Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (23 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-03-12 (Sobota)

Turcja ma zamiar pomóc Ukrainie odebrać Krym należący do Rosji. Myślę, że psychopatami nie warto się przejmować. Róbmy swoje – to znaczy wpisujmy tutaj różne komentarze, na jakie nie ma miejsca gdzie indzie. Uprzednio zastanówmy się, czy warto je wpisywać i co nowego mogą wnieść do dyskusji.
Aha – wszelkie linki do Youtube albo do obrazków (JPG, GIF, PNG etc) poprzedzajmy kropką „.” lub znakiem „>”, co zapobiega ich natychmiastowemu wyświetlaniu. Miejmy na względzie tych, którzy nie dysponują szybkim Internetem czy szybkim komputerem.

schab po cygansku

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/03/09/wolne-tematy-22-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/03/14/wolne-tematy-24-2016/

Gajowy Marucha

Komentarze 232 to “Wolne tematy (23 – 2016)”

 1. Boydar said

  Panie Bart, kiedy byłem młody i piękny (dziś już tylko piękny), z ryb to najbardziej lubiłem … Dzisiaj nawet na szprotki w pomidorach patrzeć nie mogę.

  Panu Gajowemu dedykuję króciutką wstawkę o największej dziwce wszechczasów , która z zupełnie niezrozumiałych powodów wciąż pozostaje dziewicą – http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/ciekawostki-lotnicze/xrvbt
  Żeby nie było niedomówień, rozchodzi mi się oczywiście o panią statystykę.

  Na koniec ciekawostka z Kraju Kwitnącej Wiśni – http://noizz.pl/nauka-i-technologia/odkryto-bakterie-ktore-jedza-plastik-uratuja-ziemie-przed-tonami-butelek/d8lw7v2
  oraz towarzysząca jej w oryginale ilustracja

  Ciekawe, czy wysmerfują coś nowego do pożerania promieniotwórczości po Fukuszimie; nowego, bo Hedora to przecież ich autorski wynalazek.

 2. Boydar said

  Nie żyje Keith Emerson, zatrzasnął się piękny rozdział historii dobrej muzyki – http://muzyka.onet.pl/rock/keith-emerson-z-emerson-lake-palmer-nie-zyje/1befjb

  .https://www.youtube.com/watch?v=89g1P_J40JA

 3. Joannus said

 4. Marucha said

  Re 1:
  Panie Boydar, niech Pan mnie nie wk…
  Statystka NIE jest dziwką.
  Statystyka jest GWAŁCONA przez różnych naukowych alfonsów.

  A poza tym często nie potrafimy zrozumieć, co nam mówią wyniki, jakie nam daje.

 5. Boydar said

  Faktem jest, że chyba w blaszanych majtkach biega po krzakach. Co przezornie uwzględniłem.

  Nie mniej jednak podany przykład jest całkiem całkiem. Pokazuje to samo, lecz jakże z różnych punktów widzenia.

 6. revers said

  w Syrii ścinają chrześciańskich duchownych, jest dobrze wg. medii które milcza w takich przypadkach i sekt około watykańskich

  https://web.facebook.com/photo.php?fbid=1573568146237050&set=a.1479402115653654.1073741830.100007516397692&type=3&hc_location=ufi

 7. robi said

  Syjonistyczny żyd banderowiec szefem publicystyki w TVP Info

  „Dawid Wildstein, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie”, został nowym szefem publicystyki w TVP Info – poinformował Jacek Kurski, prezes TVP.”

  to ta nocna zmiana?..
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/03/12/syjonistyczny-zyd-banderowiec-szefem-publicystyki-w-tvp-info/


  Żona parcha Samuela Pereiry będzie pracować w Kancelarii Premiera

  W ”CV” Marii Pereiry możemy przeczytać, że wcześniej pracowała jako starsza florystka w kwiaciarni ”Maria Wiktoria”, koordynowała projekty w kwartalniku ”Nowe Media”, była moderatorem na portalu niezależna.pl oraz fotografem w ”Gazecie Polskiej Codziennie”.

  http://pikio.pl/zona-samuela-pereiry-bedzie-pracowac-w-kprm/

 8. robi said

  Coraz mniej Ukraińców popiera integrację z UE
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/coraz-mniej-ukraincow-popiera-integracje-z-ue

 9. robi said

  Niemcy bezkarnie gwałcili Polki. Ofiary trafiały do obozów, zmuszano je do prostytucji
  https://cyklista.wordpress.com/2016/03/12/niemcy-bezkarnie-gwalcili-polki/

 10. robi said

  Syryjska artyleria otworzyła zmasowany ogień przeciw pozycjom Państwa Islamskiego na obrzeżach starożytnego miasta Palmyra – poinformowała RIA Novosti. Dżihadyści są atakowani z polowych wyrzutni rakietowych „Grad” i haubic D-30.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160311/2273851/syria-palmyra.html

 11. robi said

  Lekarki alarmujące o skutkach ubocznych szczepień zostaną pozbawione praw do wykonywania zawodu!?
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/03/11/lekarki-alarmujace-o-skutkach-ubocznych-szczepien-zostana-pozbawione-praw-do-wykonywania-zawodu/

 12. Marucha said

  Re 5:
  Dwa pytania:

  1. Czy statystyka, dostarczająca liczb, ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność za punkt widzenia, z którego się je ocenia?
  Dla jednego butelka będzie do połowy pusta, dla innego do połowy pełna.
  Dla jednego aż 53% Polaków jest przeciwnych pedalstwu… a dla innego aż 47% Polaków nie ma nic przeciwko pedalstwu.

  2. Dostarczenie złych danych do obliczeń da oczywiście złe wyniki. W którym miejscu jest to winą statystyki?

 13. marrkerr said

  Re 1
  A czy te bakterie nie zeżrą mi klawiatury od komputera? Albo innych klapek? 🙂

  Statystyką to ja się nie martwię, choć dawno temu miałem z nią spory kłopot i zaliczyłem dopiero egzamin w ostatnim podejściu. Martwi mnie za to taki scenariusz:

  „W drukarniach Czerskiej powstanie Dziennik Ustaw KOD w którym będą publikować te dwa wyroki TK oraz kolejne uznające za niekonstytucyjne kolejne ustawy i rozdawać je razem z METREM oraz dołączać do GW, Polityki itd a może Tygodnika Powszechnego (ustalenia trwają). To bardzo sprytny i diabelski plan tworzenia drugiego obiegu ale nie publicystyki i informacji lecz prawa. Chodzi o podburzenie społeczeństwa do nie uznawania powszechnego tego niewygodnego im prawa uchwalanego przez Sejm. Z jednego prawa chcą uczynić tzw Consuetudo a z innego Desuetudo (wygooglujcie sobie te terminy). Te ich „Dzienniki Ustaw” będą uznawane przez autorytety, komentowane żywo w TVN by stanowić paliwo do manipulacji, zamieszek znak rozpoznawczy „ruchu oporu” demokratów, inteligencji, ludzi światłych itd. ”

  Bo to oznacza, że wystarczy parę razy strzelić do ludzi (broniących demokracji ma się rozumieć) z KODu na ulicy, żeby powtórzyć dokładny scenariusz z Majdanu. A skoro pan Schetyna i inni chcą wyprowadzać ludzi na ulicę to chyba po to, by do nich ktoś strzelił? Przy czym nieważne czy swój, czy obcy, bo kto to rozstrzygnie? Trybunał Konstytucyjny, albo pewnie Komisja Wenecka. Pewnie dlatego pan Donald ogłosił, że w 2019 wystartuje na Prezydęta (tak ma być), bo sytuacja musi dojrzeć. Wróci prawie jak pani Anders na białym kucyku wyhodowanym specjalnie dla niego w stadninie w Janowie.

 14. robi said

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg celowo wypacza dane o celach operacji rosyjskich sił powietrznych w Syrii – oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160311/2272983/zacharowa-stoltenberg-syria-operacja.html

 15. marrkerr said

  zapomniałem wkleić linka

 16. robi said

  Kijów poinformował o śmierci dwóch żołnierzy w Donbasie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160312/2276879/ukraina-donbas-konflikt.html

  Basurin oficjalnie poinformował o stratach w ukraińskiej armii, która próbowała zająć rejon punktu kontrolnego pod Jasinowatą: 30 zabitych, 70 rannych.
  Z moich informacji wynika, że Ukraińcy szli wprost na linie obrony, bez porządnego wsparcia, pomimo tego, że ich artyleria (właściwie moździerze i GRAD-y) prowadziły ostrzał terenu. Powtórka z historii na każdym kroku- wysyłanie małych grup, które nic nie mogą zrobić, ale dzięki tym (niepotrzebnym) ofiarom władze w Kijowie mogą szeptać, że walczą o Donbas, a głośno mówić, że powstańcy sami się przebrali w ukraińskie mundury i sami ostrzelali.
  Działanie na froncie oddają stan państwa po Majdanie- żenada. Żenada okupiona krwią ludzi i wzbogaceniem się ich „szefów”.

  –DAWID HUDZIEC–

 17. robi said

  Graham Phillips w Rosji (# 6), Jurij Gagarin

  .https://www.youtube.com/watch?v=74g-5JKj0OI

 18. robi said

  Gospodarczy rozbiór Polski. Łupieska transformacja lat 1989-2014

  Prawdziwe oblicze klęski narodowej, popularnie nazywanej transformacją, ukazuje się w pełniejszym świetle w kolejnych dobrych opracowaniach. Z za zasłony skompromitowanej już ideologii neoliberalnej i propagandy politycznej wyłania się konkretna, szara i czarna rzeczywistość. To nie tylko zniszczenie ponad połowy polskiego majątku produkcyjnego, ale jakiś podstęp czy zdrada gospodarcza, a przy tym nowy podział społeczno-polityczny i rozwarstwienie; na nielicznych bogaczy i masy zubożałych obywateli. Trzeba tę rzeczywistość lepiej poznać, zrozumieć i przybliżyć młodszym, aby ją mądrze naprawić i zabliźnić rozdwojenie społeczne.

  Etap I wyprzedaży polskiego przemysłu…

  Czytaj->> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/gospodarczy-rozbior-polski-lupieska-transformacja-lat-1989-2014/

 19. robi said

  Z ukraińskiej floty masowo dezerterują marynarze
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160311/2274571/ukraina-marynarka-wojenna-dezercja.html

 20. Lily said

  http://www.wiescigor.pl/33-wydarzenia/1471-lech-walesa-o-sobie-ja-jestem-z-pokolenia-prezydentow

 21. robi said

  Niech żyje „wolna i demokratyczna” III Rzydopospolita Polska – ojczyzna „wyklętych” milionów Polaków, o których okupant nie pamięta… .

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/niech-zyje-wolna-i-demokratyczna-iii-rzydopospolita-polska-ojczyzna-wykletych-milionow-polakow-o-ktorych-okupant-nie-pamieta/

 22. robi said

  Reportaż

  Wskrzeszenie na pograniczu ognia
  on: Marzec 11, 2016

  Szkoła numer 2 znajduje się w Trudowskiej dzielnicy Doniecka, a właściwie w przysiółku dzielnicy Pietrowskiej. W centralnej części osiedla znajduje się dworzec autobusowy, niegdyś serce handlowe, dzisiaj mityczna granica. Jadąc tam zauważyłem, że wznowiono tam ruch busów i autobusów- to dobry znak, o ile znów nie zaczną się ostrzały głównej drogi- a pociski spadały tam nader często.Po zachodniej stronie dworca pozostało mało mieszkańców, po wschodniej życie wraca do normy- nawet nadlatujące od czasu do czasu pociski na trwałe wpisały się w…

  Czytaj-> http://novorossia.today/wskrzeszenie-pograniczu-ognia/

 23. robi said

  Chciałbyś aby armia DRL wyzwoliła całą Ukrainę, czy tylko Donbas?

  Wideo-> http://news-front.info/2016/03/11/xotite-li-vy-chtoby-armiya-dnr-osvobodila-vsyu-ukrainu-ili-tolko-donbass/

 24. robi said

  To tłumaczy wszystko.

  ->http://s12.postimg.org/6er93hdf1/11863413_1602571303350174_2820345360710807514_n.jpg

 25. robi said

  Kim jest N. Sawczenko?
  on: Marzec 12, 2016

  Kim jest N. Sawczenko, że jest tyle szumu wokół niej na Ukrainie i w całym‚cywilizowanym’ świecie? – Czytamy: „Nadia Sawczenko ma 35 lat, jest deputowaną do ukraińskiej Rady Najwyższej i porucznikiem Sił Zbrojnych Ukrainy, pilotem-nawigatorem, jedyną kobieta na Ukrainie, upoważnioną do pilotowania ciężkich śmigłowców bojowych Mi-24 (tzw. latających czołgów)”

  Pisze o niej Pani Tiamat pod poprzednią notką:
  W Kijowie bandy ‚sprawiedliwych’ łobuzów…

  http://novorossia.today/kim-jest-n-sawczenko/
  http://zygmuntbialas.blog.pl/

 26. robi said

  Banderowiec żąda ochrony pomników UPA na terenie Rzeczpospolitej!!!

  Facet zwariował kompletnie, wymyślił sobie, że polska policja ma ochraniać pomniki UPA które z nam nie znanych względów stoją jeszcze na terenie naszego Państwa. To gorzej jakby Niemcy kazali policji Izraela bronić popiersia Eichmanna na środku Tel Awiwu, los Polaków na Wołyniu był dużo gorszy niż żydów w Auschwitz. Przecież to są jaja w biały dzień! Wszystkie monumenty gloryfikujące UPA mają zostać i zostaną zniszczone! Już niedługo III RP Styropianowa UPAdnie i wtedy ostatecznie zrobimy porządek z samowolką niejakich „Ukraińców” na naszej słowiańskiej Ziemi.

  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/zniszczono-pomnik-zolnierzy-upa-w-molodyczu-prezes-zuwp-takie-czyny-sa-inspirowane-z/lt83tl

 27. robi said

  Zygmunt Białas: Zainstalowany przez Zachód reżim kijowski jest w fazie upadku
  http://novorossia.today/zygmunt-bialas/
  http://zygmuntbialas.blog.pl/

 28. robi said

  Ja pier… !!!

  Solidarni z banderą w sejmie!
  http://on.fb.me/1TVbLG0

 29. robi said

  I w takiej sytuacji przed demonstrantami należy ustawić zabawkę szybko przeładowującą.

  FOTO-> http://i.iplsc.com/-/000538E135GSQ92J-C431.jpg

  Banderowska agentura czuje się u nas coraz pewniej, skubańcy ośmielają się już wychodzić na ulice i protestować w intencji swojej banderowskiej towarzyszki. Jak się nadal tak będą rozkręcać to za chwilę zażądają postawienia pomników Europejskim Demokratom z UPA którzy zmęczyli się na Wołyniu machając siekierami.

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-uwolnic-nadie-demonstracja-przed-rosyjska-ambasada-w-warszaw,nId,2160031

 30. robi said

  Protest przeciw sankcji na Rosję w Finlandii: Rolnicy na głównym placu w Helsinkach z traktorami.
  http://srb.news-front.info/2016/03/12/miting-protiv-antiruskih-sanktsija-u-finskoj-poloprivrednitsi-doshli-na-glavni-trg-u-helsinkiju-sa-traktorima/

 31. robi said

  Serbia ogromny protest anty-nato
  http://srb.news-front.info/2016/03/12/zavetnitsi-najavili-anti-nato-proteste-u-novom-sadu-i-valevu-2/

 32. robi said

  TO nie Syria to Turcja: kurdyjskie miasto Dżirdze zbombardowane przez tureckie wojsko , w wczorajszym ostrzale zginęło co najmniej 280 Kurdów

 33. robi said

  Ługańsk ruszyła produkcja amunicji na potrzeby armii LNR/DNR
  http://news-front.info/2016/03/11/luganskij-patronnyj-zavod-gotov-obespechit-potrebnosti-armii-novorossii/

 34. robi said

  Obama- nie będziemy walczyć za Ukrainę
  http://novorossia.today/obama-bedziemy-walczyc-ukraine/

 35. Joannus said

  Zainteresowanym ekumenizmem polecam filmik, zobaczą jak wygląda poświęcona przez dostojnika Kościoła w Walecji ” katedra ekumeniczna.
  .https://www.youtube.com/watch?v=dqBL0XW_vKU

 36. robi said

  Okres od „Wielkiej Depresji”, do początku prezydentury Franklina Delano Roosevelta w 1933, zasłynął z dominacji leseferyzmu w gospodarce i darwinizmu w polityce społecznej Stanów Zjednoczonych. Dominująca wówczas, koncepcja państwa, jako nocnego stróża zajmującego się tylko tworzeniem warunków dla swobodnej gry sił rynkowych, objawiała się m.in: deregulacją sektora finansów i usług publicznych. W latach 1837-1862 formalnie nie działał żaden bank centralny, a dopiero na początku kolejnego stulecia zwalczono praktykę drukowania niestandardowych banknotów na terenie różnych stanów. Stany Zjednoczone wkroczyły w wiek XX z niebotycznymi nierównościami majątkowymi. Dochód 1% najbogatszych mieszkańców, stanowił ponad 20% dochodu narodowego. Dzisiaj byłby to stan pożądany, wobec zmiany wskaźników; 1% najbogatszych jest właścicielem 60% dochodu narodowego. Jednak wtedy, społeczeństwo, tak mocno przywiązane do wolności jak amerykańskie, poczuło zagrożenie interesu społecznego. Wprowadzono progresywny podatek spadkowy (od 1901) i progresywny podatek dochodowy (od 1914). W efekcie spadła liczba rentierów. Niestety, gospodarka była już zbyt rozpędzona, żeby wyhamować przed upadkiem w przepaść – Wielkim Kryzysem.

