Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Pięć minut strachu

Posted by Marucha w dniu 2016-02-22 (Poniedziałek)

Jeśli ktoś poszukuje dowodów na istnienie życia pozagrobowego, to właśnie taki dowód uzyskał w postaci zemsty zza grobu w wykonaniu generała Czesława Kiszczaka. Skoro generał Kiszczak mści się zza grobu, to czyż to nie jest dowód na istnienie życia pozagrobowego?

A na kim się mści? A na tych wszystkich, którzy małodusznie dopuścili do ciągania go po niezawisłych sądach, a nawet – do jego skazania, chociaż nie tylko przy okrągłym stole, ale przede wszystkim – w Magdalence, gdzie już rozmawiało się o konkretach i bez ogródek, inaczej się umawiano. Generał Kiszczak ze swej strony umowy dotrzymał, podczas gdy rozmaite „Trutnie” – już niekoniecznie, chociaż w momentach trwogi uciekały się pod jego skrzydła, niespokojnie upewniając się: generale Kiszczak, czy jest pan człowiekiem honoru? Ale incipiam.

Po śmierci generała Kiszczaka, który taktownie zmarł 5 listopada ubiegłego roku, wdowa, pani Maria Kiszczakowa, zwróciła się do Instytutu Pamięci Narodowej z propozycją przekazania rękopisu, sławiącego czyny tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, a sporządzonego w roku 1974, kiedy według rozmaitych legend, były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju Lech Wałęsa już szykował się do obalania komunizmu.

Pani Maria Kiszczakowa prosiła o spotkanie z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, panem Łukaszem Kamińskim, który jednak przed dwa tygodnie nie mógł przyjąć jej na rozmowę z powodu braku czasu. Jak można się domyślić, prezes IPN ma tyle ważnych zajęć, że wśród ich nawału nie może wygospodarować nawet pół godziny na rozmowę z wdową po autorze naszej sławnej transformacji ustrojowej.

Może liczył na to, że sama się rozmyśli, albo ktoś jej wyperswaduje, by przestała go molestować, dzięki czemu dotrwa do końca upływającej w czerwcu br. kadencji bez konieczności podejmowania dramatycznych decyzji, które mogą wstrząsnąć nie tylko Salonem, ale przede wszystkim – tak zwanymi „legendami”, z najważniejszą legendą na czele – mitem założycielskim III RP, czyli „okrągłym stole”, gdzie „Polak” dogadał się z „Polakiem”, obalony został komunizm, czego najlepszym dowodem był wybór przywódcy tych obalonych komunistów, generała Wojciecha Jaruzelskiego, na prezydenta „wolnej Polski”.

Niestety pani Kiszczakowa molestowania nie przerwała, więc w tej sytuacji panu prezesowi Kamińskiemu nie pozostało nic innego, jak dopuścić do przejęcia dokumentów „zabezpieczonych” w willi państwa Kiszczaków w sześciu pokaźnych „pakietach”. Co tam się znajduje – tego ma się rozumieć jeszcze nie wiemy, ponieważ prokuratorzy IPN prowadzą „czynności”, a z własnego doświadczenia wie, że skoro już „czynności” się rozpoczną, to mogą trwać baaardzo długo.

Na przykład „czynność” w postaci kontaktu niezależnej prokuratury i zdolnej do wszystkiego policji ojczystej z administratorem holenderskiego serwera, na którym nieznany sprawca umieścił dyffamującą mnie fałszywkę, trwa już trzeci rok, chociaż mnie zajęło to zaledwie minutę. No ale powaga urzędu wymaga celebry, zwłaszcza, gdyby nieznany sprawca był konfidentem wykonującym zadanie zlecone. Wtedy mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią, właśnie w postaci celebrowania „czynności”.

Ale niezależnie od tego, czy „czynności” zostaną kiedykolwiek doprowadzone do jakiegoś finału, czy nie, to według wszelkiego prawdopodobieństwa generał Kiszczak nie gromadził w swoim domowym archiwum jakiejś bezwartościowej makulatury, tylko rzeczy najbardziej wartościowe, o potencjale zdolnym do wywołania w naszym nieszczęśliwym kraju nie tylko trzęsienia ziemi, ale i destrukcji legend oraz hierarchii autorytetów moralnych.

Czy na przykład są tam jakieś materiały rzucające światło na morderstwo księdza Popiełuszki i rolę, jaką poszczególne osobistości odegrały w toruńskim procesie? Takie i podobne pytania musi stawiać dzisiaj sobie wiele legendarnych postaci i w związku z tym TVN i „Gazeta Wyborcza” ograniczają się do relacji, unikając formułowania opinii. Krótko mówiąc – nie wiemy, co myślimy, naturalnie z wyjątkiem pana europosła Jarosława Wałęsy, który postanowił w nic nie wierzyć, ale – powiedzmy sobie szczerze – co właściwie ma zrobić?

Ciekawe jak ta sytuacja zostanie wykorzystana przez naszych sąsiadów, zarówno sojuszników, jak i sojusznika naszych sojuszników – bo chyba i jedni i drudzy będą próbowali taką okazję jakoś wykorzystać? Czy groźba wytarzania w smole i pierzu legendarnych postaci może być uznana za rodzaj zagrażającego demokracji „terroryzmu”, który uzasadniłby uruchomienie wobec naszego nieszczęśliwego kraju procedur przewidzianych w klauzuli solidarności z traktatu lizbońskiego?

