Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Polski zobaczył w Rosji „zagrożenie dla całego regionu”

Posted by Marucha w dniu 2016-03-26 (Sobota)

Jeszcze za wcześnie na prima aprilis… on tak naprawdę powiedział – Admin

Moskwa „stanowi zagrożenie” dla całego regionu – oświadczył prezydent Polski Andrzej Duda w wywiadzie dla amerykańskiego dziennika „The Washington Post”, którego udzielił na tydzień przed wizytą w Waszyngtonie.

Na pytanie, czy Polska boi się Rosji, Duda odpowiedział, że „właściwsze jest mówienie o zagrożeniu ze strony Moskwy dla całego regionu”, jak poinformowało Polskie Radio.

Prezydent skomentował również śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Jak na razie nie zbadano wszystkich dowodów, więc niemożliwe jest, aby naprawdę prowadzić śledztwo i chociaż próbować poznać prawdę. Wrak samolotu i czarne skrzynki nie zostały jeszcze dokładnie zbadane przez polskich ekspertów. Standardową procedurą w takich przypadkach jest próba zrekonstruowania wraku, by określić przyczynę katastrofy. W tej kwestii wciąż jest wiele do zrobienia — powiedział.

Duda wypowiedział się również na temat kryzysu migracyjnego. Podkreślił, że „należy pomagać uchodźcom, przede wszystkim skoncentrować się na tym, by do ich krajów powrócił pokój”

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 70 to “Prezydent Polski zobaczył w Rosji „zagrożenie dla całego regionu””

 1. lopek said

  Swój do swojego ciągnie:
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

  Julian Kornhauser, słynny teść i poeta

 2. Siekiera_Motyka said

  „zagrożenie dla całego regionu”

  Kilka slow brakuje
  „zagrożenie dla Anglo-Syjonistycznego Gescheftu całego regionu”

  Knesset w Krakowie.

  .http://gazetawarszawska.com/images/Knes8.jpg
  .http://www.sztetl.org.pl/getimage.php?c=OBRAZY&x=440&y=440&file=obraz_6608.jpg

  Wesołych Świat 🙂

 3. od poczatku mowilem znajomym, ze to szmaciana pacynka uSSraela…

 4. Zbyszko said

  Ja to bym się tam tym nie przejmował. „Nasi” prezydenci już nie takie banialuki opowiadali.

 5. Marian said

  Ad. 2. Panie Siekiera_Motyka, bardzo dziękuję że Pan przypomniał o obradach kneSSetu w Krakowie, a przede wszystkim o obecności tam zilustrowanego powyżej wybrańca sanhedrynu. Teraz wszystko jest już tak jasne, że jaśniejsze nie będzie nawet tysiąc najjaśniejszych słońc.

  Wesołych Świąt!

 6. kojak said

  Wypowiedzi tej kreatury antypolskiej sa coraz bardziej irytujace ! Ten glupkowty beklot ktory z siEbie wypluwa jest zenujacY ! Widac ze to jest tylko odrazajaca syjonisyczna kukla wycierajaca sobie bezczellnie morde Polska i panem Bogiem ! Widac ze przepustka na urzad tego zgnilka byla koszerna zona ! Dzialalnosc jego jest typowa dla syjonistycznych bandytow z PPYYSSS !

 7. Marucha said

  Re 4:
  Niestety, jest się czym przejmować.
  Takie wypowiedzi prezydenta jeszcze bardziej pogarszają stosunki z Rosją, co nie leży w interesie Polski – za to bardzo leży w interesie międzynarodowej Parchacji.
  Polactfo i tak robi wrażenie, jakby uciekło z Tworek, a ten ch… jeszcze dolewa oliwy do ognia.

