-Dolara.html

 28. Joannus said

  Wśród szwajcarskich tzw. postępowych katolików panuje wrzenie. Wszystko za sprawą decyzji Ojca Świętego, który na nuncjusza w Bernie powołał tradycjonalistę abp. Thomasa Gullicksona

  – See more at: http://rzymski-katolik.blogspot.com/#sthash.zQQvlFyr.dpuf

 29. wandaluzja said

  http://tech.wp.pl/kat,1009659,title,Gemini-helikopter-do-zadan-specjalnych-Spojrzcie-na-jego-smigla,wid,18171708,wiadomosc.html

  GEMINI – HELIKOPTER DO ZADAŃ SPECJALNYCH. SPÓJRZCIE NA JEGO ŚMIGŁA.

  Pięćdziesiąty RYWAL Znienawidzonego przez Amerykanów mego AEROBUSA: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – skany// i pierwszy, KTÓRY NIE JEST ZAJOBEM. Nie wiem, czy nadaje się na helikopter BOJOWY, ale nawet Jeśli to tak jest NIEKONKURENCYJNY wobec Aerobusa jako SADDAMA, KITANA, NIPPONA, KAMAZA czy TATA na kapitale południowokoreańskim.
  Zakłady GEMINI helicopters są w Albercie Kanada – GRATULUJĘ.

 30. ? said

  W ubiegłym roku o 100 proc. wzrosła liczba oświadczeń o pracy dla cudzoziemców

  Ponad 720 tys. oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom zostało zarejestrowanych w polskich urzędach pracy od stycznia do listopada 2015 r. Oznacza to wzrost o 100 proc. w z rokiem 2014. Niemal wszystkie dotyczyły pracowników z Ukrainy, którzy najczęściej pracowali w rolnictwie.

  http://biznes.onet.pl/praca/w-ubieglym-roku-o-100-proc-wzrosla-liczba-oswiadczen-o-pracy-dla-cudzoziemcow/z3jjkp

 31. maasteer said

  (dands)

  Szanowny Panie Prezydencie

  Jako członkowie ogólnoświatowej społeczności, rozumiejący prawdziwą naturę wydarzeń, chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie i poparcie dla podjętej przez Federację Rosyjską decyzji udzielenia pomocy humanitarnej i wojskowej Syrii, jej siłom zbrojnym i jej demokratycznie wybranemu przywódcy, prezydentowi Baszarowi al-Asadowi, w ich walce z międzynarodowymi terrorystami, wspieranymi przez Stany Zjednoczone.

  Tak jak w 2013 roku Rosja odegrała kluczową w zażegnaniu niebezpieczeństwa zachodniej interwencji militarnej w Syrii, tak i obecnie, w krytycznym momencie1 rozpoczęła ataki powietrzne wymierzone przeciwko terrorystom ISIL w Syrii. Jako głos rozsądku i siła stojąca po stronie sprawiedliwości, cieszy się Pan wdzięcznością i poparciem Syryjczyków, Rosjan i wszystkich świadomych ludzi na całym świecie.

  Począwszy od 2011 roku, zachodni przywódcy z determinacją dążyli do zrobienia z Syrii państwa upadłego. Posunęli się nawet do finansowania, szkolenia i zbrojenia zagranicznych najemników, którzy następnie prowadzili brutalną kampanię terroru przeciwko syryjskiemu narodowi i jego legalnemu rządowi.2 Siły terrorystyczne i religijni fanatycy nie reprezentują woli narodu syryjskiego, który w większości wspiera prezydenta Asada. Jak słusznie powiedział Pan w swoim przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, to naród syryjski i tylko on może decydować, kto będzie jego przywódcą.

  W 2013 roku, kiedy Zachód był gotów rozpocząć kampanię wojskową w Syrii, w sytuację ingerowała Rosja i zaproponowała pokojowe, dyplomatyczne rozwiązanie. W rozsądnym świecie byłaby to naturalna odpowiedź na problemy międzynarodowe i Rosja nie byłaby osamotniona w swojej postawie. Niestety Zachód trwa przy swojej polityce impasu, na którą składają się wspieranie przemocy, przymus i bezprawna ingerencja w sprawy suwerennych państw.

  Podczas gdy Zachód dąży do destabilizacji, wojen i chaosu, Rosja stanowczo opowiada się za dialogiem, współpracą oraz przestrzeganiem prawa międzynarodowego i porządku. Pańska reakcja na kryzys w Syrii doskonale to potwierdza.

  Podobnie jak Pan, prezydent Asad dowiódł, że jest człowiekiem inteligentnym, odważnym i ma dobrą wolę. I podobnie jak większość osób publicznych wyposażonych w takie cechy, jest nieustannie dyskredytowany i oczerniany przez zachodnie rządy i media. Jednym z tego przykładów jest masakra w Huli w maju 2012 roku, kiedy to zginęło 108 Syryjczyków, w tym 49 dzieci. O tę zbrodnię oskarżone zostało syryjskie wojsko, jednak później okazało się, że została ona popełniona przez siły zaangażowane po stronie „Wolnej Armii Syrii” (WAS), wspieranej przez USA, a ofiarami byli zwolennicy syryjskiego rządu.3 Później tego samego roku WAS była przyłapana na zabijaniu uprowadzonych cywilów i żołnierzy na przepustkach.4

  To jest ta sama „umiarkowana opozycja”, której nielegalną walkę przeciwko Asadowi wspierają przedstawiciele zachodnich rządów i w którą według tychże rządów wymierzone są ataki rosyjskich sił powietrznych. Te i inne fakty jednoznacznie wskazują, że rząd USA i jego sojusznicy jedynie utrzymują, że walczą z terroryzmem, podczas gdy w rzeczywistości bezpośrednio go tworzą i wspierają w daremnej próbie zapewnienia USA globalnej hegemonii. Robią to bez aprobaty Organizacji Narodów Zjednoczonych i bez zgody prawowitych rządów atakowanych krajów.

  Drugi Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Dag Hammarskjold, którego John F. Kennedy uważał za największego współczesnego mu męża stanu, wyraźnie widział problemy, przed którymi stoi nie tylko ONZ, ale i cały świat. W roku 1958 napisał:

  „Istnieje trwały konflikt między różnymi podejściami do wolności człowieka i wolności myśli, czy też konflikt pomiędzy odmiennymi interpretacjami ludzkiej godności i praw jednostki. Linia rozgraniczająca przebiega wewnątrz nas samych, w obrębie naszego własnego narodu, a także w obrębie innych krajów. Nie pokrywa się ona z żadnymi granicami politycznymi ani geograficznymi. Ostateczna walka to walka pomiędzy tym, co ludzkie, i tym, co nieludzkie. Wstępujemy na niebezpieczny grunt wierząc, że którakolwiek jednostka, kraj czy ideologia ma monopol na słuszność, wolność i godność ludzką”.5

  Znajdujemy się na niebezpiecznym gruncie. Przyznany sobie przez Stany Zjednoczone monopol na posiadanie racji, na wolność i na godność ludzką prowadził do nieprawości, ucisku i cierpienia na globalną skalę. Zachodnia mentalność, jaka przejawia się w Libii i Syrii, jest naprawdę nieludzka6 – psychopatyczna7 – i ucieleśnia najniższe, najpodlejsze aspekty ludzkiej natury.8

  Wyraźnie widać tę nieludzkość w efektach polityki USA na Ukrainie i w Syrii. Na Ukrainie neonaziści są członkami parlamentu i tworzą bataliony, które w Donbasie torturowały i mordowały mężczyzn, kobiety i dzieci, przy aprobacie rządu w Kijowie. W Syrii zachodnia polityka destrukcji i wsparcia dla terroryzmu doprowadziła do powstania ISIL i innych ugrupowań terrorystycznych, których metody są publicznie potępiane przez zachodnich przywódców, jednak po cichu przez nich wspierane.9 Nie takiej postawy oczekuje ludzkość. Imy nie popieramy takiej postawy.

  Jak długo światowi przywódcy będą wciąż podporządkowywać się woli politycznych psychopatów, ludzkość nie osiągnie pokoju na świecie.10 Ufamy, że więcej ludzi pójdzie za Pana przykładem i zacznie mówić językiem prawdy, postępować zgodnie ze swoimi silnymi przekonaniami i nie będzie kierować się strachem i ignorancją. Mamy nadzieję, że w ten sposób każdy z nas zdoła przyczynić się do stworzenia prawdziwie wielobiegunowego świata, wolnego od destrukcyjnego wpływu psychopatów i fanatyków oraz tworzonych przez nich niszczących struktur politycznych, uniemożliwiających utrzymanie pokoju.

  Z poważaniem,

  http://dearputin.com/pl/
  ——————————————————
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-grozi-turcji-ze-po-jej-agresji-syrie-moze-uzyc-broni-jadrowej-czy-turcy-wywolaja-iii

 32. robik said

  Wymiana jeńców wojennych
  on: Luty 21, 2016

  W dniu wczorajszym odbyła się pierwsza w tym roku wymiana jeńców wojennych w formacie “3/6”. Ze strony donbaskiej obecny był Minister Obrony DRL generał Wladimir Kononow, oraz komisarz ds. praw człowieka Daria Morozowa- natomiast stronę kijowską reprezentował przedstawiciel ds. humanitarnych na konferencjach mińskich Wiktoria Miedwieczuk.

  Do wymiany doszło niedaleko ukraińskiego punktu kontrolnego w Aleksadrówce, a nad bezpieczeństwem czuwały siły specjalne DRL i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

  Strona ukraińska zwolniła 6 jeńców w tym kapłana Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi Moskiewskiego Patriarchatu ks Nikona, który był w niewoli od ponad sześciu miesięcy.
  Strona doniecka zwolniła z kolei trzech funkcjonariuszy SBU.

  Poniżej dokumentacja zdjęciowa z tego wydarzenia zapewniona przez Doniecką Agencję Informacyjną, także fotografie punktu kontrolnego w Aleksandrówce:

  Foto/wideo tu-> http://novorossia.today/104319-2/

 33. robik said

  Na Majdanie stanął namiot Prawicowych Sił Rewolucyjnych [FOTO]
  Na kijowskim Majdanie stanął wielki namiot, który rozstawili członkowie organizacji znanej obecnie jako Prawicowe Siły Rewolucyjne. Zapowiadają zdecydowany protest skierowany przeciwko obecnemu rządowi.
  -> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-majdanie-stanal-namiot-prawicowych-sil-rewolucyjnych-foto


  To jest gw nie majdan już nie ma kto sypać kasą i ściągać tam płatnych debili

 34. robik said

  Il 25 febbraio alle 19:00 il reporter Vittorio Nicola Rangeloni (LNR TODAY) racconterà della sua esperienza nel Donbass/……

  -> https://www.facebook.com/events/1689749591309970/

 35. robik said

  STOP NAZI UKRAINE! (MILANO 20 FEBBRAIO 2016)

 36. robik said

  Tymczasem w Serbii:

 37. robik said

  Tymczasem w Serbii:

  wideo https://www.youtube.com/watch?v=MCb2C45EIPM

 38. robik said

  Raport Rosji na podstawie informacji operacyjnych w sprawie aktualnej pomocy Turcji dla IPIS (ISIS)
  http://www.voltairenet.org/article190351.html

 39. robik said

  🙂 🙂 🙂

  taka tania propaganda
  http://www.wykop.pl/link/3027229/putin-happy-slapping/

 40. robik said

  Wideo

  SYRIA Syrian Army counter-attack in the West Aleppo
  -> https://www.youtube.com/watch?v=Q-RyW25exKA

  SYRIA Kurds liberate Al-Shaddadah
  -> https://www.youtube.com/watch?v=ecgX3PxgSoI

  SYRIA Destroying the tunnel of ISIS in Deir ez-Zor
  -> https://www.youtube.com/watch?v=ZVpm5mTp8MQ

  SYRIA Militant reporter gets killed by tank
  -> https://www.youtube.com/watch?v=WPhTUz4pyBA

  SYRIA Airstrikes of February 20
  -> https://www.youtube.com/watch?v=D2Xey6lWaRc

  SYRIA Destruction of the remnants of gangs in Latakia
  -> https://www.youtube.com/watch?v=LNRH_D_ru_k

  SYRIA Battle for Aleppo TPP
  -> https://www.youtube.com/watch?v=9Qi4c7h_Lyg

 41. robik said

  Konserwator, który nie zgadzał się na pomnik smoleński tam, gdzie chce PiS – zwolniony
  http://pikio.pl/konserwator-ktory-nie-zgadzal-sie-na-pomnik-smolenski-tam-gdzie-chce-pis-zwolniony/

 42. robik said

  Moja lekcja życia na drodze do prawdy o szczepionkach

  Przepełnia mnie poczucie winy. I będę z tym żył do końca mych dni. Byłem głupi, arogancki i naiwny. Moja decyzja mogła doprowadzić do powstania trwałego kalectwa u moich dzieci – a kocham je z całego serca.

  O szkodliwości szczepionek wiedziałem znacznie więcej niż przeciętny człowiek, ale mimo to wciąż myślałem, że w ostatecznym rozrachunku są one warte ryzyka. Byłem zbyt leniwy, by się więcej na ten temat dowiedzieć. Jak idiota ślepo ufałem mojemu lekarzowi. To właśnie ten system wierzeń sprawił, że zaszczepiłem troje z czworga mych dzieci. Bliźniaki mają teraz po 7 lat i do tej pory nie doszły do siebie całkowicie po ostatniej serii szczepień.

  Zarówno mama, jak i brat Michael, próbowali przekonać mnie do zrezygnowania ze szczepień. Gdy to nie pomogło, obydwoje zalecali mi, żebym chociaż wydłużył okresy pomiędzy kolejnymi seriami. W związku z tym postanowiłem nie stosować się do kalendarza szczepień rekomendowanego przez służby medyczne. Odroczyliśmy terminy podania szczepionek, lecz ostatecznie pozwoliłem na to, by moje dzieci zostały w pełni zaszczepione, gdyż, tak jak wielu innych rodziców, myślałem, że większym ryzykiem jest brak szczepień.

  Podczas ostatniej wizyty u pediatry moja żona chciała, by lekarz podał dzieciom dwie szczepionki na raz, w tym jedną zaległą. Zgodziłem się na to. Zaraz po tym u bliźniaków pojawiły się symptomy uszkodzeń neurologicznych. Syn zaczął się jąkać, a córka niewyraźnie mówić, mamrotać. Nawet dziś, po kilku latach, mimo podawania im specjalnie dobranych pokarmów oraz najlepszych suplementów, nie są w pełnej formie.

  (dalej…)-> https://pracownia4.wordpress.com/2016/02/20/moja-lekcja-zycia-na-drodze-do-prawdy-o-szczepionkach/

 43. robik said

  Baszar Al-Assad: Państwo Islamskie to wytwór polityki Zachodu

  „Uściślę, że mówię tu o niektórych liderach państw zachodnich. Wypadałoby, by przestali mieszać się w sprawy innych krajów, w których instalują marionetkowe reżimy, zamiast tego wsłuchać się w głos swoich własnych narodów. Być może wtedy zachodnia polityka będzie bardziej realna. Jeśli nalegacie, żebym zwrócił się z przesłaniem do świata powiem tak: Jeśli ktoś marzy o przekształceniu Syrii w marionetkę Zachodu, to się zawiedzie. Jesteśmy niezależnym państwem i będziemy walczyć z terroryzmem, będziemy swobodnie budować swoje stosunki z tymi krajami, z którymi sami chcemy, dla dobra syryjskiego narodu.” Baszar al-Asad.

  Prezentujemy dwa wywiady udzielone przez Baszara al-Assada Prezydenta Syryjskiej Republiki Arabskiej mediom rosyjskim pod tytułem jak wyżej i telewizji irańskiej pod tytułem „To USA szerzą terroryzm w Syrii” – poniżej.

  Redakcja KIP -> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/baszar-al-assad-panstwo-islamskie-to-wytwor-polityki-zachodu/

 44. robik said

  Dekada ludobójstwa w Iraku. Nowe dowody na wykorzystanie szwadronów śmierci.

  IrakPo dziesięciu latach Irak leży w gruzach, a nowe dowody potwierdzają wykorzystanie szwadronów śmierci do spreparowania “wojny domowej”.

  Czytaj-> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/dekada-ludobojstwa-w-iraku-nowe-dowody-na-wykorzystanie-szwadronow-smierci/

 45. robik said

  Graham’s Photos (#1) Debaltsevo DPR Fighters, February 2015
  -> https://www.youtube.com/watch?v=flgQGWKQBLs

 46. Asyria said

  Tutaj można napisać bukwami list do Kacapa, skopiować i wysłać e-mailem, lub umieścić tutaj, w Wolnych tematach:
  http://www.incks.com/en/russian.html

  a tutaj obejrzeć mapę wojenną w Syrii:

  http://militarymaps.info/ <————- MilitaryMaps Карта боевых действий в горячих точках (wyczekać odliczanie!)
  Sanitariuszki i snajperki mile widziane w zależności od potrzeb.

