Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Polityka zachodnia Polski

Posted by Marucha w dniu 2016-03-26 (Sobota)

Wieszczenie, że Unia Europejska rychło upadnie byłoby zbytnią egzaltacją, podszytą nierealistycznymi politycznymi wyobrażeniami. Ale kilka rzeczy już dobrze widać: religia zwana prawami człowieka Europie szkodzi, Unia w rzeczywistości nie zbudowała instytucji, mających ściśle państwowy charakter.


Wszystko to co widzimy to rodzaj atrap, przysłaniających rzeczywistość; poza tym Bruksela ma na świecie możnych wrogów, a są to i USA, a w mniejszym stopniu, także Rosja. Co najwyżej Unia przetrwa w dawnym kształcie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i tak będzie to wciąż potężny organizm polityczno – gospodarczy. Gdy zatem, kontynuując stary wątek, Polska powróci do jakiejś formy bliższej kolaboracji z rosyjskim Wschodem, jakie w istocie wniesie do owego związku własne aktywa?

Słowem, czy jest komuś do czegoś potrzebna? Wydaje się, że dla Rosji w tych nowych geopolitycznych okolicznościach Polska będzie szczególnie cenna, by nie rzec, że aż nawet niezbędna. Staniemy się bowiem swoistym ryglem zabezpieczającym owo imperium przed atakiem z zachodu; zwłaszcza w sytuacji gdy będzie ono musiało walczyć na południowych granicach Słowiańszczyzny i na Dalekim Wschodzie.

Zwróćmy uwagę na to, iż właśnie teraz Moskwa jest właściwie okrążona. W zmienionych okolicznościach Ukraina oraz Białoruś ponownie znajdą się wewnątrz bloku, gdy to kluczem do trwałości układu będzie współdziałanie rosyjsko-polskie. Można być pewnym, iż Kreml gotów jest zapłacić nam niemałą cenę, by taki projekt mógł się ziścić. Z pewnością zagwarantuje nam zachodnie granice na Odrze i Nysie, ponadto nie można wykluczyć pewnych ważnych dla nas nabytków kosztem Kijowa.

Będzie to dla wszystkich bardzo trudna i niebezpieczna gra, ale jedynak, mogąca zapewnić słowiańskim narodom polityczny sukces i prawo do trwania w przyszłości. Ktoś może zapyta: a co z gospodarką i całą, tak zwaną, cywilizacyjną modernizacją w zachodnim pojęciu ? Zważmy na to, iż duża część wytwórczości przenosi się do Azji, a Atlantyk zdecydowanie traci na rzecz Pacyfiku.

To jest historyczny proces nie zaś krótkotrwały incydent. Stanowiąc umocnioną forpocztę słowiańskiego Świata zobowiązani będziemy do posiadania i realizowania właściwej polityki wobec obszarów nad Dunajem i w stosunku do Niemiec.

Jeśli chodzi i Berlin to decydujące znaczenie będzie miał jego status. Czy stanie się częścią całości, czy stanie na czele odtworzonego na wymiar oraz potrzeby nowych czasów Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego? A ponadto do czego trwałego doprowadzą dzisiejsze wędrówki ludów? Czy zaoceaniczne mocarstwo zdoła utrzymać polityczno – cywilizacyjno – gospodarczy patronat nad europejskim Zachodem?

Na te wszystkie pytania odpowiedzi jednak znać nie możemy; ale dobrze jest pracować nad różnymi koncepcjami. Przede wszystkim należy uniezależnić się – przynajmniej w myśleniu – od narzuconych nam z zewnątrz schematów i obcych wyobrażeń.

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 13-14 (27.03.3.04.2016)
http://mysl-polska.pl/

Uważam, iż powyższe rozważania definitywnie wykraczają poza horyzonty klasy rządzącej – nawet zakładając (naiwnie) iż rzeczywiście „chcą dobrze”.
Admin

Komentarzy 45 do “Polityka zachodnia Polski”

 1. Król Wandalów Afrykańskich Gormund-MOSKWA miał 4 dzieci: Bliźniaków Czecha i Lecha, córkę Welinę i Rusa. Starszym wyznaczył zadania polityczne a najmłodszego Rusa trzymał przy sobie jako asystenta. Welina np. opiekowała się skarbami wandalskimi w Belgradzie.
  *****
  Odkłamywanie historii – początki Rosji:
  http://dragontn.blog.pl/2014/12/20/odklamywanie-historii-poczatki-rosji/
  Rosjanie są tak jak Czesi potomkami Wandalów Afrykańskich, który pod wodzą Moskwy i Rusa oblegali Konstantynopol. Miasto uwolnili w 558 r. prowadzeni przez dyplomację bizantyjską z Mongolii Awarowie, zaś na mocy pokoju w Adrianopolu w 568 r. Rus zwrócił Cesarzowi Bałkany za Włochy, które Sprzedał zaraz Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha za co otrzymał od Lecha Smoleńsk.
  Ruryk był komendantem twierdzy Poplielidów Diamand u ujścia Dźwiny, której załogę stanowili Słowińcy z Parusa-Kolobrzegu. Gdy cesarz Karol III Gruby wysłał na Rygę Swewów to Ruryk skapitulował ZA Ilmeń, który nazwał Nowogrodem Wielkim. Ponieważ Rusowie uprawiali rozbój morski to Prawdzice wygnali ich znad Bałtyku na Wołgę.
  Fundatorką Rosji była Bona Sforca, która – ze strachu przed podbojem Włoch przez Turków – Zagrała tureckimi marzeniami o Atlantyku. Gdy Sulejman przystąpił do oblężenia Oranu to ruszyła polsko-moskiewska wyprawa na Powołże, wobec czego Sulejman musiał WYBIERAĆ: Bronić Stuttgartu czy Astrachania ??? Najpoważniejsza turecka próba odzyskania Carycyna-Wołgogradu została jednak skutecznie skontrowana przez Lisowczyków.