  Gdyby decyzje jednego niekompetentnego rządu mogły wywołać światową katastrofę finansową, kapitalizm już dawno znalazłby się na śmietniku historii. Upierając się przy wyłącznym udziale FEDu lub rządu w rozpętaniu kryzysu gospodarczego, jak wyjaśnimy że rozprzestrzenił się w całym wolnorynkowym świecie, daleko poza obszarem podległym amerykańskiej instytucji? W rzeczywistości, kapitalizm jest ponadnarodowym zespołem naczyń połączonych, gdzie ścieraną się interesy; państwa, przedsiębiorców, pracowników i konsumentów. Dziewiętnaste stulecie minęło pod znakiem walk klasy robotniczej o poprawę warunków pracy i stworzenie bardziej egalitarnego systemu. Poza pewnymi wyjątkami, Amerykę te wydarzenia ominęły i w kolejnym stuleciu wciąż uosabiała drapieżny ustrój ekonomiczny. ..

  Dalej->> http://pikio.pl/koszmar-bankiera-new-deal-i-wielki-kryzys-1929-1936/
  ->> http://loix.pl/?p=697594

 37. Glos Prawdy said

  Moskwa oskarżyła Waszyngton w przygotowaniu do wojny jądrowej.

  Waszyngton narusza postanowienia Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, umieszczając w Europie nowoczesne nuklearne bronię powietrza stacjonowania, oświadczył dyrektor departamentu MSZ ROSJI ds. nierozprzestrzeniania i kontroli zbrojeń Michaił Uljanow.

  Obecnie STANY zjednoczone usprawniają bomby atomowe, a także przystępują do aktualizacji parku samolotów-nosicieli na terenie pięciu europejskich państw, na terenie których znajduje się broń, powiedział rosyjski dyplomata w wywiadzie dla gazety „Kommiersant”.

  Zdaniem MSZ ROSJI, takie kroki świadczą o tym, że NATO jest gotowe złamać traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, bez względu na publiczny kurs na jak najszybsze budowanie bezjadrowego świata.

  Uljanow podkreślił, że Waszyngton w tej chwili całkowicie ignoruje pozycji umowy. W szczególności wyraża się to w tym, że piloci z państw-członków sojuszu, którzy nie posiadają broni jądrowej uczą się umiejętności obchodzenia się z nią i stosowania.

  Pentagon wyposaża swoje bombowce w Europie nowych taktycznych broni jądrowej typu B61-12, które znacznie dokładniej amerykańskich bomb atomowych starego wzoru. Przy tym ćwiczą „atomowego bombardowania” Rosji nawet piloci państw NATO, które nie mają własnej broni jądrowej.

  http://nashaplaneta.su/news/moskva_obvinila_vashington_v_podgotovke_k_jadernoj_vojne/2016-03-12-13865

 38. robi said

  IRAK: KRYZYS RZĄDOWY W CIENIU WOJNY Z TERRORYSTAMI

  Dalszy ciąg politycznego chaosu w Iraku. Od trzech tygodni trwają protesty przeciwko rządowi Hajdara al-Abadiego.
  Korupcja i nieudolność w walce z terrorystami – to zasadnicze zarzuty, które formułują manifestanci.
  Dalej->> http://strajk.eu/irak-kryzys-rzadowy-w-cieniu-wojny-z-terrorystami/

 39. robi said

  RUSZYŁA GENERALNA OFENSYWA WOJSK SYRYJSKICH [WIDEO]

  Przy olbrzymim wsparciu artylerii i z powietrza czołgi i fizylierzy błyskawicznie przełamują obronę islamistów. Kierunek Rakka!

  Czytaj-> http://www.wicipolskie.org/?p=16558

 40. robi said

  Przedsiębiorstwa propagujące liberalizm gospodarczy często wmawiają nam, że w dzikim kapitalizmie (czyli jeszcze bardziej mniej społecznym wolnym rynku), monopole nie powstaną. Dlaczego tak mówią? Ponieważ ich cała ideologia opiera się na założeniu istnienia wolnej konkurencji. Bardzo łatwo można obnażyć to zakłamanie. Albowiem..

  >> http://antykapitalizm.pl/2016/03/03/kilka-waznych-zdan-o-monopolu/

 41. Ździch said

  Przyjechał Robi wywrotką i znów zwalił wszystko w gajówce.

 42. robi said

  „Rzecz pewna jest, że Polska w handlu zewnętrznym traci. Więcej pieniędzy wychodzi, niżeli wchodzi do kraju” – pisał Stanisław Staszic w dziele „Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego” w latach rozpadu I RP. W tym samym dziele współautor Konstytucji 3 maja postulował „cudzoziemskich towarów zakaz”.

  Współczesna Polska, notorycznie od ponad 20 lat też jest w fazie rozpadu. Do tego dochodzi zagrożenie związane z podpisaniem umowy TTIP, która umocniłaby pozycję korporacji kosztem państw narodowych, tradycyjnego rolnictwa, związków zawodowych, mniejszych przedsiębiorstw i naszego bezpieczeństwa w różnych jego aspektach. Negatywny stosunek obecnego ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela do TTIP i etos „narodowego kapitalizmu” w PIS był dla mnie pewnym pocieszeniem… nie na długo. „Narodowy kapitalizm” PIS-u okazał się fasadą. Północnoatlantycki Traktat o Wolnym Handlu znalazł swoich zwolenników w obozie PIS-u tj. Waszczykowski i Morawiecki.

  Politycy pozujący na patriotów chcą utrwalić neokolonialną pozycję Polski, a nawet ją pogłębić. Pani Premier zatańczy jak jej zagrają, nie wyrażając własnego zdania, a nasz miłościwy Pan Prezydent RP w swojej pompatycznej nicości przestaje być narodowym twardzielem dokręcającym śruby komukolwiek w klas posiadających.

  Nie możemy jednak stanąć po stronie „burżuazyjnych rewolucjonistów” z KODu, broniących stanu permanentnego rozpadu Polski. PO i Nowoczesna również są rzecznikami TTIP, jeszcze bardziej jednomyślnymi niż PIS. Powinniśmy zapoczątkować własną rewolucję o…

  Dalej->> http://antykapitalizm.pl/2016/03/07/socjalpatriotyzm-gospodarczy/

 43. Uważajcie, Panowie i Panie 😀

  Tutaj na Gajówce wszyscy zamieszczają wiele zdjęć, ale w każdej chwili (tak jak ja wczoraj) mogą dostać wezwanie do zapłaty za naruszenie praw autorskich tzn. za skopiowanie jednego zdjęcia znalezionego w Google 😀 Nie dajcie się prawniczym hienom, w kupie siła 😉

  A ja chyba zweryfikuję swoje poglądy na temat praw autorskich i własności intelektualnej.

 44. Boydar said

  Kibic (tfu!) Pana Roberta zakablował. Trzeba się starać, żeby adres zdjęcia określał jednocześnie źródło (stronę). Sporo grafik jest z różnych hubów, tam niknie źródło, niestety.
  —-

  Panie Gajowy, wynika z tego nic. Statystyki „używa” każdy wedle aktualnej chuci (potrzeb). I to jest podstawą tego wstrętnego oskarżenia. A ona bidna jest jak żona Cezara, prawdę mówiąc, to właśnie miałem zawsze na względzie 🙂

 45. Marek said

  2016-03-10 14:04

  Derwan

  Zgodę na przejęcie przez Rosję złóż uranu w Kazachstanie wydała sekretarz stanu Hillary Clinton.
  Wszyscy o tym wiedzą i nikt jej nie robi z tego powodu scen!
  Moim zdaniem, to bardzo wiele wyjaśnia…. również, jeśli chodzi o POLITYKĘ wobec innych surowców.

 46. revers said

  re25

  to prawda ostanio przeciwczono na terenie Norwegii NATO wojne z „umownym przeciwnikiem”, czyli Rosja łacznie z uzyciem sił strategicznych NATO i bomb atomowych.

  Pzy okazji cwiczen na terenie Norwegii rozjechano wojskowym pojazdem gasienicowym auto cywilne z kilkoma pasażerami, były ofiary smiertelne.

 47. outsiderR said

  Hasło wyborcze Donalda T.?
  „By żyło się lepiej”.
  Okazało się później, że w istocie chodziło o wąski krąg znajomych 😉
  W sumie – szczegół. Bo ogólnie się zgadza.

  Podobnie i dziś Szydło z wora (banderowskiego) wychodzi.
  500 zł na dziecko – hasło powtarzane w kampanii.
  No tak, ale dopiero na drugie. Niby nic, a jednak jakieś obejście obietnic wyborczych jest…

  Natomiast, że nie tylko o Polaków (czy obywateli polskich chodzi) teraz dopiero się dowiadujemy.
  Z Cameronem się dogadywać w sprawie dodatków rodzinnych można? Można.
  Problem w tym, że będą (?) w tym względzie ograniczenia.
  Ale co to, Polakom za dobrze być nie może.

  Wypada się zastanowić, czyj to rząd, i komu on robi dobrze?

  http://www.pch24.pl/rodzina-500–takze-dla-ukraincow–z-rzadowego-programu-moze-skorzystac-milion-obcokrajowcow,41867,i.html

 48. Czasami istnieje właśnie problem z precyzyjnym określeniem oryginalnego źródła. Dlatego apeluję do wszystkich o ostrożność. Tym bardziej, że prawo autorskie nie jest jasne i pozostawia wiele rzeczy w sferze domysłów prawników.

  Na szczęście miewałem już gorszych ,,kibiców”. Takich, co bez informacji chcieli się dobrać do mojego konta. No akurat najmniejszy problem…

 49. Maćko said

  Szanowni, sluchajac wykladów POLSKICH NAUKOWCÓW, których tak niektórzy lubia lekcewazyc i zniewazac na tym forum, spotkalem sie ze wzmianka na temat matematycznej teorii o statystyce, która, z grubsza, dowodzila, ze na gruncie statystyki mozna udowodnic lub obalic dowolne zalozenie jesli sie odpowiednio dobierze próbki i wspólczynniki.
  Pare osób na pewno wie na ten temat wiecej, ale do tej dyskusji to powyzsze wystarczy.
  Statystyki nie moga byc modelem wiernym rzeczywistosci, bo by zabraklo pamieci w ‚puterach aby wszystko opisac i zanalizowac. Nie wspominajac juz o wplywie badania na badane obiekty znieksztalcajacy wyniki.

  Dalej – Admin PROSIL aby ograniczyc BZDETNE fotki i niepotrzebne filmiki do minimum. Stosujmy sie!
  Dla dobra wspólnego. W krótkim temacie gdzie jest nascie komentarzy fotki nie szkodza ale w tematach gdzie bywa i 300 wpisów zdecydowanie PRZESZKADZAJA.

  Robi – musi Pan TYLE wpisywac? Z zasad neuromarketingu wynika, ze tych wpisów prawie nikt nie czyta. Wiec tylko zasmieca Pan niepotrzebnie. Wpisz Pan 3 dobre linki naraz, co jakis czas i Pana przeslanie bedzie mialo jakis wplyw na audiencje. Tak jak Pan to robisz efekt jest przeciwny – odrzuca.

 50. Boydar said

  Ja czytam, zawsze szukam najnowszych wieści o „Zmianie”; jeśli Pan Robik nic nie zapodaje to jestem dużo spokojniejszy.

 51. Siggi said

  https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12821579_189494188092488_5392932691452746946_n.jpg?oh=54bc1f368f22bee783721f148766eaf4&oe=5798BDAE

 52. Zerohero said

 53. Zerohero said

  @Maćko

  „Statystyki nie moga byc modelem wiernym rzeczywistosci, bo by zabraklo pamieci w ‚puterach aby wszystko opisac i zanalizowac.”

  Jeśli chcę z prawdopodobieństwem 95% znać średni wzrost, to statystyka i rachunek prawdopodobieństwa dostarcza mi narzędzi określających jak liczna ma być próba aby uczynić zadość zakładanej wiarygodności. Panu chyba myślał o symulacji, np. równaniami różniczkowymi opisującymi procesy fizyczne. W takiej symulacji na skutek skończonej precyzji liczb komputerowych gromadzą się błędy zaokrągleń i psują wynik. Jednak to psucie jest mniej więcej opisane teorią i ludzie posługującymi się tymi metodami wiedzą po czym stąpają[*].

  „Nie wspominajac juz o wplywie badania na badane obiekty znieksztalcajacy wyniki.”

  Jeśli badam cechę o rozkładzie normalnym (np. mierzę wzrost osobników) to niby jak wpływam na wyniki?

  ___________
  * —- nie dotyczy pajaca z zespołu A.Trotylewicza. Pajac symulował skrzydło i brzozę nie znając budowy skrzydła.

 54. Pitagoras said

  Robi = Aleksiej Stachanow 1500% normy, niezmiennie pracowity.

 55. robi said

  Wideo: gruzy kurdyjskiego miasta Dżizre
  […]
  Jedna z miejscowych kobiet, kiedy zobaczyła, że trwa nagranie, zaprosiła dziennikarzy RT do rozmowy. Pokazała ekipie zdjęciowej wiele zniszczonych domów. Na zakrwawionych łóżkach, jak można sądzić, leżeli ranni.

  „To budynek mieszkalny. Tu były kobiety i dzieci. Erdogan zabił ich wszystkich z ciężkiej artylerii, zniszczył ten dom. Mówią, że walczą z terrorystami, ale gdzie tu są terroryści? Wszystkie ofiary to cywile” – skomentowała kobieta.

  W odpowiedzi na pytanie, ile osób zostało zabitych w Dżizre podała liczby znacznie przewyższające te, które podają media.
  „Trzysta, czterysta, a może i pięćset osób. To byli starcy, kobiety i dzieci, niektóre nie miały nawet 10 lat. Oni zabili nawet ciężarne kobiety” – dodała rozmówczyni.

  Ślady pocisków widoczne są wszędzie, nie tylko na zniszczonych budynkach, ale i na częściach ogrodzenia, które są wszędzie rozrzucone.

  Po zejściu do piwnicy innego domu, ekipa filmowa odkryła jeszcze jedno miejsce, gdzie masowo spalono Kurdów. Jeden z miejscowych mieszkańców opowiedział, że spaliło się tam od 45 do 50 osób.

  „Odcięli im głowy. Chodziłem na sekcje, widziałem. Oni ich spalili i ścięli” – powiedział mężczyzna.
  Pod koniec lutego w Strasburgu około 3 tysięcy Kurdów wzięło udział w akcji protestu z wezwaniem, aby „zdemaskować milczenie europejskich instytucji” w sprawie ataków tureckich wojsk. Członek komitetu wykonawczego „Rada Demokratyczna Kurdów we Francji” wezwał do odpowiedzialności społeczność międzynarodową w związku z działaniami Ankary.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160312/2277008/Dzizre-Kurdowie-Turcja.html

 56. Pitagoras said

  Przy takiej ilości pacjentów, zabraknie kaftanów dla tylu schizofreników.
  .https://youtu.be/ScKMERDgPDM czas 2:40

 57. osoba prywatna said

  Ukraińcy do brutalnych działań przeciwko Polakom w Polsce !
  Łowicki policjant chwali się wujkiem-Ukraińcem w polskim ministerstwie. Czuje się bezkarny, ponad prawem, co wskazuje, że jako banderowiec skierowany został do zadań specjalnych przeciwko Polakom, nawet przeciwko Polakom w policji !
  http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/130293,ukraincy-do-brutalnych-dzialan-przeciwko-polakom-w-polsce

 58. Pitagoras said

  Do PIS’u mam stosunek umiarkowany, ale o takich rzeczach mogę słuchać od każdego. Oby było to prawdą.
  .https://www.youtube.com/watch?v=7znnThQaAvk&feature=player_embedded

 59. osoba prywatna said

 60. Maćko said

  53 Szanowny 0H – konstruktywnie dyskutujac, to zimne liczby okreslajace rozklad wzrostu ludzi sa nastepnie interpretowane aby sluzyc danemu celowi badajacych. Jako takie sa tym czym sa i zgoda, ze konkretne. Sa liczbami najczesciej posiadajacymi rozklad w postaci krzywej Gaussa. Zafalszowania pojawiaja sie potem. Np. w produkcji koszul juz nie mozna sie kierowac tylko wzrostem ale trzeba dolozyc tusze, wiek, typ koszuli, zamoznosc i mode. Ile razy sie myla statystycy w ocenie danych statystycznych moze Pan stwierdzic po aukcjach niesprzedanej produkcji.
  Poruszylem temat : „ze na gruncie statystyki mozna udowodnic lub obalic dowolne zalozenie jesli sie odpowiednio dobierze próbki i wspólczynniki.” – czyli pisalem o czyms troche innym niz Pana obserwacje.
  uklony

 61. robi said

  „Dobra zmiana” – Żyda znów zastąpi Żyd
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/130334,pis-dobra-zmiana-a-mialo-byc-dobra-zmiana

 62. bart_w said

  Przy takiej ilości pacjentów, zabraknie kaftanów dla tylu schizofreników.