Tak oto na naszych oczach sprawdza się spiżowa teza klasyka demokracji Józefa Stalina, który twierdził, że walka klasowa zaostrza się w miarę postępów socjalizmu. Postęp socjalizmu dokonuje się za sprawą rządu, który właśnie przeforsował ustawę „rodzina 500 plus”, przewidującą subwencjonowanie dzieci z budżetu państwa, ale okazało się, że to był dopiero początek, bo właśnie wicepremier i minister rozwoju, pan Mateusz Morawiecki przedstawił wieloletnią strategię rozwoju kraju, której koszty oszacowane zostały na bilion, czyli tysiąc miliardów złotych.

W tej strategii, obejmującej między innymi reindustrializację, głównym organizatorem życia gospodarczego ma być państwo, co jest prawdopodobnie świadomym nawiązywaniem do ideałów sanacji, która według wszelkiego prawdopodobieństwa stanowi wzór do naśladowania zarówno dla pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i większości działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

W jaki sposób ten plan wieloletni ma zostać zrealizowany bez odblokowania narodowego potencjału gospodarczego, zablokowanego z jednej strony przez wadliwy model ekonomiczny państwa, ustanowiony przez generała Kiszczaka i grono osób zaufanych w roku 1989, a który nazywam kapitalizmem kompradorskim i z drugiej – przez postępującą biurokratyzację kraju, doprawdy trudno zgadnąć.

Zresztą może tego wieloletniego planu nikt nie traktuje serio, bo demokracja, niczym łaska pańska, na pstrym koniu jeździ, zwłaszcza gdy RAZWIEDUPR już nie zadaje sobie trudu zachowywania jakichś pozorów i jawnie zmierza do sprowokowania zewnętrznej interwencji, dzięki której mógłby wysadzić aktualny rząd w powietrze i zainstalować w charakterze demokratycznej wydmuszki jakichś swoich figurantów w rodzaju Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, czy jeszcze innej, wymyślonej na poczekaniu formacji.

Liczy nie tylko na pomoc Niemiec i lobby żydowskiego, ale ostatnio próbuje również w Ameryce. Oto tamtejsza jaczejka Komitetu Obrony Demokracji wystąpiła do sekretarza stanu Johna Kerry’ego, by zaangażował Stany Zjednoczone po stronie demokracji w Polsce, to znaczy – po stronie RAZWIEDUPR-a, a ta petycja zbiegła się w czasie z wystąpieniem w identycznym tonie trójki senatorów, z których dwóch reprezentuje lobby żydowskie, a trzeci, to John Mc Cain.

Kiedy przypomnimy sobie, że w lipcu ubiegłego roku pod listem do sekretarza Kerry’ego, by wzmógł naciski na Polskę w sprawie zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom majątkowym, podpisało się aż 47 kongresmenów, to od razu widać, na czym Naszemu Najważniejszemu Sojusznikowi bardziej zależy, a na czym jednak trochę mniej.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 67 to “Pięć minut strachu”

 1. Pitagoras said

 2. Boydar said

  Parch na parchu i parchem pogania …

  Czy IG Farben jeszcze coś produkuje ?

 3. Wimar said

  Wiele dzis się mówi nt osoby L. Wałęsy w kontekście upublicznienia jego teczki akt osobowych. Z jednej strony dobrze że w końcu ta prawda ujrzała światło dzienne, z drugiej zaś strony nie traćmy głowy bo być może cala ta sprawa jest celowym odwróceniem uwagi od jakiejś poważniejszej akcji, o której jeszcze nie wiemy np. zaangażowanie się WP w jakiś konflikt ( Syria ?), podjecie znaczącej decyzji finansowej ( zwiększenie deficytu budżetowego) lub inne…
  Poza tym dlaczego tylko L. Walęsa?. Gdzie jest teczka M. Wachowskiego ? Co z teczkami płk. Lesiaka?? Czy sprawa FOZZ, afera „żelazo” śmierć ks. Jerzego Popiełuszki zostały wyjaśnione? Dlaczego nadal nic nie mówi się o dekomunizacji i pełnej lustracji zwłaszcza środowisk uniwersyteckich, dziennikarskich, kościelnych … L. Wałęsa to cienki Bolek, którym się posłużono wykorzystując słabości jego charakteru natomiast ci co nim sterowali nadal maja się bardzo dobrze żerując bezkarnie na naszym Państwie.

 4. Pitagoras said

  Dymacze bez mydła, kto wytrzyma prawie pół godziny powtórki?
  .https://youtu.be/AtFfsBLhTQ0

 5. kojak said

  Pau Kaminskiemu nic nie pozostalo ? Michalkiewecz pisze ordynarne brednie ! Raz sa niejasnosci jak to naprawde bylo, ponoc wcale nie tak jak bredzi ten zdemoralizowny pseudopan Kaminski !To chyba asyjonistyczni bandyci z PYYSS chca sie na trupie Walesy bandziory i bydlaki po prostusie uwiarygodnic ! Oni sa juz sprawdzonymi bandytami co udowaodnili w czasie afery gruntowej i sp .Andrzeja Leppera ! Te bydlo z PIS nie ma zadnych zachamowan ! Przypomne ze sp. Andrzej Lepper byl w-ce premierem a mimo to bandyci i bydlaki z PIS nie mieli skrupulow rpozpetujac afere wokol niego! Do dzis te bydlo mowi ze zrobilo dobrze ! Mowi tak prof Pawlowicz profesor prawa ! Sedzia Wojciechowski ! Dzisiaj te byd;aki graja y tupem kIszcaka i chca sie uwiargodnic skompromitowanym Walesa rzucajac go ludowi do plucia i kopania Widac ze PYYSS to skompromitowajne syjion9stczne bydlo sklonne do kazdego lajdactwa

 6. Siekiera_Motyka said

  „Pani Maria Kiszczakowa prosiła o spotkanie z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, panem Łukaszem Kamińskim, który jednak przed dwa tygodnie nie mógł przyjąć jej na rozmowę z powodu braku czasu. ”

  Czekał na instrukcje z Hajfy.

