Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

„Króliki doświadczalne” z NRD. Zachodnie koncerny farmaceutyczne aż do 1989 r. testowały leki na Niemcach ze Wschodu.

Posted by Marucha w dniu 2016-03-17 (Czwartek)

Od 1961 r. do 1989 r. wielkie firmy farmaceutyczne między innymi z RFN, Szwajcarii, Francji i USA i Wielkiej Brytanii testowały swoje medykamenty na mieszkańcach Niemieckiej Republiki Demokratycznej, zanim wprowadziły je do sprzedaży na rodzimym rynku. Firmy te współpracowały z tajną policją Stasi i rządem komunistycznym – dowodzą badania Instytutu Historii Medycyny i Etyki w Berlinie.

„Władze NRD udostępniły krajowy system opieki zdrowotnej zachodnim firmom i laboratoriom badawczym w celu sfinansowania wysoko zadłużonej gospodarki planowej” – twierdzą naukowcy. Autorzy raportu nie byli w stanie wykazać, czy pacjenci, którzy poddawani byli eksperymentom ,wyrazili zgodę na nie. Oskarżyli jednak zachodnie firmy, że zachowały się nieetycznie i czerpały zyski współpracując z dyktatorskim reżimem.

Zbadano działania 75 firm z 16 krajów, głównie z RFN, ale także ze Szwajcarii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje swoje leki testowały w NRD m.in., takie koncerny, jak: Bayer, Pfizer i Roche.

W 2013 r. tygodnik „Der Spiegel” opisał nielegalne doświadczenia, sugerując, że na mieszkańcach NRD przetestowano bez ich wiedzy i zgody około 600 leków kardiologicznych i służących do chemoterapii. Przykładowo firma Schering płaciła co roku największej klinice w Berlinie wschodnim 6 ml marek, a laboratoria Boehringera (obecnie grupa Roche) testowała na pacjentach tej kliniki – bez ich wiedzy i zgody – Erytropoetynę. Bayer sprawdzał na alkoholikach w stanie delirium tremens preparat, poprawiający krążenie krwi.

W szpitalach i klinikach po wschodniej stronie muru berlińskiego zamiast zgody pacjenta na wypróbowanie na nim nowej terapii wystarczał podpis lekarza prowadzącego i jednego świadka. Niektóre z tych eksperymentów miały – wg doniesień gazety – doprowadzić do zgonu chorych.

Źródło: thelocal.de, spiegelonline.com.
AS.
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 19 to “„Króliki doświadczalne” z NRD. Zachodnie koncerny farmaceutyczne aż do 1989 r. testowały leki na Niemcach ze Wschodu.”

 1. Siekiera_Motyka said

  🙂
  No po prostu nie ma końca tych „dobrych” wiadomości historycznych.

  No ale teraz mamy UE to nic takiego się NAM nie stanie !!! RFN „był” wrogiem wtedy i można było takie świnstawa robić.

  Następny przykład tego że Korporacje są ponad prawem !!!

 2. Wosiu said

  Niech lepiej ktoś wyjaśni testowanie czegoś na bezdomnych w Grudziądzu przed paru laty. O ile pamiętam, kilkunastu delikwentów zmarło.

 3. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Jak UE upadnie to dowie się Pan co się naprawdę działo na Polskim podwórku.

 4. Marian said

  Nie „zachodnie koncerny farmaceutyczne”, tylko żydowskie koncerny depopulacyjne, kóre robią dokładnie to samo z Polakami…

 5. Boydar said

  „… co się naprawdę działo na Polskim podwórku …” S_M (3)

  To Panie jeszcze ch.; zdarza się, i wulkan, i huragan, i trzęsienie ziemi. Ale jak się ludzie skumają, że to wszystko było „na własną prośbę” to będą mieli dopiero zagwozdkę. W życiu się nie przyznają, nawet w duchu i przed samym sobą, że mieli „udział własny” i całe zycie kalifaktorowali syf. Mówię o tych jeszcze najmniej winnych, bo świadome szabesgoje to same powinny za Judaszem polecieć. Z drugiej strony, żaden z tego już pożytek, wręcz przeciwnie.