  Czy na produkcje i kolportaż kaftanów bezpieczeństwa potrzebna jest licencja, a jeśli tak, to komu ona przysługuje?

  Nie wiem jak pan panie Pitagoras, ale ja tu widzę giszeft, czyli opportunity.

 63. AQQ said

  Nie wiem skąd się wziął ale Patryk Jaki jest wyjątkowo bystry!

 64. osoba prywatna said

  Drgawki padaczkowe u 3 letniego zdrowego psa, 3 dni po szczepionce przeciwko leptospirozie!
  Dużo mówimy o szkodliwości szczepień u dzieci i dorosłych, a czy myślimy o naszych czworonogach, które też padają ofiarami szczepień? Czy zdajemy sobie z tego sprawę, że im też robimy krzywdę?
  .https://www.youtube.com/watch?v=F3oZr71Ju0s

 65. Pitagoras said

  Ad. 61 proszę hymn odśpiewać, aby dodać sobie animuszu.

 66. revers said

  W Brukseli oficialna bolkownia …, nasz dom wariatów czy transwertyków?

  .http://wpolityce.pl/polityka/284878-platforma-wraca-do-pomyslu-donoszenia-na-wlasny-kraj-schetyna-w-brukseli-czujemy-sie-jak-u-siebie-to-jest-tez-nasz-dom-i-tam-bedziemy-informowac-o-tym-co-dzieje-sie-w-polsce

 67. revers said

  Stan okupacyjnej wojny w PL wg. Tymińskiego

  https://wirtualnapolonia.com/2016/03/11/stan-tyminski-polska-w-stanie-okupacyjnej-wojny/

 68. Pecci said

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2015/12/adam-busse-eksmisje-lokatorow-na-bruk.html

  W podobny sposób odzywa się i do nas Kościół św. na początku tego miesiąca marca. On wam mówi: Udajcie się do Józefa, otoczcie jego ołtarz, a nie będziecie zawiedzeni. Jesteście uciśnieni wielu potrzebami, nękani przykrościami, zagrożeni niebezpieczeństwem, zwalczani przez tylu nieprzyjaciół a równocześnie cichymi, słabymi: oto udajcie się pod opiekę św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Panny Marii. Za jego wstawieniem otrzymacie łaski, których wam potrzeba, zyskacie niezbędne wam światło i siłę, jakiej wam teraz brakuje. Czy usłuchacie, najmilsi bracia, zachęty Kościoła?

  http://bractwomodlitewne.blogspot.com/2016/03/rycerstwo-niepokalanej-list-na-marzec_1.html

  http://rcrex.pl/deklaracja-ruchu-rex/
  Prezentujemy Państwu kolejny numer pisma „Jestem Polakiem” wydawanego wspólnie z Obozem Wielkiej Polski. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy zrozumienie istotnych zagadnień i założeń ruchu monarchistycznego oraz narodowego, które to Ruchy muszą wzajemnie się przenikać i uzupełniać.
  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=27
  http://www.facebook.com/Podole
  http://glostradycji.blogspot.com/2012/02/kara-smierci-zbrodnia-czy.html
  Zaś miasto Rzym najwspanialsze z miast chrześcijańskich zostało wydane, jak się wydaje niektórym wrogom Kościoła, na skażenie nowymi poczynaniami tak, że nawet niektóre szkoły i świątynie zostały przekazane w wielu miejscach dla obrzędów heretyckich. Podaje się nawet, że miasto to będzie przyjmowało w tym roku delegatów i przewodzące osoby najbardziej wrogiej wobec katolików sekty, które mają przybyć na jakiś zjazd czy zebranie. Powód wyboru tego miejsca jest dość wyraźny, a mianowicie dążenie do spełnienia nienawiści przeciwko Kościołowi, zuchwałej obelżywości rzucanie wyzwania Biskupowi Rzymskiemu w jego stolicy przez rzucanie coraz bliżej niego pochodni okrutnej wojny.
  http://swietykrzyz.blogspot.com/2015/04/encyklika-papieza-leona-xiii-etsi-nos-o.html

  Gdy lewicowo-liberalny wolnomularz, prezydent Meksyku Plutarco Elías Calles w latach 20. XX wieku zaostrzył obowiązujące w kraju antykatolickie prawo, 13-letni Juan Daniel Macias nie stał z boku i nie przyglądał się temu biernie. Wziął udział w powstaniu broniącym wiary katolickiej i praw katolików, zarówno świeckich jak i duchownych. Ostatni żyjący Cristero zmarł w miasteczku San Julian, pierwszym gdzie wybuchło antymasońskie powstanie.
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/03/w-meksyku-zmar-ostatni-cristeros.html

  Dwieście dwadzieścia lat temu, w grudniu 1793 roku upadło ostatecznie kontrrewolucyjne powstanie w Wandei. Wielka Armia Katolicka i Królewska, rozbita pod Angers, zmasakrowana pod Le Mans i unicestwiona pod Savenay, przestała istnieć.
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/03/o-zapomnianym-powstaniu-ktore-spyneo.html

  Jest bowiem faktem oczywistym, dla każdego, kto czytał chociażby Pismo Święte, że chrześcijaninowi wolno jest w pewnych okolicznościach zabić człowieka. Dlatego pytanie brzmi „kiedy wolno to uczynić?”.

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/03/micha-mikaszewski-kiedy.html

  http://ultramontes.pl/wujek_historia_meki_pana_naszego.htm
  http://ultramontes.pl/stanyhurst_boga_niesmiertelnego.htm
  http://katechizm-net.blogspot.com/2006/06/o-wierze.html
  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2015/10/11/rodzina-chrzescijanska-jaka-byc-powinna-cz-xlii/

 69. xbyx said

  Wojna czy pokój? Wieści z Donbasu i Ukrainy -12 marzec 2016
  http://7f73ffd955.neon24.pl/post/130332,wojna-czy-pokoj-wiesci-z-donbasu-i-ukrainy-12-marzec-201

 70. xbyx said

  @59 To są słowa Polskiego Bohatera !!!
  „miałem 18 lat…i nic nie wiedziałem”

  To są słowa niedouczonego oszukanego człowieka, którym parchy sterowały i tak jest i teraz.

  ——
  Pan zapewne w wieku 18 lat miał już ukształtowaną osobowość i pełną wiedzę o świecie?
  A teraz niech Pan nam opowie coś więcej o sterowaniu tego człowieka przez parchów.
  Admin

 71. Pitagoras said

  Robiki, xbyx – plujcie do woli, tyle waszego ze zmiany, tej zmiany 😦

 72. osoba prywatna said

  Jeśli wierzyć pogłoskom, w 1943 roku przeprowadzono eksperyment, który zakończył się tragicznie. Celem amerykańskiego wojska w tamtych czasach była możliwość ukrycia okrętu przed radarami. Wyglądające na standardowe badania, przyniosły jednak niespodziewane zagrożenia nie tylko dla członków projektu, ale i dla całego nieuświadomionego świata.
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/nieslawny-eksperyment-filadelfia/9penm

 73. revers said

  A na Ukrainie goraco robi sie

  https://dninews.com/article/ukrainian-forces-evacuate-residents-maryinka-attack-dpr

  ukry oczyszczają z cywili Marinowke na kierunku działania, podciagają na linie frontu cięzki sprzet, wbrew porozuminom Mińsk 2.

  .https://www.youtube.com/watch?v=dAo4iumFdr4

 74. robi said

  Dobra zmiana: Dawid Wilstein w TVP info
  Ten pro-banderowiec, publicysta portalu Forum Żydów Polskich, podstępnie szkalujący Polaków i Polskość…

  » http://wrzodakz.neon24.pl/post/130337,dobra-zmiana-dawid-wilstein-w-tvp-info

 75. osoba prywatna said

  Jakże aktualne.
  Litania Jan Kaczmarek
  .https://www.youtube.com/watch?v=wYdWIghNrdY

 76. Siggi said

  Strona coś dla melomanów …

  http://tvuch.com/social/182/

 77. Wania said

  Oto największa tajemnica III RP – Wilno, Lwów, Stanisławów, Krzemieniec, Grodno i Tarnopol mogły od przeszło 20 lat być znów w granicach Polski. W 1989 roku było to możliwe! Należące do Polski przed II wojną światową wschodnie tereny, te same, które zabrał nam Józef Stalin w ramach porozumień jałtańskich, chciał nam oddać Michaił Gorbaczow tuż przed upadkiem Związku Radzieckiego. Nie mamy ich tylko dlatego, że Solidarność ich nie przyjęła.

  http://ja-ruskiagent.blogspot.com/2014/10/sensacja-polska-kilka-razy-odrzucaa.html

  ——
  Coś Pan słyszał, że dzwoni… ale nie bardzo. w którym kościele.
  Admin

 78. Maćko said

  http://twx.bloog.pl/id,6508777,title,Podstawowe-prawa-socjologiczne,index.html#komentarze
  Pojęcie normy społecznej rozumianej jako dobro ogółu powoli przestaje funkcjonować w świadomości przeciętnego obywatela, zamiast niego lansuje się wizję społeczeństwa widzianego jako sumę luźno powiązanych ze sobą jednostek. Konsekwencją tego jest wynaturzenie zachowań jednostki, której się mówi tylko o zaspokajaniui własnych potrzeb. Niewiele natomiast mówi się o tym, że człowiek jest systemem autonomicznym oraz ze sam jest częscią nadsystemu, który stanowi naród.
  Model społeczeństwa, w którym relatywizuje się różne metody postepowania, a także wprowadza obce normy postępowania niezgodne z pamięcią nadsystemu (obce doświadczenia) prowadzi do dezintegracji narodu pojmowanego jako całość.
  Tymczasem człowiek w swoim życiu doświadcza dwóch rodzajów oddziaływań: bezpośredniego- rozkazy, rozporządzenia, polecenia itp oraz pośredniego czyli wychowania a z tym związane jest kształtowania odpowiednich norm w społeczeństwie. Jest to swoisty mechanizm społeczny, w którym urabia się świadomość jednostki w toku współżycia społecznego. Każdy człowiek żyjący w danym społeczeństwie jest poddany temu zjawisku, gdyż odbywa się to w sposób spontaniczny i jest regulowane przez podstawowe prawa socjologiczne. Polega to na tym, że: „Proces ten odbywa się na gruncie wzajemnego komunikowania sobie przez ludzi ich własnych przeżyć, wskutek czego w społeczeństwie ścierają się ze sobą różne oceny indywidualne, aby stopniowo wytwarzać wartości społeczne, będące poniekąd rezultatem podświadomego plebiscytu społecznego oraz źródłem przeciętnych ocen o powtarzających się powszechnie faktach życia indywidualnego. Zdarzenia korzystne dla gromady społecznej zyskują w tym plebiscycie dodatnie wartości, gdy to, co w tej gromadzie przynosi szkodę, bywa uważane za rzecz społecznie szkodliwą, chociaż dla pewnych osobników dana rzecz lub czyn mogą być korzystne (np.kradzież)” (Henryk Piętka, Wstęp do nauki prawa, Warszawa 1947, s.10)
  cd.. na linku

 79. snag said

  Źle skończył a szkoda bo miał talent i głos – Zginął naćpany z ręki ojca a jakby tego za mało to tata był kaznodzieją ,…

 80. snag said

  Maćko @ 49 ,…

  Zeby nie nudzic na temat statystyk, co wasc chcesz powiedziec … shit in shit out ? ,…

 81. Marucha said

  Cała matematyka to jedno wielkie oszustwo.
  Każdy może powiedzieć, że 2 x 2 = 7.
  Co gorsza, wielu mu uwierzy,

 82. Maćko said

  80 Snagu – proste:
  sa klamstwa
  sa wierutne klamstwa
  oraz:
  sa statystyki.

  Wystarczajaco obrazowe? 😉

  Udowodnil to ktos matematycznie i naukowo, o czym wspominano na jednym z wykladów docenta Kosseckiego, ze za pomoca danych statystycznych mozna kazda teze obalic lub potwierdzic, poprzez odpowiedni dobór parametrów obliczeniowych.

  Czyli – patrz punkt 3 z dowcipu z powyzej.

  81. Marucho – To do mnie? 😦

 83. osoba prywatna said

  4 kółka.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ygtBxhFc24A&spfreload=10
  I 2 kółka.
  .https://www.youtube.com/watch?v=kTYGmjgSMv8

 84. snag said

  Cos na temat staystyk ,…

  Z cyklu hutzpa bez granic ,…

  No prosze, kraje ktore nie wyrzucily zydow zbieraja owoce dzisia, znaczy ‚naukowcy’ poniekad szanowanego MIT doszli do konkluzji ze lichwa pomogla w rozwoju i krajom gdzie byli zydzi i sa w duzo lepszej sytuacji niz te skad ich wypedzono ,…

  Ci ‚naukowcy’ powinni zajrzec jak wyszli na tym ci u ktorych lichwiarze znalezli dom i dach nad glowa nie na papierku a w rzeczywistosci … znaczy kraje srodkowej i wschodniej Europy ,…

  Koorwa kozik sie otwiera jak to czytam ,…

  Renaissance regions that didn’t expel Jews reap the benefit today
  ———————————————————————————-
  New study published in MIT’s The Review of Economics and Statistics shows that Jews, which became moneylenders in the 16th century, established the first banks, leading to better economies today.

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4777353,00.html

 85. Marucha said

  Re 82:
  Nie. To takie ogólne spostrzeżenie na temat ludzi, którzy winią narzędzia za to, że ktoś ich źle używa.

 86. snag said

  Wyglada ze senor Orban ma swoich ‚wielbicieli demokracji’ ktorzy przypominaja Madziarom jak traktowac starszych braci ,…

  Jews and evangelicals remind Hungary’s politicians to never forget
  ——————————————————————————————
  Non-Jewish activists link arms with Hungarian Jews to stop commemoration of anti-Semitic WWII-era politicians in ‘symbols war’

  http://www.timesofisrael.com/jews-and-evangelicals-remind-hungarys-politicians-to-never-forget/

 87. Kapitan Bąba said

 88. myślałem że myślę said

  Panie Gajowy. To proste. Jeden przybsz arab plus jedna przybyszka arabka równa sie trzynaścioro Arabów. Arytmetyka wyższa może też byc zastosowana,jeśli sie to pomnozy przez cztery, aczkolwiek tu wchodzi w gre rachunek prawdopodobieństwa, jako że nawet Arab nie chciałby miec czterech tesciowych. Zatem dla uproszczenia pozosytańmy przy stwierdzeniu, że jeden plus jeden równa sie dziewięć do trzynastu.

  (wszystko można udowodnić, nawet bez statystyki).

 89. myślałem że myślę said

  Tak jest, panie kapitanie, Narod złajdaczony.

 90. snag said

  Poszperalem 😉 ,…

  Ten sam artykul z innego zrodla na temat zydow, lichwy i rzekomego rozwoju … komentaze pod artykolem zamknieto po kilkunastu wpisach co jest b. wymowne jaka byla reakcja ,…

  „We are no longer accepting comments on this article”

  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3484434/Kicking-Medieval-Jews-Europe-damaged-economy-effects-seen-TODAY-Regions-expelled-lower-GDP-didn-t.html

 91. Kapitan Bąba said

  coście się czepili tej statystyki???? – to jest narzędzie takie same jak np. nóż którym można pokroić chleb jak i zrobić krzywdę innemu.

 92. snag said

  Kapitan Bąba @ 86 ,…

  Apropos banner’a, powielasz czy promujesz ? ,…

  http://kujawskopomorskie.komitetobronydemokracji.pl/historia-blekitnego-bannera/

 93. Kapitan Bąba said

  Panie Gajowy, nie zauważyłem Pańskiego postu 85, bardzo proszę o usunięcie mojego postu 89.

 94. SAP said

  SMOLEŃSK – oficjalny zwiastun filmu

 95. Siggi said

  Straszne ,śni mi się po nocach,koshmar.
  >https://www.youtube.com/watch?v=i5gK2MxGR0M

 96. AQQ said

  92 Siggi
  CO TO za horror?????

 97. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/03/12/syria-165-dzien-sprzatania-swiata/
  Pani Erdoganowa twierdzi że w imperium osmańskim haremy były szkołą życia…

 98. Asyria said

  Kalifat Europa

  W dokumentach jakie trafiły do Sky News są także dane osobowe terrorystów którzy dokonali zamachu w Paryżu

 99. bez kompromisów said

  Polecam ostatnie dzieło Pana Henryka Pająka, cytując kilka słów,
  jako należną mu podziękę za
  pisarską „drogę przez mękę” bycia Polakiem.

