Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Dlaczego Zachód nienawidzi Korei Północnej?

Posted by Marucha w dniu 2016-03-13 (Niedziela)

Nowe sankcje, kolejne ćwiczenia wojskowe z udziałem USA i Korei Południowej tuż pod nosem Korei Północnej oraz dalszy ciąg zastraszania i znieważania. Wszystko to wyłącznie dlatego, że kraj, który nigdy nikogo nie zaatakował, nadal jest zdecydowany bronić się przed oburzającymi prowokacjami – wojskowymi, ekonomicznymi i propagandowymi.

Ile jeszcze może znieść jeden kraj?

Ponad 60 lat temu na północ od 38 równoleżnika zginęły miliony ludzi. Zostali dosłownie zmasakrowani przez koalicję, na czele której stały Stany Zjednoczone.

Po zwycięstwie Korei Północnej nigdy nie zostawiono jej w spokoju. Od tego czasu Zachód prowokował ją, groził jej, narzucał surowe sankcje i, oczywiście, manipulował światową opinią społeczną na jej temat.

Dlaczego? Można odpowiedzieć na kilka sposobów. Najprostsze wytłumaczenie jest takie, że to kraj komunistyczny, który w dodatku chce sam decydować o swoim losie. Tak jak od kilkudziesięciu lat robiła to Kuba i jak ostatnio robi kilka państw Ameryki Łacińskiej.

Poza tym istnieje inna, dużo bardziej złożona odpowiedź: ponieważ Korea Północna (KRLD) walczyła o swoje prawa u siebie i walczyła z zachodnim imperializmem za granicą. Pomogła wyswobodzić skolonizowane i uciskane kraje. I, jak Kuba, robiła to bezinteresownie, jak przystało na prawdziwie internacjonalistyczne państwo.

Najwięcej na tej pomocy skorzystała Afryka – m.in. Namibia i Angola, kiedy cierpiały z powodu strasznego reżimu apartheidu, narzuconego im przez RPA. Rozumie się samo przez się, że te reżimy były w pełni sponsorowane przez Zachód, tak samo jak rasistowski obłęd, przychodzący z Pretorii (pamiętajmy również, że faszystowska, apartheidowa RPA była jednym z państw, które walczyły u boku Zachodu w czasie wojny koreańskiej).

Zachód nigdy nie zapomniał i „nie przebaczył” internacjonalistom z Korei Północnej pomocy udzielonej wielu afrykańskim krajom. Piloci z Korei Północnej latali egipskimi myśliwcami w trakcie wojny izraelsko-arabskiej w 1973 roku. Korea Północna brała udział w wyzwoleńczej walce Angoli (uczestniczyła w operacjach bojowych, walcząc u boku Ludowych Sił Zbrojnych Wyzwolenia Angoli, FAPLA), walczyła w Rodezji, Lesoto, Namibii (twardo wspierając SWAPO – Organizację Ludu Afryki Południowo-Zachodniej) i na Seszelach. Wspierała Afrykański Kongres Narodowy i jego walkę z apartheidem w RPA. W przeszłości pomagała wtedy jeszcze rozwijającym się krajom afrykańskim, w tym Gwinei, Etiopii, Zimbabwe, Mali i Tanzanii.

Przelewanie swojej krwi przez ludność Korei Północnej za wolność najbardziej zniszczonego (przez zachodni imperializm) kontynentu na ziemi – Afryki – to jeden z głównych powodów, dla których Zachód gotów jest „pójść na całość”, starając się „ukarać”, systematycznie dyskredytować, a nawet zlikwidować ten dumny naród. Zachód ma obsesję na punkcie zaszkodzenia Korei Północnej, taką samą obsesję, jaką przejawiał przez dziesiątki lat w stosunku do Kuby, niszcząc ją.

Zachód plądrował Afrykę – potężny kontynent bogaty w zasoby naturalne – od stuleci. Solidnie się na tym wzbogacił. Każdego, kto starał się powstrzymać tę chciwą maszynę, należało zlikwidować.

Koreę Północną stawiano pod ścianą, nękano i prowokowano. Kiedy rząd w Pjongjangu reagował, zdecydowany bronić się, Zachód deklarował te działania „nielegalnymi” i utrzymywał, że stanowią prawdziwe „zagrożenie dla świata”.

Korea Północna odmówiła oddania swojej niepodległości i zejścia z obranej ścieżki i kontynuowała rozwój swojego programu obrony jądrowej. Aparat zachodniej propagandy wskakiwał na coraz wyższe obroty, rozpowszechniając toksyczne fabrykacje i zatruwając nimi całą planetę. W rezultacie cały świat jest przekonany, że „Korea Północna jest zła”, ale nie ma pojęcia dlaczego. Cała ta szarada zbudowana jest na stereotypach, ale nikt ich nie kwestionuje.

Wybitny specjalista w zakresie prawa międzynarodowego Christopher Black z Toronto uważa nowo nałożone na Koreę Północną sankcje za prawdziwe zagrożenie dla pokoju na świecie:

„W VII rozdziale Karty Narodów Zjednoczonych czytamy, że w razie zaistnienia zagrożenia dla pokoju Rada Bezpieczeństwa ONZ może zastosować odpowiednie środki wobec danego kraju. Artykuł ten wykorzystywany jest jako usprawiedliwienie dla nałożenia sankcji. Jednak to nie Korea Północna stanowi zagrożenie dla pokoju, a Stany Zjednoczone, które militarnie grożą unicestwieniem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. KRLD wyraźnie oświadczyła, że posiadany arsenał jądrowy służy jedynie do powstrzymania ataku ze strony Ameryki, która zagraża pokojowi na świecie.

Fakt, że Stany Zjednoczone, jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, nakładają sankcje na ten kraj, stanowi zagrożenie, jest hipokryzją i działaniem niesprawiedliwym. To wstyd, że Rosja i Chiny dołączyły w tym do Stanów Zjednoczonych, zamiast zażądać narzucenia sankcji na USA za zagrażanie KRLD i prowadzenie nowych ćwiczeń wojskowych, które stanowią oczywiste zagrożenie dla Korei Północnej. Jeśli Rosjanie i Chińczycy są uczciwi, to dlaczego nie naciskają na Stany Zjednoczone, żeby te wycofały swoje wojska, żeby Korea Północna poczuła się mniej zagrożona, i dlaczego nie podejmą kroków, by zagwarantować bezpieczeństwo KRLD? Żaden z tych krajów nie wyjaśnia swoich decyzji, ale ich działania czynią je wspólnikami USA przeciwko Korei”.

USA/NATO grożą Korei Północnej, Chinom i rosyjskiemu Dalekiemu Wschodowi

Bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych/NATO w Azji (i w innych częściach świata) stanowią główne zagrożenie dla KRLD, Chin i dalekowschodnich obszarów Rosji.

Potężne bazy lotnicze na Okinawie (Kadena i Futenma) oraz bazy wojskowe na terytorium Korei Południowej stanowią bezpośrednie zagrożenie dla Korei Północnej, która ma pełne prawo do obrony siebie i swoich obywateli.

Absolutnie nielogiczne jest nakładanie sankcji na ofiarę, a nie na imperium, które jest odpowiedzialne za śmierć setek milionów ludzi we wszystkich zakątkach świata.

Andre Vltchek, filozof, pisarz, filmowiec i dziennikarz śledczy. Pisał o wojnach i konfliktach w dziesiątkach krajów. Jego najnowsze książki to: „Exposing Lies Of The Empire” (Ujawniając kłamstwa Imperium) i „Fighting Against Western Imperialism” (Walcząc z zachodnim imperializmem). Jego dyskusja z Noamem Chomskym została opublikowana w książce „On Western Terrorism (O zachodnim terroryzmie). Z kolei „Point of No Return” (Punkt bez możliwości odwrotu) jest uznaną przez krytyków powieścią polityczną. „Oceania” to książka poruszające temat zachodniego imperializmu w rejonie Południowego Pacyfiku. Jest też autorem prowokacyjnej książki o Indonezji: „Indonesia – The Archipelago of Fear” (Indonezja – archipelag strachu). Andre robi filmy dla teleSUR i Press TV. Po wielu latach spędzonych w Ameryce Łacińskiej i Oceanii, Vltchek przeprowadził się i obecnie mieszka i pracuje w Azji Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Można się z nim skontaktować przez jego stronę lub profil na Twitterze.

Komentarz:

Dla porównania zachęcamy do przeczytania artykułu Andre Vltcheka o Korei Południowej: South Korea and the Art of Collaboration.

„Jeśli czysta, naga propaganda wywołuje u was mdłości, trzymajcie się z dala od Korei Południowej. Podczas gdy zachodnia machina warunkująca myślenie chce was przekonać, że to Korea Północna skutecznie indoktrynuje swoich obywateli, ci z nas, którzy pracowali po obu stronach granicy, znają prawdę.

Od „dzieł sztuki” po obu stronach drutu kolczastego po instytucje, których zadaniem jest pranie mózgu milionom normalnych ludzi, w dziedzinie propagandy to Korea Południowa wiedzie prym. Propaganda jej rządu (i propaganda jej zachodnich opiekunów) ma dłuższy staż, jest bardziej zdecydowana i agresywna – a przez to bardziej skuteczna”.

Vltchek opisuje niemiecko-południowokoreańską wystawę w Seulu, będącą antykomunistycznym „projektem” propagandowym i poświęconą m.in. historii koreańskiej strefy zdemilitaryzowanej. Kuratora wystawy przedstawia jako typowego azjatyckiego aparatczyka, służącego zachodniej ideologii (jakich jest wielu też w Japonii, Indonezji, Tajlandii i Kambodży).

Kurator, zapytany, czy miał wystawę przedstawiającą świadectwa masowej rzezi Koreańczyków, dokonanej przez amerykańskie wojsko, wykrzyknął, że Amerykanie nigdy nikogo nie skrzywdzili, a już zwłaszcza rozmyślnie. Nie chciał słyszeć o paleniu żywcem Koreańczyków w tunelu ani o broni bakteriologicznej, o śmierci co najmniej 4 milionów ludzi, ani też o likwidowaniu uwolnionych zachodnich jeńców, którzy chcieli światu opowiedzieć prawdę.

Bogata, „demokratyczna” Korea Południowa, gdzie zakazane są partie komunistyczne, gdzie silnie antykomunistyczna ideologia została wpisana do ustawy o narodowym bezpieczeństwie jako obowiązująca, a wszelka krytyka rządu jest surowo zakazana, otwarcie i bezkompromisowo kolaboruje z Zachodem, zwłaszcza z USA, i jest jednym z najbardziej fundamentalistycznych ośrodków kapitalizmu, konsumeryzmu i pop-kultury. Ta ostatnia w wersji południowokoreańskiej szeroko propaguje w Azji nihilizm, idiotyzm, egotyzm i ignorancję, służąc za istotne narzędzie zachodniego imperializmu kulturowego.

Tzw. strefa zdemilitaryzowana – pas o szerokości 4 km oddzielający oba kraje – jest w rzeczywistości najbardziej zmilitaryzowaną strefą na świecie. Jej krajobraz, z jednej strony upstrzony kłębami drutu kolczastego i polami minowymi, a z drugiej – wypełniony betonowymi blokami i budowlami noszącymi takie nazwy, jak „dom wolności”, „most wolności”, „droga wolności” „wioska zjednoczenia”, przypomina najgorsze koszmarki epoki komunizmu.

W naziemnej części strefy pełno jest propagandowych plakatów i innych „dzieł sztuki”, ale na tym nie koniec. Macki ciągną się dalej na północ, bombardując Koreę Północną głoszoną przez megafony propagandą. To uderzający paradoks, a może i przestroga: tak antykomunistyczny i prozachodni kraj swoją ortodoksją i metodami przebija wszystko, co dla nas stanowi ponury symbol okresu „komunizmu”, z wszechobecnością agentów wywiadu włącznie.

Andre Vltchek
http://www.globalresearch.ca/why-does-the-west-hate-north-korea/5512822
Tłumaczenie i komentarz: PRACowniA

https://pracownia4.wordpress.com

Komentarzy 216 to “Dlaczego Zachód nienawidzi Korei Północnej?”

 1. snag said

  Komentowal idiotyzmu commie fanatyka nie bede bo i tak nie dotre ale zapytam (autora) czy chcialby tam zyc jako zwykly obywatel jesli mozna tam znalezc takiego albo robiac co robi teraz na zachodzie ??? ,…

 2. Marucha said

  Re 1:
  A czy byłby Pan uprzejmy, aby pozwolić Koreańczykom z Północy żyć po swojemu, nawet jeśli ich kraj się Panu nie podoba?
  Czy wolałby Pan tam wprowadzać demokrację bombami?

 3. snag said

  ‚wszelka krytyka rządu jest surowo zakazana’ ??? Facet myli polnoc z poludniem. Najwieksze anty-rzadowe demonstracje jakie kiedykolwiek widzialem byly wlasnie w Korei … poludniowej oczywiscie ,…

 4. snag said

  Marucha @ 2 ,…

  Oni nie zyja po swojemu a umieraja z glodu narzuconego przez despotyczny rezim – Koreanczycy sa kreatywnym narodem tego udowadniac juz nie trzeba a mimo to na polnocy zyja jak zwierzeta zalezne od skoorwysyna ktory powinien byc zamkniety w klatce w ZOO na przestroge innym ,…

  ——
  Jednym słowem – USA musi wyzwolić Koreę od dyktatury. Tak, jak zrobiła to w Iraku, w Jugosławii, w Libii…
  (Nie wiem skąd Pan czerpie wiedzę o głodzie w Korei Północnej. Lepiej było chyba położyć nacisk na brak smartfonów?).
  Admin

 5. wirzysła said

  Zanim idioci-parchy typu parch „snag” coś wybełkotają propagandowo wy to to przeczytajcie UWAŻNIE.
  Ciekawi mnie po uj marucha trzyma żydów tu i się nimi opiekuje?

  http://kompol.org/start/Zrozumiec_KRLD.html

 6. snag said

  https://www.google.com/search?q=n+korea+famine&espv=2&biw=1600&bih=775&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirmoS44b7LAhVY1mMKHYt9CoUQ_AUIBygC&dpr=1

 7. AlexSailor said

  ” Pomogła wyswobodzić skolonizowane i uciskane kraje. I, jak Kuba, robiła to bezinteresownie, jak przystało na prawdziwie internacjonalistyczne państwo.

  Najwięcej na tej pomocy skorzystała Afryka – m.in. Namibia i Angola, kiedy cierpiały z powodu strasznego reżimu apartheidu, narzuconego im przez RPA.”

  Szkoda czasu na czytanie tych bzdur.

  Co prawda nie wiemy, czy faktycznie ludzie umierają w KP z głodu, czy morduje się ich na każdym kroku nawet za nie właściwy żal po padłym przywódcy, jednak mamy przesłanki, by przypuszczać, że w nie jest w tym kraju dobrze.
  Nie zmienia to w niczym jakości artykułu.
  Bo jak wiadomo, ludzie tak cierpieli z powodu apartheidu, że milionami walili do roboty w RPA z demokratycznych i wyzwolonych państw Afryki.

 8. snag said

  P. Marucha ,…

  Tu nie ma porownania, koreanczycy to nie narod zlozony z fanatycznych klanow z fanatycznym wyznaiem, wskazane bylo by zeby sasiednie kraje bez pomocy zewnatrz ale tym nie zalezy bo przy P. Korei ich rezimy wygladaja jak oazy demokracji ,…

 9. wirzysła said

  Proszę poczytać, w Korei dziś realnie to większość społeczeństwa żyje lepiej jak w neokoloni PL takie są Fakty, w Polsce się zarabia 1200zł a to nie pozwala na urzynanie samego siebie a co dopiero rodzina ba miliony pracy nie mają i miliony uciekły.
  http://www.prawica.net/piotr-badura

 10. wirzysła said

  AlexSailor

  Ty jesteś parchatą bzdurą, to się powtarza zawsze „twe brednie o niczym” więc to kim jesteś jest wiadome.

 11. Marucha said

  Panie Wirzysta, spokojnie… nie ma co ciskać parchami.
  P. Snag wyraził swoją opinię. Po amerykańsku.
  Mam wrażenie, iż oparł ją na informacjach mediów międzynarodowych. Uważam, że są one nieobiektywne, dlatego zaprezentowałem tu inny punkt widzenia.
  Nie wiem, gdzie leży prawda, bo nigdy nie byłem w Korei Północnej. Rozumiem jednak, że osaczeni i agresywnie napastowani przez tzw. cały świat, byli zmuszeni mieć taki ustrój, jaki mają. Wątpię. czy cierpią głód.
  Być może ich system nie jest wzorem do naśladowania, co nie znaczy, że mamy im zbombardować kraj i zamienić go w ruiny celem wprowadzenia „demokracji”.

 12. snag said

  Mam porownanie patrzac na polnoc i poludnie i nie mam problemu z wyborem i watpie czy ktos w cywilizowanym kraju moglby miec ,…

 13. Parch Un Sang said

  Takiego pokarmu propagandowego można pobrać w większej ilości (i to już po polsku) z ambasady KRLD; w Wwie na ul. Bobrowieckiej. Inna sprawa, że lektura wymaga specjalnej konstrukcji umysłowej.

 14. Maćko said

  Kumpel z podrówzy jezdzil do Korei Pln i opowiadal, ze tam normalnie, ze spokój i porzadek. Ze historia i kultura. Trzeba by poszukac swiadków naocznych bo massmeNdia zydowskie klamia a komunistyczne tradycyjnie nie mówia prawdy.

 15. .,_ said

  Był kiedyś taki czeski film dokumentalny. Ludzie z Pragi pojechali zwiedzać Koreę Północną. Nie było tam żadnych wariatów z wypranymi mózgami. Ludzie żyli normalnie. Przynajmiej na ulicach czysto, wszystko w stolicy zadbane, ład i porządek. Czesi byli pilnowani przez żołnierzy, żeby czasem nie zajmowali się szpiegostwem i podburzaniem. Był też i profesor jednej z uczelni, Amerykanin, który podczas wojny koreańskiej jako żołnierz uciekł przez linię frontu na stronę północy.

  Drodzy państwo.
  KRLD nigdy nie pozwoli na to, żeby rządził nią jakiś rząd światowy, dlatego podobnie jak Rosja jest solą w oku budowniczych NWO.

  Wolę już świat z taką Koreą i jej dyktatorem oraz komuchem Kim Dzon Unem niż jawny światowy totalitaryzm masoński, który de facto już istnieje, ale nie morduje na całego, bo jeszcze musi podbić kilka krajów zanim się ujawni głupim ludziom.

 16. Watazka said

  4
  Snag
  Ale bzdury do kwadratu!
  Korea Polnocna ma bron atomowa. To bardzo przeszkadza Korei Poludniowej, gdzie stacjonuje najwieksza baza amerykanska w Azji.
  Co i raz sa kretynskie prowokacje przeciwko Korei Polnocnej.
  Ze tam jest ubogo? Troche lepiej niz na Filipinachi, Haiti i Iraku okupowanych przez USA

  Panie Snag
  Czy pan popiera kolejne idiotyczne sankcje amerykanskie na kolejny kraj , ktory nikomu nie zawinil i nikogo nie zaczepia? Od lat amerykanskie sankcje na Koree Polnocna probuja ten kraj zniszczyc.

  Kilka lat temu izraelski delfin (podwodny okret atomowy) rozwalil niszczyciela Poludniowej Korei i zwalono to na Koree Polnocna. Sprawa sie wydala: Chinczycy wyczaili obecnosc izraelskich delfinow, ktore Izrael dostal walsciwie w prezencie od Niemiec. Niemcy „sprzedali” Izraelowi 6 delfinow, ktore kraza po oceanach i wszczynaja awantury.(Takie jak np. na Bali)

  A teraz o Korei Poludniowej.
  W Korei Poludniowej nie ma praktycznie rzadu bo wladze sprawuja korporacje swiata. I trzyma ‚porzadek” baza amerykanska i ok 40 tysiecy marines.

  Chiny powolaly jakas Warte Przybrzezna i zapowiedzialy, ze beda strzelac do kazdego, kto naruszy ich wody terytorialne (12km do brzegu). Bardzo sie to Amerykanom nie podoba.

  Amerykanie od lat sie szykuja na Chiny tylko ciagle kombinuja jak „ugryzc”. Rozbudowali bazy na Filipinach i caly czas „szturchaja Japonie” zeby wywolac konflikt z Chinami o jakies skalki na morzu i szczuja na Chiny, zeby rekami Japonczykow i Filipinczykow napasc na Chiny. Nie jest to zadna tajemnica bo trabia o tym po wszystkich gazetach oficjalnych i na blogach.

  Pan Snag widac ma swoje wiadomosci od szwagra, z ktorym gra w zechcyka na skarpie.

  Korea Polnocna drazni Ameryke bo sie tak ustawila na drodze do amerykanskiego szczescia.
  Klopot w tym, ze to USA podzielily Koree na dwie czesci.

  Strategia zerznieta nieudolnie od starozytnych Rzymian: divide et impera nie we wszystkich podbitych przez USA krajach sie sprawdza.

  7.