 47. robik said

  „Time”: Turcja straciła znaczenie w regionie i nadal słabnie
  Jak pisze „Time”, Ankara ma poważne problemy wewnętrzne i zewnętrzne. Jednak, najwyraźniej, tureckie władze nie zdołają ich szybko rozwiązać, bo zajęte są kampanią wojskową w Syrii.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160220/2119065/turcja-syria-erdogan-kurdowie.html


  Ukraina w sądzie przegra, ale Rosji długu nie zwróci
  Rosja zwróciła się do brytyjskiego sądu domagając się od Ukrainy zwrotu kredytu w wysokości 3 miliardów dolarów. Według ekspertów, sąd wyda wyrok na korzyść Moskwy, ale Kijów uczyni wszystko, co możliwe, aby nie spłacić długu, pisze austriacka gazeta „Der Standard”.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160220/2113046/Ukraina-Rosja-dlug.html


  NI: rosyjskie Su-35 w Chinach zmienią sytuację w regionie azjatyckim
  Zakup przez Pekin 24 rosyjskich niszczycieli Su-35 może być spowodowany dążeniem Chin do obrony swojej przestrzeni powietrznej nad spornymi wyspami na Morzu Południowo-Chińskim.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160220/2118593/Chiny-niszczyciele-Azja.html


  Politolog: wszystkie prognozy odnośnie Majdanu się, niestety, spełniły
  Wydarzenia na Majdanie miały miejsce równo dwa lata temu. Jednak o realnych osiągnięciach nowej władzy na Ukrainie nie ma czego opowiadać. Sytuacja rozwija się dokładnie odwrotnie od zapowiadanej, powiedział na antenie radia Sputnik Igor Szatrow.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160220/2118451/Majdan-rocznica-Ukraina.html


  Podwójny atak terrorystyczny w syryjskim mieście Homs
  Źródło w policji poinformowało o dokonaniu podwójnego ataku terrorystycznego w syryjskim mieście Homs. Są ofiary śmiertelne i ranni.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160221/2119333/syria-homs-atak-terrorystyczny.html


  „Deutsche Welle”: Poroszenko może stracić władzę, jeśli zechce usunąć Jaceniuka
  Jeśli Petro Poroszenko zdymisjonuje Arsenija Jaceniuka, zmieni to balans sił w kraju i może doprowadzić do przedterminowych wyborów prezydenckich – pisze „Deutsche Welle”.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160221/2120943/jaceniuk-poroszenko-ukraina-dymisja.html


  Asad obiecał opozycji amnestię, jeśli złoży broń
  Syryjskie władze obiecały amnestię tym członkom grup opozycyjnych, którzy złożą broń i wezmą udział w procesie politycznym – powiedział prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety „El Pais”.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160221/2119922/asad-syria-terroryzm.html


  Snowden wróci do USA, jeśli spełnione zostaną jego warunki
  Edward Snowden zgodzi się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, jeśli władze zagwarantują mu sprawiedliwy proces.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160221/2119608/snowden-usa-ekstradycja.html

 48. robik said

  Sytuacja militarna w Donbasie 20/21.02.2016
  http://bit.ly/21hHx0p

 49. robik said

  Żołnierz DRL: po stronie ukraińskiej walczy 2000 Polaków
  on: Luty 21, 2016

  Aleksander “Ochota” Bułach, żołnierz Donieckiej Republiki Ludowej, podczas rozmowy z Siergiejem Wiesielowskim w programie “На Самом Деле” stwierdził, że po stronie ukraińskiej walczy 2000 Polaków.

  Zapytany przez prowadzącego, skąd wiadomo, że to Polacy odpowiedział, że mają inny typ mundurów (“NATO-wski”), oraz nieco inne karabiny, a w rejonie Stanicy Ługańskiej nie ukrywają swojej narodowości.

  Wideo-> https://www.youtube.com/watch?v=haU1xlVb4bA

  http://novorossia.today/zolnierz-drl-stronie-ukrainskiej-walczy-2000-polakow/

 50. robik said

  Mam 20 lat, mieszkam na Śląsku, urodziłem się tu i wychowałem, ale wszystko wskazuje na to, że nie przeżyję. Piszę w imieniu całej bezrobotnej młodzieży…..

  -> http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/508261,list-czytelnika-ws-bezrobocia-na-slasku.html

 51. robik said

  Prawdziwymi twórcami cywilizacji opartej na rolnictwie była ludność, która zarówno językowo jak i kulturowo należy do naszych bezpośrednich przodków, a którą bez wątpienia zaliczyć możemy do Słowian.

  » http://pogadanki.neon24.pl/post/129825,zywia-i-bronia

 52. wandaluzja said

  http://www.biztok.pl/biznes/od-przyjazni-do-interesow-czyli-najslynniejsze-biznesowe-duety_s22839

  WOŹNIAK-JOBS to nie para Biznesowa tylko ZŁODZIEJSKA. Stefana Woźniaka widywałem WIELOKROTNIE jako młodszego brata Kierownika Mechaniki Precyzyjnej w ELWRO Michała Woźnicy – Żyda węgierskiego z Oświęcimia – z czego wynika, że po wyemigrowaniu do USA zmienili nazwisko na WOŹNIAK.
  Michał Woźnica zyskał rozgłos jako twórca Plagiatu Mikrokomputera MYSZ Jacka Karpińskiego, który oglądałem na biurku Michała w ELWRO. Mój brat mówił mi, że gdy informatycy z Warszawy zrobili w Elwro awanturę za PLAGIAT to Komputer Woźnicy kupili Bułgarzy, na co wszyscy położyli uszy po sobie a piękne Kurwy Bułgarskie, które pilnowały tego kapitału, przypominam sobie.
  Bułgarzy wywieźli Komputer Woźnicy do Indii, gdzie studiowali synowie Teodora Żiwkowa, których było 168, i utworzyli firmę Bangalur Microsoft, która okazała się MICROSOFTEM Amerykańskim. GENIUSZEM Steve Jobsa został Stefan Woźniak a GENIUSZEM Billa Gatesa Michał Woźnica. Gdy jednak Steve Jobs chciał zamordować w Kalifornii Stefana Woźniaka to ten oskarżył go SĄDOWNIE, że Żadnego APPLE-Myszy nie było tylko POLUTOWALI w Garażu podzespoły przywiezione przez Michała Woźniaka. – Afera na miarę Wojewody KIJA z Kijowa, którego Myszy Zjadły.
  Sprawa została załatwiona dokładnie według 23. punktu instrukcji NKWD: 45. Przykazań Niszczenia Polski i Polaków: http://www.wandaluzja.com/?p=p_327&sName=testament-stalina// 23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalistów i wynalazców, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbce i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zaleconych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości opisów wynalazczych..”

 53. robik said

  Dlaczego dwa lata po rewolucji Ukrainą wciąż rządzą oligarchowie?
  http://forsal.pl/artykuly/923906,ukraina-mjadan-rewolucja-oligarchowie.html

 54. ad.26.
  https://gajowka.wordpress.com/historia-iii-rp-iii-rzesza-bis-unii-europejskiej/#comment-2235

 55. robik said

  Życie codzienne Słowian – część 1
  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/02/20/zycie-codzienne-slowian-czesc-1/

 56. Asyria said

  Tutaj swojacy i swojaczki zza oceanu, a także tubylcy co mają trudności z pisaniem po polsku pisząc: bede zamiast będę, mogą nie używać klawiatury (po amerykańsku keyboard), zamiast tego wstawiać literki do poniższego okienka, a potem skopiować do wolnych tematów

  http://www.incks.com/en/polish.html
  http://www.incks.com/en/portuguese.html

 57. robik said

  Tureckie wojska otrzymały rozkaz ataku na Syrię – zbiera się Rada Bezpieczeństwa ONZ

  Do ataku na Kurdów i armię syryjską przygotowano: 350 tysięcy żołnierzy, 20 tysięcy czołgów, 2,5 tysiąca samolotów tureckich i saudyjskich.

  Czytaj-> http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/02/tureckie-wojska-otrzymaly-rozkaz-ataku-na-syrie-zbiera-sie-rada-bezpieczenstwa-onz-00797815.html

 58. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/piesni-i-piosenki/#comment-2237

 59. JO said

  Piekna piesn, modlitwa…

  https://gajowka.wordpress.com/msza-w-obrzadku-wschodnim-naszych-dziadow-krolow-polski-carow-rosji-cerkwie-koscioly-modlitwy/#comment-2238

 60. JO said

 61. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/polska-diaspora-w-angliiwyspach/#comment-2241
  https://gajowka.wordpress.com/sw-tradycja/

  Popatrzmy na wlasne dzieci gdzie sie bawia i jak…
  Jak my „sie bawimy”.., czego sluchamy, co ogladamy…

 62. JO said

  JO said

  Czym jest Wierzenie Muzulmanskie :

  2016-02-20 (sobota) @ 15:42:36
  • Sura 17, 16: „A kiedy chcemy zgubić jakieś miasto, to nakazujemy jego mieszkańcom żyjącym w dobrobycie, aby oddawali się tam rozpuście. Wtedy sprawdza się nad nim słowo i niszczymy je całkowicie”.

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2269

  …a niby jak kaza zyc w rozpuscie jak nie samemu dajac przyklad..?

 63. JO said

  ..Tak Panie Joanus, mnie gorsza romowy z takim „Papiezem” prowadzone przez Swietych Biskupow. Tak Panie Listwa, mnie to bardzo gorszy.
  Czy daje sie poniesc zgorszeniu? Nie, ja walcze z tym zgorszeniem, ale miliony tego nie potrafia, bo nie maja przykladu odwrocenia sie od zgorszenia:
  przykladu od Pasterza

 64. Marucha said

  Re 62:
  Ludzka natura jest taka, że łatwiej nas nakłonić do złego, niż dobrego, zwłaszcza jeśli zło atrakcyjnie się opakuje i zapewni, że przecież nikomu innemu krzywdy nie wyrządzamy korzystając z naszej wolności.
  Kiedyś Kościół pełnił rolę hamulcowego…

 65. outsiderR said

  ad 56 Asyria

  Kiedyś już Gajowy prosił o przestrzeganie zasad polskiej pisowni…
  Nie tak znowu dawno temu. Jestem za, tym bardziej, że niektóre (dłuższe)
  komentarze „czytam” przy pomocy syntezatora mowy.
  Słuchać się tego bełkotu nie da.

  Proponuję, by Pan Gajowy teksty pisane w języku zbliżonym do polskiego…
  Sam Pan Gajowy zgadnie, co mam na myśli 😉

  ——
  Nie chcę na razie podejmować takich drastycznych kroków… mimo ewidentnego lenistwa piszących.
  Kto nie potrafi uruchomić na swym kompie polskiej klawiatury, ma do dyspozycji choćby: http://www.spolszcz.pl/
  Admin

 66. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/jaktak-walczyc-indywidualnymi-dzialaniamilista-dzialan/

 67. Smag said

  @66 Prorok Muhammad był dalekim potomkiem Proroków Abrahama i Izmaela, od którego wywodzą się Adnanici.
  https://islambeztajemnic.wordpress.com/tag/rodzina-proroka-muhammada-pbzn/

  I co Pan na takie dictum?

 68. Smag said

  @ 65 Informacja dla anglojęzycznych swojaków zza oceanu:

  Wpis w Wolnych Tematach z adnotacją „Dla anglojęzycznych” rozumiem jako pogardliwy zwrot „dla innej narodowości niż Anglicy i Anglo-Amerykanie”.
  Wpis z adnotacją „Dla Polskojęzycznych” jest wpisem dla przybłędów w Polsce, dla których język polski nie jest językiem narodowym.

 69. .,_ said

  Na TVP Info była transmisja Mszy Świętej. Ksiądz na kazaniu wychwalał Narutowicza, masona i lewaka!

  Musiałem szybko udać się do łazienki.
  Postępowe kazanie w duchu soboru przeczyściło mi jelita!

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu żaden ksiądz nie wychwalałby takich ludzi. A dziś całe prawie polskie duchowieństwo popiera piłsudczyków.

 70. Mrozak said

  z innej beczki… babcia w subaru.
  http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850,n/babciu-po-co-ci-taki-samochod-ech-ty-dupku-zoledny,193762.html

 71. Kami said

  Według Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych, ponad 1,2 miliarda dziewcząt będzie zmuszonych do małżeństwa w 2050 r.
  12-letnia panna młoda i pan młody, który mógłby być jej dziadkiem pozują do zdjęć.

 72. on said

  Reportaż Ryszarda Szołtysika o sytuacji z Sądu Rejonowego w Warszawie po rozprawie Grzegorz Braun kontra Lecha Wałęsa.
  Piotr Gulczyński (prezes Instytutu im. Lecha Wałęsy) uderza reportera na sali sądowej – policja nie reaguje nie widząc w całej sytuacji nic nieodpowiedniego.

  Bez kropki, warto obejrzeć:

 73. AQQ said

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/wiceminister-budownictwa-instytut-techniki-budowlanej-zbada-trwalosc-wielkiej-plyty/p7x6t5

  (zamach” na wielką płytę???)

  ~Niemiec od 29 lat do ~marzan: będzie to co przechodziliśmy u nas w Niemczech w byłej DDR, banksterkę denerwował stan , w którym ludzie żyli sobie spokojnie w swoich lub spółdzielczych mieszkaniach zamiast solidnie zapierniczać w pracy i płacić krwawicę na raty kredytów lub za wynajem, no i się posłużono podobnymi pretekstami, a to wylewano kubły pomyj na istniejące osiedla, że to takie paskudne, a to straszono bajkami o poskładaniu się domków z kart (jakość wykonawstwa bloków w NRD była o wiele lepsza niż w Polsce :))) ), nie dajcie się robić w konia , jak nie przypilnujecie swego obudzicie się pod mostem albo będziecie płacić niewolnicze stawki zwiń

 74. osoba prywatna said

  Dr Stanisław Krajski – „Uchodźcy, Islam, Masoneria” – wykład – 12.01.2016, Warszawa
  .https://www.youtube.com/watch?v=HrZWl_XgGlc
  Część II
  .https://www.youtube.com/watch?v=t9FIKHYLVvM

 75. robertgrunholz said

  Polska zmierza w kierunku autokracji, ma stać się zamkniętym krajem katolickim – mówi ,,Dużemu Formatowi” syn Hansa Franka, kierującego z ramienia Trzeciej Rzeszy, Generalnym Gubernatorstwem, Niklas Frank.

  Te i inne debilizmy tygodnia u mnie:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/02/21/debilizmy-tygodnia-1/

 76. snag said

  Robik @ 41 ,…

  I dobrze ze zwolniony – Obowiazkiem konserwatora zabytków jest konserwacja a nie decydowanie gdzie co wzniosa – Od tego sa komitety ktore moga zasiegnac jego rady ale nie musza ,…

  Na marginesie zbedna pozycja, miejscy konserwatorzy ktorzy naprawde cos robia i sa zaangazowani obejda sie bez niego a wynagrodzenie przeznacza na konserwacje. Nie zdziwil bym sie ze pozycja powstala zeby ulokowac kogos po kumotersku a nie z potrzeby ,…

 77. robik said

  FREE PALESTINE! (MILANO, 20 FEBBRAIO 2016)

 78. kwintesencja said

  http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/5650-nie-tylko-bolek-przypominamy-historie-jerzego-buzka-czyli-tw-karol

  TW „Oskar”……..TW „Alek”………….TW „Must”………..

 79. snag said

  JO @ 63 ,…

  A mnie bardziej gorszy fakt ze podwieszasz wasc nieaktualne /zamkniete linki nie zadajac sobie trudu sprawdzenia czy wkakuja i marnujesz moj cenny czas ,…

  Zadnego respektu dla odwiedzajacych gajowke, nothing, zero, zilch ,…

 80. Wosiu said

  Re22/Miet

  Panie, weź się pan walnij łbem o ścianę….

  „12 krzeseł” to sowiecka komedia, panu zapewne chodziło o film „Dwunastu gniewnych ludzi”. („12 Angry Men”)

  ——
  To się nazywa łagodne wytknìęcie pomyłki.
  Admin

 81. Miet said

  Re.77.
  Tak przemiły p.Wosiu, przekręciłem tytuł filmu – chodziło o tych „Dwunastu gniewnych ludzi” – dziękuję za bardzo eleganckie i z dużą dozą kultury, sprostowanie.

 82. snag said

  Smag @ 67 ,…

  Skoro doszlismy do korzeni Mahometa dlaczego nie sprobowac z drugiej strony, rzekomo krol Dawid pochodzil z linii Izaaka ,…

  Mary was a direct descendant of King David which gave Jesus the right to ascend the Jewish throne, both through Mary and through adoption by his foster father, Joseph. Mary’s genealogy is supplied in Luke 3:23-38 .

  Rodowód Jezusa w/g Łukasza

  23 Sam zaś Jezus rozpoczynając swoją działalność miał lat około trzydziestu. Był, jak mniemano, synem Józefa, syna Helego, 24 syna Mattata, syna Lewiego, syna Melchiego, syna Jannaja, syna Józefa, 25 syna Matatiasza, syna Amosa, syna Nahuma, syna Chesliego, syna Naggaja, 26 syna Maata, syna Matatiasza, syna Semei, syna Josecha, syna Jody, 27 syna Jana, syna Resy, syna Zorobabela, syna Salatiela, syna Neriego, 28 syna Melchiego, syna Addiego, syna Kosama, syna Elmadana, syna Hera, 29 syna Jezusa, syna Eliezera, syna Jorima, syna Mattata, syna Lewiego, 30 syna Symeona, syna Judy, syna Józefa, syna Jony, syna Eliakima, 31 syna Meleasza, syna Menny, syna Mattata, syna Natana, syna Dawida, 32 syna Jessego, syna Jobeda, syna Booza, syna Sali, syna Naassona, 33 syna Aminadaba, syna Admina, syna Arniego, syna Esroma, syna Faresa, syna Judy, 34 syna Jakuba, syna Izaaka, syna Abrahama, syna Tarego, syna Nachora, 35 syna Serucha, syna Ragaua, syna Faleka, syna Ebera, syna Sali, 36 syna Kainama, syna Arfaksada, syna Sema, syna Noego, syna Lamecha, 37 syna Matusali, syna Enocha, syna Jareta, syna Maleleela, syna Kainama, 38 syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Bożego11.

  Rodowód u Łukasza

  Gramatyka grecka czę­sto posługuje się określonym przedimkiem osobowym, który stoi przed imieniem. W przy­padku tekstu Łukasza każde imię w rodowodzie jest poprze­dzone takim przedimkiem (ten) – z wyjątkiem imienia Józefa. Czytelnik tekstu oryginalnego rozumiał, że pominięcie prze­dimka określonego przy imie­niu Józefa oznacza, iż nie jest to de facto rodowód Józefa, lecz jego żony Marii.

  Co więcej, choć wiele tłuma­czeń oddaje werset 3,23 słowami w rodzaju: …był jak sądzono, synem Józefa, syna Helego… to z powodu braku przedimka przy imieniu Józef, można ten fragment ująć następująco: …był synem (domniemanym) Józefa, sy­nem Helego…

  Innymi słowy Jezus jest „domniemanym”, rzekomym po­tomkiem Józefa, lecz fak­tycznie – potomkiem Helego. Heli był oj­cem Marii. Brak w rodowodzie imienia Marii pozo­staje w zgodzie z żydowską tradycją i praktyką.