  „Wielki Przypływ” to tytuł wywiadu-rzeki Polaka Mikołajewskiego z
  włoskim lekarzem z wyspy Lampedusy, który przez 25 lat (od 1991 roku),
  bezpłatnie i dobrowolnie, posługiwał w porcie przy ratowaniu, lub obdukcji,
  Ludzi znalezionych w sieciach rybaków.

  Gdy ten lekarz był w Krakowie powiedział:

  Jestem wypalony. Spopielony.
  Jestem jedynym po wojnie lekarzem,
  który widział około 800 tysięcy zwłok.

  Czyli ISLAM zaczął wojnę przez zasiedlenie już od 1990 roku!!!

  Te i wiele innych przemilczanych na śmierć faktów w ostatniej książce

  Henryka Pająka „Przed Potopem”, który jest II – gą częścią
  ostatniej pracy tegoż autora, którą zatytułował

  „Naród wyklęty przez męty”.

  Autor poprzedza ją mottem:

  Kogo ta książka nie zabije, tego wzmocni.
  Wtedy otrzyma odpust grzechu niewiedzy
  O 60-ciu poprzednich książkach.

  Nie zwlekajcie, bo Pan Henryk dobił już 80-tki,
  i nie wiadomo na ile jeszcze mu starczy sił to ciągnąć,
  wobec braku należnego mu wsparcia.

  Jeżeli uświadomimy sobie, że książki tego Autora
  Osiągają raptem kilkutysięczne nakłady, to
  stan Narodu Polskiego staje się dużo bardziej
  zrozumiały – Niestety!

 100. revers said

  ad87

  Gratulacje …

  http://www.fzp.net.pl/spoleczenstwo/gratulacje-dawidzie

 101. maasteer said

  Prof. M.D. Majewska: Nowe groźne obowiązkowe szczepienia dla wcześniaków

  Establiszment szczepienny narzuca polskim niemowlętom, zwłaszcza wcześniakom, kolejne toksyczne szczepienia przeciw pneumokokom (pneumo), za które zapłaci podatnik. Szczepienia te są najbardziej zabójcze ze wszystkich, jak wykazują dane zebrane w amerykańskiej bazie VAERS (pokazane poniżej w tabelach 1 i 2). Kiedy dodamy zgony spowodowane przez różne typy szczepionek przeciw pneumokokom (tabela 1), to otrzymamy liczbę 1732 – czyli więcej zgonów niż powodują inne szczepienia. Ponieważ zgłaszanych jest tylko od 1 do 5% wszystkich przypadków powikłań, tzn. liczby zgonów po tych szczepieniach mogły wynosić dziesiątki tysięcy w samych tylko USA.

  Tabela 2 pokazuje liczby zgonów po szczepieniach pneumo w różnych grupach wiekowych. Widzimy, że najbardziej śmiercionośne są te szczepienia dla niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Druga silnie narażona na poszczepienną śmierć grupa to osoby po 65 r życia. I dla tych właśnie populacji szczepienia pneumo są najbardziej usilnie zalecane. Można więc sobie wyobrazić prawdopodobne pogromy wcześniaków, kiedy wprowadzi się te szczepienia jako „obowiązkowe”.

  Szczepienia te wprowadzono do polskiego kalendarza szczepień na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych m.in. w Polsce. Poniżej link do takiego badania wykonanego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. (http://www.pediatr-neonatol.com/article/S1875-9572(13)00140-X/abstract). (Z linku można dotrzeć do pełnej publikacji.) Badanie było sponsorowane przez firmę Pfizer, producenta szczepionki pneumo 7–walentnej (PCV7).

  Badanie przeprowadzono na 60 wcześniakach, które otrzymały 4 dawki szczepionki PCV7 w 2, 4, 6 i 16 miesiącu życia. Polegało ono wyłącznie na pomiarze poziomu przeciwciał. Praca ma wiele nieprawidłowości, które powinny ją zdyskwalifikować, lecz jako sponsorowana przez firmę farmaceutyczną została opublikowana w korporacyjnym piśmie naukowym (Elsevier-Taiwan), znanym z oszustw wydawniczych na wielką skalę. Wymienię tu kilka podejrzanych aspektów tej pracy. Nigdzie w publikacji nie ma informacji ilu pacjentom wstępnie podano te szczepionki i ilu odpadło z badania (tzn. zmarło lub miało poważne powikłania). A to jest wymóg sine qua non każdej rzetelnej klinicznej publikacji naukowej. Typowo w badaniach klinicznych leków znaczna część pacjentów odpada w trakcie ich prowadzenia z powodu powikłań lub zgonów. W przypadku wcześniaków należy oczekiwać wielu poważnych powikłań (sądząc z danych VAERS), więc brak informacji o nich jest bardzo podejrzany i niedopuszczalny. W publikacji nie ma też mowy, czy rodzice wyrazili zgodę na to, żeby ich dzieci zostały poddane tym badaniom, więc można podejrzewać, że były one zaszczepione bez tej zgody – czyli nielegalnie. Łatwo można było dodać eksperymentalną szczepionkę do koktajlu innych szczepień „obowiązkowych”, nie powiadamiając o tym rodziców. W publikacji podano tylko, że badanie było zatwierdzone przez Komitet Etyki uniwersytetu, lecz nie podano zgodnie z jakimi ustawami, kodeksami i rozporządzeniami polskimi oraz europejskimi je zatwierdzono (co jest wymagane w tego typu publikacjach). Brak w publikacji krytycznych danych wymaganych do prowadzenia badań klinicznych z lekami każe wątpić w standardy etyczne tejże komisji. Wreszcie, bardzo podejrzane są same wyniki, wg których immunogenność tej szczepionki u polskich wcześniaków była znacznie większa niż obserwowana w podobnych badaniach europejskich. Ma to sugerować, iż polskie dzieci są odmieńcami genetycznymi w Europie, a raczej sugeruje, że badanie mogło być zmanipulowane. Wszystkie niedociągnięcia i podejrzane elementy tej publikacji sugerują, że – jak większość prac sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne – mogła być ona zafałszowana dla zysków, a więc jest całkowicie niewiarygodna. Rodzice oraz lekarze muszą zdawać sobie z tego sprawę zanim zaszczepią swoje czy cudze dzieci tymi groźnymi szczepionkami.
  —————————————
  http://www.monitor-polski.pl/prof-m-d-majewska-nowe-grozne-obowiazkowe-szczepienia-dla-wczesniakow/

 102. robi said

  Armia SOROSa przejmuje MIASTA i gminy
  NewsMar 13, 2016 0 61

  Jest XXI wiek, znacznie taniej jest zlecić destrukcję i destabilizację jednemu człowiekowi. W obecnych czasach nikt nie bawi się w marnowanie czasu i podsłuchiwanie. Wyprzedzenie o krok i przejęcie władzy w DEMOKRATYCZNY sposób. Jeśli rząd nie zauważa jak oddolnie przejmowane jest państwo, to kwestia czasu.

  Wszystko rozgrywa się na szczeblu LOKALNYM w miastach i gminach, kierowane przez organizacje pozarządowe NGO,COP, Fundacje i Stowarzyszenia…

  Dalej->> http://pressmix.eu/2016/03/13/armia-sorosa-przejmuje-miasta-i-gminy/

 103. robi said

  Port w Rostoku – gotowy do bunkrowania statków LNG

  Rostock, bunkrowanie LNG na norweski statek m/v „Greenland”
  Największy niemiecki port na Bałtyku – Rostock, pod koniec lutego tego roku dołączył do bałtyckich portów, w którym można bunkrować LNG na statki o napędzie gazowym, stając się tym samym konkurentem dla portowego terminalu LNG w Świnoujściu, który takich możliwości nie posiada.

  […]Podczas, gdy w Polsce podejmowano wiele nietrafnych decyzji dot. gazoportu, śledzono jego opóźniającą się z różnych powodów budowę, nasi zachodni sąsiedzi w porozumieniu z rosyjskim dostawcą gazu przygotowali spokojnie optymalne warunki do bunkrowania LNG w rostockim porcie. I to bez kosztownych inwestycji.

  Są to na razie bunkrowania na burcie ze specjalnych cystern Gazpromu, przystosowanych to przewozu LNG, ale niebawem może się okazać, że w rostockim porcie lub jego obszarach przyportowych, powstał zakład skraplania gazu dostarczanego gazociągiem Nord Stream do północnych Niemiec.

  Polska nie dopuszcza do siebie myśli o kooperacji z rosyjskim biznesem, o wspólnych inwestycjach nie ma mowy.

  Przegrywają na tym polskie porty, za to wzmacniają swoją pozycję na rynku usług portowych – porty położone tuż obok polskiej granicy, tak na wschodzie, jak i zachodzie kraju. Ich konkurencyjność względem polskich portów morskich stale rośnie.
  […]

  Czytaj->> http://sophico21.blogspot.nl/2016/03/port-w-rostoku-gotowy-do-bunkrowania.html

 104. robi said

  Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Nadii Sawczenko
  http://russia-insider.com/en/politics/heres-all-you-need-know-about-nadezhda-savchenko-case/ri13289

 105. Zerohero said

  @60, Maćko

  Np. w produkcji koszul juz nie mozna sie kierowac tylko wzrostem ale trzeba dolozyc tusze, wiek, typ koszuli, zamoznosc i mode. Ile razy sie myla statystycy w ocenie danych statystycznych moze Pan stwierdzic po aukcjach niesprzedanej produkcji.

  Urzędnik może popełniać błędy albo szachrajstwa przy dzieleniu działek. Czy to podważa geometrę? Nie! Pan po prostu myli marketingowca ze statystykiem. Statystyka to część matematyki. W innym rozumieniu – baza danych. W obu tych rozumieniach jest to działalność neutralna. Natomiast:

  – manipulacje danymi
  – cenzurowanie danych
  – niedbałe pobieranie danych

  to NIE JEST statystyka. To są konkretni ludzie, którzy wykazali się nieuctwem albo nieuczciwością. Przyznam, że irytuje mnie gdy czytam te kpiny ze statystyki. Niedługo zaczniemy wyśmiewać alfabet, ponieważ….

  „z liter można układać kłamstwa”

  ano można. Panowie krytycy walczą ze statystyką a powinni walczyć z nueuczciwymi ludźmi wycierającymi są nią gęby. To samo jest ze szczepionkami i biologią, klimatologami i CO2 i wielu innymi sprawami.
  Pozdrawiam

 106. robi said

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało posłowi Winnickiemu na pytania zadane w interpelacji w sprawie udziału Polski w walce z tzw. Państwem Islamskim (PI). MSZ stwierdziło, że władze Syrii nie zwracały się do Polski z prośbą o wsparcie w walce z PI, a Polska nie zwróciła się do syryjskich władz o zgodę na możliwy pobyt Polskich Sił Zbrojnych w Syrii.

  Czytaj->> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/msz-przyznaje-nie-pytalismy-syrii-o-zgode-ws-wysylania-f-16

 107. robi said

  Dariusz kosiur
  12 Marzec 2016 o 22:37
  Dawid Wilstein w TVP info

  Ten pro-banderowiec, publicysta portalu Forum Żydów Polskich, podstępnie szkalujący Polaków i Polskość zostaje szefem TVP info d/s publicystyki, czyli wrogowie Polskości włażą nam na głowy już bez żadnego skrępowania…

  Dalej->> https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/03/12/pis-dobra-zmiana-a-mialo-byc-dobra-zmiana-zyda-znow-zastapi-zyd/comment-page-1/#comment-10711

 108. robi said

  Doradca Jaceniuka oskarżył rząd o doprowadzenie Ukrainy do ruiny
  Szef Rady Przedsiębiorców przy rządzie Ukrainy Łeonid Kozaczenko złożył rezygnację z pełnionego stanowiska. Oświadczenie przedsiębiorcy i polityka opublikowano na stronie Ukraińskiej Konfederacji Rolnej, której pracami kieruje Kozaczenko.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160313/2280056/ukraina-doradca-jaceniuka-dymisja.html

 109. robi said

  Nie udała się operacja przejęcia Rosji
  13 MARCA 2016

  Zachód wyraża jakąś dziwną i niczym nieuzasadnioną wyższość w stosunku do Rosjan i Rosji. Niestety jest to również przypadłość znacznej części elit w Polsce, które poprzez braki samodzielności w myśleniu, ulegając propagandzie i emocjom zarażają społeczeństwo chorymi stereotypami i nienawiścią. Niestety również współczesna rusofobia trafia na podatny grunt historycznych zaszłości, silnie nawarstwionych w kulturze i oficjalnej retoryce historycznej. Tymczasem już w 1812 roku, prawdopodobnie więcej ludności polskiej i polskiego pochodzenia, walczyło pod Kutuzowem niż Poniatowskim i Napoleonem. Takich tez ukrywanych, czy też niebadanych przez historyków jest o wiele więcej w naszej wspólnej historii.

  W dużej mierze podstawą zachodniego mniemania o przewadze kulturowo-cywilizacyjnej nad Rosją jest zupełna nieznajomość Rosyjskiego Świata, jak również uleganie prymitywnym stereotypom, które przedstawiają w centrum Moskwy pijane niedźwiedzie pijące samogon ze słoików i to w upalny letni dzień! Przekaz propagandowy stawia dalej wielkie znaki zapytania, – co wobec tego może tam dziać się mroźną zimą? Niestety propaganda robi swoje, współczesna Rosja jest dziedzicem zimnowojennych standardów propagandowych, gdzie silnie zestawiano w kontraście zło i dobro. Oficjalnie nazywano ZSRR – Imperium zła, a dzisiaj pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej – zaawansowany przemysł pogardy nazywa nawet „szatanem północy”…

  Dalej->> https://obserwatorpolityczny.pl/?p=39452

 110. robi said

  Ludzie są zażenowani sytuacją – władza nie panuje nad narastającym kryzysem
  13 MARCA 2016

  graf. red.Ludzie stają się coraz bardziej zażenowani sytuacją, ponieważ władza wyraźnie nie panuje nad sytuacją w państwie. Rządzący zapoczątkowali proces sporu ustrojowego o Trybunał Konstytucyjny, doprowadzając do sytuacji, w której nikt nie może zdecydować się na kompromis bez utraty twarzy. Szczytem wszystkiego jest udawanie, że nie interesują nas ustalenia tzw. Komisji Weneckiej, a jeszcze miesiąc wcześniej – było powodem do dumy, że ją sami zaprosiliśmy do przeprowadzenia audytu.

  Zwyczajni ludzie przestali rozumieć, o co chodzi sytej i dostatniej elicie w togach i z łańcuchami na piersiach. Dla przeciętnego Polaka, coś tak abstrakcyjnego jak Trybunał Konstytucyjny w ogóle nie jest potrzebne, a jak usłyszą ile zarabia Sędzia w Trybunale, to ludzie robią się już nerwowi, zwłaszcza jak dostali rewaloryzację emerytur o 5,26 PLN!….

  Dalej->> https://obserwatorpolityczny.pl/?p=39446

 111. robi said

  Piskorski (Zmiana) badanie polskiej opinii publicznej nt NATO

 112. robi said

  Dlaczego Zachód nienawidzi Koreę Północną?

  Nowe sankcje, kolejne ćwiczenia wojskowe z udziałem USA i Korei Południowej tuż pod nosem Korei Północnej oraz dalszy ciąg zastraszania i znieważania. Wszystko to wyłącznie dlatego, że kraj, który nigdy nikogo nie zaatakował, nadal jest zdecydowany bronić się przed oburzającymi prowokacjami – wojskowymi, ekonomicznymi i propagandowymi.

  Ile jeszcze może znieść jeden kraj?

  Ponad 60 lat temu na północ od 38 równoleżnika zginęły miliony ludzi. Zostali dosłownie zmasakrowani przez koalicję, na czele której stały Stany Zjednoczone.

  Po zwycięstwie Korei Północnej nigdy nie zostawiono jej w spokoju. Od tego czasu Zachód prowokował ją, groził jej, narzucał surowe sankcje i, oczywiście, manipulował światową opinią społeczną na jej temat.

  Dlaczego? Można odpowiedzieć na kilka sposobów. Najprostsze wytłumaczenie jest takie, że to kraj komunistyczny, który w dodatku chce sam decydować o swoim losie. Tak jak od kilkudziesięciu lat robiła to Kuba i jak ostatnio robi kilka państw Ameryki Łacińskiej.

  Poza tym istnieje inna, dużo bardziej złożona odpowiedź: ponieważ Korea Północna (KRLD) walczyła o swoje prawa u siebie i walczyła z zachodnim imperializmem za granicą. Pomogła wyswobodzić skolonizowane i uciskane kraje. I, jak Kuba, robiła to bezinteresownie, jak przystało na prawdziwie internacjonalistyczne państwo.

