Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żołnierz DRL: po stronie ukraińskiej walczy 2000 Polaków

Posted by Marucha w dniu 2016-02-22 (Poniedziałek)

Aleksander “Ochota” Bułach, żołnierz Donieckiej Republiki Ludowej, podczas rozmowy z Siergiejem Wiesielowskim w programie “На Самом Деле” stwierdził, że po stronie ukraińskiej walczy 2000 Polaków.

Zapytany przez prowadzącego, skąd wiadomo, że to Polacy odpowiedział, że mają inny typ mundurów (“NATO-wski”), oraz nieco inne karabiny, a w rejonie Stanicy Ługańskiej nie ukrywają swojej narodowości.

Wideo w jęz. rosyjskim:
>https://youtu.be/haU1xlVb4bA

http://novorossia.today

Komentarze 24 to “Żołnierz DRL: po stronie ukraińskiej walczy 2000 Polaków”

 1. JO said

  „walczy” 2000 Zydow z polskimi nazwiskami….

  Żydzi chyba nie są tacy chętni do nadstawiania karku… chyba że walczą za biurkiem.
  Admin

 2. Marian said

  Zero litości dla polskojęzycznego żydłactwa i ich qoorewek w mundurach!

 3. Boydar said

  Zero ! A rodziny w TU154M i do brata Trudeau, tylko lecieć mają przez Litwę.

  Tylko skąd wziąć tyle tutek ? Nie, to zły pomysł, ale coś się wymyśli. Może faksem ? Takim dużym ? Albo elektroniczną jajcarnią ?

 4. wron said

  To są ukry z powdwójnym obywatelstwem .

  O to to! Bardzo możliwe.
  Admin

 5. JO said

  ad.4.ad.1 . Ukry = Zydzi ( Chazarzy..)

 6. Bernard Korzeniewicz said

  Ad1/ Admin, „polska brygada międzynarodowa” w Hiszpanii to byli w 100% Żydzi.

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/70866/zagrabiona-pamiec-wojna-w-hiszpanii-1936-1939

 7. Marucha said

  Re 6:
  Mimo to przypuszczam, że „Polacy” walczący po stronie Banderlandu, są raczej ukropami z polskim obywatelstwem, niż Żydami.

 8. Ci "polacy żołnierze" to UKRAŃCY z polskim obywatelstwem. said

  W obecnej III RP w czasie ostatniego spisu powszechnego ok. 450 tysięcy polskich obywateli ZADEKLAROWAŁÓ narodowość UKRAIŃSKĄ.
  Wiekszośc z nich jest członkami banderowsko-nacjonalistycznej organizacji Związków Ukraińców w Polsce.
  Ta organizacja hodowała i hoduje tzn. robi pranie mózgów tych ukrainców zamieszkałych w Polsce wtłaczając im nazistowskie indoktrynacje ukraińskie wg. ideologii opracowanej przez Banderę, Doncowa i innych nacjonalistów ukraińskich.

  Zwiazek Ukrainców w Polsce prowadził akcje naboru młodych ukrainców zamieszkałych w Polsce do ich przeszkolenia wojskowego, a potem ich wysłania na ukrainę aby na zamówienie żydów amerykanskich tłukli sie z ruskimi z ukrainskim obywatelstwem.

  To szkolenie ukranców z Polski odbyło się na koszt polskiego podatnika WYMUSZONY przez zawodowego ukrainca Siemoniaka, który o zgrozo był ministrem polskiego MON:

  Ponadto zapoznaj się z artykułem:

  Polscy żołnierze będą umierać za banderowców?

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/4106-polscy-zolnierze-beda-umierac-za-banderowcow

 9. Zdravko said

  Mimo, że od początku konfliktu pojawią się pogłoski zastępach Polaków walczących na Ukrainie, to jednak nikt nie przedstawił przekonującego dowodu na ich obecność,(nie mówię tu o pojedynczych ochotnikach) chodzi o całe kompanie. Zdjęcia, nagrania

  Tak więc Quod gratis asseritur, gratis negatur Twierdzenie bez dowodu możemy odrzucić bez powodu.