  Talmud Jerozolimski uznaje, że rodowód ten jest linią Marii, nie zaś Józefa, i określa Marię jako córkę He­lego (Hagigach 2,4). Komentarz (zawarty w Biblii Ty­siąclecia – wydanie trzecie) do Łk. 3,23-38 podaje: Rodowód… jednak jest najprawdopodobniej rodowo­dem Najświętszej Panny. oraz Józef wchodził w prawa i przywileje synowskie w sto­sunku do Helego, który był Jej ojcem.

  W SUMIE WYNIKA ZE JEZUS BYL KREWNYM MAHOMETA 😉 ,…

 83. snag said

  Admin @ 81 ,…

  Wyglada ze wosiu spedzil noc na kanapie jesli nie na progu 🙂 ,…

 84. snag said

  P. Mieciu @ 81,…

  To byly czasy kiedy kobiety nie zasiadaly jjeszcze w Jury, stad 12 Angry Man ,…

 85. La Reine Toronto said

  ad 25: pytanie/stwierdzenie nalezy skierowac do Pana Maxa K. a nie do mnie; to jest film na temat Pana Donalda T. a nie na temat dekownikow i ich etnicznego pochodzenia.
  Amen.

 86. Marucha said

 87. snag said

  Przerzedza sie ,…

  Jeff Bush ktory (na marginesie) cieszyl sie znaczym poparciem zydowskich Republikanow tudziez ‚nadzianych’ zydow przegral sromotnie w S. Carolina i niby zawiesil campanie a w rzeczywistosci pojechal do domu ,…

 88. Kami said

  @ 23, 85 La Reine Toronto, @ 76,79 Snag, uprzejmie prosimy o wypróbowanie okienek http://www.incks.com/en/polish.html, lub http://www.spolszcz.pl/ do poprawnego pisania w języku polskim na polskim forum dźwięków: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź

  @65 outsider said: Admin „Nie chcę na razie podejmować takich drastycznych kroków… mimo ewidentnego lenistwa piszących.
  Kto nie potrafi uruchomić na swym kompie polskiej klawiatury, ma do dyspozycji choćby: http://www.spolszcz.pl/
  Admin”, oraz to co @56 Asyria said.

 89. snag said

  La Reine Toronto @ 82 ,…

  Skoro film jest o Trump’ie to mogl sobie darowac dekownikow bo miedzy linijkami przemycil sugestie ze Trump byl dekownikiem a skoro nie zapomnial podkreslic pochodzenie Trump’a to gwoli sprawiedliwosci powinien wpomniec o pochodzeniu dekownikow.

  Inni jak Mohamed Ali odmowili i poniesli konsekwencje a tej bandzie rzekomych ‚peacenikow’ uszlo plazem ,…

  First man to sink an enemy battleship – Colin Kelly
  First man to set foot on enemy territory – Robert Kowalsky
  First woman to lose five sons – Mrs. Sullivan
  First son of a bitch to get four new tires from the rationing board – Nathan Goldstein

  W IDF sluzy ponad 2 razy tyle amerykanskich zydow niz w US Marines a jak juz sa to w administracji dla stypendiow a nie na froncie, w GB jest duzo gorzej i zaloze sie ze w Kanadzie podobnie.

 90. osoba prywatna said

  A Bolek z Matką Boską w klapie tańczy na balu w Miami.
  Będzie się tam regałami Kiszczaka przejmował.
  http://wpolityce.pl/polityka/282487-w-polsce-skandal-z-bolkiem-a-walesa-prowadzi-poloneza-na-balu-w-miami-w-jednym-rzedzie-z-ambasadorem-rp-zobacz-zdjecia

 91. Mordka Rosenzweig said

  re 80

  Szanowny pan Wosiu,

  ““12 krzeseł” to sowiecka komedia”

  Ja pan Mordka musi powiedziec, sze 12 Krzeseł to amerykanska zydowska komedia wysmiewajaca Rosję i ich kulturę.

  Nie trzeba nawet wiedziec, sze film byl zrobiony pszez zyd Mel Brooks, tylko wystarczy spojrzec na facjaty panuw aktoruw.

  Podobny film byl “Borat”.

  Tylko zydom moszna sie smiac z zyduw.

 92. snag said

  Kami @ 88 ,…

  Jesli nie kupujesz wasc mojego milczenia na upierdliwe uwagi to moge skomentowac zebys zrozumial, jesli sie upierasz ,…

  Nudzisz ,…

 93. Mordka Rosenzweig said

  re 71

  Szanowny pan Kami,

  “Według Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych, ponad 1,2 miliarda dziewcząt będzie zmuszonych do małżeństwa w 2050 r.
  12-letnia panna młoda i pan młody, który mógłby być jej dziadkiem pozują do zdjęć.”

  Ja pan Mordka muwi, sze to jest wlasnie to wzbogacenie europejska kultura, a ONZ musi byc bardzo szczesliwy sze to tak dobsze idzie napszud.

 94. snag said

  Reb Rosenzweig @ 93 ,…

  Czarno opakowane ziomki te z thtreimels i felt kapelyush plodnoscia bija ich na glowe ale jakes reb nadmienil to nie Goja business bo ma utrzymywac nie narzekac, o tym sie nie pisze ani dotyka niczym krotszym niz 10′ pole ,…

 95. Jan Rokicki said

  Holender aresztowany za „antyislamską” czapke. Myślę, że gdyby w podobne czapki odziać tysiąc osób i wyjść na ulice, wybuchłaby rewolucja.

  http://zaloga.nl/zatrzymany-za-czapke-swinke/

  Zakazać noszenia czapek!

 96. JO said

  ad.86. Prosze nie byc samolubnym i pozwolic kopiowac takie obrazki z napisami 🙂
  Czy moze Pan odblokowac mozliwosc kopiowania?

  🙂

  🙂

  🙂

 97. Kami said

  @ 92 to była uprzejma prośba trollu.

 98. JO said

  … ja tez kolekcjonuje … 🙂
  Innym polecam rozniez …:)

 99. snag said

  Reb Rosenzweig ,…

  Wasc mi wytlumacz jak to jest ze panski czarno opakowany, nie pracujacy ziomek z tuzinem bachorow stac na sobolowy shtreimel za $5-6 tysiecy a ja mam ino dwa (corka na studiach) i musze dorabiac zeby jej pomoc i wiazac koniec z koncem ,…

 100. marta15 said

  „..w Szwecji programy dla dzieci osiągnęły granicę zbydlęcenia i obłędu!
  Dobranockę dla dzieci prowadzi „Strumień Moczu” i „Kał”!
  Ludziom nadwrażliwym, o słabych nerwach i bez poczucia humoru nie rekomenduje się czytania tej wiadomości ani
  oglądania video…”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/eurosodoma-wolny-swiat-zachodu-moczu-i-kalu-2016-02

 101. snag said

  Pinhead @ 96 ,…

  F*ck off, a$$hole ,…

  Przetlumaczyc? ,…

 102. nikita said

  „Jeff Bush ktory (na marginesie) cieszyl sie znaczym poparciem zydowskich Republikanow”

  Panie Snagu. Nie bede tu wzorem coponiektórych sugerowac Panu walnięcie sie ścianą w łeb, albowiem to nie w moim stylu. Sciany takoż szkoda, bo naszym łbom i tak już niewiele może pomóc.

  Zatem cierpliwie i kur… jak to tam było, kurtularnie, naprostowywuję.

  Jeff Bush to był facio, który (tyz na Florydzie) spał sobie spokojnie w pościelonnym łóżeczku śniąc o szczęściu, a w samym środku nocy zrobiła sie dziura w ziemi i pan Jeff razem z domem i łózkiem przestał istnieć bo go wciągło. Straż pożarna próbowała go wyciągnąć, ale nie mogli znaleźć ani domu ani Busza.

  Natomiast wydaje misie, że Panu sie rozbiegało o Jeba Busza, który był wystawiony na odstrzał, żeby hitlercia została prezydentką (biedni Polacy, biedni Amerykanie, biedny świat). Podobnie jak decoy Trumph.

  Powiedzenie, że grzechem smiertelnym jest nie głosować za klintonową, zyskuje na popularności.

  Żem to już dawno przewidział, a z tej przyczyny niezmiernie mi przykro.

  Odszczekam z najwyższą przyjemnością, ale jak na razie nic na to nie wskazuje.

 103. Marucha said

  Re 96:
  Wszystkie obrazki umieszczane w gajówce można oczywiście kopiować.

 104. osoba prywatna said

  PiS odwołał prezesów stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pis-odwolal-prezesow-stadnin-w-janowie-podlaskim-i-michalowie

 105. snag said

  Rock ‚N’ Roll okraszony Jazz’em – W Polsce mialem kolezanke muzykologa/pianistke, twierdzila ze najlepsi technicznie ,…

  Emerson Lake and Palmer 40th Anniversary High Voltage

 106. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18174600&kat=1342&title=Walesa-60-proc-bezpieki-to-byli-patrioci-Czuli-ze-chronia-Polske-przed-niszczessciem

  WAŁĘSA: 60 PROC. BEZPIEKI TO BYLI PATRIOCI. CZULI, ŻE CHRONIĄ POLSKĘ PRZED NIESZCZĘŚCIEM

  – 60 procent bezpieki to byli patrioci. Czuli, że chronią Polskę przed nieszczęściem, bo przekonano ich, że nie ma szansy na urwanie się Sowietom. Tam było więcej bandytów i łobuzów, niż w innych zawodach, bo to taka służba, ale nie wszyscy. Nie żartujmy, gdyby oni się postawili, byli tacy, jak ich oceniamy, żadnej szansy na wolność by nie było – w ten sposób Lech Wałęsa opisał tajne służby PRL w „Faktach po Faktach” na antenie TVN24. Zdaniem byłego prezydenta, „remisowe zachowanie” służb umożliwiło zwycięstwo „Solidarności”. – Im się wydawało, że oni mnie wciągają, a ja byłem przekonany, że to ja ich wciągnąłem – stwierdził Wałęsa.
  *****
  Gierek mówi w Przerwanej Dekadzie, że WAŁĘSĘ FINANSOWAŁ ANDROPOW POPRZEZ KANIĘ. Te 200 milionów dolców, co dała Wałęsie CIA, To Gówno, które nawet do Milewskiego w Brukseli nie dotarło, gdyż zostało ukradzione przez Roberta Maxwella, który sprzedał Jaruzelskiemu monitorowane przez Mossad komputery i takie darował Solidarności więc Milewski dowiedział się o tym dopiero po kilkunastu latach. Wielką Kasę postawił na Wałęsę dopiero Andropow.
  Gierek mówi: Kania nie był bogaty z domu i NIE KRADŁ, bo myśmy patrzyli na ręce. Skoro zaś został KREZUSEM to Znaczy, że obłowił się przy Andropowie i Wałęsie, gdzie MYŚMY dostępu nie mieli.
  Stan Wojenny był dla wydania Wariackich Papierów dla 128 tysięcy solidarnościowców, którzy nie mili spermy jerozolimskiej, i 12 tysiącom nacjonalistów, z których żaden do polityki nie wrócił, więc można było Polskę WYRZUCIĆ NA ŚMIETNIK: http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Polska-na-smietnik-Jacek-Zakowski-bez-Walesy-historia-II-polowy-XX-w-sie-nie-domknie,wid,18174802,wiadomosc.html//.
  Gierek powiedział, że WAŁĘSA NIE BYŁ AGENTEM SB TYLKO KGB dla Zlikwidowania Polski. Były 2 instytucie, które nie kryły zamiaru zamordowania mnie: Armia Amerykańska i Prezydent III RP Lech Wałęsa dla Armii Amerykańskiej, która CHRONIŁA Satelitarną Detekcję Złota. Przed Amerykanami uratował mnie Kanclerz Kohl a przed Wałęsą Aleksander Kwaśniewski. Jarosławowi Kaczyńskiemu przypisuje się powiedzenie o Wałęsie: GORSZY OD NAJGORSZEGO KOMUCHA.

 107. snag said

  Kiedys na jednym z takich wypadow* z rodzinka zaczepil mnie sasiad na brzegu i pyta: Ty z Europy to moze wiesz i wytlumaczysz bo akurat bylem na wagarach … Ci Angole to male panstwo i narod a zawojowali pol swiata … nie namyslajac sie palnalem ze musieli cos sie nauczyc od Rzymian i Wikingow, a ten … ‚OK, a skad ich hegemonia w muzyce rozrywkowej i nie umialem dac mu rzeczowej odpowiedzi ani sie wymigac.

  Ktos z was wie ??? ,…

  *Taka kolejka wedek i wedkarzy lososia czy jesiotra na brzegach Columbia River ktorzy zjechali sie z kilku Stanow w sezonie wakacji moze sie ciagnac pare mil ,…

 108. NICK said

  Wyalienowany z polskości imć Snagu.
  Wydaje mi się, że za bardzo Pan popyla sobie wobec licznych Gajówkowiczów. Zaczepia Pan. Naraża się. Także Gospodarzowi.
  Tak jakby domagał się Pan wywalenia we „glorii męczennika”.
  Po co? Dlaczego?

 109. snag said

  Nikita @ 102 ,…

  Przejezyczylem sie, oczywiscie ze senor Jeb Bush (dzieki za uwage) ale czy nie szkoda wasci czasu i energii zeby poswiecac pol strony na taka pierdolke, zeby poprawic? ,…

  Na temat Jeff’a wierze na slowo, szkoda chlopa ale nikt go nie zmuszal zeby kupil chalupe z piwnica ktora okazala sie sink hole 😉

  Nauczka zeby nie wierzyc nie tylko used auto salesman i real estate agentom, senor Nikita, no sir ,…

 110. robik said

  Aleppo jest wyzwalane, jak swego czasu Stalingrad
  http://sptnkne.ws/aFCA

 111. robik said

  Krótka geopolityczna , dla leniwych, ocena i analiza sytuacji na Ukrainie.

  Aczkolwiek , po części udał się dokonany przez USA/CIA 20 stycznia 2014 r. zamach stanu na Ukrainie , będący ostatnim stadium wyeksportowanej przez USA/CIA na Ukrainę z początkiem lat 90-tych tzw. pomarańczowej rewolucji , to jednak główny cel tego socjotechnicznego, politycznego przedsięwzięcia, a mianowicie wywołanie wojny ukraińsko-rosyjskiej nie powiódł się. Przy okazji Ukraina utraciła na rzecz Rosji Krym oraz wywołała trwającą do dzisiaj wojnę domową z dwiema zbuntowanymi republikami tj. doniecką i ługańską. Oligarchiczny ustanowiony przez USA/CIA na Ukrainie w 2014 r. system władzy nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i wyczerpał swoje możliwości dla realizacji głównego celu.

  Aktualnie USA/CIA realizują na Ukrainie swój nowy projekt socjotechniczny polegający na wykorzystaniu społecznego niezadowolenia do przeprowadzenia na Ukrainie rewolucji faszystowskiej pod populistycznymi żądaniami –hasłami : odsunięcia od władzy prezydenta Poroszenki, premiera Jaceniuka wraz z jego gabinetem, Turczynowa wraz z pociągnięciem go do odpowiedzialności karnej, zakazu podwyższania taryf, zamrożenia kredytów z MFW, stworzenia „Jednej Ukrainy” z pomocą oraz we współdziałaniu z Polską i Turcją, docelowo z przekształceniem tej rewolucji w wojnę ukraińsko –rosyjską. Projekt ten realizować ma nowo stworzony przez USA/CIA produkt tzw. Prawicowo Rewolucyjne Siły. Tym samym główny cel zarówno zamachu stanu i jak – na razie – zamiaru i usiłowania przeprowadzenia na Ukrainie rewolucji faszystowskiej jakim jest spowodowanie wojny ukraińsko- rosyjskiej pozostaje ten sam z tą jednakże różnicą , iż do gry w drugim przypadku mają być włączeni nowi zawodnicy tj. Polska i Turcja.

  Należy stwierdzić, iż zarówno Polska jak i Turcja wciągani są w ten konflikt przez USA/CIA przez ustanowione w tych krajach proamerykańskie rządy oraz „partie wojny” , które prą w kierunku realizacji tego celu, przy jednoczesnym oficjalnym rzekomym wycofywaniu się USA/CIA ze wsparcia Turcji w walce z Syrią / docelowo z Rosją/ oraz ze wsparcia Ukrainy.

  Jak dalej potoczy się sytuacja na Ukrainie : jak mówią Rosjanie „pożyją, uwidim”
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/02/21/co-sie-dzieje-na-ukrainie-21-02-2016/comment-page-1/#comment-6338

 112. robik said

  Erdogan ogłosił prawo Turcji do przeprowadzania operacji przeciwko terrorystom za granicą
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160221/2123536/erdogan-turcja.html

 113. Boydar said

  Wygląda na to, że albo Pan Snag nie chce wiedzieć czym w istocie jest nowoczesna muzyka rozrywkowa, albo nie wypada Mu zdradzać firmowych tajemnic. Tylko po co udaje przed nami niewiniątko snażątko …

 114. snag said

  Imci Nicku ,…

  Pies jak nie ma co robic to se lezy i … (rym) …

  Odwal sie imci ze swoimi radami i zawoalowana sugestia zanim … Nie podoba sie imci, nie czytaj – Jesli nie masz tramwaju pod reka to znajdz se autobus ,…

 115. robik said

  Terroryści z Syrii proszą ONZ o ochronę przed rosyjskim lotnictwem
  http://sptnkne.ws/aFEN

 116. snag said

  Senor Boydar ,…

  Ja calkiem serio … popularnosc piosenek mozna wytlumaczyc miekkoscia jezyka angielskiego ale przeciez rosyjski jest tez miekki i co? Latynosi dla przykladu kochaja muzyke nie mniej niz Angole ale poza wlasnym srodowiskiem nigdzie nie zablysneli, wiec co? ,…

 117. robik said

  RAPORT GUS: GŁODOWE PENSJE W MAŁYCH FIRMACH
  Pracownicy małych firm w 2014 roku zarabiali średnio 1639 zł na rękę.
  Dane dotyczą wyłącznie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, liczba osób pracujących na śmieciówkach i ich płace są nieznane.
  Dalej-> http://strajk.eu/raport-gus-glodowe-pensje-w-malych-firmach/


  Ta informacja jest bardzo istotna gdyż oszukańczy GUS liczy średnią tylko w firmach produkcyjnych gdzie zatrudnionych jest powyżej 10 osób ,tyle że jest to mniejsza mniejszość bo dziś już zaledwie ~26%

  A teraz prześledźmy sobie te „średnio 1639 zł na rękę” w typowej firmie powiedzmy 7 osobowej jakich jest większość.

  właściciel firmy zarabia powiedzmy nędze 1000 Euro
  zatrudniona jest żona/syn z pensją biedaka 600Eu
  a pracownikom poniżej nędzy czyli minimalna 250EU

  Co daje tą średnią 1600 na rękę, ale gdzie miliony na śmieciówkach i na niby 1/2 etatu ale po 4 ale 10 godzin tyrających za 800zł (Bangladesz zwyczajnie)

  A gdzie 6 milionów bezrobotnych plus gdzie 5 milionów które uciekło z kraju z powodu nędzy i bezrobocia.?

  blisko 6 mln bezrobotnych w Polsce
  http://bit.ly/24l21YK

 118. NICK said

  Ja pana nie czytam. Od dawna, Snagu. Czytam zaś innych, bardziej szanownych, których cokolwiek nieudolnie starasz się Pan gnoić.
  Jak leci gnoić. Ponieważ nie rozumiem jak jest Pan skonstruowany to znaczy, że rozumiem kim Pan jest.