  (dalej…)–> https://pracownia4.wordpress.com/2016/03/13/dlaczego-zachod-nienawidzi-koree-polnocna/

 113. robi said

  Amerykański lotniskowiec z napędem atomowym dotarł do Korei Południowej
  Amerykański lotniskowiec z napędem atomowym „John C. Stennis” wpłynął do południowokoreańskiego portu Pusan. Jak poinformowała agencja Yonhap, okręt będzie uczestniczyć we wspólnych manewrach.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160313/2280106/usa-koreapoludniowa-manewry.html

 114. osoba prywatna said

  7 zagadek Bajkału
  Jezioro Bajkał posiada koło 20% światowych zapasów słodkiej (jeziorowej) wody, a jego przejrzystość jest taka, że można łatwo zobaczyć obiekty znajdujące się na głębokości 50 m.
  https://treborok.wordpress.com/7-zagadek-bajkalu/?preview=true

 115. robi said

  Albin Siwak – wywiad rzeka dla Sławomira Zakrzewskiego

  „Odważny Patriota Polski Albin Siwak udziela wyczerpującego, 4 godzinnego wywiadu Sławomirowi Andrzejowi Zakrzewskiemu.

  Pan Albin Siwak opisuje bardzo wiele rożnych wątków ze swego życia prywatnego, politycznego, duchowego, komentuje bieżącą sytuacje w Polsce i na Świecie, kreśli obraz kto rządzi Polską na tle historycznym i teraźniejszym, opisuje czasy PRL-u oraz obecne, przedstawia sylwetki polityków przed i po 1989r.”

  Autor książek:
  Od łopaty do dyplomaty. Warszawa 2000.
  Rozdarte życie. Warszawa 2000.
  Trwałe ślady. Toruń 2002.
  Historie niewiarygodnie prawdziwe. Olsztyn 2009.
  Bez strachu tom I, Warszawa 2008.
  Bez strachu tom II, Warszawa 2009.
  Bez strachu tom III, Warszawa 2011.
  Chciałbym dożyć takich dni, Warszawa 2013
  Syndrom Gotowania Żaby.

  Wideo->> http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/130344,albin-siwak-wywiad-rzeka-dla-slawomira-zakrzewskiego

 116. robi said

  Petro Poroszenko w wywiadzie udzielonym tureckiej telewizji TRT World oznajmił, że Ukraina w ciągu roku odzyska Donbas w pokojowy sposób. Ukraińska Partia Radykalna w to nie wierzy i za pośrednictwem swego lidera proponuje opcję wymiany prezydenta na Nadije Sawczenko.

  Dalej->> http://pikio.pl/poroszenko-obiecal-odzyskanie-donbasu-posel-chce-go-wymienic-na/

 117. revers said

  ad81

  juz śą zmoderowani, koncesjonowani pedagodzy od matematyki

  forsowany przykład modernistycznego, oświconiowego wykonania działania matematycznego, na zasadzie kolejnych przybliżeń.

  .http://i.imgur.com/wBWIBOR.jpg

 118. snag said

  Osoba Prywatna @ 103 ,…

  Wiry nie są żadna zagadką – Bajkal jest dostatecznie duży i reaguje jak morze, wiry (maelstrom) powodowane są zderzeniem przeciwnym sobie prądami ciepłej i zimnel wody (podobnie jak tornada) a w basenach wodnych dodatkowo topografią dna na drodze prądów, np. za wyspą nawodną czy podwodną ,…

 119. Siggi said

  Przekleństwo wyklętych

  © Sputnik.

  Mateusz Piskorski

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160302/2194358/zonierze-wykleci-piskorski.html#ixzz42nRlfFqf

 120. Siggi said

  http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/zabijac-z-daleka-i-duzo-pomysl-pentagonu-na-chiny-i-rosje,30,675

 121. snag said

  Maasteer @ 101 ,…

  Na temat prof Majewskiej ,…

  Niewiarygodny list prof. Majewskiej – wprowadzenie
  ————————————————————————

  Już od jakiegoś czasu zamierzałem omówić list (link poprawiony, plik PDF) prof. Marii Doroty Majewskiej, który miał stanowić odpowiedź na list protestacyjny Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. PTW zarzuciło prof. Majewskiej brak obiektywności i wprowadzanie w błąd pacjentów i rodziców dzieci odnośnie zasadności i bezpieczeństwa szczepień.

  List, który miał być odpowiedzią na te zarzuty – moim zdaniem – jedynie pogrąża jeszcze bardziej panią profesor i udowadnia, że jest ona wysoce niewiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień. Sprawa jest o tyle istotna, że z lektury for i portali internetowych, na których rozpowszechniana jest publicystyka prof. Majewskiej można wnioskować, że są osoby (w tym także rodzice), które podejmują decyzje o charakterze medycznym w oparciu o jej poglądy. Fora i portale, na których spotykają się i dyskutują osoby negatywnie nastawione do szczepień traktują artykuły prof. Majewskiej jako bardzo wiarygodne i ostatecznie rozstrzygające kwestię zasadności i bezpieczeństwa szczepień.

  Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze, czego nie można zanegować, prof. Maria Dorota Majewska jest naukowcem, jej tytuły pochodzą z wiarygodnych uczelni i współpracowała z instytucjami, które trudno oskarżać o brak wiarygodności. Dla wielu osób nadaje to jej poglądom szczególnej wagi i sprawia, że jej zdanie może przez niektórych być odbierane jako reprezentujące cały świat nauki i medycyny. Taki pogląd – jak się przekonamy – jest błędny. Drugim powodem, dla którego jej publicystyka jest tak przekonywująca dla wielu osób to fakt, że jej styl miesza dwa porządki – naukowy i dziennikarski. Ten pierwszy przejawia się m.in. powoływaniem się na prace i autorytety naukowe, odnośnikami do prac naukowych, przypisami, terminologią naukową itd. Wielu ludzi automatycznie postrzega taki tekst jako bardziej wiarygodny i przekonywujący. Magia tytułów naukowych, trudnych do zapamiętania i wymówienia nazw chemicznych i przypisów odwołujących się do artykułów naukowych robi swoje. Laik będzie pod wrażeniem. „Ona odrobiła swoje lekcje. Wie o czym mówi” – pomyśli. Ta naukowa baza jest jednak tłem do dziennikarskiej nadbudowy. Kiedy mówię o dziennikarskim porządku w publicystyce prof. Majewskiej mam na myśli mieszankę stylu dziennikarstwa śledczego (odkrywanie prawdy, najczęściej skrywanej przed opinią publiczną) i stylu bulwarówki (krzykliwa i kontrowersyjna treść, odwoływanie się do emocji czytelnika, radykalne sądy moralne).

  Taka narracja pozwala zbudować prof. Majewskiej przekonywującą na pierwszy rzut oka wizję świata, w którym mała grupa dzielnych i niezależnych naukowców oraz rodziców odkrywa ogromny spisek przygotowany przez agencje rządowe, międzynarodowe organizacje pozarządowe, skorumpowanych naukowców i wszechmocny przemysł farmaceutyczny.

  W najbliższym czasie postaram się omówić kilka fragmentów listu prof. Majewskiej do PTW. Postaram się wykazać, że jej poglądy na kwestię szczepień są mało wiarygodne i należy podchodzić do jej publicystyki w sposób bardzo ostrożny, szczególnie podejmując decyzje o charakterze medycznym.

  Słowa „publicystyka” używam celowo. Należy rozróżnić wypowiedzi prof. Majewskiej, które można znaleźć w mediach i Internecie od jej pracy czysto naukowej. W swojej pracy nad wpływem rtęci na zdrowie na dzień dzisiejszy prof. Majewska opublikowała jeden artykuł naukowy w oparciu o badania na szczurach. Wiem, że zespół prof. Majewskiej przygotowuje też następny artykuł. Mam nadzieję, że te publikacje zostaną w przyszłości omówione przez osoby, które są posiadają odpowiednie kompetencje. Jestem ciekaw jaki będzie ich werdykt.

  KONTYNUACJA TEGO WPISU I INNE WPISY NA TEMAT PROF. MAJEWSKIEJ ZNAJDUJĄ SIĘ NA NOWEJ STRONIE MODNYCH BZDUR:

  http://modnebzdury.wordpress.com/

  —————————————————————————–

  Ponizej artykulu na temat prof. Majewskiej nastepny ,…

  Legalizacja operacji wojskowych obcych wojsk w Polsce w czasie pokoju bardzo realna
  ———————————————————————————————————————–
  Rozmowa z jasnowidzącą cz 5. Przepowiednie się sprawdzają – obce wojska będą mogły mordować Polaków

  I jak tu nie wierzyc podanemu zrodlu na temat Majewskiej 😉 ,…

 122. robi said

  Fotoreportaż

  Polacy w Donbasie przywitali wiosnę

  W Donbasie przez cały tydzień obchodzone jest święto Maslenicy- pożegnanie zimy i przywitanie wiosny. Mieszkający tutaj Polacy, wraz z przyjaciółmi, zorganizowali własne spotkanie. Pomimo mniejszej liczby uczestników, aniżeli przez wojną, wszystko odbyło się w rodzinnej atmosferze rozgrzewanej zabawami, kiełbasą domowej roboty, oraz górą naleśników. Nie mogło zabraknąć naturalnie podpalenia słomianej kukły, która symbolizuje czas zimy- ten element najbardziej spodobał się dzieciom.

  Fotki tu->> http://tragediadonbasu.pl/polacy-w-donbasie-przywitali-wiosne/

 123. Maćko said

  0H – mijamy sie z tematami, wiec mozemy sie porabac siekierami jesli nie uscislimy o czym idzie dyskusja. Poniewaz to ja ja zaczalem, wiec uscislam:

  1. Statystyka jako nauka jest powazna i scisla i nie poddaje tego pod watpliwosc.

  2. Równie scisle jest twierdzenie, ze na gruncie statystyki mozna kazda teze ( ktora nie jest statystyka lecz jej interpretacja ) udowodniec lub obalic.
  Ok?

 124. robi said

  Pierwszymi ofiarami upaińskich nazistów byli dwaj antyfaszyści zamordowani dwa lata temu, nocą 13-14 marca, 2014.
  Działacze antyfaszystowscy Artem Zhudova i Aleksiej Sharov zamordowanych przez neonazistów na ulicy Rymarskiej w Charkowie,

  Lokalne władze pozwoliły faszystą uciec. Później tworzą oni trzon „Azowskiego Batalionu”, który przeprowadza ataki terrorystyczne na ludność cywilną w republikach niezależnego Donbasu.

  ->> https://www.facebook.com/SupportAntiF/posts/899940180118922

 125. robi said

  WIDEO: Spójrzmy na Ukrainę -faszystowskie bojówki, wojna domowa i chaos gospodarczy

  http://www.scottishcommunists.org.uk/videos/508-video-focus-on-ukraine-fascist-militias-civil-war-economic-chaos

 126. NICK said

  „2. Równie scisle jest twierdzenie, ze na gruncie statystyki mozna kazda teze ( ktora nie jest statystyka lecz jej interpretacja ) udowodniec lub obalic.
  Ok?” (107). OK.
  „Równie scisle jest twierdzenie,”
  „scisle ”
  „ktora nie jest statystyka lecz jej interpretacja”
  Pan wie co napisał? Zwłaszcza o interpretacji?
  Kwestią czasu. Czasu! Jest. Gdy sam Pan zginiesz od broni własnej. Oczywiście we temacie.

  P.S. Poucza Pan. Dobrze. To teraz ja pouczę. Pisz Pan po polsku. Korzystaj z linków poprawnej polszczyzny, zapodanej przez Gospodarza.

 127. robi said

  WIDEO: Spójrzmy na Ukrainę -faszystowskie bojówki, wojna domowa i chaos gospodarczy

  http://www.scottishcommunists.org.uk/videos/508-video-focus-on-ukraine-fascist-militias-civil-war-economic-chaosyjny/

 128. Pitagoras said

  ■■ Sprawa ks. Jerzego jest papierkiem lakmusowym, czy żyjemy w demokratycznej Polsce, czy w „PRL light” ■■
  Relacja na dole strony, a po prawej inne nowe tematy.
  https://wzzw.wordpress.com/2016/03/13/%e2%96%a0%e2%96%a0-sprawa-ks-jerzego-jest-papierkiem-lakmusowym-czy-zyjemy-w-demokratycznej-polsce-czy-w-prl-light-%e2%96%a0%e2%96%a0/#more-95543

 129. La Reine Toronto said

  Powrot do patriotyzmu Miedzywojnia. Polecam naszym dziatkom.

 130. robi said

  Samobójcze skłonności PiS – Dawid Wildstein szefem publicystyki TVP Info
  http://prawy.pl/28313-samobojcze-sklonnosci-pis-dawid-wildstein-szefem-publicystyki-tvp-info/

 131. robi said

  Ekstremalne kurestwo w wykonaniu TVN24
  13 MARZEC 2016

  Bolo Baczer‎ na temat artykuł żydowskiego TVN-u „Zabijać z daleka i dużo. Pomysł Pentagonu na Chiny i Rosję”

  „Takie informacje przesyła TVN 24, zabijać dużo Rosjan i Chińczyków, na to każdy sposób jest dobry. To ogłaszają nasze media. Propagowanie nienawiści jest w naszym kraju ponoć zabronione, w takim razie jak mamy odnieść się do tego kontrowersyjnego wpisu, opublikowanego w popularnym polskim kanale informacyjnym TVN 24. Publikacja jest dodatkowo oznaczona klauzurą, „POLECAMY” Tylko, co polecają!!! Polecają artykuł, w którym opisuje się broń, która ma służyć, ( CO PODKRESLAJĄ!!!) do masowego zabijania ludzi z ukierunkowaniem jak wskazuje tytuł, na Chiny i Rosję. To wysoko zakrojona manipulacja informacyjna, ścisłe wytyczne zachodu mające na celu wykształcić w odbiorcy ….

  Dalej->> https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/03/13/ekstremalne-kurestwo-w-wykonaniu-tvn24/

 132. Siekiera_Motyka said

  Bardzo dobra prezentacja na temat 11-09-2001
  -https://www.youtube.com/watch?v=4fvJ8nFa5Qk

 133. Mrozak said

  Lewactwo wpadło na pomysł, że deptanie po symbolu jest świetnym sposobem na okazanie temu symbolowi szacunku. To ja zamawiam tęczowe muszle klozetowe. Chętnie będę ,,oddawał należny szacunek” takiej tęczy, nawet kilka razy dziennie.
  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/centrum/a/teczowe-przejscia-dla-pieszych-we-wroclawiu-jest-taki-pomysl,9490445/

 134. chyba jeszcze myślę, ale nie wiem dlaczego said

  Panie Revers, dziecko naszej znajomej, a chrześniak mojej córki w szkole ma opinię lenia, poniewaz upiera się, że trzy razy pięć to po prostu piętnaście. Jemu nie chce sie pomieścic w głupiej częściowo polskiej głowie, iz należy się wykonać od dwudziestu do około stu (sic) działań, aby dojść do takiego wyniku. Cóż, młody człowiek jest prostolinijny i nie rozumi polityki, zwłaszcza społecznej. Ale przejdzie mu, przejdzie, spokojna czaszka.

  Common core, tłumaczy sie jako wspólny rdzeń. Idzie o uwspólnienie rdzenia z małpoludem.

 135. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=YaZmaB4kPyg

  Pogrzeb Dmowskiego.

 136. Maćko said

  Nie przesadzaj z wklejaniem obrazków i filmów. Zobacz: https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Poprzedź link do obrazka lub filmu kropką albo znakiem „>”, co zapobiegnie ich automatycznemu wyświetleniu i przyspieszy ładowanie stron.

  Wszelkie linki do Youtube albo do obrazków (JPG, GIF, PNG etc) poprzedzajmy kropką „.” lub znakiem „>”, co zapobiega ich natychmiastowemu wyświetlaniu. Miejmy na względzie tych, którzy nie dysponują szybkim Internetem czy szybkim komputerem.

 137. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Y6JH-y_SUjY

  OK, Macko zapomnialam. Polecam kolejna perelke na weekend.

 138. snag said

  Apropos moich postow @ 84 i 90 ,…

  Jak wygląda zbyt dobrze znaczy że jest a szczególnie kiedy żydy się chwalą ,…

  Miałem wątpliwości żeby MIT (najlepsza i najbardziej szanowana polibuda jak dotąd) autoryzowała ten crap. Żadne MIT i żaden profesor a asystent (gówniarz) na Pompeu Fabra University & Barcelona w rankingu 164 na świecie i 79 in Europie, akurat na zwolnieniu … powodów nie podaje ,…

  LUIGI PASCALI
  Assistant Professor
  Pompeu Fabra University & Barcelona GSE
  University of Warwick & CAGE (on leave)

  http://www.econ.upf.edu/~pascali/LUIGI_PASCALI/Home.html

 139. Maćko said

  108 Nick – a merytorycznie cos? Na temat? Bo podgryzanie nie jest produktywne.
  http://naukowy.blog.polityka.pl/2011/03/09/paradoks-krukow/
  oraz : http://englishrussia.com/2010/06/30/white-crow-has-no-fear/
  ciekawe strony…

 140. osoba prywatna said

  Oczyszczenie naczyń mózgowych: unikalne metody.
  https://treborok.wordpress.com/oczyszczenie-naczyn-mozgowych-unikalne-metody/?preview=true

  Technologie, których nie dopuszczają od 2003 roku
  .https://www.youtube.com/watch?v=fv0VB93ycGY

 141. NICK said

 142. Maćko said

  116 Uklony i uszanowania dla Królewny 😉
  Przy okazji: https://socjalnacjonalista.wordpress.com/2015/11/27/polacy-przeciwko-antyrosyjskim-prowokacjom-i-bandyckiemu-nato-2/

 143. revers said

  re113

  dobrze ze pam mysli i jescze cos wystuka, mojego szwagra, corki brat liczy w na wielu systemach liczbowych, z artmetka od sumeryjskiej przez egipska, aztecka po nad Bersteinową, nad Lebnizowska, nad Eulerowska w wielowymiarach wiekszych od przestrzeni Riemana bez i z Kartezjanami, zwezeniami Banacha , i zawsze mowi co to za idioci pisza te słupki i dla kogo, dla siebie samych.