 6. akej said

  Tu wlasnie Zachod pokazal swa prawdziwa twarz. Dla nich poza szmalem nic sie nie liczy. I prosze nie zwalac winy na zydow.W tych koncernach pracuja goje. Oni pomosza moralna wine, bo zyd sumienia nie ma!

 7. pawel said

  Cały czas są przecież proponowane terapie eksperymentalne i nowe leki w szpitalach. Wystarczy powiedzieć że kosztuje ona 50 lub 100 tys. a my dajemy darmo i większość ciężko chorych się pisze na to. Większość ludzi nie czyta małych literek.

 8. RomanK said

  Folwark…jak folwark….wszycy folwarczni traktowani sa ….. jak inwentarz… czy to Grudziac czy Berlin..co za roznica….
  Pecunia non olet…. wszyscy..folwarczni odrabiali i odrabiaja swoje panszczyzny..od prostytutki po….. biskupa….

 9. revers said

  do1989

  do dzisiaj prowadza testy na slabych socjalnie grupach, tj. we wschodnich landach, czy demoludach, vide w Grudziadzu testowanie leków na bezdomnych.

 10. Plausi said

  Po co na Niemcach

  „Zachodnie koncerny farmaceutyczne aż do 1989 r. testowały leki na Niemcach ze Wschodu”

  Po co na Niemcach, skoro można na Polakach. Mało który z rodaków dał się tym wzruszyć, w końcu to byli tylko bezdomni Polacy.

  Novartis jest firmą zarejestrowaną w Szwajcarii, ale jej akcjonariusze pochodzą z różnych krajów.

 11. RomanK said

  Panowie… a co z funkcjonariuszami Sluzby Zdrowia…aplikujacymi experymentalne leki zdychajacym kroliczkom???? Obwieszeni medalami za caloksztalt, utytulen-i jak swnie w gnojowniku tytulamu za wybitne zaslugi na polu medycyny..z nagrodami i dyplomami Zachodnich tylko i wylacznie Instytucji..zapraszni na :wyklady: jak nasz noblista… dozywaja na zasluzonych wypasionych emeryturach…kiedy ich ofiary dawno po ich osiagnieciach gryza ziemie….
  Mozecie se Panowie tylko popluc i potupac…..i oczywiosci epoczekac na Sad Ostateczny.

 12. Maćko said

  W 1951 roku, naczelnik ministerstwa zdrowia, Czaim Szeba, wrócił z USA z 7 rentgenowskimi maszynami, które podarowała mu amerykańska armia. Miały zostać użyte w masowym eksperymencie na całym pokoleniu Sefardyjczyków, służących jako króliki doświadczalne. Każde dziecko sefardyjskie miało dostać 35 tys. razy większą od dopuszczalnej dawkę promieniowania, skierowaną bezpośrednio w głowę.
  Za doświadczenie rząd amerykański płacił 300 mln lirów izraelskich, co stanowi równowartość współczesnych miliardów dolarów. Dla porównania, cały ówczesny budżet ministerstwa zdrowia Izraela zamykał się w sumie 60 mln lirów. Dla niepoznaki, podczas wycieczek szkolnych dzieci zabierane były na odosobnienie, w celu napromieniowania. Rodzinom tłumaczono, że promieniowanie ma stanowić zabezpieczenie przeciwko grzybicy oraz pasożytom.
  Wkrótce po napromieniowaniu 6 tys. dzieci zmarło, a te, które pozostały przy życiu, do dziś umierają z powodu raka i innych chorób. Zanim zmarły, ofiary cierpiały na ataki epilepsji, zanik pamięci, chorobę Alzheimera, przewlekłe bóle głowy i psychozę.
  Tak, ten chłodny opis oddaje tematykę filmu dokumentalnego „100 000 napromieniowanych”. Czym innym jest jednak oglądanie ofiar na ekranie. Marokańskia kobieta opisuje, co czuła, gdy napromieniowano ją dawką 35 tys. razy wyższą niż dopuszczalna przy prześwietleniach rentgenowskich: Krzyczałam, aby ból odegnać. Odegnać ból. Odegnać ból. Ale on nigdy nie odszedł.