  Alex Sailor
  re: ” Mamy przeslanki, zeby przypuszczac, (by przypuszczac), ze w tym kraju nie jest dobrze”
  Bardzo „rzeczowa” ocena polityczna!!!!!!!
  Takie same ‚przeslanki’ mielismy o Miloszewiczu i Kadafim.
  Zgroza!

 17. La Reine Toronto said

  Odczepcie sie wszyscy od Korei Polnocncej: jest tam czysto, spokojnie, ludzie sobie zyja zdrowo bez GMO i chemtrails, maja prace i swoja kulture tak jak mysmy mieli w PRL’u chociaz bylo ubogo ale ludzie byli normalni, zyczliwi, rodzina byla silna, dzieci chodzily do szkoly a te zdolne mialy pomoc od rzadu zeby dalej sie ksztalcic a latem pojechac na kolonie czy oboz. Nie zatruwano nas chemia czy pornosami w tv.; uczono nas patriotyzmu i kazdy szanowal Ojczyzne; armia byla silna i bylismy spokojni…tak teraz jest w Korei Polnocnej.
  Dajcie im spokoj i nie wierzcie hamerykanskiej/zydowskiej/natowskiej propagandzie.
  Pozdrowienia.

 18. snag said

  Watazka @ 15 ,…

  Widzę żeś waść się naczytał więcej niż możesz sprawdzić i strawić a ‚szczegóły’ którymi próbujesz imponować to nic nowego przynajmniej nie dla mnie.

  Granda na South China Sea zrodziła się nie z powodu ‚jakichś skałek’ a sztucznej wyspy jaką budują chinczycy na rafie koralowej z zapowiedzią budowy kilku innych co jest niezgodne z maritime law (prawo morskie?)

  Nie US a UN podzieliło Koreę a tu o ile pamiętam potrzebna jest jednomyślna zgoda stałych członków Rady Bezpieczeństwa a czy jest tam dobrze czy źle to proponuję otworzyć granicę i sprawdzić kto dokąd będzie uciekał ,…

  Z tą Dolphin ‚rewelacją’ toś waść wyskoczył że trudno się nie uśmiechnąć, z politowaniem oczywiście ,…

  Co do hegemonii to wolę 100 razy bardziej amerykańską niż np. chińską czy kogokolwiek ,…

  Apropos US baz na Filipinach to radzę zajrzeć do źródeł i sprawdzić od kiedy tam są ,…

  Przyjacielska rada – Zanim zaczniesz waść polemizować i wytykać komuś rzekome bzdury wpierw odrób zadanie domowe ,…

  http://www.cnn.com/2015/06/17/asia/china-south-china-sea-land-reclamation/
  http://www.pbs.org/wgbh/amex/macarthur/peopleevents/pandeAMEX87.html

  I tego ,…

 19. Filomena said

  Jak tylko media zachodnie nagminnie zaczynaja najezdzac na jakis kraj czy na jakiegos polityka to znaczy to, ze ten kraj czy tez ten polityk stoi na drodze do globalnej wszechwladzy Swiatowego Rzadu. Chocby nawet niemala czesc z tego co mowia byla prawda nie nalezy byc glupim i dac sie nadziewac na ten chazarski hak. To sposob zeby nas oglupic, nami manipulowac.

  Dziwi mnie, ze sa jeszcze ludzie sklonni wierzyc temu co mowia zydo-masonskie zachodnie rzady i ich syjonistyczne media. Jest to powtarzanie tych samych starych bajeczek o cudownej dobrej wrozce Zachodniej Demokracji i okropnym zlym czarnoksiezniku (czy moze wilku) Dyktatorze, gdzie ow wrozka spieszy na pomoc uwiezionej ksiezniczce czyli biednemu nieszczesnemu Narodowi. Rzeczywistosc oczywiscie wyglada mniej bajecznie. Zamiast magicznej rozdzki czy cudownego zaklecia nasza wrozka Zachodnia Demokracja aplikuje bolesna destruktywna szoko- terapie w postaci bomb i rakiet. Niszczy i tzw. dyktatora i narod, rozkrada jego dobra, pamiatki, bogactwa. Widzielismy to juz w bylej Jugoslawii, Iraku, Libii, widzimy, co sie dzieje w Syrii, co sie stalo na Ukrainie. O wojnach w Afryce juz nie wspomne.

 20. snag said

  Watazka ,…

  Skoro zdecydowals paprac sie w ‚szczegolach’ to nie 12 kilometrow a 12 nautical miles czyli ponad 22 km ,…

  Czas na mnie 😉 ,…

 21. watazka said

  17
  Filomena
  Bajki o dobrej wrozce sa przestarzale.
  Teraz sie naciaga publike „na wnuczka”, ze niby jest w tarapatach i trzeba mu pomoc.
  Zachod starozakonna metoda robi za ofiare.

 22. Marucha said

  Moje kryterium jest b. proste: jeśli CAŁY mainstream medialny najeżdża na jakiś kraj (Korea Płn, Iran, Białoruś, Rosja) – to na pewno kłamie.
  I nie chodzi tym sukinsynom o żadną „prawdę”, czy „srację-demokrację”, lecz o niemożność ograbienia danego kraju ze wszystkiego, co posiada, obrócenia go w gruzy, wymordowania mieszkańców oraz podporządkowania go światowym bandytom..

  Pan Snag, jak widzę, pokłada duże zaufanie w żydowskich… pardon, mainstreamowych mediach.

 23. anonim said

  Pan Watażka nie dodał że w Górach Diamentowych (cóż za nazwa) Korei Północnej znajdują się złoża wielu rzadkich minerałów które z pewnością przydały by się demokratycznemu świata a już na pewno świetnie by było by te minerały nie przydały się tym złym niedemokratycznym Chinom.
  Z racji tego że KRLD posiada broń atomową demokratyczny świat może ograniczyć się tylko do werbalnych prób wyzwolenia z ich dobra uciśnionych Koreańczyków.
  Bo tutaj chodzi tylko o pieniądze a nie o ludzi.

 24. Jan Kowalski said

  Ad 18. „Co do hegemonii to wolę 100 razy bardziej amerykańską niż np. chińską czy kogokolwiek”
  @Snag chce po prostu żyć, podlizując się i robiąc wszystko co każe mu Pan Władca (USA), bo gdyby się sprzeciwił to Pan przecież by go zabił. Nie zdaje sobie natomiast sprawy, że Jego Pan, jeśli zechce to zabije go bez powodu, bo akurat będzie miał w tym jakiś interes…Pan zabijał miliony niewinnych. Nie musieli się sprzeciwiać. I pewnie jeszcze następne miliony zabije…A przecież wszyscy chcemy żyć. Po prostu.

 25. Jan Kowalski said

  Ad 24
  Zagalopowałem się z tym „bez powodu”, interes jest tym powodem właśnie…. pardą

 26. Nieważny said

  „Rosja jest solą w oku budowniczych NWO”
  Nie wiem, ale wydaję mi się, że Rosja i Chiny wprowadzają NWO, ale na swój sposób.

 27. Siekiera_Motyka said

  „Zachód nigdy nie zapomniał i „nie przebaczył” internacjonalistom z Korei Północnej pomocy udzielonej wielu afrykańskim krajom. Piloci z Korei Północnej latali egipskimi myśliwcami w trakcie wojny izraelsko-arabskiej w 1973 roku. Korea Północna brała udział w wyzwoleńczej walce Angoli (uczestniczyła w operacjach bojowych, walcząc u boku Ludowych Sił Zbrojnych Wyzwolenia Angoli, FAPLA), walczyła w Rodezji, Lesoto, Namibii (twardo wspierając SWAPO – Organizację Ludu Afryki Południowo-Zachodniej) i na Seszelach. Wspierała Afrykański Kongres Narodowy i jego walkę z apartheidem w RPA. W przeszłości pomagała wtedy jeszcze rozwijającym się krajom afrykańskim, w tym Gwinei, Etiopii, Zimbabwe, Mali i Tanzanii.”

  No to już są ciężkie „przestępstwa” przeciw Demokracji !!!!

  PS: Jak zwykle, nie znasz historii i jej szczegółów to wędrujesz po Świecie bez mapy.

 28. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – „Moje kryterium jest b. proste: jeśli CAŁY mainstream medialny najeżdża na jakiś kraj (Korea Płn, Iran, Białoruś, Rosja) – to na pewno kłamie.”

  Święta Prawda która dawno temu była stosowana przez Polaków dla gazety „Prawda”. Przypuszcza, bo jej nie czytałem, że pewnie było więcej prawdy niż im się wydawało wtedy.

 29. Aguirre said

  Problem jest tu źle postawiony. Nie chodzi o to aby zająć czyjąś stronę Korei Pn. czy USA, które lepsze ale o to dlaczego USA i zachód się angażują. Z całą pewnością nie sądzę, że dla ocalenia biednej ludności przed despotycznymi rządami komunistycznego fanatyka, lecz dlatego aby wykraść zasoby naturalne tego kraju. Dlatego w dupie mają to, że tam ludzie głodują bo pewnie tak jest (nie wszyscy oczywiście) i zbyt wiele nie mogą i chociaż udają, że kochają swego przywódcę szczęśliwi nie są. A artykuł brzmi jak komunistyczna agitka i tyle.

 30. Dziad Wernyhora said

  Jak zwykle chodzi tutaj o Chiny. Tak samo jak z „problemem Iranu” który jest źródłem ropy dla Chin oraz „problemu Syrii” która stoi na drodze do rozwiązania „problemu Iranu” (a także, przy okazji, osobnego „problemu niemożności odbudowy III Świątyni w Jerozolimie”), tak samo Korea Pn stoi na drodze do Chin od strony wschodu.
  Korea Pn to taki głośnik przez który Chiny mówią do US „odwalcie sie od nas, bo pożałujecie”, bo Chinom nie wypada takich rzeczy mówic wprost. W odpowiedzi na to kundle srako-kracji obszczekują ten głośnik.
  Za tym wszystkim toczy się gra, której szczegółów nie znamy, ale jej skutek będzie taki, że przeżyje tylko jedna ze stron.

 31. .,_ said

  Podobnie z Irakiem. Zachód przez lata straszył Husajnem. I choć Saddam był skończonym kretynem, który zabił wielu Irakijczyków (głównie szyityów i Kurdów) oraz budował sobie pałace, to nijak nie można porówać jego rządów do obecnej „wolności” i „demokracji” przyniesionej na bagnetach nad Tygrys i Eufrat przez USA w 2003 roku.

 32. anonim said

  Na marginesie „problem Syrii” jeszcze się nie skończył a po tym gdy syjosaudowie ogłosili półgębkiem że są w posiadaniu broni atomowej proroctwo zrównania z ziemią Damaszku które poprzedzi powstanie 3 świątyni jerozolimskiej tylko zyskało na aktualności…żydzi w białych burkach jeśli pójdą na dno na pewno swojego atomu rodem z Pakistanu (którego ss ISI są tak naprawdę przybudówką CIA/MI6 więc wszystko zgodnie z planem) użyją.

 33. watazka said

  20
  Snag
  Ja tam z wlasnegop doswiadczenia wiem, ze amerykanskich baz trzeba sie bac jak diabel swieconej wody.
  Snag gada z fantazji.
  Mnie Amerykanie zbombardowali trzykrotnie i za kazdym razem wyciagali mnie i mame z gruzow.
  Mojej siostrze dali rade.
  A my nie muzulmanie tylko chrzescijanie.
  Amerykanie bombarduja cywilne obiekty, cywilow, dzieci, kobiety. Dziwne, ze Snag nie slyszal.
  Snag nie wie co znaczaja naloty na cywilow. W ogole nie ma pojecia o czym pisze.
  Obraza prochy moich rodzicow, i mojej siostry, ktorzy nie mieli jak sie bronic i nie mieli gdzie uciekac.

  Armia amerykanska kosztuje kazdy kraj i przynosi wiele strat. Ja znam Filipiny
  Dobrze jest czasem sobie przypomniec amerykanska „hegemonie”
  I dobrze poczytac o tej wojnie koreanskiej.

  Nasza wielka przyjazn z USA:

  http://www.fakt.pl/Amerykanie-o-polskich-zolnierzach-Sa-do-bani-,artykuly,90782,1.html

  Hegemonia USA: zdaje sie, ze nie bardzo jest miejsce na Rosje czy Chiny
  Mapka Pentagonu: Kliknij, zeby powiekszyc

  Amerykanskie „interwencje” czytaj: historia napasci USA na inne kraje- ze szczegolna uwaga na historie okupacji Filipin

  Subject: History of U.S. Military Interventions since 1890

  http://academic.evergreen.edu/g/grossmaz/interventions.html

 34. Wosiu said

  Ta, straszliwy apartheid i faszystowski reżim RPA… To wystarczy by ocenić ten artykuł.

 35. watazka said

  20
  Snag
  Ja tam z wlasnegop doswiadczenia wiem, ze amerykanskich baz trzeba sie bac jak diabel swieconej wody.
  Snag gada z fantazji.
  Mnie Amerykanie zbombardowali trzykrotnie i za kazdym razem wyciagali mnie i mame z gruzow.
  Mojej siostrze dali rade.
  Snag nie wie co znacza naloty na cywilow. W ogole nie ma pojecia o czym pisze.
  Obraza prochy moich rodzicow.

  Armia amerykanska kosztuje bardzo duzo kazdy kraj i przynosi wiele strat. Ja znam Filipiny
  Dobrze jest czasem sobie przypomniec amerykanska „hegemonie”
  I dobrze, zeby poczytal o tej wojnie koreanskiej.

  Nasza wielka przyjazn z USA:

  http://www.fakt.pl/Amerykanie-o-polskich-zolnierzach-Sa-do-bani-,artykuly,90782,1.html

  Hegemonia USA – zdaje sie, ze nie bardzo jest miejsce na Rosje czy Chiny
  Mapka pentagonu: Kliknij, zeby powiekszyc

  Amerykanskie „interwencje” czytaj: historia napasci USA na inne kraje- ze szczegolna uwaga na historie okupacji Filipin

  Subject: History of U.S. Military Interventions since 1890

  http://academic.evergreen.edu/g/grossmaz/interventions.html

 36. watazka said

  Co robi flota amerykanska na Morzu Chinskim? Odwiedza Filipiny?
  The Sydney Morning Herald: US deploys ‚small armada’ to South China Sea

  http://www.inkl.com/newsletters/morning-edition/news/us-deploys-small-armada-to-south-china-sea

 37. Joe said

  Bylem w obydwuch Koreach.Polnocnej nie da sie poznac blizej bez ryzyka aresztowania o szpiegostwo.Polakom ktorzy zyli w komunie tego nie trzeba wyjasniac… rezim na MAXA….a glod?Wystarczy popatrzec na pyszczysko” duszenki „dyktatora i policjanta na ulicy…jeden spasiony drugi ledwo lazi. II-ga czesc panstwa na Pold,to Zachod ale nie tak rozpustny jak Europa.To Azja dostatnia…ale ulegla mafii masonskiej ,jakby na przynete dla reszty Azji,podobnie jak Hong Kong..

 38. snag said

  Marucha @ 22 ,…

  Celowo wybralem Washington Post, socjalistyczne nastawiony dziennik ktory trudno posadzic o sympatyzowanie z hegemonia.

  N. Korea to jedyny kraj dzisiaj ktory ma system obozow przymusowej pracy (gulagi) gdzie mozna trafic za nic a jdzieci ktore rodza sie w obozach pozostaja wiezniami jak ich matki ,…

  W P. Korei jest kilka licencjonowanych kosciolow (na pokaz) N. Korea to kraj gdzie praktykowanie chrzescijanstwa jast zakazane i obwarowane karami zarerwowanymi dla handlarzy narkotykami ,…

  Wartownicy w gulagach werbowani sa ze zboczonych kryminalistow – Skad my to znamy? ,…

  P. Koreanczycy nie maja mozliwosci wyjazdu za granice czy emigracji za chlebem.

  Chiny ktore mogly by to zmienic przy Korei wygladaja jak oaza demokracji.

  Wystarczy? ,…

  https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2014/11/20/torture-kidnapping-and-gulags-north-koreas-alleged-crimes-against-humanity/

  Da Pan sobie urwać głowę, że to wszystko prawda? Taka jak z Putinem-Hitlerem i Łukaszenką-Himmlerem? – admin

 39. snag said

  Marucha @ 22 … deser

  Swiat sie uwzial ? ,…

  W przypadku zydostwa podobne tlumaczenie jest niestrawne dla pana i wiekszosci gajowkowiczow ale skrajnym komuchom ktorzy nie potrafia koegzystowac z reszta cywilizowanego swiata mozna wybaczyc bo ‚swiat sie uwzial 😉 ,…

  Przyklad hipokryzji ,…

  ——
  Powtarzam: zmasowane ataki „międzynarodowej” prasy na Koreę Płn. dowodzą, że:
  – kłamstwo jedzie na kłamstwie, bo tak było i jest zawsze;
  – une są wściekłe, że nie mogą sobie podporządkować Korei Pln.
  Co Pan proponuje?
  Takie „rozwiązanie” jak w Iraku czy Libii?

  Ps. Oczywiście świat się na nikogo nie uwziął. Informacje o rzekomym posiadaniu broni ABC przez Husajna były cspontanicznie identyczne w całym zachodnim świecie. Podobnie było w przypadku Libii, Serbii, Iranu, Białorusi etc. etc. Nikt tego nie zgrywał ze sobą.
  Admin

 40. snag said

  Siekiera_Motyka @ 27 ,…

  Na przykladzie Rodezji i Poludniowej Afryki mamy przyklad jak na tym wyszli na jednej z najbardziej reprezentacyjnych alei na swiecie w Salisbury pasa sie dzikie kozy gdzie ludzie przymieraja glodem a kilka wiekszych miast P. Afryki konkuruje o prymat na tabeli przestepstw ,…

  O reszcie nie wspomne ,…

 41. snag said

  Admin @ 39 ,…

  Otworzyc granice i patrzec jak ludzie glosuja nogami ,…

 42. Maćko said

  Z DRUGIEJ STRONY… Rockefeller ma jakies konszachty z KPln. Podobnie jak poprzednio z Chinami i z Kuba.
  Nie wykluczam, ze to kolejny eksperyment socjalny do testowania sterowania makro. Znaczy sie testowania zasad Socjocybernetyki.
  (April 3rd, 2013) – The biggest eye opener for me in decades of reporting about North Korea came seven years ago when a top Chinese government agent in Japan told me China considered North Korea to be a US colony…
  Komunikat niesprawdzony, ale powtarzajacy sie w mediach krnabrnych…

 43. Marucha said

  Re 40, 41:
  Oczywiście, że z wieloma międzynarodowymi osiągnięciami Korei Północnej nie musi Pan się zgadzać.
  Pozostaje faktem, że takie kurewskie państwa, jak Arabia Saudyjska, nie mówiąc o Żydolandii, istnieją sobie spokojnie i żadna żydowska prasa ich bez przerwy nie atakuje.
  Korea Płn nikomu krzywdy nie wyrządziła, nikogo nie atakuje, nikomu nie zagraża… jedynie stanowczo broni swych granic i swej suwerenności.

  Proszę nie pieprzyć, że kogokolwiek obchodzi los Koreańczyków z Północy, bo to nieprawda. To bogactwa tego kraju bardzo obchodzą międzynarodowych bandytów i złodziei.

  Co do głosowania nogami…
  Ogłupiony propagandą Zachodu naród polski zagłosował już raz za „kapitalizmem” i „Unią”, wprawdzie nie nogami, ale zagłosował.
  Dziś, przypuszczam, jakieś 60-70% Polaków tego żałuje.

  Głosowanie ma sens w przypadku spraw prostych i łatwych do ogarnięcia przez zwykłych ludzi – gdzie postawić przystanek autobusowy, którędy wytyczyć ścieżkę rowerową itd.
  W sprawach poważniejszych głosowanie ma taką samą wartość, jak demokracja, czyli zerową.

 44. watazka said

  Dlaczego moje wpisy nie przechodza?

 45. Grigorij said

  @ 11 Marucha said … P. Snag wyraził swoją opinię. Po amerykańsku….

  „Waść Smag”, nie może powiedzieć: Pan/Pani, bo ma swoją imigracyjną wiedzę i imigracyjne gardło ukrztałtowane w latach chłopięcych podczas oglądania cartoonów
  >https://www.google.pl/search?q=Images+for+huckleberry+hound&client=browser-ubuntu&channel=fe&hl=en&biw=1834&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9jurV2L3LAhWGd5oKHfz6DcUQsAQIIQ#channel=fe&hl=en&tbm=isch&q=Images+for+Hanna-Barbera
  >http://images-cdn.moviepilot.com/image/upload/c_fill,h_1052,w_1421/t_mp_quality/a6-7-facts-about-your-favorite-hanna-barbera-characters-jpeg-267791.jpg
  >http://allcartooncharacters.com/wp-content/uploads/2015/02/the-flintstones.jpg
  >http://badrapport.com/wp-content/uploads/2009/11/HannaBarberaPolka600.jpg

 46. Boydar said

  „… głosowanie ma sens w przypadku spraw prostych i łatwych do ogarnięcia przez zwykłych ludzi – gdzie postawić przystanek autobusowy, którędy wytyczyć ścieżkę rowerową …” – Pan Gajowy (43). Ludzie mogą, mają prawo, okazać się idiotami. Żaden przepis nie nakazuje bycia mądrym. Do ubogich duchem należy też podobno Królestwo Niebieskie. Błędy przyziemnych (jak wymienione wyżej) decyzji nie rzutują na rozwój ani cywilizacji ani losu społeczności, dość łatwo też jest je naprawić. Działania o charakterze strategicznym, przesądzającym przyszłość grupy w sposób nieodwracalny, nie mogą być przegłosowywane przez dwóch meneli vs. jeden profesor (prawdziwy, nie bolszewicki). Bo jeśli nawet najwybitniejszy miałby się pomylić mimo całej wiedzy i słusznych intencji, to cóż do powiedzenia może mieć liczebna nawet ale tylko tłuszcza (vide miliardy much). Jeśli tak się jednak dzieje, znaczy to, że chodzi wyłącznie o alibi dla animatorów.