 8. aa said

  i znowu Polacy wybrali sobie gada zydowskiego na „prezydenta”. Gdzie zawiozl swoj parchaty ryj najpierw? do Faszystowskiej Estoni, nastepnie zrobil laske pachowi z Ukrainy, probowal podlizac sie Mercel i Orbanowi i w koncu wrocil do ulubionego zajecia-iskania kocicy swego wodza.
  tylko ze my mamy kolejnego Bolka na pare lat… Wesolych Swiat Wiwlkanocnych a pozniej za mordy gadow i do kibla bo inaczej rozkradna co zostalo

 9. Inkwizytor said

  Pojeb z tego dudusia

 10. Lovshak-Rusofil said

  Sam dla siebie i dla Pollski stanowi najwększe zagrożenie. Jak to żalił się onegdaj Radosław Sikorski przez łoże związany z tą żydowską gazetą Washington Post, dalej z gorycza musimu robić laskę Ameryce nic za to nie mając. Doduś widać do robienia laski pierwszy…. smutno, żal dupe ściska takie kurestwo polityczne

 11. bez złudzeń said

  nadchodzi czas gdy duduś ogłosi powrót powszechnej słuzby wojskowej a nastepnie moblizację bo trzeba wyplenić tubylczy naród.wozrem jesy tu wyżynanie narodu ukraińskiego przez banderowską juntę. gdy wojna wybuchnie duduś i jego banda klaunów zwieje do mocodawców. już raz przerabialismy to w 1939r. jak chce się naród pozbawić majątku wkręca się go w samobójczą wojnę z silniejszym sąsiadem. tak oskubano europę w zeszłym stuleciu a teraz gdy już nie ma co ukraść trzeba zafundować mu rzeżnię. przynajmniej jednemu pokoleniu nie trzeba bedzie płacić emerytur. łebski jest ten duduś nie na darmo panowie wyciągneli go ze schroniska i namascili na kacyka tego bantustanu.

 12. revers said

  i po bombce z gminy lub po baranku wypenionym TNT, siarą

  .https://www.youtube.com/watch?v=GEZ1sMqqeNg

 13. anonim said

  Formą poprawną jest preżydent

 14. Czołgista said

  „Standardową procedurą jest rekonstruowanie wraku”, „nie zbadano wszystkich dowodów”. Bicie propagandowej piany nie ma końca.

 15. Czołgista said

  Rekonstrukcja wraku samolotu Tu-154M Nr 101 została przeprowadzona na płycie lotniska Smoleńsk-Siewiernyj zgodnie z wytycznymi podręcznika badania wypadków lotniczych ICAO Doc 9756 w zakresie niezbędnym do określenia przyczyny wypadku. W „Podręczniku badania wypadków lotniczych” (ICAO Doc 9756, cz. 3, 8.1) czytamy: „Rekonstrukcja oznacza złożenie różnych części wraku w układzie odpowiadającym ich wzajemnemu rozmieszczeniu przed wypadkiem. Rekonstrukcja wraku nie jest pod żadnym względem konieczna dla każdego wypadku. (…) Rekonstrukcja wraku może mieć różne postaci, od prostego wyłożenia określonych elementów w układzie ogólnie zgodnym z konfiguracją maszyny, aż po szczegółowe, trójwymiarowe odtworzenie znacznych części statku powietrznego.” Dalej w p. 8.2 napisano: „Wykonanie rekonstrukcji jest celowe przede wszystkim w wypadkach, w których podczas lotu nastąpił rozpad konstrukcji, zderzenie, pożar lub eksplozja.” W przypadku katastrofy smoleńskiej nie ma najmniejszych poszlak, aby którakolwiek z tych okoliczności wystąpiła przed zderzeniem z przeszkodami terenowymi (drzewami).

  http://faktysmolensk.niezniknelo.com/pytania-i-odpowiedzi.html

 16. Bronisław said

  Re: 7. Szanowny Panie Marucha!

  Czy, aby nie należało by zamknąć tego osobnika w Tworkach, zanim doprowadzi Nasz Naród Polski do totalnej katastrofy?!!!
  Niebawem się dowiemy, iż w trybie niezwłocznym Nasze Państwo będzie zmuszone wypłacić wymagalny haracz (65 mld. dolarów) za uczynienie go namiestnikiem w „kolonialnym stanie” A co dalej to wie jedynie Pan Bóg ?!!!
  Panie Boże broń Nas przed „szaleńcami”, co Panu, Panie Marucha i Gościom tego Portalu życzę!!!

  Króluj Nam Chryste bo w Tobie jeszcze Nadzieja na Nasz Ratunek!!!

