Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Marsz lemingów w Warszawie

Posted by Marucha w dniu 2016-03-19 (Sobota)

Ulicami stolicy przeszedł marsz „Powiedz Nie Rasizmowi”

Marsz pod hasłem: „Powiedz Nie Rasizmowi” przeszedł dziś ulicami Warszawy. Jego organizatorzy alarmowali, że w Polsce ostatnio zwiększyła się liczba rasistowskich incydentów. Marsz był protestem przeciw tym incydentom i wyrazem solidarności z uchodźcami. Skandowano m.in.: „Rasizm żegnamy, uchodźców zapraszamy”, „Precz z rasizmem”, „Jedna rasa, ludzka rasa”, „Imigracja nie jest zbrodnią”.

Manifestacja miała też związek z przypadającym 21 marca Międzynarodowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową. Kilkuset uczestników marszu niosło transparenty z hasłami: „Wielka Polska kolorowa”, „Stop rasizmowi i islamofobii”, „Kto nie potępia, ten przyzwala”.

Ogólnopolską manifestację zorganizowała Koalicja Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi – nieformalne porozumienie wielu organizacji, w skład którego wchodzą m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego [! – admin], Partia Razem, Partia Zieloni i Pracownicza Demokracja.

Manifestacja, która rozpoczęła się o godz. 14, wyruszyła około godz. 15 z placu Zamkowego, przeszła Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską, na plac Powstańców Warszawy, następnie Świętokrzyską, Nowym Światem i zakończyła się o godz. 17 przed Sejmem.

– Co się stało w kraju, który kiedyś był państwem bez stosów i w którym powstała Solidarność? A dziś są ugrupowania, które chcą robić referenda przeciw tym, których powinniśmy przyjąć – mówił przed wyruszeniem marszu prezes ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że dlatego ogromna odpowiedzialność spoczywa na nauczycielach. – Granica powinna nas chronić przed wrogiem, ale być otwarta dla tych wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy – dodał.

Z kolei Justyna Samolińska z Partii Razem mówiła, że „w Polsce powoli każda osoba, która ma trochę ciemniejszy kolor skóry boi się chodzić po ulicy”. – Osoby, które czują się sfrustrowane z powodu, że mało zarabiają i mają trudną sytuację mieszkaniową, zamiast szukać wroga tam, gdzie on faktycznie jest, szukają go w jakimś mitycznym uchodźcy. Nie znajdziemy rozwiązania, jeśli ludzie nie zaczną organizować się wokół realnych problemów, które dziś mają – mówiła.

Na ulotkach i plakatach zachęcających do udziału w manifestacji można było przeczytać m.in.: „przeciwstawmy się rasizmowi, islamofobii, antysemityzmowi i faszyzmowi; mówimy: uchodźcy są mile widziani”.

– Przyjdź na demonstrację, jeśli uważasz, że każda istota ludzka winna być traktowana na równi – z szacunkiem i godnością – przekonywali organizatorzy. [Zwłaszcza bandyci, gwałciciele, rabusie itd. – admin]

Przed Sejmem na marsz oczekiwała grupa kilkunastu przeciwników skandujących m.in.: „Tu jest Polska narodowa”. Kontrmanifestanci byli oddzieleni od uczestników marszu kordonem policjantów.

Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową został proklamowany w 1966 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla upamiętnienia wydarzeń z 21 marca 1960 r., kiedy południowoafrykańska policja zastrzeliła 69 uczestników pokojowej demonstracji w Sharpeville, którzy protestowali przeciwko polityce apartheidu.

(kg)
http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 29 to “Marsz lemingów w Warszawie”

 1. Marcin said

  Przyjdź i poprzyj położenie własnego łba na pniu.

 2. Marian said

  Ten marsz równie dobrze mógłby się odbyć pod hasłem „Powiedz nie Polakom”. Początek rozbijania Polski…

 3. Gietrzwałd said

  …a oni skąd to…
  a czy przypadkiem niedawno nie był modny pomarańczowy kolor, gdzieś na bardzo bliskim wschodzie ?
  Toć to zaraza jakaś…

 4. re1truth2 said

  Te lemingi to jego klony.
  .http://namzalezy.pl/wp-content/uploads/2015/10/Adrian-Zandberg.png

 5. Piskorz said

  Broniarz..” Granica powinna nas chronić przed wrogiem, ale być otwarta dla tych wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy OK DZIADU…TRZEBA IM POMAGAĆ.TAM GDZIE ICH MIEJSCE, TAM GDZIE MIESZKAJĄ..POLSKA TO NIE ŚCIEK KLOACZNY…p. Broniarz..!!

 6. SAP said

  Ktoś sypnął groszem, kupując tym klaunom drogie kurtki Alpha Industries po 100$.
  Szkoda, że nie kupił im skrzydeł Ikara, by se odlecieli w cholerę na południe do umiłowanych ras.

 7. Hasso C. said

  „Zeby Polska byla polska” nabiera nowego znaczenia. Gdzie jest polski Trump?

 8. jamek said

  POmarańczowe UBeckie POcioty chcą się zintegrować? Chyba w kiciu w mydłem w dupie. Odrazu widać, że to wszystko kryminalne błazny milicyjne.

 9. Dictum said

  Jeszcze jeden dowód na kompletną zidiociałość organizatorów i ich mocodawców, mających jednocześnie cały naród za idiotów. Od kiedy to cyrk, klauni i pajace byli przekazicielami czegoś poważnego, co należałoby brać na serio?