 47. Grigorij said

  Bardzo krótko. W Gdańsku była siedziba Koreańsko-Polskiej Linii Żeglugowej (KORPOL), na statkach których kapitanami i inżynierami byli Polacy. Byłem na jednym ze statków tego przedsiębiorstwa w Tokio i nie zauważyłem, aby załoga koreańska uciekła ze statku w Japonii. Inżynierem na statku Korpol był wtedy pan Wojtasiewicz, zwany Bacą z racji swego góralskiego pochodzennia. Na nartach, przez kilka dni, byłem z profesorem politechniki, który był w komisji rozjemczej w Korei. Pytany o życie w Korei nie mówił, że Koreańczycy z Północy pragnęli wyemigrować/uciec na Południe. Byłem także Pusang, Korei Południowej i nie zauważyłem tam ludzi zajadających miód z boczkiem wieprzowym czy amerykańskie hambugery.
  Pozdrawiam

 48. Grigorij said

  Przypominam, że wojna na półwyspie koreańskim była między ONZ i KRLD wspomaganą przez CHRL

 49. snag said

  Marucha @ 43 ,…

  Wmawiasz mi pan dziecko w brzuch wygodnie omijajac tematy ktore poruszylem – Nigdy nie popieralem zio-nacji, saudow, Inwazji Iraku a co do Libii to chcialbym przypomniec ze proces destabilizacji zaczeli Francuzi a nie US.

  Faktem jest ze koreanskie nukes podobnie jak israelskie zagrazaja sasiadom, w pierwszym przypadku Japonii i Poludniowej Korei podobnie jak w drugim gdzie lista jest dluzsza z Iranem pierwszym w szeregu ,…

  Nastepny lansowany rowniez przez pana mit to ze N. Korea rzekomo plywa na rzadko spotykanych bogactwach mineralnych poszukiwanych przez ‚międzynarodowych bandytów i złodziei’ i nie chce czy nie moze je uplynnic mimo ze ludzie zdychaja z glodu ,…

  Jesli nie demokratyczne glosowanie to co … wojna czy rewolucja bo innego wyjscia nie widze? Tu akurat historia nas uczy ze na tych ostatnich najbardziej ucierpieli malutcy a wplywowi i nadziani zawsze zyskali ,…

 50. Marucha said

  Re 44:
  Paaaaaaanie Watażka, ileż razy można odsyłać do https://marucha.wordpress.com/cenzura/ ?
  Tam naprawdę wszystko jest…

 51. Siekiera_Motyka said

  Ad. 38 – „Celowo wybralem Washington Post, socjalistyczne nastawiony dziennik ktory trudno posadzic o sympatyzowanie z hegemonia.”
  Dla tych co nie znają tą gazetę dobrze to mogą Panu uwierzyć.
  Ale nie ja Bruner !!!!

  Ad. 40 – „Na przykladzie Rodezji i Poludniowej Afryki mamy przyklad jak na tym wyszli na jednej z najbardziej reprezentacyjnych alei na swiecie w Salisbury pasa sie dzikie kozy gdzie ludzie przymieraja glodem a kilka wiekszych miast P. Afryki konkuruje o prymat na tabeli przestepstw ,…”

  Jest Pan bardzo selektywny w „pointing fingers” na problemy !!!! A co, wcześniej był Raj ????? A jak było Indianom kiedy Demokrata George Washington grasował po Ameryce by swoje „kieszenie” napychać ziemią i po drodze oszukiwać innych ??????????

  „Even after the frontier is established, land speculators, slave-owner George Washington, the wealthiest man in the American colonies most prominent among them, arrange to “hunt out and mark” Indian land beyond the frontier to be seized as soon as the Royal Proclamation and treaties can be safely ignored. Washington who, generations of American children have, with the fabricated story of the cherry tree, been indoctrinated to believe, „cannot tell a lie”, writes to his criminal co-conspirator, Captain William Crawford, that their “scheme must be snugly carried on by you under the pretence of hunting other game.”

  Washington was only one of many wealthy land speculators engaged in laying the groundwork for the theft of Indian lands in violation of the law and of legally-binding treaties. His much-propagandized fellow slave-owner Benjamin Franklin was the major promoter behind the Walpole, later the Vandalia, Company, a group of Philadelphia land speculators who had their eyes on ten million acres of Indian land protected by the Proclamation. Other groups of speculators were anxious to steal Indian land in “Charlotiana” (most of Illinois and Wisconsin), in Kentucky and Tennessee. Plans were underway to steal almost all of Michigan.”

  http://mtwsfh.blogspot.com/2007/12/lie-number-two-american-revolution.html

  Pan albo nie zna historii albo pieprzy jak typowy „amerykan” w barze. Bo to co Pan napisał jest bardzo słabym argumentem rzeczywistości.

 52. snag said

  Watazka @ 36 ,…

  Pilnuje ustabilizowanych szlakow wodnych z ktorych korzysta tudziez jej sojusznicy a tym samym swoich interesow – Jesli to jeszcze nie dotarlo do zakutego lba Watazki to powtarzam: wole hegemonie US niz np. japonska czy chinska ,…

  Nie pamietam w historii ludzkosci okresu bez czyjejs hegemonii, zawsze byla, jest i bedzie i jesli mam wybor w wspolczesnych , jak hitlerowska, stalinowska, japonska, chinska to zawsze wybiore amerykanska so help me God ,…

 53. snag said

  Senor admin ,…

  Namnozylo sie nickow tylko styl i gramatyka te same 😉 ,…

 54. snag said

  Taniec po mapie zdradza kim jestes dlatego rezygnuje z polemiki bo zanim sie obejrze zaczniesz bredzic o biegunie z pingwinami a ja cenie swoj czas ,…

  Have a good one ,…

 55. Miet said

  Panie Snag, nie chcę się autorytatywnie wypowiadać bo nie znam Korei ani jednej, ani drugiej ale znam trochę ludzi – Koreańczyków.
  Jedna, nawet mogę powiedzieć wyjątkowo ładna Koreanka, jest żoną Amerykanina, z którym pracowałem w tym samym departamencie przez wiele lat.
  Z wielu spotkań i rozmów, wnioskuję, że sami Koreańczycy nie dzielą siebie na południowców i tych z północy – oni są po prostu Koreańczykami.
  To bardzo mądry i pracowity i bardzo ambitny naród. Niech Pan weźmie choćby to pod uwagę, że jedna z ulic Manhatanu dochodząca do Time Square jest niemal całkowicie w posiadaniu Koreańczyków.
  Niech Pan porówna do naszych Rodaków – tam gdzie tanio tam ich Pan znajdzie.
  Propaganda nie jest łaskawa dla KPn – od lat pokazują tylko tłuściutkich jak świnki przywódców i maszerującą na defiladach młodzież, oddającą cześć swojemu przywódcy.
  I tu mnie bardzo zastanawia, jak tacy ludzie, którzy ponoć żyją w nędzy i pod butem swojego tyrana potrafili osiągnąć taki wysoki poziom militarny – nie tylko nuklearne pociski ale i rakiety do ich przenoszenia.
  Czy w takim strasznym reżimie i takiej strasznej biedzie jest to możliwe???
  Jednego jestem pewien – gdyby w Korei zaszczepić taką samą demokrację jak w Polsce, to byłoby już dawno po Korei. A ten północno-koreański reżim daje Koreańczykom poczucie, że może nastąpi taki czas, że będą mieli jedno suwerenne państwo.

 56. Marucha said

  Re 49:
  Zadzwoniły Panu nożyce na stole, w jaki bynajmniej nie uderzyłem…

  Nikt Panu nie wmawia, iż lubi Pan Saudów, Srulów czy inwazji na Irak – a jedynie przypomina, jak bardzo nierówno traktowane są np. Arabia Saudyjska i Korea Północna i jaki z tego można wysnuć wniosek.

  Co do bogactw naturalnych Korei Północnej, to jak zwykle myli się Pan. Proszę zobaczyć choćby tu:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Korea-Polnocna-spi-na-6-bln-dol-Ogromne-bogactwa-tylko-przedluza-trwanie-rezimu,wid,17000099,wiadomosc.html?ticaid=116a6c&_ticrsn=3
  Chyba trudno WP. PL zaliczyć do apologetów ustroju tego kraju 🙂

  Re 53:
  Najwidoczniej w wyborze hegemona nie przeszkadza Panu, iż USA jest najbardziej bandyckim krajem na świecie (trudno znaleźć w ich historii jakieś lata bez wojen!) ani że liczba ofiar amerykańskiego reżymu dawno chyba przekroczyła sumę liczb ofiar Hitlera i Stalina razem wziętych.
  No ale cóż, upodobania są jak dupa: podzielone.

 57. snag said

  Miet @ 54 ,…

  Od poczatku podkreslam ze Koreanczycy to pracowity narod z industrialnym talentem i gdzie mogli rozwinac skrzydla tam udowodnili ze takim sa. Sytuacja w ‚polnocnej’ jest wbrew ich naturze ale jak juz zaznaczylem Chinom ktore moga zmienic te sytuacje akurat na tym nie zalezy bo (tu musze powtorzyc) przy Korei wygladaja jak oaza demokracji ,…

  P. Mieciu jesli poswieci pan gross budzetu na zbrojenie zamiast dla dobra narodu to niestety chyba ze mozliwe, poza tym niewyluczone ze nie dostaja przestarzalych technologii od Chin zeby trzymac Poludnie w szachu ktore od poczatku bylo koscia w gardle commie Chin ,…

 58. NICK said

  Gajowy wybaczy? Po przemyśleniach. Wielu. Snag???

  Snag…
  Coś bardzo godnego pożałowania.
  Admin

 59. Siekiera_Motyka said

  Ad. 55 – Jak się mówi o Amerykanach to nie można używać słowa „okupacja” w tak zwanym „polite company”. Bo Amerykanie nie „okopują” jak to Amerykanie rozumieją z filmów Hollywood o Komunistach. Ale tak robi, okupuje.

  Najlepszym przykładem jest Japonia. Ile razy już „wyciekło” w mediach informacje o protestach Japończyków by bazy Amerykańskie u nich znikły ? Sporo. I co ? I nic. Bo Japonia nie jest suwerenna, czego się dowiedziała zaraz po II WS. Amerykanie kontrolowali Japonię tak samo jak Sowiety nas. I to przez długi czas. Dzisiaj dalej tam siedzą i Japończyki nic nie mają do powiedzenia na ten temat.

  Te dzielenie państw na strefy to stary tryk. Hong Kong na przykład przychodzi do myśli. Wojna Opium pokazuje jak Anglo-Syjoniści operują. Ale tego jest o wiele więcej.

 60. ikarek said

  Może i upodobania są jak doopa, ale wydaje mi się, że przeginacie w drugą stronę. Zakładacie, że propaganda usralelska ZAWSZE pisze nieprawdę. Ale może czasem napisze prawdę, choćby przez pomyłkę?
  Nikt tu nie neguje, że USA jest jaki jest. Ale jak można porównywać tego psychola Kima i jego psychopatów do przywódców Syrii, Iraku czy Libii? Chcecie powiedzieć że umieranie z głodu i obozy koncentracyjne nawet dla dzieci to wytwór usraelskiej propagandy?
  Mogę uspokoić wszystkich, że USA nie zaprowadzi demokracji w KRLD. Nie opłaca im sie. Mają w doopie głodujące dzieci.

  ——
  Panie Ikarek,
  Może czasami propaganda usraelska napisze prawdę: jaka jest pogoda, ile wynosi kurs dolara, kto wygrał maraton albo dostał Oscara.
  Ale rzeczą rozsądną jest założyć, iż w sprawach ważnych zawsze kłamie. Zawsze, Panie Ikarek. Nie pamiętam żadnego wyjątku od tej reguły.
  Admin

 61. snag said

  Marucha re 53 ,…

  Przesadzasz pan ciut i przy okazji wybielasz rezimy Mao/Stalina/Hitlera i cholera wie kogo jeszcze – Zakladajac ze hegemonia towarzyszyla nam od zarania ludzkosci, doswiadczenie dowodzi ze nie mozna od niej uciec i nie mamy wyboru w takim razie podrzuc wasc alternatywe … jesli nie Ameryka to kim ja zastapisz ? ,…

  Aha. Wybielam Mao, Stalina, Hitlera… bo powiedziałem, że USRael ma więcej ofiar na sumieniu, niż Stalin z Hitlerem zusammen do kupy…
  Panie Snag, Pana już nie da się czytać.
  Kim zastąpić Amerykę?
  NIKIM, KURWA! NIKIM!
  Admimn

 62. snag said

  Marucha @ 56 ,…

  Nie twierdze ze Polnocna nie ma bogactw naturalnych a ze nie uplynnia je mimo ze skrajna nedza … Chocby Chinom ktore maja zaotrzebowanie na kompletna tabele Mendelejewa i kupia nie zwazajac na kaprysy ‚międzynarodowych bandytów i złodziei’ ,…

  Pajacow ktorzy pytaja co robi US Navy na South China Sea chcialbym spytac po kiego Chiny chca budowac Nikaragua Canal i gdyby nie krach na chinskiej gieldzie juz by tam byli ,…

 63. NICK said

  Gospodarzu. Nie ma Pan lepszych zajęć? Proponuję wiadomości o Pani Lusi. Z pozdrowieniem. Dla Niej.

 64. snag said

  Admin @ 61 ,…

  Niestety doswiadczenie mowi ze ludzkiej naturze nie jest po drodze z ‚NIKIM’ wobec czego zostaje nam mniejsze zło,…

  Panie Marucha z grzecznosci nie prosze o dowody prymatu na liscie ludobojstwa bo wiem ze ponioslo do czego panu i kilku innym w gajowce duzo nie trzeba jesli chodzi o Ameryke ,…

  Nic to ,…

 65. Siekiera_Motyka said

  Ad. 60 – Proszę sobie posłuchać ten wykład. Kobieta nie jest głupim Jasiem. To jest to o czym nie wie bardzo dużo ludzi o tym państwie. Jest śmiertelnie groźne nawet dla swoich obywateli.
  -https://www.youtube.com/watch?v=4fvJ8nFa5Qk

  -https://www.intellihub.com/lied-numerous-eyewitness-accounts-prove-fbi-edited-footage-lavoy-finicum-shooting/

  Tu nikt nie wybiela nikogo. Ameryka ma Guantanamo i jeżeli ona będzie bardzo rozbujana po upadku finansowym to będzie miała to samo co Kim. Gwarantuje. Już cały system więzienny w rekach prywatnych to przypomina.
  Kim rządzi swoim krajem, co jest jego suwerenne prawo. Kim wie co się robi z krajami gdzie „wybory” narodu źle wyszły (Iran, Chile ….). Dostaje wizytę tak jak Norriega w Panamie lub inwazje.

 66. snag said

  Akurat pasuje do tego co pisalem na temat ‚uwzieli sie’ 😉 ,…

  Israeli ambassador: UN Human Rights Committee needs psychiatric help
  ————————————————————————————————-
  While Israeli diplomats criticize the UNHRC in Geneva for singling out Israel, accusing it of ‚Obsessive Compulsive Disorder regarding Israel’, others support anti-BDS students in South Africa.

 67. Marucha said

  Re 64:
  Służę chętnie przykładowymi linkami:
  https://marucha.wordpress.com/2015/03/09/ameryka-jastrzab-pokoju/
  https://marucha.wordpress.com/2014/03/04/lista-krajow-zbombardowanych-przez-usa-od-ukonczenia-ii-wojny-swiatowej/
  Nie sprawdziłem, czy uwzględnione jest ludobójstwo Indian.

 68. snag said

  Siekiera_Motyka @ 63 ,…

  „Już cały system więzienny w rekach prywatnych to przypomina” ,…

  Nie rob idioty z siebie, poczekaj az inni ci to oznajmia … Kilka wiezien na poludniu Stanow. to wszystko – Pozatym, dobrze by bylo bo robia to za 1/4 kosztow ktore potrzebuje stan czy panstwo ktorymi obciaza podatnika (z wyjatkiem aresztantow szeryfa Arpajo z Arizony ktorym wystarcza namioty zamiast cel z TV i klimatyzacja) ,…

 69. Marucha said

  Re 68:
  Nie „kilka więzień na południu Stanów”, ale – cytuję – „19.1% of the federal prison population in the United States is housed in private prisons and 6.8% of the U.S. state prison population is housed in private prisons”. (rok 2013)
  Czyli co piąty wiezień federalny i co 14-ty więzień stanowy siedzi u prywaciarza.

  Ciekawe, na czym zarabiają prywatne więzienia, że są takie opłacalne – i jaki to ma związek z tym, że w USA jest chyba najwięcej procentowo więźniów na świecie. 😀 [Ktoś nie zgadł?]

 70. snag said

  Panie Marucha nie zartuj pan – Konserwatywna lista ofiar komuny i nazistow jak do tej pory waha sie w granicy 200 milionow a na panskiej liscie brakuje jeszcze zadymek w piaskownicy do kompletu ,…

  ——
  Skąd Pan wziął 200 milionów?
  Może Panu się pomyliło z liczbą 200 milionów cywilizacji zgładzonych ponoć przez katolików w Ameryce Południowej?
  Admin

 71. Miet said

  Re.69.
  Tutaj mam dla Pana Admina trochę pytań:
  – czy prywatne więzienia, to jakaś wstydliwa rzecz, a jeżeli tak to dlaczego?
  – jeżeli w USA jest najwięcej procentowo więźniów na świecie, to czy to dobrze, czy źle? Jeżeli źle to dlaczego?
  Dodadm, że nie wydaje mi się, żeby ten wysoki procent był spowodowany tym, że w Ameryce pozyskuje się więźniów z łapanki, po to aby prywatne więzienia mogły dobrze prosperować.😃

 72. snag said

  P. Marucha ,…

  Federalne wiezienia ‚przechowuja’ niecale 9% jesli nie mniej ogolnej liczby wiezniow tak ze te 19.1% potwierdza to co napisalem poza tym federalne wiezienia przypominaja kluby z kortam tenisowymi i basenami a nie wiezienie.

  >>> Nie rozumiem: 9% = 19.1%? A miało być tylko „kilka więzień”… – admin

  Na marginesie poprawczaki dla nieletnich (wiekszosc) sa sprywatyzowane i licza sie w statystyce

  Butner Federal Correctional Institution (North Carolina, USA)

 73. NICK said

  Widać dość wyraźnie. Polonusy. Żeście zamerykowani. Ale to to hój. Niczego co polskie w dawnej
  Polsce nie znacie i nie rozumiecie! Zero. Null.
  Powiadam wam. Odpierdolcie się w temacie rad waszych jak żyć w Polsce!

  Ojczyznę żeście porzucili. Płacicie podatki unym. Dla unych dzieci wasze.

 74. NICK said

  Co za głupie pytania. Profesorskie?

 75. snag said

  Admin @ 70 ,…

  Z pamieci – Sam ‚wielki skok w przyszlosc’, rewolucja kulturalna w Chinach ponad 80 milionow. Konserwatywnie ok. 50 milionow ofiar Sojuzu Stalina, 60 milionow ofiar WWII a ile pomiedzy w wyniku glodu i chorob tylko Bog wie ,…

  Od razu zapodam z pamięci, że liczba ofiar Stalina jest bzdurą, a ofiary II Wojny zawdzięczamy m.in. Ameryce.
  Admin

 76. Miet said

  Re.72.
  Odczep się człowieczku – nie na twoją głowinkę te pytania i nie do ciebie.

 77. Marucha said

  Panie Mietku,

  Wszystko, co prywatne, ma przynosić zysk. Dlatego prywatne więzienia, prywatne armie, prywatne rządy, prywatne schroniska dla azylantów itp. traktuję z należytą podejrzliwością.

  Co do liczby więźniów w USA… to nie mój wymysł, ale inni źli ludzie twierdzą, iż w interesie prywatnego więziennictwa leży właśnie zwiększanie tej liczby, gdyż oznacza to zwiększenie dochodów.
  Podobnie jak dla ludzi pracujących w pośrednictwach pracy, kursach dla bezrobotnych itd. leży jak największe bezrobocie – bo jest dużo pracy.
  I identycznie z azylantami – im ich więcej, tym większe dochody dla pewnej grupy ludzi.

