Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Witajcie! Jestem ruskim okupantem!

Posted by Marucha w dniu 2016-03-10 (Czwartek)

Polityka historyczna Rosji z rosyjskiego punktu widzenia – Lista zbrodni, które popełniła Rosja wobec cywilizowanego świata.

1802 i 1918 – Rosja zdradliwie podarowała Finlandii suwerenność.
1918 – zdradliwie podarowała państwowość Łotwie i Estonii, które państwowości nigdy nie miały.
1918 – Litwa odzyskała państwowość dzięki Rosji.

Polska odzyskała Państwowość dzięki Rosji dwukrotnie: w 1918 (spod zaboru trzech niemieckich cesarzy) i w 1944 spod okupacji hitlerowskiej. Zamiarem Hitlera była eksterminacja Polaków i Słowian.

Rumunia zrodziła się w wyniku wojny Rosji z Turcją 1877-1878.

Bułgaria odzyskała niepodległość po wojnie Rosji z Turcja 1877-1878. W ramach wdzięczności Bułgaria uczestniczyła w dwóch antyrosyjskich koalicjach w I i II wojnie światowej. Jako członek NATO, Bułgaria stacjonuje wojska USA.
Po 1945 roku nie było w Bułgarii ani jednego żołnierza rosyjskiego.

Azerbejdżan uformował się jako państwo po raz pierwszy w ramach ZSRR

Gruzja fizycznie przetrwała i odrodziła się jako państwo w ramach Imperium Rosyjskiego i i  ZSRR.

Turkmenistan, Kirgizja (Kirgistan), Kazachstan nigdy nie miały państwowości i otrzymały państwowość jako republiki ZSRR.

Białoruś i Ukraina zyskały państwowość jako republiki po raz pierwszy po Rewolucji Październikowej ; po 1991 uzyskały pełną niezależność (po dobrowolnym rozpadzie ZSRR).

Szwajcaria zyskała niepodległość dzięki Suworowowi, który pokonał Francję 217 lat temu.

Rosja w obrzydliwy sposób dokonała wyzwolenia Austrii, Czechosłowacji i Polski od nazistowskiej III Rzeszy w 1945 roku.

Stanowisko Rosji Katarzyny II w 1780 roku, która poparła Stany Zjednoczone w wojnie,  spowodowała klęskę Anglii i niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Rosja dała niepodległość większości krajów europejskich, dwa razy w ciągu ostatnich dwu stuleci pokonując wojska dyktatorów, Napoleona i Hitlera.

Stanowisko Stalina w negocjacjach z USA i Wielkiej Brytanii dało Niemcom szansę zachować swoją państwowość po klęsce w II wojnie światowej.

Gorbaczow zrobił wszystko, aby zniszczyć mur berliński i zjednoczyć Niemcy w 1990 roku.

Bez pomocy radzieckiej, Egipt nie byłby w stanie przetrwać i skonsolidować swej niezależności w wojnie z Izraelem, Wielką Brytanią i Francją w latach 1956-57. W 1967 roku interwencja ZSRR zatrzymała wojnę między Izraelem a Egiptem, a właściwie uratowała Arabów od porażki w dwóch wojnach z Izraelem w 1967-74.

Angola uzyskała niepodległość w 1975 roku, tylko dzięki ZSRR.

Większość kolonii krajów Europy Zachodniej zyskały swoją niezależność dzięki światowemu ruchowi dekolonizacji po II wojnie światowej, w której główną rolę odegrał ZSRR.

Trzeba też wziąć pod uwagę rolę Rosji i ZSRR w narodzinach i rozwoju takich państw jak Chiny, Wietnam, KRLD i Indie. Nawiasem mówiąc, Rosja wypchnęła Turków z Grecji w 1821 roku. Wymieńmy jeszcze Algerię, Kubę, Mozambik etc.

Rosjo czy ci nie wstyd?