 2. JO said

  +++

  +++

  W Polsce mamy Tradycje szczytne wspolpracy z Rosja. Jest to historia zapomniana i dla wielu nieznana, ale ona jest i na tej bazie Polacy winni budowac wspolprace z Rosjanami. Mamy wspolnych bohaterow, mamy wspolne pochodzenie.

  Kolejna podstawa jest Swieta Tradycja , ktora zbudowala oba Narody, chronila nas i wciaz to robi.

  Trzy Filary – Geny, Wspolna Historia, Wiara.

  Pamietam rozmowe z JE Biskupem R. Willialmsonem przeprowadzona, kiedy prosilismy o Blogoslawienstwo / Modlitwe za Rosje. Biskup bez cienia watpliwosci postawil na Rosje, ktora widzi, ze sie nawraca do Pana Boga i jak to okreslil, ze majac do wyboru zachodnia Europe i Rosje, to trzeba Isc i stawiac na Rosje, bo tam jest Wiara, bo tam jest adorowana Trojca Swieta.

 3. tomek said

  Wspolpraca gospodarcza z Rosja taik dobre stosunki tak ale przyjazn nigdy.

  A to dlaczego?
  Admin

 4. JO said

  ad.3. A czy umie Pan uzasadnic czemu to „przyjazn nigdy” ? :))))
  Wiem, ze Pan tego nie potrafi, wiec prosze sie nie wysilac…

 5. Filomena said

  Chcemy czy nie chcemy, ale Rosjan i Polakow cos chyba laczy. Jeden z bardzo znanych rosyjskich prawoslawnych swietych Serafim z Sarowa zyjacy w XIX wieku nawolywal do czczenia czestochowskiej ikony (wizerunku) Matki Boskiej. Wedlug niektorych podan i przepowiedni ta wlasnie ikona ma byc zbawienna dla Rosji. Tak mowil Serafim z Sarowa, i przepowiadal rowniez, ze Polska (!) ma odegrac wazna role w odrodzeniu wielkiej Rosji. Jak narazie wydaje sie to malo prawdopodobne. Polska poszla w zupelnie innym kierunku a w Rosji widzi najwiekszego wroga.

  Wrocmy jednak do czestochowskiej ikony. Niektore bojowe choragwie w Rosji maja na swoich sztandarach czestochowski wizerunek Matki Boskiej. W 2002 roku samoloty oblatywaly Moskwe i Petersburg z wizerunkeim Matki Boskiej Czestochowskiej. Uwaza sie, ze ta ikona to tarcza Rosji. W lutym 2014 roku kiedy mieszkancy Krymu czuli zagrozenie ze strony syjonistycznej junty w Kijowie, organizowano na Krymie procesje i jedna z glownych ikon w tych procesjach byl czestochowski obraz MB.

  Warto dodac, ze w 21 -szym wieku pojawila sie jakby nowa wersja czestochowskiego wizerunku, ktory w Rosji okreslaja jako Matke Boska Hetmanke. Bylo kilka dziwnych wydarzen. W miejscowosci Bogoljubowo jeden artysta-konserwator przeprowadzal restauracje ikonostazu. Czescia ikonostazu byl wizerunek Matki Boskiej Smolenskiej. W celach restauratorskich artysta konserwator zrobil zdjecie tego obrazu i oto wyszlo cos nadzwyczajnego. Zamiast smolenskiej ikony wyszla ikona czestochowska, gdzie Jezus trzyma ksiege zamiast zwitku a Matka Boska ma na glowie szyszak i helm, na twarzy zas blizny. Co ciekawe wczesniej jeden stary mnich na Ukrainie mial wizje czestochowskiego obrazu, gdzie Matka Boza nosi helm.

  Niemniej popularnym wsrod Rosjan jest ostrobramski wizerunek Matki Boskiej. Nosili go w procesjach mieszkancy Donbasu. Wielka ostrobramska ikona wisi w garnizonowej cerkwi w Pskowie. Warto zauwazyc, ze Pskow jest waznym miejscem wojskowym w Federacji Rosyjskiej. Jedyna z ikon, ktora ocalala z budynku w ktorym spalono prawoslawnych mieszkancow w Odessie 2-go maja byla ostrobramska ikona. Wszyskie inne ikony sie spalily, czesc jeszcze na placu, gdzie urzadzano protest a inne w budynku.

 6. JO said

  ad.5
  +++


  +++
  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

 7. JO said

  Błogosławieństwo/Modlitwa Jego Ekscelencji Biskupa Ryszarda Willamsona – za Rosję.

  (tlumaczenie w języku polskim wykonane przez CBW&BK&JO).

  Wszechmogący Wieczny Boże,

  Ty, który patrzysz na rodzj ludzki pośpieszajacy ku własnmu zniszczeniu,

  gdyż Europa, niegdyś chrześcijańska, odwróciła się od Ciebie
  i poddała się rządom twoich wrogów,
  sługom bożka Mammona,

  a jednak, w tym samym czasie Boże,
  umożliwiłeś, poprzez dobroć twej Bożej Opieki,
  wielkiemu narodowi, niegdyś raz komunistycznemu,
  być w Stanie Łaski
  i powracającym teraz do twych zaszczytów i posługi;

  zatem klęcząc, my niegodni, modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abys dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  nieustajacy, niczym nieprzerwany, postęp na froncie obrony twych racji i praw,

  i modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abyś dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,

  powstrzymać, przeciwdziałać, zapobiec wszystkim planom twych wrogow dążących do zniewolenia całej ludzkości,

  modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  by w rezultacie walki Świętej Rosji w Służbie Bożej,
  za twoim Jej wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  wszystkie narody mogły znowu zjednoczyć się pod płaszczem ochronnym Matki Bożej,

  aby na wieki wieków wychwalać, czcić i służyć Twojemu Boskiemu Majestatowi, przez Jezusa Chrystusa naszego Pana,
  Amen.