 119. snag said

  Ojejku ,…

  Remontowany dla przyszlych ‚uciekinierow’ niemiecki hotel splonal przy oklaskach swiadkow – W innym linku pisza ze wojewoda ponoc byl zaszokowany reakcja kibicow ,…

  [video src="https://assets.stuff.co.nz/video/production/1456064445340-3921507366001_4766385216001_4766381702001.mp4" /]

  http://www.stuff.co.nz/world/europe/77119200/fire-damages-future-refugee-home-in-eastern-germany

 120. snag said

  NICK 117 ,…

  Jakzes imci do tej pory nie zalapal to odpusc … „madrej glowie dosc po ……” ,…

 121. Asyria said

  Wojna domowa w Syrii według https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Syrii
  str. 10 W prawej kolumnie: mapa, kto z kim wojuje,
  Wsparcie militarne rządu:
  ————————
  Rosja
  Iran
  Hezbollah
  Kurdistan Workers Party (PKK) Partia Pracujących Kurdystanu
  Szyiccy bojownicy z Iraku, Jemenu, Azerbejdżanu i Bahrajnu
  chrześcijańscy ochotnicy <————

  Wsparcie niemilitarne (koń by się uśmiał):
  ———————
  . Stany Zjednoczone
  . Wielka Brytania
  . Francja

  Państwo Islamskie

  (od XI 2013):
  Syryjski Front Wyzwolenia Islamu
  (IX 2012 – XI 2013):
  Liwa Sukur asz-Szam
  Dżajsz al-Islam
  Liwa at-Tauhid

  Syryjski Front Islamski
  (XII 2012 – XI 2013):
  Ahrar asz-Szam
  Liwa al-Hak
  Ansar asz-Szam
  Dżajsz at-Tauhid

  Kurdyjski Front Islamski
  Ghuraba asz-Szam
  Armia Mudżahedinów

  Wsparcie militarne:
  ——————
  . Arabia Saudyjska
  . Katar
  . Turcja
  . Libia

  Dżihadyści:

  Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie ISIS
  Dżabhat an-Nusra
  Fatah al-Islam
  Ansar al-Islam
  Tehrik-i-Taliban Pakistan
  Kurdyjskie Powszechne Jednostki Ochrony[a]
  Dżabhat al-Akrad

  Wojna w Syrii według Amnesty International i Human Rights Watch.
  82 strony 585 odsyłaczy do przypisów

  Spis treści

  1 Tło
  2 Przebieg wojny domowej w Syrii
  2.1 Protesty na fali Arabskiej Wiosny
  2.2 Zbrojna pacyfikacja powstania
  2.3 Przekształcanie się powstania w wojnę domową
  2.4 Pokojowy plan Kofiego Annana
  2.5 Pogrążanie się Syrii w spirali wojny domowej i radykalizacja konfliktu
  2.6 Batalie w Damaszku i Aleppo
  2.7 Operacje strategiczne i druga próba zawieszenia broni
  2.8 Przewaga rebeliantów na frontach i ewolucja w wojnę religijną
  2.9 Kontrofensywa sił rządowych
  2.10 Wojna domowa o charakterze multilateralnym
  3 Strony konfliktu
  3.1 Strona rządowa i sojusznicy
  3.1.1 Wojsko i organizacje paramilitarne
  3.1.2 Wsparcie międzynarodowe dla strony rządowej
  3.1.3 Sprawa broni chemicznej
  3.2 Opozycja
  3.2.1 Skład opozycji i jej struktury
  3.2.2 Międzynarodowe wsparcie dla rebeliantów
  3.2.3 Rola dżihadystów
  4 Sytuacja humanitarna i sprawa praw człowieka
  5 Reakcje międzynarodowe
  5.1 Wezwania do przerwania przemocy i pierwsze działania społeczności międzynarodowej
  5.2 Plan pokojowy Ligi Państw Arabskich
  5.3 Sprawa rezolucji ONZ i plan pokojowy Annana
  5.4 Działania na rzecz zakończenia konfliktu
  5.5 Wysiłki pod mediacją Lakhdara Brahimiego
  5.6 Inicjatywa rosyjsko-amerykańska „Genewa 2”
  5.7 Arena międzynarodowa wobec ataku z użyciem broni chemicznej w Ghucie
  5.8 Proces niszczenia broni chemicznej
  6 Gospodarka
  7 Media
  8 Zobacz też
  9 Uwagi
  10 Przypisy
  11 Linki zewnętrzne

 122. robik said

  Generał Iwaszow…wydobyty z lochu

  Nie zaszkodzi posłuchać mądrego człowieka, pomimo, że to „ruski”
  » http://wps.neon24.pl/post/129844,general-iwaszow-wydobyty-z-lochu

 123. Boydar said

  Więc co ? Ano gów.no, Panie Snagu. Przerobiłem to już jakiś czas temu. Żebyś sobie Pan nie pomyślał czasem, że niegrzecznie Pana spuszczam do sedesu, pozwolę sobie wyrazić się jaśniej. Wbrew panującemu powszechnie poglądowi, w muzyce nie da się zawrzeć zła. To może czasem tak wyglądać, ale tak nie jest. Zło jest podtekstach tekstów, bezpośrednio w tekstach lub nawet tylko w samych tytułach. Nieanglojęzyczni w pierwszej kolejności asymilują melodię, właściwie wyłącznie ją. Słowa (przeważnie słabo rozumiane, nie mówiąc już o sensie całości) docierają do nas rzadko albo i wcale. Tak jak la-la-la tylko bardziej urozmaicone. Tu ma Pan Snag rację co do miękkości (bełkotliwości ?) english speak, cały ten język to właśnie takie ble ble ble, którego znaczenia bez znajomości kontekstu czasem trudno zgadnąć. Kiedyś jacyś naukowcy postanowili sprawdzić, jaki język (z tych najpopularniejszych) jest najlepiej czytelny w trudnych warunkach. Królikami doświadczalnymi uczyniono dwóch nurków w akwalungach w bardzo niewielkiej odległości i oczywiście pod wodą. Okazało się, że praktycznie da się porozumieć jedynie … po niemiecku. Angielski zajął zaszczytne dziesiąte miejsce, na dziesięć testowanych. Ale wróćmy do tematu. Angażuje się najzdolniejszych twórców muzyki. Do tego dołącza się parszywe, częstokroć jawnie satanistyczne treści. I mamy hit ! Proszę zwrócić uwagę, że zaszyte w słowie, dźwięku, sensie, zło, nie traci swej mocy sprawczej tylko dlatego że go nie rozumiemy. Ono dalej sieje destrukcję. Choć przeważnie nawet o tym nie wiemy. Fakt, iż jakoś jeszcze żyjemy, nie jest dowodem przeciw. Pan Bóg by nas tak przecież nie zostawił na pastwę. Mamy wbudowane mechanizmy obronne różnego rodzaju a nierozumienie słów i co się z tym wiąże brak zaangażowania świadomości (wolnej woli) ułatwia obronę.
  Reasumując, jest to to co określiłem na wstępie – gów.no, tylko zawinięte w super atrakcyjny papierek naprawdę czasem wspaniałej muzyki.

 124. NICK said

  Pan Snag… .
  Inna, obca bajka… .
  Pisząc wyraźniej: DLA MNIE!

 125. JO said

  Mamy kolejna Ikone. Trzecia „Wojenna Ikone”. Pierwsza jej publiczna „wystawa” jak zwykle w Gajowce Gajowego, do ktorego nalezy .. …Ruch…. – na dniach.

  Ikony Gajowki wpisuja sie w polska sztuke sakralna. Gajowka jest sztuki tej Ambasadorem.

 126. SAP said

  Panie Snag
  A czy pan wie, że Czesi są specjalistami w adaptacjach polskich kawałków? Wolą polskie niż angielskie.
  Za to Koncert Madonny Na Stadionie Narodowym to była jednak żenada. ColdPlay był ok.

  Polskie klimaty dla pana Snaga
  Hey – Mimo Wszystko
  .https://www.youtube.com/watch?v=hnrcCSiADfM

 127. robik said

  Nie zaszkodzi posłuchać mądrego człowieka, pomimo, że to „ruski”
  » http://wps.neon24.pl/post/129844,general-iwaszow-wydobyty-z-lochu

  Parcharnia neon znów usunęła wpis

 128. JO said

  ad.117.
  https://gajowka.wordpress.com/ekonomia-finanse/

 129. Mordka Rosenzweig said

  re 116

  Szanowny pan Snag,

  Jezyk angielski jest piekny i miętki i bardzo sie nadaja do najpiekniejsza muzyka czyli rap albo hip-hop.

  Biale czlowieki bardzo kochaja ta piekna muzyka, a szczegulnie wtedy jak czarny muszyn rapuje o mordowaniu glupie biale goje.

  Piosenki od panuw latynosuw sa okropne i dlatego nasza rasa ich nie promuje bo moge miec zly wplyw na muzgi u biale debile.

  Na pszyklad takie piosenki, kturych sie nie da sluchac bo to szadna melodia.

 130. snag said

  P. Boydar ,…

  Tyle wysilku i PUDLO – Wiekszosc podobnie jak ja olewa texty, tak bylo przed i tak jest teraz kiedy poznalem angielski, natomiast na temat panskich wywodow co do jezyka to szkoda slow bo jego popularnosc swiadczy sama za siebie ,…

  Apropos experymentu, ‚shit in = shit out’ jak w modelach globalnego ocieplenia czy prognozie efektow dziury w ozonie, wyniki zaleza od tego kto placi i dla kogo, nic wiecej ,…

  Co do zwracania uwagi to przypominam ze nie mamy tu doczynienia ze elita NASA a w wiekszosci zwykla mlodzieza i ludzmi ktorzy w przeciwnosci do pana olewaja panski schemat myslenia i dochodzenia przyczyn i slucha dla przyjemnosci nie wdajac sie w szczegoly ktore pana trapia ,…

  Zamaciles pan wode wtracajac Boga, zlo i dobro w jednym kotle okraszone slownymi wygibasami ze cholera wie o co w koncu panu chodzi ,…

  Wyluzuj sie wasc i usmiechnij a Boga, dobro i zlo odpusc bo jest czescia naszej natury i bedzie do konca czy chcesz czy nie ,…

 131. snag said

  SAP @ 136 ,…

  Nic dziwnego senor SAP, Madonna pokazala sie tam 30 lat za pozno, polowa jej fanow przeniosla sie na drugi swiat ze starosci a druga polowa nie mogla znalezc aparatow sluchowych 😉 ,…

 132. Marucha said

  Re 130:
  Panie Snag, to może niezbyt eleganckie, co powiem – ale Pańskie rady, aby „odpuścić Boga, dobro i zło” powieszę tam, gdzie jest ich miejsce, czyli w ubikacyi na haku.

 133. Boydar said

  Panie Snag, dał się Pan nabrać; ja wcale nie pisałem do Pana 🙂

  http://optymista1930.neon24.pl/post/129835,koniec-swiata-prostytutek

  Polecam.

 134. Siggi said

  $$-129,
  Panie Mordka najuszanowniejszy,a może z tegoż gatunku „kociej muzyki” to to?

  Shalom!

 135. snag said

  Senor Boydar ,…

  Ja rowniez – Jestemy kwita 😉 ,…

 136. nikita said

  Bardziej mi miło poświęcac czas na szczegóły, niż na na ten przykład kłotnie i przepychanki na powaznie.

  ……Nauczka zeby nie wierzyc nie tylko used auto salesman i real estate agentom, senor Nikita, no sir ,…

  Sęk ju wasza mać. Nikita był rylystejtem z lajsnesem już w 1991w szaumburgu pod chicagiem. Nikt z Polonii nie chciał wierzyć, że można mu wierzyć.

 137. nikita said

  „Wbrew panującemu powszechnie poglądowi, w muzyce nie da się zawrzeć zła.”

  Oo. tu sie mozna dobrze poślizgnąć.

  Nie chcę tu wywoływac na świadka nikogo z tu obecnych, dlatego nie powiem, gdzie się to zdarzyło.

  Był koncert muzyki agresywnej i w pewnym momencie puszczono taki kawałek, ze sie wszyscy na sali literalnie zesrali chórem w majty uczciwszy uszy, a także goryle na bramkach i przechodnie na zewnątrz. Jeśli świadek zechce, to moze poświadczyc przeczytawszy.

  Muzyka, jak każdy środek percepcji może nieść wartości pozytywne albo ujemne.

  (treść oczywiście też).

 138. snag said

  E tam senor Siggy ,…

  Klezmer to je to, troche od Polakow ciut od Madziarow reszte od cyganow i wlasny styl jak w zydowkim sklepie szwarc, mydlo, powidlo ale swoj ,…

  Kiedys jeszcze w NYC czytalem taka jedna jak w wasci video pani mloda sciagnela pantofla bo ja uciskal i zapomniala po czym zgodnie z tradycja rozdeptala kieliszek po toascie … i nic 😉 ,…

 139. nikita said

  Panie Mordka, pamięta Pan (chyba nie, bo młody), ze Janusz Popławski grał też ten szkaradny kawałek Maria Elena? W latach sześćdziesiątych i nawet ozdobniki były podobne.

  A ten kawałek „Sam Set Sam Szajs”, to misie wcale nie podoba.

  ——
  > https://www.youtube.com/watch?v=TsfLSliXSJE
  Admin

 140. Boydar said

  Jest Nikita przekonana, że to był na pewno koncert muzyczny ? Biblijne jewreje z użyciem instrumentów zburzyły rzekomo Jerycho, jednak nikt się nie upiera że grano Wagnera … (o, rymło mi się)

 141. snag said

  P. Marucha @ 132 ,…

  2. NIE BĘDZIESZ BRAŁ IMIENIA PANA, BOGA SWEGO, NADAREMNIE.

  Ja w odpowiedzi elegancko przypominam ze drugie przykazanie nakazuje szanować imię Pańskie a nie uzywac w adresowaniu moralizowaniu dudkow mojego kalibru tudziez mniej spotykanych, kalibru Boydara.

  Czytajcie co nakazuje i nie interpretujcie jak wam wygodnie – To czym ma byc zdewaluowali ci co nim sie posluguja bez wyrazniej potrzeby ,…

 142. snag said

  Mr. Nikita, ser ,…

  Ten gatunek juz wtedy byl na wymarciu ale byc moze jakis lacensjowany egzemplarz gdzies sie uchowal np. w boonie town pod czikagowem tego nie neguje ale lepiej dmuchac na zimne senor rylyestejt agent, jes ser 😉 ,…

 143. snag said

  Nikita @ 137 ,…

  Nie wybredzaj wasc sam tez kiedys to gralem choc wolalem odtaczyc z renia przy wyciemnionych swiatlach zeby nie tracic czasu na forpleja (od foreplay) po nonstopie, jes ser … w niedziele renia leciala do spowiedzi a w nastepna sobote ,…

  Bez moteli, driwe-in muwi tjeters, bak sit w Szewy, czlowiek improwizowal i se radzil senior Nikita, czlowiek se radzil nawet jak deszcz padal ,…

 144. Boydar said

  http://novorossia.today/zolnierz-drl-stronie-ukrainskiej-walczy-2000-polakow/

  2+2≠5

 145. Mordka Rosenzweig said

  re 130

  Szanowny pan Snag napsal:

  “natomiast na temat panskich wywodow co do jezyka to szkoda slow bo jego popularnosc swiadczy sama za siebie ,…”

  Ja pan Mordka nie wie czy szanowny pisze o jezyk z Polsza czy z US ale jesli o US to pan Mordka musi powiedziec sze popularność ten koślawy jezyk zyskał od czasu II WS i jest w dusza część spowodowana tym samym co popularność dolara jako waluty.

  Co prawda, to niedlugo jezyk hiszpanski bedzie muwiony pszez wiekszosc Amerykanuw dzieki pan Schwrtza, tak sze nie ma co piać na temat piękno jezyk angielski, ktury tak naprawde to nie jest szaden jezyk tylko zlepek rusznych jezykuw i dialektuw.

  Ruwniesz szanowny pan nie wie ale w 1776 bylo referendum jaki jezyk bedzie uszedowy w Ameryka, angielski czy niemiecki i angielski wygral jednym glosem.

  Co prawda panowie anglicy muwia, sze to tak nie bylo ale fakt pozostaje faktem i te dwa jezyki szly ruwnolegle asz do czasu I WS, kiedy nasza rasa zaczela kszyczec szeby nie muwic jezykiem wroga.

  Moszna sobie tylko wyobrazic jakby swiat wyglodał z uszedowy jezyk niemiecki w US.

  Acha jeszcze jedno, maly zydowski piesek u pan Mordka slucha tylko w yiddsh.

 146. nikita said

  Jest Nikita przekonana, że to był na pewno koncert muzyczny ?

  Nikita przytoczyła relację swiadka. Moze sie odezwie, to poswiadczy.

  (Muzyka, kocia, czy psia, wagner czy inny gerszwyn co go kiedyś Ravel spuścil ze schodów na manhattański ryj, wszystko jest kwestia definicji. Acha, i jeszcze, a może przede wszystkim tego, kto definiuje).