 7. kail1410 said

  ad 2
  Tak IG Farben wciąż ma się dobrze. Syndykat powstał w roku 1925 z połączenia kilku mniejszych firm (BASF, AGFA, BAYERN etc.), głównie z branży chemicznej i w czasie wojny opatentował między innymi „Cyklon B”. Po wojnie musiano zreorganizować grupę (prowadziła ona swe badania w Oświęcimiu II) i podzielić na kilka mniejszych firm takich jak: BASF, AGFA, BAYERN etc.
  Więcej:
  .https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ
  albo książka:
  Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki,
  Matthias Rath i August Kowalczyk
  NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE”

 8. wełna said

  Panie Kojak, nie ma się co nakręcać. Dobra psu i mucha. Może pozwoli to uniknąć bałwochwalstwa, jakie do dziś wlecze się za Piłsudskim.

 9. NICK said

  Hucpa moi Państwo. Żydowska. Tyle.
  Jeszcze tylko pytanie do p. S.M.: skąd Pan wziął tą tezę (hipotezę?) „Jeśli ktoś poszukuje dowodów na istnienie życia pozagrobowego, to właśnie taki dowód uzyskał w postaci zemsty zza grobu w wykonaniu generała Czesława Kiszczaka. Skoro generał Kiszczak mści się zza grobu, to czyż to nie jest dowód na istnienie życia pozagrobowego?”
  Dlaczego taki tekst-założenie ulągł był się?

  ——-
  To jest dość typowy dla red. Michalkiewicza humor.
  Admin

 10. Pitagoras said

  .https://pbs.twimg.com/media/Cb0L8XDWEAEC0qW.jpg:large

  .https://www.youtube.com/watch?v=lwndFezC9s4&feature=player_embedded

  Bolek broni się nazywając oszustwem, czy można się dziwić?

 11. Limonka said

  My tu sobie Bolkujemy a nasze F-y pewno już w Syrii?

 12. witek said

  Naczelny Historyk Kraju, pan Cenckiewicz powiada, że dokumentacja świadcząca o współpracy Bolka z SB ” jest porażająca”
  A skąd une to wiedzą skoro nierychliwy IPN nic nie upublicznia?
  Co chcą tym bolkowym koncertem nakryć?

 13. Lovshak = ruskij agient said

  Ad Witek

  Drogi Panie, już to co do tej pory wiedzieli Historycy było porażające, proszę obejrzeć te dwa Filmy, jak to szczery do buuulu TW Bolek bronił kolegów z wydziału po prostu ich wsypując, nie za darmo oczywiście. Rozumiem że to jego taka strategiczna gra była, że rozpracowywał SB………….

  Ci którzy nazywali go zdrajcą jak Polonia z Chicago w latach 90 nie potrzebowali dowodów, to tylko w reżimowej TVP karmiono nas fałszywymi obrazami jak to polonia z USA zawsze entuzjastycznie popierała Wałęse.

  O wiele ciekawsze byłoby dowiedzieć się na jakie inne osobistosci generał miał kwity….

 14. Wimar said

  Przed chwila W TVP Info Jan Lityński dwoił się i troił aby ratować resztki reputacji LW twierdząc, ze po 1986 r. zrehabilitował się . Dziwnym trafem nic nie wspomniał o jego roli w obaleniu rządu premiera J. Olszewskiego ( nocna zmiana ) i storpedowaniu lustracji, bierności przy likwidacji stoczni i rozkradaniu majątku narodowego, wspieraniu lewej nogi, krytyka RM i TV Trwam itp. Dla mnie osobiście zawsze budził niesmak rozdźwięk miedzy jego postępowaniem a afiszowaniem się z wizerunkiem MB Częstochowskiej w klapie. Pan Jezus nie pozwoli robić sobie kpin ze swojej Matki, dlatego prawda się wydała.

 15. NICK said

  Mili Państwo. Bolek jest postacią tragiczną. Jest farsą. Jest tym kim siebie stworzył. Sam. W latach ostatnich sam się pogrążał. Pamiętamy jego oceny co do świata. Polski.
  Niski jako Człowiek? Ostatnie pytanie… .Jest otwarte. Bo, np. Kiszczak czy Wałęsa? Jeden godny drugiego, wiadomo. Wiadomo?

 16. Marucha said

  Parę godzin temu w telewizorze (nie pamiętam na jakim kanale) niejaki Jan Lityński, korzenny, dokonywał wręcz cudów ekwilibrystyki słownej, żeby przedstawić Wała jako wielce zasłużonego dla Polski, który obecnie jest ofiarą nagonki.
  Inną ofiarą nagonki, o której Lityński nie wspomniał, jest niejaki Kajetan Poznański.

 17. re1truth2 said

  Znamy jestem za, a nawet przeciw?
  OP nie powiedział co ma mówić lemingom (opóźnienie na linii przesyłu).
  Czyli prawa, lewa, lewa, lewy i tak wyrolowali większość Polaków

 18. Boydar said

  Uosobieniem farsy jesteśmy my. On robił tylko to za co mu płacono. My, za darmo.

  .https://www.youtube.com/watch?v=l75jJddHKdU

 19. Pitagoras said

  Leszek Żebrowski – jak zwykle celnie!

