Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jedna trzecia Europejczyków i Amerykanów uważa Krym za część Rosji

Posted by Marucha w dniu 2016-03-16 (Środa)

… a pozostałe dwie trzecie nie wie nawet kiedy i jak powstało państwo „Ukraina” – admin

Według danych sondażu Sputnik.Opinie około jedna trzecia Amerykanów, Holendrów, Anglików, Francuzów, Niemców i Włochów uważa, że Krym stanowi część Rosji.

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie agencji informacyjnej i radia Sputnik przez agencję badawczą Populus w USA, Wielkiej Brytanii i Holandii oraz francuską agencję Ifop we Francji, Włoszech i Niemczech.


Na pytanie, „Czy uważa Pan/Pani, że Krym stanowi część Rosji czy nie”, 39% mieszkańców Włoch i 37% mieszkańców Niemiec wyraziło przekonanie, że Krym jest częścią Rosji. W Wielkiej Brytanii i Holandii ten wskaźnik wynosi 33% i 32% odpowiednio. W USA i Francji udział tych, którzy uważają Krym za część Rosji, wynosi 26%, przy czym w USA najczęstszą odpowiedzią było „nie wiem” — 42%. Respondenci reprezentują ludność kraju pod względem płci, wieku, geografii i zawodu. Maksymalny błąd statystyczny nie przekracza 3,1% przy prawdopodobieństwie 95%.

Sondaż w USA, Wielkiej Brytanii i Holandii przeprowadziła duża agencja badawcza Populus w dniach 4-9 marca 2016 roku. W sondażu wzięło udział 3092 respondentów w wieku powyżej 18 lat: 1004 w Holandii, 1085 w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz 1003 w USA.

Sputnik.Opinie — międzynarodowy projekt badania opinii publicznej, uruchomiony w styczniu 2015 roku. Partnerami projektu są znane firmy badawcze Populus, Forsa i iFop, najstarsza francuska firma badająca opinię publiczną. W ramach projektu Sputnik.Opinie regularnie przeprowadzane są badania opinii publicznej w Europie i Stanach Zjednoczonych na temat najbardziej palących kwestii społecznych i politycznych.

Sputnik (sputniknews.com) to agencja informacyjna i radio z multimedialnymi hubami informacyjnymi w kilkudziesięciu krajach. Sputnik obejmuje witryny w ponad 30 językach, radiofonię analogową i cyfrową, mobilne aplikacje i strony na portalach społecznościowych. Kanały informacyjne Sputnika całodobowo wychodzą w języku angielskim, arabskim, hiszpańskim i chińskim.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Jedna trzecia Europejczyków i Amerykanów uważa Krym za część Rosji”

 1. Nieważny said

  Na W-P (wolnapolska) czytałem wywiad z jakimś rosyjskim nacjonalistą, że On i inni nacjonaliści są przeciwni polityce Putina i temu, że zajął Krym. Podobno Putin to pedofil.
  Tytuł tego artykułu „Putin nie jest naszym prezydentem!” – wywiad z liderem rosyjskiej organizacji B.A.R.S. Aleksandrem Orszulewiczem”

  ——
  Nie tylko pedofil, ale i Żyd. Jest bogatszy od Rotschildów i strzela z nagana do samolotów.
  Co tam jeszcze… Aha. Bije żonę.
  Admin

 2. Dictum said

  A pozostałe dwie trzecie nie wie, „gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie karczma babińska”.

 3. zolo du said

  No nie. Śmiałem się z komentarza gajowego 5 minut.

 4. NC said

  #2 Ubiegł mnie Pan.
  Mieszkam tam, i wiem, że to niemożliwe, by 26% Amerykanów słyszało kiedyś o Krymie.
  Może chodziło o 2.6%?

 5. cis said

  Słuchałem przed laty „Amerykańskiej Wielkiej Gry” (uczestnicy byli po wstępnej selekcji w której stawką był $ 1 000 000.
  Nikt z ucestników nie odpowiedział na pytanie: „Gdzie jest Gruzja”, oprócz amerykańskiego stanu.

 6. Glock said

  Alez oczywiscie ze Krym nalezy do ROSJI………..Ale czy nasie politycy sie nie godza z tym.Koszerne rownierz.A wiec sprawa otwarta ……Ale nie madrych spoleczenstw .
  Kazdy myslacy obywatel swiata wie.KRYM JEST CZESCIA ROSJI anie jakiejs tam.
  upainy.Ludzie przecie to nie panstwo.

 7. Boydar said

  Uwzględniając „niejasną” sytuacje z zarejestrowaniem (a właściwie z jego brakiem) granic upa-iny to co mieli powiedzieć (ankietowani).

  Żartowałem. Nie wierzę, że ankietowani zrozumieli sens pytania.

 8. Zerohero said

  @1, Nieważny

  Kojarzę tych „nacjonalistów”. Chcą czystej rasowo, nazistowskiej Rosji. W tym celu chcą okroić Rosję do kadłubka w którym nie będzie wolno żyć nie-Rosjanom. Geopolityczny sens ich pomysłow jest żaden, bo na zwolnione tereny ( Czeczenię, Syberię…) naprą USraelczycy i nazistowska Rosja (Moskwa i okolice) skończy jak Libia. Niezrozumiałe jest też odpuszczanie takich miejsc jak Krym, gdzie Rosjanie stanowią większość. Tacy z nich ruscy nacjonaliści?

  Z tymi „nacjonalistami” jest jak ze wszystkimi sztuczkami cyrkowymi Icków Sorosa.

  np. PIS. PIS. PIS jest atakowany przez Sorosa, ale przecież PIS to partia Sorosa.
  Lewacy są fanatycznymi antyfaszystami, ale przy banderyzmie siedzą cicho
  Unia Europejska i USA – prawa człowieka, ale zawieszają dyskusję o nich w kontekście Arabii Saudyjskiej
  FEMEN protestuje przeciw uprzedmiotowieniu kobiety. Protestuje z gołymi cyckami. 🙂

  Wszystko co kreują służby i Soros jest tandetne, przerysowane, plastykowe, sztuczne, wewnętrzne sprzeczne. Jakby celem było rozbicie umysłów, całkowite pomieszanie pojęć.

 9. RomanK said

  ad 1..panei Gajowy i…konia…konia sasiada przedewszystkim….

  Popatrzcie sami…spot wybiorczy…ktory wywolal furrore w USA:-))))

  Zobaczcie z czego sie mieja gupieamerykany:-)))

 10. Boydar said

  A na Assyrię to nakrzyczał …

 11. Marucha said

  Re 9:
  Dobre!
  Jeszcze są w Ameryce normalni ludzie…

Sorry, the comment form is closed at this time.