  Za Storckowcow dla ….

  http://blog.surgepolonia.pl/2015/08/starckowcy-lowcy-ukraincow-we-lwowie/

 144. marta15 said

  a tu o nietypowej przyjazni rudej wiewiorki , Pitek ,z panem ze Szczecina.

 145. NICK said

  Mało? (117). Maćko.

  Merytorycznie to Pan Marucha ma problem. Z Panem. Dlaczego? Bo cóż zrobić z nic-po-niem… .

 146. NICK said

  ci.wp.pl/kat,13wiadomos29,wid,18211511,wiadomosc.html?ticaid=116a55&_ticrsn=5

 147. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,wid,18211511,wiadomosc.html?ticaid=116a55
  Raczej tak.

 148. Zerohero said

  @107 Maćko

  Co do punktu nr. 1 zgoda całkowita. Punkt 2:

  2. Równie scisle jest twierdzenie, ze na gruncie statystyki mozna kazda teze ( ktora nie jest statystyka lecz jej interpretacja ) udowodniec lub obalic.
  Ok?

  Poprawiłbym to „na gruncie interpretacji statystyki i przygotowania danych dla statystyk”. Statystyka jest jak geometria, jak każdy inny dział matematyki. To co prawdziwe nie może zostać zafałszowane. To co fałszywe – fałszywe zostanie. To co nierozstrzygalne (a w każdym system matematycznym są twierdzenia nierozstrzygalne) – nie będzie określone ani mianem prawdy ani mianem fałszu. Po prostu matematyka jak żadna inna nauka jest odporna na manipulacje.

  Natomiast jakieś sztuczki „księgowe” odbywają się poza statystyką.
  Interpretacje sondaży – poza statystyką. Bo albo próba była niereprezentatywna albo odpytywani ludzie zastraszeni.
  Czy PKB wzrósł a bezrobocie spadło – to są kwestie definicji prawnych i ekonomicznych. Zmieni się cichcem definicje bezrobocia – spadnie 🙂
  Ale czemu jak ekonomista z prawnikiem zawinił, ktoś chce wieszać statystyka?

 149. NICK said

  U nas tego nie ma. Lub mniej spektakularnie.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamach-w-Turcji-Agencja-Dogan-co-najmniej-pieciu-zabitych-w-wybuchu-w-Ankarze,wid,18211591,wiadomosc.html

 150. Smag said

  @ Admin,133, 136, 137 … said…Polecam kolejną super perłę? na przyszły tydzień

  Korporacje i rządy wiedzą o ludziach wszystko, więc ludzie powinni wiedzieć wszystko o korporacjach i rządach, ich niecnych praktykach.
  http://forsal.pl/artykuly/908100,doktor-kazimierz-krzysztofek-wywiad-kazimierz-krzysztofek-profesor-kazimierz-krzysztofek.htm

 151. NICK said

  .https://marucha.wordpress.com/2016/03/12/wolne-tematy-23-2016/#comment-562963

 152. sara said

  Judo judo chrześcijaństwo

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/irlandia-szczatki-prawie-800-dzieci-obok-domu-dla-niezameznych-matek/xsq6e

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3467207,irlandia-rzad-wszczal-sledztwo-ws-szkieletow-800-dzieci-pochowanych-w-szambie,id,t.html

 153. Yah said

  Ad 151

  Ktoś gdzieś pisał, że polowanie na czarownice zbiegło się z początkami akumulacji kapitału. Polowanie na czarownice miało zastraszyć konkurencję, by się bała o żony i córki.
  Pytanie: kto zwykle, od lat akumuluje kapitał ? Kościół? Nie ….

  Większość polowań organizowały sądy świeckie a nie kościelne. A okrutne metody tortur typowe są dla kogo ? Kościoła ? Nie … To dla kogo? Historia się powtarza i wiemy dla kogo charakterystyczne jest i jedno i drugie. Jak jak zwykle własne zbrodnie służą do oskarżania innych … ile razy można się nabierać na ta samą bajkę ?

 154. revers said

  Sywajcaria rezygnuje z euroraju

  http://pikio.pl/szwajcaria-rezygnuje-z-ubiegania-sie-o-czlonkostwo-w-ue/

 155. snag said

  Polskim Amerykancom ,…

  >https://www.youtube.com/watch?v=Ft5XUalItuY

 156. gosc said

  b radna PiS -p.Anna Lutek/po prawie i administracji-rzecznikiem MKi DN- cytat z klasyka;”nie znam sie na sztuce,ale to bedzie moje hobby”

 157. Maćko said

  148. Zgoda, wiec… Uscislam :

  2. Równie PRAWDZIWE jest twierdzenie, ze UZYWAJAC statystyki mozna kazda teze ( ktora nie jest statystyka lecz jej interpretacja ) udowodniec lub obalic.
  😉
  Przepraszam za brak dokladnosci od poczatku…
  Teraz brzmi lepiej?

  Piszac „statystyka” mialem na mysli jej zastosowania praktyczne, jakie obserwujemy na codzien i dzieki którym utrudnia nam sie zycie i zmniejsza nasz zakres wolnosci osobistej.
  Wynikalo moje zrozumienie slowa statystyka dosc jasno to z cytowanego przeze mnie dowcipu:

  klamsta
  wierutne klamstwa
  statystyki

  uklony

 158. lis nikita said

  ”nie znam sie na sztuce,ale to bedzie moje hobby”

  Nawet nie stać baby na oryginalność.

  Historia sprzed lat: Przychodzi nastolatka do domu wieczorem i kręci na palcu majtki i powiada: „Nie wiem jak to sie nazywa, ale od dziś to będzie moje hobby”.

 159. snag said

  Dla porownania, co pisali wtedy i co pisza dzisiaj – Z ich doniesien wynika ze nikt ich nie wyganial i nikt im nie przeszkadzal, rezim Gomulki uproscil proces staran o dokumenty i nalozyl podatek na wywozone wartosciowe rzeczy tak jakby to bylo cos nowego na zachodzie czy gdziekolwiek po czym celowo czy nie zapomnial dorzucic odszkodowanie za ich wyksztalcenie na koszt podatnika jak robil to Ceaușescu ,…

  Polish Government Announces Tightened Procedures on Emigration of Jews
  ————————————————————————————————-
  LONDON June 12, 1969

  The Polish Government announced yesterday that it will tighten emigration procedures for Jews. The official press agency. PAP, said that as of Sept. 1,1969, applications by Jews to leave the country would be considered “in conformity” with a much stricter “standard procedure” than has been in effect heretofore.

  The announcement have no reason for the move. But the press agency, publishing statistics for the first time, said that from July 1,1967 until May 1,1969, 5,264 “Polish citizens of Jewish nationality left Poland declaring their wish to emigrate to Israel for permanent stay.” Unofficial estimates place the peak of Jewish emigration in 1968 when an estimated 3,000-3,500 Jews left the country in the wake of the official “anti-Zionist” campaign. Many considered the campaign, which stemmed from student riots in March 1968, to be a mask for the purge of Jews from high positions in the Government, the Communist Party, cultural and communications industries.

  Emigration of Polish Jews to Israel was made relatively easy, though severe restrictions were placed on the amount of money and personal property they could take out of the country. Emigrants applied at the Dutch Embassy which has been handling Israeli affairs in Poland since the Warsaw regime broke diplomatic relations with Israel after the Six-Day War.

  They received documents assuring their entry into Israel and travel costs to Vienna. As many as 2,000 Jews are believed to have left Poland during the first five months of this year. The remaining Jewish population is placed at about 15,000 compared to about 25,000 in Poland before the anti-Jewish purges. There were 3.5 million Jews in Poland before World War II.

  Yesterday’s announcement of stricter emigration procedures gave Polish Jews little more than two months to make up their minds and prepare to leave the country. Some observers suggested that the Warsaw authorities acted in response to Arab complaints that Polish Jews, many of them skilled workers and professionals, were strengthening Israel. But many of the emigrants do not go to Israel. Once in Vienna they may apply for visas to other countries. Some circles here said the clamp-down on Jewish emigration stemmed from the fear in high quarters that Poland would lose top scientists, engineers, professors and physicians, many of whom are Jews.

  Emigrants are allowed to take the equivalent of five dollars per person out of Poland and some household items and automobiles if at least a year old. Silverware, jewelry, precious stones and valuable stamp collections may be taken out but are heavily taxed.

 160. pawel said

  ad 121 Snag

  Właśnie! Jak można być pokręconym i niewdzięcznym jak prof. Majewska sądząc że Koncerny Farmaceutyczne i Nasz Rząd robią coś (a więc szczepią nas i nasze dzieci) nie dla naszego dobra. Paranoja jakaś normalnie.
  A tu niech Pan zobaczy ilu paranoików: http://www.stopnop.pl/
  Naprawdę się można zdziwić ilu jeszcze ludzi nie wierzy w skuteczność i bezpieczeństwo szczepień.

 161. Mrozak said

  XII Sesja Nadzwyczajna Sejmu Walnego Konstytucyjnego Polonijnego w dniach 18-20 marca A.D. 2016

  http://www.sejmwalny.org.pl/dane/WICI/20160205_Uniwersal_Pierwszych_Wici_RYDZYNA.pdf

  .https://www.youtube.com/watch?v=YQeqmpYf9uA

 162. Glos Prawdy said

  Putin pokonał dziennikarza BBC. napisy.
  https://gloria.tv/video/BzcyJBHQpxY

 163. JO said

  ad.161.
  ..troche sie spoznie z „przesylka”…
  https://gajowka.wordpress.com/osiagnieciazwyciestwa-male-i-duze/#comment-2411

 164. Nemo said

  Pijany bełkot Wildstein w akcji 😀

 165. marrkerr said

  Re 152
  Z tego co pamiętam to temat był już wałkowany w Gajówce. I wyjaśniony.W skrócie: kowal zawinił , Cygana powiesili.

 166. Towarzystwo Wałbrzych-METRO

  Niemcy, Amerykanie i Polacy przez 50 lat SZUKALI Iwana Groźnego z Treblinki, gdzie Stalin prowadził prace ekshumacyjne aż do OSKALPOWANIA go przez mego stryja. Jedna Treblinianka powiedziała: TU BYŁA KLOAKA PEŁNA ZŁOTA. – NO I CO, WZBOGACILIŚCIE SIĘ? – ALEŻ SKĄD, ZARAZ POSTAWILI WARTY. – Niech więc Żydzi nie łżą, że KOPAŁ TAM, KTO CHCIAŁ, bo kopali agenci UB.
  Dopiero ja wytłumaczyłem Niemcom, Amerykanom i Polakom, że IWAN GROŹNY von Treblinka to WÓDZ Antykomunistycznego Opałczenia Wehrmachtu Nikita Chruszczow. Po ZŁAMANIU Samowładztwa na stalingradzkiej radzie wojennej – dzięki czemu II wojnę światową wygrał Leningrad – Nikita uciekł samolotem do Kuzyna-Litwina Bolesława Piaseckiego w Nowogródku, gdzie też Podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, dzięki czemu został Iwanem Groźnym w Treblince.
  Piasecki przysłał do mego ojca Tadeusza Mazowieckiego, którego dobrze pamiętam, żeby mój ojciec też podpisał Antikomunistischbefehl Wehrmachtu – NIE Hitlera – ale ojciec zapytał Tadeusza – jak go u nas nazywano – JAK zakończy się wojna na Wschodzie? na co ten odpowiedział, że POKOJEM W BRZEŚCIU LITEWSKIM, wobec czego nie mieli o czym gadać.
  Prawdopodobnie to jednak dzięki Tadeuszowi mój ojciec otrzymał IWANA GROŹNEGO na Wodza polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie, która działała na Wschód o Granicy Ryskiej. Marszałkiem tej partyzantki był Największy Partyzant II WŚ, Góra-Dolina – ponoć Większy od Marszałka Broz-Tito-Pindara ???
  W ten sposób Iwan Groźny, po aresztowaniu w Kijowie Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na Wykupienie przez Holokaustów USA, utworzył z Berią i Żdanowem RZĄDZĄCY Tryumwirat. Gdy interpelowano Trumana – czy tym Holokaustem w Norymberdze był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO.
  Rządy RFN, USA i III RP powinny mi być Wdzięczne za Wyjaśnienie sprawy Iwana Groźnego, bo beze mnie by się tego RZEPA nie pozbyły. Podobnie Krauze wraca w SMOLEŃSKU do hipotezy, że Spisek Smoleński był amerykańsko-niemiecko-rosyjski, gdyż Bez Akceptacji jednej ze stron Zamach byłby NIEMOŻLIWY politycznie. Brakowało jednak MOTYWU więc „domyślano się” Zamiaru Prezydenta III RP Rewizji Długu Polskiego, co PRZESTRASZYŁO USA i Izrael ??? Wg mnie STRACH przed Rewizją Długu był jednak rzeczą Drugorzędną a chodziło o Satelitarną Detekcję Złota, której nie można już było zbywać pukaniem się w Czoło czy JAKIMIŚ Nieujawnionymi papierami wariackimi.
  Generał Jaruzelski UJAWNIŁ, że Władze NRD otrzymały z Moskwy ofertę granicy na Odrze i Nysie Szalonej, co dawało Niemcom Bolesławiec i Wałbrzych, a LOGIKA sprawy mówiła o zajęciu przez Armię Radziecką Suwałk i Modlina. – Właśnie z tej racji po likwidacji przez Tuska Armii Polskiej Kanclerz Merkel wywiozła Skarb Włastów do USA, gdzie został ZAREJESTROWANY przez Fed jako 750 tysięcy ton złota, ale kabała wzięła w łeb wniesieniem sprawy na forum Izby Lordów.

 167. Marian said

  To, że banderowsko-chazarskie sqoorwysyństwo z PiSdy buduje w Polsce państwo dla talmudycznych żydów ani przez chwile nie ulegało mojej wątpliwości. Dzisiaj znalazłem kolejne tego potwierdzenie…

  http://www.rp.pl/Firma/303149963-Uboj-rytualny-dozwolony.html#ap-1

 168. AQQ said

  Paweł skoro szczepienia są takie super to czemu nie chronią zaszczepionych przed chorobami?
  Nieszczepieni są zdrowi!
  Na jakim świecie żyjesz???a może bierzesz w łape od farmy???

 169. marrkerr said

  Jako obywatel RP obserwuję z wielkim niepokojem działania, które podejmuje sędzia trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, pełniąc funkcję prezesa tego sądu. Szczególne znacznie ma to, że pan Rzepliński wbrew przepisom prawa uniemożliwia trzem sędziom TK pełnienie przez nich funkcji sędziów tego sądu oraz nie stosuje przepisów prawa, opublikowanych w Dzienniku Ustaw – czytamy w liście lidera Narodowców RP do ministra sprawiedliwości.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5996-tylko-u-nas-marian-kowalski-pisze-list-do-zbigniewa-ziobro-i-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-na-sedziego-rzeplinskiego

 170. robi said

  Ankara – prawdopodobnie w samochodzie byla bomba a prowadził samobójca, na razie nie znana jest liczba ofiar i w czyim imieniu przeprowadzono akcję .