  ——
  Ja już przed wyborami byłem, delikatnie mówiąc, sceptyczny zarówno wobec Dudy jak i jego koczowniczej rodziny.
  Admin

 17. revers said

  re14

  zrekunstrowano Boeinga MH17, i tak wersja oficjalna odbiega od realnej lub rzeczywistej z braku przyjecia zdjec satelitarnych, czy radarow rosyjskich.

 18. Czołgista said

  @17
  W każdym razie rekonstrukcja wraku nie jest standardową procedurą. Pozostaje pytanie otwartym, czy Duda próbował popisać się swoją niewiedzą, czy po prostu kłamie ?

 19. Marucha said

  Oddanie wraku smoleńskiego w ręce koczowników rządzących Polską jest bez sensu.
  Nie chce mi się wyjaśniać, dlaczego.

 20. Czołgista said

  @GM
  Na miejscu Rosjan też tego bym nie robił. W pełni rozumiem ich położenie.

 21. anonim said

  Teraz jest pat strona polińska nie jest w stanie dowieść „trotylu” w tutce strona Moskiewska nie jest w stanie dowieść swej niewinności ponieważ a priori wszyscy zakładają jej winę. Stąd nie oddawanie wraku gdyż wtedy a priori można założyć że trotyl w tutce znalazł by się nawet po stu latach leżakowania pod Smoleńskim niebem 🙂

 22. Czołgista said

  @21
  Wydaje mi się, że wrak przydałby się bardziej do tworzenia kolejnych pseudosymulacji i rekonstrukcji dowodzących, że doszło do wybuchu jeszcze podczas lotu samolotu. Takie animacje a la Binienda, w których nie udostępnia się danych z jakichś zupełnie niewiarygodnych powodów. Coś jak z „symulacją” zawalenia się WTC 7 opublikowaną przez NIST, której dane wsadowe nie mogą być udostępniane, bo to ma rzekomo zagrażać bezpieczeństwu narodowemu.

 23. Nemo said

  A tu proszę państwa kolejny „orzeł”.

  Waszczykowski z wizytą na Białorusi:

  „Taka jest nasza historia. W programach różnych wizyt zawsze jest wizyta w miejscach pamięci. Tutaj, pod Mińskiem, leżą nieznani bohaterowie, których nie możemy nawet zidentyfikować. W Kurapatach zginęło wielu przedstawicieli różnych narodów, a wśród nich wiele tysięcy Polaków. My o nic nie chcemy oskarżać Białorusinów. Chcemy razem cenić to miejsce. Kiedyś to oba nasze narody były ofiarami jednego imperium”, — powiedział Waszczykowski.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160323/2365577/polska-bialorus-waszczykowski-lukaszenko.html#ixzz440oFPUMM

 24. La Reine Toronto said

  To panisko majaczy jak ‚Piekarski na mekach’. Dlaczego Duda na to przystal i czyim pionkiem jest?

  Federacja Rosji jest dla nas Polakow jedyna alternatywa ocalenia naszego Narodu. Duda ma to gleboko w d”””pie”” i on dazy do unicestwienia nas jako Braci Slowian.

 25. WI42 said

  @6 Kojak
  „Widac ze przepustka na urzad tego zgnilka byla koszerna zona ! ”
  Panie Kojak – w jednym krótkim zdaniu ujął Pan sedno sprawy

 26. WI42 said

  #22 Czołgista

  „Wydaje mi się, że wrak przydałby się bardziej do tworzenia kolejnych pseudosymulacji i rekonstrukcji dowodzących, że doszło do wybuchu jeszcze podczas lotu samolotu.”

  Nie wydaje się a napewno.

 27. Lily said

  Po prostu,slow brak.

 28. NC said

  Re 2, 6: To jest sedno, Panowie. Reszta to medialny zamęt na użytek naiwnych gojów.