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England

  +++

  +++

  Благословение/ молитва Превосходительствa Eпископа Pышарда Виллиамсона за Россию

  Всемогущий Вечный Боже

  Tы, кто смотрит на человечество приближающееся к своей собственной гибели,
  потому что, когда-то християнская Европа, отвернулся от Tебя
  и сдалaсь правительствy врагов Tвоих,
  слуги бога Маммона;

  и все же, в то же время Господи,
  Tы дал возможность, через добротy Tвoeй божественной защиты,
  великoмy, когда-то коммунистическомy народy,
  быть в состоянии благодати и возвращения к твоей чести и служеню;

  Поэтому, стоя на коленях, мы недостойны, молимся, раболепно просим Teбя Господи Боже, дай Святoй Рocсии непрерывный прогресс, с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением.

  И молимся, чтобы подобострастно просить Тебя, Господи Боже,
  Tы дай Святoй Рocсии с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  остановить и предотвратить все планы врагов Tвoих идyщих к порабощению всего человечествa.

  Mолимся, подобострастно прося Тебя, Господи Боже,
  чтобы в результате борьбы Cвятoй Рocсии в службе Богy,
  с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  все народы oпять cоединились под защитной Mантии Богоматери,

  чтобы навсегда и когда-либо хвалить, поклоняться и служить Tвoемy Божественномy Величествy, через Иисуса Христа, Господа нашего, Aминь

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England

 8. ad.5. …nie znalismy tej przepowiedni …..

 9. Mordka Rosenzweig said

  re artykul,

  Ja pan Mordka bardzo dziekuje pan Gajowy za pokazanie ten piekny obraz “Lech, Czech i Rus” bo to przypomina historia nasza rasa.

  Te dwa rycesze Lech i Rus to sa oczywiscie z pejsami, nieprawdasz?

 10. Baron Srul Radziwiłł said

  Szanowne Proszepaństwo,
  Ja się wtrącam po długie niewidzenie z powodu że Szanowny Pan Mordka Rosenzweig.
  Otóż w rzeczy samej było tam czterech rycerzów, Lech, Czech, Rus i Icek. Trzech pierwszych poszło do pracowanie z ręcami, a czwarty z głową. I un sie wcale nie pchał do książki od historii, bo po co jemu by to było? On bił pieniądz dla tamtych trzech, pożyczał im w razie nagła potrzeba i tak dalej.

  Przy okazji składam dla Państwa najlepsze życzenia z powodu Pascha.

 11. Mis z Okienka said

  re 7

  Szanowny Panie JO,

  Ja mam duze uznanie dla biskupa Williamson, ale to co on naucza to naprawde powoduje zamęt w glowie.

  Jesli biskup Williamson nie moze sie sam zdecydowac czy Nowa Msza jest dobra czy nie to nie powienien miec publicznych dyskusji z wiernymi.

  W minucie 1:10 insynuacje, ze arcybiskup Lefebvre co innego mowil (in public), a co innego myslal (in private) sa naprawde nie na miejscu.

  –At Minute 0.55: “There’s the principles and then there’s the practice”

  -Minute 1:10: “Therefore, the Archbishop (Lefebvre) would say, in public he would say stay away, keep away from the New Mass.”

  –At Minute 6.46: “There have been Eucharistic miracles with the Novus Ordo Mass.” –At Minute 8.56: “There are cases when even the Novus Ordo Mass can be attended with an effect of building one’s faith instead of losing it.”

  -Minute 8:56: “There are cases when even the Novus Ordo Mass can be attended with an effect of building one ́s faith instead of losing it.

  –At Minute 9.53: “Be very careful, be very careful with the Novus, stay away from the Novus Ordo, but exceptionally, if you’re watching and praying, even there you may find the grace of God. If you do, make use of it in order to sanctify your soul.”

  -At Minute 10.37: “Therefore I would not say every single person must stay away from every single Novus Ordo Mass”.

  -Minutes 10:45 and 22:05: “If they can trust their own judgment that this…attending this mass [la nouvelle messe] will do more good than harm spiritually… but it does harm in it- self, there ́s no doubt about that. It ́s a rite designed to undermine Catholics ́ faith…

 12. Mordka Rosenzweig said

  re 10

  Najszlachetniejszy pan Baron,

  Ja pan Mordka bardzo wita pan Baron po dlugim wytęsknieniu.

  Ja pan Mordka dziekuje za ta uwaga bo tak rzeczywiscie bylo i pan Mordka o tym dobsze wie.

  Rycesz Icek nie mugl pozowac do ta piekna fotografia bo jak szanowny pan slusznie zauwaszyl drukowal w tym czasie duszo pienidzy dla goje i spszedawal im wudke.

 13. Marucha said

  Re 11:
  Stanowisko bp-a Williamsona w kwestii Nowej Mszy jest takie same, jak Bractwa.
  Jest on ważna, lecz niegodna.
  Nie daje tyle łask, co Msza Tradycyjna.
  Nie widzę żadnego braku konsekwencji ani wahań u bp-a Williamsona.

 14. JO said

  ad.11.
  JE Biskup R. Williamson uwaza, ze sa duze watpliwosci co do Nowej Mszy, bo nie wiadomo czy Ksiadz, ktory ja odprawia ma dobra intencje, ….czy w ogole jest Ksiedzem etc, etc. My w Gajowce to juz przerabialismy i wylozyl to pieknie Pan Marost bodajrze.

  Zdaniem Biskupa Nowa Msza jest niegodna i to powoduje, ze trzeba jej unikac. Sa tez inne przyczyny dlaczego ta Msza stanowi zagrozenie, ale jak napisalem, to omawiane bylo w Gajowce juz dawno. Moze ktos ma link do tych tematow? Tp prosze podac.

  Dywagacja nad Nowa Msza jest taka jaka, jest Nowa Msza – konfuzja. Jest to jednak Msza Swieta, ktora odprawiana przez Ojca Pio, byla Msza Swieta, choc niegodna… To dlatego rozwazajac ja pod wieloma katami, jak to zrobil Biskup, odnosi sie wrazenie konfuzji. Nie jest to jednak wina Biskupa, ktory probuje pomoc zrozumiec co sie stalo oraz jak nalezy podejsc do tematu.