 147. Siggi said

  Niemiecka Telewizja demaskuje zbrodniczą działalność Georga Sorosa [wideo]
  tu……….
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/112907-2016-02

 148. Siggi said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/5-miejsc-w-ktorych-nie-powinno-cie-byc-gdy-upadnie-dolar-2016-02

 149. Siggi said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/282324-w-1990-roku-w-archiwach-sb-buszowala-komisja-michnika-czy-prokuratorzy-ipn-szukajacy-prywatnych-archiwow-sb-nie-powinni-wejsc-do-mieszkan-jej-czlonkow?strona=2

 150. ? said

  Gospodarzem w Polsce nie jest obecna ani żadna inna władza, tylko Obywatele. To Obywatele powinni decydować czy i kogo przyjmiemy do naszej Ojczyzny.

  http://dzienreferendalny.pl

 151. Małgorzata said

  http://coryllus.pl/?p=3156

 152. Siggi said

  Projekt ukraiński to model zorganizowanej degradacji Europy
  Nowa Europa, tworzona przez USA, będzie taką, jaką jest dzisiaj Ukraina, jeśli mówimy o społecznej technologii zarządzania – uważa rosyjski filozof Timofiej Siergiejcew.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160209/2029371/projekt-ukrainski.html#ixzz40sf3dQvd

 153. Siekiera_Motyka said

  2010 rok ale warty uwagi jak tam jest

  „Wystąpienie konsula do żywego zabolało ukraińskich pielgrzymów, którzy przybyli do Latyczowa zapewne nie z pobudek religijnych, ale politycznych. Przy czym ich krytykę wywołała nie treść przemówienia konsula, ale sam fakt jego obecności. Od lektury komentarzy zamieszczonych na przywołanym wcześniej portalu włos się dosłownie jeży na głowie. Oto niektóre z nich: „co taki szanowny pan konsul robi na odpuście ukraińskich rzymo-katolików???”, „…Przykro było
  słuchać nacjonalistyczno-patriotycznej polskiej przemowy na święcie ukraińskich rzymo-katolików”, „Ukraina jest państwem monoetnicznym”, „Pięć dni iść, żeby wysłuchać przemowy w niezrozumiałym języku”, „…Dlaczego w Kościele rzymo-katolickim jeszcze istnieje polski
  patriotyzm? Czy my nie wykonujemy czyjegoś zamówienia?”, „Większość wiernych Kościoła rzymsko-katolickiego jest ukraińskimi patriotami, dlaczego Polacy nie mogą tego zrozumieć, że tu mieszkają
  Ukraińcy i nie chcą zostawić nas w spokoju”.

  .http://www.wolaniecom.parafia.info.pl/art_images/art_26/img77.pdf

 154. Siggi said

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1643041,1,syria-na-zdjeciach-z-lat-20102015-jak-wojna-zmienila-obraz-kraju.read

 155. robik said

  „kiedyś się umówiliśmy, że o pewnych sprawach mówić nie będziemy”. – Ja dotrzymuję słowa, ale jak ktoś będzie to ciągle ruszał, to nie będzie wyjścia – jak będę zmuszony, to powiem wszystko
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tw-bolek-dokumenty-znalezione-w-domu-kiszczaka-dostepne-w-ipn/7tlx3e

 156. Nemo said

  Nowy program w szwedzkiej TV. Prowadzący program kał i mocz zaprosili do studio gołą rzyć:

  „W Szwecji w lokalnej telewizji emituje się popularno-naukowy program „Biss & Kajs”, który jest bardzo popularny wśród szwedzkich dzieci. Nie jest on absolutnie podobny do naszego (rosyjskiego – tłum.) programu „Dobranocka” lub „W gościnie u bajki”. Popularność programowi zapewniła nietradycyjna tematyka. Rzecz w tym, że w „Biss & Kajs” głównymi prowadzącymi jest „Strumień Moczu” i „Kał”.”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/eurosodoma-wolny-swiat-zachodu-moczu-i-kalu-2016-02

 157. robik said

  SYRIA: OFENSYWA TRWA, ONZ MILCZY W SPRAWIE KURDÓW

  Turcja może zabijać Kurdów, ile chce i gdzie chce – to wniosek z ostatnich działań Rady Bezpieczeństwa ONZ. Tymczasem wojska syryjskie kontynuują ofensywę pod Aleppo i zbierają się do marszu na stolicę Państwa Islamskiego…

  Dalej http://strajk.eu/syria-ofensywa-trwa-onz-milczy-w-sprawie-kurdow/

 158. robik said

  Bilans ostatniego tygodnia: 839 ostrzałów
  on: Luty 22, 2016

  “Strona ukraińska w przeciągu ostatniego tygodnia 138 razy naruszyła zawieszenie broni. Terytorium Donieckiej Republiki Ludowej było ostrzeliwane 839 razy. Czterech cywilów odniosło rany. 22 domy zostały zniszczone, cztery budynki mieszkalne i szkoła zostały uszkodzone”– poinformowało donieckie Ministerstwo Obrony.

  Najbardziej intensywny ostrzał był kierowany w stronę wsi Zajcewo znajdującej sie na północnych obrzeżach Gorłówki, tereny wokół Doniecka i jego krańcowe dziejnice: Straomichajłówka, Aleksandrówka, Spartak, Żabunki, lotnisko i rejon Volvo-Center, a także Jasinowata, Kominternowo i Lozowe
  http://novorossia.today/104489-2/

 159. Nemo said

  TVN wyemitowało film dokumentalny „Ukraina. Maski rewolucji”. Ukropy są głęboko oburzone 🙂 Szanowni Państwo, jeśli by ktoś ten film znalazł w sieci to bardzo proszę o cynk.

  „Na facebookowym profilu ambasady Ukrainy w Polsce znajdujemy oświadczenie dotyczące wyemitowanego w TVN filmu dokumentalnego Ukraina – Maski rewolucji. Według Ukraińców jest to nieprzyjazny gest i brak szacunku wobec Ukraińców – „Ambasada Ukrainy w Polsce jest rozczarowana nieprzyjaznym gestem polskiej telewizji TVN24, która zademonstrowała dziś brak szacunku wobec milionów Ukraińców, emitując na swojej antenie fałszywy i zmanipulowany film Paula Moreiry „Ukraina. Maski rewolucji. Najbardziej boli ten fakt, że polski kanał telewizyjny „zadedykował” ten film drugiej rocznicy Rewolucji Godności.”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fukrainska-ambasada-oburzona-wyemitowaniem-w-tvn-filmu-dokumentalnego-ukraina-maski-rewolucji-

 160. robik said

  NATO ma nowy problem!
  Aisha Kaddafi jest prawdziwą Córką swego ojca
  http://www.fort-russ.com/2016/02/nato-has-new-problem-aisha-gaddafi-is.html

 161. Marucha said

  Re 141:
  Widzę, że p. Snag bierze się za pouczanie katolików w kwestiach używania imienia Boga…
  Nie chcę być niegrzeczny, ale mi się cisną na klawiaturę różne wyrazy.

 162. AQQ said

  😀
  http://wpolityce.pl/kosciol/282500-papiez-ponownie-rozdaje-duchowy-lek-z-polski

 163. robik said

  MAJDAN 2
  zdjęcia/filmy itd.
  http://colonelcassad.livejournal.com/2625371.html

 164. robik said

  Maska kontrrewolucji. Prawy Sektor, Majdan, Ukraina.
  Luty 22, 2016

  I stało się. Po niebywałym sukcesie filmu “Maski rewolucji” jaki na początku tego miesiąca wyemitował francuski Canal+, przyszła pora na polskie wyświetlenie..

  Read more -> http://novorossia.today/104484-2/

 165. robik said

  Dżihadyści z Państwa Islamskiego zażądali od Litwy wypłacenia organizacji odszkodowania finansowego. Jeśli Wilno odmówi, to PI wysadzi węzeł kolejowy Jonava, gdzie docierają amerykańskie transporty wojskowe i będący stacją docelową dla żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych – informuje BaltNews.lt.
  Jak pisze portal, amerykański garnizon jest oddalony jedynie o kilka kilometrów od dużego zakładu chemicznego.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160220/2118233/litwa-isil-terroryzm.html

 166. robik said

  Szumlewicz: Dyskusja wokół Wałęsy staje się groteskowa
  http://pikio.pl/szumlewicz-dyskusja-wokol-walesy-staje-sie-groteskowa/

 167. Boydar said

  Interesujące i nas sformułowanie w artykule wskazanym przez Pana Siggi (148)

  „… Ludzki charakter potrafi ponieść ofiarę i zjednoczyć się przeciwko zagranicznemu wrogowi, ale co gdy twoim wrogiem zawsze były krajowe elity? …”

  powtórzę link – http://wolna-polska.pl/wiadomosci/5-miejsc-w-ktorych-nie-powinno-cie-byc-gdy-upadnie-dolar-2016-02

 168. robik said

  Rozwalić Bliski Wschód: Irak na trzy, Syrię na pięć

  Jak rozwalić Bliski Wschód, żeby Izrael odniósł z tego korzyść? Trzeba podzielić Irak na 3, a Syrię na 5 części. Na tym się jednak nie skończy… Bardzo ciekawą analizę polityczną, co jest realizowane i co dalej zamierza się zrobić na Bliskim Wschodzie przedstawił Bogusław Jeznach na portalu Neon24.pl.(tekst poniżej ) Chociaż od ukazania się artykułu upłynęło dwa miesiące i mimo ewidentnych sukcesów armii syryjskiej i lotnictwa rosyjskiego, to w dniu 20 lutego (dzisiaj) w audycji Sygnały Dnia Programu I Polskiego Radia o godzinie 7.15 wypowiadający się dziennikarz

  CZYTAJ CAŁOŚĆ-> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/rozwalic-bliski-wschod-irak-na-trzy-syrie-na-piec/

 169. robik said

  Polska w służbie interesów USraela

  Znakomita analiza geopolityczna opracowana przez Bohdana Piętkę pt. „W służbie doktryny Wolfowitza” („Myśl Polska”, portal Konserwatyzm.pl). Kościół Katolicki w Polsce także popierał te misje okupacyjne w dalekich krajach, w obcych interesach. Biskup polowy Sławoj Leszek Głódź błogosławił wysyłane bezprawnie ( bez zgody polskiego parlamentu, która jest wymagana przez Konstytucję) polskie wojsko do okupacji Iraku i jeszcze mówił, że to Ojczyzna ich do tego wzywa, a do żołnierzy lecących z taką samą misją do Afganistanu udzielając błogosławieństwa mówił, Czytaj całość

  CZYTAJ DALEJ… -> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/polska-w-sluzbie-interesow-usraela/

 170. robik said

  Rzeszów: nie będzie pomnika upamiętniającego rzeź wołyńską
  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/rzeszow-nie-bedzie-pomnika-upamietniajacego-rzez-wolynska/qb6n4j

  Ale za to: w Warszawie może pojawić się ulica nazwana ku czci poległych na Majdanie
  http://pl.sputniknews.com/polska/20160222/2126834/Warszawa-Ukraina-Majdan.html

 171. robik said

  Prawie jak ludzie

  To zdjęcie dokumentuje straszną scenę – Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej…
  Czytaj-> http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prawie-ludzie

 172. robik said

  Terroryści otrzymali ogromne wsparcie z Turcji
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/syryjscy-terrorysci-otrzymali-ogromne-wsparcie-turcji

 173. Boydar said

  „… Ukraina jest niezależna od Rosji zarówno w kwestii gazu, jak i w kwestii ekonomii i polityki …” – Pierwszy Jajcarz Upainy

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160222/2126772/jaceniuk-ukraina-euromajdan.html

  Tak sobie myślę, że składowisko w Rokitnie (w połowie drogi między Lubartowem a Lublinem) jest również całkowicie i fundamentalnie niezależne. Aktualnie trwają prace nad projektem pozyskania biogazu z około miliona ton zgromadzonych bezcennych przecież surowców.
  http://www.mpwik.lublin.pl/index.php?option=site&id=8&sid=38

 174. osoba prywatna said

  Menorów dwóch
  http://att.neon24.pl/post/129831,menorow-dwoch

 175. osoba prywatna said

  Zmarł dr Edgar Mitchell – szósty astronauta, który stanął na Księżycu, mason, a przede wszystkim człowiek, który otwarcie przyznawał, że obcy odwiedzają Ziemię, ale rządzący ukrywają to przed obywatelami. Zasłynął także eksperymentem z telepatią na pokładzie Apollo 14 oraz deklaracją, iż podróż w kosmos wywołała u niego „duchową rewolucję”…
  http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/edgar-mitchell-astronauta-ktory-wiedzial-za-duzo/w242ef

 176. Smag said

  @ 159, 151, 145, 121, 100, 23 Panie nie oglądajcie tych zdjęć!
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prawie-ludzie

  „Tylko Ukraina, jej wola i obraz będą miały największe znaczenia dla nas. Jeśli pytasz mnie, jak wielu Ukraińców trzeba zabić dla dobra Ukrainy, odpowiadam: tyle, ile się da i trzeba zostawić”. Bandera w 1941 roku

  To zdjęcie dokumentuje straszną scenę – Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku.

  To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja”, a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

  >http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/Oryginalny/images/chwile4.jpg
  >http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/440na300/images/chwile3.jpg
  >http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/440na300/chwile.jpg

 177. Smag said

  http://www.nature.com/articles/srep21278
  Nowy system pozwala na odbiór danych cyfrowych z prędkością ponad jednego terabita na sekundę
  John Moll, pon., 2016-02-15 19:15

 178. Smag said

  It was confirmed that the forums database was compromised during the attack led against us yesterday and that the attackers acquired a copy of it. If you have an account on forums.linuxmint.com, please change your password on all sensitive websites as soon as possible.

  The database contains the following sensitive information:

  Your forums username
  An encrypted copy of your forums password
  Your email address
  Any personal information you might have put in your signature/profile/etc…
  Any personal information you might written on the forums (including private topics and private messages)

  People primarily at risk are people whose forums password is the same as their email password or as the password they use on popular or sensitive websites. Although the passwords cannot be decrypted, they can be brute-forced (found by trial) if they are simple enough or guessed if they relate to personal information.

  Out of precaution we recommend all forums users change their passwords.

  While changing your passwords, please start with your email password and do not use the same password on different
  websites

  http://blog.linuxmint.com/ February 21, 2016

 179. osoba prywatna said

  Holenderscy eutanaziści organizują w tym roku Tydzień Eutanazji. Chcą pokazać zwłaszcza młodym ludziom, że pozbawianie pacjentów życia jest miłosierną i postępową praktyką. Odbywają się wykłady, projekcje filmów i prezentacje dzieł sztuki na temat śmierci.
  Read more: http://www.pch24.pl/tydzien-eutanazji-w-holandii–w-ten-sposob-promuja—-swiadome-umieranie,41335,i.html#ixzz40u751cuV

 180. snag said

  P. Marucha @ 161 ,…

  Jesli juz wierzycie to przypominam ze to jest 10 przykazan (nakazow) a nie prosb czy wytycznych ktore mozna interpretowac a przy okazji, Katolicy nie sa jakims wyjatkiem zeby mogli wybierac ktore im wygodne a ktore nie ,…

  Wasza zarozumialosc dewaluuje wyznanie a skoro juz tu jestesmy i to nie wam decydowac co komu wolno a komu nie ,…

  Badzmy konsekwentni ,…

  Coś Pan bredzi od rzeczy i bez sensu.
  Obejdziemy się bez pańskich pouczeń.
  Admin

 181. Maćko said

  O wklejaniu obrazków i filmów w gajówce

  Posted by Marucha w dniu 2016-01-31 (niedziela)

  Po pierwsze: zastanów się, czy wklejenie danego obrazka albo filmu jest konieczne. Jaki ma związek z tematyką poruszaną w gajówce. Co nowego wniesie do dyskusji.
  Jeśli już musisz wkleić, zwłaszcza więcej, niż jeden obrazek/film – poprzedź link KROPKĄ. Jak w przykładzie:
  .http://z1.demoty.pl/564ad2449f2fcb6bfd3c6ea715512c07ba76aaa3/zakochalam-sie-w-tobie-skarbie
  To przyspieszy ładowanie stron.
  Przypominamy, że na wielu forach wklejanie obrazków jest w ogóle zakazane.
  Jeśli wklejasz link do wideo na Youtube, Vimeo etc. – napisz bodaj jednym zdaniem, czego wideo dotyczy. Nie wystarczy „Warto obejrzeć!”. Napisz dlaczego warto.
  Bardzo proszę o dobrowolne przestrzeganie powyższych prostych reguł, bo nie lubię stosować środków administracyjnych.
  Dziękuję za uwagę.
  Gajowy Marucha

  Macko

 182. Boydar said

  Dowartościował się Pan Maćko ?

 183. marrkerr said

  Kolejna ofiara lewicowych dziennikarzy: chciała udowodnić, że muzułmanie są pokojowo nastawieni do świata. Została zgwałcona i zabita.

  http://www.yesimright.com/woman-hitchhiked-through-the-middle-east-to-prove-muslims-are-peaceful-what-they-did-next-omg/?fb_ref=81f8faa5e0bb41c19b18301f6cdb20dd-Facebook

 184. marrkerr said

  Scalia was a chameleon to most Catholics. For most if asked would say he was a staunch traditional Catholic who attended the Indult Mass. If pressed a few might mention his ties to the supposedly ‘uber-Catholic’ Opus Dei. Almost none would know of, much less bring up his obsession with the Talmud and Talmudic law, nor his close ties to the Orthodox community of Talmudic Jews.

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.ca/2016/02/rip-antonin-nino-gregory-scalia.html

 185. NyndrO said

  Piosenka do barona : „nie przenoście nam kijowa do Krakowa,bo on już jest w Warszawie”. Zasłyszane.

 186. yattakaj said

  ad 182 Boydar
  🙂 🙂 🙂

 187. NyndrO said

  Panie Kierowniku, na przykładzie Snaga zrozumiałem,jaką skomplikowaną robotę ma taki Gajowy,jak Pan.