  Chyba, ze ktoś ma jakieś nagrania zdjęcia „polskich” najemników, to niech się podzieli. Czekam z niecierpliwością.

 10. Boydar said

  Panie Zdravko. Po pierwsze, jeśli faktycznie walczą po stronie banderowców to są chu,je nie żadni Polacy. Po drugie, nie ma znaczenia czy walczą (to a’propos dowodu), gdyż nawet i dwa tysiące niewiele w tym konflikcie zmienia. Tam różne męty sie zaangażowały i cedzić durszlakiem ten syf to zbytek łaski. Ważne jest, co my o takim czymś jak służba u morderców i potomków morderców sądzimy. I co ewentualnie z takim osądem planujemy uczynić dalej.

 11. Rambo said

  Przecież ten internetowy program “На Самом Деле” jest od przygłupów do przygłupów. Tezy jakie tam padają zazwyczaj nie mają pokrycia w faktach. W październiku była tam omawiana wypowiedź prezydenta Dudy jakoby wezwał Polaków, by byli gotowi do walki o odzyskanie byłych ziem polskich – Galicji, Wołynia i Polesia.

 12. Janek said

  Gra jest zapewne troche bardziej skomplikowana. Jak już sie damy podpuścić na zajęcie polskich ziem na wschodzie po tym jak Rosja w końcu zrobi porządek z upadliną to prusacy szybko upomą sie o swoje, ale ta decyzja w ośrodku wladzy jeszcze nie zapadła jak sądzę.

 13. Zdravko said

  Re 10: Pan Boydar

  Na Gajówce panuje takie przeświadczenie, że jak się wyślę banderowców na wschód, to separatyści ich zutylizują. No niestety, to dość idealistyczny podejście. Owszem część zginie, ale duża część wróci wzbogacona o doświadczenie bojowe, nawet jeśli to jest zwykłe mordowanie cywilów.

  Re 11: Pan Rambo

  Racja, przytoczę rzekomy cytat Dudy.


  „Wzywam wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, by byli gotowi do walki o odzyskanie byłych ziem polskich, gdzie nasi rodacy wciąż podlegają prześladowaniom i upokorzeniom ze strony nowych już władz ukraińskich. Jeśli obecna Ukraina krytykuje posunięcia Związku Sowieckiego – a krytykuje – to państwo to powinno dobrowolnie oddać ziemie Polski, które należało do niej do 1939 roku. Prowadzimy już robocze prace w kwestii zwrotu Polesia, Galicji i Wołynia i niezbędne jest nam wsparcie całej ludności Rzeczypospolitej Polskie. Każdy mieszkaniec kraju powinien być gotowy w słusznej walce o odzyskanie polskich terenów, na których mieszka ogromna liczba etnicznych Polaków, którym potrzebna jest nasza obrona”

  Aż bije po oczach, że pisała ten tekst osoba myśląca po rosyjsku nieudolnie próbująca się wcielić w skórę Polaka. Podkreśliłem najbardziej rażące stwierdzenia. Żaden Polak, a już na pewno nie Andrzej Duda nie będzie argumentował odzyskanie kresów wschodnich zaszłościami ukraińsko-rosyjskimi. Tym bardziej, ze PAD jest doktorem prawa i raczej próbował podważyć prawnie przynależność polskich kresów do Ukrainy. Jeśli by próbował.

 14. Pod linkiem też przykład takiego szkolenia:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/03/01/nato-szkolilo-ukrainskich-bojowkarzy/
  Artykuł z marca 2014 ale wart przypomnienia

 15. hulsz said

  ad.1 Prawdziwych Polakow jest w Polsce garstka reszta to skrzyzowane kundle ktorym sie wydaje ze sa Polakami.