  Zbigniew Bujak powiedział dziś, że „już dawno było wiadomo o Bolku-Wałęsie”. To w takim razie środowisko Bujaka sekowało, zwalczało tych, którzy pisali o tym? Jak można rozumieć ten dualizm?

  To jest pytanie do nich. Bo to, że oni o tym wiedzieli lepiej od nas, to wierzę w to. Natomiast dziś próbują sprawę bagatelizować w tonie, że przecież „wszyscy to wiedzieli”. Tylko, że opinia publiczna była zakłamywana, ludzie byli wdeptywani w ziemię za to, że w ogóle takie podejrzenia rzucali. Ci wszyscy, którzy próbują to dzisiaj bagatelizować i trywializować powinni jednak stanąć z pochyloną głową, huknąć się w pierś i przeprosić. Bo tak naprawdę nie Wałęsa jest w tym wszystkim winny. To mały człowiek, który nie dorósł do roli, którą odegrał. Dziś widać jak on jest zagubiony i zastraszony tym wszystkim. I teraz to jego otoczenie pozostawiło go na pastwę losu i dlatego tak się miota na wszystkie strony. A oni mają nawet uciechę, bo Wałęsa nie jest im do niczego potrzebny.
  Wywiad ze Sławomirem Sieradzkim.

 20. Wimar said

  Re 18 Bardzo celna uwaga. Niestety.!!! Mozna to było zacytować już w 1990 po wyborach prezydenckich i jego słynnym toaście

 21. NICK said

  Pytanie pozostaje. Takie tam. Nieistotne. Kiszczak czy Wałęsa? Który z nich lepszy? Nawiasem. Mam swego ‚typa’. I to zdecydowanie! Kiszczak czy Wałęsa?

 22. kail1410 said

  Bolek, Bolkiem, co nie było zaskoczeniem. Ciekawe kto jeszcze polegnie?

 23. Majana said

  Przestańcie już o tym Bolku. Nawet przedszkolak wie, że to kanalia i kapuś. Odnoszę wrażenie, że ci którzy o nim rozprawiają tuszują istotne sprawy i służą ubekom. A co jest istotne? Emisja obligacji dla banków, które nie płacą podatku od aktywów ulokowanych w obligacjach. Jak widzicie podatek dla banków to farsa. A fakt, że nasze samoloty mają atakować suwerenne państwo wbrew konstytucji to nie istotne?
  Opamiętajcie się i zacznijcie rozmawiać o Asach a nie blotkach. Gdy przeciwnik Asem bije blotkę ponosi stratę a bolek jest właśnie taką blotką.

 24. Boydar said

  Może i blotką, ale na pewno Asem pośród złotych kart naszej głupoty i ciągłego braku systemu identyfikacji swój-obcy.

  ze cie gwałtem wziuni, to ich zbójeckie prawo, ale po co ześ ty dupą rusała ?

 25. snag said

  Wimar @ 3 ,…

  Amen, bro ,…

 26. snag said

  Boydar @ 2 ,…

  Pare detali na temat produktu IG i jego ‚ojca’ – Po tych komentazach wylecialen na zbity pysk z Forward – Kilka innych obnazajacych zydowskie skoowysynstwo podrzucilem tam przy okazji ,…
  ———————————————————————-
  snag Jan de Wit • 6 months ago

  It looks like you’re right, not even name calling that I’m taking as compliments from this crowd, I’m very disappointed, but education comes first 😉

  „There was another Dr. even more evil that those I have mentioned his name was Fritz Haber a naturalized German with Jewish parents the director of the Institute for Physical Chemistry in Kaiser’s Germany the co-inventor [at least on paper] of the Haber-Bosch process that was credited with keeping Germany supplied with fertilizers a Jewish chemist in pre WWI Germany known to history as the „father” of chemical warfare and Zyclon B. allegedly used in Auschwitz – Birkenau gas chambers and remembered for having personally overseen and supervising the first successful use of chlorine poison gas during the Second Battle of Ypres, resulting in over 67,000 casualties” ,…

  http://forward.com/culture/318456/did-josef-mengele-alter-this-survivors-genes/

 27. Zdziwiony said

  Jacek Żakowski: to Rosjanie dostarczyli Marii Kiszczak materiały? Zybertowicz: możliwe, że była to prowokacja, to może sprzyjać polityce Putina.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,dziejesienazywo-To-Rosjanie-dostarczyli-Marii-Kiszczak-materialy-Zybertowicz-mozliwe-ze-byla-to-prowokacja-to-moze-sprzyjac-polityce-Putina,wid,18176101,wiadomosc.html

 28. marquiz said

  Jesli Walesa byl powiazany z eSBecja, to dlaczego gen Kiszczak mialby sie mscic na swiom wspolpracowniku? Jak to mozliwe zeby system zbudowany przez agentow eSBe krzywdzil ich mocodawcow – np Kiszczaka, a pozwalal na beztroska dzialalnosc Jaroslawa K.?
  Kiszczak msci sie zza grobu? Z tym akurat sie zgadzam – msci sie na tym biednym narodzie, ktory obrzuca sie nawzajem gownem.

 29. janetatanka said

  Serce Walesy nie wytrzyma i dostanie zawalu i wtedy dopiero zostana wypuszczone wszystkie Giny z butelki.

 30. Watazka said

  Ja tak sobie wyobrazam, ze cala ta historia z Kiszczakiem jest dowodem na to, ze za czasow PRL- ubecja byla w cieniu. I nie bardzo sie jej to podobalo.
  Nienawisc PZPR do UBecji i odwrotnie -byla powszechnie znana.