 188. yattakaj said

  ad 187
  i jakie pokłady cierpliwości ,,szacun 🙂

 189. NyndrO said

  Ale też szacun i autorefleksja. Ja bym na Pana miejscu wywalił samego siebie na pysk. Przecież Pan nie miał obowiazku mnie poznać,a zrobił Pan to. A to tylko przykład.I jak tu Pana nie szanować?

 190. osoba prywatna said

  17 lutego br. minęła 20 rocznica okrutnej zbrodni na wspaniałym działaczu ” Solidarności ” Ursusa Panu Andrzeju Krzepkowskim , człowieku prawym , ofiarnym i nade wszystko bardzo utalentowanym . Był solą w oku okrągłostołowej kliki niszczącej nasz Naród i Kraj w imieniu wrogich mocarstw i obcych organizacji .
  http://pmn.bloog.pl/kat,0,m,2,r,2016,index.html

 191. snag said

  Marrkerr @ 184 ,…

  Pytam z ciekawosci, podrzuciles wasc jako przyklad katolika czy hipokryzji ? ,…

 192. Boydar said

  Panie Nyndr0, niech Pan uczyni wszystko co w Pańskiej mocy, aby dało się jeszcze bardziej szanować Pana Nyndr0. Pragnę zaznaczyć, że do ideału niewiele już brakuje. Ino tknąć.

 193. snag said

  NyndrO @ 187 ,…

  Jesli wierzysz ze 10 przykazan (nakazow) dostales od Boga to uwierz ze nie do interpretacji – Amerykanin z temperamentem Gajowego to by ci odpowiedzial „Either you’re pregnant or you’re not” co w luznym tlumaczenie znaczy ‚albo jestes w ciazy albo nie, tu nie ma miedzy czy ciut’, co mozna powiedziec rowniez komus rodzaju meskiego kto ma problem z wyborem ,…

  Poza tym watpie czy Gajowemu potrzebne nyndrOwe wyrazy wspolczucia czy politowania ,…

 194. NyndrO said

  Wiem o co Panu chodzi. Ale z Bogiem nie będę mógł. Mogę się wprawdzie oddać,ale nie poddać. Z resztą On ma zbyt dużo nikogo „pod sobą”. Cały czas myślę i obserwuję,ale Pan Jezus jest zbyt poważny i uśmiechnięty,żebym ryzykował.

 195. Siekiera_Motyka said

  Kim są ci ludzie w sali z Markiem ?

  .http://www.theverge.com/2016/2/22/11087890/mark-zuckerberg-mwc-picture-future-samsung

  .http://www.blogoff.es/wp-content/uploads/2014/06/big-brother-1984.jpg

 196. Boydar said

  O co mi chodzi nietrudno zgadnąć, przeważnie zawsze o to samo. Tak jak napisałem, ino tknąć. Myśli Pan, że te wszystkie marksy, engelsy, leniny, weishaupty, franki, rothshildy i bushe nie wierzyły w Boga ? Ależ ma Pan rację, one nie musiały wierzyć, one wiedziały dobrze, że jest, i że wszystko to co nas otacza to Jego Dzieło. Tylko który złodziej przyzna, że fanty nie jego ? Prędzej przysięgnie, że to nie jego ręka. Panie Nyndr0, widział Pan Bóg, jak Pan Nyndr0 srał w pieluszki, widział nawet, jak jeszcze z jajka na jajko skakał, i cieszył się, że takie ładne Nyndr0 kiedyś będzie. A Pan Mu teraz takiego psikusa robisz, wstydź się Pan do jasnej cholery ! Prawdziwi Buddyści nie są takimi mułami bagiennymi, hadko słuchać (czytać). Czy jak ktoś jest wielbicielem dajmy na to Platona (też podobno wporzo kolo), to już nie wolno mu kupić biletu do Nieba ? Wolno, tylko szybko trzeba, bo kasę niekiedy wcześniej zamykają.

 197. NyndrO said

  Muszę to przenalizować,bo wie Pan,że ja wiem,ze Pan mimo tego,że pragnie być Pan glupcem,to Pan jest potężny Łeb.Trudno.

 198. Boydar said

  Tu też ma Pan Nyndr0 właściwe spostrzeżenie; już dawno ktoś stwierdził, że taka dla naprzykładu dżędżownica, to ona niebywale szczęśliwa jest, i głowa ją nie boli, i w ogóle większych zmartwień nie zaposiada.

 199. Boydar said

  W uzupełnieniu mojego (173) – http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160222/2128726/ukraina-rosja-gaz.html

  Aspekt gazowy jest teoretycznie bezkrwawy, jednak nie mniej ważny od militarnego. Gdyby udało się do jakiejś dużej wytwornicy zapakować wszystkie zasoby banderowców, Upaina mogła by sama pokusić się o korzystny eksport. Popatrzeć tylko na samego Kołomojskiego albo Poroszenkę, czyste gigakalorie ! A u nich wierchuszka spasiona jak nie przymierzając polskojęzyczny judeoskopat. Potem taka wytwornicę można by przecież odkupić od nich za jakieś tanie pieniądze.

 200. Marucha said

  Panie Snag,
  Od dłuższego czasu sprawdza Pan, jak daleko można się posunąć w próbach atakowania i dezawuowania naszej wiary, choć nikt Pana do tego nie prowokuje.
  Oznajmiam Panu, że słupek żetonów, jakie Pan otrzymał na początku, zaczyna się kończyć…

 201. Marucha said

  Re 187:
  Prowadzenie gajówki to nieustanna walka ze swoimi zdrowymi instynktami, które w realu kazałyby mi sięgnąć po łopatę i przyp… w łeb.

  Re 189:
  Na początku nie zawsze było łatwo 🙂

 202. Mrozak said

  Dla fanów „dziennikarza” co się zwie Alex Jones.

  #1. Alex Jones ma żonę pochodzenia żydowskiego, która nazywa się Kelly Rebecca Nichols. Ma z nią troje dzieci, które spełniają w całości prawo żydowskie i nazywani są żydami, bo ich matka jest z pochodzenia żydówką.

  #2. Alex Jones, jego żona i dzieci, całkowicie kwalifikują się pod izraelskie obywatelstwo i tzw. „prawo powrotu”.

  #3. Alex Jones ma przynajmniej 20-tu żydowskich sponsorów i reklamodawców, którzy finansowo wspierają jego strony internetowe i stację radiową.

  #4. Stacja radiowa Alexa Jonesa w Austin, o nazwie KLBJ AM, jest posiadana przez Emmis Communications, konglomerat medialny z Indianapolis. Założycielem, dyrektorem generalnym i prezydentem Emmis Communications jest Jeffrey H. Smulyan – żyd, syjonista i obywatel Izraela.

  #5. Radiowy program Alexa Jonesa jest transmitowany na Sirius XM Radio – przewodniczący tego radia: Eddy W. Hartenstein (żyd), dyrektor generalny: Mel Karmazin (żyd), prezydent: Scott Greenstein (żyd). Na sześciu członków ścisłego kierownictwa tego radia – pięć jest żydami.

  #6. Alex Jones ma żydowską prawniczkę, która nazywa się Elizabeth M. Schurig, która jest również prawniczką Holly Lev Bronfman – która jest siostrą Edgara Bronfmana, Jr. Stąd tylko dwa stopnie oddzielające Alexa Jonesa od rodziny Bronfmanów – jednej z najbogatszych i najbardziej wpływowych, żydowskich, syjonistycznych rodzin w Ameryce Północnej.

  Źródło: .https://www.youtube.com/watch?t=12&v=0LrSg3JIPxw

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/05/05/alex-jones-druga-strona-medalu/

 203. snag said

  P. Marucha

  Rozmawiamy o ludziach i naginaniu nakazow dla wlasnej wygody a nie a waszej czy kogo kolwiek wierze. Wiekszosc na Gajowce gnoi obecny stan kosciola dyktowany z miasta na siedmiu wzgorzach a ja chacialby spytac kto dal wam monopol w ocenie czy zmiany sa sluszne czy nie ? ,…

  Niestety ja nie mam zetonow 😉 ,…

  ——
  Panu nikt nie dał żadnego prawa. Pan nie jest katolikiem.
  A nam dał prawo, a nawet obowiązek oceny sam Kościół.
  Admin

 204. JO said

  ad.202.
  Co do tej „Babci” w Subaru, to ten film byl po to by quwic mowe polska. By zrownac mlodych ze Starszymi, by Polacy wyzbyli sie poczucia hierarchii co do wieku, godnosci, oddawania szacunku wiekowi…, starszym.., ….Pan nie da sie nabierac na takie newsy / filmiki o „Babciach..”

 205. Marucha said

  Re 202:
  Zupełnie się z Panem zgadzam.
  I nie tylko zgadzam.
  W gajówce (być może z wyjątkiem najstarszych archiwów) nie znajdzie Pan artykułów od Alexa Jonesa.

 206. Boydar said

  Dopiero zauważyłem, moje gratulacje, Panie Robercie – http://novorossia.today/104146-2/

 207. jad waszem said

  Jak zachowywali się Żydzi na głuchej prowincji, po wybuchu rewolucji?
  Zorganizowani byli świetnie. Do najlichszego miasteczka przyjeżdżali stale gońcy z rozmaitych stron, ze wszystkich „frontów”, przywożąc zawsze dobre, dokładne wiadomości. (…)

  [Już było: https://marucha.wordpress.com/2016/02/22/nowy-fragment-strazy-przedniej/
  Admin]

 208. SAP said

  pisowska hołota bierze łup:

  Gwałtowne zmiany polityczne prezesów w słynnych stadninach
  https://podlasiesiedzieje.pl/pl/biala_sie_dzieje/newsy/9723/Gwa%C5%82towne-zmiany-polityczne-prezes%C3%B3w-w-s%C5%82ynnych-stadninach-dymisje-zwolnienia-prezesi-stadniny-Trela-%C5%9Bwiatowe.htm

 209. pbeczala said

  Właściwie nie wiem, czy ktoś to tutaj linkował, a nawet jeśli, to warte jest przypomnienia:

  https://drive.google.com/folderview?id=0B_7YmVRssSeXVDVZV0I3OHp2Nnc&usp=sharing#list

  na tym dysku znajdziecie zbiór najróżniejszych przedsoborowych, nieskażonych modernizmem pozycji katolickich lektur. Od różnych wydań Pisma Świętego poprzez dokumenty Soborów kończąc na wartościowej lekturze autorstwa świętych, pobożnych ludzi, a także naukowe rozprawy na tematy związane z wiarą, liturgią i Kościołem Powszechnym.

  Wszystko za darmo i legalnie.

 210. Tekla said

 211. Boydar said

  Tego (209) mi brakowało do szczęścia, Panie Piotrze; aż sobie z kontentu niepohamowanego zacząłem świzdać przez niemanie zębów „ja to się czesze bele czem”. Zacząłem od „Historii Kościoła Polskiego – Epoka piastowska”

  Już pierwszy rozdział utwierdził mnie w dotychczasowym przekonaniu – niech une wszystkie spier dalają na drzewo !

 212. snag said

  JO @ 204 ,…

  OMG, patrzysz na to i nie grzmisz … nie na babcie MG ,…

 213. Listwa said

  JO

 214. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/4114-niewygodne-pytanie-do-ministra-co-z-polskimi-rezerwami-zlota-czy-kiedykolwiek-wroca-do-kraju

 215. NICK said

  http://wpolityce.pl/polityka/282644-macierewicz-o-sprawie-tw-bolka-systemem-niesprawiedliwosci-spolecznej-byl-budowany-na-falszu-i-klamstwie-skladala-sie-na-to-zaklamana-biografia-lecha-walesy

 216. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18175604&kat=1342&title=Stanislaw-Ciosek-Bzdura-totalna-Na-Walese-nie-bylo-sposobu//

  Ciosek gra Wariata. Wałęsa na Agenta się nie nadawał, gdyż był ROZBIJACZEM, i właśnie jako Rozbijacz miał Zniszczyć i ZLIKWIDOWAĆ Polskę. Gierek mówi, że Wałęsę finansował Andropow przez Kanie, który obłowił się na tym sowicie: „Kania nie był bogaty z domu i NIE KRADŁ, bo myśmy patrzyli na ręce, a skoro został KREZUSEM to przy Andropowie i Wałęsie, gdzie myśmy dostępu nie mieli.”
  Wałęsa został Wyrejestrowany w r. 1976, bo przeszedł do KGB, jako Możebny Zniszczenia Polski. Czesław Wójcik mówił wielokrotnie, że był na spotkaniu z Profesorem z Kijowa, który przywiózł gazetą z Odessy, w której profesor szkoły KGB w Odessie opisuje, JAKIM TO UCZNIEM BYŁ LECH WAŁĘSA.
  Gdy wróciłem z RFN w 1990 r. to w TVP zapytano Wałęsę, JAK TO SIĘ STAŁO, że w Wykidajły awansował na Przewodniczącego Związku? Wałęsą zrazu nie pamiętał, ale Przypomniał sobie: Z Warszawy przyjechali Intelektualiści, z Mazowieckim i Geremkiem. Komitet strajkowy kazał mu ich Wyrzucić i Poszedł Spać – ALE JA ICH NIE WYRZUCIŁEM TYLKO ZAPROWADZIŁEM DO AULI, POSADZIŁEM PRZY STOLE PREZYDIALNYM I OBUDZIŁEM ROBOTNIKÓW.
  Dokonał więc zamachu stanu według instrukcji z Odessy, bo robole WYPIERDOLILI Komitet Strajkowy dla nałożnika Hitlera.
  W RFN opowiadano, że multimilioner amerykański kupił u Stasi teczkę Wałęsy, której kopię przekazał Solidarności ze słowami, że jeśli nie zrobią Porządku z tym agentem kapitału nowojorskiego to ON ZROBI PORZĄDEK.

 217. NICK said

  ZASADNICZY KOMENTARZ. Wandaluzja. (216).

 218. osoba prywatna said

  Członkowie amerykańskiej Świątyni Szatana chcieli modlić się do diabła w Radzie Miejskiej miasta Phoenix. Radni uznali, że sataniści mają do tego prawo, ale nie chcąc zarazem zgodzić się na ich postulat, zdecydowali o całkowitym odejściu od modlitwy przed obradami swojego gremium. – See more at: http://www.bibula.com/?p=85766#sthash.LSmwBe3g.dpuf

 219. yattakaj said

  http://expresselblag.pl/2016/01/francji-juz-nie-ma-francuz-uciekl-do-polski-chce-sciagnac-swoje-dzieci/

 220. yattakaj said

  zapomniał napisać,że chodzi o ubogacenie kulturalne Europy

 221. Mordka Rosenzweig said

  re 203, 205

  re Alex Jones,

  To nie jest zupelnie tak.

  Ja pan Mordka chce powiedziec sze Alex Jones jest ruwniesz zydem, jak sam powiedzial.

  Jesli komus zaleszy to pan Mordka postare sie to znalezc.

 222. Boydar said

  Chłe, chłe, Francuz …

 223. snag said

  Zlapalem palanta na klamstwie ,…

  Pare dni temu w poprzednich pisalem o nowym/obiecujacym amerykanski lekarstwie ktore leczy bialaczke – Ten dupek przypisal sukces ziomkom z zio-grajdolka a tymczasem oprocz w Izraelu nikt nigdzie o tym nie wspomnial a rzekomi wynalazcy nie protestuja nie sadza ,…

  Autor tez cicho ,…

  „This week, we learned of two small steps taken by Israeli scientists, which are two giant steps for mankind. Two Israeli researchers, Prof. Zelig Eshhar from the Weizmann Institute and Prof. Gidi Gross from Tel-Hai College, are the chief developers behind the most significant cancer-treatment medication to date. This isn’t a first time for the two: In 2012, medication they developed helped cure an American girl, Emma Whitehead, of her leukemia. This week, based on a wider set of samples, US-based researchers reported the medication having a 94 percent success rate”

  Moj komentaz ,…

  2. Are you sure you’re not making this up ? ,…

  Checked US and foreign media sources. A whole credit goes to Fred Hutchinson Cancer Research Center in Seattle, no mention of Prof. Eshhar or Prof. Gross, curiously no results of medical trials published by them, no follow up, no patent by any of them or their institutes and what’s even more strange no recognition abroad, nothing despite an extraordinary success and potential billions to make ,…

  Strange ,…

  split ,.. (02.21.16)

  Minelo 3 dni i cisza ,..

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4768451,00.html

 224. osoba prywatna said

  Jak się ZWIJA SMALEC – dr Krajski
  .https://www.youtube.com/watch?v=LWKkCCU8rAo

 225. Marek said

  Cytując klasyka, jaki papa, taka tiara.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/franciszek-akceptuje-antykoncepcje-podczas-konferencji-prasowej-2016-02

 226. snag said

  Yattakaj @ 219 ,…

  Taki on Francuz jak ja, niech pokaze pisiora czy caly – To plemie zawsze ‚szuka spokoju’ zamiast bronic jak zadyma ,…

  Zreszta w Polsce im jak u siebie

 227. Smag said

  @ 222 Strzelanina rozpoczęła się w piątkowy wieczór 13 listopada 2015 roku w X dzielnicy Paryża. Potem doszło do kolejnej strzelaniny w XI dzielnicy… w sali koncertowej Bataclan, w której przebywało kilkaset osób…. Policja poinformowała, że napastnicy wzięli ok. 100 zakładników. Z oficjalnych danych wynika, że z rąk terrorystów z Państwa Islamskiego zginęło w stolicy Francji 130 osób.
  http://www.wprost.pl/ar/531333/Zamachy-w-Paryzu-Sluzby-mialy-wskazowki-dot-terrorystow/
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,431108,atak-terrorystow-w-paryzu-stan-wyjatkowy-w-calej-francji.html
  http://www.dw.com/pl/ataki-terrorystyczne-w-pary%C5%BCu-128-zabitych-i-180-rannych/a-18849216

  w sali koncertowej Bataclan przebywało kilkaset osób, które słuchaly satanistycznego koncertu. Pierwszy strzał padł do obecnych kiedy ze sceny wołano przybądź szatanie!!! <———-
  Chłe, chłe, ,…

 228. DONBAS DONBAS DONBAS said

  http://orthodox.fm/pomoc-humanitarna-dla-donbasu/

  Trwa nadal akcja POMOC DLA DONBASU .