 16. hulsz said

  ad.7 Moze tak byc ale nie koniecznie >Wspolczesny Polak ma tak wyprany mozg ze szkoda gadac.

 17. Marian said

  Jeżeli to polskojęzyczne ukropy kształcone w Polsce, to bardzo dobrze że mogą ulec szybkiej utylizacji na froncie, bo Polacy będą mieli mniej kłopotu. Jeśli jednak takie ścierwo przeżyje i wróci do Polski, to będzie stanowiło bardzo poważne zagrożenie – analogicznie do islamkich najemników z państw UE, którzy po uzyskaniu doświadczenia wojennego w Syrii wracają do swoich państw macierzystych i przygotowują tam zamachy (Paryż). Podobnie należy patrzeć na polskojęzycznych ukropów, którzy po zyskaniu doświadczenia wojennego wróca do Polski, by tu rozpocząć działąnia wojenne przeciw Polsce („Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze”). A PiSda za to płaci i się cieszy.

 18. Boydar said

  Panie Marianie, pomijając już kwestię, że nie ma większego znaczenia jak nazywa się aktualnie sprawująca pozory władzy formacja, bo wszystkie są jednym obrzezanym kutasem robione, to na jakiej podstawie wyprowadza Pan wniosek co sfinansował na Ukrainie polski podatnik ? Jak do tej pory nie ukazała się żadna w tej kwestii ani oficjalna ani nieoficjalna informacja. Prędzej czy później ten niewydarzony twór musi upaść a następnie rozpaść. Taki plan był zawsze o czym Jaceniuk czy Poroszenko wiedzą o tym od samego początku objęcia rządów. W aspekcie możliwych skutków takiego rozpadu, inwestycja nawet pusta ale pozwalająca na manewr czasowy jest w perspektywie bezcenna. To nie jest zabawa w berka ani w chowanego. Pragnę natomiast zauważyć, że np. koszty samej obsługi długu zagranicznego III RP przekraczają grubo trzydzieści pięć miliardów w skali roku. I nikt specjalnie nie płacze z tego powodu. Póki co, kasa dla ukrów nie jest żywą gotówką tylko otwartą linią kredytową. Na razie nie dostali nawet złotówki. Nie zna Pan nawet podstawy oprocentowania tej „pożyczki” oraz uzgodnionych „zabezpieczeń”.

  Jeżeli jednak nie miał Pan na względzie owej „pożyczki” tylko jakieś inne finansowanie, to ja bardzo przepraszam że się wtrąciłem i może Pan uznać moje uwagi za niebyłe.

 19. Watazka said

  Czy to moze weterany z Libii i Iraku?

 20. anonim said

  W każdej legendzie jest „ziarno” prawdy. Żydzi w czasie wojen z arabami na falach radiowych nawijali po polsku albo w jidish i arabom nic nie dało to że gadali otwarty tekstem nic nie rozumieli.
  Zastanówmy się skoro obie walczące strony rozmawiają z grubsza tym samym językiem to w sytuacji braku kodowanych środków komunikacji nie lepiej było polskim ukraińcom gadać…po polsku?

 21. Marian said

  Panie Boydar, wnoszę to przede wszystkim na podstawie tych czterech miliardów złotych, które Duda zostawił w banderowskiej czarnej dziurze, czyli skarbonce Poroszenki…

 22. Boydar said

  W sądzie by Pan Marian z takimi „dowodami” nie powalczył zbyt długo. Myślę, że skończyło by się na biurze podawczym.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Na dobrą sprawę, Panie Boydar, w polskim sądzie z żadnymi dowodami Pan nie powalczy, jeśli taka będzie instrukcja.

 24. Boydar said

  Ło Matko Bosko Jedyno Kochana, z któregokolwiek bądź kościoła; Kafel twierdzi że ino tknąć, poczekajmy te pół roku czy nawet rok. Już On tam swoich zna, zobaczymy, czyja racja.

Sorry, the comment form is closed at this time.