  Osobiscie odbieram podejscie JE do Nowej Mszy tak, jakie to mial Ojciec Pio a Pan zacytowal:

  “Therefore I would not say every single person must stay away from every single Novus Ordo Mass”.

 15. JO said

  ad.13. Dom Biskupa liczy na witryne internetowa, ktora Pan robi, Panie Gajowy. Pan jednak musi mnie upominac….

  Niech mi Pan przypomni, jaką nazwę Pan zaproponował…
  Admin

 16. JO said

  ad.15. I czy jest mozliwosc zrobienia przez Pana takiej witryny, jaka ma byc polakortodoks, ktora bedzie nazywala sie angliaorthodox (logo te same jak polakortodoks tylko inna nazwa..), tak, by przekazywac w jezyku angielskim to co robi Biskup, z tym, ze witryna ma byc skierowana do Anglikow?

  administratorem ma byc CBW…

 17. JO said

  nazwa dla Polakow „BIskupa Witryny” ma byc polakortodoks
  nazwa dla Anglikow „Biskupa Witryny” ma byc angliaorthodox

  (schemat i mozliwosci jak w Gajowce Glownej)

  Logo jak opisalem…

 18. JO said

  ad.13.
  „Stanowisko bp-a Williamsona w kwestii Nowej Mszy jest takie same, jak Bractwa.
  Jest on ważna, lecz niegodna.” – admin

  Tak wlasnie jest. Biskup ma to samo podejscie do Nowej Mszy.

 19. Mis z Okienka said

  re 14

  Panie Jo,

  Ojciec Pio odprawial Nowa Msze?

  Czy jest pan pewien? Czy sie pan przypadkiem nie myli?

  Ojciec Pio na wiadomosc o II Soborze i o Nowej Mszy powiedzial krotko: “Skonczcie z tym nonsensem”

 20. JO said

  Spotkanie w Domu JE Biskupa R. Williamsona w sprawie, mamy odbyc w nastepna sobote – 1 sobote kolejnego miesiaca, na ktorej bedziemy na Mszy Swietej oraz Swietym Rozancu.

  JE Biskup R. Williamson modli sie za Polske i Polakow, oraz pragnie by w Polsce bylo wiecej Tradycyjnie Katolickich Ksiezy Polakow z Krwi i Ducha.

 21. JO said

  ad.19. Nie myle sie.

 22. Józef Piotr said

  Tytuł : LECH , CZECH i RUS
  Spotkałem twierdzenie że ta powieść zaczynała się prawidłowo : LECH , CZECH i KIJ i tego tłumaczyć nie potrzeba no bo KIJÓW.
  Natomiast przywołany artykuł :http://dragontn.blog.pl/2014/12/20/odklamywanie-historii-poczatki-rosji/
  przez Pana Wandaluzja porządkuje nieco poglądy na historię Rosji
  Natomiast:
  tomek twierdzący:
  „Wspolpraca gospodarcza z Rosja taik dobre stosunki tak ale przyjazn nigdy.”
  Jest w błędzie szczególnie w zakresie czasów ostatnich 20 lat Pamiętając o tym że była taka chwila gdy „zdobywcy Rosji w 1917 roku po 1970 postanowili ewakuować się z Rosji zacierając ślady swoich zbrodni na narodzie Słowian a następnie Polski i innych.
  W naszym czasie to znaczy na fali masońskiej Rewolucji „solidarności” ograbiono Polskę i Polaków do gołej dupy i z kwitnącego Państwa zrobiono prowincję kolonialną porównywalną do murzyńskiej afrykańskiej pod światłym zarządem „koshernych” i jeszcze nakazano nazywać ich „starszymi braćmi” oraz nakazano świętować dni „judauzmu” , świecić „menorę oraz ścigać masowo wszystkich antysemitników
  I żeby przypadkiem nie doszło do jakiejś przyjażni słowiańskiej plemiennej z ludem Ruskim nakazano i intensywnie realizowano Wrogóśc wobec wszystkiego co Rosyjskie łącznie ze zbrodniami przenicowanymi na Rosyjskie jak np. KATYŃ etc do setnej potęgi
  To kosherne towarzystwo przeniosło sobie lokalną stolicę z Moskwy do Brukseli którą uczyniono kontynentalną stolicą prawie „światowego proletariatu” w wersji poprawności politycznej zafundowanej na UNIJNOEUROPEJSKĄ okoliczność.
  Polski „protektorat” ma pluć na Rosję w skali że nawet rosyjskie złoto jest nie warte ołowiu.
  Tymczasem wybrani będący fundamentem UE jak Niemcy i Francja mają korzystać na współpracy z Rosją a dla niepoznaki udawać EMBARGO
  Rządzący Polską z punktu widzenia narodu i Polskiego Państwa robią kardynalny błąd.
  Nie ma żadnego interesu aby tą blokadę wobec Rosji utrzymywać tak jak nie ma żadnego interesu aby atakować Rosję i ciągle pogarszać stosunki i to wszystko kosztem Polskich obywateli.
  Rosja jest za wielka i za mocna oraz zasobna aby Polska zabiedzona , okradziona , zrujnowana , rozbrojona upodlona do lizania stóp RABINÓW nawet najgorszego sortu,, podskakiwała Rosji.
  Kochać się z w skali Państwa z Rosją nie musimy ale obywatele i mieszkańcy czemu nie ? A wręcz odwrotnie.
  Wiemy że pomimo żydosowieckiej niewoli do 1990 roku to Moskwa była gwarantem granicy na Odrze i Nysie a teraz to kto jest ?
  Może Merkel ? albo Schulz z Brukseli ?
  Jak Niemcy dalej publikują mapy swojego terytorium wg stanu z 1938 roku !!!

  Bardzo pouczający jest artykuł pod linkiem http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/agonia-zydowskiego-kapitalizmu/

  Pokazane jest tam jak wyrolowano Pierwszą Rzeczypospolitą doprowadzając ją do NIEBYTU
  Ta PLAGA ma opanowaną Polskę ( III RP) bardzo szczelnie i prowadzi ją do śmierci.

