Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Premier Litwy zobaczył wpływ Rosji na związki zawodowe nauczycieli żądające wyższych płac

Posted by Marucha w dniu 2016-02-23 (Wtorek)

Litewski premier Algirdas Butkevičius oświadczył, że na związki zawodowe instytucji edukacyjnych, niezadowolone z systemu edukacji, pracy rządu kraju i organizujące protesty, demonstracje i strajki, wpływa Rosja.

Sześć związków zawodowych litewskich instytucji oświatowych żąda od władz przywrócenia świadczeń społecznych państwa na ucznia do poziomów sprzed kryzysu (1093 euro), podniesienia pensji nauczycieli, wychowawców przedszkolnych, a także zmniejszenia liczby uczniów w klasach.

„Pewien wpływ wywiera Rosja” — powiedział dziennikarzom po spotkaniu z frakcjami opozycyjnymi w Sejmie .

Twierdzi on, że w poniedziałek otrzymał „informację od określonych służb”, a w piątek próbował omówić z przedstawicielami związków zawodowych zagadnienia związane z żądaniami nauczycieli, ale związki po spotkaniu przedstawiły nowe żądania. „Stanowisko uległo zmianie i pewne zewnętrzne wpływy, nie zawaham się powiedzieć, że ze strony rosyjskiej, na niektóre związki zawodowe są duże, nie będę mówić o szczegółach” — powiedział.

Premier uważa, że przedstawiciele litewskich związków zawodowych wyjeżdżają na konferencje związków zawodowych Rosji do Moskwy i Petersburga. „Kto może zaprzeczyć, że w ten sposób (poprzez akcje protestacyjne) na Litwie realizowane są ich (Rosji) propozycje i żądania” — powiedział dziennikarzom Butkevičius.

http://pl.sputniknews.com/

Premier Butkevičius ma rację. Nauczyciele litewscy nigdy by nie wpadli na to, że dobrze jest zarabiać więcej, gdyby nie wrogie podszepty Rosji.
Cieszy, że wpływy tworkowców na państwo są widoczne nie tylko w Polsce. Przez to czujemy się mniej osamotnieni.
Admin

Komentarzy 10 to “Premier Litwy zobaczył wpływ Rosji na związki zawodowe nauczycieli żądające wyższych płac”

 1. jazmig said

  Ta pogoda za oknem, to też wina Rosjan.

 2. Dziadzius said

  W historii ktora sie ciagle powtarza jest taki okres zaraz przed wojenny kiedy obraza sie i opluwa przyszlego kombatanta tej nadchodzacej wojny. Gazety w Usraelu [ ale to juz po pokazaniu Hitlera jako Man of the Year] az sie przepychaly by pokazac karykatury hitlera jako bandyte a niemcow jako fachowych mordercow z inteligencja goryla. i to jeszcze przed Crystal Nacht — Potem podczas Zimnej Wojny ZSSR bylo pokazywane w Usraelskich gazetach jako zbior pijakow i niedoleg umyslowych – [az do czasu Sputnika] Tak i teraz Putin jest winny calego burdelu na srodkowyn wschodzie i to juz od poczatku WWI przez ustalenie izraela i przez usuniecie Faruka i Nassera z Egiptu – uzbrojenie Egiptu-i Arabow i najazd na bezbronny Afganistan i zeby nie DOBRODUSZNA hameryka to swiat bylby juz caly w reku tych niedoleg USSR.

 3. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Że też na to wcześniej sami nie wpadliśmy. Ha! Teraz jak polskie goje wyjdą strajkować, to będzie można ich zaatakować jako ruskich agentów.

 4. Watazka said

  Wplywy rosyjskie trzeba zdecydowanie zlikwidowac na Litwie, zeby nie przeszkadzaly wplywom amerykanskim.
  Amerykanski system nauczania jest sto razy….. drozszy ale za to bardziej korzystny dla bankow:

  Dlugi studenckie w USA: ponad tryllion dolarow!

  http://21stcenturywire.com/2014/01/02/student-loans-the-new-socially-engineered-trap/

 5. Zerohero said

  Ich trylion to nasz bilion.