  ( nawet Fronda takie cosie publikuje? http://www.fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-tylko/100-tysiecy-napromieniowanych-swiadomie-i-celowo,16932.html )

 13. AQQ said

  GlaxoSmithKline skazany: Nielegalne testy szczepionek doprowadziły do śmierci 14 niemowląt
  Firma farmaceutyczna GlaxoSmithKline przeprowadził nielegalne próby i został skazany w Argentynie. Również za fałszywe zezwolenia … [03.04.2016]

  W Usa posyłali do więżniów zarażone wenerycznie prostytutki….

  Kobietom w ciąży przepisywali lek p/bólowy tolidomid, stosowany do dziś…
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Urodzili-sie-bez-rak-i-nog-Firma-farmaceutyczna-przeprosila-po-50-latach,wid,14890901,wiadomosc.html?ticaid=116ab4&_ticrsn=3

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przerazajacy-proceder-w-indiach-testuja-leki-na-biednych-ludziach/14m06

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szesc-osob-poszkodowanych-podczas-testowania-leku-we-francji,610983.html

  Nie pierwsza to nowina i nie ostatnia!
  Takich testów jest tysiące a ofiar miliony!
  Dziś legalnie pod płaszczykiem pomagania lekarze bez granic*, wolontariusze pomagają… sobie i zbrodniczej farmacji napchać kabze!

 14. Siekiera_Motyka said

  Prezent dla Amerykanusów.
  Temat pasuje do rozmowy w barze. Nie, może w dzisiejszej atmosferze lepiej dyskutować to w ubikacji gdzie pewnie nie ma podsłuchu.

  „Ujawniono: Naukowcy Army potajemnie rozpylały po St Louis radioaktywne cząstki przez wiele lat, aby przetestować technologię broni chemicznej”

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2210415/Revealed-Army-scientists-secretly-sprayed-St-Louis-radioactive-particles-YEARS-test-chemical-warfare-technology.html

  „Tajne eksperymenty rządowe na naród amerykański”

  http://www.whiteoutpress.com/timeless/secret-government-experiments-on-the-american-people/

  Przypuszczam że ludzie z tej książki pomagali kiedy przesili na „demokratyczne” wyznanie.

  „Unholy Trinity: The Vatican, The Nazis, and The Swiss Banks Paperback – June 15, 1998
  by Mark Aarons (Author), John Loftus (Author)”

 15. AQQ said

  http://oczymlekarze.pl/nowosci/2444-leki-gorsze-od-wojen

 16. AQQ said

  Tak się bawią, lekarze!
  http://www.radiopik.pl/2,40991,bydgoscy-chirurdzy-profilaktycznie-usuneli-tarcz

 17. Plausi said

  Źródło zarazy

  „grupa Roche”, zarejestrowana w Szwajcarii, zdobyła sobie pewną sławę we włoskiej miejscowości Seveso, chodziło o wypadek z dioksyną. F-a Grünenthal, utrzymywana w sympatycznym i ekologicznym kolorze zieleni zdobyły światową sławę dzięki bardzo efektywnemu preparatowi o nazwie Contregan, który już w łonie matki potrafił tak skutecznie przekształcić kończyny płodu, że pozostawały te kończyny na całe życie. Firmie udało się wynegocjować w sądzie, po co w końcu mamy sądy, że za skromną opłatą tak ukształtowane osoby utraciły wszelkie prawo na odszkodowanie, tzn. społeczeństwo zostało zobowiązane do pokrycia kosztów utrzymania tych osób, nazywanych też ofiarami Contreganu
  . Może to niektórym wyjaśni, dlaczego firmy prywatne są bardziej sprawne niż organizacje społeczne w tym państwo.

  Ale wróćmy do cytowanej poprzednio w linku tzw. „epidemii” tzw. „grypy” tzw. „świńskiej”, nie chcemy się wyrażać, o jakie świnie tu chodzi, powiemy tylko WHO, czyli po polsku Międzynarodowa Organizacja Zdrowia, wpadła na genialny pomysł, że najłatwiej będzie ludziom wcisnąć szczepionkę, jak WHO ogłosi epidemię, no i WHO ogłosiła. Przy okazji okazało się, że WHO głównie interesuje się jako organizacja lobbyzmu przemysłu farmaceutycznego o interesy tego przemysłu.

