Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Opinia: Putin w Syrii okazał się mądrzejszy od Obamy

Posted by Marucha w dniu 2016-03-21 (Poniedziałek)

Prezydent Rosji Władimir Putin po raz kolejny pokonał amerykańskiego przywódcę Baracka Obamę – pisze brytyjska gazeta „The Sunday Times”, komentując decyzję Kremla o wycofaniu rosyjskich sił powietrznych z Syrii.

Gazeta przypomina, że po rozpoczęciu rosyjskiej operacji w Syrii prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że Putin „komplikuje i tak niełatwą sytuację”, a Rosja „grzęźnie w bagnie”. Tym nie mniej Moskwa, udzielając wsparcia syryjskiemu prezydentowi Baszarowi al-Asadowi, w rzeczywistości poniosła niewielkie straty militarne i finansowe.

„The Sunday Times” zwraca uwagę na to, że wycofanie większości sił z Syrii było zaskoczeniem dla Obamy.
— (Putin) na pewno wie, jak trzymać wszystkich w napięciu. (…). Traci wiele czasu na to, by podjąć decyzję, ale w Syrii to on nadaje ton, a tym samym zmusza wszystkich do zwrócenia na siebie uwagi. My tylko staramy się go dogonić – powiedział anonimowy zachodni dyplomata, którego cytuje brytyjska gazeta.

Podobnego zdania jest Max Boot, były doradca szefa CIA w latach 2011- 2012 gen. Davida Petraeusa: „Z punktu widzenia rosyjskich interesów Putin osiągnął sukces i pokazał, że na arenie międzynarodowej jest mądrzejszym graczem w pokera niż jego kolega z Waszyngtonu”.

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin nakazał rozpoczęcie wycofania z Syrii głównych rosyjskich sił powietrznych. Ponadto prezydenta polecił utrzymanie funkcjonowania bazy morskiej w Tartus i bazy lotniczej Hmeymim.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 12 to “Opinia: Putin w Syrii okazał się mądrzejszy od Obamy”

 1. peacelover said

  … moze teraz Putin zajmie sie UPAdlina i
  rozliczy „JUDOBANDEROWCOW”…!

 2. Marian said

  Ad. 1. Judeobanderyzm to już problem nie tylko UPAdliny, ale także Polski, gdzie żyje całkiem sporo groźnych dla pokoju w Europie banderowskich szczurów, wystarczy tylko wspomieć o Sakiewiczu czy Wildsteinie…

  Nie zapominajmy o Kowalu, Siemoniaku, Schetynie, Tymie…
  Admin

 3. Marian said

  Ad. 2. Tak jest Panie Adminie, są jeszcze całe masy niby lewicowego polskojęzycznego żydostwa, które odsłoniło się przy okazji udzielania poparcia dla banderowskiej terrorystki Sawczenko. To najgorsza antypolskie szczury, które tylko czekają na większy napływ do Polski swoich sojuszników z UPAdliny i Turcji, a wtedy dopiero pokażą chazarskie pazurki.

 4. Joe said

  Caly Dolny Slask jest naszpikowany tym scierwem chazersko tureckim…To od nich promieniuje caly bandytyzm od czsow jak wyszli z wiezien PO akcji Wisla.

 5. Yah said

  Ad 2

  Panie Marianie jest znacznie gorzej niż Pan myśli ….

 6. anucha said

  Rosja w stosunku do Syrii zachowała się bardzo szlachetnie. To tak jakby napoiła padającego z pragnienia i przeniosła na własnych plecach do oazy . Zobaczymy co się jeszcze wydarzy ale jedno jest pewne. My nie mamy już takiego sojusznika który taszczyłby nas na swoich plecach. 😦

 7. Siggi said

  … udzielając wsparcia syryjskiemu prezydentowi Baszarowi al-Asadowi, w rzeczywistości poniosła niewielkie straty militarne i finansowe.