 6. nikita said

  Panie Watażka, to nie jest takie proste.

  Na sytuacje akademicką w USA ma wpływ cała masa czynników. Ciężar zadłużenia wskutek ponoszenia kosztów edukacji można zmniejszyć, albo jak kto bardzo mądry, wyeliminować. Ale nie o to się teraz rozchodzi. Owa dziura, która ma jakoby powstać w systemie szkolnictwa Litwy gdyby wyeliminować rzekome wpływy rosyjskie. Tu wchodzi w grę diametralnie różny stosunek do nauki Europejczyków, przede wszystkim z krajów powiedzmy w skrócie słowiańskich i studentów amerykańskich. Jeszcze dużo potrzeba demagogicznych wysiłków żeby Litwinów sprowadzić do umysłowego poziomu amerykańskich młodych ludzi (nie przeczę że sa wśród nich wyjątki). Tu się studiuje jazz, kulturę etniczną, muzykologię, kto światlejszy, wybiera business, especially international business, a takie dziedziny jak powiedzmy inżynieria to domena kolorowych przybyszów z Azji, głównie Hindusów. Powiem wprost, że USA wykazuje poważny deficyt inżynierów i początkujący inżynier chemiczny na stażu dostaje cztery tysiące zielonych na miesiąc, a po stażu i po dyplomie sześć cyferek na rok. No, powiedzmy osiemdziesiąt tysięcy na dzień dobry, a sześć cyferek bardzo wkrótce. I wciąż brak jest inżynierów, bo młodzi ludzie nagminnie uciekają przed matematyką, fizyką, a szczególnie chemią. W Europie zainteresowanie tymi przedmiotami jest o wiele większe, to wynika z kultury i inklinacji człowieka białej rasy, szczególnie Słowianina, który łączy wiedzę i możliwości twórcze z finezją projektanta.

  Jeśli chodzi o długi, z którymi absolwent studiów rozpoczyna życie, to wszystko jest kwestia odpowiedniego zaprojektowania kariery od samego początku, co mało kto potrafi z uwagi na niedostatecznie wykorzystaną wyobraźnię. Ale powiedzmy że dwie trzecie pożyczki na studia jest odpowiedzialnościa rodzica. Gdy rodzic idzie na emeryturę, staje sie człowiekiem o niskich dochodach i dla takich sa szerokie możliwości wykupu długu przez programy rządowe. Ponadto, w USA dzieci nie odpowiadaja za długi rodziców i na przykład gdy ojciec odejdzie na łono Abrahama, dług zostaje anulowany. Jesli rodzice są powiedzmy młodsi, niż piszący te słowa, to wtedy inny aspekt wchodzi w grę. Chodzi na przykład o poprowadzenie kariery zawodowej tak, by mieszkając z rodzicami przez pierwsze kilka lat, spłacić większa częśc długu z inżynierskich wypłat. I tu jest pies pogrzebany, poniewaz współczesne wychowanie propaguje zanik więzi rodzinnych.

  Powyższe akapity to tylko przykładowe kilka aspektów. Powtarzam, to jest temat rzeka i trudno jednoznacznie potępić czy pochwalić ten cały system. O, przypomniał mi sie dość interesujący szczegół. Moje potomstwo szło na uniwersytet. (miało na inżynierię, ale scykorowało i poszło na pijar, który skończyło – dopiero teraz, po dwóch latach pracy ręcznej poszło po rozum do głowy i od nowa bierze inżynierię). Przy spotkaniu wstępnym , bo trudno to nazwać egzaminem, czy nawet rozmową kwalifikacyjna, padło pytanie o koszta. I co nam powiedziano? Ano, gdybyśmy byli biedni, to dziecko miałoby studia za friko i jeszcze w dodatku duże beneficja. Albo przynajmniej gdyby rodzice byli rozwiedzeni. Tak nam powiedzieli dosłownie w departamencie financial aid. Znaczy się niejako coś zasugerowali, nieprawdaż.