  Swoją drogą jakoś nie rozgryzłem, jak finansowane są prywatne więzienia.

 78. Miet said

  Mój wpis pod #76, oczywiście dotyczył #74.

 79. revers said

  Nie tylko zachód ale do globalnej nagonki na Kima i Korea, dołączyła syjonistyczna ONZ.

  Zarzuca sie łamanie praw człeków, i nie widomo co jeszcze jak w tym samym czasie
  Sułtan Erdogan ogniem, i maczetą rozparawil sie z Kurdami w Ceeze, to samo na Ukrainie wschodniej tam już nawet nikt nie reaguje na ostrzały przez ukrów tj. ustawiona poprawnie OBWE.

 80. Miet said

  Re.77.

  Rozumiem Pana punkt widzenia, Panie Wacławie, ale nie za bardzo się zgadzam.
  Jak dotychczas nie słyszałem aby miały miejsce jakieś protesty czy narzekania na prywatne więzienia, przez kogokolwiek. O buntach więźniów też nic nie słyszałem aby miały miejsce w którymś z prywatnych zakładów.
  Nie widzę więc żadnego powodu aby sądzić, że takie więzienia są złe albo gorsze od państwowych.
  Przypuszczam, że mogą nawet być nieco lepsze ze względu na redukcję zbędnej administracji.
  Oczywiście nie znam szczegółów i dlatego zadałem pytanie.
  Nie przypuszczam też aby właściciele takich więzień mieli aż tak duże wpływy na wymiar sprawiedliwości aby ten dostarczał im co raz więcej więźniów celem osiągania większych zysków.
  To nie tutaj takie numery.:-)))

  ——
  No nie wiem, Panie Mietku… świat jest dziwny. Jedni zarabiają na więźniach, inni na porywaniu dzieci i oddawaniu ich rodzinom zastępczym…
  Admin

 81. snag said

  Admin @ 72 ,…

  Federalne wiezienia ‚przechowuja’ niecale 9% jesli nie mniej ogolnej liczby wiezniow, te 19.1% wymienione przez pana jest czescia tych 9% a nie calosci ,…

  Co Pan znowu kręci?
  Admin

 82. snag said

  Admin @ 75 ,…

  How many people were killed by Stalin?

  Dyadkin estimated that the USSR suffered 56 to 62 million „unnatural deaths” during that period, with 34 to 49 million directly linked to Stalin. In “Europe A History,” British historian Norman Davies counted 50 million killed between 1924-53, excluding wartime casualties.

  Na marginesie historyk Norman Davies napisal bbardzo obiektywnna prace/ksiazke na temat historii Polski wiec nie widze powodu zeby mu nie wierzyc ,…

  http://www.amazon.com/Unnatural-Deaths-U-S-S-R-Iosif-Dyadkin/dp/0878559191

  ——
  Proste obliczenia demograficzne zadają kłam tym liczbom. Podobnie, jak ogromnie przesadzone są liczby tyczące Hołodomoru na Ukrainie.
  Admin

 83. snag said

  Admin @ 81 ,…

  Tu przyslowiowy pies jest pogrzebany ze malo wiecie na temat Stanow a zabieracie glos jak experci – Nic nie krece, federalne wiezienia stanowia ulamek calego systemu, z tego ulamka 19.1% siedzialo w 2013 w prywatnych w tym gowniarze w poprawczakach a ze liczba spada od kilku lat dlatego podkreslilem ‚9% jesli nie mniej ogolnej liczby wiezniow’ ,…

  Lwia czesc wiezniow siedzi w instytucjach stanowych ,…

 84. Maćko said

  Prywatne wiezienia tworza koniecznosc ich wypelnienia wiezniami – stad system zachet do aresztowania i skazywania za bule co byle by akcjonariusze mieli zyski z inwestycji w wiezienia. chyba ze sa to asocjacje „no profit”?

  82 – Adminie !!! Holodomor – byl? Byl. Czy 10 milionów czy 3 to nie zmienia faktu ze zdradziecka wladza radziecka wydusila glodem duza czesc swojej ludnosci wliczajac w nia i Polaków. Bardzo okrutnie i sadystycznie. Krytyka USrAela niech nie oslabia krytyki mordów popelnionych przez CCCP.

  70 Snag – 200 milionów? Prosze podac zródla. Co prawda Czarna Ksiega Komunizmu dokumentuje powaznie 100 milionów to jednak 2 razy wiecej…?

  ——
  Nie chodzi, Panie Maćko, czy zbrodnie komunizmu istniały – ale o ich rozmiar, rozdmuchiwany do absurdalnych liczb.
  Pewnie po to, żeby własne zbrodnie aż tak nie rzucały się w oczy.
  Admin

 85. snag said

  Panie Marucha ,…

  Jakie obliczenia demograficzne? Wiarygodne w Sojuzie? Dzis w erze computerow Francja podaje ze ma 450 – 550 tys zydow podobnie na wyspach 270 – 350 tys ,…

  Nie zartujmy ,…

  No właśnie. Nic nie jest „wiarygodne”, jeśli nie podpiera z d…y wziętych liczb.
  Admin

 86. snag said

  Macko @ 83 ,…

  Ofiary Sojuzu podalem, na temat drugiej wojny latwo znalezc potwiedzenia a na temat commie Chin podrzuce jutro bo musze przejsc przez sito admina a ten musi sie przespac ,…

 87. snag said

  Poodrzucam jeden z moich wpisow na jew media gdzie mowa o 76 milionach ofiar w Chinach ,…

  Mao Tse Tung wouldn’t be Mao Tse Tung if it wasn’t for his Jewish goons called ‚advisors’. The ‚Great Leap Forward’ and ‚Cultural Revolution’ in China conceived and executed by Mao’s ‚advisers’ like comrade Sidney Rittenberg, the architect and founding father in charge of implementation of that evil plan responsible for at least 75 million starved to death Chinese peasants during collectivization, assisted by Sidney Shapiro, a member of the CPPCC National Committee for six terms, Israel Epstein, Solomon Adler, Martin Sorrell, Rewi Alley, Adolf Abramovitch Joffe to name few on the top of the influence ladder. In fact, a comprehensive analysis by Professor R.J. Rummel (professor emeritus of political science at the University of Hawaii) in his book ‚China’s Bloody Century: Genocide and Mass Murder concluded that both those events, the Great Leap Forward and Cultural Revolution are responsible for at least for 76 million deaths of starvation and related diseases? Nobody is talking about, why? Maybe because of their perpetrator’s ethnic background ,…

  https://www.hawaii.edu/powerkills/CHINA.CHAP1.HTM

 88. snag said

  Macko @ 83 ,…

  Davis i Dyadkin obaj sprawdzeni rzetelni historycy a po przeczytaniu God’s Playground Davies’a nie mam powodu zeby watpic ,…
  —————————————————————————————————————————————————————
  https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=norman+davies+poland

 89. Miet said

  Re.83.
  Panie Maćko, czy mógłby Pan dać przykład jakiegoś „systemu zachęt” do aresztowania za byle co, tutaj w USA?
  Jak żyję tutaj ponad 34 lata, nie słyszałem o jakichś zachętach do aresztowania ludzi za byle co.

  Ja mocno krytykuję, nawet potępiam, poczynania USA odnośnie polityki zagranicznej i niesprawiedliwe, niekończące się wojny.
  Natomiast jeżeli chodzi o sprawy wewnętrzne i sprawy standardu życia obywateli, nie mam większych zastrzeżeń i mało tego – nie zamieniłbym mojego życia tutaj na żadne inne, w innym kraju. O Polsce nie mówię, bo to moja ciągle Ojczyzna i jakieś racjonalne rozumowanie schodzi w tym przypadku na plan dalszy.

 90. bart_w said

  Panie Miet, ktos powiedział dekad temu wiele, że nadejdą czasy w których będziemy na tratwach uciekac z tego kontynentu. Jak ja patrze na ten „teatr kukiełek w domu wariatów” to coraz mniej żartem przypominam sobie tę przepowiednię. Mam nadzieję, że to tylko moja paranoja.

 91. Maćko said

  86. Miet – jak to sie mówi, drzewa moga ukryc las?
  Mieszkajac w enklawie spkoju nie widac czasami co sie dzieje dookola, znane jak „syndrom rekomendoawania jedzenia buleczek jak sie nie ma pieniedzy na chleb”:

  .http://www.huffingtonpost.com/david-donnelly/private-prisons_b_1097667.html
  .http://www.motherjones.com/mojo/2013/09/private-prisons-occupancy-quota-cca-crime
  Here are 6 Companies That Get Rich off Prisoners

  There are currently 2.4 million people in American prisons. This number has grown by 500% in the past 30 years. While the United States has only 5% of the world’s population, it holds 25 percent of the world’s total prisoners. In 2012, one in every 108 adults was in prison or in jail, and one in 28 children in the U.S. had a parent behind bars.

  Why do we have so many people in prison?

  Money is a huge reason we have so many prisoners.

  Several corporations make huge profits off prisons. It costs an average of $23,876 annually to house a state prisoner for a year. To save money, cash-strapped states (aka, us, the taxpayers) pay companies to deal with their prisoners. Companies make money by running prisons as cheaply as possible and squeezing the prisoners and their families for money for basic necessities and fees. As a result, private prisons are a $70 billion industry.

  Even crazier, 65 percent of private prison contracts require an occupancy guarantee. That means states must have a certain amount of prisoners — typically between 80 and 90 percent of occupancy — or pay companies for empty beds. Talk about bad incentives — a state throws money away if it does not have enough prisoners.

  Brave New Films: Justice just released a video looking into the companies that profit from expanding prisons:
  .https://youtu.be/K6vuYUc5aAA
  pozdr
  Macko

 92. Maćko said

  ah.. z kropka tez liczy filtr linki… grrr.

 93. watazka said

  82
  Snag

  Nie wiem dlaczego Snag broni USA skoro sami Amerykanie sa przerazeni obecna sytuacja.
  Snag probuje grac liczbami w toto-lotka; a nuz sie cos trafi.

  USA zlamalo wszystkie mozliwe konwencje, porozumienia traktaty pokojowe i w ogole sie nie liczy z Karta ONZ, miedzynarodowym prawem, ktore samo podpisalo.

  Przyklad z Mao jest tak idiotyczny, ze zakrawa na jakis czarny humor.
  Niech Amerykanie wymorduja 80 milionow Amerykanow u siebie. Okrutne?
  Mao nie napadl na USA.
  Amerykanie napadaja na wszystkie kraje swiata.

  http://intellihub.com/2013/05/12/u-s-currently-fighting-74-different-wars-that-it-will-publicly-admit/

  USA jest jedynym krajem na swiecie, ktore uzylo bron nuklearna przeciwko ludnosci cywilnej NIE bioracej udzialu w walce. I to juz po kapitulacji Niemiec.
  Wojne z Japonia zaczeli Amerykanie do czego sie przyznali (Pearl Harbour – to byla prowokacja)
  Wystarczy poczytac raporty z Kongresu panie Sang (jak sie zna angielski) zeby sie zorientowac, ze polityka USA byla zawsze agresywna i Amerykanie nie ukrywaja, ze graja role „Hegemona”: czytaj zboja.

  Pare Pytan:
  – Jak to jest mozliwe, ze kandydatem na prezydenta moze byc bandytka Clinton, ktora o Kadafim powiedziala: ” We came, we saw and he was killed”. Kadafiego zamordowali Amerykanie – a przeciez stoja na strazy demokracji. Zrabowali i zniszczyli Bliski Wschod i rozkradli muzea i sprzedawali eksponaty na E-bay.
  Od czasu 9/11 Amerykanie wymordowali 30 milionow muzulmanow polujac na ludzi po calym swiecie jak na zwierzyne lowna..
  Nie ma wytlumaczenia na Guantanamo. Moze Snag wie, dlaczego uniewinnieni przez sady amerykanskie wiezniowie ciagle gnija w Guantanamo?.
  Dlaczego CIA mialo wiezienia w Polsce gdzie torturowano niewinnych ludzi. Rzad Millera dostal 15 milionow dolarow za pozwolenie?
  Amerykanie napadaja na kazde panstwo, w ktorym kwitnie ekonomia!!!
  Czego Clinton chcial od Jugoslawii??
  W czym Jankesom przeszkadzala Libia i Irak?. Przeciez mieli przyjazne stosunki z Kadafim i Husejnem
  Dlaczego bombardowali Indonezje? Filipiny?
  Dlaczego rozwalili East Timor?
  Kto Ameryce pozwolil bombardowac Niemcy juz po kapitulacji Niemiec? Tak zwani alianci wymordowali ponad poltora miliona cywilnych Niemcow w czasie nalotow dywanowych .
  Amerykanie zniszczycli pol Europy.
  Dlaczego amerykanie bombarduja obiekty cwilne. (Szpital w Niszu i Kabulu to tylko skromne przyklady)
  Kto wymyslil ‚collateral damage”?
  Dlaczego Amerykanie sie uwzieli na Szwecje? Co im Szwedzi zrobili? A teraz chca zmusic ten kraj zeby sie przylaczyl do NATO. I urzadzaja prowokacje na rosyjskiej granicy, zeby Szwecje zmusic do przystapienia do NATO. Kto zabil Olafa Palme?

  http://russia-insider.com/en/history/cia-nato-and-swedish-military-plot-regime-change-sweden-documentary-video/ri12877

  Zlotousty Obama powiedzial w wywiadzie: „We sometimes have to twist the arm of the countries which do not do what we expect them to do” (Czy tak mowi przywodca demokratycznego panstwa?)
  Amerykanie dopuszczaja sie wszystkich bestialstw w Afganistanie, Syrii – jak mozna bylo zniszczyc calutkie panstwo, ktore z nikim nie bylo w konflikcie?. USA napadaja na suwerenne, niezalezne kraje BEZ DECYZJI ONZ. To tez sie nie liczy?
  Amerykanie nie ukrywaja . ze chca wojny z Chinami i nie ukrywaja ze chca napasc na Rosje.
  Czy Snag nie ma telewizji, nie zna angielskiego, nie rozumie internetu, i nie ma komputera.
  Wielu Amerykanow, publicystow, naukowcow jest przerazonych obecna polityka USA.
  Hilary Clinton ma duze poparcie bo obiecuje wojne z Rosja a kiedys juz obiecala „to obliterate Iran”
  Dlaczego USA chce zabic Snowdena?
  Ilu przywodcow panstw niezaleznych zamordowali Amerykanie?
  Dlaczego Clintonowie spladrowali Rosje?? Czego tam szukali?
  Ilu dziennikarzy zamordowali Jankesy w Iraku? A ilu w USA?

  Bestialskie traktowanie uwiezionych Afganow, Irakijczykow:

  http://rinf.com/alt-news/multimedia/video-photos-of-us-prisoner-abuse-in-iraq-and-afghanistan-released/

  Czy Snag juz zapomnial Rumsfelda, Wolfowitza, Holbrooka, Clintona w Serbii, Albright w Kosowie?
  Jakim trzeba byc zboczencem, zeby opowiadac, ze warto bylo wymordowac pol miliona dzieci w Iraku (Madeleine ALbright – sekr. stanu!!)

  Madeleine Albright o mordowaniu irackich dzieci:
  http://investmentwatchblog.com/madeleine-albright-the-deaths-of-500000-iraqi-children-was-worth-it-for-iraqs-non-existent-wmds/

  Jakim prawem USA naklada sankcje na inne kraje a na USA za zniszczenie Bliskiego Wschodu, Jugoslawii, Afganistanu, pol niemal kontynentu afrykanskiego – nikt nie nalozy sankcji?
  Dlaczego Reagan zbombardowal Paname? Co robili jankesy w Nikaragui?
  Co robil senator McCain w Gruzji, na Ukrainie, i opowiadajac publicznie ze ma intymne stosunki z ISIS?
  Po co byla wojna w Wietnamie? Laosie? Korei? Jugoslawii?
  Co robila rodzina Bushow w Niemczech przed, w czasie i po II-ej wojnie swiatowej?
  Kto Polske sprzedal w Jalcie za dlug, ktory Amerykanie winni byli Rosji Sowieckiej?.
  Pretensje do Stalina? A co robili Anglicy na Syberii w czasie rewolucji bolszewickiej oplacanej i przygotowanej przez Zachod?
  Czego Amerykanie szukaja w Europie? Dlaczego podpalili Ukraine? Co robil sen. Mc Cain na majdanie a szef CIA w Kijowie?
  A i gowno ich obchodzi Krym.

  I czego chca od Rosji?

  http://investmentwatchblog.com/united-states-to-practice-nuclear-strikes-on-russia/

 94. Marucha said

  Re 91:
  Ciekawe rzeczy Pan znalazł, Panie Maćko. Ja o tym słyszałem, ale nie zdążyłem wyszukać odpowiednich linków.
  O gwarantowanym zapełnianiu więzień jednak nie wiedziałem. Tu komentarzy nie trzeba,,,

 95. Marucha said

  Re 93:
  Brawo, Panie Watażka.
  Choć jest smutne (o ile można użyć tak łagodnego słowa), że kraj, który naprawdę mógłby być wzorem dla innych, jest po prostu światowym bandytą. Cynicznym, bezczelnym, aroganckim bandytą.

 96. Miet said

  Panie Bart, ja pisałem tylko o sobie i daleki jestem od tego aby oczekiwać, czy wymagać aby inni uważali tak samo.
  Urawniłowki, oczywiście tutaj nie ma i nigdy nie było – miałem ją w mojej Ojczyźnie bardzo dawno temu i to mi wystarczy.:-)))
  Nighy nie mówiłem, że tutaj jest dobrze pod każdym względem.
  Są rzeczy i jest tyle zła, że to przeraża ale one nie lepiej wyglądają gdzie indziej. Pozostaje nam tylko z tym walczyć, tak jak kto potrafi i może.

 97. welna said

  Panie Mietku, to gdzie jest granica tego co może być prywatne – wojsko, policja, państwo…

 98. Maćko said

  Miet – na pewno mozna niezle zyc w USA, ale tez i jest faktem, ze wojny i wojska USA wymordowaly wiele setek tysiecy niewinnych na Ziemi. Sporo z powodu zewnetrznego sterowania z Israhella ale tez i sporo z powodu zachlannosci domowych psychopatów nie wspominajac juz o dzialaniach majacych na celu stworzenie Rzadu Swiatowego.

  Podobnie, Polaków nie mordowali Rosjanie z Arbatu czy przedmiesc Murmanska ale wyselekcjonowani psychopaci, sterowani przez marionetki oplacane czesto przez Korporatokracje aby utrzymac zyski przemyslu wojskowego.

  Konkretnie – USA kiedys mordowalo prawie tylko innych a teraz zabiera sie za i ciemiezenie wlasnej populacji. Brutalne i bezwzgldne o czym swiadczy 110 zabitych miesiecznie przez wasza okupacyjan politzei, jak wiemy z licznych nagran, czesto zabici naleza do grupy niewinnych osób.

 99. Marucha said

  Jeden z powodów nienawiści całego szwiata do Korei Płn.

 100. watazka said

  89
  Miet

  Mieszkalem w Polsce 37 lat i podstawowych rzeczy o Polsce nie wiedzielismy:
  – Zamieszki w 1968 roku byly przygotowane przez CIA
  – Rewolucja na Wegrzech w 1956 roku byla jawna prowokacja CIA
  – Ruch Solidarnosci byl oplacany przez USA – no niby wszyscy wiedzieli ale myslelismy, ze to USA z przyjazni do polskiego robotnika tak nam pomaga.
  – O sankcjach Reagana na Polske nie slyszelismy w Polsce
  – Prasa zachodnia podawala informacje o wprowadzeniu stanu wojennego juz na 10 miesiecy przed 13 grudnia. Czy nikt w Polsce nie wierzyl, czy nie wiedzial?
  – Ale wiedzielismy i wierzylismy, ze ‚ruscy wejda”
  A Polska przeciez jest mniejsza od USA.

  – Amerykanie maja dostep do informacji a jednak dalej wierza w oficjalna wersje 9/11, dalej wierza, ze Kadafi byl tyranem, Husejn mial bron masowego razenia, a Miloszewicz byl swinia.
  – W CNN to nawet nie wiedzieli dlaczego Putin najechal na Kreml- bo dla nich to Krym i Kreml to jedno.
  – Prezydent Bush nie umial pokazac Kanady na mapie.
  – Jak to sie dzieje, ze tylu Amerykanow zachwyca sie kandydatura bandytki na prezydenta? Niczego sie o niej nie dowiedzieli?

  O wiezieniach:
  Nawet nie bardzo mnie dziwi, ze Amerykanie, ktorzy sa swietsi od ojca swietego nie bardzo wiedza co sie wokol nich dzieje.
  Ale o tych wiezieniach trabia juz wszystkie organizacje humaitarne w USA i podaja nawet oficjalne media. Prosze sobie sprawdzic bo informacji jest duzo.

  Amerykanie cierpia na jakas znieczulice na czyjas krzywde. Wszyscy wiedza o nielegalnym kz-ecie w Guantanamo – i jakos przyjeli to jako normalna czesc polityki USA.