Witajcie ! Jestem ruskim okupantem !

Jestem ruskim okupantem! Cały świat zjednoczył się i stanął przeciwko Rusi i przeciwko Rosjanom. Tak, właśnie przeciwko Rosjanom – pomimo tego, że nasz naród niejednokrotnie wyzwalał i bronił wszystkie narody przed zniewoleniem przez wyznawców diabła. Rosjanie przyjmowali do swojej rodziny inne małe narody i ludy, zapewniając im wygodę, dostatek i obronę. Ale odpłacono nam, w większości przypadków, czarną niewdzięcznością.

Ale z nami Bóg! I dlatego jesteśmy niezwyciężeni!

http://www.fort-russ.com/2016/03/a-list-of-crimes-which-russians.html
Tłum. MatkaPolka

Komentarzy 31 to “Witajcie! Jestem ruskim okupantem!”

 1. WI42 said

  Ostatnia zbrodnia Rosji – doprowadzenie do zawieszenia działań wojennych (poza IS) w Syrii.
  Społeczność międznarodowa z niepokojem obserwuje tą zbrodnię i robi wszystko aby się zakończyła.

 2. xxx said

  Fakty: Polska po IIWŚ z zgliszcz i nędzy przedwojennej, rozwija się w tempie niewyobrażalnym dziś, wzrost o 80% ludności polskiej rdzennej.
  Jakość i długość życia szybuje wręcz w tempie niewyobrażalnym, w latach 70 gospodarka Polska jest na poziomie Italii która w w wyniku IIWŚ partycznie nie ucierpiała , a przed wojną była krajem 7-8x bogatszym , kiedy polska po po wojnie to jedynie zgliszcza.
  FAKTY.


  Jestem Ruskim Okupantem (Napisy PL)

 3. revers said

  Mało tego wywiad zachodni, szczególnie aktywny angolski MI5 zebrał już dowody, lub zbiera na ludobójczą działalnośc Putina w Syrii.

  Nawet ostatnie chemiczne ataki w Alepo przez jedno ze zgrupowań IS, zostanie przypisane Rosji, Putinowi.

  No i Erdogan doczekał się z jego soldateską udanego zamachu na kwatere sił głownych na granicy z Syria w Turcji, o czym srodki masowego rażenia nie podały, czy w Turcji , czy agencjach mainstreemowych.

  http://www.marketgid.com/pnews/4105053/i/9824/pp/8/1/?h=eNHnEbhWn_3O5VWl4RhrhUo4Vx0FXORlBj065ZKJQWzwyp0s0tlCYX_mqe7cJJ0n&k=faSMTQ1NzYzNDkzMDM4Nzk4MjQwMjE%3DfbSMjA1fcSMTUzNjFjZmVlZDM%3DfdSMTUzNjJiYTNiNGI%3DfeSfgSMWYzfhSMWI1fiSMWQ0fjSMTAxfkSMTk2flSfmSNWY%3DfnSNmY%3DfoSfpSMWI1fqSMjA%3DfrSMw%3D%3DfsSaHR0cDovL2toZXJzb24ubGlmZ%249raGVyc29uL3Byb2lzaGVzdHZpeWEvcG9ncmFuaWNobmlra%241vYm5hcnV6aGlsa%2411LW1vbGRhdmFuaW5hLXN0YXJpbm55Z%241rcmVzdC1pLXBlY2hhdC8%3DftSaHR0cHM6Ly93ZWIuZmFjZWJvb2suY29tfuSaHR0cHM6Ly93ZWIuZmFjZWJvb2suY29tfvSMQ%3D%3DfwSMWYzfxSNzE3fySMWQ0faSNmY3fbSMQ%3D%3DfcSMQ%3D%3DfdSNDAwfeSMzAw#sthash.OKvblilw.dpbs

  Zginęło 22 tureckich lotników w tym prawdopodobnie pilot turecki który zestrzelił rosyjski SU24 na granicy z Syria.