 23. Mis z Okienka said

  re 21

  Bardzo mi przykro, ale to jest niemozliwe.

 24. JO said

  ad.22. Odprawil raz i odmowil wiecej.

 25. Mis z Okienka said

  re 24 & 13

  „Odprawil raz i odmowil wiecej

  Dziekuje. Mysle ze to stwierdzenie duzo wyjasnilo.

  Rowniez o nowej mszy od p. Gajowy

  „Stanowisko bp-a Williamsona w kwestii Nowej Mszy jest takie same, jak Bractwa.
  Jest on ważna, lecz niegodna.
  Nie daje tyle łask, co Msza Tradycyjna.”

  Musze powiedziec, ze sie nie dziwie, ze wiele ksiezy opuszcza SSPX nie mogac zrozumiec takiej logiki jak np. Nowa Msza daje laski ale jest niegodna albo jest wazna ale ubliza Bogu.

  Coz takie sa czasy.

 26. Marucha said

  Re 25:
  To, że Pan nie rozumie pewnych rzeczy, jest dla kwestii Mszy i dla Bractwa bez znaczenia.

  A teraz proszę mi konkretnie powiedzieć: ilu księży SSPX i kto konkretnie opuścił Bractwo z powodu „niezrozumienia logiki” co jest ważne, a co godne.
  Bardzo proszę o odpowiedź.
  I przy okazji wzięcia trochę więcej odpowiedzialności za słowa.

 27. Mis z Okienka said

  re 26

  „To, że Pan nie rozumie pewnych rzeczy, jest dla kwestii Mszy i dla Bractwa bez znaczenia.”

  Oczywiscie ze zgoda, bo to co ja mysle to mysle prywatnie albo jak powiedzial biskup Williamson:

  “There’s the principles and then there’s the practice”

  Pare lat temu SSPX liczyl okolo 570 ksiezy. Obecnie jest okolo 590.

  Pomimo faktu, ze okolo 150 seminarzystów konczy SSPX seminarium kazdego roku to liczba SSPX ksiezy sie nie zmienia. Co sie dzieje?

  Jesli Panu zalezy aby podac liczbe ksiezy ktorzy zrezygnowali albo zostali wydaleni jak np Father Girouard to ja przygotuje.

  http://www.catholiceducation.org/en/religion-and-philosophy/apologetics/my-journey-out-of-the-lefebvre-schism.html

  https://catholicbattlefield.wordpress.com/category/fr-patrick-girouard/

 28. Marucha said

  Re 27:
  Źródło, jakie Pan podaje („moje wyjście ze schizmy Lefebvre’a”) jest niewiarygodne, podobnie jak autor, pieprzący coś o „schizmie”. Zarówno według Watykanu, jak i samego Bractwa, nigdy ono schizmą nie było.

  Poza tym powtarzam pytanie:
  ilu księży SSPX i kto konkretnie opuścił Bractwo z powodu „niezrozumienia logiki” co jest ważne, a co godne.

  Nie chodzi mi zatem o księży usuniętych z Bractwa, czy tych którzy zrezygnowali z seminarium.

  A w ogóle co się Pan szanowny tak przygizdolił do Bractwa? Kłują w oczy jego sukcesy? Czy co?

 29. JO said

  ad.27. Biskup Williamson nie krytykuje zadnego Ksiedza z Bractwa Piusa X
  Biskup Williamson nie zarzuca Bractwu odejscia od Tradycji Katolickiej.

  Jedyna rzecza, ktora Biskupa wprawia o zatroskanie, to zagrozenie Bractwa ze strony zblizenia sie do Watykanu, ktory to kierunek obral Biskup Fellay.

  Osobiscie uwazam , a nawet nie tylko uwazam a widzie, ze Biskup Williamson wciaz czuje sie odpowiedzialny i w tym czuje sie CZESCIA Bractwa Piusa X., Taki maly drobiazg – w zachrystii Biskupa Kaplicy wisi Bractwa Piusa X roczny liturgiczny kalendarz…

  Powiem za Panem Joannusem, ze „odejscie” Biskupa Williamsona z Bractwa jest Laska Boza dla nas Wiernych i calego Kosciola Katolickiego. O Kosciol Katolicki trzeba walczyc, a ta walka musi byc na wielu FRONTACH. Bractwo Piusa X pod przewodnictwem Biskupa Fellay obralo pewien Front. Ten Front jest bardzo grozny ale tak potrzebny jak inne w tym taki, ktory zajmuje Biskup Williamson.

  Uwazam, ze Biskup o tym dobrze wie i dlatego zabezpiecza „tyly” Bractwa Piusa X .

  Modlmy sie o wszystkich Tradycyjnych Ksiezy. Kazdego Tradycyjnego Ksiedz wspierajmy gdziekolwiek jest Jego posluga.

  Relacje miedzy Biskupami zostawmy Biskupom. Sami dbajmy o to co najwazniejsze – o czystosc Wiary, o czystosc Katolickiego Zycia. Sami spojrzmy sobie w oczy a zobaczymy jak siedzimy gleboko w „blocie” sluzac masonerii biernie przyjmujac i uczestniczac w jej masonskim zabojczym systemie/systemach.

  Bijmy sie w piersi, ze ubieramy sie jak prostytutki.
  Bojmy sie, ze wysylamy bez szmeru nasze dzieci do masonskich przedszkoli, szkol gdzie sa deprawowane a my nic, nic ale to nic z was niemalze nikt tu nie robi…!!!
  Bijmy sie w piersi, ze nie potrafimy odmowic sobie kredytow w bakach, zakupow w Tesco, ze kupujemy od Zydow Wode, benzyne, placimy haracze bez szemrania wiekszego zachowujac sie jak Belgowie „piszac co najwyzej kredkami w Gajowce”

  I jakie …Jakie my mamy prawo sadzic Ksiezy? Za to bedziemy placic i beda placic nasze dzieci….

  Sadzmy Czyny Tradycyjnych Ksiezy, ich gloszona nauke , ale poki co to nic przeciwko NIM nie ma !!