  Napedzanie ludzi do prywatnych wiezien nie jest zadna tajemnica. Mowia o tym w wywiadach nawet sami policjanci, ze maja quota, ktore musza wypelnic.

  Dziala to tak: Kontraktorzy /wlasciciele wiezien maja podpisana umowe z rzadem na prowadzenie wiezienia zapewniajac opieke lekarska, straz, zmiane poscieli, aprowizacje itp. Za to rzad/ podatnik im takie wiezienie buduje a potem placi im 240 dol za dzien od wieznia.
  Prywatne firmy sa poza kontrola bo taka jest filozofia polityki kowbojskiego kapitalizmu.
  Biora pieniadze za friko. Im wiecej wiezniow tym lepszy biznes. Im dluzej tam siedza tym wiekszy dochod dla wlasciciela.

  Prywatne wiezienia, handel ludzmi, organami, kobietami, dziecmi , narkotykami i bronia to najlepsze biznesy naszej „cywilizacji”

  I skoro amerykanski podatnik utrzymuje jakies firmy (np. prywatne) to jest to w czyststej formie socjalizm a nie zaden kapitalizm. Amerykanom zdrowo przenicowali mozgi.

  Amerykanskie zrodlo:

  Private Prisons Pushing To Increase Profits

  http://www.blacklistednews.com/Private_Prisons_Pushing_To_Increase_Profits/31602/0/38/38/Y/M.html

  Guantanamo:

  http://investmentwatchblog.com/guantanamo-bay-in-54-seconds-what-every-american-should-know/

  Prison industries:

  http://www.truth-out.org/news/item/8731-prison-industries-dont-let-society-improve-or-we-lose-business-part-i

  Concentration camp America

  http://www.veteranstoday.com/2013/12/11/concentration-camp-america/

 101. snag said

  Moze Snag wie, dlaczego uniewinnieni przez sady amerykanskie wiezniowie ciagle gnija w Guantanamo?

  Na glupie pytania zazwyczaj nie odpowiadam ale zrobie wyjatek … Wiezniowie w Quantanamo dlatego ulokowano w Quantanamo zeby sad w Stanach nie mial jurysdykcji nad nimi a jesli byla jakas sprawa i uniewinniono kogos (o czym nie slyszalem) to wyrok nie ma zadnej mocy na wyspie ,…

  Get it ?

  Tak, tak, świetnie rozumiemy kurewską praworządność bandytów…
  Admin

 102. snag said

  Macko PS do 86 ,…

  W linku pod 87 w tekscie sa linki i odnosniki z listami setek miejsc na temat: kiedy, gdzie, z jakiej okazji czy powodu komuna mordowala rodakow w Chinach tudziez na temat rzezi na cywilnych chinczykach przez japoncow tak, tak tych samych japonskich bidulek ktorym Amerykanie utarli nosa ,…

  Fuckin Amis are bad, bad to the bone a ze chinscy commies wymordowali 80 milionow czy Sojuz 50 to w/g niektorych gosci na gajowce mozna polozyc laske … bo u siebie ,…

  Jesli to nie jest przykladem hipokryzji to nie wiem co jest ,…

 103. snag said

  Marucha @ 94 ,…

  Nie ma sie czym zachwycac bo w wiekszosci to niekontrolowany belkot a niektore zarzuty latwo wytlumaczyc jak ten na temat rzekomego wyznaczonego limitu aresztowan bo sa fabrykowane przez grupy jak Police Watchdog czy krwawiace serduszka Police Reform Organizing Project i im podobne ktore tym uzasadniaja swoje istnieninie i poplatne posadki finansowane przez podatnika ktore jednym oddechem dorzucaja ze jest nagonka na kolorowych bo stanowia tylko 35% spoleczenstwa i 3/4 aresztowanych a fakt ze popelniaja gross przestepstw przemilczaja ,…

  Tu masz pan najlepszy dowod ze spekulacje bo gdyby to mialo miejsce to ambulance chasers (adwokaci) dawno by te krowe doili – Lawyer nie powie ze nie ma dowodow a wymiga sie slowem ze ‚moze’ a ‚moze’ nie istnieja tak ze furtka otwarta ,…

  http://criminal.lawyers.com/criminal-law-basics/police-deny-quotas-but-they-might-actually-exist.html

  Na temat ‚statystyk’ wieziennictwa juz sie wypowiedzialem pod 16 na ‚wolnych’ i nie widze potrzeby powtarzac ,…

 104. Miet said

  No to Panie Watażka, co nam pozostało – chyba tylko w łeb sobie strzelić???
  Jak ta Hameryka taka zła, to nawet umrzeć będzie tutaj bardzo trudno!!!
  Mnie się jednak jeszcze do tego nie bardzo śpieszy.
  No ale jak będę musiał, to trudno.;-)))

 105. watazka said

  101
  Miet
  Ludzie przetrwali nie takie pozogi jak bandyckie prezydenty USA.
  Nawet jeszcze Indian troche zostalo.
  Ludnosc cywilna ma sile Sfinksa.

  Ale dyskutujemy polityke.

  I nalezy oceniac polityke kazdego panstwa wedlug tych samych kryteriow.
  My mamy takie samo prawo oceniac wariactwa polskiej polityki jak i kazdej innej.
  Swiata nie zmienimy, jestesmy tylko swiadkami historii.
  Trzeba sie starac, zeby byc uczciwym swiadkiem.

  Bo na wybory demokratyczne nie mamy zadnych szans.
  Ani w Polsce ani w USA.

  No to po co udawac?

 106. Miet said

  Re.98.
  A mine Panie Maćko bardzo cieszy, że na przeciwko mam sąsiada oficera policji.
  To bardzo fajny facet i gwarantuję Panu, że nikogo nie zamordował.
  Ja mam ten spokój, że od 12 lat nikt w naszym sąsiedztwie nie miał żadnego włamania do domu – żyję spokojnie i oby tak do końca.
  Ten koniec musi kiedyś nastąpić niezależnie od kraju w jakim żyjemy – Panie Maćko.
  A ta nasza „opresyjna” policja, to jak od bardzo dawna obserwuję, wie co robić tam gdzie trzeba coś robić.
  Ale ludzie, nikt wam nie nakazuje kochać Ameryki – ja ją też nie zawsze kocham.:-)))

 107. Miet said

  Ale kto udaje, Panie Watażka.
  Ja na temat amerykańskiej polityki już się wypowiadałem tyle razy, że nudno by było to w kółko powtarzać.
  Gwarantuję Panu, że ta suka Clinton nigdzie już nie przejdzie – tylko przygłupawe feminazistki jeszcze ją popierają.
  No chyba nie wymaga Pan od ludzi tutaj aby ją unicestwić.
  Ma prawo kandydować – a ja mam prawo na nią nie głosować. Ot i tyle.

 108. Miet said

  Re.97.
  Panie Wełna, to chyba nie do mnie takie pytanie, to nie ja pisałem o prywatności państwa, wojska czy policji. To chyba wzmiankował p. Admin w kontekście prywatnych więzień.
  Mnie nie przeszkadzają prywatne więzienia, jeżeli spełniają to do czego mają służyć.
  Nie przeszkadzają mi prywatne szkoły, jeżeli nie mam przymusu aby z nich korzystać.
  Nie przeszkadzają mi prywatni stróże porządku, jeżeli ktoś ich zatrudnił do pilnowania porządku i oni to spełniają. Możemy to ciągnąć dalej, ale po co?…

 109. snag said

  Marucha @ 99 ,…

  Rupert Murdoch nie jest zydem, fotka z zydem tez tego nie zmieni ,…

 110. Re: 103 Miet…
  zydowskiego „lukrowanego” go…wna zadluzonej po „uszy hameryki” juz nie da sie wiecej „lukrowac”…lichwiarskim „spokojem” I tzw., „bezpieczenstwem…pt: „obama-care”…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 111. Miet said

  Panie Jaśku, chyba jednak jedziemy na tym samym wózku.
  Jeżeli ta Hameryka to takie lukrowane g….no, które musi się rozlecieć, to tak samo szybko to kanadyjskie g…no się rozleci.
  Te same siły rządzą wami jak i nami – no może wam bliżej na białe niedźwiedzie.:-)))

 112. Re: 107 Miet…
  O ile dobrze pamietam, to temat byl o USA I jak „dobrze” I „bezpiecznie” sie Pan rozpisywal…(skrupulatnie zmienil Pan „kierunek”…)
  (w Kanadzie „murzynow” jeszcze nie bija”…)…
  Jesli chodzi o Kanade, to dlug wobec lichwiarzy wynosi ok. 3 bilionow (trylionow) dolarow I na dodatek sprawa lichwiarskiego banku „narodowego” znalazla sie w Sadzie Najwyzszym w kwestii kreowania pieniedzy z „powietrza” I przejecia banku przez rzad Kanady. Czy sie uda? Nie wiem., ale napewno nie „jedziemy na tym samym wozku” choc one sa bardzo podobne…
  Jeszcze nie mamy w Kanadzie „namiotowych miast”, „miast bez pradu I wody” ani „miast duchow” (ghost cities)… Jesli juz. Moge jeszcze dodac cos niecos…dla porowniania…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 113. Miet said

  No wiedziałem Panie Jaśku, że nadepnę na pana odcisk.
  Widzę, że Pan to taki kanadyjski patr..iota. Rozumiem Pana pobożne życzenia – ale jak to moja babka powiadała: – zanim ten gruby schudnie to ten chudy kojfnie.
  Ale życzę Panu i Kanadzie wszystkiego, wszystkiego itd.:-)))

 114. watazka said

  104
  Miet
  Ja nigdy nie podejrzewam pana o udawanie.
  To bylo o demokracji amerykanskiej, ktora udaje golabka pokoju.
  Komitet Nagrody Nobla udaje, ze rozdaje nagrody zasluzonym, kampania wyborcza udaje, ze wyborcy maja cos do powiedzenia, a USA robi za najwieksza ekonomie swiata a ONZ udaje ze ma cokolwiek do powiedzenia.. Ale pieniadze zbiera.
  A my? Polacy?
  Wiadomo. Gdzie my -tam kryzys.

 115. Marucha said

  Napiszę dużymi literami, żeby każdemu to utkwiło w głowie. Panie i młodzież – nie czytać.

  Mielibyśmy w zasadzie w dupie politykę wewnętrzną USRaela, ich gospodarkę, poziom życia, wymiar sprawiedliwości, więziennictwo etc. etc. – gdyby nie to, że USRael wpierdala się w wewnętrzne sprawy każdego kraju. A jeśli ma za krótkie łapy – to przynajmniej ochlapuje gównem czy usiłuje wprowadzać jakieś z dupy wzięte sankcje, żeby zmusić cały świat do realizacji własnych interesów i wyznawania jego „wartości”.

  USRael jest na arenie międzynarodowym najzwyklejszym bandytą, jakiego chyba świat nie widział. Do tego bandytą pełnym hipokryzji i zakłamania. Żaden kraj nie prowadził i nie prowadzi tylu wojen i żaden chyba nie nazywał bombardowań „wprowadzaniem demokracji”. USRael jest powszechnie znienawidzony, jak żaden inny – oprócz Izraela – kraj.

  Pisząc to nie mam na myśli zwykłych Amerykanów, lecz ich rządy.
  Te rządy jednak ktoś im wybrał.
  Kto?
  Putin?

 116. Marucha said

  Re 109:
  Ależ oczywiście, że Murdoch nie jest Żydem. Nie dostał nawet gwiazdki.
  On tylko postępuje jak Żyd, realizuje żydowskie interesy etc.

  (Co to jest: chodzi jak kaczka, kwacze jak kaczka, pływa jak kaczka, wygląda jak kaczka, znosi kacze jaja…
  Może kaczka?)

  Przy okazji warto zajrzeć tu:
  http://www.jewwatch.com/jew-entertainment-news-monopoly-murdoch-jew-part4.html

 117. .,_ said

  Gajowy @

  Krótko: USA to Babilon, Wielka Nierządnica pijana krwią świętych ludzi, z którą uprawiają nierząd królowie. Została opisana w Apokalipsie.

 118. re1truth2 said

  Re 81
  …kręci co któryś post. Jakaś taktyka, obrońca Ruppertów – on nie jew. Ale duchowy…

 119. Siekiera_Motyka said

  Ad. 68 – Przyznam że podniósł mi ten wpis ciśnienie 🙂

  ” „Już cały system więzienny w rekach prywatnych to przypomina” ,…

  Nie rob idioty z siebie, poczekaj az inni ci to oznajmia … ”

  No przyznam że się pogalopowałem z tym „ogólnym” opisem tego biznesu. Ale pogalopowałem bo „oni” przygotowują się pogalopować z tym trendem jeszcze dalej.

  „Kilka wiezien na poludniu Stanow. to wszystko – Pozatym, dobrze by bylo bo robia to za 1/4 kosztow ktore potrzebuje stan czy panstwo ktorymi obciaza podatnika (z wyjatkiem aresztantow szeryfa Arpajo z Arizony ktorym wystarcza namioty zamiast cel z TV i klimatyzacja) ,…”

  „The Record — For-Profit Private Prisons Do Not Provide Measurable Cost Savings

  Two primary factors guide most decisions to privatize correctional facilities: the need to relieve overcrowding and to save taxpayers dollars. Proponents of prison privatization claim that for-profit firms can operate prisons less expensively than government. The companies regularly promise savings in the range of 15 to 20 percent. In reality, the promise of savings turns out to be a big exaggeration. Numerous studies have shown little or no difference in costs associated with public and for-profit correctional facilities. The following describes several of these studies:”

  -http://www.afscme.org/news/publications/privatization/the-evidence-is-clear-crime-shouldnt-pay/the-record-for-profit-private-prisons-do-not-provide-measurable-cost-savings

  „We are living in boom times for the private prison industry. The Corrections Corporation of America (CCA), the nation’s largest owner of private prisons, has seen its revenue climb by more than 500 percent in the last two decades. And CCA wants to get much, much bigger: Last year, the company made an offer to 48 governors to buy and operate their state-funded prisons. But what made CCA’s pitch to those governors so audacious and shocking was that it included a so-called occupancy requirement, a clause demanding the state keep those newly privatized prisons at least 90 percent full at all times, regardless of whether crime was rising or falling.”

  -http://www.motherjones.com/mojo/2013/09/private-prisons-occupancy-quota-cca-crime

  Potrzebna jest dyskusja na temat „3 strikes and your out” ale nie mam na to czas. Ale jest to temat bardzo istotny dla tej dyskusji.

  -http://digitalcommons.calpoly.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1080&context=socssp

  Skąd ten 1/4 ? Proszę podać źródło.
  A Arpajo to taki pajac którego wywindowali tak samo jak wywindowali Bolka. Ta sama metoda. A cel to uśpić jeszcze bardziej śpiących „amerykanów”, „Patrz tu dupku a nie tam.”

  „Tam” to jest na przykład tutaj ,

  „Jak zbudować 400 miliardów dolarów F-35, który nie pływa”
  -http://www.thefiscaltimes.com/2015/03/15/How-Build-400-Billion-F-35-Doesn-t-Fly

  No ale Józio na Milwaukee Ave. powie „Ale Amerykę stać !!!!” . Tak durny Józiu, stać Amerykę marnować pieniądze (które leją się do kieszeni 1% ) bo płacisz podatki Stanowe, Federalne, i ten znany wszędzie „Property Taxis”, plus „Sales Tax” i tra la la la innych. Ciebie doją jak dupka. No ale dają ci trochę trocin zarobić byś się czuł częścią Potężnego Imperium i szczęśliwy. Ale jesteś Józiu nikim, czego nie jesteś świadomy. Gardzą Polakami kiedy tylko im jest to wygodne i NIC na to nie możecie poradzić poza robieniem dobrej miny.

  Skończyły się te wspaniałe czasy w Raju na Ziemi i teraz pokarze się ręka tych co ten Cyrk wam ( i mnie) przez tyle lat przedstawiali. Nie będzie fajnie.

  Nie mam przyjemności krytykować USA. Sam połknolem ten mit. No ale czas się obudzić bo to już 5 min do 12-tom.

  A na koniec ——> „Nie rob idioty z siebie, poczekaj az inni ci to oznajmia … ”

  Miałem tutaj popisać się jak szewc, ale nie ma sensu poniżać się do takiego poziomu bo wiadomo kim jest kto 🙂

 120. Siekiera_Motyka said

  A tu książka dla Amerykanósów by zrozumieli gdzie mieszkają. Ale nie będę „Hold my breath” by ich zmotywowało to ją przeczytać. Bo oni wszystko rozumieją. No i Są w Raju.

  http://www.amazon.com/They-Made-Many-Promises-Experience/dp/0882959654

 121. Filomena said

  Trzeba zrozumiec jeden prosty fakt. Straszenie swiata Polnocna Korea, szyickim Iranem czy Rosja Putina jest jednym ze sposobow odwrocenia naszej uwagi od prawdziwego zloczyncy, ktorym jest syjonizm. Syjonizm jest to najstraszniejsza forma etnicznego czy rasowego szowinizmu. Syjonistom nie wystarczy sam Izrael – oni chca zawladnac calym swiatem.

  Wazne jest wiedziec, ze syjonistami nie sa wylacznie Zydzi. Jest niemalo Zydow, ktorzy syjonizm odrzucaja. Adeptami syjonizmu sa rowniez nie-Zydzi: czlonkowie niektorych protestanckich kosciolow, masoni, czlonkowie takiej grupy jak British Israel czy tez brytyjska rodzina krolewska. Ludzie ci skupili sporo kapitalow w swoich rekach i maja wlasna wizje swiata w ktorej bogate zydowskie klany i inne uprzywilejowane (bardzo bogate) grupy maja byc panami. Tzw. demokracja czy trabienie o prawach czlowieka to tylko sposob na zniewolenie narodow, na narzucenie im nowych norm, na zmanipulowanie ich swiadomosci.

  Media, szczegolnie te na Zachodzie sa w rekach syjonistow i dlatego nie moga byc i nie sa wiarygodne. Ich celem zreszta nie jest wcale przekazanie nam prawdy czy jakichs faktow. Ich celem jest manipulacja ludzmi, znieksztalcanie faktow, propaganda.

  Nie mozna wierzyc mediom, ktore z jednej strony robia szum wokol grupy degeneratow z Charlie Hebdo, zabitych (rzekomo) przez fanatykow islamskich a calkowicie ignoruja spalenie prawoslawnych aktywistow w Odesie czy zabijanie cywilow na Donbasie. I te same media beda nam mowic jak straszny rezim panuje w Korei Polnocnej. Jak mozna im wierzyc? Na jakiej podstawie?

  ——
  Na podstawie wypowiedzi p. Snaga? 🙂
  Admin

 122. Siekiera_Motyka said

  Ad. 121 – Dokładnie Tak !!!

  ” Syjonistom nie wystarczy sam Izrael …… ”

  To tylko ich „kryjówka” by mogli spokojnie robić swoje i być nietykalni w tym miejscu na Ziemi.

 123. Filomena said

  Co do historyka Normana Daviesa to chcialabym tu zrobic spostrzezenie, ze ow historyk nie jest chrzescijaninem za to jest czlonkiem jednej z loz masonskich. Oczywiscie ktos mi powie, co ma religia do historii, matematyki, biologii czy innych dziedzin? To prawda. No tylko masonstwo to nie taka sobie zwykla tradycyjna religia, jesli to w ogole religia. To kelktyw ludzi, ktorzy biora aktywny udzial w przerabianiu swiat, ktorzy czesto sluza syjonistom. Trudno mi uwierzyc zeby przynaleznosc ow historyka do masonerii nie miala zadnego wplywu na postrzeganie przezen historii.

  Czlonek tradycyjnych kultow (niech to bedzie chrzescijanstwo, islam, nawet zoroastrianizm) czesto interpretuje historie inaczej. Nie chodzi tu wcale o mieszanie wiary z historia, ale prawda jest taka, ze osoba religijna jest tradycjonalista i takie zjawiska jak Renesans czy Oswiecenie postrzega z przynajmniej pewna doza krytyki. Chyba kazdy wie, co mam na mysli. Dla masona Renesans i Oswiecenie to postep a Sredniowiecze to epoka ciemnosci. Dla chrzescijanina Sredniowiecze to czesto pewnego typu zloty wiek.

  Sam fakt, ze Norman Davies stal sie tak popularny i w Polsce i poza Polska wzbudza u mnie drobne podejrzenia.

 124. Maćko said

  Od dawna obserwuje, ze osoby mieszkajace w USA prezentuja syndrom zaby w powoli ogrzewanym akwarium. Jesli wzrost temperatury jest wystarczajaco powolny to zaba da sie ugotowac i nie wyjdzie z wody. Oczywiscie, jest to bardzo ludzkie i naturalne i socjocybernetyka doskonale to wyjasnia na planie pracy korelatora z homeostatem i czuloscia receptorów, ale.. Ale – od elit mozna wymagac wiekszej przezornosci i zdolnosci do integrowania sygnalów z róznych zródel aby uniknac efektu przyzwyczajenia.
  Widac równiez, ze ograniczanie wolnosci osobistej postepuje w ten sam sposób w wielu innych krajach Swiata, nie tylko w USA. Mozna chyba zauwazyc, ze tam, gdzie wplywy maja syjonisci – talmudysci wolnosc sie ogranicza a tam gdzie steruja normalni ludzie wolnosci sie nie ogranicza. Przykladem dobrym jest prawo do posiadania broni w Rosji lub kolejne referendum w Szwajcarii.
  Mimo niesamowitego wplywu zydów na Kanade, sa tam bardzo silne ruchu normalizujace i walczace o wolnosc, np. inincjatywa nacjonalizacji Banku Centralnego.