  Bestialska rewolucja Solidarnosci pomogla zniszczyc PZPR a do wladzy dostaly sie UBeki co widac golym, nieuzbrojonym okiem bo rzadza do dzis i sa milionerami.. Skad maja te miliony?
  I widac tez golym okiem co ubecja z Polska zrobila.
  Naturalnie, nie obylo sie bez wewnetrznych starc i targow. Jest wiele jeszcze rzeczy do wyjasnienia a jeszcze wiecej do naprawienia o ile to w ogole jest mozliwe.
  Jest tez wielu tragicznych bohaterow z tamtych lat, ktorzy probowali bronic Polski.
  O nich sie nie pisze i nie mowi. Albo wrecz oskarza o… komunizm i dyktature.

  I choc nie bardzo lubie ogladac pranie historycznych brudow to wlasciwie dopoki beda idiotyczne wrzaski na temat „komuny”, komuchow i wygadywanie glupot na temat osiagniec Polski powojennej i obrazanie pamieci naszych rodzicow, ktorzy te Polske z ogromnym trudem i entuzjazmem odbudowali ze zgliszcz- to takie wypranie brudnych gaci jest chyba potrzebne. Bo ciagle smierdza.

  Niech ten Walesa i reszta bandy z Solidarnosci pokaze co takiego w Polsce „demokratycznej” zbudowali? zydowski kolchoz i okropne zadluzenie narodu.
  Gdzie jest nasza kadra techniczna? Gdzie narodowe pomniki? Ktore miejsce zajmujemy w swiecie w oswiacie, przemysle, potencjale gospodarczym?
  Dlaczego robimy za tanich najemnikow do wszystkich awantur wojennych?
  Polski zolnierz w Czadzie bo tanszy od zolnierza francuskiego? Jak nam nie wstyd!.
  Skad sie w Polsce wzial taki okropnie wysoki stopien przestepczosci??
  Odrabywanie glow kochankom? Narkomania i szalony odplyw ludnosci z kraju za chlebem?
  I co na to Walesa, ktory za panstwowe pieniadze sie walesa po swiecie?
  Tancuje na Florydzie z banda ubekow.

 31. jamek said

 32. vv said

  …ale jajka…bolek jeszcze raz będzie miał okazję nas zdradzić i sprzedać,.. jest idolem nowoczesnej targowicy,.. mają go nosić na transparentach i w klapach…

 33. KOR said

  @7 Fritz Haber, niemiecki chemik, noblista z roku 1918, w badaniach wykorzystał odkrycie z lat 40. XIX wieku Justusa von Liebiga, który zauważył, że wzrost roślin pobudzają związki azotu. Nagrodę otrzymał za opracowanie metody syntezy amoniaku. Haber dzięki produkcji nawozów azotowych stał się milionerem, a ówczesna prasa pisała o nim, że z powietrza zrobił chleb, gdyż w produkcji wykorzystywał azot pozyskany z powietrza. Poza nawozami azotowymi Fritz Haber zajmował się również tworzeniem środków owadobójczych. W czasie I Wojny Światowej pracował nad wynalezieniem gazów bojowych. Pod Ypres Haber osobiście nadzorował atak chemiczny. Wymyślił też bardziej toksyczną substancję: fosgen, a jego asystenci iperyt. Zmarł w Szwajcarii 29 stycznia 1934 na zawał serca. Cyklon B używany był w USA na granicy z Meksykiem do odwszania imigrantów latynoskich. W internecie jest/było nawet zdjęcie z odwszania imigrantów (trzeba je wyszukać).
  http://alchemik.a02.pl/kto-wynalazl-cyklon-b/
  http://www.cba.pl/403.html

 34. Siggi said

  Ja se pozwoliłem gdzie indziej wpisać takie cóś i twardo tego się trzymam.
  Pozdrawiam wszystkich współpracowników…
  ————–

  Ludzie !Jestem rocznik Polski Ludowej(24.07.1944-ur.na Zamojszczyżnie) i cały czas uważałem i nadal uważam,że współpraca obywatela z organami państwa w zakresie umacniania bezpieczeństwa państwa i jego obywateli jest świętym,obywatelskim obowiązkiem.Nie potępiam L.Wałęsy z tego powodu,że podobno współpracował ze SB.Dobro Polski wymagało ,abyśmy informowali organa o ewentualnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach.Ja to robiłem przez dziesiątki lat i mam pełne poczucie satysfakcji.Ponieważ byłem czł.dyr.sporej firmy w branży,gdzie ręką swędziała,żeby coś z produkcji ukraść i wynieść,to dlatego miałem prawie codzienny kontakt z oficerami SB i wzajemnie wymienialiśmy informacje.Nigdzie nie ma mojego nazwiska na żadnych listach tego W….na(nie będę wymieniał nazwiska tej kanalii),a IPN odpowiedział na moje zapytanie,że nie byłem TW,bo ja jawnie,społecznie ,dla dobra Ojczyzny z chłopakami z SB współpracowałem.A jak się komuś to nie widzi ,to niech mnie pocałuje tam…Dziekuję …

 35. Pitagoras said

  Trochę późno, a może lepiej późno niż wcale.