 30. revers said

  9,10

  „we are zion” t tez dobrze brzeczy moneta i absolutna władzą Conana

  http://www.counter-currents.com/2013/06/robert-e-howard-and-the-heroic-complete/

  .http://i.imgur.com/lWinZr1.jpg

 31. Mis z Okienka said

  re 28

  Panie Gajowy,

  Ja sie do bractwa sie przyczepilem, zrobilem jeden wpis komentujac dyskusje biskupa Williamsona z jego kongregacja. Ciagle uwazam ze moje uwagi byly poprawne.

  No i sie zaczelo.

  Szkoda mowic, lepiej to zostawic bo sie nawzajem nie przekonamy.

  Rowniez, jesli mamy pominac ksiezy ktorzy opuscili SSPX z wlasnego powodu albo zostali usunieci, to w takim razie trzeba by bylo rozmawiac z kazdym takim ksiedzem indywidualnie co wiemy ze jest niemozliwe.

  Dlatego nie ma sensu tego tez ciagnac.

  Tak czy inaczej przesylam zyczenia

  Wesolych Swiat.

 32. JO said

  1. Panie Gajowy – chodzi o ta domene…:

  https://polakortodoks.wordpress.com/

  2. Jeszcze w temacie JE Biskupa RW.- podobno wiele osob mialo pretensje do Biskupa, ze nie zalozyl kolejnego Bractwa. No bo przeciez nie zalozyl, bo i po co skoro Bractwo jest i dziala i to dobrze dziala.

  A przeciez Biskup mogl zalozyc kolejne Bractwo Piusa X, wciaz moze ale tego nie robi. Tu widac lojalnosc Biskupa do dziela, ktorego oficjalnie byl czescia – jdnym z filarow….. i poszanowanie do Bractwa zalozyciela, ale i samych Ksiezy tam i Biskupow.

  Jak napisalem kiedys, Biskup wciaz wskazuje Biskupa Fellay jako Biskupa, z ktorego rak nasze dzieci moga otrzymywac sakramenty. Wielu na jego miejscu by nie zajmowalo takiej postawy….

  ( Biskup Williamson odgranicza slabosci ludzkie od zajmowanego stanowiska…)

  Biskup Williamson widzi zagrozenia jakie moga i dzialaja w kierunku Bractwa. Widzi, ze moze dojsc na poczatek do proby zlamania Formacji. Dam przyklad – ostatnio byl przeprowadzony wywiad z Biskupem Fellay, ktory w Gajowce przez niektore osoby byl mocno skrytykowany , opisany jako zenujacy. Biskup Fellay zajal postawe co do antysemityzmu bardzo zenujaca w sumie. Ogladajac wystapienia czy wywiady z Biskupem Williamsonem w sprawie, to widzimy postawe „tak, tak, nie , nie” To jest co niepokoi Biskupa. System, do ktorego zbiliza sie JE Biskup F powodije, ze musimy przyjac inna formacje, nie katolicka formacje i to jest niepokojace. Jednak rozmawiajac z Domem JE w sprawie wywiadu,. niespodziewanie dla mnie, Dom zaczal bronic Biskupa Fellay! Dom JE skrytykowal osobe redaktora, ktory w sposob niegodziwy atakowal JE Biskupa Fellay, ktory byl obstrzeliwany w sposob tendencyjny, by wywolac zaplanowany z gory efekt, ktory my odebralismy jako „zenujacy wywiad”. Padlo nawet zdanie, ze na miejscu Biskupa Fellay nie sposob bylo inaczej przeprowadzic wywiad, na pewno nie lepiej…. – skutek systemu…

  *

  Poza tym, bezsprzeczne jest, ze obawa skrzywdzenia Bractwa przez Watykan , jest sluszna.
  Biskup zdaje sobie sprawe, ze sie starzeje i ze Dobry Bog moze powolac go w kazdej chwili do siebie. Logiczne jest, ze jako dobry Ojciec, w sytuacji braku jakichkolwiek zmian ze strony Watykanu – braku nawrocenia na Tradycyjna Wiare Katolicka a wrecz brniecie w kierunku Herezji, to Biskup slusznie, ze decyduje sie na wyswiecenie nowych Biskupow – jest to Laska Boza, Dar z Niebios dla nas tak wiernych jak i Ksiezy przede wszystkim z Bractwa.

  BIskup Williamsion jako dobry Ojciec Duchowy, Dobry Pasterz kieruje swoja uwage na zagubione owce…w tym do tych Ksiezy, ktorzy z takich czy innych przyczyn odeszli od Bractwa Piusa X lub nie bedac z nim zwiazanym, chca trwac przy Tradycji Swietej.

  Uwazam, ze Biskup Williamson wychodzi z zalozenia, ze doszlo do pewnego ” ataku, eksplozji” faktu, po ktorym doszlo do rozproszenia Tradycjonalistow, dezintegracji i nie wiadomo, gdzie ” rozproszone czastki spadna ” – wiec Biskup zbiera zagubione owce oraz czeka az efekt powstrzasowy przejdzie, ba nawet JE jest jak widac gotowy na kolejne wstrzasy powybuchowe.

  *
  Obserwuje tez, ze JE widzi Ksiezy Tradycji jako samodzielne niemalze jednostki Duchownych, ktorzy beda organizowac male i malutkie wspolnoty wiernych w roznych czesciach Swiata. Zadaniem Biskupow w tym jest, by sprawoiac opieke Duchowa tych malych grup w tym udzielac Swiete Sakramenty….

  czyli:
  1. zaplecze dla Bractwa
  2. opieka nad Ksiezmi Bractwa, ktorzy „odeszli”…
  3. organizowanie/opieka nad malymi grupami wiernych Tradycji zorganizowanych w kolo Tradycyjnych Ksiezy niekonicznie zwiazanymi z Bractwem…
  3. Przekazanie wladzy wyswieconym Biskupom w sytuacji zblizania sie czasu , kiedy Pan Bog powola go do siebie …oraz wciaz dramatycznej sytuacji w KK…

  Modlmy sie za Posluge JE Biskupa Ryszarda Williamsona i kazdego Tradycyjnego Ksiedza…wspierajmy Posluge z sil wszystkich jakie mamy…

 33. Czołgista said

  http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/08/internetowy-paszkwil-na-bractwo-sw.html

  W temacie ataków na FSSPX. Ta stronka wspomniana przez Krusejdera i omawiana kiedyś w Gajówce to dopiero niezły psychodeliczny odjazd.