 125. snag said

  Marucha @ 77 ,…

  A wszystko co panstwowe kosztuje 4x wiecej i nie zalatwia sprawy a ze jako podatnik za to place to wole taniej, duzo taniej ,…

  ——
  1. Po pierwsze – snag-prawda z tą taniością prywatnych przedsiębiorstw vs. państwowe (nie mówię tylko o więzieniach).
  2. Po drugie – kiedyś w Polsce mówiono „tanie mięso psi jedzą”, ale Pan już pewnie zapomniał, co to znaczy.
  Admin

 126. snag said

  Admin @ 101 ,…

  It’s a war … byl zamach na amerykanskiej ziemi zamordowano ponad 3 tys niewinnych ludzi … do diabla z praworzadnoscia ,…

 127. snag said

  Jasiek Z Toronto @ 110 ,…

  Kiedys ci udowodnilem ze Canada jest bardziej zadluzona niz Stany a ty dalej swoje ,…

 128. snag said

  Jasiek Z Toronto @ 112 ,…

  Nie macie namitowych miast a przy okazji nie macie rowniez kupe szmalu w kieszeni bo wam zabieraja na utrzymanie bum’ow, to ze sprawa jest w sadzie jeszcze nic nie znaczy zadzwon wasc jak wygraja ,…

 129. Proszę sobie przypomnieć Pana Andrzeja Leppera, a konkretnie to, jak waliły w niego wszystkie niemieckie media i ich ,,autorytety”.

  Czego wtedy nie słyszeliśmy na jego temat? Że jest brudnym i głupim wieśniakiem, że to idiota, że należy się za niego wstydzić przez całym światem…

  I co się okazało? No, co?

  Albo ile jest prawdy w tym, co mówią ,,międzynarodowe media” na temat rosyjskiej interwencji w Syrii?

  Ile prawdy mówią na temat zbrodni Turcji, Izraela i Arabii Saudyjskiej? Zero, czy mniej niż zero?

  Ile wcześniej słyszeliście prawdy na temat powodów interwencji w Libii i Iraku? Dziś już znamy maile psychopatki Clinton, lecz żadne (niemieckie, amerykańskie, izraelskie – jeden czort) media o nich nie informowały. Mówiła to tylko ,,propaganda rosyjska” pod postacią RT.

  Przypomnijcie sobie czasy, gdy takich gówniarzy jak ja nie było jeszcze na świecie, a NATO bombardowało Jugosławię. Ile słyszeliście prawdy na temat Serbów i Kosowa?

  Mądrzy dziś jesteście, bo macie Gajówkę i Internet. Wtedy połowa z was była durna jak cepy, boście nie wiedzieli co się dzieje i kto kogo morduje. Mądrzy po fakcie, jak zwykle zresztą.

  Teraz twierdzi wielu z was, że w Korei Północnej umierają z głodu miliony dzieci… bo tak wam mówią te same media. Te, które jeszcze nigdy nie splamiły się mówieniem prawdy w tematach politycznych. A wy, choć w Korei Północnej nigdy nie byliście, jesteście o tym święcie przekonani. Tak jak byliście przekonani o posiadaniu przez Hussajna broni jądrowej i tak jak byliście przekonani o zbrodniach Serbów.

  Starzy, a głupi.

 130. snag said

  Siekiera_Motyka @ 119 ,…

  „Jak zbudować 400 miliardów dolarów F-35, który nie pływa” ……………….. ;))) ,…

  Widze ze chcialbys wasc miec cala owce i sytego wilka co jest nierealne, psioczysz wasc na wysokie podatki podatki i bronisz panstwowa biurokracje ktora cie okrada np. kwitem na ponad 500 dolcow (30 lat temu) za mlotek czy deska na sraczu, etc.

  Jeslis szczery i chcesz miec wiecej w kieszeni czy na koncie to nie psiocz ze korzystamy z prywatnej inicjatywy i know how ,…

  Jakie wyniki mamy tam gdzie panstwowa biurokracja rzadzi dobrze wiemy patrzac chocby na publiczne szkoly ktore wypuszczaja absolwentow ze swiadectwami ktore nie potrafia przeczytac i kosztuja 2x tyle co najlepsze prywatne ,…

 131. snag said

  Admin @ 121 ,…

  Nigdzie nie twierdzilem ze ‚amerykanskie’ media sa wiarygodne, przeciwnie bo czesto podkreslam ‚amerykanskie’ cudzyslowem lub nazywam zio-media i nie dla przyjemnosci siedze na zio-mediach a zeby dowiedziec sie czego nie dowiem sie w Stanach oraz po to zeby prostowac ich hasbara klamstwa czy szkalowanie Polakow – Kazdy moze popsioczyc niestety nikt nie potrafi pokazac cos lepszego w zamian ,…

  Jeszcze raz P. Marucha co do hegemonii mamy wybor; zlo i mniejsze zlo, wymiana ‚NIKIM’ jest nierealna, wiec co? ,…

  Jak jest tak jest w tych Stanach tak jest, Korea otoczona jest sciana, kolczastymi zasiekami i strefa buforowa na ktorej strzela do ludzi jak do kaczek zeby zniechecic uciekinierow a nasz kandydat na prezydenta proponuje budowac sciane zeby zapobiec inwazji imigrantow ,…

  Wymowne ,…

 132. snag said

  Macko @ 124 ,…

  Jesli inincjatywa nacjonalizacji Banku Centralnego przejdzie to znaczy ze zio-masoneria nie ma takiego w plywu jak im sie przypisuje bo gdyby miala dawno mielibysmy NWO i wszystko co przynosi ,…

  Cos tu nie gra … logicznie ,…

 133. snag said

  Marucha @ 115 ,…

  Zadna przyjemnosc byc policjantem swiata, szczegolnie dla amerykanskiego podatnika BUT SOMEBODY GOTTA DO IT wiec lepiej my niz ktos inny ,…

  Niektorzy prosza zeby USRael wpierdalal się w wewnętrzne sprawy kraju, Polska np. dopominajac sie o amerykanskie bazy i system baterii rakietowych na polskiej ziemi ,…

 134. Marucha said

  Re 126:
  Jaki znowu zamach?

 135. Marucha said

  Re 130:
  Mamy też mnóstwo prywatnych szkół, które zwane są, nie bez kozery, fabrykami dyplomów, Za pieniądze.
  W Polsce w rankingach szkół i uczelni definitywnie prowadzą instytucje państwowe.
  W uczelniach prywatnych pracują zwykle na drugi etat osoby, które już mają państwowe zatrudnienie,
  Powiela Pan liberalne mity.

  Re 131:
  No i skąd Pan wie, jak to jest w tej Korei Północnej?
  Z tych mediów, które Pan sam oskarża o niewiarygodność.
  Skąd ludzie uciekają do USA? Od sąsiadów, Wie Pan, ilu imigrantów przyjęła Rosja? A nawet Białoruś i Polska?

  Re 133:
  Pan jest zabawny…
  Pan usiłuje wcisnąć kit, że USRael napada na suwerenne kraje wyłącznie z miłości do demokracji i sprawiedliwości. Że czuje takie moralne powołanie, taki obowiązek wobec historii, który niechętnie bierze na siebie…
  I że jeszcze podatnicy amerykańscy do tego dokładają…

  Podobnego bulszytu dawno nie czytałem.

  Ameryka nie może żyć bez napaści i wojen. Na nich się bogaci, m.in. rabując i grabiąc bogactwa napadniętych krajów. Cała historia USA to prawie same wojny.

  Niektorzy prosza zeby USRael wpierdalal się w wewnętrzne sprawy kraju,

  Taaak… żydzi polscy proszą żydów amerykańskich.
  Zresztą – USRael wpierdala się w wewnętrzne sprawy nawet tych krajów, które o to nie proszą, a wręcz nie życzą sobie zaprowadzania amerykańskich porządków.

 136. snag said

  Marucha @ 134 ,…

 137. Siekiera_Motyka said

  Ad. 133 – „Zadna przyjemnosc byc policjantem swiata, szczegolnie dla amerykanskiego podatnika BUT SOMEBODY GOTTA DO IT wiec lepiej my niz ktos inny ,…

  Niektorzy prosza zeby USRael wpierdalal się w wewnętrzne sprawy kraju, Polska np. dopominajac sie o amerykanskie bazy i system baterii rakietowych na polskiej ziemi ”

  You have gotta be kidding me Bruner !!!!

  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/nie-ze-mna-te-numery-bruner-pl-ffffff

  „Polska np. dopominajac sie o amerykanskie bazy i system baterii rakietowych na polskiej ziemi „”

  April Fools Day is a long way off.

 138. .,_ said

  Gajowy @

  Mała korekta panie Marucha.

  Panu chodziło zapewne o uczelnie prywatne czyli studia, nie szkoły.

  Prywatne uczelnie rzeczywiście nastawione są na zarabianie.

  Jeśli chodzi o szkoły (podstawówki, gimnazja, licea) to w rankingach prowadzą te prywatne, które są najczęściej szkołami katolickimi.

  Zresztą szkoły katolickie mają najlepszy poziom nauczania nie tylko w Polsce, również i na Zachodzie.

 139. Marucha said

  Re 136:
  Czy mógłby Pan krótko, własnymi słowami opisać, co się wtedy stało?

 140. snag said

  Marucha @ ,…

  re 130 ,…

  My mamy panstwowe prywatne i mieszane ktore roznia sie tym ze absolwenci prywatnych nie musza szukac pracy bo na nich czeka czego nie mozna powiedziec o pozostalych.

  Re 131 ,…

  Ze zrodel w w kilku jezykach i roznych miejsc przez porownanie i trescia miedzy linijkami. Skąd ludzie uciekają do USA czy ilu imigrantów przyjęła Rosja, Białoruś czy Polska akurat mnie nie interesuje bo rozmawiamy o sytuacji w Korei i koreanskich uciekinierach.

  Re 133 ,…

  Kto jest zabawny? to pan przypinasz mi latke imputujac cos czego nie powidzialem. Roznimy sie w procesowaniu, w tym sek.

  Wciaz czekam na odpowiedz … ‚co do hegemonii mamy wybor; zlo i mniejsze zlo, wymiana ‚NIKIM’ jest nierealna, wiec co?’ ,…

  Skarbowi panstwa ktore za to placi pieniadze nie leca z nieba a z konta podatnika – Zadna przyjemnosc pracowac kilka miesiecy w roku na podatki i patrzec na burdel w Iraku czy Afganistanie gdzie 1200 miliardow poszlo w bloto mozna za ktore mozna bylo zbudowc ok. 100 tuneli (potrzebne jest 6-7) jak ten pod LaManche pod Rockie Mts. i Caskades i zaoszczedzic dziesiatki miliardow na transporcie kazdej zimy nie wspominajac o ofiarach lawin i burz snieznych.

  Ameryka jest policjantem swiata tego wymaga dzisiaj jej interes i na tym sie konczy a kiedy upadnie jak inne imperia i paleczke przejma Japs, Czinki, Mongoly czy ktos z tej polki i bedziesz wasc spiewal ‚you haven’t nothing yet’ ,…

 141. snag said

  Siekiera_Motyka @ 137 ,…

  Nie tylko na szczeblu panstwowym w W-wie tudziez w Slupsku skad pochodze gdzie wladze miejskie byly bardzo zawiedzione przyjmujac do wiadomosci ze Obama sie rozmyslil ,…

 142. snag said

  Marucha @ 139 ,…

  Jednym zdaniem – Dwa porwane samoloty z porywaczami za kierownica zdemolowaly WTC ,…

 143. snag said

  .,_ @139 ,…

  ‚Prywatne uczelnie rzeczywiście nastawione są na zarabianie’

  Nastepny ‚znawca’ Ameryki – Prywatne uczelnie ktore sie licza w Stanach to non-profit instytucje co nie znaczy ze nie ma takich ktore wspominasz z tym ze ich dyplomami mozesz sie podetrzec ,…

 144. Maćko said

  126 Snag – 11/9 ( dla zmylenia przeciwnika ) to inside job, wiec jesli podaje Pan to jako przyklad na plus sytuacji w USA to albo jest Pan agentem propagandy USA albo KOMPLETNYM IGNORANTEM.
  Tercium non datur.
  Period.
  Czyli dyskusja mija sie z celem. Jako agent robi Pan swoje bo takie ma Pan zadanie ( swiadome lub nie ) a jako ingorant ( po tylu latach to wprost nie do pojecia zeby nie wiedziec o falszywosci zawalenie sie wiez ) i tak nie zrozumie co sie dzieje dookola.

  Lepsza zla prawda niz dobre klamstwo, nie mam ochoy Panu ublizac ale musze stwierdzic jak jest, albowiem jest jak jest i tylko prawda ma wartosc.

  Humanitarnosc i empatia sklaniaja mnie do zasugerowania Panu analizy logicznej i technicznej „zawalenia” sie budynku WTC7.
  .https://www.youtube.com/watch?v=kqG6v7KZ_s8

 145. Weźcie się Panowie zastanówcie, co jeszcze niedawno myśleliście i pisaliście na temat Andrzeja Leppera, dobrze?

  Bo wielu z was nawróciło się dopiero po paru jego wspomnieniach, przemowach i artykułach. Inaczej: dopiero, gdy człowieka zabili.

  Tacy odporni na media jesteście.

 146. Siekiera_Motyka said

  Ad. 139 – No Panie Marucho, przecież USrael był zakatowany przez terrorystów.

  Mulit-Billionowy Kompleks Militarny nic nie zauważyły bo byli zajęci manewrami i patrzyli na ZEWNĄTRZ. Poza tym, nikt nie myślał że taki atak można wykonać samolotami. To co Japończyki robili się nie liczy bo nie było wierzy.

 147. NICK said

  No i masz Gospodarzu przykładną „dyskusję” polonusów. Zmuszających Pana do obalania kłamstw oczywistych i udowadniania, że nie jest Pan wielbłądem… .

  Na czele z cienkim bolkiem, zwanym we tutejszych kręgach profesorem… .
  Co to coś wie, czegoś nie wie, nie zauważa.

  A jak mu nie pasuje? Po chamsku gardłuje.
  Podatki na usrael płaci i sam się bogaci;
  na krzywdach świata całego.
  A, zaprawdę, nic już z niego.

  Ot, człowiek zniżony.
  Biedny.
  Odtrącony.
  „Gardłuj sobie. U siebie. Tam was trzeba.
  Usraelskie pomioty. Nie-Nieba.”

 148. snag said

  Macko @ 140 ,…

  Zajrzalem do kilkunastu konspiracyjnych wersji incydentu na przestrzeni czasu do tej tez, jedna podobna do drugiej tylko nikt nie potrafi wytlumaczyc w jaki sposob uzywane przez kilkadziesiat tys pracownikow 24/7/365 w dzien i kilka tys w nocy strzezone budynki z wlasna stacja strazakow przygotowano do kontrolowanej demolki do ktorej potrzebne jest kilka tys dziur w zbrojonym betonie, pneumatyczne mloty i swidry nie wspominajac o kilkudiesiecio osobowej ekipa i conajmnie miesiac przygotowan.

  Pamietam w Seattle demolowali Kingdom (sportowa arene) w nocy bylo slychac z odleglosci kilku mil w aucie na autostradzie nie wspominajac o pyle na ktory skarzyli sie astmatycy i sasiedzi – Wielu z nich wyprowadzilo sie do rodzin, hoteli i sadzili firme o odszkodowania ,…

  Zwroc wasc uwage na te ‚2,803,332’ otwarc/ogladaczy pod spodem – Pachnie mamona 😉 ,…

  Tytul agenta czy ignoranta dyplomatycznie pomine ,…

 149. Marucha said

  Re 140:
  Jak Pana emigracja do Rosji czy Polski nie interesuje, to po jakiego ch… chwalisz się Pan, że meksykańska biedota ucieka do USA? Nie tylko USA jest krajem imigrantów.

  A poza tym bardzo się lituję nad biedną Ameryką, co to MUSI – no po prostu musi, acz bardzo niechętnie – pełnić rolę światowego żandarma i jeszcze do tego dokłada…
  W ogóle się to nie opłaca, rząd płacze – ale taki jest interes Ameryki. Dziwny to interes, co można na nim stracić, jakby rzekł baron Srul Radziwiłł.

  Ale w ogóle to ja się z tym interesem zgadzam. W interesie złodzieja leży kradzież, w interesie bandyty leży mord itd.

  Pan ma totalnie zryty mózg. Słusznie mówił ktoś, że Pan nie jest z naszego podwórka. Ani nawet z naszej dzielnicy. Ja bym powiedział, że Pan nie jest z naszej cywilizacji.

  Re 142;
  Tak, dwa samoloty…
  Pilotowane przez pastuchów po parudniowym kursie pilotażu.
  A ta środkowa wieża to zawaliła się ze strachu.

  Zgadzam się z #144: albo jest Pan totalnym ignorantem – albo agentem wpływu.

  Re 143:
  Oczywiście, że prywatne szkoły czy uczelnie są nastawione na zarabianie pieniędzy, bo chyba nie będzie Pan wciskał kitu, że robią to dla chwały bożej?

  Istotnie, w USA najlepsze uczelnie są prywatne, co zapewne wynika z innej, niż w Europie tradycji. Ale, jeśli się nie mylę, świat składa się nie tylko z USA….

  W takiej Finlandii w ogóle nie ma szkolnictwa prywatnego, a poziom wykształcenia jest bodaj najlepszy w Europie.
  W Polsce najlepsze zakłady naukowe są państwowe (jak słusznie zauważył #138, katolickie są wyjątkiem, ale trudno nazwać je też prywatnymi sensu stricte).

  Panie Snag, Pan zmierza drogą, którą kiedyś poszedł niejaki Rysio…

 150. Marucha said

  Re 147:
  Kogo Pan ma na myśli, panie Nick?

 151. Siekiera_Motyka said

  Trudno być takim człowiekiem

  .http://2.bp.blogspot.com/-JK4I0F3hz20/UIT9WnKZHnI/AAAAAAAAAwg/6agbc4-RaEU/s1600/578389_4660866441004_755490032_n.jpg

 152. NICK said

  Gospodarzu.
  Ano tego, który bez żadnego odniesienia merytorycznego, co do licznych mych uwag na jego temat. Kwituje mnie: „człowieczku”. Nie jest to żadną obrazą. Dla mnie. To JEST obraza dla zapodającego te słowa-bumerangi.
  Nie dla mnie. Chłopo-inteligenta współczesnego i polskiego.

  Oczywiście! To pan profesor miet. Wie Pan dlaczego napisałem z małych liter?

 153. snag said

  Marucha @ 149 ,…

  „Pilotowane przez pastuchów po parudniowym kursie pilotażu”

  Udowodnij pan ze nie byli wczesniej przeszkoleni przez mossad a kursy w Stanach byly dla picu. Pewne detale sugeruja ze mozliwe … Kto na tym skorzystal? Ja widze preludium do inwazji Iraku i pozbycia sie Sadama ktory byl koscia w gardle zio-grajdolka. Lotnisko Logan International z ktorego porwano samoloty byly strzezone przez izraelska firme, po drugiej stronie Hudson River w N. Jersey widziano ciezarowke do przeprowadzek i kilku izrealczykow filmujacych incydent, kilkudziesiaciu innych aresztowano w okolicy metropolitan area i wypuszczono przed zakonczeniem sledztwa ,…

  Ciekawe jak to wytlumaczycie ,…

  Full text: bin Laden’s ‚letter to America’
  —————————————————-
  http://www.theguardian.com/world/2002/nov/24/theobserver

  ——
  Panie Snag, ja Pana podziwiam.
  Walczyć o tak beznadziejnie przegraną sprawę wymaga samozaparcia.
  Nb. bodaj w Korei był bardzo podobny przypadek. Wieże nie runęły, dymiły przez kilka dni.
  Admin

 154. snag said

  Poprawka do 140 ,…

  Powinno byc; ‚you haven’t seen nothing yet’ ,…

 155. Marucha said

  Re 152:
  No to bardzo Pan obraźliwy, skoro jednorazowe użycie słowa „człowieczku” tak Panu utkwiło w pamięci, że aż Pan je skwitował „cienkim Bolkiem”.
  Napisanie „pan profesor miet” z małych liter jest, co tu dużo gadać, dziecinne – a jeśli chodzi o obraźliwość, to mniej więcej równa się z „człowieczkiem”.
  Mówiąc krótko – reakcja przewyższyła akcję.

  A w ogóle to p. Mietka znam internetowo od bardzo dawna, jeśli to ma dla Pana jakieś znaczenie. Dla mnie ma: otóż zwyczajowo bronię osób, z którymi zjadłem wirtualną beczkę soli. Zresztą nie wiem, przed czym mam go bronić.