  Tak że nie wielu zostało osomanom pilotów bo raptem 78, ale geby pełne propagandy i gotowe w 7 dni maszerowac po placu czerwonym jak nie jeden Hitler, lub Napoleon.

  Wg. turków zamach na kwatere dowodzenia wojsk tureckich dokonali kurdowie ale sterowani przez Rosje.

 4. marta15 said

  BARDZO wazna wiadomosc.
  „..Putin ally and founder of Russia Today ‘propaganda’ TV channel died of blunt force trauma to the head in DC hotel .
  A close ally of Vladamir Putin, whose mysterious death in a Washington hotel led to rumors he’d been murdered for being an FBI informant, died of blunt force injuries an autopsy reveals…”

  http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/putin-ally-and-founder-of-russia-today-propaganda-tv-channel-died-of-blunt-force-trauma-to-the-head-in-dc-hotel/

 5. Kelderek said

  Dobra, to teraz na chłodno:

  1. a)Finlandia w 1802 przeszła z rąk szwedzkich w rosyjskie – funkcjonowała jako Wilekie Księstwo Fińskie na podobnej zasadzie jak Królestwo Kongresowe
  b) W 1918 wybucha w Finalndii Wojna domowa między Białymi (wspieranymi przez Niemcy) i Czerwonymi (Wspieranymi przez Rosję Radziecką). Wygrywają Biali.
  30 listopada 1939 (bez wypowiedzenia wojny) ZSRR dokonał agresji zbrojnej na Finlandię. Część Karelii trafia w ręce ZSRR i pozostaje w rękach Rosji po dziś dzień

  2,3. Od 1918 przyszłe państwa nadbałtyckie znajdowały się pod okupacją niemiecką. W wyniku walk w latach 18-20′ z Czerwonymi, wspierane przez siły brytyjskie, niemieckie, francuskie wybijają się na niepodległość. W czerwcu 1940 Republiki nadbałtyckie zostają anektowane przez ZSRR i wchodzą w jego skład jako republiki radzieckie.

  4. no comment

  5,6 Rumunia, Bułgaria, tu ok.

  7.Po rozpadzie Zakaukaskiej DRF w maju 1918 roku Azerbejdżan uzyskał niepodległość (Demokratyczna Republika Azerbejdżanu). W kwietniu 1920 Azerbejdżan został zajęty przez Armię Czerwoną.

  8.Po rewolucji październikowej w 1917 Gruzini, ogłosili niepodległość, tworząc 26 maja 1918 Demokratyczną Republikę Gruzji, która została podbita przez bolszewików w 1921. W latach 1921-1924 gruzińscy partyzanci stawiali opór krwawo stłumiony przez Armię Czerwoną.

  9,10,11 Turkmenistan, Kirgizja (Kirgistan), Kazachstan – zasadniczo tak

  12,13 no comment

  14 Suworow zmarł w w maju 1800, wojska francuskie opuściły Szwajcarię w lipcu 1802. Walki między Francją Austrią i Rosją faktycznie trwały w 1799.

  15. ZSRR uwolniła Polskę, Czechosłowację i Austrię od żołnierza niemieckiego w latach 1944-1945. Ostatni żołnierz rosyjski opuścił Austrię w 1955, Polskę – 1993, Czechosłowacji nie mogę znaleźć

  Internet nie potwierdza i nie przeczy tezom zawartym w kolejnych punktach.

  Pozdrawiam

 6. rocklee said

  Owszem wyzwolili Nas juz w 1944 r., ale jakim kosztem? Tylu niewinnych ludzi zginelo i takich, co chcieli dobrze dla Polski 😦 Aczkolwiek wole 1000x Rosje, anizeli obecny stan. Mam nadzieje, ze sie pojednamy szczerze i na wieczny czas.