  Wideo

  -> https://www.youtube.com/watch?v=IEHHq1iYGWo

  -> https://www.youtube.com/watch?v=OkivNkz_ilw

  inne filmy https://www.youtube.com/results?q=Анкаре&sp=EgIIAQ%253D%253D

 171. robi said

  Atak terrorystyczny w Ankarze 13.03.2016 VIDEO, fot. NEWS TURCJA #TURKEY #ANKARA # atak terrorystyczny # ANKARA

  http://news-mail.by/2016/03/13/terakt-v-ankare-13-03-2016/

 172. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Rozpoczyna-sie-X-Zjazd-Gnieznienski-w-podziece-za-1050-lecie-chrztu-Polski,wid,18207753,wiadomosc.html//

  ROZPOCZYNA SIĘ X ZJAZD GNIEŹNIEŃSKI -​ W PODZIĘCE ZA 1050-​LECIE CHRZTU POLSKI
  • Europa Nowych Początków – Zjazd Gnieźnieński ludzi różnych religii
  • Zjazd będzie płaszczyzną do dialogu – deklaruje prymas Polski
  • Kościół podziękuje za 1050-lecie chrztu Polski i przeprosi za swoje winy
  • X Zjazd Gnieźnieński objął honorowym patronatem prezydent Andrzej Duda

  Bardzo ciekawa jest DYSKUSJA Internautów, którzy w 95% LŻĄ Katolicyzm, czego ja nie robiłem. Są i takie wypowiedzi jak:
  ~hubertus:
  „ A co Nas to Slązaków obchodzi. – My przyjelismy chrzest ok 100 lat wcześniej od korony czeskiej ! Ale o tym sza !!!”
  Hubertusowi chodzi o słynne Ultimatum Metodego, wygłoszone na Uczcie Postrzyżynowej Przemysława-Popielidzica-Sobiesława w Gnieźnie – jak nazwano wtedy STOLICĘ – w roku 876. Odczytanie czy Wygłoszenie ULTIMATUM musiało być Przed Ucztą, gdy składano Powinszowania i Hołdy. Posłowie Świętopełka Morawskiego – który dostał od Cesarza za ten Akt Wiedeń – zostali przez biesiadników Wyszydzeni, Opluci i WYGNANI, i tego samego dnia przybyli Bardzo Zdrożeni do Koła nad Wartą, gdzie zostali przyjęciu w Ubogiej Chacie Piasta Oracza. Nie wykluczone jednak, że Uczta Witezia była w Pałacu Cesarskim w Kruszwicy, ale wówczas Posłowie wsiedliby na statek w Kruszwicy i popłynęli do Konina? a potem DALEJ, więc pozostańmy przy Gople-Płocku.
  Wielkomorawskie Ultimatum było PRETEKSTEM do uderzenia Niemców i Czechów na Wrocław, który został ZDOBYTY. Stąd wyszło w r. 882 uderzenie Cesarskie na Płock, które awansowało Wojewodę Ziemowita na KSIĘCIA Goplandii.
  Historycy skandynawscy ZAPRZECZAJĄ Katolickiemu Chrztu Polski w r. 966, ale Rocznik Regensburski wzmiankuje o chrzcie Króla Wandalów Mieczysława, co było wyraźnie WARUNKIEM Politycznego ożenku z Dobrawą, która też to traktowała Politycznie, gdyż POSTÓW NIE PRZESTRZEGAŁA. Natomiast poważnym argumentem za Chrztem Państwowym jest złotnicza figurka Fidelisa Akwitańskiego, będąca wyraźnie portretową statuetką Mieszka I.
  Ponieważ ów Chrzest Króla Wandalów nie został odnotowany w Rzymie więc był aktem DYPLOMATYCZNYM, potrzebnym Bolesławowi Srogiemu, który sposobił się do Zdobycia Konstantynopola.

 173. robi said

  Czym się zajmuje OBWE w Donbasie?

  “Specjalna Misja Obserwacyjna zaobserwowała gwałtowny wzrost naruszeń zawieszenia broni w rejonie Doniecka. W godzinach nocnych 11 marca OBWE odnotowało 26 nieokreślonych eksplozji i 31 pojedynczych strzałów oddanych z broni ręcznej w odległości od 200 metrów do 10 km na północny i północny-zachód od swoich stanowisk obserwacyjnych.
  Punkt obserwacyjny w rejonie donieckiego dworca kolejowego (kontrolowany przez “DRL”, 6 km na północny-zachód od centrum Doniecka), pomiędzy godziną 09.13, a 16.16 odnotowano 499 nieokreślonych wybuchów,26 wybuchów, 13 odgłosów dalszych eksplozji, oraz 169 odgłosów użycia broni lekkiej, 78 przypadków użycia karabinów maszynowych i granatników w rejonie swoich pozycji (w odległości od 2 do 10 km). “.
  Powyższy tekst stanowi część codziennego raportu specjalnej misji obserwacyjnej OBWE. W ostatnim czasie misja obserwacyjna ONZ zwróciła się do władz ukraińskich z “sugestią”, aby te uznawały dokumenty wystawiane przez donbaskie republiki, tymczasem dla OBWE w dalszym ciągu przy określaniu DRL funkcjonuje cudzysłów. Świadczy to o stosunku,neutralności i obiektywizmie tej organizacji. W swoim raporcie OBWE jasno stwierdza, że dochodzi do eskalacji konfliktu. Tylko stwierdza w typowy dla siebie sposób: nie podając informacji czyje pociski ostrzeliwują ww. rejon. Natomiast informacje o kierunku są podawane z przedziałem “od 2 do 10 km”, czyli w taki sposób, aby można było je zinterpretować całkowicie dowolnie.
  Według moich informacji, przed bodajże dwoma dniami wznowiono funkcjonowanie sieci elektrycznej w Wasiliewce- jest to przysiółek Jasinowatej. Przerwa w dostawie prądu (a także wody,której jeszcze mieszkańcy nie mają) wynika z ukraińskich ostrzałów, które w ostatnich dniach przybrały w tym rejonie na sile. Lokalne władze administracyjne zwróciły się do OBWE z ….

  READ MORE → http://tragediadonbasu.pl/czym-sie-zajmuje-obwe-w-donbasie/

 174. mironik said

  http://o2.pl/artykul/pis-wytnie-puszcze-bialowieska-minister-podjal-decyzje-5971483344880769a

 175. robi said

  To dopiero początek. Nie można bezkarnie robić z ludzi debili, aktualnie Polska to państwo upadłe, nie mamy gospodarki, przedsiębiorczości, pieniędzy, dzieci, a codziennie, kolejne autobusy polskiej, taniej siły roboczej wyjeżdżają za granicę. Ludzie to widzą i wmawianie im przez „klasę” polityczną, że miękkie gówno to czekolada na gorąco, doprawdy nie zmieni obrazu rzeczywistości. Ludzie w Polsce nie mają pracy, musza uciekać z własnej Ojczyzny, a na ich miejsce „rząd” przysyła taniochę z „Ukrainy” robiącą za 3 złote na godzinę. Na dodatek to „Ukraińcy”, a w tym samym czasie gdy oni tu przyjeżdżają, ich bracia i siostry gloryfikują banderyzm. Tak się nie da, szanowni państwo politycy, to się skończy wojną i rozlewem krwi, a wy jak zwykle uciekniecie, tym razem jednak, dorwiemy was albo jak będziecie nawiewać przez Zaleszczyki albo już w Londynie, ale was dorwiemy.

  Polacy w kominiarkach, z nożami zaatakowali UKROPÓW: Wyp*** ukraińskie kur***!
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/polacy-w-kominiarkach-z-nozami-zaatakowali-imigrantow-wyp-ukrainskie-kur_770305.html

 176. robi said

  NATO uznaje przewagę Rosji w syryjskim teatrze wojny

  Niemiecki magazyn informacyjny Focus miał możliwość przeczytania tajnego raportu NATO o działaniach wojskowych Rosji w Syrii [1]. Wg tego dokumentu rosyjskie samoloty, mimo że jest ich mniej, osiągają lepsze wyniki, niż te zachodniej koalicji. To można wyjaśnić zarówno technologiczną przewagą rosyjskiego Su-35, jak też jakością i ilością danych zebranych przez Syryjską Armię Arabskę.

  Od pięciu miesięcy podkreśla się w raportach przewagę rosyjskich wojsk nad NATO w tradycyjnym prowadzeniu wojny. Tylko David Cameron i François Hollande twierdzą, że „NATO ciągle jest najsilniejszym sojuszem wojskowym na świecie” [2].

  [1] «Russland ist Nato-Kräften in Syrien überlegen», Josef Hufelschulte, Focus, 5. März 2016.
  http://www.focus.de/politik/ausland/nato-geheimpapier-russland-ist-nato-kraeften-in-syrien-ueberlegen_id_5336051.html

  [2] « Déclaration franco-britannique sur la sécurité et la défense », Réseau Voltaire, 3 mars 2016.
  http://www.voltairenet.org/article190625.html

  ->> http://www.voltairenet.org/article190677.html

 177. robi said

  Czy neokonserwatyści przystąpią do partii Demokratów?

  W przeszłości, neokonserwatyści ze Stanów Zjednoczonych byli małą grupą trockistów, zebraną wokół gazety Commentary i zwerbowaną przez CIA; zespół, który miał walczyć przeciwko ZSRR. Grupa ta przystąpiła do Republikanów i służyła prezydentowi Reaganowi oraz Bushowi seniorowi.

  Jednak odwrócili się od Busha seniora, jak ten odniósł porażkę w doszczętnym zniszczeniu Iraku na końcu operacji „desert storm”. Wtedy zaczeli popierać Demokratów i kandydaturę Billa Clintona.

  Jednak odsuneli się od prezydenta Clintona, jak ten zaczął uciszać wojnę w Kosowie. W trakcie szerzenia się skandalu z Moniką Lewinski przystąpili ponownie do Republikanów i rozpoczeli przygotowania kandydatury Busha juniora.

  Nastały nowe czasy: Neokonserwatyści przedłożyli list otwarty, wyrażający sprzeciw wobec nominacji Donalda Trumpa [1]. W ten sposób przygotowują swoje ponowne przystąpienie do partii Demokratów, jeżeli ankiety wykażą, że wybory wygra Hillary Clinton.

  W tym wypadku, kandydatura Donalda Trumpa wyjaśniłaby sytuację poprzez oficjalne zbliżenie neokonserwatystów do liberalnych jastrzębi oraz poprzez potwierdzenie przywództwa Hillary Clinton nad całą „partią wojny”.
  http://www.voltairenet.org/article190676.html

 178. robi said

  Czy obce wojska sprowadzane są do Polski, aby chronić zagrabiony majątek i złodziei, czy zabrać pozostały i wymordować sprzeciwiających się ?

  Sprowadzanie do Polski obcych wojsk, czy „obcych sił porządkowych” znane jest w historii i określane jednym słowem ZDRADA NARODU I PAŃSTWA. Rozwalenie własnej armii, a obecnie sprowadzanie obcych wojsk, może mieć jedynie na celu utrzymanie okupacji siłą, gdy Polacy już zorientowali się, że zostali ograbieni z majątku wypracowanego przez pokolenia….

  Dalej->> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/czy-obce-wojska-sprowadzane-sa-do-polski-aby-chronic-zagrabiony-majatek-i-zlodziei-czy-zabrac-pozostaly-i-wymordowac-sprzeciwiajacych-sie/

 179. pawel said

  ad 168. AQQ

  Brałbym.
  Skąd Pan wziął niezaszczepionych?

 180. robi said

  Dlaczego Syria jest zagrożeniem dla NWO?

  1. Syria nie posiada banku Rothschildów [banku centralnego należącego do klanu Rothschildów].

  2. Syria nie ma długu w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (IMF).

  3. Syria nie produkuje ani nie importuje GMO.

  4. Syryjczycy są bardzo świadomi programu NWO.

  5. Syria ma zasoby (ropy i gazu).

  6. Syria nie wspiera apartheidu Izraela.

  7. Syria jest ostatnim świeckim i arabskim narodem na świecie.

  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/03/14/dlaczego-syria-jest-zagrozeniem-dla-nwo/

 181. robi said

  Jacek Andrzej Rossakiewicz – W stronę DEMOKRACJI FINANSOWEJ – ku nowej, rzetelnej ekonomii
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/jacek-andrzej-rossakiewicz-w-strone-demokracji-finansowej-ku-nowej-rzetelnej-ekonomii/

 182. robi said

  Radio WPS: Imigranci w Europie, czyli syjonistyczne zarządzanie chaosem

 183. robi said

  Jak Ukraińcy zabierają pracę Polakom choć Polacy sami jej nie mają!

  […] W ciągu dwóch lat podwoiła się liczba cudzoziemców pracujących w Polsce. Niemal wszyscy to przybysze z Ukrainy.[…]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fliczba-cudzoziemcow-pracujacych-w-polsce-przekroczyla-700-tysiecy

 184. robi said

  Wojciech Sawicki o karygodnej nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim
  13 MARZEC 2016

  „Od wczoraj obowiązuje żałosna nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim, mająca rzekomo ograniczać lichwę w kredytach. Kochani, nie dajcie się oszukiwać, mówcie i piszcie o tym wszystkim. Wprowadzone teraz to ograniczenie tych kosztów pożyczek, to tak, jak by wprowadzić ograniczenie prędkości samochodów do 250 km/godz. I mamy dla jednego roku dopuszczalne RRSO = 137%, dla kredytów hipotecznych to 17%, a na jeden miesiąc RRSO = 1889%. I to jest wszystko parokrotnie więcej, niż najgorsze para-banki ośmielają się zaoferować.

  Do 2011 roku to ograniczenie kosztów pozaodsetkowych było w wysokości 5%, po anulowaniu czego, mieliśmy rażące zaniedbanie w skali Unii Europejskiej, że nie ma u nas żadnego limitu lichwy, więc trzeba było to wprowadzić. I teraz ustawa określiła to w wysokości…

  Dalej-> https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/03/13/wojciech-sawicki-o-karygodnej-nowelizacji-ustawy-o-kredycie-konsumenckim/

 185. robi said

  Armia DRL- z pospolitego ruszenia staliśmy się armią
  on: Marzec 14, 2016

  “Kilka koktajli mołotowa, jeden karabin- to był cały nasz arsenał, którym zatrzymaliśmy wroga. Wiedzieliśmy dobrze, że ustąpić nie mamy dokąd- za nami jest nasza ziemia. W ciągu roku wiele się zmieniło … i z pospolitego ruszenia staliśmy się armią ”

  Donieckie centrum rekrutacyjne: 050-924-08-63

 186. robi said

  Japonia zaprotestowała USA w związku ze zgwałceniem Japonki na Okinawie
  Rząd Japonii zaprotestował USA w związku z doniesieniami o aresztowaniu amerykańskiego marynarza wojskowego podejrzanego o zgwałcenie obywatelki Japonii na Okinawie.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160314/2287655/japonia-usa-okinawa-gwalt.html

 187. Bronisław said

  Re:167. Kiedy nastąpi Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski to talmudyczni Żydzi sami się wyniosą od Nas. bowiem „plemię żmijowe nie zniesie tego, aby poddać się Temu Królowaniu!!! Króluj Nam Chryste!!!

 188. robi said

  Lawina: 75. rocznica powstania tygodnika „Myśl Polska”

  -> https://www.youtube.com/watch?v=R0C8GiYghDk

 189. robi said

  Azow pilnuje, aby Ukraińcy nie uciekli z frontu
  on: Marzec 14, 2016

  “Tam stoją żołnierze ukraińskiej armii, a za nimi stacjonują ochotnicze bataliony takie jak Azow i Ajdar. Chłopaki nie chcą wcale walczyć, wielu z nich zginęło, ale stojący za nimi ochotnicy pilnują, aby nie porzucili broni. Pobierają za to duże zapłaty. Tam teraz stacjonuje 25 Batalion WSU, a za nimi Azow i często prowadzą między sobą ogień”- w ten sposób sytuację na froncie opisał żołnierz Batalionu “Czeburaszka

  Wideo-> https://www.youtube.com/watch?v=C8b5TYexhHY

  http://novorossia.today/azow-pilnuje-aby-ukraincy-uciekli-frontu/

 190. robi said

  ZMIANA

  Z największą przyjemnością umieszczamy fotograficzną dokumentację z następnej solidarnościowej akcji ze związkowcami z Wolny Związek Zawodowy „Zmiana – Jedność Pracownicza”., tym razem nasi aktywiści z Łukowa. Jeżeli czyta to ktoś z zarządu Kauflandu – zapomnijcie żebyśmy się poddali! Przywrócić do pracy zwolnionych pracowników!

  ->>> https://www.facebook.com/partia.zmiana/posts/476437085881464

 191. robi said

  Mój Faszyzm
  http://antykapitalizm.pl/2016/03/11/moj-faszyzm/

 192. marrkerr said

  Nie wiem czy śmiać się, czy płakać

  Zwracam się do Prezydenta Baracka Obamy z prośbą, by uzależnił:
  – spotkanie z prezydentem Dudą
  – szczyt NATO w Warszawie
  – budowę baz NATO w Polsce
  od przestrzegania demokracji w Polsce przez koalicję rządzącą i polski rząd.

  http://jolantasacewicz.natemat.pl/174259,list-do-prezydenta-obamy

 193. robi said

  Korwin zwykł mówić, że nikt nie atakuje Szwajcarii, ze względu na powszechny dostęp do broni. To oczywiście bzdura. Szwajcarii nikt nie atakuje z dokładnie tego samego powodu, dla którego nie zaczniecie rzucać cegłami w swojego nowego Mercdesa SL.
  Wpakowali tam przecież swe oszczędności.