  APEL DO RZĄDZĄCYCH: (…) 21.II.

  w dobrze i mądrze pojętym interesie narodu, jak najszybciej niech państwo polskie ogłosi amnestię i wezwie wszystkich, którzy prywatnie posiadają jakiekolwiek dokumenty z zasobów służb bezpieczeństwa i innych organów państwa z okresu PRL, aby w terminie np. 2 miesięcy złożyli je w oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej na terenie kraju, bez obawy poniesienia konsekwencji za nieuprawnione ich posiadanie.
  Komu dowiedzione będzie ich posiadanie po terminie amnestii, ten zgodnie z prawem poniesie odpowiedzialność karną. Byłby to krok w stronę ciągle nie spełnionej lustracji i dekomunizacji.

  Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Sobieraj
  – od roku 1980 przywódcy regionów i członkowie władz krajowych pierwszej „Solidarności”

 36. Boydar said

  Uwzględniając historię chucpy, to zdanie Pana KOR wydaje się być kluczowe – „Cyklon B używany był w USA na granicy z Meksykiem do odwszania imigrantów latynoskich”

  Kiedy, jak, z jakim skutkiem, kto zaproponował, komu się scenografia szczególnie spodobała. Idzie dojść.

 37. Pitagoras said

  Fotografia POsłanki K. Grajewskiej bezcenna – jedynie co może mylić, to ‚polskie’ nazwisko!
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gajewska-obawiam-sie-ze-po-raz-kolejny-ucierpi-wizerunek-polski/4g53pz

 38. Boydar said

  O, cóś się znalazło

  http://wolnemedia.net/historia/dezynfekcje-przy-pomocy-cyklonu-b/

 39. snag said

  Boydar @ 36 ,…

  Zadna tajemnica, to powiedziawszy odpusc wasc swoje uwagi ,…

  Zyclon B uzywano przed wojna w Stanach wczesniej do dezynfekcji budynkow wojnie z karaluchamu, termitami, odszczurzania a pozniej do odwszawiania Latynosow dzieki czemu w obozach i slumsach odnotowano tylko dwa przypadki tyfusu – Ciekawe ze nikt nie umieral podczas odwszawiania nawet ci co odwszawiali i byli w zamknietym pomieszczeniu przez dluzszy okres uzywali jedynie higieniczne maski tez zyja, ciekawe rowniez ze wiezniowie Auschwitz (a znalem dwoch takich) ktorzy przezyli nie wiedzieli nic ani slyszeli o komorach gazowych ,…

 40. snag said

  Boydar @ 37 ,…

  Widze ze kiedy wygodnie cytujemy anarchistow 😉 Autor artykulu akurat nie nalezy do fanow Ameryki a oprocz podwieszonego przez pana artkulu i wielu innych napisal rowniez kilkadziesiat bardziej obiektywnych i godnych uwagi ,…

  Na marginesie strone ‚counterpunch’ ktora zalozyl z kolega mam do dzis w moich bookmarks ,…

  „As a writer Cockburn was a lifelong leftist and was one of the very few journalists in the US to identify openly as a Marxist, socialist, and in later years, an anarchist. Although, Cockburn was hardly predictable in his writing and tended to take controversial positions there were a number of consistent themes in his political writing, among them” ,…

  http://www.counterpunch.org/

 41. Boydar said

  Ależ oczywiście, ja to tylko gwoli uzupełnienia komentarza Pana KOR (33). Się holokaustom spodobał pomysł i tyle, nic więcej.

 42. Siekiera_Motyka said

  Ad. 19 – „Bo tak naprawdę nie Wałęsa jest w tym wszystkim winny. To mały człowiek, który nie dorósł do roli, którą odegrał. Dziś widać jak on jest zagubiony i zastraszony tym wszystkim. I teraz to jego otoczenie pozostawiło go na pastwę losu i dlatego tak się miota na wszystkie strony. A oni mają nawet uciechę, bo Wałęsa nie jest im do niczego potrzebny. ”

  Tak długo jak nie będzie teczki Tuska, Pawlaka, Geremka, Kuronia, Michnika itd itd. to ten Cyrk z Bolkiem jest tylko Cyrkiem dla odwrócenia uwagi na ważniejsze sprawy. Wtórny efekt to danie Polakom czarne oko w opinii publicznej.

  Nie przypadkowa była ta nagła informacja wypuszczona w Świat w tym samym czasie,

  .http://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/494759/Pope-John-Paul-II-relationship-married-woman-exposed-secret-letters

  Nie ma przypadków na tym poziomie.

 43. Pitagoras said

  S_M – faktycznie, to nie może być wszystko przypadkiem.

 44. Pitagoras said

  ■■ Krzysztof Wyszkowski: Afera z „Bolkiem” jest dla głupich, ważni są INNI ■■

  https://wzzw.wordpress.com/2016/02/23/%e2%96%a0%e2%96%a0-krzysztof-wyszkowski-afera-z-bolkiem-jest-dla-glupich-wazni-sa-inni/

 45. Siekiera_Motyka said

  Odsiecz SB dla tw. Bolka już zmobilizowana

  http://natemat.pl/172413,lech-walesa-pojawi-sie-na-wiecu-kod-w-gdansku-dzien-wczesniej-podobna-manifestacja-w-warszawie

 46. Pitagoras said

  Trochę więcej niż pięć minut strachu!
  http://niezalezna.pl/76755-nowe-akta-ipn-sluzalcze-listy-passenta-i-celinskiego-do-kiszczaka

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ipn-udostepnia-kolejne-akta-znalezione-w-domu-kiszczaka/h074wp

 47. Pitagoras said

  Wstyd dla wielu ikonek PRLu 😦
  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/druga-partia-teczek-z-domu-kiszczaka-w-ipn-udostepnione_783347.html