  Panie Rocklee, w NKWD nie było Rosjan…
  Admin

 7. Antares said

  Polska w 1918 odzyskała niepodległość dzięki Rosji?. Matko Polko, coś Ci się pochrzaniło, po pierwsze wtedy nie było Rosji tylko Rosja bolszewicka i wcale nie dała nam żadnej wolności tylko chwilę później ruszyła na nas i to samo tyczy się wszystkich byłych republik radzieckich. Tuchaczewski np. tłumiąc powstania w Azji Centralnej użył gazów bojowych. A co do tzw wyzwolenia w 1944r. – to wyzwalali nas żołnierze – nie tylko Rosjanie ale była to zbieranina z całego CCCP, ale kraj ten nam narzucił morderczy Stalinizm i nie powie mi Pani że to było dobre dla nas.

  ——
  Po pierwsze, Matce Polce nic się nie pochrzaniło, bo nie ona jest autorką artykułu.
  Po drugie – z tym „ruszeniem” ZSRR na Polskę sprawa nie jest wcale oczywista, warto trochę zgłębić temat.
  Co ma do tego Azja Centralna?
  I kto nam niby narzucił stalinizm? Rosjanie, również jego ofiary?
  Przy okazji – wie pan, choć w przybliżeniu, ile było tej nie-rosyjskiej zbieraniny z całego ZSRR?
  Admin

 8. GRYF said

  Są jasne i ciemne strony naszych wzajemnych relacji. Ogólnie rosjanin nie mordował rosjanina, a polak polaka. Niemniej w ogólnym rozrachunku zginęły nas ( z obu nacji) miliony. Jak to możliwe ?
  Kto napuszczał nas na siebie ? Kto wprowadził holokaust słowian ? Kto rozstrzeliwał naszych oficerów ? Ile milionów rosjan zginęlo?
  Wrogów mieliśmy zawsze dwóch : nienawidzący nas ŻYD i PRUSAK. Zarówno jedna i druga nacja dorabia się zawsze na trupie Polski. Polska jest wtedy silna, gdy Prusy-Niemcy słabe i odwrotnie. Teraz mamy ( kolejną, i którą to już znowu ) szansę rzuconą przez los. Prusactwo się sypie. Możemy wspólnie z krajami Grupy Wyszechradzkiej odciąć się od zachodniej zgnilizny i razem z Rosją stworzyć blok państw, który będzie światowym liderem. Niestety w naszym kraju żądzi żyd ( obecnie zmieniła się opcja z proniemieckiej na proamerykańską ), więc niestety nie zmieni się nic…
  Chociaż nigdy nic nie wiadomo, bo żyd jest strasznie głupi, i już dwa razy w poprzednim stuleciu trzymał Rosję za gardło ( czasy rewolucji i rządów Gorbaczowa-Jelcyna) i się niestety przeliczył… Z Ukrainą żyd też sobie nie radzi, chociaż ma tam swoje chazarskie korzenie i legalnie rządzi, o czym nawet najbardzie prymitywny banderowiec wie. Żyd jest głupi i potrafi działać tylko jako pijawka. Wyssie wszystkie soki nie dając nic w zamian i szuka nowego żywiciela.
  Nieświadomych ofiar już jest coraz mniej, a okaleczone wytwarzają mechanizmy obronne. Żyd zorganizował wędrówki ludów do zgniłej europy, ale oprócz zniszczenia chrześcijaństwa ( odwieczny cel żyda), i żyd dostanie rykoszetem…
  Żyd jest po prostu niesamowicie głupi…
  Boże błogosław Rosji !!!

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – ” ale kraj ten nam narzucił morderczy Stalinizm i nie powie mi Pani że to było dobre dla nas.”
  Niech Pan powróci do książek historii bo coś Pan zapomniał i powtarza jak większość Polaków.