 34. Marucha said

  Re 32:

  Panie JO,
  Nie ulega wątpliwości, że ataki na Bractwo – które dziś stanowi JEDYNĄ liczącą się i zorganizowaną ostoję tradycji Kościoła – mają na celu rozproszenie sił na drobne, niewiele znaczące grupki, które Soborowie bez trudu wchłonie, jedną po drugiej.

  Ludzie, którzy biorą w tym udział to albo agentura Lucyfera, albo kompletni idioci. Niestety, nie mam w sobie tyle uprzejmości, aby założyć, iż są to idioci.

  Aby było ciekawiej, Bractwo jest atakowane nie za to, że jest zbyt tradycjonalistyczne – ale właśnie za to, że zdaniem agentów/idiotów jest ZA MAŁO tradycyjne, co stanowi szczyt przewrotności.

  Nie brak nawet wyzwisk, że są to schizmatycy czy nawet heretycy – przykłady mamy w gajówce, nie będę wymieniał, kto to zacz, bo każdy wie.

 35. Filomena said

  @8
  W kregach rosyjskich prawoslawnych ta przepowiednia jest ogolnie znana. Czestochowski obraz ma dla rosyjskich patriotow i tradycjonalistow szczegolne znaczenie. Tak, Serafim z Sarowa zachecal do czczenia Czestochowskiej Ikony, przepowiadal odrodzenie Rosji i…widzial Polske jako wazny czynnik w tym odrodzeniu. To samo mowil slynny Segiej Nilus wydawca Protokolow Medrcow z Syjonu. Znal on Serafima i innych swietych i wspominal o roli Polski i i sile czestochowskiej ikony.

  Niektore przepowiednie glosza, ze Rosja i inne panstwa slowianskie zachowaja sie, ze Antychryst ich nie dosiegnie, ale musza modlic sie do Czestochowskiej ikony, prosic miedzy innymi o odrodzenie Swietej Rusi.

  Jak wspominalam, w Rosji pojawila sie jakby wznowiona wersja czestochowskiego wizerunku – ikona Bogarodzicy Hetmanki. Tu mozna cos niecos o tym przeczytac:

  dsnmp.ru/horugv-svyatoy-rusi-hhi-veka-obraz-chenstohovskoy-bozhiey-materi-vzbrannaya-voevoda/

 36. JO said

  ad.34. To dlatego wspierajmy Bractwo Piusa X, walczmy o kazda jego Kaplice oraz budujmy nowe. Wbrew opiniom obiegowym, mamy w tym dziele za soba JE Biskupa R. Williamsona, ktory nakazuje wspierac Ksiezy Bractwa, wspierac ich posluge.

  Wierze, ze w Polsce nasza Hetmanka wciaz jest Bogarodzica i ona Nas prowadzi.

  Wiem tez, ze w tych terazniejszych czasach przede wszystkim, to nasza wiernych rola jest obronic Swieta Tradycje. Ksieza moga tylko w tym nam pomoc ale glownie to my wierni mamy teraz Ja obronic.

 37. Filomena said

  Powinnam byla wpisac http:// przed reszta

  http://dsnmp.ru/horugv-svyatoy-rusi-hhi-veka-obraz-chenstohovskoy-bozhiey-materi-vzbrannaya-voevoda/

 38. JO said

  ad.35. Jezeli jest taka wola Nieba, to i my poprzez Gajowke jako reprezentanci Narodu Polskego przyczynimy sie, by Ikona Matki Bozej Czestochowskiej obudzila Swieta Rus, o co modli sie w tym JE Biskup Williamson.

  Wierze, ze mamy w Gajowce misje ( i to nie jedna)do spelnienia i nie jest to misja z tego Swiata, a my jestesmy w Gajowce tylko tymi, ktorzy oddaja rece i serca Panu Bogu jako poddani Najswietrzej Marii Panny Krolowej Polski.

  Od samego poczetku Akcji Ikony tym Kims byl i jest Duch Swiety, ktory prowadzi, Hetmanka – Krolowa Polski, ktora Obralismy w Gajowce Dzialanie i Aniolowie, ktorzy mimo tragicznej sytuacji finansowej i innych…, tak powoduja zdarzenia , ze Akcja Ikony wciaz posuwa sie do przodu i widzialna Laska Dzialania, widzialna na nasze oczy w Gajowce, widzialna na nasze oczy nadprzyrodzonisc, sila nadprzyrodzona, co popycha grono ludzi do dzialania w tym kierunku, bez ktorych nic nie zostalo by zrobione w temacie.

  Akcja Ikony pochlonela 15 000 PLN oraz wydatki na telefony , wyjazdy wielu ludzi, w tym wysilek, za ktory nie poprosili o zaplate. Te pieniadze na ta Akcje po prostu „przyszly” jak wszyscy ludzie ja posuwajacy do przodu po prostu sie pojawili. Wierze gleboko, ze to z natchnienia Bozego, za Laska Boza, za wstawiennictwem Krolowej Polski.

  Z emocjami wyczekuje ( doslownie jak w „kinie”) kolejnych krokow tej Akcji , ktorej jednym z kulminacyjnych momentow bedzie przekaznaie „Wojennych Ikon” Narodowi Rosyjskiemu wraz z Blogoslawienstwem Modlitwa JE Biskupa Williamsona –
  „Za Rosje.”

  Tajemnica jest Boza fakt, ze szukalismy w Gajwce JE Biskupa Williamsona miesiace cale a i dluzej, a byl on pod „przyslowiowym nosem”. Znalezlismy go w momencie , kiedy zydo-masoneria zaatakowala Rosje poprzez atak na Donbas.