 48. Pitagoras said

 49. Polak stary said

  Jezeli juz o strachu ,to moze podyskutujemy o tym kto sie w Polsce kogo,czego obawia ?
  Partie nawzajem sie raz klepia po plecach,drugi raz udaja,ze sie kloca ,a to wszystko GRA !
  Czy byle rzady jak i obecne ,to tak same od siebie rzadza ?
  Kiedy to kazdy posel czy poslanka jest na garnuszku tych co wladaja juz prawie calym swiatem.
  A przeistaczanie sie partyjniakow to o czym swiadczy ?
  Zlob sie liczy i to co do zlobu dano !
  Szydlowa mala kobitka,szkolona a jakze tam gdzie trzeba bylo szkoly i kursy przejsc ,Duda czlowiek przyjaznie usmiechajacy sie do wszystkich i doktor ,ministrowie pelni powagi i uczonych slow , a to wszystko jednego howu z pokolenia na pokolenie !
  Wiec boja sie ,bo inaczej straca posadki.
  Dziwne tylko ze NAROD POLSKI na to patrzy i nic,zadnych wnioskow nie wyciaga ale czy sie ich boi ,to juz pytanie jak na wstepie mego postu .
  Ja uwazam,ze Polki i Polakow „zadzumiono” ,mlodzi to juz nawet diablow sie nie obawiaja,a rodzicow wcale,pewnie wszystkich dopiero Pan Bog „otrzezwi” ,lub zawezwie do siebie .

 50. Pitagoras said

  Myślałem, że trochę ta szafa przybliży nas do celu, ale Kiszczak nie był Bolkiem niestety.
  (…) „Po drugie, w liście tym, czego można było się spodziewać, gen. Kiszczak wybiela siebie, odcina się od jakiegokoliwek udziału w zbrodni. Przyznaje on, że przykro mu, iż uczynili to jego podwładni, przez co sugeruje, że nie miał z tą zbrodnią nic wspólnego. Ale czy nie jest to jedynie maskowanie tropów?”
  http://www.niedziela.pl/artykul/20914/Gen-Kiszczak-o-zabiciu-ks-Popieluszki

 51. Pitagoras said

  Tu o przejęciu
  https://twitter.com/KWyszkowski

 52. Pitagoras said

  Poszerzę info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Popie%C5%82uszko

  13 września 1984 roku odbyło się spotkanie Wojciecha Jaruzelskiego z Czesławem Kiszczakiem i innymi wysokimi urzędnikami, podczas którego Jaruzelski miał powiedzieć do Kiszczaka: „Załatw to, niech on nie szczeka”[34]. Wkrótce potem Jerzy Urban, piszący pod pseudonimem Jan Rem, nazwał kazania Popiełuszki „seansami nienawiści” [35]. 17 września 1984 roku Urząd do Spraw Wyznań wystosował ostre pismo do Episkopatu, w którym naciskał na zaprzestanie tolerowania przez biskupów wystąpień niektórych duchownych. Wymieniono w nim nazwisko księdza Popiełuszki[36]. Wzmogły się anonimy kierowane do księdza (np. „Zostaniesz bohaterem narodowym numer dwa – po Przemyku”) [37].

  Ciekawe slajdy dotyczące sprawy ks. Popiełuszki: 1, 2, 20, 41
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ipn-udostepnil-druga-partie-dokumentow-z-domu-kiszczaka-sa-tez-kserokopie-zdjec/v6m0w6

 53. Pitagoras said

  Trzeba jakoś zakończyć ten wątek, bo temat na pewno wielu ludziom się nie podoba i woleliby zapomnieć o nim.
  Przez tyle lat nosił Matkę Boską w klapie — dzieci i młodzież patrzyła jak na bohatera, to strach pomyśleć, jak w obecnych
  czasach przykład Bolka dołączy do podkopywania fundamentów, które były ostoją Polskości oraz powiązanych atrybutów.
  Brak słów, które mogą opisać, jakie dodatkowe reperkusje moralne z tego wszystkiego wynikną!

 54. Siekiera_Motyka said

  Zauważyłem w moim środowisko że lud się trochę obudził. Ale nie jestem optymistom do tego stopnia by myśleć że lud się podniesie i będzie domagał pełnej prawdy. Ta prawda to „Co to było „Okrągły Stół ?”

  Bolek to tylko ofiara która PiS nam rzucił. Jarek szukał momentu kiedy Bolku dowalić. Teraz jest ten moment dla niego. Co dalej jest ważne. Niczego ważnego się nie spodziewam: Michnik, Geremek, Tusk, ….

  Panie Pitagoras, chętnie czytam dalsze informacje ?

 55. Boydar said

  Na tym poziomie żadne dowalanie tolerowane już nie jest, można tylko wykonywać polecenia. Ewentualnie samemu od razu się zakopać w ustronnym miejscu.

 56. Pitagoras said

  Taka historia, źródła nie podał, ale wygląda bardzo prawdziwie:
  atos 24.02.2016 15:51 Wolne Media

  Twórca Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski wspomina też na antykomunistyczną działalność samego Tuska:

  – Myślę, że koniecznie trzeba pamiętać o tym, że Tusk był według mojej wiedzy jedynym działaczem antykomunistycznym w Polsce w latach 70. i 80., o którego działalności nic nie wiedziała Służba Bezpieczeństwa To jest niesamowity przypadek. Gdyby to traktować poważnie trzeba byłoby to porównać do tego, że cały IPN i tego typu instytucje nie mają pojęcia o rzeczywistości, bo się okazało, że można było przez te przynajmniej piętnaście lat aktywnie działać jako antykomunista i SB nigdy na trop tej działalności nie wpadła mimo, że była to działalność realizowana zbiorowo. Tusk raz w życiu był zatrzymany i raz w życiu miał rewizję. Wtedy kiedy szedł na spotkanie ze mną w 1983 roku. Mówi, że współpracował z WZZ, że współpracował ze Studenckim Klubem Solidarności. Ja tam Tuska nie widziałem, ani w WZZ ani w SKS – mówi Wyszkowski.
  Krzysztof Wyszkowski opisuje też imprezę środowiska Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Gdy prominentni działacze KLD przeszli do omawiania spraw biznesowych, zaczęto mówić o „kręceniu lodów” i „wyjadaniu konfitur”. W pewnym momencie działacze zaczęli mówić wprost o kradzieży.