  Byliśmy „sprzedani” w Jałcie przez USrael i Wielka Brytanie !!!!
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/733221,Teheran-%E2%80%93-faktyczny-koniec-II-Rzeczypospolitej

  Tu widzimy tych naszych Aliantów, gdzie jeden z nich był jedynym na ŚWIECIE który miał bombę atomową !!!

 10. Yah said

  Ad 7

  Panie Antares to czemu Polska podpisała Traktat Ryski, zamiast dalej walczyć i związać siły bolszewików. To przez „polskich” polityków II RP bolszewicy zwyciężyli. Reszta tego co się działo z Polska w XX wieku to kara za to i za cierpienia niewinnych ludzi. Dlaczego każdy pisze stalinizm, komunizm a nie nazywa rzeczy po imieniu, kto to wszystko stworzył – Rosjanie, Polacy, Gruzini? Nie kto inny ….

 11. Marian said

  Ad. 8

  Panie Gryf: ŻYD, PRUSAK a także ANGOL. Osobiście uważam, ze anglosaskie qoorwy są głównym motorem napędowym zła, nie tylko w Europie ale na całym świecie. Dopóki będzie istniał chazarski anglosyjon, holokaust Słowian będzie kontynuowany na najróżniejsze sposoby. Oczywiście musimy stworzyć z Rosją silny blok państw słowiańskich (wraz z białymi Skandynawami), zgadzam sie z Panem w stu procentach, ale najpierw powinniśmy zniszczyć anglosyjon i doprowadzić do rozbicia Kaganatu Brytyjskiego, który zawsze będzie w stanie storpedować wszystkie nasze plany. Po prostu czeka nas powtórka ze średniowiecza i ponowne odrobienie pracy domowej. Wtedy mieliśmy dla chazarów za dużo miłosierdzia, dlatego mamy dzisiaj holokaust Słowian i degradację Szwedów (Waregów), ale drugi raz nie mozemy popełnić tego samego błędu, bo nasze prawnuki znowu zapłacą za to najwyższą cenę…

 12. Re: 9 Siekiera_Motyka…
  Zostalismy sprzedani przez masonow, a tylko jeden byl zydem z tej „trojki”…
  Natomiast faktem jest to, ze masoneria zostala stworzona przez zydowskich syjonistow jak rowniez obecna polityka pol-swiatowa jest przez zydow kreowana…
  Ci „trzej” na fotografii, to jedynie marionetki zydowskiego sehendrynu umiejscowionego w Nowym jewJorku… jesli juz…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Polecam przeczytac (bardzo uwaznie) 24 protokoly medrcow Sjonu…I prosze, niech Pan publcznie (zwlaszcza publicznie) pisze bardzo dosadnie (bez zadnych „ogrodek” I sciemniania)…

 13. AlexSailor said

  Ten artykuł to jakiś żart, jakaś hucpa mając zasiać wrogość między Polakami i Rosjanami???
  Inaczej nie potrafię tego wyjaśnić.

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – Marionetki jak najbardziej !!!! Nic do dzisiaj się nie zmieniło.

 15. angol said

  Juz niedlugo chinczyk im wystawi rachunek za ponad 200 letnia okupacje swoich ziem. Jeszcze toche czasu.

  Im – czyli komu?
  Admin

 16. moons31 said

  Tak oto film propagandowy, skierowany do Rosyjskiego odbiorcy, wywołał burzę na tym forum, zupełnie niepotrzebnie. Rosyjska racja stanu nie jest i nie powinna być Polską i Wice versa. Jak Rosjanie widzą historię i czy my powinniśmy ją też w ten sam sposób widzieć? Często czytując szanownego Pana Maruchę, trafiam na komentarze dotyczące Rosji, od skrajnie rusofilskich do skrajnie rusofobicznych. Trzeba by nam się z tego wyzwolić i próbować w sposób pragmatyczny a nie emocjonalny podejść to tematu naszego sąsiada ze wschodu. ad. 13 – może być w tym trochę racji.
  Co do rozróżnienia ZSRR od Rosji sprawa jest oczywista, zwłaszcza w kontekście faktycznych sprawców rewolucji. Co do NKWD w którym nie było Rosjan?? Śmiała teza raczej nie do udowodnienia. Trzeba było by przeszperać życiorysy wszystkich z tej formacji. Faktem pozostaje jednak, iż kierownictwo w przeważającej części było z narodu nierosyjskiego.