 29. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/antypolacy/#comment-2552

 30. jan said

  re 8
  A czy Polacy mieli jakiś wybór? Czy ‚hr.bul’ to naprawdę była dla nas alternatywa? Czy ‚bul’ w polityce zagranicznej odbiegał od ‚budynia’? Za ‚budyniem’ przemawiała jego mała rozpoznawalność. Aczkolwiek już w trakcie kampanii jak ognia unikał kwestii zagranicznych, a zwłaszcza problemu ukraińskiego. I to dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się polskimi sprawami świadczyło, że ‚budyń’ to w 100% wierny Kaczorowi PiSowiec. Osobiście (może się mylę) nie sądzę jednak by lepszym wyborem był ‚bul’. Na przykład w kwestii podległości bankserom i Chazarii widzę idealną równość. Jeśli różnice to w wizerunku i to zwłaszcza na gruncie polityki wewnętrznej. My po prostu musimy dopiero pracować na stworzenie narodowej elity, która byłaby gotowa wziąć w swoje ręce losy kraju. Ale w aktualnych warunkach to sprawa o najwyższym stopniu trudności.

 31. anonim said

  Wybór między bulem a budyniem był jak wybór między wujcem a balcerowiczem.
  Obaj złodzieje obaj chamy tyle że jeden umie ładnie mówić a drugi ma to w d…

 32. Carlos said

  Dawno nie czytalem tak dobrego zdania Panie Anonim

 33. Lily said

  Wystarczy,spojrzec na Dude,i juz wszystko wiadomo. Dr. Kekus wie co mowi.

 34. Trak said

  I bardzo dobrze powiedział. Niech sojusznicy do serca wezmą sobie jego słowa, bo inaczej, pogadamy inaczej.

 35. anonim said

  W sumie tak panie Trak.
  Brondrzej Dudorowski zwyczajnie stara się nakłonić Rosję do samorozbrojenia bo wie że w chwili ataku na nią w takiej formie najbliżsi atakujący zostaną anihilowani.
  Dlatego widzi w Rosji zagrożenie i wzywa ją do samorozbrojenia wicie rozumicie dla naszego dobra.

 36. marta15 said

  ale jak sie rozmawia z przecietnym Polakiem czy Polaczka to oni to samo twierdza.
  Pan „polski’ prezydent potwierdza to co przecietny , stereotypowy polski zjadacz miesa i kartofli mysli i glosi.
  skad tu zdziwienie?
  popytajcie sie rodziny i znajomych to sie dowiecie

 37. hulsz said

  ad.7 Co sie dziwic parobek robi to co chce jego Pan .

 38. hulsz said

  Niestety na dzien dzisiejsz oglupiony spijaczony narod nie zasluguje na lepszego prezydenta jak ten sprzedawczyk.Patologiczny narod patologiczny prezydent.Wszystko sie zgadza.

 39. hulsz said

  Ja juz zludzen nie mam .Narod polski zginie marnie.Jedynie na pocieszenie moge dodac ze inne narody tez.

 40. hulsz said

  ad.36 Niestety musze Pania rozczarowac jestem przecietnym Polakiem i zawsze moje serce bylo skierowana na wschod .Zadne TV ani zydowska prasa polskojezyczna nie zrobi mi wody z mozgu.

 41. hulsz said

  ad.23 Lukaszenka powinien obic mu po mesku morde na koniec dac poteznego kopa w dupe i won pierdolony zdrajco Slowian.

 42. marta15 said

  ad 40 ja nie pisze o w takim razie o panu.
  chyba ze chce mi pan cos udowodnic czego ja jeszce nie wiem.
  uwaza pan , ze serce ‚przecietnego , stereotypowego Polka jest ‚skierowane na wschod”?

 43. RomanK said

  Klatwa Jagielly///kretynow ci u nas dostatek///ale ciezkich matolow coraz wiecej…nie wierzycie ???

  Czytajcie:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/gen-skrzypczak-dla-kresowpl-rosjanie-dojada-do-wisly-w-trzy-dni-trzeba-bedzie-ratowac-mlodziez

  CO mozna oczekiwac od generala ..matola??????

 44. hulsz said

  ad.42 Nie nie uwazam.Uwazam ze jestesmy na straconej pozycji z ktorej sie nie wygrzebiemy.

 45. hulsz said

  Ad.43 Nie sadze zeby byl matolem.Raczej piepszy trzy po trzy za judaszowe srebniki.

 46. revers said

  „– Obama nie przyjmie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Departament Stanu rozpatruje schłodzenie stosunków.