  Powszechny dostęp do broni
  http://antykapitalizm.pl/2016/03/13/powszechny-dostep-do-broni/

 194. marrkerr said

  To co robię, opisałbym po prostu, jako formę aktywności sportowej

  Bułgarski łowca imigrantów Dinko Valev dowodzi członkami samozwańczej straży obywatelskiej, wyposażonymi w transportery opancerzone. Organizują oni obławy na tzw. uchodźców.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fbulgaria-lowca-imigrantow-przeprowadza-oblawy-na-uchodzcow-twierdzi-ze-to-tylko-sport-video-foto

 195. marrkerr said

  O podjęciu decyzji poinformował Jan Szyszko – „Dzisiaj zapadła tego rodzaju decyzja, że zostawiamy jedną trzecią nadleśnictw zagospodarowanych bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka, a pozostała będzie zmierzała w tym kierunku żeby jak najszybciej zahamować proces destrukcji siedlisk priorytetowych i równocześnie chronić gatunki charakterystyczne dla tych siedlisk”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fw-jednej-trzeciej-puszczy-bialowieskiej-nie-zostana-podjete-dzialania-przeciwko-inwazji-kornikow

 196. 75. rocznica powstania tygodnika „Myśl Polska”

 197. Nowy wywiad z Albinem Siwakiem:

 198. Grigorij said

  @ 185. robi said … Armia DRL- z pospolitego ruszenia staliśmy się armią

  Nareszcie prawidłowe przetłumaczenie „opołczenia” na język polski „pospolite ruszenie”. Brawo internetowe koło ZMS (dawniej, komsomoł .pl).
  Pozdrawiam

 199. @193 (Robi)
  Powszechny dostęp do broni powinien być po to, żebyśmy mieli szansę choćby trochę zwiększyć zakres swojej niepodległości względem reżimu globalistycznego, np. w takich przypadkach:

  A nie dlatego, żeby, jak to jest zasugerowane w linku z tego komuszego bloga, który Pan wkleił, żeby prowadzić „rewolucję antyburżuazyjną” czy coś w tym stylu.
  Potęga żydomasonerii jest już tak wielka, że my (zwłaszcza że nasz naród jest coraz starszy i coraz bardziej zdemoralizowany) jej nie obalimy, tak jak nie obali jej żaden inny naród zachodni, ale gdyby w Polsce była wśród ludzi powszechna broń, to można by przynajmniej umniejszyć w jakimś stopniu ucisk namiestników globalizmu w Polsce, dzięki czemu można by spróbować przeczekać w miarę suchą stopą rywalizację żydomasonerii z koalicją chińsko-rosyjską, aż do obalenia potęgi pierwszej z wymienionych sił (mam tu na myśli takie przeczekanie, aby uchować chociaż trochę polskiego ducha katolicko-narodowego, polskiej tradycyjnej kultury, własności i nie dać się zalać masową imigracją / zdezintegrować etnicznie – jeśli to się uda, to po upadku globalizmu, na bazie tego, co zostanie, będzie można odbudować normalną Polskę).
  Że takie podejście ma sens świadczą coraz poważniejsze (a trwające od wielu lat) zabiegi globalistów (zarówno w Ameryce, jak i w UE) idące w kierunku całkowitego zakazu posiadania broni przez ludzi.

  PS. Przestrzegam przed ekscytowaniem się publicystyką „prawdziwej” lewicy. Odkąd powstała Zmiana, zacząłem śledzić publicystykę na blogach, portalach i fb przedstawicieli środowisk ją współtworzących lub z nią sympatyzujących i jest to obraz nędzy i rozpaczy. W zasadzie, poza wrogością wobec globalizmu spłyconego tu do amerykańskiego imperializmu (z całkowitym pomijaniem żydomasońskiej odpowiedzialności za to, co się dzieje) to środowiska te (poza ekonomią) mają praktycznie takie same poglądy, jak globaliści, z którymi rzekomo walczą. Wrogość do katolicyzmu, tradycyjnej kultury, nacjonalizmu, rodziny, popieranie kolonizacji Polski i Europy tzw. uchodźcami, popieranie UE (byleby tylko usunąć z niej wpływy USA – to, że UE jest tak samo niszczycielskim na wszystkich płaszczyznach tworem, im nie przeszkadza).
  Tzw. prawdziwa lewica, której emanacją jest Zmiana i środowiska z nią sympatyzujące nie jest żadnym ratunkiem dla Polski. Dramat w Polsce polega na tym, że nie potrafimy wytworzyć środowiska politycznego o charakterze ściśle katolicko-narodowym, które by pociągnęło masy:
  1) Zmiana to alter-rozkład;
  2) NOP ma błędny program geopolityczny (tzw. terceryzm), nakazujący dążenie do tworzenia koalicji z małymi, słabiutkimi państewkami i wspieranie zawsze małych (narodów, państw) przeciw wielkim – taka postawa determinuje NOP do wrogiego stosunku wobec Rosji i Chin, a koalicja tych 2 państw to jedyna szansa na powstrzymanie żydowskiego rządu światowego;
  3) Ruch Narodowy (mimo najbardziej masowego poparcia) ma rozmemłany program i przypomina raczej wczesny PiS z dodatkowymi elementami UPR-owskimi, republikańskimi i „jagiellonistycznymi” (z moich obserwacji wynika, że pod tą nazwą kryje się zawoalowany multikulturalizm połączony z rusofobią – czyli program żydomasoński dla Polski).

  Tak więc jesteśmy biedni, bo ratunku znikąd nie widać.

 200. Do mojego poprzedniego komentarza wkleił mi się niewłaściwy filmik. Chodziło mi o ten:

 201. Grigorij said

  @ 184. robi said ….Od wczoraj obowiązuje żałosna nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim…

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001497

  Dz.U. 2014 poz. 1497

  Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 września 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o kredycie konsumenckim … 49 stron (czterdzieści dziewięć stron)!!
  Tekst aktu: pdf D20141497L.pdf
  Tekst ogłoszony: pdf D20141497.pdf
  Tekst ujednolicony: pdf D20141497Lj.pdf
  Status aktu prawnego: obowiązujący
  Data ogłoszenia: 2014-11-03
  Data wydania: 2014-09-26
  Organ wydający: MARSZAŁEK SEJMU

  <Art. 36a. 1. Maksymalną wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytu 36d wejdzie w życie z dn. 11.03.2016 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1357).
  Maksymalną wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytuoblicza się według wzoru: MMMM ≤ (K × 25%) + (K × n/R x 30%) w którym poszczególne symbole oznaczają:
  MPKK – maksymalną wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytu,
  K – całkowitą kwotę kredytu,
  n – okres spłaty wyrażony w dniach,
  R – liczbę dni w roku.

  2. Pozaodsetkowe koszty kredytu w całym okresie kredytowania nie mogą być wyższe od całkowitej kwoty kredytu.

 202. AQQ said

  @ Paweł
  Doswiadczenie biorę z 40letniej obserwacji życia.
  Jak tak dalej pójdzie łatwo z nagonką na trucie niemowlaków szczepionkami, usg w łonie, antybiotykami i tabletkami p/bólowymi w ciąży to 40-stki mało kto doczeka!
  W tv nawet pokazali film o dziewczynkach zaszczepionych hpv..https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k
  mówi-dr.Zbigniew Hałat.https://www.youtube.com/watch?v=DTObIyg-qoQ

  Znajoma wzięła szcz. p/grypie chorowała ciężko na krtań i tchawicę 6tygodni!
  Wnuczkę zaszczepili na pneumokoki i wylądowała w szpitalu na tydzień!

 203. robi said

  NWO już jest.

  FBI instruuje licea by donosiły na „anty-rządowych” uczniów.

  Nauka i technologia Nowa inicjatywa FBI oparta o „antyterrorystyczny” brytyjski program masowego śledzenia instruuje licea w całej Ameryce by donosiły na uczniów, którzy wyrażają „antyrządowe” i „anarchistyczne” przekonania polityczne….
  ->>> http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/fbi_instruuje_licea_by,p1659896905

  Francja będzie wysyłała szefów firm technologicznych do więzienia za odmowę współpracy przy systemach dozoru.

  Polityka Francuscy ustawodawcy przygotowują przepisy, które zmuszą firmy technologiczne by odblokowywały swoje urządzenia pod karą więzienia dla kierownictwa firm.
  ->>> http://www.prisonplanet.pl/polityka/francja_bedzie_wysylala,p536351860

 204. AQQ said

  https://astromaria.wordpress.com/szczepienia/
  .https://www.youtube.com/watch?v=NxYouqkeRZU
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ti0yzHl0N9g
  .https://www.youtube.com/watch?v=b3Wd2_vCOKU
  .https://www.youtube.com/watch?v=b9crl5DmBYY

 205. robi said

  Zmasowany ostrzał pozycji ISIS przez wyrzutnie Grad syryjskiej armii
  Syryjska armia wykorzystuje radzieckie polowe wyrzutnie rakietowe do zmasowanego ataku artyleryjskiego na pozycje ISIS

  Wideo http://www.liveleak.com/view?i=d13_1457884713

 206. robi said

  Kurdystan poprosi Rosję o pomoc wojskową

  Delegacja irackiego Kurdystanu, której wizyta w Moskwie jest spodziewana w kwietniu, może poprosić Rosję o pomoc wojskową w walce z grupą terrorystyczną PI, informuje rzecznik rządu autonomii w Moskwie Aso Talabani.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160314/2289165/irak-kurdystan-rosja.html

 207. NICK said

  Szczepienia.
  Długo nie reagowałem, nieprawdaż?
  Krótko napiszę.
  P. AQQ.
  P. uwagi bywają cenne. Większość jednak czyni szkodę.
  Są szczepienia dobre i są złe. Wiedza P. jest wiedzą popularną we znaczeniu podwójnym.
  To co ważnego było do napisania już we Gajówce pisałem. Wielokrotnie. Najważniejsze uwagi, merytoryczne, były aprobowane lub pomijane milczeniem. Także przez P. AQQ. [sic!]
  Szczegóły w mych wypowiedziach.
  Ostatni raz wypowiadam się w temacie szczepień. Ostatni. Uwagi P. AQQ mogą wkrótce spowodować wiele ofiar. Oby nie pandemii. HUK.
  Ostatni!
  P.S. Nie zauważyłem (202). No tak. „usg w łonie, antybiotykami i tabletkami p/bólowymi w ciąży”. Zwłaszcza „usg w łonie,” Profilaktyka i terapia prenatalna… . Są złe.
  Gospodarzu to mój ostatni wpis we „dyskusji”.

  ——
  Niech się Pan nie poddaje.
  Ja też powtarzam to samo dziesiątki razy…
  Admin

 208. AQQ said

  I bardzo się cieszę na ostatni wpis nicka w/t! Wiedza, którą nick szerzy jest poprawna publicznie, ogólnodostępna w musowych mendiach, drukowana na potrzeby mafii farmaceutycznej i spolegliwego niemyślącego motłochu.
  Życzę zdrowia.

  Pani AQQ, chyba jednak wolę wiedzę p. Nicka, od zaczerpniętej z Internetu.
  Powiedział to, co jest oczywistą prawdą: są szczepionki dobre i złe.
  Wrzucanie wszystkich do jednego worka z napisem „ZŁE” to tak, jakby wszystkich ludzi uznać za złodziei, bo wielu kradnie.
  Admin

 209. Boydar said

  Zarzekała żaba wody … 🙂

 210. welna said

  Kolejna mistrzowska „zagrywka” Putina.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladimir-putin-nakazal-wycofanie-wiekszosci-rosyjskich-wojsk-z-syrii/2sh1wz

 211. NICK said

  Spróbuję, Gospodarzu. Nie obiecuję. Trzeba by stworzyć łatwy system odniesienia do tego co już było u Pana na dane tematy.
  System, który pozwala pozwalać iść naprzód, nie wracając do tematów w jakiś sposób ugruntowanych. Inaczej pisząc: do przodu! A nie w koło Macieju.

  ——
  Jedyny system, jaki mi przychodzi na myśl, to Google:

  Szukaj
  „tekst do znalezienia” site:marucha.wordpress.com

  Admin

 212. Grigorij said

  @ 203 robi said… FBI instruuje licea by donosiły na „anty-rządowych” uczniów. …

  Niech kolega wpisze w googlach FBI, to pokaże się strona na której można zgłosić się do roboty… o mokrej nie wspominają..
  Poka

 213. Grigorij said

  @211 Trzeba by stworzyć łatwy system odniesienia do tego co już było u Pana na dane tematy…

  U mnie pokazuje się okienko do wyszukiwarki tematów po wywołaniu jej Ctrl-F
  Pozdrawiam

 214. anonim said

  I się zesrało Rosja ucieka z Syrii…

 215. Boydar said

  Piłat też „uciekł” …

 216. NICK said

  Pan nie zrozumiał, (213). Wyszukiwarka nie rozwiązuje. Chodzi o system ‚łatwy’. Np. hasło: szczepienia-AQQ-NICK.

 217. anonim said

  Tak dokładnie umywamy ręce jest rozejm a jeśli się nie przestaniecie zabijać to nie my będziemy winni tej krwi.
  Smutno widać zobaczymy Damaszek w kompletnej ruinie…

 218. AQQ said

  @ śnięte ryby Zawsze z prądem płyną. 😉

 219. welna said

  Pani/e Anonim, Putin przekazał wyraźny sygnał angolom – widzieliście jak to się robi – to teraz posprzątajcie sami swoje g…. (ISIS).

 220. NICK said

  Panie Marucha. Teraz to zdecydowanie. Takie hocki-klocki to mnie nie interesują. Wiem, że to nie Pan. Ale skund to się wzięło?

  Jedyny system, jaki mi przychodzi na myśl, to Google:

  Szukaj
  „tekst do znalezienia” site:marucha.wordpresJedyny system, jaki mi przychodzi na myśl, to Google:

  Szukaj
  „tekst do znalezienia” site:marucha.wordpress.com

  s.com

  No ja to wkleiłem, ale zapomniałem zaznaczyć. Już poprawiam.
  Pan Peryskop określiłby to jako ogromną wtopę gospodarza i sygnał nieuchronnego upadku gajówki…
  Admin

 221. NICK said

  Po moim komentarzu. We (211).

 222. anonim said

  Pan wierzy angolom Panie Wełna?
  Wątpię czy Asad przetrwa ciemnego z białego domu…a wczoraj nie wątpiłem

 223. NICK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=4w99ch0pBNg

 224. robi said

  IIIRP zawłaszczona przez Michników, Kaczyńskich i Kościół
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/03/14/iiirp-zawlaszczona-przez-michnikow-kaczynskich-i-kosciol/

 225. NICK said

  Jakże mógł się przypiąć tekst, pod moim nicik’em? Tekst, którego nie zapodałem? We (211)?
  Czyżby było tak źle?
  Napisałem tylko pierwszy akapit.
  Reszta? Przypięta.

  To ja, to ja!
  Admin

 226. robi said

  Minister Antoni Macierewicz nakreślił potężny ciąg przyczynowo-skutkowy zaczynający się od zbrodni katyńskiej, a kończący na kryzysie uchodźczym. Według człowieka, który kieruje obronnością Polski właśnie w lesie katyńskim szukać należy klucza do rozumienia współczesnego świata. Minister niedwuznacznie zasugerował, że Rosja zorganizowała zamach na prezydencki samolot właśnie dlatego, że Lech Kaczyński domagał się prawdy o zamordowanych oficerach.

  http://strajk.eu/rusofobiczne-szalenstwo-macierewicza-i-waszczykowskiego/

 227. NICK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=LZJxXd2X6bw

 228. anonim said

 229. revers said

  re 210,214

  Rosjanie mieli byc 3-4 m-cy, wyszlo prawie pół roku.

  Nie ma z czego sie cieszyc bo po ostanim zamachu w Ankarze, gdzie na zdjeciach widac inside robote, pod fałszywa flaga dwa wybuchy o innej skali i kierunku działania, Turcy zaczeli bombardowac z samolotów pozycje Kurdyjskie.

  W Jordanii siedza jeszcze Angole, Saudis dołaczyli do Turków wystarczy kolejna
  prowokacja falszywej flagi i wroci mocniejsze teraz MY ISIS i NATO.

  Rosja wycofała sie z Syrii ale Waszczykowski cała geba za Szewczenko.

 230. NICK said

  „Pan Chrystus poszedł do synagogi czytac na głos zwoje Tory. Byle komu nie danoby tego robić. Na pewno miał juz reputacje ze środowisk rabinackich, może udzielał sie w żydowskiej szkole,”
  Cytata ze fantazji, niekoniecznie kulinarnych, jedna z wielu podobnych. Kolejna „zakładka”.
  Podobnie mało odzewu jak u P. JO. Podobnie uczestniczyłem aby poznać.

  Podobnie na bakier z językiem polskim.

 231. snag said

  Pawel @ 160 ,…

  Nie wszystkie szczepienia sa na liscie podejrzanych – Moim celem bylo zwrocenie uwagi na zrodlo i sasiedztwo tematow gdzie wrozka etc ,…

 232. snag said

  AQQ @ 168 ,…

  Nieszczepieni są zdrowi bo nie ma ich kto zarazac, my dear Watson – Boze patrzysz i nie grzmisz 😦 ,…

  No i jakie to proste…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.