 10. Pelagia said

  planowana manifestacja antyislamska Zgorzelec-Gorlitz:
  https://miziaforum.wordpress.com/2016/03/18/stop-islamowi-demonstracja-most-graniczny-zgorzelec-gorlitz/

  rozsyłajcie linki na inne blogi

 11. revers said

  i kto tu jest rasista?, jak nie ich mocodawcy i sponsorzy z bliskiej zagranicy

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/19/niemiecki-przedsiebiorca-zabilbym-wszystkich-polakow-jestem-hitlerowcem/

 12. Zbyszko said

  Jeżeli imigracja (wypędzanie ludzi na wszelkie sposoby, ze swojej ojczyzny) jest zbrodnią (z czym się zgadzam), to kim jest np Jerzy Buzek, który zachęcał Polaków do emigrowania. Kim są ludzie, którzy w Polsce stworzyli takie warunki, że miliony Polaków (podobno 8mln) musiało z Polski za chlebem wyjechać. Przecież za każdym takim wyjazdem kryją się dramaty, nierzadko tragedie.
  Czekamy więc na marsze tej koalicji pod Sejmem, czy URM

 13. Marian said

  Najzwyklejsze na świecie żydowskie robactwo. Albo Polacy w końcu to wytępią, albo zarobaczony zostanie cały kraj. Polska potrzebuje oczyszczenia jak kania dżdżu. Polaka umiera…

 14. rdest said

  >https://www.youtube.com/watch?v=uDGuqazaXH4
  Muhammad Ali tłumaczy oczywistości dla pana redaktora BBC

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 14 – Dawno go nie słyszałem/widziałem. Był mądrzejszy niż przeciętny Amerykan.

  Za długo boksował 😦

 16. miziaforum said

  panie marucha napisz pan za onetem śmiało i bez wstydu że jednym z współorganizatorów tej hucpy jest ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO w onecie jest ….. WYTŁUSZCZONĄ CZCIONKĄ BO Z CAŁEJ TEJ INFORMACJI JEST TO NAJWARZNIEJSZY PRZEKAZ

  Przecież to zaznaczyłem WYKRZYKNIKIEM!
  Admin

 17. miziaforum said

  NIE ZAUWARZYŁEM drobny druk cienką czcionką O.K

 18. re1truth2 said

  Re 12
  Przecież dla unych to nie dramat. Czego maja protestować.

 19. re1truth2 said

  Kurcze dostałem linijką raz po łapce i pamiętam do dzisiaj różnicę między używaniem litery Ż, a RZ. Aż oczy bolą.

 20. Zerohero said

  W Polsce nienawiść do Rosjan stała się ideologią państwową, a ciemne kołtunstwo jej ulega, choć ze strony Rosjan nie spotyka nas żadna krzywda. Tutaj lewacy walczący z „ksenofobią” nie interweniują lecz sami podsycają nienawiść (partia Razem to trockiści). Natomiast ich odpowiedzią na REALNE zagrożenie jest rozłożenie nóg i odsłonięcie szyi. Ot i całe żydowstwo. Z muzułmanami i murzyznami nas zbratają a z Rosjanami skłócą.

 21. Wimar said

  Wstyd mi za uczestnictwo w tej hucpie członków ZNP ! Kto ma edukować to społeczeństwo – gajówka czy szkoła, która funkcjonuje dzięki pieniądzom podatnikom ??

  Co do uwagi Pana SAP @6 – ci durnie nie wiedza ,że ekstremiści islamscy wykonując wyroki śmierci na chrześcijanach ubierają ich w takie właśnie stroje. .http://r-scale-91.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/ebd6d2f5d60ff9afaeda1a81fc53e2d0/5432971e-b5a0-11e4-9756-0025b511229

 22. Wimar said

  .http://r-scale-91.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/ebd6d2f5d60ff9afaeda1a81fc53e2d0/5432971e-b5a0-11e4-9756-0025b511229

 23. Wimar said

  Przepraszam Admina za bałagan, ale chciałem zilustrować swoja myśl zdjęciem, które jest już usunięte z sieci. Może to się wklei:
  .http://frondalux.pl/wp-content/uploads/2015/11/koptowie.jpg

 24. Nieważny said

  Pewnie te stroje mają dawać im jakiś sygnał, że można Polaków i innych w Europie śmiało zabijać do czego są przygotowywani.

 25. veri said

  ” Precz z rasizmem” … mam pytanie do tych walczących : jaki warunek musi być spełniony aby na danym terenie zakwitł, niczym piękny wiosenny kwiat rasizm ?

  ( pytam ale zdaję sobie sprawę, że tacy jak oni do Gajówki nie zachodzą )

 26. kasia said

  Dlaczego nie zaprosili Hansa Gelena na marsz:) w ramach integracji i przyjaźni polsko-niemieckiej:)To ja się boje bo w Warszawie coraz ciemniej na ulicach!!!!

 27. peacelover said

  Czy nikomu nie wpadlo do glowy, by dowiedzec sie:
  KTO (imiennie !) organizuje i oplaca takie hucby ??!!
  A potem rozliczyc…. i…. nauczyc respektu dla nas !!!!!

 28. Yah said

  Ad 21

  Myślę, że to wybryk Broniarza, bo na oficjalnej stronie ZNP nic nie ma. Niestety gość odpłynął …. szkoda gadać…. Z drugiej strony nie ma co się dziwić wszyscy tworzą chór nienawiści do państw narodowych i wg. nich patriotyzm to to samo co faszyzm. Tylko mało osób, z wyjątkiem degeneratów, daje się na to nabierać.

 29. revers said

  Kto? NGO na Polskie, Sorosa oraz Wyborcza.

  ONR patroluje …

  http://odbudowarp.pl/onr-patroluje-grotniki-wladza-slepa-na-czyny-uchodzcow/

Sorry, the comment form is closed at this time.