  Prezydent Duda spotka się za to z prezydentami Turcji, Gruzji oraz Ukrainy.”

  http://pikio.pl/obama-ponizyl-polskiego-prezydenta-nie-przyjmie-go-w-waszyngtonie/

 47. re1truth2 said

  Re 23
  A czy to przypadkiem nie robota Waszczykowskiego, przeniósł wirusa od szefa wprost Łukaszence http://www.liveleak.com/view?i=2f7_1459028529
  Porypało wszystkich, czy już sami idioci wychodzą na ulice. Pewnie od tych chemtrails, albo parówek z biedronki.
  .https://youtu.be/MgGT9w05zLk

 48. Drapichrust said

  @43 >CO mozna oczekiwac od generala ..matola??????

  Żeby chociaż w swój łeb trafił.

 49. RomanK said

  Czyli nastepny Rydz Smigly:-)))))
  Nawet w najsmielszych wyobrazeniach …nie przyszloby mi do glowy dokonac tak glupiego planu:-))))))))
  Co daje do myslenia ,ze cos takiego musi byc rozwazne w Sztabie Generalnym WP:-))))) az przez gebe nie chce przejsc nazwa:-))))))
  I to napawa nadzieja….nalezy tylko postrszyc i pojebstwo ucieknie na Zachod w try miga:-_))_)) Wszystkim innym radze zostac ,przrbrac sie za Ruskich i straszyc- jak beda chcieli wracac:-))))))) Musieli zbuki dlugo studiowac moj genialny Plan na godz W…i zknocili antyplan:-))))
  LUdzie mozn sie posmiac nad naukowymi teoriami Ziemi …roztrzasanymi przeZ Gajowkowiczow z ksywkami….ale jesli o wiele wieksze brdnie padaja z ust Generala..na konkretnym stanowisku …to wierzcie mi – wcale nie jest smiesznie…..no moze byloby- gdyby bylo mniej straszno….
  Zchujowienie wladzy i spoleczenstwa siega dna….kompletnego dna…nei dosc, ze piaty kretyn w Namiestnikowym…inni bronia sie przed spotkaniami…i wcale sie nie dziwie….to jeszcze matoly na tanowiskach od ktorych zalezy zycie polskich dzieci…..

 50. La Reine Toronto said

  Dudek moze mial by wiekszy respekt miedzynarodowy gdyby odchlodzil stosunki z Federacja Rosji i nie byl zwyklym talmudysta….ha !

 51. La Reine Toronto said

  Wystarczylo jedngo pokolenia i narod niemiecki zniknal na amen….co tam teraz jest? mieszanka przeroznych grup etnicznych i ras….to samo w Szwecji czy Danii. A Polska? ciagle nas mieszaja z Ukraincami Rusinami Koczownikami…Tylko Korea Polnocna sie broni i dlatego jest ‚bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbeeeeeeeeeee’ i sola w oku talmudystow.

 52. watazka said

  To z tej wiezy zakupionej w Izraelu z ktorej mozna ogladac rosyjska armie w Kaliningradzie mozna zobaczyc wielkie zagrozenie.

 53. anonim said

  Welll Panie Romanie dlaczego krytykować generała za słowa prawdy w miejsce znanego już jezdeśmy zwarci i gotowi?
  Jakby pan powiedział że on nawołuje do exsodusu młodzieży co by tradycyjnie za granicą robić Polską Armię na uchodźstwie pod zydowskim zarządem tym razem idącą z zachodu tworzyć polin to bym zrozumiał.
  A jakby generał powiedział że skoro nie możemy w żadnym wypadku wygrać starcia z Rosją to miast dawać się szczuć na nią przestać to robić to bym nawet poparł go.
  Ale tego nie powiedział…

 54. AQQ said

  Całe szczęście, że Putin doskonale rozumie naszą okupację i nie bierze pod uwagę bredzenia tego pionka.
  Putinowi 100lat!

 55. Czołgista said

  @46
  Czyli Duda dostał kopniaka od Wielkich Panów z Waszyngtonu i teraz musi biec do trzecioligowych przydupasów amerykańskiego reżimu. Ha, ha, ha…

 56. revers said

  Teraz Obama zajety jest wyborami w usraelu, poniekąd wspiera własnego kandyda w wyścigu syjonistcznych matrioszek, z których każdy kandydat może pochwalic się korzeniami. a nawet przyżec dozgodną miłośc z piszczelami 322 i interesy z Izraelem przed AIPC, globalną wyrocznią Moshesh of The Zion.