  Podajcie dalej, na inne blogi i fora, rozeslijcie do parafii, szkol, gazet, urzedow gmin, miast, uczelni, itd…

 229. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fukrainski-intelektualista-rzez-wolynska-byla-konieczna

 230. samson said

  http://jeznach.neon24.pl/post/129865,moskwa-zamiast-wyszehradu

 231. Listwa said

  @ Marucha

 232. Ehze said

  Dlaczego Kobiety doprowadzaja do upadku narodow – wideo

  .https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw&feature=player_embedded
  .http://cdn5.therebel.is/images/stories/201602/Femen-02.jpg?1456092128

 233. Boydar said

  @ Pan Samson (230)

  O ile sam artykuł jest jeszcze dość sensowny, to już „korespondencja” z naną pod spodem świadczy że Jeznach jest albo durniem albo sprzedajną chorągiewką. W ogóle podejrzewam, że obecne produkcje BJ ktoś mądrzejszy starannie poddaje korekcie. Ale jego komentarzy już nie 🙂
  Jeżeli powyższa opinia komuś bardzo nie pasuje, niech wczyta się dokładnie jakimi argumentami nana uzasadnia kryzys w Polsce, skąd jewro-unia bierze pieniądze i co stanowi i o potędze Rosji. A nasz „znakomity publicysta” ceni ją za „mądre, proste i głębokie komentarze”. Dupek, wziął kasę za artykuł ale diabłu ogarek postawić musiał, inaczej czkawki by dostał.

 234. Siggi said

  Oksener – Olszewski, uśpiony mason i działania na rzecz PiS.
  http://archiwaipn.hvs.pl/oksener-olszewski-uspiony-mason-i-dzialania-na-rzecz-pis/

 235. wandaluzja said

  Towarzystwo Wałbrzych-METRO:
  http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/dziejesienazywo-zlota-bizuteria-jak-bankowa,70,0,2024774.html//
  Plansza ze złotą biżuterią i transparentem:
  TO LEPSZE OD LOKATY W BANKU.
  POSŁUCHAJ CO MÓWIĄ EKSPERCI

  Keynes i Paderewski WYMOGLI na Roosevelcie Nacjonalizację Złota dla Zapobieżenia Wykupienia USA przez NIEWOLNICZY przemysł sowiecki – z wydajnością pół kilograma złota na CZASZKĘ – oraz likwidacji Wielkiego Kryzysu.
  KRYZYSY są bowiem powodowane Ucieczką pieniądz i kapitału od papierów wartościowych do Renty Deflacyjnej Złota, która jest zawsze WYŻSZA od renty kapitałowej. Po co tyrać w Biznesie i Rządzić przemysłem Papierami, gdy można kupić Złoto i mieć zysk znacznie Większy przez złożenie w sejfie czy banku.
  Nacjonalizację złota USA zlikwidował familiant Buschów-Scherffów-Bushów Ronald Reagan. Przed Likwidacją uratowała USA Kanclerz Merkel DAJĄC im Złoto Włastów z twierdzy Modlin, które DZIAŁA jak Złota Państwowe, Gwarantując WYPŁACALNOŚĆ USA – ale Izba Lordów położyła rękę na Zlocie Włastów dla rewindykacji Anglosaskich USA.
  Ostatnio DOLAROWI Stadnickiego zagroził BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Południowa Afryka) powołując wspólny system bankowy Negujący Dolara. Rywalem i Wspólnikiem Dolara miał być EUROS na Satelitarnej Detekcji Złota, ale nieformalnej spółce $-E zagroził Wąż Walutowy BRICS na Reaktorze SKODA.
  SPADKOBIERCĄ $-E mają być Posthitlerowskie Niemcy na Skarbcu Hitlera w Wałbrzychu, którym ZAGROZIŁEM ja przez OBALENIE Keynesa i Paderewskiego z ich ANTYKRYZYSOWĄ Nacjonalizacją Złota. Antytezą Keynesa-Paderewskiego jest SARMACKI Babski Monopol Złota, co jest podziałem kapitału na KOBIECE złoto i MĘSKIE papiery wartościowe.
  W paszporcie Urzędowego Żyda Adolfa Hitlera napisano: Penis – mały (co znaczyło, że nieobrzezany). Greckie tuniki były krótkie, gdyż Grecy wyznaczyli relację Penis – Inteligencja, co pozwalało rozpoznać Inteligencję po Penisie. Paszport ten nie pochodzi z komedii węgierskiej tylko z akt Inteligence Service.

 236. ? said

  Są i takie przypadki:

  poseł Elżbieta Borowska na strzelnicy!
  Oto kolejny film z cyklu #WystrzałowyChallenge, akcji zapoczątkowanej przez posłów Ruchu Kukiz’15. Strzelectwo to świetny sport dający masę frajdy, a broń to ważny element naszej polskiej tradycji, dlatego pragnę zachęcić Was do częstszych wizyt na strzelnicy oraz posiadania broni (zwłaszcza tej polskiej). Zapraszam na strzelnicę! 🙂

  http://gorlice24.pl/2,TV_Gorlice24.htm?id=257

 237. re1truth2 said

  20:15 i nie tylko
  .https://youtu.be/K51lj5cWlTc
  Prodi, Merkel, Лех Валенса и другие политики, уличенные в связях с КГБ – http://www.gazeta.ru/politics/2016/02/21_a_8086025.shtml
  .http://i2.wp.com/www.edition-temmen.de/blog/wp-content/uploads/2015/11/Schmidt_Polen.jpg
  .http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2015/11/kiszczak-michnik-jaruzelski-415×260.jpg

 238. Asyria said

  http://jeznach.neon24.pl/post/129845,poniedzialek-22-02-2016

 239. re1truth2 said

  http://monsieurb.neon24.pl/post/129841,boris-wtapia-radka

 240. wandaluzja said

  Ad. 8:

  Ciekaw jestem jak pan Wandaluzja datuje te kościoły z Pomorza Zachodniego. Podaję dwa przykłady a jest ich więcej. Wyglądają jakby były dziełem jednej szkoły muratorskiej:
  http://www.architektura.pomorze.pl/index.php?art_id=613
  http://www.architektura.pomorze.pl/index.php?art_id=626
  To jest Pomorska Architektura Granitowa kultur Naddunajskich, rozbudowywana drewnem i CEGŁĄ. Najstarszym dziełem tej architektury był prawdopodobnie rozebrany przez gierkowców chram w Pile – wyraźnie według modelu glinianej katedry wawelskiej, na miejscu której Pan z Wrocławia zbudował katedrę na kolumnach NEFRYTOWYCH z Jordanowa.

  Zwiedzanie zamku Helsingor. Nazwa podobnie jak Helsinki czy Hel jest pamiątką po Hellenach z kultury pucharów lejkowatych,którzy przypłynęli z Ameryki Północnej na początku V tysiąclecia pne:
  .https://www.youtube.com/watch?v=NTBu1tmMSsg//
  To jest prawdopodobnie NAJSTARSZY zamek CEGLANY w Europie Północnej, a jeśli tak to został zbudowany przez Tartess-Tanger. Zeus z Poznania zlikwidował mury neolityczne budując wewnątrz nich regularne gmachy mieszkalne z narożnymi wieżami, które przebudowano Renesansowo. W zamku II mieszkał podczas podboju i okupacji Danii w l. 1085-6 historyczny Hamlet Mieszko Bolesławowic, którego dramat rozegrał się na dworze stryja w Płocku.
  Anonim Roskildzki nic nie wie o Hamlecie a jest to dramat ROSKILDZKI. Hamlet pojawia się ANACHRONICZNIE u Saksa Gramatyka. Dramat Płocki napisał nie poeta Judyty Czeskiej Widsith, który po jej śmierci wyjechał do Anglii, ale panegirysta Mieszka Bolesławowica Gall Anonim z Wenecji a do Danii przynieśli go repatrianci po śmierci Mieszka w r. 1089.

  Kultura pucharów lejkowatych jest również odpowiedzialna za te grobowce na Kujawach zwane polskimi piramidami:
  .https://www.youtube.com/watch?v=vrZAxhyQ1AQ//
  Kiedyś uważano Grobowce Kujawskie za kulturę amfor kulistych, ale grobowce AK okazały się tam WTÓRNE. Teraz WTÓRNYMI okazują się grobowce pucharów lejkowatych czyli Hellenów, z czego wynika, że GK budowała ludność kultur Naddunajskich. W Słoniowicach Wielkich k. Kazimierzy Wlk odkryto drewniane PAŁACE, które mogły być pierwowzorami GK.
  Przez Słoniowice wiedzie droga z Panonii via Spisz do Kielc. Naddunajcy mogli tędy pędzić bydło, które zamykano w wielkim kwadratowym dziedzińcu, zamkniętym z 3 stron wielkimi równymi nasypami a z IV strony PAŁACEM drewnianym, pod którym znaleziono resztki zwietrzałego grobowca megalitycznego. W jednym z takich OBRABOWANYCH grobowców znaleziono miedziany sztylet, co świadczy, że były bogato wyposażone.

  Artykuł o reliktach zamku na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu:
  http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2015/09/ratujmy-wroclawski-zamek/
  Zamek ten jest nazywany KSIĄŻĘCYM, ale ja podczas wykopalisk Franza J. Straussa w I połowie lat 80. wykazałem, że to był zamek BISKUPI. Gdy rada miejska SKONFISKOWAŁA Henrykowi IV Probusowi zamki Za Długi to wprowadził się on prawem kaduka do Złotego Biskupa ZAŻYWAJĄC jego bogatego skarbca. Zamek Królewski był na Nowym Mieście a Książęcy na Uniwersytecie.
  Moją kwalifikację zamków wrocławskich potwierdziły wykopaliska na Uniwersytecie. Znaleziono tam mianowicie Majestatyczną pieczęć Henryka IV, co tłumaczyłem TYLKO JA: Gdy pokojowiec obudził Księcia, że na zamku są Halabardnicy, to ten kazał mu ukryć Pieczęć, którą ten wsadził w Szczurzy Kąt: (J. Prawdzic-Tell, Obrona Wyspy Książęcej przed halabardnikami, Gazeta Robotnicza, 22 XII 1994, s. 7): NIE STAWIAJ SIĘ TAK HARDO, BO DOSTANIESZ HALABARDĄ.
  Na Ostrowie odkopano zaś mur forteczny pochylony o 45 stopni (E. Małachowicz, Wrocławski zamek książęcy i kolegiata św. Krzyża na Ostrowie, WPWr 1993, s. 83). Panowie Profesorowie pokiwali głowami NA PARTACKIE FUNDAMENTOWANIE, ale wytłumaczyłem im, że przy oblężeniu załogi Henryka Głogowskiego przez mieszczan i Henryka Grubego w 1291 r. założono PODKOP OBLĘŻNICZY, o czym Masoni słyszeć nie chcieli i JAKBY chcieli mnie otruć, jak Hawrota ???
  Henryk Legnicki nie miał we Wrocławiu Ni Pałacu Ni Zamku, bo gdy zażywał kąpieli w neolitycznym zamku na Wojnowie to został pochwycony przez Henryka Glogowskiego i uwięziony w BECZCE – jak w Bagdadzie?

  Erdogan chce odtworzyć Imperium Osmańskie?
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/erdogan-chce-odtworzyc-imperium-osmanskie//
  Erdogan tworzy Imperium TURYSTYCZNE a to Najważniejszy Przemysł. Musi jednak wyeksponować Yenicapi jako Najstarszy Port; Hagia Sophię jako Mauzoleum Eurydyki oraz Troję Homerowską na Złotym Rogu. Ja zgodzę się na przekopanie Kanały Marmaryjskiego za Kontrybucję Badenii-Wirtembergii za TROJA-EXPO w r. 2001, która była Szydzeniem ze mnie. W Hissarliku nie znaleziono ANI JEDNEGO grobu trojańskiego czy greckiego, choć jest to teren przebadany Najlepiej.
  Mapa 1566, w którym zginął Sulejman Wspaniały jest niedorzeczna. Polska miała ZAWSZE dostęp do Morza Czarnego, bez czego list Kozaków LEWOBRZEŻNYCH do sułtana Mehmeda Myśliwca w r. 1667 nie miałby sensu; Kozacy Prawobrzeżni przyjęli jednak Ultimatum sułtańskie na wieść o bitwie pod Mątwami-Inowrocławiem. Podczas oblężenia przez Sulejmana Oranu ruszyła polsko-moskiewska wyprawa na Powołże, co było wydarzeniem na miarę Klęski Niezwyciężonej Armady. Poza tym Turcja była uzależniona od drewna szkutniczego z Litwy.
  Sulejman umarł w LEKTYCE podczas desperackiego wypadu Węgrów z twierdzy Szigetvar w południowo-zachodnich Węgrzech. Wypad zakończył się klęską więc załoga – nieświadoma śmierci sułtana – skapitulowała.

  Tajemnicze potwory na starożytnych egipskich rzeźbach:
  http://www.podkop.com/2016/02/18/serpopardy-dinozaurowate-starozytne-stwory/
  Dla mnie ważne jest, że słonie Syryjskie czyli MAMUTY przedostały się ze zwierzyńców faraonów do Nilu, którym rozprzestrzeniły się po Afryce. Słoń syryjski ostał się jako Słoń Wodny, gdyż został wyparty z DZUNGLI przez hodowanego przez Ptolemeuszy w Sudanie indyjskiego słonia HANNIBALA.

  Wrocławskie tympanony fundacyjne:
  http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2014/11/wroclawskie-tympanony-fundacyjne/
  Należący do Włastów kościół Mariacki Na Pisku został PRZEDŁUŻONY przez Pieszkę o 3 przęsła na Wschód, a 3 przęsła zachodnie z masywem wieżowych są Asklepiosa ze Lwowa z Wojny Bogów. Włastowie zbudowali tylko kaplicę św. Jadwigi z Prawdziców w Trzebnicy portretując się Pod Krzyżem, gdyż tą drogą szedł Oślepiony i Objęzyczony Piotr do Poznania. Trzebnicę Włastowie otrzymali od Jadwigi z Prawdziców, od której pochodzi gotycka sztuka trzebnicka.
  Kościół św. Krzyża został zbudowany za pieniądze ze skarbca Biskupiego, gdy Henryk IV Probus WPROWADZIŁ się do zamku Biskupiego. Po zbudowaniu tego Mauzoleum Książęcego w 1282 r. warsztat budowlany wyjechał do Lublina, gdzie wzniósł wspaniałą farę lubelską. Biskup jednak nie odzyskał zamku na Ostrowie, gdyż po otruciu Henryka IV zamek został obsadzony przez Henryka Glogowskiego a po zdobyciu ZBURZONY przez mieszczan, więc Henryk Gruby musiał mieszkać na Wojnowie.

  Kościół św Marcina na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu:
  http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2015/11/kosciol-sw-marcina-na-ostrowie-tumskim/
  Rotunda św. Marcina na zamku Biskupim jest pozostałością Mniejszej z 2 olbrzymich wież. Podczas wykopalisk Franza J. Straussa sformułowałem relacje pomiędzy zamkami nad Młynówką: Biskupim Innachosa i Piaskowym Asklepiosa. Gdy Innachos zbudował wielki gród RUSZTOWY to Asklepios kazał zbudować OBECNY kościół Mariacki – żeby widzieć, co się w tym grodzie dzieje. Wobec tego Innachos kazał zbudować 2 olbrzymie wieże, żeby wiedzieć, co si8.ę dzieje ZA TYM KOŚCIOŁEM. Wieże te kazał rozebrać Attyla podczas III wojny Huńskiej.

  Renesansowy Wawel:
  http://butterfield-reignbeau.blogspot.com/2014/05/renesansowy-wawel.html//
  Tzw. Kraków Renesansowy jest rysunkiem Kopernika z r. 1509: http://www.wandaluzja.com/?p=p_209&sName=40.-horologia-polska//. Prawdopodobnie PIERWSZYM polskim władcą Renesansowym był Władysław Jagiełło.

  Artykuł o przedromańskich kościołach:
  http://www.travelandarts.com/2015/12/przedromanskie-koscioy-na-wzgorzu.html//
  Największą świątynią PRZEDROMAŃSKĄ jest kościół św. Jerzego na Hradczanie, zbudowany przez Kroka dla Jura-Uranosa. Chronos zbudował dla Jura na Wawelu Budowlę Czworokątną z piękną wieżą, ale Krok wygnał go do Kazimierza Dln i Płocka i zbudował w Łęczycy MODEL dla mauzoleum Jura na Wawelu w postaci Tumu, który się Spodobał więc został powielony w POWIĘKSZENIU na Wawelu jako Katedra Romańska choć był Przedromański”, oraz w Niemczech.
  Konstruktywizm Romański upowszechnił u nas zięć Kroka Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion w postaci Kremlików Kieleckich jako STALOWNI kieleckich, dla konwencji stalowniczej z Dionizosem z Tartessu-Tangeru.

  Zamek w Nowym Sączu:
  http://www.krawontka.pl/ruiny-zamku-w-nowym-saczu/
  Cienkie mury zdają się świadczy, że był to kral dla bydła panońskiego, budowanego równocześnie z Szydłowem.

