Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gd-ap o Wolne tematy (53 – …
  yattakaj o Wolne tematy (53 – …
  Niedźwiedź o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zimowy sen Polski
  Kojak o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

„Pierwszy środek, to zażądanie wykluczenia Turcji z NATO”

Posted by Marucha w dniu 2016-03-25 (Piątek)

Jakie konkretne działania powinny zostać podjęte w celu bardziej efektywnego zwalczania terroryzmu?

To pytanie Sputnik zadał francuskiemu generałowi Pinatelowi, który wyjaśnił dlaczego służby specjalne pracują nieefektywnie i czy możliwe jest zabezpieczenie się przed napadem.

„Trzeba mimo wszystko brać pod uwagę terrorystów: po zapewnieniu bezpieczeństwa w jednym miejscu robicie tak, że terroryści uderzają w innym. Mają możliwość wyboru miejsca i czasu, nie można stale zapewnić bezpieczeństwa wszystkich obiektów, które wymagają zwiększonej uwagi.
Więc odpowiedź na terroryzm to nie działania obronne, a globalna polityka, najpierw na poziomie Francji, a następnie na poziomie Europy. I ta globalna polityka, o której mówił prezydent Francois Hollande, przewiduje w pierwszej kolejności politykę zagraniczną, która będzie skuteczna, która pozwoli wywrzeć presję w szczególności na kraje, które pomagają tym terrorystom”.

„Po pierwsze, nie powinniśmy zostawiać obszarów, w których nie obowiązuje żadne prawo, w którym rozwijają się handlarze narkotykami i bronią. Więc oznacza to wzmocnienie także tutaj sił ścigania, umacnianie wymiaru sprawiedliwości, ponieważ nasz system sądowniczy jest całkowicie przeciążony, więc konieczne jest, aby państwo zamiast zajmować się sprawami społecznymi, koncentrowało się na swoich funkcjach rządu centralnego.

Funkcje rządu centralnego to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa ludzi. Ale państwo już dawno zredukowało wszystkie możliwości swoich centralnych funkcji na rzecz roli gospodarczej i społecznej… Byłoby lepiej, gdyby ono dało wolność gospodarczą przedsiębiorcom i nieco zmniejszyło bezpieczeństwo ekonomiczne Francuzów, za to zapewniło ich fizyczne bezpieczeństwo. Dziś jednak widzimy zmianę w odniesieniu do roli państwa, więc trzeba wrócić do podstaw. […] Dziś państwo nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, ponieważ nie daje ono sobie możliwości, aby to zrobić… I na tym polega główny problem”.

„Potrzebna jest również pełnowartościowa polityka karna. Gdy młodzi przestępcy, którzy popełniają drobne przestępstwa wychodzą na wolność następnego dnia mając 10 recydyw, jak oni mogą szanować społeczeństwo, w którym żyją? Tak więc należy prowadzić globalną politykę i dzisiaj dopiero zaczynamy ją opracowywać. I należy przyjmować nie środki bezpieczeństwa, które, jeśli w ogóle, mogą uspokoić ludzi, ale w żaden sposób nie rozwiązują problemu, którym jest terroryzm i Daesh”.

„Pierwszym środkiem, o którym mówię od dłuższego czasu, to zażądanie wykluczenia Turcji z NATO. Aby powiedzieć teraz: albo Turcja, która jest członkiem NATO, odłącza się od NATO, albo ona całkowicie zatrzymuje swoje działania… Turcja posiada dużą armię, gdyby chciała zamknąć swoją granicę, mogłaby to zrobić, ale tak nie jest. Zamiast tego ona postanowiła strzelać do Kurdów, których jest 15 mln osób, co stanowi 20% jej ludności. Jesteśmy poplecznikami tego, co dzieje się w Turcji. Spójrzcie na Angelę Merkel, która negocjuje z Turkami, a my płacimy Turkom, podczas gdy oni są jedną z zainteresowanych stron w tej wojnie”.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 to “„Pierwszy środek, to zażądanie wykluczenia Turcji z NATO””

 1. revers said

  No ciekawe ze brakuje odniesienia francuzow do polityki De Goulla, czyli wyjscia Francji z NATO lub z uni jak chcą to uczynić Włochy po wejsciu do uni Turcji.

  A juz w kwietniu, czerwcu moga pojawic sie Turcy w ruchu bezwizowym. Turcja nie wyjdzie z NATO bo za duzo interesow ma tam Usrael.

 2. Mis z Okienka said

  re artykuł,

  „Po pierwsze, nie powinniśmy zostawiać obszarów, w których nie obowiązuje żadne prawo, w którym rozwijają się handlarze narkotykami i bronią. Więc oznacza to wzmocnienie także tutaj sił ścigania, umacnianie wymiaru sprawiedliwości, ponieważ nasz system sądowniczy jest całkowicie przeciążony, więc konieczne jest, aby państwo zamiast zajmować się sprawami społecznymi, koncentrowało się na swoich funkcjach rządu centralnego.”

  To sie nazywa po angielsku “beating around the bush”

  Tak jak pan Watazka zapodal, ze security lotniska w Brukseli bylo zapewnione przez Israelis.

  Nagle sobie przypomnialem, ze Israelis przejeli security dla Twin Towers tuż przed zamachem.

 3. Mis z Okienka said

  Erdogan do Belgów: “Pieprzyć was, my to znowu zrobimy”

  It has been confirmed story with multiple sources, Brussels airport bomber Bakraoui was recruited while an ISIS jihadi in Syria, because of his Belgian passport.  While in Raqqah, at a suicide bomber training facility, he was taken by Turkish intelligence across the border where he was “arrested” and “deported” to the Netherlands.

  Erdogan to Belgium, “Screw you, we will do it again!”

  http://www.veteranstoday.com/2016/03/25/erdogan-to-belgium-screw-you-we-will-do-it-again/

 4. […] Źródło: „Pierwszy środek, to zażądanie wykluczenia Turcji z NATO” […]

 5. akej said

  Wejscie Turcji do Unii to ostatni gwozdz do trumny Europy. Mam nadzieje, ze znajda sie takie kraje, ktore na to sie absolutnie nie zgodza.

Sorry, the comment form is closed at this time.