 57. re1truth2 said

  Re 17
  A co to za rekonstrukcja, nie odtworzyli lewej burty lot MH17, a mieli ten element
  .https://re1truth2.files.wordpress.com/2014/08/14741677272_0866438ed7_o_3.jpg
  Taka piękna dziura po pocisku w lewej burcie pod literą ‚y’ w napisie malaysia airlines.

 58. re1truth2 said

  Re 19
  Dlatego mój wpis o tej holenderskiej rekonstrukcji. Pokazuje się co jest wygodne.

 59. Czołgista said

  http://telewizjarepublika.pl/braun-dzien-katastrofy-smolenskiej-to-pierwszy-dzien-wojny,12972.html

  Było tutaj paru takich, co stawiało Brauna jako alternatywę dla Dudy, szczególnie jeden pajac, który nieustannie wciska bajki złodzieja Sumlińskiego. W takim razie polecam lekturę powyższej wypowiedzi i porównanie z tekstami Dudy.

  „Ludzie nauki” to pewnie według Brauna blefujący Rońda i Binienda, który wmawia, że symulacja zderzenia starego radzieckiego samolotu z drzewem to „tajemnica NASA” i nie można ujawniać danych. 🙂

 60. La Reine Toronto said

  ad 59: ja nie moge patrzec i sluchac Brauna; on zaczyna sie mi zle kojarzyc z tym wstretnym brodziskiem i przypomina padalca Geremka.

  Co sie dzieje ?

 61. Czołgista said

  @59
  Nie wiem. Może chodzi o parcie na szkło.

 62. Boryna said

  Prezydent dostał obłędu na punkcie Rosji.

 63. Czołgista said

  Obama olał Dudę, a już niektóre PiSiory minimalizują starty i wymyślają, że to Obama był niegodny spotkania z Dudą, bo się bratał z reżimem Castro na Kubie. 🙂

 64. akej said

  A ja tak sobie mysle, ze najciezsza choroba jak ktos ma zajoba …

 65. Czołgista said

  @64
  A konkretnie ?

 66. akej said

  @ 65
  Chyba, rozumie sie, nawiazuje do wypowiedzi prezydenta. Czy to az tak trudno zrozumiec???

 67. Trak said

  Czytając komentarze można odnieść wrażenie, że Duda powinien wyraziście powiedzieć, że:
  Rosja to nasz sojusznik, będziemy otwarci na politykę Rosji i wspierać będziemy, chrzanimy postępowanie NATO i wrogiej nam Ukrainy, chcemy zwrotu naszych terenów a islamiści won.
  Kasy, o którą zabiega Izrael i Unia nigdy nie oddamy a wszelkie komisje mogą nam skoczyć na pukiel.
  Duda stałby się w ten sposób politykiem na miarę komentarzy – bardzo „wyrazistym”. Niestety tak nie będzie i to napawa nadzieją, że jakoś może przetrwamy trudny czas.

  Dlatego, tak nienawidzę demokracji w czasie sztormu.

 68. Re: Artykul.
  Wyglada na to, ze duda jest „ustawiany” przez macier-kur-wicza. Dokladnie ta sama talmudyczna retoryka…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 69. akej said

  @ 68
  A tam… Nikt nie jest „ustawiany”. Oni wszyscy „poprzednio ustawieni” sa „z gory” nam przysylani.

 70. OTMAR WAWRZKIEWICZ said

  wprawdzie Putin zhandlował żydom już całą wielką rosję,z tym brzydkim zydem w kapeluszu co czwartek na kremlu spija z dziubka jego i kaweczki,buzia dupcia rąsia,ALE JAK MOŻE DUDA robić z nas takich idiotów,iż mamy mu wierzyć skoro wSyrii Rosja już nie jest wrogiem USraela,a u nas jest wrogiem wszystkich i wszystkiego. Do qrwy nędzy,ludziska to łykają…

  Brednie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.