  – Byłem zdziwiony, gdy w obecności swoich żon, ci ludzie, środowisko elity KLD zaczęli mówić „kraść” – „trzeba ukraść tą fabryczkę”, „trzeba ukraść to, tamto”. Zobaczyłem, że nie ma Donalda. Wyszedłem i spotkałem go w kuchni. Mówię: „Donald, oni już nie mówią «konfitura», tylko mówią «ukraść»” . Donald spojrzał na mnie bardzo trzeźwo i prosto w oczy oświadczył: „To moja wina” i wyszedł do salonu, po czym zamknął za sobą drzwi. Nigdy więcej mnie na tego typu zebranie nie zaproszono – wspomina Wyszkowski.

  W opinii działacza opozycji antykomunistycznej, obecne afery są właśnie pokłosiem tamtych czasów i prowadzonych wówczas działań.

  – Mam poczucie, że ta wielka, gigantyczna na miarę Targowicy korupcja polityczna, której ofiarą jest Polska, której ofiarą jesteśmy my wszyscy, wzięła się ze zwykłego, małego złodziejstwa. Z tych „konfitur”, z tych „lodów”, z wykradania poszczególnych zakładzików w trójmieście. Cała Polska została rozkradziona. Było takie hasło: „Dlaczego komuniści mają rozkraść wszystko. Nam też się coś należy”. Polska elita polityczna z tego kręgu wzięła się ze złodziejstwa – mówi Wyszkowski.

 57. Boydar said

  Sztambuch cioci Stasi ma do dzisiaj gryf verboten 🙂

 58. Siekiera_Motyka said

  Ad. 56 – Pan Wyszkowski nie może nam tego zagadnienia rozwiązać. Ale poszlaki są i sugerują że Donald zasłużył się do tego stopnia że znajduje się dzisiaj w Brukseli, transferowany minuty przed upadkiem PO w wyborach. To nie działanie Moskwy takie cuda robi.

  .http://c8.alamy.com/comp/D57F1F/l-r-aachen-mayor-marcel-philipp-polish-prime-minister-donald-tusk-D57F1F.jpg

  .http://www.fr-online.de/image/view/2012/5/4/16299478,12852667,highRes,MDF77660.jpg

 59. NICK said

  Kto się w mendiach pokazuje tego ja nie szanuję. Napisała ciocia gienia. Czemu? Raptem? Do widzenia.?.
  P.S. Uwaga. „Bronisław W(ild…..)” jest ostatnio bardzo aktywny. Tak to ten co był Prezesem TVP w latach 2005-2007.
  Chociaż synalek go przerasta; uważajcie.
  P.S. II. Pojutrze obrzezam bukowinę. Ryby wędził będę. Z Charzykowych. Wróć. Ostróżę bukowinę.

 60. Pitagoras said

  Odwzajemniam ciekawą fotę, Bolek i Lolek

 61. Pitagoras said

  To też nie przypadek z Bosmanem?

 62. Pitagoras said

  Proszę się nie przejmować słabą jakością, tylko poświęcić dziesięć pełnych obrotów sekundnika, warto szczególnie tym, którzy się łamią co do Bolka był vs nie był donosicielem.
  Ale tu UBecja przeżyła niemały szok sprawdzając LW.
  .https://youtu.be/oERGgggD5f4

  (resztę odcinków POblokowali) – szukałem dziś, ale nic z tego.

 63. Pitagoras said

  Jest całość – szukajcie a znajdziecie!
  https://plus.google.com/100320715943124187659/posts/J4bpKK7SsnL

  Teraz minutnik zatoczyć musi prawie całe koło, ale warto!

 64. Pitagoras said

  Rusza machina:
  Prokuratura IPN z Białegostoku wszczyna śledztwo ws. rzekomego fałszowania akt Bolka! Tj. Poświadczenie nieprawdy przez SBekow.
  Cezary ‚trotyl’ Gmyz

 65. Pitagoras said

  W małych mediach nie ma hejterów, co najwyżej pożyteczni idioci – aż miło się czyta i patrzy na kciuki.
  http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/lech-walesa-wezmie-udzial-w-niedzielnej-manifestacji-kodu,9434021/
  Jest fajny komentarz i jest co w nim czytać!
  Podtytuł:
  Gdańsku czy ci nie wstyd?

 66. Pitagoras said

  IPN wstawił też poprawiony film z Magdalenki i willi Zawrat. To chyba jest inny materiał od C. Gmyza?
  Początek, rozmowa dwóch panów, a sam obraz jak i dźwięk jest poprawiony oraz dołożone są napisy.

 67. Pitagoras said

  Bolo na wykopie:
  lechwalesa (oryginał)
  Źeby było jasne nigdy nikt mnie nie złamał i Ne złamie tak le nie liczbie źę kiedykolwiek się przyznam do kłamstwa

Sorry, the comment form is closed at this time.