  Film o bitwie pod Legnicą:
  .https://www.youtube.com/watch?v=rDDlHgQBcAg//
  Według Kroniki Irańskiej to Wielki Chan Mongołów Ugedej przeszedł Ural 2 armiami po 200 tysięcy wojowników, z których Północna rozbiła na Białą armię Bułgarską o sile 400 tysięcy wojowników. Autor Kroniki dodaje, że BUŁGARZY mieszkają do Uralu do ziem Franków czyli Niemców, czyli że bitwa nad Białą była z Polakami.
  Z tego wynika, że rację mają historycy rosyjscy, którzy siły mongolskie w Polsce i na Węgrzech szacowali PO 120 TYSIĘCY. Ugedej udał się do Iławy Mazurskiej chcąc forsować Wisłę pod Toruniem, ale dokonał tego powyżej Płocka i ZAWAROWAŁ pod Łęczycą: Mój artykuł w Gazecie Robotniczej w r. 1994 ze złośliwym błędem redakcyjnym ma tytuł ŁĘCZYCA CZY LEGNICA? w którym tłumaczę Śmierć Ugedeja w Bagnistym Lesie wyjściem Henryka II naprzeciw Bajdarowi pod Sandomierzem z pozostawieniem Dowództwa pod Łęczycą wojewodzie kaliskiemu Borkowicowi, który zaraz po odejściu Henryka Zaatakował Ugedeja.
  Po śmierci Wielkiego Chana następcą został Ordon-Mendog, ale do Krakowa przybył przez Spisz Batu, któremu udało się uwolnić z Wielkopolski zablokowanego tam Mendoga. Mendog był dowódcą dość skromnych sił mongolskich pod Legnicą, bo 50 tys, gdzie SKOMPROMITOWAŁ się, więc Rada Wodzów zabrała mu sukcesję po Ugedeju na rzecz Batego.
  Po bitwie legnickiej, w której główną rolę odegrały puszczane z fumatorów na 4 kołach chińskie Gazy Bojowe, Batu udał się STEROWCEM do Miszkolca, gdzie dowodził bitwą z gondoli wiszącej na linie. Przyglądając się przed bitwą obozowi węgierskiemu WZDYCHAŁ I WZNOSIŁWZROK KU GÓRZE.
  Film o Bitwie Legnickiej powinien zawierać wzięcie przez mieszczan średzkich obozu mongolskiego w Tyńcu Legnickim, gdzie była żona Ugedeja z Majestatycznym Skarbem Czyngis Chana o wadze 30 ton, czyli tylko o 7 ton mniejszym od Majestatycznego Skarbu Attyli jako Narodowego Skarbu Rumuńskiego. Byłem komisarzem WOAK Skarbu Czyngisa, który odsprzedali mi Bawarzy za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, ale rewindykację uniemożliwili Mazowiecki, Geremek i Zdrojewski: http://www.wandaluzja.com/?p=p_196&sName=skarb-tysiaclecia//. Ponieważ twierdziłem, że jest to Majestatyczny Skarb Czyngis Chana to może sami Niemcy chcą zwrócić tan Skarb Mongołom ???
  Wszystko wskazuje też, że znalazłem też Imperialny Skarb Attyli poszukiwany od bitwy nad Nedao-Nidą, jako łup wandalski w Modlinie, który kanclerz Merkel wywiozła do USA. Skarb ten zwrócimy Węgrom.

 241. Ikony od Narodu Polskiego dla Rosyjskiego Narodu, na czas wojny i pokoju – „Wojenne Ikony”…….

  1. …

  2. Ikona Cara Rosji i Krolestwa Polskiego – Swietego Mikolaja II:
  +++
  +++

  +++
  3. …

  ***
  https://marucha.wordpress.com/2016/02/21/bliski-koniec-uprzatania-syrii-z-najemnikow-zachodu/#comment-557164

  Od sierpnia ubieglego roku Gajowka Wspolnym Dzialaniem dokonuje „Akcji Ikony ..”

  Panu Gajowemu, za wytrwalosc w Gajowki pracy …i wiele , wiele dobra , ktorego slowami ciezko opisac..
  Panu Listwie, za madrosc w interpretacji Swietej Tradycji .., dobre rady.., organizowanie, przewodzenie…
  Pani Lenie, za prywatna modlitwe… i relikwie, i …
  Panu Masteer za organizacje tylku osob w sprawie…i ..
  Panu A rtyscie Plasykowi., za pisanie Ikon, organizacje zespolu zlotnikow, stolarzy….
  Panie CBW, za organizowanie biura finasowego…opiekujacemu sie finansami na Akcje
  Ksiezom Prawoslawnym, Ksiezom Tradycynie Katolickim bioracym udzial w Akcji.
  Gajowiczom Prawoslawnym oraz Gajowiczom Tradycji Katolickiej – Tradycjonalisom
  Panom i Paniom darczyncom sponsorujacym „Akcje Ikony”
  Wszystkim bioracym udzial w Akcji zyczacym dobrze, modlacym sie za nia…
  Przede wszystkim Jego Eminencji Biskupowi Ryszardowi Willamsonowi, ktory jest dla nas honorowym Opiekunem Akcji..

  Serdeczne Bog zaplac. Niech dobry Bog stokrotnie wynagrodzi, bo Akcja porusza Niebo, Anilow miecze.. – walczacych dla nas w Stella Heaven.., i skutjuje Dobrymi Owocami tu na ziemi.

  JA

 242. NyndrO said

  Panie Boydar,Pan przegina. A Pan Nick przegina.

 243. Boydar said

  A traktat lizboński tak cudownie pachniał paszportem.

 244. NyndrO said

  No ki gupi. Boydar jest ki gupi, ze to się we łbie nie mieści. Nick podobnie.

 245. NICK said

  Ale ło co sie rozchodzi. Jakie pięć zeta, P. NyndrO?

 246. Boydar said

  No co, człowiek nie wilebłąd, pić musi.

 247. NyndrO said

  Ale Ekipa.Dziękuję.

 248. Boydar said

  Nie ma specjalnie za co, Drogi Panie Nyndr0, Pańskie zdrowie 🙂

 249. Boydar said

  Ennio Morricone świętuje 60-lecie swojej pracy artystycznej.

  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/ennio-morricone-zagra-dzis-we-wroclawiu/7pph4w

  No nie wiem, jak sobie ludzie przypomną Jego muzykę, może i zerkną na niektóre filmy …

  .https://www.youtube.com/watch?v=CpZjvbSC9_M&list=PL7UdecmcTxrgJvMSDvhDzE3MJZRJt1LgC

 250. marrkerr said

  Byłem w domu

  Where was Larry Silverstein on 9/11?

 251. marrkerr said

  Przepraszam, ale zapominam o kropce

 252. Boydar said

  Kolejna monumentalna praca Pani Oli (jako tłumaczki, oczywiście). Autorem jest Estończyk Jüri Lina.

  Click to access Architekci-oszustwa1.pdf

 253. Smag said

  @ 240n Erdogan chce odtworzyć Imperium Osmańskie? … z haremami…

  https://torlin.wordpress.com/2012/06/22/cisza-i-milczenie-o-arabskim-niewolnictwie/

  … Tymczasem handel niewolnikami w poprzek Sahary, przez Morze Czerwone i Ocean Indyjski trwał czternaście wieków, podczas gdy Europejczycy zaangażowani byli w handel niewolnikami do Ameryki nieco ponad trzy stulecia. Porównanie muzułmańskiego handlu niewolnikami do amerykańskiego ujawnia kilka ciekawych różnic. Choć dwóch na trzech niewolników wysyłanych przez Atlantyk do Ameryki stanowili mężczyźni, w wypadku muzułmanów proporcje zostały odwrócone, to dwie kobiety na trzy osoby zostały zniewolone przez muzułmanów. Podczas gdy śmiertelność niewolników transportowanych przez Atlantyk była wysoka, sięgała 30 %, to i tak nie dorównywała transportom arabskim, odsetek niewolników umierających w tranzycie przez Saharę wynosiła od 80 do 90%! Tak jak prawie wszyscy niewolnicy wysyłani byli przez Atlantyk do prac na plantacjach, większość niewolników na muzułmańskim Bliskim Wschodzie było przeznaczonych do wykorzystywania seksualnego, jako konkubiny i do haremów, a także do służby wojskowej. Podczas gdy większość niewolników, którzy wyruszyli do Ameryki, mogli poślubić inną osobę i mieć rodziny, większość męskich niewolników przeznaczonych na Bliski Wschód była wykastrowana, a większość dzieci urodzonych przez kobiety były zabijane w chwili narodzin….

  >https://torlin.files.wordpress.com/2012/06/arab-slave-1.jpg?w=500&h=344

 254. ad.213.
  Panu Listwie..

  1.

 255. robertgrunholz said

  Ad.206

  Dziękuję, Panie Boydar.

  Sam jestem zdziwiony, że mój tekst Redakcja Novorossia dostrzegła.

 256. Boydar said

  Bo oni prasówkę zaczynają od Gajówki 🙂

  Żartuję oczywiście, Pański tekst opublikowało kilkanaście witryn. Trzymaj się Pan, i strzeż się syfonu !

 257. ad.213.
  Panu Listwie..

 258. Bismarck said

  snag, ty żydowska kur….wo do gazu.

  Jak na razie to pan kanclerz pójdzie do zsypu.
  Admin

 259. Boydar said

  A cóż to panu kanclerzowi tak z nagła żydowskie kur…wy zaczęły przeszkadzać ? Tyle lat były cacy, a teraz be ?

 260. NICK said

  Panie Otto von.
  Tego nie wiedziałem, zaiste… .

 261. Siggi said

  Korwin – słowo na…

  23-02-2016 00:48:00

  Rozbudowana wersja tekstu p/t „Historia naturalna seksota”
  .O tym, że p.Lech Wałęsa był kapusiem SB wiem od 1981 roku – więc znaleziska w szafie p.Marii Kiszczakowej zupełnie mnie nie poruszyły. I głęboko wierzę tej zacnej kobiecie, że wyciągnęła je z szafy akurat teraz – bo, jak to ujęła: „coś mi odbiło”.

  Kiedykolwiek by Jej odbiło zawsze padłoby pytanie: „Dlaczego akurat teraz?”… Więc nie ma sensu się nad tym zastanawiać.

  Wiemy więc, że p.Wałęsa był seksotem – takie ładne, rosyjskie – (oficjalne!) określenie: „секретный сотрудник” („sekretnyj sotrudnik” = „tajny współpracownik”), Jednak znacznie ważniejsza od tego jest informacja KIM On w ogóle był?

  Gdzieś tam w 1988 chyba roku reżim postanowił pokazać p.Wałęsę w telewizji. Ustawiono Go w głupiej sytuacji: za stołem prezydialnym siedział śp.Mieczysław F. Rakowski, a p.Wałęsa mógł mówić stojąc w przejściu między robotniczą ciżbą. Ale mógł mówić. I co ja wtedy zobaczyłem i usłyszałem?

  Zobaczyłem polityka europejskiej klasy, jak na członka PZPR bardzo inteligentnego, mówiącego rzeczy zrozumiałe – a naprzeciwko prostaka bredzącego slogany o „prawach człowieka”, „o roli klasy robotniczej” i o tym, jak powinien wyglądać socjalizm.

  Tymczasem – ku mojemu szokowi – WSZYSCY moi znajomi mówili: „Ten Wałęsa zdeklasował Rakowskiego!”!!!

  Takie było społeczne zapotrzebowanie na kogoś, kto by pokonał „komunę”, że ludzie widzieli nie rzeczywistość – lecz to, co chcieli widzieć!!

  Bardzo podobną sytuację opisywał śp.Tadeusz Dołęga-Mostowicz w klasycznej książce „Kariera Nikodema Dyzmy”. Gdy Dyzma osiągnął pewną pozycję, ludzie nie dostrzegali zupełnie, kim on naprawdę był! Pozwolę sobie zacytować zakończenie tej książki:

  „ – Z czego się pan śmieje? – obrażonym tonem zapytał wojewoda.

  Żorż zerwał się, urwał z miejsca śmiech, kilkakrotnie próbował założyć monokl, lecz ręce mu tak się trzęsły, że nie mógł sobie dać z nim rady. Był zdenerwowany i wzburzony do ostatnich granic.

  – Z czego? Nie z czego, moi państwo, tylko z kogo?! Z was się śmieję, z was! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków!

  – Panie!…

  Milczeć! – wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita? Cha, cha, cha… Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz, i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów! Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!…

  Nareszcie udało mu się włożyć monokl. Obrzucił wszystkich pogardliwym spojrzeniem i wyszedł trzaskając drzwiami.

  Doktor Litwinek przerażonym i zdumionym wzrokiem przesunął po twarzach obecnych: na każdej był zakłopotany uśmiech, pełen politowania.

  – Co to znaczy? – zapytał. – Kto to ten pan?

  Pani Przełęska odezwała się:

  – Niech pan wybaczy, panie dyrektorze, to mój siostrzeniec, a szwagier prezesa. Zwykle bywa spokojny… jest niespełna rozumu.

  – To wariat – wyjaśnił wojewoda.

  – Biedny chłopak – westchnęła panna Czarska.

  Aha – uśmiechnął się doktor Litwinek – no, oczywiście, wariat.”

  No więc właśnie ja byłem traktowany jak wariat.

  Bo to jest tak: gdy p.Smith je rybę nożem – mówi się: „Prostak”. Gdy robi to lord Coxon, to jest to „wyrafinowane łamanie konwencji”.

  P. Wałęsa bredził: „Jestem za, a nawet przeciw” – a ludzie mówili: „Jaki wspaniały paradoks!”

  P. Wałęsa został nawet członkiem „Komitetu Mędrców” UE. Co świadczy, że nie tylko w Polsce elity „pozbawione są wszelkich rozumnych kryteriów”.

  Więc proszę spojrzeć na p.Wałęsę takiego – jakim On jest. Na pracownika mającego uprawnienia na reperację wózków akumulatorowych niskiego napięcia – bo do pracy przy prądzie wyższego napięcia nikt by Go nie dopuścił. Na półgłówka, który po prostu BREDZI.

  I to nie jest Jego wina. On taki jest – a to zwolennicy „SOLIDARNOŚCI”, sprytnie podpuszczeni przez ludzi p.gen.Kiszczaka, wywindowali Go na piedestał.

  I dlatego sądzę o d***kracji to, co o niej sądzę!

  Z tym, że Nikodem Dyzma zdał sobie sprawę ze swej pozycji i ostatecznie odmówił zostania premierem – a p.Wałęsa bez krępacji zgodził się być prezydentem!!! Nikodem Dyzma był – co przyznał Żorżyk Ponimirski, „sprytnym łajdakiem”, który całkiem inteligentnie manewrował. Za p.Wałęsę robotę odrabiali bezpieczniacy. Pamiętam wyznania kolegów p.Wałęsy: „Myśmy wiedzieli, że on jest agentem – ale nic się nie dawało zrobić – już był tak otoczony wstawionymi innymi agentami”.

  Powtarzam: „SOLIDARNOŚĆ” rozwiązano w 1983. W roku 1988 na polecenie swoich oficerów prowadzących p.Wałęsa i inni agenci założyli zupełnie inną organizację p/n „SOLIDARNOŚĆ”. Której junta p.gen.Wojciecha Jaruzelskiego uroczyście przekazała władzę.

  Co ciekawe: każdy z nich mógł myśleć, że jest jedynym agentem. Agenci nie wiedzą o sobie wzajemnie!!!

  I jeszcze jedno: znamy teczkę p.Wałęsy z lat 1971-76. Potem został On najprawdopodobniej agentem WSI (ostatecznie pod Stocznię podwiozła Go – jak mi to powiedział p.adm. Waga – motorówka Marynarki Wojennej…) – i dopiero ta teczka będzie interesująca!

  Oraz, oczywiście, teczki założycieli tej „SOLIDARNOŚCI-BIS”…

 262. Siggi said

  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/rozbudowana_wersja_tekstu_pt_historia_naturalna_seksota/2810

 263. Boydar said

  Lubię sposób myślenia Pana Gajowego 🙂

 264. szczerbiec said

  A wszystko przez nie-majora nie-żołnierza wyklętego Józefa Kurasia „Ognia”.
  Kolejna bezsensowna walka o antybohatera romantycznego.
  Patriotyzm hasłowy bez sprawdzenia biografii byle być „patriotycznym”

  Kuraś oskarżony o zabicie ponad 130 niewinnych ludzi, w tym powieszenie ciężarnej kobiety wychwalany przez PiS i księży-pisowców.

  Żołnierze Wyklęci gdyby walczyli z Niemcami, żydami byliby zapomniani i zakazani.

  – W sobotę w nocy przyjechał do Zakopanego na Olczę ksiądz Jacek Międlar, szczęśliwy, że będzie na Podhalu, w miejscu gdzie ludność jest bardzo wierząca i patriotyczna. Niestety już po trzech dniach musi się znowu przenosić. Dlaczego? Ponieważ odmówił modlitwę NSZ pod pomnikiem Józefa Kurasia „Ognia” w Zakopanem. Fakt, ksiądz proboszcz prosił księdza Jacka, aby nie brał udziału w uroczystościach pod pomnikiem, jednak jak dla mnie to nie jest ślubowanie. Ksiądz Jacek nie miał zamiaru brać czynnego w nich udziału. Stał sobie spokojnie z boku w kapturze, aby się nie wychylać. Został jednak rozpoznany i momentalnie zrobiło się przy nim tłoczno. Pod naporem próśb zgodził się powiedzieć kilka słów o „Ogniu” i odmówić modlitwę NSZ. Cała uroczystość trwała może z 15 minut – pisze Maciej Trebunia – Tutka.

  http://goral.info.pl/aktualnosci/polityka/item/2385-ksiadz-narodowiec-opusci-zakopane
  http://goral.info.pl/aktualnosci/polityka/item/2388-nie-mozemy-dopuscic-aby-ksiedza-jacka-internowano

 265. Siekiera_Motyka said

  Dla Polaków którzy dalej myślą ze USrael to Raj.

  Jest teraz coraz to więcej takich fotek pokazujących Amerykanów bez domu
  „www.google.com” + „tent+cities+us” – pokarze wszystko.

  UWAGA: Nie wszystkie fotki są z USA i niektóre z USA to koncerty lub „imprezy”. Ale można odróżnić te specyficzne.

 266. NICK said

  A mój logogryf był zły? 😦 . Lubelaku.
  Toż tam swoje powiedziałem oraz każdemu wg potrzeb.

 267. NyndrO said

  Panie Boydar,nie wiem,jak Pan to robi,ale Pan trafia.

 268. Boydar said

  Dobry, dobry, masz Pan buzi (cmok, cmok !)

 269. NyndrO said

  NICK też jest kuna Aplegra.

 270. NyndrO said

  Dalej,niech Pan Kierownik zmieni obiad.Bo podpaniemy.

 271. Boydar said

  Toteż maści ogrodniczej nie wolno Mu żałować 🙂

 272. NyndrO said

  Gajowy.

 273. NyndrO said

  Za „Mu” możemy dostać bana.

 274. Boydar said

  Panie Nyndr0, jeden z pierwszych moich komentarzy w Gajówce brzmiał – „tylko jeden Admin wie, co jest prawdą a co nie” 🙂

 275. NyndrO said

  Pan to mówi.Ja peniam.

 276. NyndrO said

  Ale rozumiiem Pana. Cicho.

Sorry, the comment form is closed at this time.