 156. snag said

  Marucha @ 153

  Ja pana rowniez choc z innej strony bo stawiasz pytania, zarzucasz mi to i owo a sam unikasz odpowiedzi na proste pytania zadane panu ,…

  Na marginesie na temat jakosci panstwowych uczelni w Polsce, znasz wasc jakas w pierwszej setce czy trzech na liscie swiatowego rankingu? ,…

  Na temat biurokracji obejde sie bez korepetycji bo znam ja tutaj i w kraju gdzie probowalem kupic przechodzone auto na wakacje i zostawic bratankowi, dalem se spokoj po tygodniu odsylania od biura do biura a tam od okienka do okienka przez mrukliwe panie ktore robily mi laske ze podniosla glowe while texting na telefonie ,…

  Usmiechnietej reprezentantki polskiej biurokracji nie odnotowalem tudziez kasjerki w sklepie ,…

  Nie wiem nic o rankingach polskich uczelni i niewiele o nie dbam, wiedząc kto je ustawia.
  Być może nie są w czołówce światowej… no i chuj. Na nasze potrzeby wystarczą.
  A z paniami biurwami to ma Pan chyba pecha.
  Admin

 157. snag said

  Marucha @ 155 ,…

  Pan Miet jest przesadnie grzeczny, gdyby probowal to ze mna nie skonczylo by sie na ‚czlowieczku’, no sir ,…

 158. re1truth2 said

  Re 154
  Te w Korei były z ‚tytanu’ Gospodarzu 😉
  A Pluto prześlizgnął się ślizgiem nad barierkami i walnął w Pentagon – też szkolony przez speców z Mossy’holly’woodu…
  .http://a.dilcdn.com/bl/wp-content/uploads/sites/2/2013/08/Pluto-Sledding.jpg

 159. re1truth2 said

  Oops, miało być 153.

 160. snag said

  Marucha @ 149

  re 142 – ‚A ta środkowa wieża to zawaliła się ze strachu’

  Pod srodkowa wieza (#7) tudziez pod WTC co spiskowi teorysci solidarnie przemilczaja byla stacja metra z malym centrum handlowym i bankiem … Stropy puscily podobnie jak pod WTC po zawaleniu.

  A wyglądało to jak planowe wyburzenie… choć tak naprawdę, to ktoś tam strzelił papierową torbą i nadwyrężone stropy akurat tego nie wytrzymały.
  Admin

 161. osoba prywatna said

  USA szpiegują Koreę Północną poprzez charytatywną odzież.
  Po demaskacji tajnej operacji Pentagonu związaną z działalnością charytatywną misje humanitarne na całym świecie mogą zostać narażone na podejrzenia o szpiegowanie.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151028/1308967/USA-KRLD-szpiegowanie.html#ixzz430O5yf6y

 162. snag said

  Macko ,…

  Wolno czytasz senor, ciekawe ile ci zajmie wytlumaczenie listu Bin Ladena ktorym wydal wyrok smierci na siebie ,…

 163. Siekiera_Motyka said

  Ad. 156 – Tu Barbara Honegger wyjaśnia jak Pluto to zrobił, bo miał pomoc od Road Runner.

  -https://www.youtube.com/watch?v=4fvJ8nFa5Qk

 164. Peryskop said

  Ciekawostką jest to, że w zestawieniach statystycznych źongluje się danymi dot. pracy więźniów w USA i np. jak czeba, to wskaźnik bezrobocia ich uwzględnia, a jak nieczeba, to nie uwzględnia.

  Re 33

  Fragment publikacji z kwartalnika „Cywilizacja” nr 39/2011 – edycja „Media a polityka” :

  …Prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Kairze w dniu 4.06.2009 roku przyznał że: w okresie zimnej wojny Stany Zjednoczone odegrały rolę w obaleniu demokratycznie wybranego rządu w Iranie.

  Ale ta lista jest niestety znacznie dłuższa [16] :

  1893 Hawaje (aneksja 1898)
  1949 Syria
  1949 Grecja
  1952 Kuba
  1953 Iran
  1953 Gujana Brytyjska
  1954 Gwatemala
  1955 Wietnam
  1957 Haiti
  1958 / 1959 / 1960 Laos
  1960 Korea Południowa
  1960 Ekwador
  1963 Wietnam
  1963 Dominikana
  1963 Honduras
  1963 Gwatemala
  1963 Ekwador
  1964 Brazylia
  1964 Boliwia
  1965 Zair
  1966 Ghana
  1967 Grecja, 1970 Kambodża
  1970 Boliwia, 1972 Salwador
  1973 Chile, 1975 Australia, 1979 Korea Południowa
  1980 Liberia, 1982 Czad
  1983 Grenada
  1987 Fidżi
  2002 Wenezuela
  2003 Irak
  2004 Haiti
  2009 Honduras
  ————–
  2010 Haiti
  2011 Libia
  2013 Syria (w toku)

  W planach jest jeszcze Iran, Pakistan, Jemen, Sudan, Korea Północna…

  Nowy Porządek Świata ?

  Noblista w dziedzinie literatury Harold Pinter, jeden z wielu odważnych i uczciwych Żydów z polskimi korzeniami (jak prof. Szlomo Sand z Tel Aviv, autor książki „When and How the Jewish People Was Invented?” [17]) w wykładzie noblowskim: „Sztuka, Prawda i Polityka” poddał druzgocącej analizie imperialną politykę USA i napiętnował podboje neokolonialne przez podstęp i zbrodnie [18]. Kulisy tej polityki opisał John Perkins w książce „Wyznania ekonomicznego grandziarza” [19], a jej zasady również przedstawiono w skrótowej formie animowanej [20]. Wg podobnego scenariusza w roku 2011 dokonano napadu na Libię [21]…

  ———————————————————-
  16. Coups Arranged or Backed by the USA
  http://krysstal.com/democracy_whyusa01.html
  17. Sand S. Żydzi naród wymyślony
  http://www.zycie.ca/2009/11/zydzi-narod-wymyslony
  18. Pinter H. Art, Truth and Politics (2005)
  http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/literature/laureates/2005/pinter-lecture-e.html
  19. Perkins J. Confessions of an Economic Hit Man
  http://www.youtube.com/watch?v=pA5bwYWvGtc
  20. Economic Hitmen

  21. Shelestiuk H. Libya: Facts & Analysis
  http://left.ru/2011/2/shelestiuk204.phtml

  160 22 14 15 03 2016

 165. Maćko said

  Snagu – Napisz nam Pan prosto i po slowiansku, czy uwazasz Pan ze 11-9 to akt terrorsytyczny zwrócony przeciwko USA ( napisales Wasc ze ” USA zabito 3000 obywateli” czy cós podobnego) czy tez uwazasz Pan ze to jedna wielka mistyfikacja?
  W Pentagon walna Pershing co do czego nie moze byc ZADNEJ watpliwosc, nad Pensylwania zrzucono ( dumped ) kontener smieci ( brak cial, brak bagazy, brak czesci samoloptu ) a w te biedne wieze to chyba uderzyly fatamorgany albo nowoczesniej hologramy, ale na pewno nie samoloty z aluminium i tytanu.
  To tyle testu. Reszte Pana wypowiedzi mozemy zlozyc na karb mlodosci informacyjnej, co sie leczy, ale tylko jest wyleczalne u normalnych dobrych ludzi.

  Nick – Pan pisze nieinformacyjnie, niediagnostycznie i sporo przeszkadza innym w prowadzeniu dyskusji merytorycznych. Z Mietem wiele razy sie nie zgadzalem od jakis 20 lat ale merytorycznie, podajac argumenty które czasami mu sie podobaly a czasmi nie. Natomiast Pan wtyka swoje 3 grosze w byle temat, byle jak i z byle czym. HUK. Zamknij Pan za soba drzwi wychodzac albo pomagaj innym by lepszymi. Ok? Milej bedzie. Pozyteczniej.

 166. NICK said

  Gospodarzu. Pan się nie daj.
  Milej? Unym.

 167. Maćko said

  162 – Bin Laden, to ten sam którego rodzina jest wspólnikami Bushów, wlascicielami 22% Citybank oraz którego dializowano w wojskowych szpitalach USA?
  Przeciez AlKaida z Ossama to wytwór sztuczny aby prowokowac rozwiazania uzyteczne korporatokracji. Nikt nie bierze Ossamy powaznie. Nawet czytelnicy GWna czy Przekroju przestaja wierzyc w propagande USA…

 168. Maćko said

  164 Peryskopie – dodajmy jeszcze Noama Chomsky’ego. Bardzo precyzyjnie demoluje polityke antyludzka USA.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Noam_Chomsky_bibliography_and_filmography

  Tyle tego napisal, ze trudno cytowac… ale pare pozycji jest swietnych i wartych przeczytania:
  http://www.thirdworldtraveler.com/Chomsky/Culture%20of%20Terrorism.html

 169. snag said

  Macku, Macku ,…

  Naprawde? Zadnej watpliwosci? Glowica Pershing’a spada my friend a nie lata a co do punktu zero nie watpliwosci gdzie byl wybuch ,…

  https://lh3.googleusercontent.com/z4LXr6VrI855nvBlRpP9m6lyydxdU3BhJ4rl0u84DM9g7Z2M2keZfYRWjrRpdUARIjDv=s131

  Co do Penn flight tu bedziesz musial wytlumaczyc kilka telofonow z samolotu po highjacking do rodzin pasazerow ,…

  Masz cos jeszcze? ,…

  Hehe, telefony… to jest „dowód”.
  Lepszym dowodem był nietknięty przez piekło ognia paszport. Jak wiadomo terroryści zawsze biorą paszporty na akcje.
  Admin

 170. Marucha said

  Re 166:
  Nie daję się. Tylko skleroza (i pokrewne) może mnie pokonać za życia.

  Ale trudno jest balansować między odczuciem przyjaźni, jakie żywię do wielu gajówkowiczów a koniecznością bycia w miarę sprawiedliwym i nie skorumpowanym gospodarzem.

 171. snag said

  P. Marucha ,…

  Sugerujesz pan ze co ze tez pic? Ciekawe co powiesz matkom, zonom i dzieciom pasazerow tych ktorzy dzwonili te co tez picowali, sugerujesz ze samolot ktory wystartowal z Newark 46 pasazerami zapadl sie pod ziemie?

  P. Marucha istnieja dokumenty radarow ,…

  Tak, wiem, i filmy pokazujące Palestyńczyków cieszących się z katastrofy 🙂
  Admin

 172. Peryskop said

  Re 169

  Snaga proponuję już nie molestować, bo nie robi wrażenia niekumatego, a jedynie rozsądnie dbającego o emeryturę etc – zwłaszcza gdy ktoś bliski na federalnym etacie.

  Podobne doświadczenie miałem tam z kumplem, który dopiero tet a tet WIE co się stało 9/11.

  Taki to (k)raj i te okoliczności należy zrozumieć.

 173. snag said

  P. Marucha gdyby znaleziono tylko ten paszport to moglbym podejrzewac ale znaleziono inne latwopalne dokumenty z nazwiskami, prawa jazdy, karty kredytowe, ksiazeczki frequent flyers, etc.

  Jako zagraniczniak musial okazac zeby zeby wejsc do samolotu ,…

 174. snag said

  Maćko @ 167 ,…

  Przestan pieprzyc o koligacjach Bush’a, koncie Bin Ladena, kto kogo i zajmij sie trescia listu ,…

  Daruj mi wygibasy i taniec po mapie, please ,…

 175. snag said

  Poprawka do 173 ,…

  Jako zagraniczniak musial miec paszport zeby wejsc do samolotu ,…

  Oczywiście na własne nazwisko.
  Admin

 176. welna said

  Ma(c)ko 165

  ależ z Pana tupeciarz, przyszedł w gości i się rozpycha łokciami.

 177. snag said

  Welna @ 175 ,…

  I dobrze, jeden z nielicznych ktory angazuje sie w dyskusje a nie zajezdza wywrotka i wysypuje ,…

 178. Maćko said

  Welno, pomylka. Nie ten adres. No i bardzo malo istotny argument. Albo mam racje albo nie. Staz nie ma znaczenia, chyba ze w masonerii….

  Snag – argument o dokumentach wlasnie przeczy tezie o samolotach – aluminium odparowalo a papier sie zachowal? Nie ma sily. No way.
  Podobnie jak temperatura spalania paliwa lotniczego nawet z wolnym dostepem do tlenu nie jest wystarczajaco wysoka aby uszkodzic zelazna strukture budynków.
  Last but not least – WTC7 absolutnie nie mógl sie sam zawalic.

  Snag – Racja z Pershingiem – to byl jakis cruise missile na co wskazywala jedna dziura a nie dwie oraz kawalki malej turbiny i zapach srodków wybuchowych.
  Rozmowy z samolotów byly absolutnie niemozliwe w tamty okresie. Falszywka dla leminguff

  172 Peryskopie – Snag nie musi bredzic tutaj. Przeciez nikt go nie zmusza. Jak pisze bzdety, to albo chce albo musi.
  Jesli chce – to sie nauczy z czasem krytycznego myslenia, jesli musi zas, to sie go wykopie i tez bedzie dobrze.

 179. snag said

  Macko ,…

  Powieksz i wrzuc na 24 sekunde gdzie nad ID pudlem szlabanu przy prawej boi (safety cone) tuz przed wybuchem widac ster samolotu – Powtorz kilka razy dla pewnosci ,…

 180. welna said

  Ma(c)ko, niekumaty???
  Coś napisał o Panu Nick-u. Pouczyciel się znalazł!!!

 181. snag said

  Macko ,…

  Pudlo – Kazdy wybuch poprzedza shock wave ktora cechuje sie wysokim cisnieniem a nie tempratura tak ze nie wszystko co ‚wylecialo’ za okno musialo splonac ,…

  Z telefonami, pudlo again ,…


  http://www.globalresearch.ca/phone-calls-from-the-9-11-airliners/16924

  No i jak ci ? 😉 ,…

  Uwaga z peryskopem … Gracias senor su ayuda es muy apreciada but don’t patronize me I can take care of my dupa 😉 ,…

  Z krytycznym mysleniem to poczekamy i zobaczymy … kto z tarcza a kto na 😉 ,…

  I tego ,…

 182. Maćko said

  Welna, nie wie co pisze i nie czytata? Gdzie przyszedlem w gosci? Jestem u siebie, w Naszym Mateczniku. Mam obowiazki jak kazdy. Nie paskudzic i dzialac dla dobra wspólnoty.

  https://www.google.cl/maps/place/Pionyang,+Corea+del+Norte/@39.0647825,125.7671862,644m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x357e02dae64f4337:0xd40677e21771aa95!6m1!1e1?hl=es-419

  Ktos sprawdzal czy maja street view?
  😉

  Na tym miejscu nie mają.
  Admin

 183. Maćko said

  juil31 2015 http://faistavalise.ch/article-12-voyager-en-coree-du-nord-cest-comment.html
  Voyager en Corée du Nord, c’est comment ?

  J’ai eu la chance de visiter le pays durant la période de la fête nationale (qui a lieu le 9 septembre). L’ambiance dans les rues de Pyongyang était donc différente qu’à l’habitude: d’avantage de voitures, de touristes occidentaux, de touristes nord coréens, les hôtels étaient complets… Pas de trace donc des grandes avenues vides que l’on a l’habitude de voir dans les médias internationaux. Les préparatifs de la fête nationale allaient bon train, dans une atmosphère festive. Première constatation : la Corée du Nord est bien différente que les clichés que l’on s’en fait.
  Un des rares bus de Pyongyang, toujours bondésFlickr
  Un des rares bus de Pyongyang, toujours bondés

  J’ai toujours imaginé les habitants du pays comme étant complètement endoctrinés, ne se rendant pas compte de ce qui se passe à l’extérieur de leurs frontières, et passant leurs journées à vénérer leurs grands leaders. Première erreur. Ce qui a été le plus frappant, en arrivant à Pyongyang, c’est de découvrir que malgré la militarisation extrême du pays, les fresques gigantesques à la gloire du parti, les statues monumentales de Kim Il Sung et de Kim Jong Il, les gens « vivent leur vie ». Ils travaillent, se déplacent à pied, à vélo ou en bus, s’affairent dans les rues… J’étais jusqu’ici convaincue que leurs journées étaient vouées à louer leurs dirigeants sous la menace militaire permanente.
  J’y ai trouvé un peuple beaucoup plus ouvert à l’étranger que ce que j’imaginais, du moins en apparence. Les gens semblaient curieux de nous voir, nous, groupe d’une vingtaine de blancs-becs, nous faire promener en bus dans les avenues de la capitale. La grande majorité nous faisaient des signes de la main, nous souriaient, nous faisaient des compliments, sans aucune once d’hostilité. La propagande anti-américaine y était telle que je pensais ressentir une haine de leur part, nous assimilant à l’agresseur impérialiste. Que nenni.

  Oraz: http://www.huffingtonpost.fr/erick-tseng/photos-coree-du-nord_b_8508330.html

  zabojadowo, bo maja inne normy niz usraelczycy

 184. snag said

  Macko ,…

  Deser

  Nie musze przypominac ze przy temperaturze 1000-1100 °C stal zachwuje sie jak ciasto a nie jak stal ,…

  Based on this comprehensive investigation, NIST concluded that the WTC towers collapsed
  because: (1) the impact of the planes severed and damaged support columns, dislodged fireproofing
  insulation coating the steel floor trusses and steel columns, and widely dispersed jet fuel over multiple
  floors; and (2) the subsequent unusually large jet-fuel ignited multi-floor fires (which reached
  temperatures as high as 1,000 degrees Celsius) significantly weakened the floors and columns with
  dislodged fireproofing to the point where floors sagged and pulled inward on the perimeter columns

  Table 2 summarizes maximum temperatures determined for the WTC fires.
  Table 2. Maximum Gas Temperature Reached in WTC Fires [20]
  Analysis °C °F
  Thomas Eager analysis 1,000 1,832
  NIST analysis 1,000 1,832
  Torero, Quintiere, Steinhaus 1,100 2,012

  http://www.journalof911studies.com/articles/WTCHighTemp2.pdf

  Have a good one ,…

 185. snag said

  Maćko 179 ,…

  Wow !!! Zyc nie umierac 😉 ,…

  Rzeczywiscie podroz jak zadna inna wystarczy przeczytac te 6 ‚przykazan’ i ma sie dosc ,…

  Mnie przypadlo 5-te do serca – Jesli masz gazete czy magazyn z fotka drogiego lidera to nie pogniec, zabronione jest rowniez wyrzucenie do kosza na smieci czy uzywanie do pakowania/owijania 😉 ,…

  Nie wspominajac o 6-tym, nie dla gajowego, jego kola rozancowego i obroncow rezimu … no sir 😉 ,…

  You made my day Macko, really ,…

 186. Marucha said

  Re 185:
  „Obrońców reżimu”?
  Nie, panie Snag. Ludzi, którzy nie wierzą mainstreamowym mediom, bo zawsze są przez nie okłamywani w ważnych sprawach.

 187. akej said

  @ Snag (184)
  Baju, baju, bedziesz w raju … Te swietnie przeprpwadzona implozje widzialem. Poprzedzona byla szeregiem wybuchow w „bejsmencie ” oraz dolnej czesci budynku. NIST moze sobie pieprzyc co tylko chce… … a kto w te bujdy chce wierzyc, niech wierzy!

 188. Siekiera_Motyka said

  Dla śmiechu co do USraelu

  „W dniu 14 marca, Iran ogłosił, że nie będzie zapłacić $ 10.5B że sąd USA zażądał zapłacić za zamachy 9/11.

  Ten sam Bill Clinton-mianowany sędzia, który orzekł w dniu 29 września 2015 roku, że Arabia Saudyjska ma suwerenne odporności na 9/11, a więc nie może być pozwany za to, orzekł niedawno, 9 marca, że Iran nie ma suwerenne odporność i grzywną Iran $ 10,5 mld wypłacane 9/11 ofiar i ubezpieczycieli; ale, w dniu 14 marca MSZ Iranu powiedział Iran nie będzie płacić, bo jak rzecznik ministerstwa Hossein Jaberi Ansari powiedział: „Orzeczenie jest śmieszne i absurdalne do tego stopnia, że robi kpiny z zasadą sprawiedliwości, podczas gdy [ it] dalsze matowieje reputacji amerykańskiego sądownictwa. „”

  http://www.zerohedge.com/news/2016-03-15/us-government-blames-911-iran-fines-iran-105-billion-iran-refuses-pay

  Ad. 179 – Co do tego filmu. Czemu nie upublicznią resztę zebranych video ? Jest ich 80+ .

  „FBI Claims 84 Videos Show NO Flight 77 Impact”

  A tu w kadrach filmiku (Ad. 179) WIDAĆ helikopter
  -http://www.rense.com/general67/fbicl.htm

  o którym jest mowa w tym wykładzie. Najlepsze wyjaśnienie tej sprawy jakie słyszałem.
  -https://www.youtube.com/watch?v=4fvJ8nFa5Qk

  A teraz trochę o czasie.