  Gdy likwidowano NKWD, marszałek Żukow (bodajże) powiedział grupie szturmowej: strzelajcie do wszystkich, tam nie ma Rosjan.
  Admin

 17. Yah said

  „Co do NKWD w którym nie było Rosjan?? Śmiała teza raczej nie do udowodnienia. Trzeba było by przeszperać życiorysy wszystkich z tej formacji.”

  Nie mieszaj Pan ludziom w głowach. Teza została udowodniona już dawno, ale …. w maistreamowych książkach dot. tzw. stalinizmu w Polsce tego się nie przeczyta. Jak się nie zna pewnych faktów do trudno zrozumieć fenomen Stalina w Rosji. Fenomen polega na ty, że zaczął odsuwać na bok pewna nacje i zastępować ja rodowitymi Rosjanami, poza tym przynajmniej w pewnym stopniu zastopował panoszenie się w ZSRR obcych. Co udało się w pewnym stopniu w ZSRR nie udało się w Polsce i tutaj w latach 50-tych obcy szaleli …

 18. anonim said

  Tak na marginesie wszystkim narzekającym na wyzwolenie spod okupacji niemieckiej radzę przeczytać książkę Władimira Bieszanowa 1942 Poligon czerwonych generałów.
  Ekhm rasowa…inność różniąca dowodzących Armią Czerwoną a zwykłych pacanów oraz wynikające z niej straty aż razi w oczy
  To że to wyzwolenie zmieniło się w quasi okupację jest pokłosiem tej inności.

  ps. Ad 4 Marta15
  To „ruskich” mogą mordować tylko „ruscy”?

 19. Maćko said

  15 – Pani Marto – to sie zdarzylo w listopadzie 2015: http://www.nytimes.com/2016/03/11/us/former-putin-aide-found-in-washington-died-from-blows-to-head.html?_r=0
  Last hour news z BBC: A former aide to Russian President Vladimir Putin, who was found dead in the US last year, died of a blow to the head, coroners say.
  Mikhail Lesin also had blunt force injuries to the neck, torso, arms and legs, Washington DC’s chief medical examiner said.
  The 57-year-old was found at the city’s Dupont Circle hotel in November.
  Lesin was former Russian press minister and once head of the powerful Gazprom-Media Holding group.
  After his death, his family members were quoted by Russian media as saying he had suffered a heart attack.
  Lesin was for a long time considered one of the most influential figures on the Russian media scene and in the corridors of power.
  It is unclear why he was in Washington but several of his family members were resident in the US and had business interests there.

  Wiele osób nie zauwazy, ze to bylo w zeszlym roku, wiec ciekawe czemu sie odgrzewa ta info akurat teraz.

  Juz 6 listopada 2015 bylo wiadomo na 100% ze zmarl od uderzenia w glowe.

  Ciekawe co dalej
  pozdr.

 20. Bogush said

  Ad.16 Panie Moons 31 odsyłam Pana do książki pt „Stalin – pierwsza pełna biografia oparta na rewelacyjnych dokumentach z tajnych archiwów rosyjskich”, są tam również dokumenty z osobistego bardzo tajnego archiwum Stalina autor Edward Radziński (Rosjanin) tam dowie się Pan kto reprezentował NKWD i jego wierchówkę, gorąco polecam

 21. Halszka said

  @19
  Bo dopiero teraz opublikowano wyniki autopsji. Po tak długim czasie, i bez próby wyjaśnienia, jak doszło do zadanych obrażeń.
  W notatce jest jeszcze mowa o podejrzeniu o pranie pieniędzy
  http://www.huffingtonpost.com/entry/mikhail-lesin-putin-aide-dead_us_56e1e647e4b065e2e3d54fab

 22. Maćko said

  21 Halszko. Ciekawe w jakim celu publikuje sie teraz… chca z Rosji zrobic winnych czy na odwrót, Rosja oskarzy USA o zamordowanie bylego wspólpracownika Putina? A moze ktos ma umrzec wkrótce i potrzebne jest przygotowanie mediatyczne?

