Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

​Nie żyje Marian Zagórny

Posted by Marucha w dniu 2016-02-29 (Poniedziałek)

Marian Zagórny polski rolnik i radykalny działacz związkowy, zaangażowany m.in. w działania tzw. pierwszej „Solidarności” nie żyje.

Jak podaje rmf24.pl – związkowiec zmarł w wieku 56 lat. Jego ciało zostało znalezione w wannie jednego z podwarszawskich hoteli.

Był jednym z liderów „Solidarności” Rolników Indywidualnych, m.in. stał na czele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Solidarności RI. Następnie był współtwórcą i przewodniczącym Związku Zawodowego Rolników „Solidarni”.

Zagórny był organizatorem głośnych protestów rolniczych, m.in. przeciwko nielegalnemu sprowadzaniu do Polski modyfikowanego genetycznie lub skażonego zboża oraz przemytowi artykułów rolno-spożywczych.

Jego radykalne akcje (np. wysypywanie zboża), które uzasadniał dobrem polskiego rolnictwa i ochroną konsumentów, stały się przyczyną licznych postępowań. W następstwie jednego z procesów spędził 3 miesiące w więzieniu. W obronę Zagórnego zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych.

Ciało Zagórnego znalazł jego znajomy. Było w łazience, w wannie. Prokuratura zleciła sporządzenie sekcję zwłok. Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarli reporterzy, związkowiec cierpiał na cukrzycę.

Prokuratura jeszcze nie wie, czy będzie prowadziła śledztwo w tej sprawie. Śledczy oczekują na pełne materiały od policji.

http://niezalezna.pl/

Komentarzy 12 to “​Nie żyje Marian Zagórny”

 1. anATOM said

  Załatwili chłopa jak nic nie mam nawet wątpliwości.

 2. anonim said

  We dwóch jeden przytrzymuje w wannie a drugi za nogi w górę raz dwa i mamy topielca Jakubowską też utopili w wannie.

  Oczywiście mógł przedawkować insulinę w efekcie czego dostał hipoglikemii i taki słaniający się na nogach postanowił wziąć kąpiel…w końcu to tez jest możliwe

 3. anonim said

  Ciekawe czy w tym roku będzie wspierać „braci rezunów” jakimś interwencyjnym skupem ich zboża…tak można dowalić Polakom w dwójnasób unym opłacalne.

 4. Maćko said

  Poniewaz nie boksowal sie to sznur od worka odpadal.
  Marian Zagórny, lider Związku Zawodowego Rolników ”Solidarni” zasłynął, jako organizator głośnych protestów. Sprzeciwiał się m.in. sprowadzaniu do Polski genetycznie modyfikowanego zboża. Za akcję blokowania dróg i wysypywania zboża na drogę trafił na trzy miesiące do więzienia.

  Nie znajduje ani day ani godziny smierci…

 5. xy said

  Ludzie znani/wplywowi lubia umierac w weekend.
  To takie taktowne.

 6. ERRROR 404 NSZ said

  Ad 1 AnATOM

  System wannowy jest bardzo „wiarygodny”….

  Cześć jego Pamięci i spokój Jego duszy , małego rycerza który o zaszczyty nie dbał a jeno o dobro Rzeczypospolitej….

 7. Bogush said

  56 lat ?? Na bank następny samobójca

 8. Polak stary said

  Przeciez rolnicy indywidualni wlasnie zaczeli sie „dogadywac” i obecnie obraduja ,wiec dla postraszenia znalazl sie „topielec w wannie” .
  Niech uwaza taki rolnik-Anglik zyjacy w Polsce jak Sir Julian R. i Jadwiga L.wspolpracujaca z nim – diabli w Polsce nie spia !
  Co z mlodszymi rolnikami bedzie ?
  Uwazajcie na PIWO ,browary do Polakow nie naleza !!!

 9. Zdziwiony said

  Po 1989 miał 16 wyroków skazujących, kilka spraw jest też w toku. Po kilku miesiącach spędzonych w więzieniu korzystał obecnie z przerwy w odbyciu kary, spowodowanej złym stanem zdrowia. Liczył na ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę,

 10. wisienka said

  Liczyl na ulaskawienie i sie chlop ciezko przeliczyl 😦

 11. Maćko said

  Zasamobójstwowany. Kolejna ofiara seryjnego samobójcy.

 12. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2016/02/29/%e2%80%8bnie-zyje-marian-zagorny/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.