  Oficjalna info kiedy „samolot” uderzył w Pentagram.

  „20. 9:36:27 AM A-3 Jet crashes between Column Line 8 and 13 at base of E-Ring wall

  21. 9:36:27 AM Clock stops in Room 3E452, located near ‚hinge’ of collapsed floors”

  Ten dron, jeżeli był by pomalowany odpowiednio będzie wyglądał tak
  -https://usahitman.com/wp-content/uploads/2011/09/aaaa_disguised_85.jpg

  A tu zegar ,który był wewnątrz małej wieży kontroli „helipad,” który zatrzymał się kiedy była eksplozja (wdziana w filmiku Ad. 179)

  -http://s27.photobucket.com/user/highdef24/media/uploads/clk.jpg.html

  Tak zwany „Samolot” – 9:36
  Wieża Kontroli – 9:32

  Co, wieża kontroli Pentagram-u ma opóźniony zegar ???????????
  NIE. Mają bardzo dokładny czas.

  To dowodzi że były DWIE EKSPLOZJE. Ale dzisiaj „owce” tym się nie martwią. Co było to było.

 189. .,_ said

  Gdybym mieszkał a Ameryce to wyprowadziłbym się stamtąd zgodnie z poleceniem:

  „I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzech jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na zbrodnie.” (Ap. 18, 4 – 5)

 190. Nieważny said

  Nie wiedziałem, że tak można się rozpisać w komentarzach o Korei Północnej bez niej w 80% wszystkich postów.

 191. Zanim powołają się Panowie na rankingi uczelni, radzę sprawdzić na jakiej podstawie się je ocenia. Bo łatwo wygrać amerykańskim i angielskim uczelniom, gdy mają najwięcej punktów za anglojęzyczne prace naukowe.

  Jeśli chodzi o WTC, to każdy normalny rząd po takim szokującym incydencie odpowiada uczciwie na każde pytania i publikuje raporty komisji śledczych. Nie ukrywa nic przed własnymi obywatelami, którzy piszą listy i petycje, błagają o odpowiedzi, a ich nie otrzymują.

  Jaki jest sens ukrywać powód, dla którego służby ratownicze były już na miejscu dzień wcześniej? Jaki jest sens ukrywania billingów i list pasażerów? Wmawiać, że zostały znalezione nienaruszone paszporty, jak te paszporty ,,rosyjskich żołnierzy z Donbasu”, którymi wymachiwał Poroszenko? Dlaczego media informowały o runięciu wieży, nim się to w ogóle stało?

  Odpowiedzi mogą być tylko dwie:

  1. Amerykanie mają u siebie straszliwy burdel i nikt nie dopełnił należycie swoich obowiązków.

  2. Służby amerykańskie maczały w tym paluchy. Najpewniej wiedziały o zamachu, ale nie powstrzymały go, by mieć pretekst do wojny.

  Przypominam, że US Navy ruszyło na wojnę na parę dni przed zawaleniem wież.

  Cała reszta dyskusji w obliczu tych faktów to sr…nie w banie.

 192. Peryskop said

  Wymienią go na tankowiec zboża i kilka najnowszych zapalników do ładunków nuklearnych – jak onegdaj z Chinami – lub na coś do stabilizowania satelitów, żeby im nie koziołkowały na orbicie.

  Korea Płn: Amerykański student skazany na 15 lat ciężkich robót

  Dzisiaj, 16 marca (05:55)

  Amerykański student Otto Warmbier został w Korei Północnej skazany na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową – informuje z Pjongjangu chińska agencja Xinhua. Wyrok, jak pisze Xinhua, wydał Sąd Najwyższy Korei Północnej.


  Uczniowie z Pjongjangu podczas uroczystosci państwowej /PAP/Newscom /

  21-letni student Uniwersytetu Wirginia został zatrzymany na początku roku przed wylotem do Chin w związku z incydentem w hotelu w Pjongjangu, gdzie przebywał – poinformowało w styczniu biuro podróży, z którym Warmbier wybrał się w podróż do Azji. Północnokoreańskie władze zorganizowały konferencję prasową w Pjongjangu dla krajowych i zagranicznych mediów, na której – jak podano – Warmbier przyznał się do popełnionych czynów i prosił o przebaczenie.

  Popełniłem przestępstwo polegające na zdjęciu politycznego hasła w części hotelu przeznaczonej tylko dla personelu Yanggakdo International – miał wtedy powiedzieć student, cytowany przez północnokoreańską oficjalną agencję prasową KCNA.

  Amerykanin poinformował, że znajomy należący do jednego z kościołów obiecał mu, że kościół ten zapłaci jego matce 200 tysięcy dolarów, gdyby został zatrzymany przez władze Korei Płn. i stamtąd nie wróci – podała KCNA. Moje przestępstwo jest bardzo poważne i dokonane rozmyślnie – powiedział. Dodał, że jest pod wrażeniem „humanitarnego traktowania w Korei Płn. poważnych przestępców takich jak on”. Kiedy północnokoreańskie media informowały w styczniu o zatrzymaniu Warmbiera, podały, że został on aresztowany za „wrogie działania” wobec kraju, które „są tolerowane i manipulowane przez amerykański rząd”.

  Otto Warmbier jest trzecim obcokrajowcem, o którym wiadomo, że jest przetrzymywany w Korei Płn.

  W grudniu 2015 roku pastor z Kanady, który pojechał do Korei Płn. z misją humanitarną, a od lutego ubiegłego roku był przetrzymywany przez władze tego kraju, został skazany na dożywotnie ciężkie roboty za „działalność wywrotową”. W styczniu br. telewizja CNN informowała, że mężczyzna mający podwójne obywatelstwo, amerykańskie i południowokoreańskie, jest przetrzymywany przez władze Korei Płn. za działalność szpiegowską.

  http://www.rmf24.pl/news-korea-pln-amerykanski-student-skazany-na-15-lat-ciezkich-rob,nId,2163338

  ===

  Re #191

  Nie będzie oficjalnego przyznania faktów, bo przecież 9/11 to była zbrodnia założycielska pod nową kolejną zbrodniczą religię, ponieważ stare dożywają swych dni i się już nie nadają do strzyżenia goim.

 193. Maćko said

  184 Snag – prosze zauwazyc, ze, jak pisalem, temperatura spalania sie paliwa i zawartych w budynku materialów latwopalnych nie mogla przekroczyc 700° z powodu braku tlenu. Struktura stalowa wiez miala certyfikat na wytrzymanie temperatury 1300° przez 7 godzin. Prosze równiez wziac pod uwage, ze struktura stalowa jest ciagla, elementy polaczone ze soba, wiec z pieter nie objetych pozarem elementy konstrukcji byly intensywnie chlodzone poprzez przewodzenie stali.
  Nie ma absolutnie zadnej fizycznej mozliwosci, aby wieze oraz WTC7 sie zawalily naturalnie z predkoscia wolnego spadania i dokladnie w osi pionowej ich struktury. No way. Fizyki nie da sie oszykac, a jak Marian Mazur pisal: jesli cos musi byc to jest.
  Czyli musialo byc zaplanowane wyburzenie.
  Swiadczy o tym równiez „melted metal splashed all over in the basement” opisywany przez strazaków.
  Swidcza o tym równiez wybiegajacy z budynku ludzie z opazeniami takiego rozmiaru, ze skóra sie odklejala od ciala i powiewala w strzepach – to dzialanie wysokich temperatur poprzednio poznane w Hiroshimie po ataku USA na niewinna ludnosc cywilna.

 194. snag said

  Admin @ 175 ,…

  Lewy paszport, wieksze ryzyko wpadki ,…

 195. snag said

  Macko ,…

  Podzrzucilem analizy i wyniki trzech niezaleznych biur ktore sie w tym specjalizuja to wszystko – Na wykladach pirotechniki i matalurgii for the dumb and dumbest bylem na wagarach 😉 ,…

 196. watazka said

  142
  Snag
  Teraz sie wsypalo!
  Snag do szkoly nie chodzil i podstaw fizyki go nie nauczyli.

  Dwa, a nawet sto samolotow nie moglo rozwalic WTC!
  Samoloty nie sa zbudowane z zelbetonu i przy takim zderzeniu i szybkosci szlag by trafil samolot, ktory na wszystkich zdjeciach wlazi ja w maslo do ciezko uzbrojonego zelbetonu! Nawet mu skrzydla nie odpadly.
  Samolot prezydencki pod Smolenskiem spadl z 20 metrow i do tej pory nie mozna znalezc nawet kabiny pilota. Musi co rosyjskie samoloty slabsze od hamerykanskich.

  Od benzyny samolotowej nawet gowno sie nie zapali bo ona natychmiast gasnie.
  Zreszta gajowy lepiej sie zna na fizyce to moze wytlumaczyc lepiej.
  A na przyklad na takie zjawisko jak dwa samoloty, ktore zamieniaja w proch i pyl potezne trzy wiezowce to nie potrzeba fizyka do wytlumaczenia. Moj fafik to rozumie.

  Ale mam pytanie:
  Kto klamie?
  Pan, czy znany developer Larry Silverstein, ktory sie przyznal do kontrolowanego wyburzenia WTC bo mial juz plany na nowe centrum WTC na Manhattanie?
  Moze mi pan odpowie, kto zelgal:

  BOMBSHELL! Larry Silverstein designed NEW WTC-7 in April of 2000 | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2016/03/15/bombshell-larry/

  Wedlug pana, to Polacy to durnie i nalezy wierzyc Amerykanom. No to moze pan Amerykaninowi uwierzy:

  9-11 THE DAY THE LAWS OF PHYSICS AND NATURE WERE SUSPENDED | WHAT REALLY HAPPENED

  http://whatreallyhappened.com/node/504753#axzz434oCioLE

 197. Boydar said

  Z tą „nową” (religią) to Zagięta Rura nieco przesadziła, przecież ta „hydra nienasycona” od wieków niczego nie wymyśliła.

 198. snag said

  Robertgrunholz @ 191 ,…

  Powiedz mi pan ktory rzad kiedykolwiek sie przyznal ze zasral/zaspal sprawe – Podobna sytuacja miala miejsce z SS Liberty ktora zio-grajdolek ostrzelal, zbombardowal, wybil pol zalogi i prawie zatopil. Duzo latwiej powiedziec ‚oops’ niz sie przyznac do fuszerki bo ludzie zaczna pytac po kiego nam wywiady CIA, NSA, MI (Military Intelligence) i cholera wie co jeszcze i wyrzucone w bloto miliardy ,…

  ‚Przypominam, że US Navy ruszyło na wojnę na parę dni przed zawaleniem wież’ ,…

  No kiddin’ … skad i kiedy bo to co ja wiem okrety sa ciagle gdzies tam w przydzielonych terytoriach a te ktore wracaja do macierzystych portow (a mam takie 3 w okolicy) to w wypadku gdzie potrzebuja przeglad i maly service bo na remonty udaja sie do stoczni a na wymiane czesci zalogi i zaopatrzenie cumuja w najblizszej bazie z lotniskiem.

  Zgadzam sie z pierwszym ale ten znaczy burdel jest wszedzie gdzie decyduja palanty za biurkien w Washington DC bo kilka miesiecy wczesniej po zamachu na USS Cole w Adenach bylo wiadomo ze cos sie szykuje ,…

 199. snag said

  Watazka @ 194 ,…

  Jeszcze raz ci potarzam pajacu, zacznij sprawdzac co podsuwasz pod moj nos zanim zaczniesz pieprzyc co sie ‚wysypalo’,…

  Autor twojej ‚rewelacji’ ,…

  Kevin James Barrett (born February 1959) is a former university lecturer and Muslim convert. He is a member is a founding member of the Muslim-Jewish-Christian Alliance (MUJCA), established October 30, 2004 with the stated aim of improving „interfaith dialogue, coexistence, and understanding” in light of the events of 9/11.

  Aha … gdzies kiedys widzialem ze bral udzial w dochodzeniu jakiej tam komisji sceptykow choc z zyciorysu widac ze facet z wyrazna agenda ,…

 200. Marucha said

  Re 197:
  Panie Snag,
  Żeby Pan nie wiem, co robił, nie wiem, jak kręcił, nie wiem jakie nieistotne błędy wyszukiwał u oponentów – nie przekona Pan NIKOGO, że oficjalna wersja wypadków 9/11 ma cokolwiek wspólnego z prawdą.
  Tak samo prawdziwa jest ona, jak oficjalna wersja zabójstwa Kennedy’ego albo broń nuklearna w Iraku.

  Byś Pan dał spokój…

 201. snag said

  Macko @193 ,…

  Temperature mozna uzyskac roznymi sposobami – Poloz kawalek metalu na kowadle uderz pare razy mlotkiem a przekonasz sie ze bedzie gorace w tym miejscu. Kolizja samolotu z budynkiem plus cisnienie i energia 1/2 miliona ton gruzu i stali to nie pukniecie mlotkiem a do tego ekplozja paliwa w atmosferze nasyconej pylem aluminium widocznie wystarczy zeby ja podniesc do temperatury topnienia ,…

  Jak juz podkreslilem to nie moj zagajnik, powtarzam tylko opinie expertow ,…

  http://hypertextbook.com/facts/2004/EricChen.shtml

 202. snag said

  Marucha @ 198 ,…

  Nie zaprzeczam, bo wiem ze jesli ktos chce doszukac sie porn to doszuka sie go w kurzym jaju ,…

  Probowac trzeba chocby jedna duszyczka to juz kawalek mitzvah jak mowia starsi bros i ptica w notesie bramkarza w niebie ,…

 203. Peryskop said

  Re 197

  Panie Baydur, a przykładowo religia „Liberte-Fraternite-Egalite” to niby sama się wymyśliła ?

  A religię „Global Antropomorphic Warming” czyż nie Moryc Strong wymyślił ?

  Albo religię „American Dream” ze świentym pucybootem-milionerem ?

  Religię „Gender” dla cudaków dowolno-płciowych ?

  etc

  ========

  Re 201

  Panie Snag, a skąd Pan wytrzasnął „pył aluminium” na WTC ?

 204. Maćko said

  201 – Panie Snag – bez tlenu nic sie nie utlenia. Mieszanka zbyt bogata w silniku benzynowym sie nie pali. Cwane Szkopy z Bosha wstawili calemu Swiatu swój wtrysk paliwa i katalizatory z 14,7 stosunku paliwa do powietrza, 12 do 1 daje moc maksymalna a 11 do 1 sie juz nie pali. Moze sobie Pan wsadzic 5 samolotów do wiezy i beda sie kopcic godzinami. Jesli Pan poobserwuje WSZYSTKIE inne przypadki pozarów wiez, to wlasnie sie kopca, jak te z Niujorkowa. ZADNA sie nie zawalila.
  Zreszta doskonale widac na filmach po wybuchach niby spowodowanych samolotami, ze tam sie kopci. Temperatura wewnatrz ledwo mogla dosjc do 500°.
  Gdyby pilary zostaly naruszone uderzeniem turbin silników ( 2 tonu stali i tytanu ) to tylko z jednej strony i górna czesc wiezy by sie zlamala jak drzewo podcinane, w kierynku skad przyszlo uderzenie.
  To co sie tam wydarzylo jest fizycznie niemozliwe, wiec, parafrazujac, Mazura, jak czegos nie moze byc to tego nie bylo ani nie bedzie.
  Ta cala mistyfikacja utrzymuje sie w umyslach mas dlatego, ze byla i jest powtarzana milion razy ORAZ dlatego, ze ludzie nie znaja fizyki ani metalurgii ani procesów spalania. Presja ilosci jest tak ogromna, ze nawet ludzie myslacy jej ulegaja. Tylko osoby scisle myslace sa zdolne do analizowania faktów odrzucajca opinie innych.

  TO mozna w sobie wyksztalcic. Trzeba sie koncentrowac wylacznie na tym co jest niewatpliwe a odrzucac wszystko czego nie mozna udowodnic.
  Np. 3 budynki sie zawalily. Pewnik.
  Wyburzyly sie jak przy planowym wyburzeniu ladunkami wybuchowymi. Fakt
  WTC7 nie zostal uszkodzony. Fakt
  Samoloty wyparowaly a paszporty sie nie spalily… niemozliwe. Period

 205. Marucha said

  Re 204:
  Myślę, że p. Snag to wszystko wie.
  Tylko z jakichś względów (może emerytura?) woli udawać, że wierzy w bzdurną historyjkę o pastuchach pilotujących samolot.

 206. Maćko said

  205 Marucho – tak gledzic moze tylko ktos przekonany o swojej slusznosci ( czyli zle poinformowany w tym przypadku ) lub ktos liczacy na premie za to co wypisuje. A chyba nie dostanie lepszej emerytury za wypisywanie bzdur i powielanie propagandy sjonistyczno-korporatokracyjnej na Gajówce?

  Lepszej nie dostanie, ale chce się upewnić, że obecnej nie utraci… 😉
  Admin

 207. eryskop said

  Peryskop @ 203 ,…

  Jest uwzgledniony we wszystkich expertyzach podanych w linku pod 184 – Podejrzewam ze z kadluba i konstrukcji samolotu ktory zbudowany jest z aluminium ,…

 208. Peryskop said

  Maćko, tu nie musi chodzić o wyższą emeryturę, ale o obawy, żeby nie stracić uprawnień do niej, jak w znanym mi przypadku, o którym wspomniałem w # 172. Tam panuje teraz psychiczny terror, bo przecież internet też ma oczy i Wielkiego Brata co nimi po sieci zamiata !

  ===

  A wracają c do fenomenu Korei – warto uwzględnić fakt, że ich półwysep był przez długie wieki rejonem zsyłki da kitajskich zbrodniarzy oraz anty-mandaryńskich dysydentów, wiec mniej dziwi z jakich genotypów TOTO im się tam ulęgło !

 209. eryskop said

  Macko @ 204 ,…

  Zadaj sobie trud przeczytania expertyz ktore podrzucilem a jesli zrobiles to poswiec troche czasu zeby zrozumiec zamiast robic wyklady – W expertyzach pisze jak byk ze nie kolumny i nie silniki a impact samolotu uszkodzil cementowa/azbestowa wastwe na stali ktora jest powleczona stalowa konstrukcja jako izolacja na wypadek pozaru,

  Wizualne argumenty nie docieraja, logicznne jak stacja metra pod i energia pol miliona ton (jedna wieza) i impact nad nia moglo nadwyrezyc stropy na metrem rowniez, wiec co?

  Macko, troche tezsze glowy niz twoja nad tym pracowaly, podparly autorytetem ktory cenia i jest ceniony przez innych, wszystko co maja to autorytet i satysfakcje ze ktos ich pyta i prosi o opinie ,…

  Z tego zyja ,…

 210. eryskop said

  Maćko @ 206 ,…

  Hasbara idiot – Pare razy podpialem jakim argumentami sie posluguja podrzuce jeszcze raz ,…

  Opportunity to redeem – the offer chance to recant from your naive ways. Smears and insults – if the top 3 fail then it’s just character assassination.

  Daj mu/jej szanse do przemyslenie i odszczekania naiwnych wywodow, probuj wyprowadzic z rownoawagi gnojeniem i obrazliwymi epitetami zeby osmieszyc a jak wszystkie 3 nie wypala to asasynacja charakteru ,…

  Jeszcze raz … Cienki idiot i tylko po czesci w znaczeniu w polskim slownictwie bo tutaj troche wiecej ,…

 211. eryskop said

  P. Marucha

  Powtorze co kiedys juz wspomnialem w polemice z panem, wystarczy wiedziec co i gdzie szukac ,…

 212. eryskop said

  Macko @ 206 ,…

  Jeszcze jedno – Za udzielanie sie na anglo-jezycznych jew mediach, obnazanie jew skorwysynstwa, polityki zio-grajdolka, bronienie Polski i Polakow przy kazdej okazji, tez mi placa? ,…

  Robie to od ’96 on line, a cos ty robisz zrobil? Swoimi ‚dowodami’ utwierdzasz tylko innych w przekonaniu ze przyslowiowy ‚dumb polack’ rzeczywiscie istnieje ,…

  Idiot ,…

  ——
  Pan chyba zapomniał zmienić ksywkę…
  Admin

 213. snag said

  Eryskop sie wkradl zamiast snag, sorry ,…

 214. Maćko said

  209 – Snagu, nie wiem co Wasc gdzie indziej wypisywal, ale wiem, ze w sprawie tych 3 Baryszni, Penta Gonu i Pencil Vani wypisujesz Pan idiotyzmy niegodne myslacego czlowieka.
  Nie napisze wiecej bo szkoda czasu i atlasu.

  208 – ale przeciez nie musi Eryskop-Snag bredni wypisywac! Robi to z wlasnej, nieprzymuszonej woli.. albo…albo siedzi w wiezieniu i zarabia na zmniejszenie wyroku? To jest mozliwe…

 215. snag said

  P. Admin ,…

  Ksywki mam dwie i obie pan zna. Odpisywalem pitagorasowi. Kopiuje nicki i wstawiam do adresata ,… tu cos spieprzylem ,…

  Domyśliłem się… admin

 216. snag said

  Maćko @ 214 ,…

  Double idiot na bakier z logika ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.