 23. Ad.20.Bogush said. „autor Edward Radziński (Rosjanin)”…Radziński, to taki Rosjanin jak z Pana Chńczyk…jeżeli rosyjskie nazwisko kończy się na -ski, to jest to żydowskie nazwisko…

 24. Pitagoras said

  Blumsztajn – tak nazywają się ‚polacy’

 25. Pitagoras said

  http://izrael.org.il/historia/3710-nazwiska-zydowskie-w-polsce.html

 26. NICK said

  Np. Jakubow-SKI? (23).

 27. karlik said

  ad.7 „Polska w 1918 odzyskała niepodległość dzięki Rosji?.”

  Zgodnie z tym co napisali w Traktacie Wersalskim tak było….

  „TRAKTAT MIĘDZY GŁÓWNYMI MOCARSTWAMI SPRZYMIERZONYMI I STOWARZYSZONYMI a POLSKĄ
  Wersal, 28 czerwca 1919
  i
  RATYFIKACJA TRAKTATU PRZEZ POLSKĘ
  Warszawa, 1 września 1919

  STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI, IMPERJUM BRYTANJI, FRANCJA, WŁOCHY i JAPONJA,
  GŁÓWNE MOCARSTWA SPRZYMIERZONE I STOWARZYSZONE,

  z jednej strony;

  i POLSKA,

  z drugiej strony;

  Wobec tego, że Mocarstwa Sprzymierzone i Stowarzyszone dzięki powodzeniu swego oręża przywróciły Narodowi Polskiemu niepodległość, której był niesprawiedliwie pozbawiony;

  Wobec tego, że rząd rosyjski odezwą z 30 marca 1917 roku zgodził się na przywrócenie niepodległego Państwa Polskiego;”

 28. karlik said

  Ad.5 „Po rozpadzie Zakaukaskiej DRF w maju 1918 roku Azerbejdżan uzyskał niepodległość (Demokratyczna Republika Azerbejdżanu).”
  Czy istnieje jakiś dokument prawny, kto dał im niepodległość ?.. I na jakiej podstawie..
  Bo samo ogłoszenie niepodległości to za mało.

 29. Halszka said

  @23, 26
  Zawsze?
  Dostojewski?

 30. Watazka said

  Hitler obiecal ojczyzna .. Ukrainie.
  Polsce zas po wsze czasy obiecal Generalna Gubernie.

 31. błysk said

  Wg Żyrinowskiego /polskiego żyda, ale deklarującego się jako Rosjanin/ w NKWD było 16proc. służących żydom Rosjan ,pozostali -żydzi. Otrzymałem artykuł w internecie ,że Stalin był pochodzenia żydowskiego i miał nawet ambicje by zostać szefem międzynarodowego żydostwa po II wojnie światowej ,ale popadł w konflikt żydostwem zachodnim ,na czele którego stal niejaki Baruch i w rezultacie przegrał i poniósł śmierć. Jego polityka nie była rosyjska,ale żydowska ,czego dowodem było wspieranie komunizmu w skali światowej . W tym sensie trudno jest mówić o wyzwoleniu Polski od okupacji niemieckiej. Dodam,że autor ostrzegał przed Chinami ,gdzie mają rządzić żydzi zupełnie podobni do Chińczyków.

Sorry, the comment form is closed at this time.