  To nie jest adekwatne ujęcie przez gazetę,mówienie o stratach.Słyszałem wypowiedz W.Putina n/t temat,który wyraził się wręcz,że…na akcję militarną w Syrii przeznaczono środki,które były zarezerwowane na rutynowe ćwiczenia w Ministerstwie Obrony.Średnia wieku pilotów poniżej 30-tki.Wrogie zbicie przez Turcję Su-24 i ofiary w ludziach ,takie straty zdarzają się na manewrach.
  W Syrii RF broni także swoie bardzo ważne interesy i przeliczanie na walutę ma wtórne znaczenie.Wejście RF do gry w tej skali w zasadniczy sposób zmieniło reguły i faktycznie Rosja potwierdziła swój odzyskany status supermocarstwa.Nie wykluczone może być zaangażowanie Rosji w Tunisie,Maroku poprzez specjalne umowy wojskowe i ściślejszą współpracę w zwalczaniu terroryzmu.O tym podaje prasa rosyjska.
  A media anglo-saskie długo będą jeszcze bredzić na ten temat.

 8. watazka said

  Wystapienie amerykanskich senatorow ( z obu partii) na majdanie 15 grudnia 2015 roku.
  Gdyby nie tragedia narodowa Ukrainy – moznaby sie posikac ze smiechu.

  A to amerykanskie obiecanki: (juz to chyba raz wyslane na gajowce)
  Propozycja tapety na ekran monitora dla Ukraincow:

  http://www.arewethere.yt/—–/39477.htm#.VuqNKiiJI04

 9. Boydar said

  Nie powinienem tak pisać ale sam (chyba) Pieskow stwierdził, że te marne czterysta osiemdziesiąt milionów to i tak wydane zostały by na zaplanowane armijne ćwiczenia czy manewry. A tu w warunkach rzeczywistych i w ogóle efekty nie do porównania. Co jeszcze, to może i nigdy się nie dowiemy. Tak czy siak, bandyci zrobili Rosji prezent. A na szczere prezenty wybrzydzać nie wypada; brać i dziękować. Może i bliżej nas się coś trafi 🙂

 10. Peryskop said

  Putina chwalą, a gdzie nasz Myszu z Windowsenka ?

  Oto reakcja na wieści z frontu Ministry Obrony GmbH :

  Ministra Obrony Vaterlandu dr med. Ursula Gertrud von der Leyen, z domu Albrecht, dodatkowo zdziwiona, bo 9.03.2016 Senat jej Alma Mater uznał, że wcale nie 43,5% jak wyliczyły komputery, a zaledwie 20% swojej dysertacji splagiatowała, więc wciąż może tytułować się „doktor”.

  Ta sytuacja jest wyjątkowa, bo wśród Wysokich Dygnitarzy Bundesrepublik Deutschland GmbH przyłapanych na splagiatowaniu swoich rozpraw doktorskich byli :

  – jej poprzednik Minister Obrony BRD baron Karl-Theodor Maria Nicolaus Johann Jacob Philipp Franz Joseph Sylvester Freiherr von und zu Guttenberg (spalony zatopiony w 2011),

  – Vice-Prezydenta Parlamentu EU Esther Silvana Koch-Mehrin (spalona zatopiona w 2011),

  – oraz przyjaciółka Angeli – Ministra Oświaty i Badań Naukowych BRD Annette Schavan (spalona zatopiona w 2013).

  I uwaga – dr Ursula Gertruda – prywatnie matka 7-miorga Kinder ! ! ! ! ! ! ! – jest typowana na następczynię bezpotomnej dr Angeli BundesKanzler !

 11. kail1410 said

  The Sunday Times, należący do News Corp Ruperta Murdocha oraz Max Boot pisujący do Wall Street Journal (oczywiście News Corp) okadzają Rosję i Putina, a nikogo to nie dziwi?

  Tak na marginesie, to Pan Boot jest niezwykle ciekawą postacią:
  -należy do CFR,
  -wspiera amerykański imperializm i szerzenie demokracji na całym niezachodnim świecie,
  -sprzeciwia się zakazowi aborcji i klonowania ludzi,
  -podczas „wojny” w Gazie stwierdził, że inwazji Izraela była „moralnie uzasadniona”,
  -oczywiście potomek „plemienia wybranego” (rodzice to Rosyjscy semici),
  et cetera.

  Ciekaw jestem, co dla Asada oznacz fakt, że redaktorzy pisujący „na łamach” sputnika, też przeszli nad tym do porządku.

 12. peacelover said

  Robia dobra mina do kiepskiej gry !!
  Cala ta banda z „zachodu” czyli pasozydy coraz mniej sie licza…
  i to wlasnie udowadnia interwencja syryjska.

Sorry, the comment form is closed at this time.