  Przejawem tej polityki są wielkie masy przeważnie czarnych studentów oficjalnie uczących się różnych bulszytów za darmo, a tak naprawde oddających się rozmaitym uciechom cielesnym jak żarcie, picie, ćpanie i pie^%$#@^enie i kilkunastoprocentowa grupa Azjatów, którzy uczą się nieprzytomnie dzień i noc. A takze kilku Polaków, czy Russkich którzy życie biora na poważnie. Oni swoje długi akademickie spłacą w kilka lat. Moje starsze juz spłaciło.

  Tak że moim skromnym zdaniem, Litwa czy inne kraje byłego Bloku nie załapią sie na amerykański system edukacji. Maja swój, lepszy.

  Przepraszam za długi tekst, ale to i tak kropla w oceanie.

  P.S. I proszę nie utrzymywać, że profesja medyczna czy prawnicza to sa jakieś najintratniejsze dziedziny. Lak nie jest. Lekarz napotyka w pracy wiele restrykcji i jest odpowiedzialny za więcej niz powinien, a kariera wielkiego prawnika jest tylko dla nielicznych i starannie wyselekcjonowanych (znałem prawnika co sobie kupił ciągnik siodłowy i robił jako trokarz i drugiego, który pracował na tej pozycji która ja teraz zajmuję).

 7. Watazka said

  6
  Nikita
  Tekst jest rzeczywiscie przydlugi ale nie wyjasnia dlaczego najwieksza ekonomie swiata nie stac na ksztalcenie mlodziezy. Ale stac na wydawanie miliardow miesiecznie na bron i awantury wojenne.
  Nie wiem wszystkiego o Litwie ale Polska tez sie zachwycila systemem amerykanskim, ktory produkuje debilow za wlasne pieniadze. Polska tez wprowadza oplaty za oswiate i nakreca zydowskie biznesy produkcji durnowatych podrecznikow.
  Tych „amerykanskich’ dyplomow z Polski nikt na swiecie nie uznaje.

  Litwa tez sie zapatrzyla na Zachod i wszystko co rosyjskie to paskudne i wredne.
  Pozamykali zaklady przemyslowe tylko dlatego, ze byly ‚sowieckie’.
  Im juz tez inzynierowie nie sa potrzebni. Potrzebne zas blichtrowe supermarkety zydowskie..
  Pewnie z tej radosci z wyzwolenia sie spod sowieckiego buta polowa ludnosci opuscila Litwe… na zawsze.

 8. Watazka said

  6
  Nikita

  Edukacja w USA

  Why we need to teach geography.mov – YouTube

  To zadna propaganda. To amerykanskie media ostrzegaja studentow przed zadluzeniem:

  https://www.intellihub.com/never-take-a-student-loan-failure-to-pay-may-result-arrest/

 9. nikita said

  Tekst jest rzeczywiscie przydlugi ale nie wyjasnia dlaczego najwieksza ekonomie swiata nie stac na ksztalcenie mlodziezy.

  Ależ stać! Tylko że wykształceni ludzie nie sa potrzebni w kraju. Zindoktrynowani, owszem.

  I teraz jest konflikt interesów, bo z drugiej strony, do przetrwania kraju potrzebni są niezależnie myślący fachowcy w różnych dziedzinach. Dlatego trzeba przynajmniej finansowo zniewolić cąłą generację. Z trzeciej strony, mądrzy ludzie mają sposoby i na system.

  Z każdej strony patrząc, to nie jest takie proste.

  A największą łamogłówką dla systemu byłby amerykański murzyn studiujący za darmo inżynierię.

 10. Watazka said

  8
  re: edukacja w USA
  Dlaczego trzeba uczyc geografii?

Sorry, the comment form is closed at this time.