  Spotkanie z Biskupem w sprawie Modlitwy za Rosje oraz przystapienie Jego do Akcji Ikony, bylo tez jak „mgla letnia”, bez namyslu, od razu, z cala pwenoscia slusznosci dzialania, jakby to bylo nakazane od gory wszystkim nam to zrobic.

  Znamienne jest, ze po Modlitwie JE „Za Rosje” i napisaniu Ikony Matki Boskiej Czestochowskiej, ktora byla pierwsza, Donbas Zwyciazal a po napisaniu Ikon kolejnych, Rosjanie wyparli ISIS z Syrii….

  Nie slyszelismy o tej przypowiedni wczesniej, choc calosc sie wydawala i wydaje jakbysmy to nie my robili a tylko same nogi, rece, usta w tym temacie dzialaly. Przysparza to nam wiele radosci, gdyz to jest przyklad , jak nalezy oddac serce i rece Panu Bogu/Chrystusowi i jego Blogoslawionej Matce. My Dzialamy a Pan Bog zwycieza…

  Wierze, ze jestesmy mala kropelka wielkiej Tamy, ktora opiera sie Zydo-masonerii..poprzez Rosje. Przeciez codzienne w tym modlitwy Za Rosje niewatpliwie maja moc, i tej mocy jestesmy swiadkami.

  …ciarki przeszywajacym fakt jest, ze nie znajac przepowiedni, my w Gajowek Akcji Ikony okreslilismy sie jako Narod Polski – Jego reprezentanci. Opisalismy Ikony jako „Wojenne Ikony od Narodu Polskiego Narodowi Rosyjskiemu”, w ktorej piersza wybrana byla Ikona Matki Bozej Czestochowskiej, pisana przez Polaka – Prawoslawnego Gajowicza i zorganizowana przez Prawoslawnych Gajowiczow w tym….

  O calej Akcji poinformowalismy pismem Ambasade Federacji Rosyjskiej, modlac sie ZA ROSJE……

  Przypadek…czy spelnienie przepowiedni…?

 39. Filomena said

  @38

  Uwazam, ze nie jest to przypadek. Jest w tym cos glebszego, moze nawet spelnienie przepowiedni czy czesc jej spelnienia. Czas pokaze.

  Wielu Polakow jest moze tego nieswiadomych, ale czestochowska ikona Matki Boskiej jest tym, co laczy Polske z Rosja jako, ze Rosjanie darza ta ikone wielkim szacunkiem i uwazaja wrecz za „tarcze” wiary, „tarcze” Rosji. Dlatego Krymczanie niesli ja w procesjach. Ze dla wierzacych Polakow Matka Boska Czestochowska jest rowniez „tarcza” nie musze nawet mowic. Mozliwe, ze wlasnie jasnogorska Pani przyblizy Polske do Rosji. Pamietajmy, ze zyjemy w bardzo niedobrych czasach i rozne rzeczy moga sie wydarzyc.

 40. https://marucha.wordpress.com/2014/08/15/byli-funkcjonariusze-gromu-biora-udzial-w-operacji-na-wschodzie-ukrainy/ said

  https://marucha.wordpress.com/2014/08/15/byli-funkcjonariusze-gromu-biora-udzial-w-operacji-na-wschodzie-ukrainy/

 41. Mis z Okienka said

  re 34

  Szanowny Panie Gajowy,

  Rzuca pan obelgi nie znajac samemu faktow na temat SSPX.

  Zalaczam Panu video pelne historycznych faktow o SSPX i odpowiadajace na wszystkie przez Pana zadane pytania.

  Video jest zatytuowane “Marcel Lefebvre -Sedevacantist”

  Mam nadzieje, ze Pan obejrzy ten film zanim odpowie.

  Co do pana JO, to sprawdzilem i Padre Pio nigdy nie odprawil nowej mszy – nawet raz.

 42. Marucha said

  Re 41:
  Znam dobrze zarówno oryginalne pisma abp-a Lefebvre;a, jak i to co o Nim pisano.
  Film to bzdura.
  Abp. Lefebvre, jak każdy człowiek, miewał wątpliwości i wahania. A jednak założył Bractwo, a nie grupę sedewakantystów.

 43. Mis z Okienka said

  re 42

  “Film to bzdura.
  Abp. Lefebvre, jak każdy człowiek, miewał wątpliwości i wahania. A jednak założył Bractwo, a nie grupę sedewakantystów.”

  Panie Gajowy, ten film nie jest bzdurą.

  Co jest bzdura to, żeby tacy ludzie jak John Salza i Robert Siscoe wypowiadali sie na temat religii katolickiej.

  Co jest równiez bzdurą to, żeby Abp. Bernard Fellay pisal przedmowę do tej ksiażki.

  Ale tak jak powiedzial Abp. Williamson: “Są zasady i jest rzeczywistość”

  Również Abp. Lefebvre w pewnym stopniu zalożyl grupy sedewakantystów, ponieważ obecny kierunek sedawakantystyczny powstal u niego w seminarium i Abp. Lefebvre tego nie ganił ani nie popierał, tylko po prostu tolerował.

 44. RomanK said

  … w pewnym stopniu….
  W zasadzie tak…ale…..wydaje mi sie…..zasady…jesli odbiegaja od rzeczywistosci…nie istnieja.
  Rzeczywistosc jest jedna…konczy sie w ziemi…i Wiecznosci. a ta albo w Piekle ..albo w Niebie..innych mozliwosci nie ma.
  A ta jest tylko dla tych – ktorzy zaistnieja.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/demograf-w-nadchodzacych-dekadach-polska-bedzie-sie-coraz-szybciej-wyludniac/y57wpb

 45. JO said

  ad.44. Czy Pan nie widzi, ze to propaganda, ktora miesza prawde z klamstwem, majaca na celu usprawiedliwic naplyw imigrantow?
  Powoluje sie Pan na artykuly z masonskiego Onetu, baz odrobiny dystansu z zerem merytorycznego komentarza…

Sorry, the comment form is closed at this time.