  Powyższe stawia tę część przemysłu chemicznego w sąsiedztwie zbrodni, a nawet zbrodni masowej i to jest nieprzypadkowe, jak choćby wojna, i to wydaje się nie być tak całkiem przypadkowym, że tego rodzaj przemysłu potrzebuje odpowiednich ram administracyjnych, jak UE, na co link wskazuje, nie powinno nikogo dziwić.

  Nico inaczej niż autorzy „Relay of Life” sądzimy, że nie naziści są źródłem wojen, . źródło, z którego wypływa ten rodzaj zbrodni jak nazizm czy wojna jest inne. Z tegoż źródła wywodzi się medycyna dr. Mengele.

 18. Maćko said

  trzeba polecic czytanie Lobaczewskiego jeszcze raz.
  Tylko psychopata moze sie zdecydowac na testowanie niebezpieczne na ludziach i na zarabianie pieniedzy na uszkadzaniu zdrowia innych osób:
  https://marucha.wordpress.com/2013/08/04/o-ponerologii-politycznej-12/
  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwis79qDlsnLAhXLGpAKHd06CxAQFggdMAA&url=https%3A%2F%2Fmarucha.files.wordpress.com%2F2014%2F02%2Fandrzej-lobaczewski-ponerologia-polityczna.pdf&usg=AFQjCNEiyUHwjK47aWZktEYo4Ig1p-uGyw

  Następnie Łobaczewski przedstawia szereg dziedzicznych patologii psychicznych, takich jak psychopatia schizoidalna – obecnie określana jako “schizotypowe zaburzenie osobowości” – o której mówi:

  Nosiciele tej anomalii, sami nadwrażliwi i nieufni, zbyt mało zwracają uwagi na uczucia innych. Mają tendencję do przyjmowania postaw skrajnych i moralizujących i szukania odwetu za drobne krzywdy. Czasami są ekscentryczni i dziwaczni. Ich słabe wyczucie rzeczywistości i sytuacji psychologicznej prowadzi do przyjmowania z góry błędnych, pejoratywnych interpretacji intencji innych ludzi. Łatwo angażują się w działania, które, choć pozornie słuszne moralnie, w rzeczywistości przynoszą szkody im samym i innym. Ich zubożony światopogląd psychologiczny czyni z nich typowych pesymistów. […] Kiedy znajdą się w sytuacji poważnego stresu, ich słabości stają się przyczyną szybkiego załamania [nerwowego]. …Schizoidzi często popadają w psychotyczne stany reaktywne, które dając objawy podobne do schizofrenii, prowadzą do postawienia błędnej diagnozy.

  Jeśli wywierana na nich presja emocjonalna zostanie zredukowana do minimum, mogą wykształcić prawidłowe rozumowanie spekulatywne, ale są skłonni uważać, że przewyższają intelektem „zwykłych” ludzi.

  Częstotliwość występowania tej anomalii jest różna wśród różnych ras. Jest niska wśród Murzynów, a najwyższa wśród Żydów. Obserwacje autora sugerują autosomowe dziedziczenie tej anomalii.

  Ponerogenną aktywność schizoidów należy oceniać w dwóch aspektach. Na małą skalę społeczną, ludzie ci przysparzają kłopotów rodzinom, łatwo stają się narzędziem intryg w rękach sprytniejszych jednostek i zazwyczaj są kiepskimi wychowawcami następnego pokolenia. […]

  Jeżeli jednak schizoidalny sposób pojmowania rzeczywistości ludzkiej i skłonność do tworzenia wielkich doktryn zostają rzucone na papier i zamieniają się w liczne nakłady drukowane – wówczas ich ponerogenna rola może przyjąć makrosocjalne rozmiary.

 19. Siekiera_Motyka said

  Ad. 18 – Tu ujawnił się PUBLICZNIE właśnie taki Psychopata. Proszę popatrzeć na oczy tego zwierzęta. Wszystko widać jeżeli się nie damy omylić jego „uśmiechem”

  http://www.cbsnews.com/news/turing-pharmaceuticals-ceo-martin-shkreli-defends-5000-percent-price-hike-on-daraprim-drug/

  A tu więcej dobrych wiadomości o USraelu

  http://www.cbsnews.com/videos/years-of-lead-contamination-suspected-in-newark-n-j/

Sorry, the comment form is closed at this time.